Rishikimi Bluehost 2018

A është Bluehost një host i mirë në internet? Lexoni rishikimin tonë të plotë, të paanshëm të Bluehost me pro & kundër, përdorimi i rekomanduar, statistikat e performancës, fotot e fotografive, FAQ, kuponat, & më shumë.


Rishikimi Bluehost

Bluehost

www.bluehost.com

Server O / S:Linux (CentOS)
Paneli i kontrollit:Markë me porosi cPanel
Auto-Installer:Mojo QuickInstall
Vendndodhja e qendrës së të dhënave # 1:Provo, UT
Vendndodhja e qendrës së të dhënave # 2:Houston, TX
Ndarja e përbashkët:po
VPS Hosting:po
Përkushtuar Hosting:po
Reseller Hosting:jo
Cloud Hosting:po

Vizitoni Uebfaqen

www.bluehost.com është një host i njohur në internet i dhënë gjerësisht në shumë faqe rishikimi dhe nga vetë brendësit e industrisë si një zgjedhje e lartë për mbajtjen në internet, megjithëse zakonisht nuk është zgjedhja jonë e parë. Bluehost aktualisht pret mbi 2 milion faqe interneti globalisht dhe siguron një larmi të gjerë të opsioneve të harduerëve të serverëve në internet që funksionojnë kryesisht në një pirg softuerësh të personalizuar bazuar në cPanel & CentOS. Brenda, Bluehost përdor OpenStack & Virtualizimi i KVM për rrjetëzimin e qendrave të të dhënave në shkallë. Shumë stilistë dhe zhvillues të internetit preferojnë Bluehost për shkak të përkushtimit të tyre të fortë për komunitetin me burim të hapur. Bluehost është një zgjedhje e mirë për WordPress për shkak të platformës së tyre të Hosting Optimizuar për WordPress (OHWP). Bluehost gjithashtu ofron mundësi të ndryshme për Shared, Cloud, VPS, dhe planet e dedikuara të mbajtjes në internet për klientët e tyre.

Pse zgjidhni Bluehost:

 • Bluehost është dhënë # 1 për WordPress nga WordPress.org që nga 2005
 • Fokusi i rëndë në WordPress me WordPress të instaluar si parazgjedhje në të gjitha llogaritë e reja
 • Markë me porosi cPanel me të gjitha karakteristikat standarde të industrisë
 • Pritja e përballueshme e cloud me performancë / besueshmëri solide
 • Planet e optimizuara posaçërisht për WordPress dhe WooCommerce
 • falas & paguar çertifikata SSL të integruar për faqet e internetit të e-commerce
 • personal & mbështetje e drejtpërdrejtë e telefonit të klientëve me qendër në SH.B.A.
 • Shtesa të shumta në dispozicion, të tilla si G Suite, Spam Experts, SiteLock, etj.

Cilat janë disavantazhet:

 • Fiton paratë në faqen tuaj duke injektuar reklama në 404 faqe (megjithëse kjo mund të çaktivizohet)
 • Plani themelor i hostimit ju lejon vetëm të organizoni 1 faqe në internet
 • Ndërtuesi i faqeve Weebly është i kotë
 • Shpejtësia mesatare & rezultate të besueshmërisë nga testimi ynë i performancës në planet e përbashkëta të pritjes
 • Përdor Tregun MOJO i cili përfshin një shumë të bloatware / upsells
 • Akuzon 149 dollarë për shpërnguljen e faqes tuaj ekzistuese mbi ta
 • Kostoja e adresave shtesë IP të dedikuara mund të jetë e shtrenjtë
 • Ndihma e klientit përmes biletave të postës elektronike u ndërpre
 • Asnjë rimbursim pro-vlerësuar pas 30 ditësh

Në fund të fundit:

Bluehost është një zgjedhje e mirëfilltë gjithëpërfshirëse për mbajtjen në internet me karakteristika profesionale të zhvillimit të internetit dhe menaxhimit të domain që janë veçanërisht ideale për faqet e internetit dhe blogjet e WordPress. Ata kanë një reputacion të mirë si një industri e madhe që investon shumë në teknologjinë e re dhe inovacionin e platformës. Bluehost ka bërë shumë përmirësime për të rregulluar administratën e tyre të pasme (AMP) & panel kontrolli) duke punuar për të përmirësuar përdorshmërinë dhe hartimin e ndërfaqes së shfletuesit. Bluehost është përqendruar kryesisht tek klientët që përdorin WordPress dhe ne do ju rekomandojmë ose cloudin e tyre hibrid ose platformën e menaxhuar WordPress, e cila ofron gjithçka që ju nevojitet për të ndërtuar dhe mirëmbajtur një faqe interneti të popullarizuar. Në përgjithësi, Bluehost është një markë e krijuar mirë që përmirëson vazhdimisht produktet e tyre të pritjes, rregullon rregullisht pajisjen e qendrës së të dhënave të tyre, dhe përgjithësisht konsiderohet lider në zhvillimin e shërbimeve të reja të platformës së pritjes së cloud..

Kupon ofertash speciale Bluehost

Le të fillojmë hostimin!

Bluehost ka një garanci të kthimit të parave 30 ditë, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Shqyrtim i ekspertit Bluehost

Pasqyrë e kompanisë – Historia e Bluehost

Bluehost u themelua në periudhën menjëherë pas bumit fillestar “dot com”, përpara ardhjes së teknologjisë Web 2.0, rrjeteve sociale dhe informatikës cloud. Në fillim të viteve 2000, pothuajse të gjitha kompanitë e web hosting ofruan në thelb të njëjtin shërbim – ata ofruan web bazë themelor me zgjidhje jashtë kutive për shërbimin e skedarëve të ngulitur me faqe statike HTML. Në atë kohë në sektorin e shitjes me pakicë nuk kishte përdorim të popullarizuar të bazave të të dhënave MySQL ose gjuhëve të programimit nga ana e serverit. Kur Matt Heaton dhe Danny Ashworth themeluan Bluehost në 2003, qëllimi i tyre ishte i thjeshtë: të ndërtojnë një kompani më të mirë për mbajtjen e faqes në internet. Përkushtimi i Bluehost për cilësi fitoi shpejt respektin e partnerëve në shumë bashkësi të zhvillimit me burim të hapur, përfshirë WordPress. Qasja e saj e paparë për të ofruar mbështetje 24/7 të klientit tërhoqi tifozët besnikë në të gjithë botën. Menjëherë pas kësaj, programi i referimit i Bluehost u bë një nga më të mëdhenjtë në botë. Në vitin 2010, Bluehost fitoi 2 milion klientin e saj. Në vitin 2012, kompania u përvetësua nga Endurance International Group (EIG). Që nga anëtarësimi në familjen durim, Bluehost ka vazhduar të rritet në mënyrë dramatike. Marka Bluehost tani nxit kanale dhe tregje të reja në të gjithë globin me 750+ të punësuar. Bluehost aktualisht ka zyra të korporatave të vendosura në Orem & Provo (Utah) me qendra të reja ndërkombëtare të të dhënave që zgjerohen për të përmbushur nevojën e kërkesës së biznesit në tregjet rajonale.

planet & Karakteristikat – Një përmbledhje e Shërbimeve të disponueshme të hostimit në internet të Bluehost

Një nga gjërat më të mira në lidhje me Bluehost është larmia e tyre e planeve të pritjes për të zgjedhur. Bluehost shet lloje të shumta të pritjes Shared, VPS, Dedicated dhe Cloud bazuar në sistemin operativ CentOS Enterprise Linux të cilat u shërbejnë nevojave të bizneseve të vogla, ndërmarrjeve fillestare, jofitimprurëse, grupe arsimore, korporata ndërmarrëse dhe botues të pavarur të internetit.

Planet e disponueshme:

Web hosting i përbashkët

Pritja në internet në re

VPS web hosting

WordPress optimizuar

WooCommerce optimizuar

Përkushtim në internet

Përveç shërbimeve të mbajtjes së faqes në internet, Bluehost gjithashtu ofron një gamë të gjerë shërbimesh profesionale për të ndihmuar klientët të rritin bizneset e tyre në internet. Ekipi i tyre mbështetës do të punojë 1-në-1 me përdoruesit për të ofruar strategji më të mira për sigurinë e platformës, shitjet & marketing, SEO, ose menaxhimi i trafikut në internet në shkallë. Ata gjithashtu ofrojnë mjete të shumta të zhvillimit të palëve të treta dhe produkte softuerësh siç janë shërbimet rezervë, mbrojtja ndaj spamit, certifikatat SSL / TLS, & rrjetet e ofrimit të përmbajtjes (CDN).

