Rishikimi i GreenGeeks

A është GreenGeeks një host i mirë në internet? Lexoni rishikimin tonë të plotë, të paanshëm të GreenGeeks me pro & kundër, përdorimi i rekomanduar, statistikat e performancës, fotot e fotografive, FAQ, kuponat, & më shumë.


Rishikimi i GreenGeeks

GreenGreeks

www.greengeeks.com

Server O / S:Linux
Paneli i kontrollit:cPanel
Auto-Installer:Softaculous
Qendra e të dhënave # 1:Agoikago, IL
Qendra e të dhënave # 2:Phoenix, AZ
Qendra e të dhënave # 3:Toronto, Kanada
Qendra e të dhënave # 4:Amsterdam, Hollandë
Ndarja e përbashkët:po
VPS Hosting:po
Përkushtuar Hosting:po
Reseller Hosting:po
Cloud Hosting:jo

Shikoni planet e hostimit

www.greengeeks.com është një kompani në pronësi të pavarur në internet që ofron shërbime të përbashkëta, VPS, server të dedikuar dhe shërbime të ruajtjes së faqes në internet me një theks për të qenë “të vetëdijshëm” në të gjitha aspektet e operacioneve të biznesit. Të gjitha planet e tyre të mbajtjes në internet bazohen në burime të ripërtëritshme të energjisë me emetim zero. Ne kemi zbuluar që GreenGeeks të jetë një organizatë shumë profesionale me burime të shkëlqyera të qendrës së të dhënave dhe agjentë ndihmës teknikë të dobishëm. Ne me të vërtetë na pëlqen pritja e tyre e përbashkët dhe shitëse, megjithëse azhurnimi në një VPS ose një platformë e dedikuar pritëse mund të bëhet e kushtueshme. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për individë, biznese të vogla, ndërmarrje fillestare, jofitimprurëse, dhe këdo tjetër që ka nevojë për një platformë të përballueshme dhe të besueshme të mbajtjes në internet. Ata kanë një përzierje të mirë të tipareve në secilin plan dhe dalin kundër konkurrencës në shumë mënyra.

Pse të zgjidhni GreenGreeks:

 • Një gamë e gjerë e planeve të hostimit të përshtatshme për pritjen e të gjitha qëllimeve
 • Azhurnimi i harduerit të serverit kohët e fundit & infrastruktura e përmirësuar e rrjetit
 • Regjistrim falas i emrit të domenit për vitin e parë
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në internet & transferimi i të dhënave për planet e përbashkëta të pritjes
 • Ndërtimi më i mirë, qendër inovative e të dhënave bazuar në energjinë e rinovueshme
 • E shkëlqyeshme për pritjen e shitësit – 5 plane të ndryshme në dispozicion
 • Ndihma për klientët përmes një sistemi të biletave të postës elektronike, bisedës live ose telefonit
 • Mësime të dobishme për video që shpjegojnë se si të bëni shumë detyra të njohura

Cilat janë disavantazhet:

 • VPS relativisht të shtrenjta dhe planet e përkushtimit të hostimit
 • Ndërtuesi i Uebfaqeve GreenGeek është unike, por jo zgjedhja më e mirë
 • Përsërite ankesat e përdoruesve për çështje mashtruese të faturimit
 • Shkalla e rinovimit të lartë në pritjen e përbashkët pas regjistrimit fillestar

Në fund të fundit:

