Rishikimi i Hosting InMotion 2020

A është InMotion Hosting një host i mirë në internet? Lexoni rishikimin tonë të plotë, të paanshëm të InMotion Hosting me pro & kundër, përdorimi i rekomanduar, statistikat e performancës, fotot e fotografive, FAQ, kuponat, & më shumë.


Rishikimi i hostimit të lëvizjeve

Pritja për lëvizje

www.inmotionhosting.com

Server O / S:Linux
Paneli i kontrollit:cPanel
Auto-Installer:Softaculous
Vendndodhja e qendrës së të dhënave # 1:Los Angeles, CA
Vendndodhja e qendrës së të dhënave # 2:Virginia Beach, VA
Ndarja e përbashkët:po
VPS Hosting:po
Përkushtuar Hosting:po
Reseller Hosting:po
Cloud Hosting:jo

Shikoni planet e hostimit

Një përmbledhje e shpejtë:

InMotion Hosting është një kompani e përballueshme e performancës së lartë me performancë të lartë, e cila rekomandohet gjerësisht për bizneset e vogla, fillestarët dhe faqet e internetit të ndërmarrjeve. Ne kemi gjetur që InMotion Hosting të jetë një nga ofruesit e shërbimeve më të shpejtë dhe më të besueshëm të mbajtjes së faqeve në internet – me shpejtësi më të shpejtë të ngarkesës së faqeve sesa shërbimi mesatar i pritjes së faqes në internet. InMotion Hosting njihet gjerësisht si një nga ofruesit kryesorë për faqet e internetit të biznesit të vetë-pritur dhe është miratuar nga ne, CNET, PCMag dhe shumë site të tjera profesionale për shqyrtim. Ne i rekomandojmë shumë ato si për bizneset e vogla ashtu edhe për ato të mëdha që kanë nevojë për një pritje të shpejtë, të sigurt dhe të besueshme në internet.

Pse të zgjidhni Hosting InMotion:

 • Të përbashkëta, VPS dhe plane të dedikuara për faqet e internetit me çfarëdo madhësie
 • Performanca e lartë, zgjidhje të mbajtjes së faqes në internet të klasës së biznesit
 • Rikthim falas dhe rivendosni mjetet për faqen tuaj të internetit
 • SSL falas private me të gjitha planet e përbashkëta të pritjes së biznesit
 • Më shumë RAM, më shumë ruajtje dhe më shumë bandë në krahasim me hostet e tjerë të uebit.
 • Të dyja të sigurta dhe të besueshme, gjë që e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për ecommerce
 • Përdor cPanel, paneli standard i kontrollit të industrisë për administrimin e llogarisë tuaj të hostimit
 • Ndihma më e mirë e klientit që do të merrni ndonjëherë përmes telefonit & email
 • Zgjedhja e preferuar për faqet e internetit të WordPress, Drupal dhe Joomla CMS
 • Tani me disqe gjendje të ngurtë (SSD) për performancën e zgjeruar
 • Lejon klientët të zgjedhin vendndodhjen e serverit gjeografik gjatë arkëtimit për shpejtësi maksimale & latente e ulur

Cilat janë disavantazhet:

 • Verifikimi i regjistrimit përmes telefonit – të gjitha blerjet duhet të verifikohen me dorë për të eleminuar përdoruesit e rremë / spam
 • Përmirësime të rastit të pajisjeve dhe mirëmbajtje të planifikuar
 • Një numër i kufizuar i shtesave të faqes (2 fusha të lejuara) për planin “Nisja” (plani më themelor i tyre i hostimit)
 • Ndërtuesi i faqes Premium ndihet i vjetër dhe i vjetëruar – jo zgjidhja më e mirë

Në fund të fundit:

InMotion Hosting është zgjedhja jonë kryesore për të pritur një faqe në internet dhe ne i rekomandojmë shumë ato për bizneset profesionale të të gjitha madhësive. Ata ofrojnë një pritje të lartë të performancës në internet me mbështetje të jashtëzakonshme të klientit. Ne gjithashtu i rekomandojmë shumë ata për të pritur faqet e WordPress, Drupal dhe Joomla. InMotion Hosting tani ofron integrim falas të BoldGrid për projektuesit e uebit që kërkojnë të përdorin një ndërtues premium të faqes në internet me WordPress. Mjete të tjera të krijuesit të faqes me burim të hapur janë gjithashtu në dispozicion duke përdorur instalimin “një klik” me Softaculous.

Kuponi i ofertës speciale për InMotion Hosting

Le të fillojmë hostimin!