Më poshtë është një përmbledhje e shkurtër e të gjitha planeve të mbajtjes në internet të Bluehost dhe ato që rekomandohen normalisht për:

Planet e përbashkëta të mbajtjes së faqes në internet

Bluehost ofron 4 nivele të ndryshme të planeve të përbashkëta të mbajtjes në internet, që ndryshojnë kryesisht në shtesa dhe nivele të dendësisë së serverit. Plani Themelor është menduar për klientët që kanë nevojë të presin një sit të vetëm. Dallimi kryesor midis planit Plus dhe planit të ardhshëm të nivelit të kryeministrit është shtimi i SpamExperts, SiteBackup dhe 1 çertifikatë privatesie domain. Me llogarinë Pro Bluehost, një adresë IP e veçantë dhe certifikata SSL përfshihen me opsionet e tjera falas, së bashku me një azhurnim shtesë në një server me performancë të lartë. Sidoqoftë, mënyra sesi funksionon plani Pro është se nuk ka ndonjë ndryshim aktual në harduer, rafte softuerësh ose ndonjë optimizim shtesë të serverit kundrejt planeve të tjera të përbashkëta të pritjes. Ajo që ata bëjnë në të vërtetë është premtimi i një ambienti të serverëve me densitet të ulët me 80% më pak klientë sesa që gjenden në planet e tjera, gjë që çon në më mirë & performanca më e shpejtë duke lejuar secilën faqe në internet të përdorë më shumë burime të sistemit të bashkuar në çdo kohë të caktuar. Bluehost raporton se vetëm kjo konfigurim çon në 5x shpejtësi më të shpejtë në faqen e internetit në planin Pro. Së fundmi, duhet të përmendim se teknikisht ekziston një plan më shumë i përbashkët i mbajtjes së faqes në internet – dhe ky është plani WooCommerce, i cili në thelb është i barabartë me planin Themelor, por me funksionim dhe mbështetje specifike për eCommerce.

Këtu keni një përmbledhje të shpejtë të çmimeve të planeve të përbashkëta të mbajtjes së uebit që ofron Bluehost:

Planet e përbashkëta të strehimit:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
themelor$ 2.95 / mo$ 7.99 / mo
Plus$ 5.95 / mo$ 10.99 / mo
kryesor$ 5.95 / mo$ 14.99 / mo
pro$ 13.95 / mo$ 23.99 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Krijimi i llogarisë është jashtëzakonisht i shpejtë – diku nga 5 deri në 10 minuta (rast pas rasti).
 • WordPress instalohet automatikisht përmes krijimit të llogarisë – një veçori e përshtatshme për përdoruesit e WP. Sigurisht, kjo mund të jetë një konflikt nëse nuk përdorni WordPress.
 • Të gjitha planet e përbashkëta vijnë me SSD në një konfigurim RAID 10.
 • Me një emër domain falas, faqe interneti të pakufizuara, ruajtje, bandë, & llogaritë e postës elektronike + 200 kredi për reklama, plani Plus është një nga marrëveshjet më të mira hyrëse në dispozicion në treg.
 • Plani Pro përfshin një adresë të dedikuar IP, certifikatë SSL, & SiteBackup Pro, së bashku me serverë të garantuar me densitet të ulët për disa nga shpejtësitë më të mira të ngarkesës në faqe.
 • cPanel + CentOS është një standard i industrisë për serverët në internet dhe administrimin e domenit, duke e bërë më të lehtë menaxhimin e cilësimeve për zhvillimin e uebit.
 • Git dhe WP-CLI janë në të gjitha kutitë me disa komanda me porosi si wp bluehost sso.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Kostoja e normave të rinovimit në planet themelore dhe ato të kryeministrit është mbi dyfishi i çmimit të zbritjes hyrëse.
 • Adresat IP të përkushtuara dhe tarifat e transferimit të faqes në internet në planet e hostimit të përbashkët janë tepër të shtrenjta.
 • Versioni i parazgjedhur i PHP për çdo llogari aktualisht është vendosur në 5.4. Bluehost mbështet PHP 5.4, 5.6 dhe 7.0. Ne do të donim ta shihnim PHP 7.2 të aktivizuar si parazgjedhje.
 • Plani Themelor i është ruajtur vetëm 100MB e ruajtjes së postës elektronike dhe lejohet vetëm një emër i vetëm i domenit.
 • Bluehost ofron mirësjellje çdo ditë, javore, & rezervë mujore për të përbashkëta & re, por ato nuk janë të garantuara dhe klientët janë akoma përgjegjës për kopjet e tyre.