GreenGeeks është një host i mirë me të gjitha qëllimet me një shumëllojshmëri të planeve të mbajtjes së faqeve në internet për të zgjedhur nga ato që i përshtaten nevojave të çdo lloj botimi në internet. Ne do t’ua rekomandonim GreenGeeks kryesisht për planin e tyre themelor të përbashkët të pritjes, pasi ofron performancë dhe karakteristika të shkëlqyera me një çmim të mirë. Plani GreenGeeks Ecosite Lite është një vlerë e mirë, por klientët duhet të jenë të vetëdijshëm për rritjen e nivelit të rinovimit në fund të afatit fillestar të regjistrimit. Për më tepër, VPS e tyre & Planet e përkushtuara janë të shtrenjta në krahasim me kompanitë e tjera të mbajtjes në internet. GreenGeeks ka rishikime të përziera të vlerësimeve të kënaqësisë së klientit dhe një histori të çështjeve të faturimit. Mbështetja e klientit në përgjithësi është e shpejtë dhe efikase, dhe ato gjithashtu ofrojnë mësime video të dobishme me një bazë njohurish të cilave klientët mund t’i referohen për zgjidhjen e problemeve. Si zakonisht, klientët mund të përfundojnë duke paguar pak më shumë për shërbime “miqësore me mjedisin”.

Kupon i ofertës speciale GreenGeeks

Le të fillojmë hostimin!

GreenGeeks ka një garanci të kthimit të parave 30 ditë, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Shqyrtimi i ekspertëve GreenGeeks

Pasqyrë e kompanisë – Historia e GreenGeeks

GreenGeeks fillimisht filloi të vogël në Kaliforninë Jugore dhe u bë një kompani e njohur në mbarë botën e njohur me mbi 500,000 faqet e internetit të klientëve që funksionojnë sot në serverat e tyre. GreenGeeks u themelua në vitin 2008 nga Trey Gardner i cili kishte një mision të “ofrojë produkte dhe shërbime më të pasura të pritjes së faqeve në internet kudo në internet” me theks në etikën mjedisore në të gjitha aspektet e operacioneve të biznesit. Siç sugjeron emri i tyre, GreenGeeks është një kompani eko-miqësore dhe operacionet e qendrës së tyre të të dhënave mundësohen nga 300% e energjisë së erës. Si çështje e politikës së ndërmarrjeve, ata vendosin përsëri në rrjet 3 herë sasinë e energjisë që konsumojnë serverët e tyre të internetit, kryesisht përmes dhurimeve për projekte të energjisë të qëndrueshme në të gjithë botën dhe programeve të tregtimit të karbonit. Sipas raporteve të fundit të shkencës së mjedisit, industria e pritjes së faqeve në internet do të bëhet aq e madhe sa një ndotës ndërkombëtarisht si industria e linjave ajrore deri në vitin 2020, për shkak të konsumit të energjisë elektrike që kërkohet nga qendrat e të dhënave cloud. Sot, GreenGeeks është e njohur si një nga shërbimet më të eko-miqësore në botë të mbajtjes së faqes në internet me një reputacion për shërbimin e shkëlqyer të klientëve & mbeshtetje teknike.

planet & Karakteristikat – Një përmbledhje e Shërbimeve të Mirëmbajtjes në Internet të GreenGeeks

GreenGeeks është i njohur kryesisht për mbajtjen në internet të përbashkët. Kompania ofron një zbritje të madhe hyrëse kur regjistroheni me mundësinë e parapagimit për një, dy ose tre vjet më parë. GreenGeeks gjithashtu ofron disa VPS, reseller, dhe plane të dedikuara pritëse. Këtu është një përmbledhje e shpejtë e llojeve të pritjes që ato ofrojnë:

Hosting i disponueshëm:

Web hosting i përbashkët

VPS web hosting

Shitësi i rishitjes në internet

Përkushtim në internet

Planet e përbashkëta të mbajtjes së faqes në internet

Plani Ecosite nga GreenGeeks siguron një mjedis të menaxhuar me server cPanel që funksionon në CentOS Enterprise Linux me fusha të pakufizuara, bazat e të dhënave MySQL, hapësirën e diskut në SSD dhe transferimin e të dhënave mujore – me një kosto të ulët hyrëse. GreenGeeks gjithashtu ofron një plan të menaxhuar WordPress të menaxhuar me një mjedis të optimizuar të serverëve cloud për faqet e internetit që funksionojnë ekskluzivisht në CMS të popullarizuara. Ndërsa konfigurimi themelor i planit të WordPress është i njëjtë me Ecosite Lite, shtimi i mjeteve të para-instaluara të zhvilluesit është i dobishëm për pronarët e bizneseve të vogla dhe botuesit e pavarur të uebit. Të gjitha këto plane të përbashkëta të pritjes përfshijnë një regjistrim falas të emrit të domain në regjistrimin. GreenGeeks do të migrojë faqen tuaj të internetit nga një kompani tjetër pritëse falas, përfshirë skedarët e faqes dhe bazën e të dhënave. Të gjitha llogaritë e përbashkëta të pritjes përfshijnë mbështetje teknike 24/7/365 me përgjigje të shpejtë për të mbështetur biletat që mesatarisht 4 deri në 6 orë. GreenGeeks ekzekuton një version të zgjeruar të cPanel në llogaritë e përbashkëta të pritjes me të gjitha tiparet standarde përfshirë Softaculous dhe Fantastico për instalimin e skenarit “me një klik”. FTP, llogaritë e postës elektronike, bazat e të dhënave MySQL dhe administrimi i serverit bëhet përmes ndërfaqes cPanel. Pritja e përbashkët e GreenGeeks është miqësore me zhvilluesit me qasjen SSH, përkrahje të përshtatur. Hyrje, mbështetje automatike në uebfaqe dhe karakteristika të zgjeruara të sigurisë të përfshira në të gjitha llogaritë. Ashtu si shumica e hostëve në internet, GreenGeeks ofron një garanci shërbimi 99,99% në kohë.

Planet e Ndara:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
Ecosite Lite$ 2.95 / mo$ 9.95 / mo
WordPress Hosting$ 2.95 / mo$ 9.95 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • CentOS Enterprise Linux me gjerësi bande të pakufizuar, domene, të dhëna MySQL, & Hapësira e diskut në SSD
 • Versione të shumta të PHP (7.1, 7.0, 5.6 dhe më shumë)
 • Optimizuar LiteSpeed ​​dhe MariaDB për shpejtësi të shpejtë të ngarkesës në faqe
 • Burimet e llogaritshme të llogaritshme për renë hibride si performanca
 • Ekskluzive PowerCacher
 • Migrim falas në uebfaqe në GreenGeeks nga një host tjetër në internet

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Rinovimi në të dy planet është i kushtueshëm
 • Plani i hostimit të WordPress është në thelb i njëjti plan me Ecosite, thjesht ri-markuar për WordPress

EDHE Shih: Shikoni udhëzuesin tonë për në web hosting VPS për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Planet e hostimit të VPS

Pritja GreenGeeks VPS shkon në OpenVZ, e cila siguron një platformë të menaxhuar cloud me të njëjtin sistem operativ dhe rafte zhvilluesi që gjendet në planet e Ecosite. Aktualisht GreenGeeks drejton CentOS Enterprise Linux në të gjitha llogaritë VPS me licencat cPanel dhe WHM të përfshira falas. GreenGeeks kanë zhvilluar një panel kontrolli të pronarit për menaxhimin e parametrave VPS në kohë reale, monitorimin e përdorimit të burimeve dhe porositjen e azhurnimeve të shërbimit pa probleme, të gjitha pa pasur nevojë të rifilloni përsëri serverin. Si një shtesë e shtuar, përdoruesit e GreenGeeks VPS marrin një llogari falas të shitësit të domain-eNom, në mënyrë që kompania të sigurojë të gjitha mjetet, përveç ClientExec që ato zakonisht përfshijnë me planet e tyre popullore të Rishitësit për pritjen e përbashkët. Në krahasim, një licencë cPanel për VPS zakonisht kushton 20 dollarë në muaj dhe llogaria e shitësit eNom vlerësohet në 995 dollarë në vit. Nën formatin e menaxhuar të platformës VPS, GreenGeeks gjithashtu do të sigurojë përmirësime të rregullta të sigurisë, konfigurimin e zjarrit të rrjetit, karakteristika të përparuara të sigurisë në internet dhe back-up të faqes së internetit të natës për shtresa shtesë të sigurimit që zvogëlojnë nevojën për administratorët e sistemeve të dedikuara në menaxhimin e programeve me performancë të lartë të internetit kërkesat në prodhim.

