Shërbimet më të mira të mbajtjes në internet të ColdFusion të vitit 2020

Një përmbledhje e kompanive më të mira të mbajtjes në internet të ColdFusion. Gjeni një plan të menaxhimit të menaxhuar të përshtatshëm për aplikacionin tuaj të bazuar në ColdFusion në internet.


Pritja më e mirë në internet e ColdFusion

Pyetja e parë që kalon në mendjen tuaj mund të jetë “Ftohtë, Njerëzit akoma po e përdorin atë? Nuk e dija që ekzistonte akoma! ” Shanset janë, nëse po e kërkonit këtë temë, ju jeni një nga ato kompani që pa vlerën e saj, dhe për çfarëdo arsye, ende dëshironi të vazhdoni ta përdorni atë.

Isfarë është ftohtësia?

ColdFusion është një gjuhë aplikimi nga ana e serverit për shpërndarjen e përmbajtjes dinamike në faqet e internetit. Përkundër faktit se popullariteti i tij është zbehur në favor të gjuhëve të reja, ai mbetet në përdorim kryesisht sepse lejon zhvillimin e shpejtë në një gjuhë skriptimi miqësore për përdoruesit (e lehtë për tu kuptuar). Ajo ka sintaksën e vet CFML (ColdFusion Markup Language) e cila ngjason ngushtë me HTML dhe XML, duke e bërë atë të lehtë për t’u lexuar, ndërsa në të njëjtën kohë shfrytëzon fuqinë e një makine virtuale Java, e cila i mundëson asaj të funksionojë me lehtësi si në Linux ashtu edhe në Sistemet operative të Windows.

Ai gjithashtu integrohet mirë me grupet e tjera të produkteve të Adobe, duke e bërë për shembull, krijimin e PDF-ve mjaft të lehtë dhe të qetë, pa nevojën e shtesave të tjera shtesë ose shtojcave të cilat janë të zakonshme në gjuhë të tjera.

A është i vdekur ColdFusion?

Përkundër besimit popullor, ColdFusion është akoma gjallë. Si pothuajse të gjitha gjuhët e programimit, ka të ngjarë që kurrë të mos vdesin plotësisht.

ColdFusion dikur ishte një gjuhë e njohur për programimin në internet, duke i lejuar përdoruesit të krijojnë përmbajtje dinamike pa pasur nevojë të mbështeten në kornizat ekzistuese CGI të ditës. Ai i mundësoi një gjenerimi të faqeve në pjesën e prapme dhe të shërbejë me përmbajtje dinamike për përdoruesit sipas kërkesës. Tani ka shumë teknologji të tjera që gjithashtu e bëjnë këtë, dhe shumë prej tyre kanë marrë përsipër popullaritetin. Këto janë përkatësisht PHP, ASP, .NET, Ruby dhe të tjerët.

Shumë kompani që adoptuan ColdFusion kanë vazhduar ta përdorin atë për shkak të disa faktorëve, duke filluar nga ngulitja komplekse në sistemet ekzistuese, ose thjesht sepse një qasje “nëse nuk prishet, pse ta rregulloni”. Për më tepër, zhvillimi po vazhdon, me versionet e reja që janë lëshuar brenda dy viteve të fundit. Për këto arsye, ndërsa popullariteti i saj mund të jetë në rënie, ka të ngjarë të vazhdojë të jetojë në një formë.

Cila pret në internet akoma mbështesin ColdFusion?

Për shkak të dobësisë së saj në popullaritet, mund të jetë pak e vështirë të gjesh shërbime të besueshme pritëse që vazhdojnë të ofrojnë qasje. Shumica dërrmuese e host-ve të internetit nuk e ofrojnë më këtë shërbim. Sidoqoftë, ka ende disa që janë përqendruar posaçërisht në ofrimin e këtij shërbimi, disa prej të cilëve janë specialistë, dhe disa prej tyre janë partnerë direkt me Adobe. Të listuara më poshtë janë 4 nga shërbimet më të mira të mbajtjes së faqeve në internet ColdFusion që janë ende në treg sot:

Rishikimi DailyRazer - hosti i lartë i faqes ColdFusion në internet

DailyRazer – Planet e përballueshme për strehimin e Ftohtë të Ftohtë

www.dailyrazor.com ka siguruar hostimin e ColdFusion që nga viti 2004. Ata mburren me 99.9% në kohën e duhur, dhe rreth gjithë kohës mbështetje teknike teknike. Ata ofrojnë mbështetje për Coldfusion 10, 9, dhe 8, dhe integrimin me shumë karakteristika të tjera, duke përfshirë CF Image, dhe më shumë. Ato ofrojnë tre nivele pritës duke filluar nga $ 8 / muaj, të gjitha vijnë me panelin e kontrollit Plesk, dhe sigurinë falas SSL.

Vizitoni faqen e internetit të DailyRazor për të mësuar më shumë rreth planeve të tyre të pritjes së ColdFusion.

Vizitoni Uebfaqen

Shqyrtimi i CFdynamics - hosti kryesor i faqes ColdFusion

CFdynamics – Hosting i fuqishëm i ColdFusion

www.cfdynamics.com ka një pjesë kryesore të misionit të tij për t’u përqëndruar në ColdFusion. Ato ofrojnë një grup mjetesh, duke përfshirë integrimin e zyrave, dhe mjetet AJAX për t’ju mundësuar të përfitoni sa më shumë nga pritja juaj e ColdFusion. Të gjitha paketat përfshijnë instalimin dhe / ose transferimin falas, dhe versionin më të fundit të ColdFusion. Ato ofrojnë lidhje me të dy bazat e të dhënave MySQL dhe MS Access, si dhe integrimin. NET dhe kopjet rezervë të automatizuar të faqes. Ato ju lejojnë të ekzekutoni versionet e mëparshme të ColdFusion nëse është e nevojshme për aplikimet tuaja.

Vizitoni faqen e internetit të CFdynamic për të mësuar më shumë rreth planeve të tyre të pritjes së ColdFusion

Vizitoni Uebfaqen

Rishikimi i Media3 - hosti kryesor i faqes ColdFusion

Media3 – Zgjedhja Popullore për Hosting ColdFusion

www.media3.net është një specialist në platformën që ka punuar me ColdFusion që kur u krijua për herë të parë në vitin 1996. Në fakt, ata përdorin vetë ColdFusion për faqen e tyre të internetit, dhe të gjitha operacionet e tyre të zyrës, duke përfshirë faturimin, mbështesin , dhe funksionet e panelit të kontrollit. Ato përfshijnë aktivizimin e Faktorit Reaktor dhe vendosjen e automatizuar të sigurisë brenda kutisë së rërës. Nëse dëshironi të transferoheni në shërbimet e tyre, ata ofrojnë migrim falas për 30 ditë nëse përdorni një Server Virtual Privat (VPS) dhe 90 nëse përdorni një pritje të përbashkët. Nëse jeni të shqetësuar që ColdFusion po largohet, Media 3 është një zgjedhje e shkëlqyer pasi synojnë ta mbajnë atë si një pjesë qendrore të biznesit të tyre. Ata janë partnerë me Adobe, dhe rregullisht sponsorizojnë samitin e ColdFusion në Las Vegas.

Vizitoni faqen e internetit të Media3 për të mësuar më shumë rreth planeve të tyre pritëse të ColdFusion.

Vizitoni Uebfaqen

Shqyrtimi i koalicionit - kryesuesi i faqes kryesore të ColdFusion

Koalicion – i përshtatshëm për organizata të mëdha

www.coalesceservice.com përdor fuqinë e AWS të Amazon për të pritur aplikacionin tuaj ColdFusion. Përparësitë e mbajtjes së faqeve në internet në AWS janë jashtëzakonisht të mira për organizatat e mëdha që duhet të jenë në gjendje të kenë një pritje fleksibël dhe të fuqishëm me bazë cloud. Coalesce ofron shërbime të personalizuara të pritjes, duke ju ndihmuar të konfiguroni një pritje të bazuar në cloud AWS për të qenë në gjendje të drejtoni Fusion Ftohtë. Ata punojnë me Adobe për të ndërtuar ColdFusion AMI. Ato ofrojnë shërbime të menaxhuara të plota për ta bërë të gjithë procesin sa më pa dhimbje të jetë e mundur, ndërkohë që ju japin gamën e plotë të shërbimeve që ofron AWS.