EDHE Shih: Shikoni udhëzuesin tonë për mbajtjen në internet të përbashkët për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Planet e mbajtjes në internet të cloud

Futja e shërbimeve të pritjes së cloud në Bluehost është pjesë e një trendi më të madh të industrisë që ka parë risi në menaxhimin e qendrave të të dhënave dhe teknikat e optimizimit të serverëve bëhen pjesë e produkteve Platform-as-a-Service (PaaS) të ofruara nga kompanitë më të mëdha në sektor. Platforma e pritjes së cloud të Bluehost ofron një sasi më të madhe të burimeve të dedikuara RAM për çdo llogari të ngjashme me një plan VPS. Ata gjithashtu ndajnë 2, 4, ose 6 bërthama CPU për secilën llogari. Platforma cloud menaxhohet përmes OpenStack me NGINX, Varnish Cache dhe një CDN globale për një performancë më të mirë. Me këtë vjen një panel kontrolli i pronarit që ofron më shumë detaje për analitikën e faqes dhe mundësinë për të porositur azhurnime pa probleme të më shumë burimeve të serverit kur kërkohet. Platforma cloud e Bluehost shkon në të njëjtën arkitekturë të serverëve si planet e tyre të përbashkëta të pritjes: serverët 16-core AMD Opteron me 8 përpunues të akorduar në 2.4 GHz, 256 GB DDR3-1600 ECC / REG SDRAM, dhe 64TB të SSD-ve të ruajtjes së bazës së të dhënave në nivel ndërmarrje. Serverët e cloud përdorin “menaxhimin e menjëhershëm të burimeve” për të trajtuar pikat e trafikut dhe ngjarje të shkurtra. Me çmime konkurruese me hostimin e përbashkët, ne mendojmë se planet për strehimin në cloud të Bluehost përfaqësojnë të ardhmen e web hosting dhe do ta rekomandojnë shumë atë mbi planet e tyre të përbashkëta të pritjes. Bluehost është një nga pionierët në krijimin e këtij lloji të shërbimit të menaxhuar të cloud për tregun me pakicë, që përfaqëson disa nga risitë më të mira në industri për nevoja bashkëkohore të botimit në internet dhe është optimizuar për faqet e internetit të WordPress.

Këtu keni një përmbledhje të shpejtë të çmimeve të planeve të mbajtjes në internet të cloud që ofron Bluehost:

Planet e hostimit në cloud:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
motorino$ 6.95 / mo$ 9.99 / mo
Performance$ 8.95 / mo$ 13.99 / mo
Pro biznesi$ 15.95 / mo$ 25.99 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Plani i Performancës ofron një domen falas, faqe interneti të pakufizuara, ruajtje, gjerësi bande, & llogaritë e postës elektronike + 4 GB RAM + 200 dollarë krediti në dispozicion në një pjesë të çmimit të një plani tipik VPS.
 • Mundësuar nga një integrim NGINX dhe Varnish Cache, këto plane cloud vlejnë edhe çmimin minimal të azhurnimit mbi planet standarde të përbashkët të pritjes së pritjes për shkak të shpejtësive më të mira të performancës – veçanërisht për WordPress, Drupal, Joomla, Magento, dhe faqet e tjera të internetit të drejtuara nga CMS.
 • OpenStack, cPanel, & CentOS i kombinuar me NGINX, Llak Cache, & Optimizimet e CDN.
 • Baza e çmimit fiks shmang tejkalimet e papritura të kostos të zakonshme në planet e reve “pay-as-you-go”.
 • Azhurnime të menaxhuara të sigurisë + adresë IP të dedikuar & Certifikatë SSL / TLS në planin e biznesit Pro.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Kostoja për adresat IP Dedikuar është shumë e lartë në Starter & Planet e performancës (72 dollarë në vit)
 • Plani fillestar është i kufizuar në një faqe të vetme, pavarësisht nga trafiku i përgjithshëm i përdorur nga domeni