Planet e hostimit të VPS:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
RAM 2 GBAsnje39,95 $ / mo
RAM 4 GBAsnje$ 59.95 / mo
RAM 8 GBAsnje$ 109,95 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Përfshihet licenca cPanel / WHM, e cila është një vlerë prej $ 200 / vit
 • Të gjitha të dhënat në VPS janë rezervuar për natë falas
 • Qasja në rrënjë është e disponueshme në mënyrë që zhvilluesit të kenë lirinë e plotë të nevojshme për të konfiguruar mjedisin e serverit duke përdorur mjete të linjës komanduese për instalimin e shtesave shtesë shtesë ose gjuhëve të programimit.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Asnjë çmim hyrje ose oferta speciale për blerje për herë të parë
 • Planet VPS nuk ofrojnë mundësinë për të instaluar versione të tjera të Linux ose Windows si një sistem bootable
 • Planet janë të kushtueshme kur krahasoni specifikat e serverit me ato që ofrojnë kompanitë e tjera

EDHE Shih: Shikoni udhëzuesin tonë për në web hosting VPS për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Planet e hostimit të rishitjes në internet

Llogaritë e Rishitësit në GreenGeeks janë kryesisht të dizajnuara për profesionistë në internet, agjensi të projektimit në internet dhe tregtarë të mediave sociale të cilët kanë nevojë për një mënyrë për të pritur domene të shumë klientëve nën një kornizë të vetme, ndërsa gjithashtu faturojnë në mënyrë të pavarur për shërbime shtesë. Avantazhi kryesor i planeve të hostimit të GreenGeeks Reseller janë licencat e përfshira për cPanel / WHM, eNom dhe ClientExec të cilat janë relativisht të kushtueshme kur blihen jashtë lehtësirave me shumicë të zbritjes së një kompanie që pret web. Përdoruesit profesionistë gjithashtu mund të drejtojnë një kompani të pavarur të “etiketës së bardhë” të hostimit duke përdorur të njëjtin mjet mjetesh. Ndërsa nuk ka shumë mundësi për të shënuar në fushat e shitësit të eNom, aftësia për të ofruar shërbime të regjistrimit të domain dhe llogari të pritjes në internet si pjesë e kontratave vjetore ose tarifave të shërbimit mujor për klientët është e vlefshme për shumë botues të pavarur të internetit, projektues dhe zhvillues..

Planet e hostimit të rishitësit:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
Rishitesi 10$ 19.95 / mo34,95 $ / mo
Rishitesi 2034,95 $ / mo$ 59.95 / mo
Rishitesi 30$ 44.95 / mo$ 79.95 / mo
Rishitesi 40$ 54,95 / mo$ 94,95 / mo
Rishitesi 50$ 59.95 / mo$ 104,95 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Mimet me shumicë në domenet dhe web hosting
 • Shtë e shkallëzueshme – mund të krijoni 10 llogari si parazgjedhje, por më shumë llogari mund të mbështeten sipas kërkesës
 • Migrim falas në GreenGeeks nëse jeni duke lëvizur nga një host tjetër në internet
 • Rikthime nate të përfshira falas
 • Burime të shkallëzuara të ndërtuara brenda
 • Etiketë e bardhë me serverë të emrave privatë dhe panel kontrolli të personalizuar për tu përputhur me logon dhe ngjyrat e markës suaj

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Planet janë më të çmuara nëse keni më pak se 10 klientë, por ende jo shumë keq

EDHE Shih: Kontrolloni udhëzuesin tonë për të Rishitësit në faqen e internetit për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Planet e hostimit të përkushtuar të serverëve