Vizitoni faqen e internetit të Coalesce për të mësuar më shumë rreth planeve të tyre të pritjes së ColdFusion.

Vizitoni Webite

Si të zgjidhni planin më të mirë të strehimit të ColdFusion për ju

Kur zgjidhni një kompani pritëse për faqen tuaj të internetit ColdFusion, ekzistojnë disa faktorë që ju me siguri duhet t’i merrni parasysh, pasi këto mund të jenë vendimtare për të siguruar suksesin tuaj.

mbështetje

Pyetja numër një që ju ndoshta duhet të bëni duhet të mbështesë mbështetjen. Meqenëse ColdFusion është një teknologji më pak e përdorur këto ditë, mund të jetë e vështirë të sigurohet që do të keni mundësi të merrni ndihmën teknike që ju nevojitet nëse lind ndonjë problem. Përcaktoni në çfarë shkalle ata janë të përkushtuar të punojnë me zhvilluesit e ColdFusion. Gjithashtu e rëndësishme është nëse ata mbështesin versionet më të vjetra të ColdFusion, pasi ekzistojnë disa ndryshime midis versioneve. Tejet e rëndësishme është një angazhim afatgjatë. Disa kompani mund të kenë ndërmend të mbështesin fazën për ColdFusion jashtë, gjë që mund t’ju shkaktojë disa probleme në planin afatgjatë. Transferimi i hosteve mund të jetë një proces që kërkon kohë, kështu që është në interesin tuaj të përcaktoni nëse mbështetja për ColdFusion është pjesë e planeve të tyre afatgjata.

shpejtësi

A janë azhurnuar serverat e aplikacionit? A janë konfiguruar ato saktë për të shpërndarë përmbajtjen e faqes tuaj shpejt? A kanë ndonjë rezultat testimi objektiv për të mbështetur pretendimet e tyre për shpejtësinë e faqes? Kërkojuni atyre se çfarë standardesh përdorin për performancën, në mënyrë që t’i krahasoni ato me konkurrencën e tyre.

clustering

A sigurojnë ato grupime të aplikacionit, bazës së të dhënave dhe komponentëve të uebit? Nëse faqja juaj pret transaksione me vëllim të lartë gjatë periudhave të caktuara, kjo mund të rrisë disponueshmërinë e faqes tuaj gjatë kohës së pikut.

kostot

Nëse jeni duke transferuar faqen tuaj nga një ofrues tjetër, zbuloni nëse ka ndonjë tarifë për ndonjë ndihmë në migracionin dhe / ose kohën e konfigurimit. Disa hoste kufizojnë aksesin e serverit, veçanërisht në planet e përbashkëta të pritjes. Sa qasje keni për të trajtuar problemet tuaja? Nëse qasja është e kufizuar, do të ketë një shtesë për më shumë mbështetje?

përfundim

Nëse jeni një zhvillues që ka përdorur ColdFusion për një kohë të gjatë (në fakt 70% e zhvilluesve të CF e kanë përdorur atë për më shumë se 10 vjet), ekziston një shans i mirë që prapë e shihni vlerën në të dhe nuk keni dëshirë të hidhni poshtë bazën tuaj ekzistuese të hartuar mirë. Ndërsa mbështetja për të nuk është aq e fortë sa më parë, mund të jetë e vështirë të gjesh kompani të mira pritëse të angazhuara për të siguruar që faqet tuaja të jetojnë. Nëse, si shumë, nuk keni burime ose dëshirë për të rindërtuar të gjitha sistemet tuaja nga e para, ky artikull duhet t’ju ndihmojë të gjeni kompani që janë ende të përkushtuar për vizionin që keni akoma.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map