EDHE Shih: Shikoni udhëzuesin tonë për mbajtjen në internet të cloud, për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Planet e mbajtjes së faqes në internet VPS

Planet VPS të Bluehost funksionojnë në një arkitekturë pak të ndryshme të serverëve në internet sesa shërbimet e tyre të përbashkëta dhe të pritjes së pritjes. Dallimi kryesor është 4 përpunues kundrejt 8 të instaluar me kornizën 16-core AMD Opteron, shkallëzimin e RAM deri në 1TB për server, dhe ndarjet më të vogla SSD bazuar në 9 drive RAID 60 grupe nga 12.8 TB secila. Platforma VPS funksionon në OpenStack dhe KVM për virtualizim, duke e bërë atë një shërbim të menaxhuar, ku përdoruesi ka vetëm zgjedhjen e para-instaluar CentOS Linux si një sistem operativ. Me këtë vjen një licencë falas cPanel dhe aftësia për të pritur fusha dhe data të pakufizuara me të njëjtat mjete të menaxhimit të serverëve që gjenden në planet e përbashkëta të pritjes. Përdoruesit marrin qasje të plotë rrënjësore me SSH dhe aktivizimin e menjëhershëm të llogarisë me të gjitha mjetet e zhvilluesit të para-ngarkuara. Teknikët e Bluehost gjithashtu menaxhojnë azhurnimet e sigurisë së platformës për shtesat e instaluara të serverit. Bluehost përdor një panel të administrimit të VPS me pronësi me statistikat e sitit, monitorimin e burimeve dhe azhurnimet pa probleme, si dhe siguron mundësinë e përdorimit të një pakete të plotë të mjeteve analitike të ofruara përmes cPanel. Planet e VPS-së janë me çmime konkurruese, por ato rinovohen me kosto mujore shumë më të larta.

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e çmimeve të planeve të pritjes së faqeve në internet VPS që ofron Bluehost:

Planet e hostimit të VPS:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
standard$ 14.99 / mo$ 29.99 / mo
Enhanced$ 29.99 / mo$ 59.99 / mo
prim$ 44.99 / mo$ 89,99 / mo
i fundit$ 59.99 / mo$ 119.99 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Mbështetje e paracaktuar për PHP, Perl, Python, Ruby / Binarët, & MySQL në Apache me aftësinë për të instaluar çdo shtesë të serverit në internet të kërkuar nga zhvilluesit ose ekipet programuese.
 • Harduer i shpejtë me ruajtje SSD dhe analitikë në kohë reale që monitorojnë trafikun e përdoruesve të faqes në internet.
 • Sigurimi i menjëhershëm pa nevojë për të shpenzuar orë duke instaluar OS dhe për të vendosur serverin.
 • Përfshirja e adresave IP të përkushtuara dhe licenca cPanel / CentOS kursen para mbi kompanitë e tjera.
 • Organizoni me lehtësi, modifikoni dhe menaxhoni bazat e të dhënave direkt në server me menaxherin e bazës së të dhënave të krijuar nga Bluehost.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • VPS planifikon maksimumin në 4 bërthama CPU & RAM 8 GB, duke detyruar një azhurnim në serverët e dedikuar.
 • Planet e hostimit në cloud janë më të lira & më shumë veçori të paketuara, me një aftësi më të madhe për të mbështetur pikat e trafikut në shkallë, ndërsa sigurojnë ndarje të ngjashme të pajisjeve, mjetet e zhvilluesit, & shtesa të palëve të treta.
 • Cilësimet e konfigurimit për caching të përparuar të faqes në internet & Kompresimi HTML / JavaScript mund të jetë kompleks për përdoruesit e papërvojë dhe të kërkojë testim live në vendet e prodhimit për të optimizuar.