GreenGeeks nuk ofron serverë të dedikuar, megjithëse kostoja është mjaft e kushtueshme. Ne ndoshta nuk do t’i përdorim ato vetë për një server të dedikuar thjesht për shkak të kostove vs syzeve. Sidoqoftë, avantazhi kryesor i planeve të dedikuara të serverëve në GreenGeeks bazohet në standardet e teknologjisë së tyre të qendrës së të dhënave dhe premtimet për energjinë e rinovueshme. Ndërsa hardueri i dedikuar i serverëve konsiderohet si një mall në industrinë e web hostingve dhe kompanitë e qendrave të të dhënave marrin një masë të madhe, zbritje me shumicë nga shitësit, ekspertiza që qëndron në ekipet e menaxhimit të qendrave të të dhënave dhe sistemet e tyre të optimizmit të rrjetit është bërë faktori përcaktues për zgjedhjen e të cilave plan serveri i dedikuar për blerje në kontrata afatgjata. Për shkak se ka kaq shumë përdorime për servera të dedikuar në TI të cilat përfshijnë aplikacione kompjuterike cloud, pritje në internet, aplikacione celulare dhe menaxhim të portofolit me shumë domene, GreenGeeks inkurajon të gjithë blerësit e ardhshëm të shërbimeve të dedikuara që të kontaktojnë direkt departamentin e tyre teknik për të diskutuar konfigurimin dhe mbështetjen e nevojshme Kërkesat.

Planet e përkushtuara:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
Serveri i hyrjes$ 169 / mo$ 169 / mo
Server standard$ 269 / mo$ 269 / mo
Server Elite$ 319 / mo$ 319 / mo
Server server$ 439 / mo$ 439 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Jo shume.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Planet e dedikuara të serverëve janë mjaft të kushtueshme kur krahasohen me kompani të tjera.
 • Asnjë çmim hyrje ose oferta speciale për blerje për herë të parë

EDHE Shih: Shikoni udhëzuesin tonë për në web hosting VPS për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Fotografitë e fotove – Një shkëlqim në menaxhimin e llogarisë së GreenGeeks & Paneli i kontrollit

Menaxhimi i llogarisë tuaj me GreenGeeks është mjaft i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë përpara. Së pari do të identifikoheni në Panelin e Menaxhimit të Llogarive GreenGeeks (AMP) për të filluar (ata do t’ju dërgojnë email me informacionin tuaj të hyrjes pasi të regjistroheni). Më poshtë është një pamje e pamjes se si duket.

Pamja e ekranit të GreenGeeks AMP (Paneli i Menaxhimit të Llogarive)

Ju mund të menaxhoni me lehtësi informacionin tuaj të llogarisë dhe faturimit nga këtu. Karakteristikat e dukshme përfshijnë qasje të lehtë në mbështetjen e klientit dhe migrimin falas në sit. Për klientët e rinj me faqet ekzistuese, mund të kërkoni një migrim të faqes GreenGeeks nga skedari Mbështetje. Ky është një tipar i dobishëm për përdoruesit që nuk dëshirojnë të bëjnë të gjitha “punën” e përfshirë kur transferojnë një faqe në internet nga një host tek tjetri. Ju gjithashtu lehtë mund të kontaktoni mbështetjen e klientit nga ndërfaqja AMP duke klikuar “Biletën e Hapur”. Fatkeqësisht, për ata që preferojnë mbështetjen telefonike, numri i telefonit mbështetës i tyre mungon në mënyrë të papërshtatshme. Ju duhet të shikoni vërtet përreth për ta gjetur atë. Nga ana tjetër, është e thjeshtë të kontaktoni ekipin e GreenGeeks përmes bisedës për një përgjigje të menjëhershme dhe ata zakonisht përgjigjen brenda 4 deri në 6 orë për kërkesat e biletave mbështetëse..