InMotion Hosting ka një garanci të kthimit të parave 90 ditë, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Shqyrtim i ekspertëve të Programeve të InMotion Hosting

Pasqyrë e kompanisë – Historia e Pritjes së InMotion

InMotion Hosting u themelua në 2001 nga Sunil Saxena dhe Todd Robinson, dy ish-punonjës të pritjes nga Bota e Hapur. Sunil & Todd kishte një vizion për të krijuar një shërbim superior të mbajtjes në internet që do të shërbente për nevojat e bizneseve të të gjitha madhësive dhe të ofronte mbështetje yjore të klientit. Ata punuan shumë për të ndërtuar një kompani të re duke përdorur pajisje premium dhe zhvillimin e qendrës së parë të “gjelbër” të të dhënave në Los Angeles. Përmes angazhimit të tyre ndaj inovacionit profesional, InMotion Hosting është rritur shpejt dhe ka marrë çmime të shumta. Në vitin 2003, vetëm 2 vjet pas fillimit të kompanisë, InMotion Hosting ishte bërë tashmë një udhëheqës në industrinë e web hosting dhe ishte njohur si një Ofrues i Certifikuar i Hosting CNET (një standard të cilin ai vazhdon ta mbajë edhe sot më shumë se 13 vjet më vonë). InMotion Hosting është akredituar në Better Business Bureau, duke mbajtur një vlerësim A + dhe ka ende plane të mëdha për të ardhmen. InMotion Hosting vazhdon të zgjerojë mundësitë e tij me një mision për të krijuar më shumë lokacione të serverëve në të gjithë botën, veçanërisht në Amerikën e Jugut, Azinë dhe Evropën.

planet & Karakteristikat – Një përmbledhje e Shërbimeve të disponueshme të hostimit në internet të InMotion

InMotion Hosting është një ofrues i shërbimit të plotë për mbajtjen në internet të Linux-it që ofron një larmi të planeve të pritjes së klasave të biznesit të përshtatshme për faqet e internetit të çdo madhësie. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të ndërtoni një faqe interneti krejt të re ose të transferoni një të madh të krijuar me kërkesa të përparuara për përpunim dhe trafik, mund të gjeni lehtësisht një plan që i përshtatet kërkesave tuaja. Plando plan ofron një gamë të plotë të veçorive të softuerit dhe nivele të ndryshme të performancës së harduerit – Ndarja e përbashkët, serverët privat virtualë (VPS), serverët e përkushtuar dhe mbajtja e menaxhuar për faqet e internetit të CMS. Shumica e pronarëve dhe sipërmarrësve të afarizmave të vegjël zakonisht fillojnë me një plan të përbashkët të pritjes dhe më pas azhurnohen në një llogari VPS pasi shkallëzojnë me sukses komunitetin e përdoruesve të faqes.

Planet e disponueshme:

Web hosting i përbashkët

Managed & vetë-menaxhuar web hosting VPS

Menaxhimi i hostuar i WordPress

Shitësi i rishitjes në internet

Përkushtim në internet të serverit

Renditur më poshtë është një përmbledhje më e hollësishme e të gjitha planeve të ndryshme të mbajtjes në internet të ofruara në InMotion Hosting dhe për atë që rekomandohet secila prej tyre.

Planet e përbashkëta të mbajtjes së faqes në internet

Planet e përbashkëta të mbajtjes në internet të InMotion Hosting janë optimizuar për të përmbushur kërkesat për zhvillimin modern të uebit duke përdorur rafte LAMP (Linux, Apache, MySQL, & PHP) dhe të përfshijë një azhurnim falas në një disk të ngurtë të gjendjes (SSD), një emër domain falas dhe një çertifikatë falas SSL për çdo llogari. Serverët përfshijnë hyrjen në SSH për konfigurimin e personalizuar dhe kontrollin e versionit, si dhe mbështetje për PostgreSQL, Ruby, Perl dhe Python. Zhvilluesit gjithashtu mund të zgjedhin midis versioneve PHP 5.6, 5.7, ose 7.0 për fleksibilitet maksimal në mbështetjen e kërkesave të aplikimit me porosi. Kombinimi i pajisjeve të klasës së biznesit dhe një tërësi mjetesh softuerike, duke përfshirë mbi 400 aplikacione falas, i bën planet e tyre të përbashkëta zgjedhjen e preferuar për faqet e internetit që kërkojnë performancë të lartë me një kosto të ulët.

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e çmimeve të planeve të tyre të përbashkët të mbajtjes në internet:

Planet e Ndara:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
Nisja$ 3.99 / mo$ 7.99 / mo
pushtet$ 4.49 / mo$ 8.99 / mo
pro$ 7.49 / mo$ 15.99 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Llogaria e tyre me koston më të ulët “Nisja” është e përsosur për pronarët e faqeve të vetme që kanë nevojë për një mjedis shtesë sandbox për zhvillimin dhe testimin. Shfrytëzoni shpejtësinë dhe fleksibilitetin e arkitekturës së qendrës së të dhënave InMotion Hosting mbi bazën më të kushtueshme, duke përfshirë një transferim falas në internet nga kompani të tjera pritëse.
 • WordPress instalohet automatikisht përmes krijimit të llogarisë – një veçori e përshtatshme për përdoruesit e WP. Sigurisht, kjo mund të jetë një konflikt nëse nuk përdorni WordPress.
 • Të gjitha planet e përbashkëta vijnë me SSD.
 • Llogaria “Power” është në shënjestër të pronarëve të shumë faqeve që kanë nevojë për objekte të integruara të mbajtjes në internet dhe një mënyrë të thjeshtë për të menaxhuar domene të shumta nën një panel të vetëm administrimi. Ky plan rekomandohet për sipërmarrësit në ueb, pronarët e faqeve fillestare dhe bizneset e vogla me një portofol të fushave që janë nën zgjerim.
 • Llogaria “Pro” është optimale për profesionistët e uebit që shpesh lëshojnë shumë site të ndryshme nën një kornizë të vetme kompanie ose kanë shumë domene në zhvillim në të njëjtën kohë. Fitimet e performancës, menaxhimi cPanel dhe mjetet e domenit ofrojnë gjithçka që kërkohet për zhvillimin e uebit në një mjedis të optimizuar.
 • Aftësia për të zgjedhur gjeolodkimin e serverit tuaj (vendndodhja e bregdetit në lindje dhe perëndim)
 • Ata kanë integruar shumë prej mjeteve nga shërbimi i tyre i menaxhuar me WordPress në planet themelore. Kjo do të thotë që zhvilluesit mund të përdorin mjetet BoldGrid për WordPress, të përdorin WP-CLI për menaxhimin e linjës komanduese, ose të qasen në një version të paravendosur të CMS.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Pasi të blini një plan të përbashkët pritjeje nga faqja e internetit e tyre, do të duhet të verifikoheni me telefon. Kjo do të thotë që pas arkëtimit, nuk do të jeni në gjendje të regjistroheni në llogarinë tuaj dhe të filloni të vendosni gjërat deri pas verifikimit. Në thelb një anëtar i stafit nga InMotion Hosting do t’ju thërrasë për të verifikuar nëse jeni një person i vërtetë që synon të presë një sit të vërtetë që nuk është spam ose që përmban ndonjë aktivitet të paligjshëm. Ata janë shumë të rreptë në lidhje me spam, që është një gjë e mirë. Megjithëse për fat të keq, do të thotë që nuk do të keni qasje në llogarinë tuaj menjëherë pasi të regjistroheni. Ju mund të duhet të prisni rreth 30 minuta para se të telefonojnë, verifikojnë dhe aktivizojnë llogarinë tuaj. Ju mund ta përshpejtoni tërë procesin duke i thirrur ata në vend që të prisni që ata t’ju thërrasin. Sido që të jetë, ne mendojmë se kjo është një konflikt dhe preferojmë që ata të aktivizojnë llogarinë tuaj menjëherë pas blerjes dhe pastaj t’ju thërrasin më vonë për të verifikuar.

EDHE Shih: Shikoni udhëzuesin tonë për mbajtjen në internet të përbashkët për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Planet e mbajtjes së faqes në internet VPS

Nëse faqja juaj e internetit ka dalë më shumë se një plan i përbashkët pritjeje, hapi tjetër është të konsideroni një llogari të mbajtjes në internet të VPS. InMotion Hosting ofron një përzierje të shkëlqyer të performancës, çmimit dhe veçorive në të gjitha planet e tyre VPS. Llogaritë e VMS Hosting të InMotion ofrojnë siguri më të mirë dhe performancë të përmirësuar në krahasim me planet tradicionale të përbashkët të mbajtjes në internet. Për më tepër, InMotion Hosting ka kohët e fundit azhurnuar linjën e tyre VPS me një veçori të re të cilën e quajnë “VPS me Disponueshmëri të Lartë”. Kjo është një platformë e mbështetur në cloud që ofron tepricë më të madhe dhe shërim pothuajse të menjëhershëm në rast të një dështimi të serverit. Sajti juaj duhet të provojë joproduktive praktikisht zero. Për më tepër, klientët VPS mund të monitorojnë RAM-in e tyre, hapësirën e diskut, kohën e ngarkesës së faqeve dhe përdorimin e gjerësisë së bandës direkt nga paneli i kontrollit AMP.

Këtu keni një përmbledhje të shpejtë të çmimeve të planeve të tyre VPS:

Planet e hostimit të VPS:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
VPS-1000$ 29.99 / mo$ 44.99 / mo
VPS-2000$ 49.99 / mo$ 84,99 / mo
VPS-3000S$ 74,99 / mo$ 154,99 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Uebfaqet CMS do të shohin fitime të forta të performancës duke u përmirësuar në një llogari VPS-1000S me InMotion Hosting. Këto plane ofrojnë rreth 12 herë memorie RAM të disponueshme në llogaritë e përbashkëta të pritjes. Llogaria VPS-1000S është hapi i parë që duhet të ndërmerret kur azhurnoni një faqe në internet për shkak të kërkesave të trafikut në internet, bazës së të dhënave dhe procesit të skenarit.
 • Zhvilluesit e aplikacioneve me performancë të lartë në internet dhe celular mund të konfigurojnë me lehtësi llogarinë VPS-2000S në InMotion Hosting për të rregulluar mjedisin e serverit për inovacione teknike maksimale. Aftësitë e RAM-it “Burstable” sigurojnë që edhe spikat e trafikut të papritur do të menaxhohen pa probleme pa e marrë serverin offline.
 • Vlerësimet më të larta të performancës për faqet e internetit të drejtuara nga baza e të dhënave me shumë përdorues të njëkohshëm dhe baza kodesh komplekse i akordohen llogarisë VPS-3000S. Me mbi 20 herë RAM të disponueshme në krahasim me planet e përbashkëta të pritjes, llogaritë VPS-3000S ofrojnë burimet më të disponueshme pa azhurnuar në një server të dedikuar plotësisht.
 • Llogaritë përfshijnë regjistrimin e domain falas dhe adresat IP të dedikuara për secilin plan, si dhe një licencë të plotë cPanel për ata që kryejnë CentOS ose Cloud Linux në VPS.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Një licencë falas Softaculous nuk është e përfshirë. Ju do të duhet të paguani për një instalues ​​automatik me një klik.