EDHE Shih: Shikoni udhëzuesin tonë për në web hosting VPS për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Planet e mbajtura në internet të WordPress-it të menaxhuar

Bluehost ka krijuar një platformë unike të menaxhuar të menaxhuar për WordPress bazuar në NGINX, Varnish Cache, dhe një konfigurim personal PHP-FPM që premton “shpejtësi ekstreme” me mbështetje për 100 deri në 600+ milion ngarkesa faqe në muaj. Të gjitha planet bazohen në serverat OpenStack me virtualizimin KVM në një platformë të menaxhuar VPS, me CentOS Enterprise Linux & administrimi cPanel. Kjo platformë u zhvillua nga programues profesionistë të brendshëm, të cilët gjithashtu ndërtojnë shtesa dhe shtesa të reja për bazën e të dhënave kryesore të CMS. Së bashku, kjo siguron një zgjedhje të fortë për WordPress me ekspertizë që nuk gjendet zakonisht në kompani të tjera. Ky integrim i jashtëm Nginx / Varnish Cache do të kursejë pronarët e faqeve të internetit me trafik të lartë mijëra dollarë në kosto të zhvillimit, krahasuar me marrjen në punë të një ekipi të jashtëm, për të koduar me porosi të njëjtën zgjidhje për rafte të serverit në mënyrë të pavarur, në një ofrues tjetër. Planet e menaxhuara të WordPress hosting në Bluehost tregojnë përfitimet kryesore të softuerit me burim të hapur dhe inovacionit të ri të pritjes së cloud. Botuesit e pavarur të uebit mund të shkallëzojnë për të përmbushur të njëjtin trafik të përdoruesve si mediat e korporatave me një kosto më të vogël se 100 dollarë në muaj.

Këtu keni një përmbledhje të shpejtë të çmimeve të planeve të tyre të mbajtjes në internet të WordPress që ofron Bluehost:

Planet Hosting të WordPress:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
Standardi WP$ 19.99 / mo$ 39.99 / mo
WP e zgjeruar$ 29.99 / mo$ 59.99 / mo
Premium WP$ 39.99 / mo$ 89,99 / mo
WP Ultimate$ 49.99 / mo$ 129,99 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Bluehost optimizon konfigurimin e serverit dhe pirun teknik (LAMP në LEMP) për të qenë ajo që është më e mira për WordPress. PHP, MySQL, NGINX, dhe madje edhe caching faqet janë optimizuar të gjitha rreth WordPress dhe ekskluzivisht për WordPress.
 • WordPress Optimized është ndërtuar mbi platformën standarde VPS të Bluehost dhe është një sistem i menaxhuar pa qasje rrënjësore, duke e bërë më të lehtë përdorimin për fillestarët.
 • Platforma si model Shërbimi (PaaS) kursen mijëra dollarë në kostot e administrimit të sistemit.
 • Aftësia për të mbështetur 20 milion goditje në ditë ose mbi 13,000 shikime të faqeve në minutë nën 100 dollarë në muaj për faqet e internetit të trafikut të lartë, portalet e e-commerce dhe blog-et në shkallë.
 • Partneritet i gjatë profesional i zhvilluesve të brendshëm me komunitetin WordPress.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Platformat akoma implementojnë Mojo Marketplace për instalimet dhe shtojcat “me një klik”.
 • Normat e rinovimit janë dy herë më shumë se kostoja hyrëse dhe migracioni i trashëgimisë në uebfaqe nuk është falas kur transferoni faqet ekzistuese të WordPress nga hostet e tjerë të uebit.

EDHE Shih: Kontrolloni udhëzuesin tonë për mbajtjen në internet të WordPress për të mësuar më shumë rreth WordPress & web hosting.