Shqyrtimi i Panelit të Kontrollit

GreenGeeks përdor cPanel, i njëjti panel standard kontrolli standard i industrisë që përdorin shumica e pritësve të internetit. Ata nuk kanë markë ose ngjyra të personalizuara në cPanel e tyre dhe përdorin temën e parazgjedhur të letrës Lantern ose X3. Nëse jeni njohur me cPanel, do të ndjeheni mjaft mirë me GreenGeeks. Shtë mjaft e pastër dhe nuk ka (ose shumë pak) reklama. Këtu është një pamje e panelit të kontrollit GreenGeeks:

Pamja e panelit të kontrollit GreenGeeks (cPanel)

Statistikat e Performancës – Serverët, Rrjeti, & Monitorimi i Uptime

Performanca është thelbësore për çdo host në internet. Më poshtë është një përmbledhje e asaj që ju do të merrni me një llogari bazë GreenGeeks.

Servers

GreenGeeks aktualisht përdor serverët Supermicro me procesorë Intel Xeon dhe 64 GB RAM DDR3 ECC në shumicën e planeve të tyre të përbashkët të pritjes në internet dhe VPS. Këta serverë në internet përfshijnë ruajtjen e SSD në vargje RAID 10 me kopje të shumta të të dhënave në internet të ruajtura në rast të dështimit të njësisë dhe gjithashtu për të optimizuar ekuilibrin e ngarkesës së rrjetit në harduerin në dispozicion. Serverët e dedikuar GreenGeeks janë konfiguruar në përputhje me kërkesat e përdoruesit dhe me ruajtjen SATA SSD sesa konfigurimet RAID. Me serverat e dedikuar, nuk do të ketë një pasqyrim të garantuar ose mbështetje të të dhënave në internet në ruajtje, përveç nëse klienti konfiguron shërbimet në administratë.

Më poshtë është një përmbledhje e konfigurimeve themelore të harduerit që përdoren aktualisht në planet e tyre të përbashkëta dhe të pritjes së cloud.

Specifikimet e serverit:

 • CPU: Procesorët Intel Xeon
 • RAM: 64 GB RAM RAM DDR3
 • Storage: Ruajtja e SSD në RAID 10
 • lloji: Ruajtja e Baza e të dhënave SSD e Nivelit të ndërmarrjes
 • Lidhshmëria: Lidhshmëria BGP4 Gigabit në shtyllat kurrizore të shumëfishtë të fibrave GigE Tier 1
 • Të tjera: Asnjë harduer desktopi që aq gjithmonë

Specifikimet e serverit të GreenGeeks

rrjet

GreenGeeks ofron performancë të mirë & besueshmëria – veçanërisht me përmirësimet e fundit në teknologjinë e tyre të qendrës së të dhënave që janë bërë. Si një klient i GreenGeeks, ju lejohet të zgjidhni nga 1 prej 4 vendndodhjeve të ndryshme të serverëve në internet – Chicago, Phoenix, Toronto dhe Amsterdam. Secila qendër e të dhënave është e certifikuar me SAS 70 Type 1, me energji 300% me erë, që funksionon në teknologjinë e kursimit të Cisco dhe Juniper, ndërkohë që është e lidhur ndërkombëtarisht përmes një sistemi “shtyllë kurrizore” të shumëfishtë Bigpit Gigabit të nivelit 1 të BGP4 Gigabit..

Monitorimi i Uptime

Ne vazhdimisht testojmë dhe monitorojmë performancën e GreenGeeks me Mjetet e monitorimit të faqes Pingdom për të marrë një masë më teknike për të dhënat e performancës. Rezultatet më poshtë janë tërhequr në mënyrë dinamike nga Pingdom:

uptime:
Raporti i Uptime për GreenGeeks: 30 ditët e fundit
Koha e përgjigjes:
Raporti i Uptime për GreenGeeks: 30 ditët e fundit

SHENIM POR SHTETET E TESTIT: Mbani në mend të dhënat e mësipërme nuk janë plotësisht përfaqësuese të të gjitha faqeve të internetit të organizuara në GreenGeeks. Ekzistojnë shumë faktorë që ndikojnë në statistikat e performancës – duke përfshirë serverin specifik në të cilin është vendosur faqja në internet, planin e zgjedhur të mbajtjes së faqes në internet, optimizimin e faqes në internet, mirëmbajtjen e planifikuar, vendosjen, etj. Testet tona kryhen në llogaritë bazë të pritjes së pritjes për secilin host të shqyrtuar për të shfaqur statistikat më modeste të performancës.