EDHE Shih: Shikoni udhëzuesin tonë për në web hosting VPS për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Planet e mbajtura në internet të WordPress-it të menaxhuar

InMotion Hosting gjithashtu ofron plane të mbajtura plotësisht të menaxhuara të WordPress, të cilat do ju rekomandojmë shumë për përdoruesit e WordPress. Këto plane janë optimizuar plotësisht për WordPress duke përdorur versionin e fundit të PHP, NGINX dhe të gjitha konfigurimet e rekomanduara aktuale për arritjen e performancës maksimale të WordPress. Testimi ynë i krahasimit tregon planin e tyre të nivelit të hyrjes në WP ngarkesat mbi dy herë më shpejt sesa plani i tyre i ndarjes në internet i nivelit të hyrjes.

Këtu keni një përmbledhje të shpejtë të planeve të tyre të mbajtjes në internet të WordPress. Vini re se planet e nivelit më të lartë janë në dispozicion sipas kërkesës.

Planet Hosting të WordPress:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
WP-1000$ 4.99 / mo$ 7.99 / mo
WP-2000$ 8.99 / mo$ 10.99 / mo
WP-3000S$ 11.99 / mo$ 13.99 / mo
WP-4000S$ 29.99 / mo$ 36.99 / mo
WP-5000S$ 59.99 / mo$ 74,99 / mo
WP-6000S$ 114,99 / mo$ 142,99 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Shumë shpejt & plotësisht e optimizuar për WordPress
 • Caching është konfiguruar paraprakisht dhe nuk ka nevojë të shtoni një plugin caching, i cili shpejton WordPress edhe më tej.
 • Përdor NGINX, një server në internet i cili vazhdimisht rreh Apache në shpejtësi dhe performancë.
 • WordPress është para-instaluar dhe gati për të shkuar.
 • Prmimet e arsyeshme me 90 ditë garanci për kthimin e parave dhe një transferim falas, pa ndërprerje nga një host tjetër në internet.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Duhet të përfshijë udhëzime për të njoftuar webmasterin se nuk kërkohet ndonjë shtesë e ruajtjes.

EDHE Shih: Kontrolloni udhëzuesin tonë për mbajtjen në internet të WordPress për të mësuar më shumë rreth WordPress & web hosting.

Planet e hostimit të rishitjes në internet

InMotion Hosting ofron marrëveshje të shkëlqyera në shitësin e shitësit duke përfshirë licencat e bundled për cPanel, WHMCS dhe Enom që mund të kursejnë një sasi të konsiderueshme parash mbi blerjet e pavarura të softverit. Për shembull, një licencë cPanel me pako dhe WHM në një server të dedikuar aktualisht kushtojnë 45 dollarë në muaj dhe licencat WMHCS sillen nga 15,95 dollarë deri në 39,95 dollarë në muaj nëse blihet direkt nga shitësi jashtë paketës promovuese të InMotion Hosting. Licenconi shitësin e domain-it kushtojnë 50 deri në 795 dollarë kur blihen me pakicë nga faqja e internetit e tyre. Licencat e kombinuara për cPanel, WHMCS dhe Enom ofrojnë të gjitha mjetet e kërkuara për të shitur emrat e domain dhe shërbimet e mbajtjes së uebit nën një sistem të markës së bardhë të etiketave ose si pjesë e një biznesi të vogël të pavarur.

Këtu keni një përmbledhje të shpejtë të planeve të tyre të hostimit në internet.

Planet e hostimit të rishitësit:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
R-1000$ 13.99 / mo$ 27.99 / mo
R-2000$ 19.99 / mo$ 39.99 / mo
R-3000S$ 27,49 / mo$ 54.99 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Llogaria e shitësit R-1000S në InMotion Hosting ka të njëjtën konfigurim si pritjen e tyre të përbashkët bazuar në pajisjen e përshpejtuar SSD dhe aftësinë për të pritur fusha të pakufizuara. Kjo llogari është e shkëlqyeshme për mjeshtrat e uebit dhe bizneset e vogla në promovime në internet ose marketing në media sociale me shumë faqe në internet të klientëve nën menaxhim.
 • InMotion Hosting ofron dy orë falas mbështetje teknike të përkushtuar me blerjen e një llogarie rishitësi R-3000S, i dizajnuar për të lehtësuar migrimet komplekse të emrave të shumëfishtë të domainëve në serverët e rinj. Ky plan rekomandohet për zhvilluesit e uebit dhe profesionistë të pavarur të uebit me shumë fusha klientësh nën menaxhim të cilët janë duke kërkuar për një kompani pritëse më të lartë me një bazë kosto më të ulët dhe mbështetje të madhe teknike ndaj konkurrentëve.
 • Shitësi i shitësit i InMotion Hosting mund të jetë një mundësi e vlefshme për bizneset e vogla si ndërmarrjet e zhvillimit të uebit, firmat e dizajnit grafik, tregtarët e mediave sociale dhe profesionistët e pavarur që ofrojnë shërbime në internet për klientët. Me blerjen e burimeve të IT me shumicë në qendrën e të dhënave të InMotion Hosting, është e mundur të krijoni një sit të hostimit të etiketave të bardha nën një emër të ri markë duke përdorur këto pako. Kostot e jashtme të licencave shtesë të përfshira për cPanel, WHMCS dhe Enom të kombinuara me burimet superiore të planeve të përbashkëta të InMotion Hosting, e bëjnë llogaritë e shitësit një vlerë të madhe. Kompanitë pa nevojën e shitjes së domeneve dhe çertifikatave SSL ose klientëve të faturave për hapësirën e pritjes duke përdorur WHMCS këshillohen që thjesht të regjistrohen në planin e pritjes të Shared Business Pro, pasi ato ofrojnë cPanel dhe mbështetje të pakufizuar të domenit me një kosto më të ulët të përgjithshme.
 • Lëshoi ​​një produkt të ri të quajtur Reseller Advantage i cili ndihmon klientët të marrin faqen e tyre të internetit, eNom dhe automatizimi lehtësisht i vendosur për ta përmes WHMCS.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Dallimi i vetëm i madh në llogarinë e shitësit R-2000S mbi paketën hyrëse është rritja 50% e depozitave, gjerësia e bandës dhe çmimi. Shumica e partnerëve të shitësit këshillohen të fillojnë me llogarinë R-1000S dhe të azhurnohen vetëm në R-2000S nëse faqet e internetit nën menaxhim i tejkalojnë kufijtë mujorë.

EDHE Shih: Kontrolloni udhëzuesin tonë për të rishitur web hosting për të mësuar më shumë mbi këtë lloj të web hosting

Planet e hostimit të serverëve të dedikuar të serverit

InMotion Hosting ofron një shumëllojshmëri të serverëve të dedikuar me konfigurime elitare të pajisjeve në objektet e qendrës së tyre të të dhënave Tier-1 në Los Angeles. Këto rekomandohen për ueb të nivelit të ndërmarrjes & aplikacione celulare me sasi masive trafiku, kërkesa të mëdha për ruajtjen e bazës së të dhënave dhe arkivat e mëdhenj të skedarëve mediatikë që duhet të priten me shtesa serverash të personalizuara. InMotion Hosting ofron shërbime të menaxhuara për arkitekturën e dedikuar të serverëve në qendrën e tyre të të dhënave, e cila përfshin disponueshmërinë e paravendosur të harduerit dhe azhurnimet e rregullta të sigurisë për paketat e instaluara të programeve kompjuterike. Serverdo server i dedikuar përfshin një makinë falas Solid State (SSD) dhe një promovim “RAM të dyfishtë” për kursime të mëtejshme të kostos në plane të krahasueshme në kompani të tjera. Ruajtja e bastisjes, azhurnimet e kernelit zero joproduktive, një licencë falas cPanel, dhe mbështetje teknike e klasit botëror, duke përfshirë komunikimin “1 me 1” me administratorët e sistemeve në qendrën e të dhënave të InMotion Hosting, janë të gjitha pjesë e secilës llogari të dedikuar të serverit.

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e planeve të tyre të përkushtuara të mbajtjes në internet:

Planet e përkushtuara:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
thelbësor$ 119.99 / mo$ 189,99 / mo
i përparuar$ 159,99 / mo$ 219,99 / mo
elitë229,99 $ / mo$ 299.99 / mo
Klasa tregtare 500$ 419,99 / mo$ 419,99 / mo
Klasa tregtare 1000$ 439,99 / mo$ 489,99 / mo
Klasa komerciale 2000$ 539,99 / mo$ 589,99 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Llogaria e Serverit të Përkushtuar “Thelbësor” në InMotion Hosting ofron një CPU katër-core Intel Xeon me 500 GB SSD dhe 8 GB RAM me një çmim ekuivalent me atë që shumë kompani ngarkojnë për llogari të mbajtjes së VPS-ve. Përfitoni nga çmimet për të siguruar një marrëveshje të madhe. Ky plan është i shkëlqyeshëm për trafik të lartë në internet dhe aplikacione për celular.
 • Llogaria “Advanced” përfshin 10 adresa të dedikuara IP dhe 10TB transferim mujor të të dhënave, duke e bërë këtë plan të rekomanduar për të pritur shumë llogari të trafikut të lartë në një server të vetëm. Arkitektura me shumë fije Intel e zgjatur në 3.9GHz do të thotë se e gjithë aktiviteti i bazës së të dhënave nga përdoruesit e njëkohshëm mund të menaxhohet me rreth 15 dollarë në muaj në sit kur optimizohet plotësisht.
 • Me mbi 84 herë memorie RAM të shpërndarë për shumicën e llogarive të hosteve të përdorura për menaxhimin e shumëfishtë të domain-ve dhe 15 adresave të dedikuara IP, llogaria “Elite” në InMotion Hosting është optimizuar për pritjen me shumë faqe në kushtet më të kërkuara të trafikut të përdoruesve. Kur kombinohet me optimizimin e bazës së të dhënave dhe programin e përparuar të caching të faqeve, kjo paketë serverësh mund të përdoret për të pritur fusha të shumta, një faqe të vetme të performancës së lartë ose aplikacione të përparuara celulare.
 • Plani “Klasa Tregtare 1000” në InMotion Hosting është ideal për kompanitë që duhet të transferojnë kërkesat e tyre për IT në një qendër të dhënash për të kursyer para në kostot e brendshme dhe për të pritur fusha të shumta për publikun. Përfshirja e RAM ECC rekomandohet për ecommerce ose uebfaqe financiare, ku integriteti i të dhënave është thelbësor për aplikacionet e koduara me porosi në mjedise me performancë të lartë.
 • InMotion Hosting “Commercial Class 2000” është një server kryesor i përkushtuar i bazuar në një klasë botërore, Qendra e të Dhënave 1 të nivelit që mund të konfigurohet me porosi përmes mbështetjes “1 në 1” me teknikët në baza mujore. Pronarët e faqeve të internetit dhe aplikacionet e lëvizshme me komunitete të mëdha të përdoruesve mund të ndërtojnë mbi këtë arkitekturë e cila përfshin përpunimin okta-core të Intel, SSD të shumta dhe rreth 170 herë RAM të gjetura në një llogari standarde të përbashkët të pritjes.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Në të vërtetë asgjë nuk ia vlen të përmendet. InMotion Hosting ofron plane të veçanta të dedikuara të serverit.