Mbështetje Teknike – Një përmbledhje e Kujdesit për Konsumatorët e GreenGeeks

Ekipi i ndihmës së klientëve GreenGeeks është përgjithësisht i shkëlqyeshëm dhe në kërkesat e përsëritura të shërbimeve me kompaninë, ne kemi qenë përgjithësisht të kënaqur plotësisht nga profesionalizmi i stafit të tyre, shpejtësia e vëmendjes së tyre për çështjet dhe njohuritë e dhëna për zgjidhjen e problemeve. GreenGeeks ofron mbështetje të klientit përmes biletave të postës elektronike, bisedës live dhe linjave telefonike falas. Mesatarisht, biletat e postës elektronike u përgjigjën brenda 15-20 minutave, me afërsisht 1 deri në 5 minuta kohë të pritjes që kërkohet në bisedën e shfletuesit dhe shërbimet telefonike. GreenGeeks gjithashtu ka një bazë të njohurive në internet që mund të kërkohet për të zgjidhur pyetje të bëra shpesh ose probleme të zakonshme me konfigurimin, zhvillimin e uebit, postën elektronike, FTP, etj..

Shqyrtim i mbështetjes teknike të GreenGeeks

Karakteristikat kryesore të mbështetjes së klientit:

 • Ekipi miqësor dhe i dobishëm i Helpdesk me njohuri të hollësishme në lidhje me konfigurimin e serverëve në internet
 • Materiale të bollshme në dispozicion në bazën e njohurive për të zgjidhur shpejt problemet e zakonshme
 • Pa pagesë për ndihmë premium dhe pak kohë mbajtëse kur kontaktoni direkt me repet e telefonit
 • Biletat e postës elektronike u përgjigjën shumë shpejt, megjithëse ndonjëherë nuk janë në gjendje të debugojnë çështjet e zhvillimit

A E DINI? Mesatarisht, GreenGeeks shërben mbi 60 milion vizitorë unikë në muaj në të gjithë serverët e saj.

Siguria – Si GreenGeeks e mban të sigurt faqen tuaj te internetit

GreenGeeks ka një program hibrid të sigurisë së rrjetit në qendrën e tyre të të dhënave të dizajnuar nga teknikë në shtëpi dhe i ndërtuar kryesisht nga shërbimet e softuerëve të tretë në dispozicion të publikut. Për klientët e përbashkët, VPS, shitës, & plane të dedikuara, e gjithë siguria e platformës menaxhohet nga stafi i qendrës së të dhënave. Pronarët e faqeve mund të bëjnë të mundur masa shtesë të sigurisë në internet në faqet e tyre, të tilla si SiteLock, i cili do të skanojë për malware dhe mbrojë vendet e prodhimit nga sulmet e injeksionit MySQL. Hyrja e cPanel dhe hyrja e serverit FTP mbrohet nga lista e zezë e adresave IP për të parandaluar sulmet e hakerimit me fjalëkalim të forcës brutale. GreenGeeks gjithashtu ofron shërbime për anti-spam të postës elektronike që mund të aktivizohen në cPanel për llogari në internet ose SMTP / POP. Disa nga avantazhet kryesore & disavantazhet e lehtësirave të Kujdesit për Konsumatorët GreenGeeks janë:

 • Qasja e menaxhuar në cloud eliminon nevojën për arna të rregullta të serverëve & Përditësimet e sistemit operativ
 • CentOS Enterprise Linux & cPanel janë testuar gjerësisht nga rishikimi i kolegëve për shfrytëzime & Bugs
 • Adresat IP të përkushtuara dhe Certifikatat SSL janë të shtrenjta & opsione falas nuk ofrohen
 • Softaculous do të njoftojë rregullisht përdoruesit kur azhurnimet CMS janë në dispozicion për instalimet automatike

FAQ – Përgjigje të dobishme në lidhje me blerjen nga GreenGeeks

Këtu janë disa pyetje që bëhen shpesh që mund të keni në lidhje me GreenGeeks Hosting:

Si mund ta porosisni web hosting nga GreenGeeks?

Ju mund të porosisni një plan të mbajtjes së faqes në internet nga GreenGeeks duke vizituar faqen e tyre të internetit, www.greengeeks.com. Mund të porosisni edhe përmes telefonit, përmes departamentit të tyre të shitjeve në 877-326-7483.

Paymentsfarë pagese pranon GreenGeeks?

GreenGeeks pranon të gjitha kartat kryesore të kredisë (Visa, MasterCard, American Express), & Zbuloni) si dhe PayPal.

Si mund ta anuloj?

Ju mund të anuloni llogarinë tuaj në çdo kohë. Thjesht telefononi departamentin e tyre të faturimit ose dërgoni një email anulimi.

A mund të marr një rimbursim & si punon?

Po. GreenGeeks ofron një garanci të kthimit të parave pa rrezik nga 30 ditë. Kjo do të thotë që nuk ka afate kohore ose kontrata dhe ju mund të anuloni në çdo kohë. Sidoqoftë, ju keni 30 ditë për të marrë një rimbursim të plotë. Nëse anuloni pas 30 ditësh, do të merrni një rimbursim të vlerësuar me pro (në thelb një kthim për kohën e mbetur që nuk e keni përdorur). Gjithashtu vini re, nëse regjistroni një emër domaini përmes GreenGeeks, ekziston një tarifë e pakthyeshme prej 24,95 $. Prandaj ki kujdes! Për shkak se tarifat e tyre për anulimin e domain janë me çmim të lartë, ne ju rekomandojmë të blini një emër domaini përmes një ofruesi tjetër pas ofertës fillestare falas.

A do të më ndihmojë GreenGeeks të transferoj / migroj faqen time të internetit ekzistuese tek ata?

Po, ata do të bëjnë 1 migrim cPanel falas. Kjo do të thotë që të gjitha fushat, Domonet Addon, Subdomains, llogaritë e postës elektronike dhe cilësimet cPanel janë të përfshira. Ata gjithashtu do të bëjnë çmos për të migruar një sit jo-cPanel të pritur gjithashtu. Nëse është e nevojshme punë shtesë, ata mund të paguajnë një tarifë shtesë. Në shumicën e rasteve, migracioni në sit duhet të jetë falas.

Përfundim – Të presësh apo jo të presësh?

Zgjedhja e kompanisë më të mirë të mbajtjes së faqeve në internet për të pritur faqen tuaj të internetit është një vendim i rëndësishëm me shumë faktorë për t’u marrë në konsideratë. Sigurohuni që të krahasoni me kujdes ato që ofron GreenGeeks për të parë nëse shërbimet e tyre janë të përshtatshme për ju.

Për një listë të plotë të të gjitha tipareve të mbështetura nga GreenGeeeks, mund të vizitoni uebfaqen e tyre në www.greengeeks.com.

Gati për të blerë? Përdorni një Kupon GreenGeeks!

Shikoni faqen tonë të kuponave GreenGeeks me një listë të azhurnuar të ofertave speciale dhe çmimet më të ulëta që GreenGeeks aktualisht po ofron.

Njoftoni mendimet tuaja

A keni përdorur GreenGeeks më parë? Keni ndonjë përvojë pozitive ose negative që dëshironi të ndani me ne? Na dërgoni me email përshtypjet tuaja të ndershme në .

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me