EDHE Shih: Kontrolloni udhëzuesin tonë për një host të dedikuar në internet për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Fotografitë e fotove – Një shkëlqim në menaxhimin e llogarisë së InMotion Hosting & Paneli i kontrollit

Menaxhimi i llogarisë tuaj të pritjes me InMotion Hosting është shumë i drejtpërdrejtë dhe është thjeshtuar mirë. Nëse nuk keni pritur kurrë një sit më parë, gjithmonë ka një kurbë mësimi. Pavarësisht nga cili plan i strehimit blini, së pari do të identifikoheni te AMP e tyre (Paneli i Menaxhimit të Llogarisë).

Paneli i Menaxhimit të Llogarive

Pamja fotografike e AmP Hosting InMotion (Paneli i Menaxhimit të Llogarisë)Një paraqitje e shkurtër e AMP-së Pritëse të InMotion (Paneli i Menaxhimit të Llogarive)

AMP është vendi ku do të menaxhoni llogarinë tuaj të përgjithshme me InMotion Hosting, siç është azhurnimi i faturimit & informacione për kontaktin, blerjen e shtesave, karakteristika azhurnuese ose minimizuese, kontaktoni mbështetje teknike, mësime leximi, etj. Ne vërtet e duam AMP Hosting InMotion dhe ndihet shumë efikase dhe e organizuar mirë. Të dy fillestarët dhe përdoruesit me përvojë do të vlerësojnë paraqitjen me qasje të lehtë në të gjitha mjetet më të njohura dhe shërbimet përkatëse.

Një aspekt i rëndësishëm i kornizës AMP të ofruar nga InMotion Hosting është se lejon që pronarët e faqeve të përmirësojnë pa probleme ndërmjet shërbimeve, për shembull kur shkallëzoni një sit nga një llogari pritjeje e përbashkët në VPS ose një server të dedikuar. Për më tepër, seksioni i administratës AMP e bën të lehtë lansimin e mjeteve WordPress, cPanel, ose Softaculous për instalimin e skenarëve. GUI është gjithashtu e dizajnuar në një mënyrë që e bën të lehtë kontaktimin e shërbimit të klientit, përfaqësuesit e shitjeve ose zyrtarët e ndihmës teknike vetëm me një klik të vetëm përmes ndërfaqes.

Paneli i Kontrollit

Fotografia më poshtë tregon cPanel me temën Paper Lantern e cila është instaluar si parazgjedhje në InMotion Hosting.

Fotografia e cPanel-it të Pritjes së InMotionNjë paraqitje e shkurtër e cPanel me porosi të InMotion Hosting

InMotion Hosting përdor cPanel, paneli standard i administrimit të serverit të industrisë për host-et e bazuara në Linux. cPanel është përdorur gjerësisht në industrinë e web hosting, dhe shumica e njerëzve preferojnë atë mbi Plesk ose panelet e administrimit të pronarit për menaxhimin e emrave të domain dhe konfigurimin e serverëve. Integrimi i hostimit InMotion i cPanel me AMP nuk përdor tema të personalizuara ose markë të modifikuar. Me cPanel, mund të instaloni bazat e të dhënave MySQL, të ndryshoni cilësimet e PHP në server, të vendosni llogari me email dhe FTP, si dhe të konfiguroni nënfushat që do t’i përdorni në zhvillimin e uebit. Softaculous është i arritshëm përmes AMP dhe cPanel, duke ofruar mbi 400 skriptet me burim të hapur në një kornizë instalimi “me një klik” në mënyrë që të vendosë faqet e internetit shpejt. Ekzistojnë gjithashtu një shumëllojshmëri të analitikëve, statistikave dhe tabelave të trafikut të dobishëm për secilën domen që mund të arrihen për rishikim.

Statistikat e Performancës – Serverët, Rrjeti, & Monitorimi i Uptime

InMotion Hosting përdor 2 qendra të të dhënave të vendosura strategjikisht në perëndim & Brigjet lindore të Shteteve të Bashkuara. Konsumatorët mund të zgjedhin se në cilën qendër të dhënash ata dëshirojnë të funksionojnë në faqen e tyre të internetit për performancën e optimizuar. InMotion Hosting përdor një kornizë të pronarit të quajtur “Max Speed ​​Zones” për të ofruar deri në 6x shpejtësinë në transferimet e të dhënave duke përdorur teknologjinë e kursit gjeo-lokal. Lehtësitë e rrjetit Tier-1 të ofruara nga qendrat e të dhënave të InMotion Hosting përfshijnë mundësinë e drejtimit të transferimeve përmes ofruesve të ndryshëm të shërbimeve duke shtuar shtresa mbrojtjeje për ndërprerje të papritura. Me këtë vjen një garanci 99.9% në kohë, sipas standardeve në përputhje me kategorinë A, PCI.

Monitorimi i Uptime

Ne vazhdimisht testojmë dhe monitorojmë performancën e InMotion Hosting me Mjetet e monitorimit të faqes Pingdom për të marrë një masë më teknike për të dhënat e performancës. Rezultatet më poshtë janë tërhequr në mënyrë dinamike nga Pingdom:

Statistikat mesatare të performancës për një plan pritjeje të përbashkët bazë:

 • Kohëzgjatja e serverit: 99.99%
 • Koha e përgjigjes së serverit: 290ms
 • # e ndërprerjeve mujore: 2
 • Koha totale e joproduktive mujore: 5 minuta
 • Vendndodhja e provës: Amerika e Veriut
 • Testi i tipit të hostimit: Shared
 • Plani i hostimit i testuar: Nisja
 • Shpejtësia mesatare e ngarkesës së faqes: 550ms

Specifikimet e serverit të InMotion Hosting

SHENIM POR SHTETET E TESTIT: Mbani në mend të dhënat e mësipërme nuk janë plotësisht përfaqësuese të të gjitha faqeve të internetit të mbajtura në InMotion Hosting. Ekzistojnë shumë faktorë që ndikojnë në statistikat e performancës – duke përfshirë serverin specifik në të cilin është vendosur faqja në internet, planin e zgjedhur të mbajtjes së faqes në internet, optimizimin e faqes në internet, mirëmbajtjen e planifikuar, vendosjen, etj. Testet tona kryhen në llogaritë bazë të pritjes së pritjes për secilin host të shqyrtuar për të shfaqur statistikat më modeste të performancës.

Mbështetje Teknike – Një përmbledhje e Kujdesit për Klientët e InMotion Hosting

Gjithmonë kemi gjetur mbështetjen e klientit të InMotion Hosting të jetë fenomonale dhe do t’i renditim ata a 5 nga 5 për veten tonë. Kompania na ka bërë të ditur se reagimet e tyre të brendshme nga 20.418 klientë gjatë vitit të kaluar zbuluan një 4.72 nga 5 vlerësimi i mundshëm i klientit, i cili është i shkëlqyeshëm për një host në internet.

Rishikim i mbështetjes teknike të Hosting InMotion

Karakteristikat kryesore të mbështetjes së klientit:

 • Ndarja vertikale e kontakteve të Helpdesk për faturimin, mbështetjen e teknologjisë, shitjet, bashkëpunëtorët, etj.
 • Ofron mbështetje me bazë 24 US në SH.B.A. përmes telefonit, bisedës dhe postës elektronike. Biseda live është opsioni më i popullarizuar, por mbështetja telefonike është më e shpejta dhe e rekomanduar.
 • 2 deri në 3 minuta kohë mesatare e pritjes përmes telefonit.
 • 3 deri në 5 minuta kohë mesatare e pritjes përmes bisedës live.
 • Mbështetja telefonike është e vendosur në Virginia Beach, VA dhe Denver, CO.
 • Të gjitha planet vijnë me mbështetje falas, megjithatë, ata kanë një ekip të Menaxhuar Hosting i cili është një version premium i mbështetjes. Ata kryesisht punojnë me klientë VPS dhe Server të Dedikuar me nevoja më komplekse. Ata ofrojnë konsultë, konfigurime të personalizuara, instalim softuerësh, optimizim të platformës dhe më shumë.
 • Faqja e statusit të serverit me linjë telefonike 24/7 për të kontrolluar raportet për çështjet me kohë të qendrës së të dhënave.
 • Hap një zyrë të re në Denver, CO për të rritur numrin e reps mbështetëse. Tani ata kanë mbi 50 të punësuar në atë zyrë, përveç rreth 300 në Virginia Beach.

A E DINI? InMotion Hosting ka qenë një host web i certifikuar me 3 Star CNET që nga viti 2003 dhe funksionon. Kanë kaluar mbi 15 vjet!

Siguria – Si InMotion Hosting e mban të sigurt faqen tuaj

InMotion Hosting e konsideron shumë seriozisht faqen e internetit dhe llogarinë tuaj dhe përdor të gjitha standardet aktuale të sigurisë. Këtu janë disa detaje që ata ndanë me ne:

 • përdorimet SmartWall i Corero për zbutjen e sulmit DDoS.
 • Objektet e tyre përdorin karakteristika më të artit, si sensorë biometrikë, qasje në tastierë dhe monitorim video. Kjo siguron që vetëm një numër i kufizuar i njerëzve të kenë qasje fizike në të dhënat e sigurta të klientit tonë – dhe të gjitha qasjet janë regjistruar.
 • Autentifikimi i dy faktorëve (2FA) është në dispozicion për klientët VPS dhe Server të Dedikuar. Ata aktualisht janë duke punuar në marrjen e 2FA për të gjithë klientët e tjerë.
 • a. Konsumatorët mund të vendosin një frazë zhvilluesi i cili i lejon zhvilluesit të tyre të bashkëveprojnë me ekipin tonë Mbështetës për ndihmë teknike, por kufizon aftësinë e tyre për të hyrë në informacione të lidhura me faturimin.
 • Për klientët e pritshëm të pritjes, kopjet rezervë bëhen deri në 10 GB çdo 24-36 orë. Secili cPanel sipas planeve të Rishitësit, deri në 10 GB, gjithashtu mbështetet çdo 24-36 orë.
 • SpamAssassin, një mjet i ndërtuar në cPanel, është i përfshirë me të gjitha planet. Ata gjithashtu kanë qenë partnerë me Sucuri për pastrimin, mbrojtjen dhe monitorimin e malware në internet.
 • Të gjitha planet e pritjes vijnë me një SSL falas. SSL të palëve të treta gjithashtu mund të instalohen. Llogaritë VPS dhe Serveri i Dedikuar kanë qasje në funksionin Auto SSL të cPanel që menjëherë mund të instalojnë SSL në të gjitha faqet e internetit të tyre.
 • IP-të e përkushtuara mund të blihen për 4 dollarë në muaj (faturohen çdo vit me 48 dollarë në vit). Planet VPS dhe Serveri i Dedikuar përfshijnë adresa IP të përkushtuara falas.
 • Kohët e fundit shtoi një veçori të quajtur Patchman që zbulon dobësitë e malware në faqet e internetit dhe serverat dhe automatikisht i arrin ato. Nëse një sit tashmë është komprometuar, Patchman gjithashtu zbulon dhe karantinon skedarët e prekur.

FAQ – Përgjigje të dobishme në lidhje me blerjen nga InMotion Hosting

Këtu janë disa pyetje që bëhen shpesh që mund të keni në lidhje me Pritjen e InMotion:

Si mund të porosisni një plan të mbajtjes në internet nga InMotion?

Ju mund të porosisni një plan të mbajtjes së faqes në internet nga InMotion duke vizituar faqen e tyre të internetit, www.inmotionhosting.com. Zgjidhni planin e duhur të strehimit që dëshironi, pastaj klikoni “Porosit Tani”. Zgjidhni termin (12 muaj ose 24 muaj) dhe klikoni vazhdoni. Tjetra, zgjidhni një emër domaini ose nëse tashmë keni një emër domain, mund të përdorni emrin tuaj ekzistues. Refuzoni ose pranoni ndonjë shërbim shtesë. Pastaj shkruani informacionin tuaj të faturimit dhe pagesës për të vendosur porosinë.

Paymentsfarë pagese pranon InMotion Hosting?

InMotion Hosting pranon të gjitha kartat e kreditit kryesore (Visa, MasterCard, American Express), & Zbuloni) por nuk përdor PayPal.

Si mund ta anuloj?

Ju mund të anuloni llogarinë tuaj në çdo kohë. Ju do të duhet të paraqisni një njoftim anulimi në internet përmes formularit të tyre elektronik të anulimit.

A mund të marr një rimbursim & si punon?

Po. InMotion Hosting ju ofron një garanci të kthimit të parave 90 ditë në planet e përbashkëta të pritjes dhe një garanci të kthimit të parave 30 ditë në VPS & Planet e përkushtuara të pritjes. Kjo do të thotë që ju keni 90 (ose 30 për VPS) & Dedikuar) ditë për të marrë një rimbursim të plotë. Nëse anuloni pas 90 (ose 30) ditësh, do të merrni një rimbursim të vlerësuar me pro (në thelb një kthim për kohën e mbetur që nuk e keni përdorur). Nuk ka afate kohore ose kontrata dhe mund të anuloni në çdo kohë, edhe pas 90 (ose 30) ditësh. Sidoqoftë, çdo certifikatë SSL, tarifat e privatësisë së domain ose emrat e domain që keni regjistruar me InMotion janë të pakthyeshme. Ky është standard për shumicën e hosteve në internet. Nëse keni një emër domain falas nga InMotion, ekziston një tarifë e pakthyeshme prej 15,99 $. Ju mund ta mbani emrin e domain dhe mund ta transferoni atë ose ta tregoni diku tjetër.

Përfundim – Të presësh apo jo të presësh?

Zgjedhja e kompanisë më të mirë të mbajtjes së faqeve në internet për të pritur faqen tuaj të internetit është një vendim i rëndësishëm me shumë faktorë për t’u marrë në konsideratë. Sigurohuni që të krahasoni me kujdes ato që ofron InMotion Hosting për të parë nëse shërbimet e tyre janë të përshtatshme për ju.

Për një listë të plotë të të gjitha tipareve të Pritjes së InMotion, mund të vizitoni uebfaqen e tyre në www.inmotionhosting.com.

Gati për të blerë? Përdorni një Kupon Pritës të InMotion!

Shikoni faqen tonë të kuponave të Pritjes së InMotion me një listë të azhurnuar të ofertave speciale dhe çmimet më të ulëta që Hosting InMotion aktualisht po ofron.

Njoftoni mendimet tuaja

A keni përdorur më parë InMotion Hosting? Keni ndonjë përvojë pozitive ose negative që dëshironi të ndani me ne? Na dërgoni me email përshtypjet tuaja të ndershme në .

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map