Planet e hostimit të serverëve të dedikuar të serverit

Serverët e dedikuar të Bluehost janë me çmim të përballueshëm (krahasuar me disa konkurrentë), por me një qasje të menaxhuar plotësisht, pronarët e faqeve do të jenë të kufizuar në përdorimin e CentOS Linux dhe cPanel në platformë. Për shumicën e klientëve, ky është një avantazh, pasi makinat vijnë plotësisht të pajisura me një mjedis të avancuar të konfigurimit për zhvillimin e internetit dhe celularit, do të thotë se nuk kërkohet kohë e konfigurimit dhe teknikët e qendrës së të dhënave Bluehost do të menaxhojnë të gjitha përmirësimet e sigurisë së platformës. Për shkak se planet gjithashtu ofrojnë qasje rrënjësore në serverat, çdo zgjatje softuerësh të pajtueshëm me CentOS dhe cPanel gjithashtu mund të instalohen manualisht. Në thelb, këta serverë janë një imazh pasqyrë i pjesës tjetër të planeve të pritjes në Bluehost, me të njëjtat mjete administrimi, rafte softuerësh dhe karakteristika bonusi në pajisje të izoluara. Adresat IP të dedikuara shtesë, të siguruara me secilën llogari, i bëjnë ato të shkëlqyera për menaxhimin e portofolit me shumë site dhe ecommerce. Me planet e dedikuara të serverit në Bluehost, pronarët e sitit kursejnë para duke mos pasur nevojë të punësojnë një administrator sistemesh për të menaxhuar mjedisin e serverit dhe sigurinë e platformës. Hmimet më të mëdha të Bluehost dhe zbritjet e industrisë me shumicë garantojnë disa nga kostot më të mira për pajisjet në sektor në planet e tyre të Dedikuara të serverit.

Këtu keni një përmbledhje të shpejtë të çmimeve të planeve të Dedikuara të mbajtjes në internet që ofron Bluehost:

Planet e përkushtuara:
Pricemimi hyrës:
Pricemimi i rinovimit:
Krahaso:
standard$ 79.99 / mo$ 109.99 / mo
Enhanced$ 99.99 / mo$ 159,99 / mo
prim$ 119.99 / mo$ 209,99 / mo

Karakteristikat kryesore që na pëlqejnë:

 • Të gjitha konfigurimet janë në funksion dhe funksionojnë nën 5 minuta, plotësisht të automatizuara me sigurimin e menjëhershëm.
 • Serverët e dedikuar Bluehost funksionojnë me CPU të Intel Xeon me performancë të lartë.
 • Përfshirja e adresave IP të shumta të dedikuara në secilin plan është optimale për ekzekutimin e shumë faqeve të internetit të e-commerce së bashku me certifikatat SSL / TLS që kërkojnë vlefshmëri të zgjatur.
 • Ndarje të mëdha të depozitave së bashku me provizionet e ECC SDRAM për transaksionet financiare.
 • Përdorni të njëjtin program pirgje, mjete zhvilluesi, & administrimi si planet e tjera Bluehost.

Whatfarë nuk na pëlqen:

 • Asnjë SSD, megjithëse ka të ngjarë të sigurohen në të ardhmen e afërt.
 • Shumë përdorues mund të jenë në gjendje të sigurojnë ndarje të ngjashme harduerike në planet VPS me të njëjtin funksionalitet dhe mjete zhvilluesi me një çmim më të mirë të përgjithshëm.
 • Nuk ka aftësi për të ekzekutuar Ubuntu, FreeBSD, Red Hat Linux, Windows, etj si sistem operativ.

EDHE Shih: Kontrolloni udhëzuesin tonë për një host të dedikuar në internet për të mësuar më shumë rreth këtij lloji të mbajtjes në internet

Fotografitë e fotove – Një shkëlqim në menaxhimin e llogarisë Bluehost & Paneli i kontrollit

Bluehost ka një AMP të dizajnuar me porosi & panel kontrolli për të përputhur me markën e tyre. Shumica e pronarëve të faqeve të internetit tashmë janë njohur me cPanel pasi është bërë një standard i industrisë që mund të përdoret për të menaxhuar me lehtësi serverin, domenin, & cilësimet e postës elektronike. Bluehost ka bërë disa personalizime të pronarit në temë e paracaktuar cPanel të përputhet me ndërfaqen e tyre AMP e cila lejon një integrim të plotë të të gjitha shërbimeve në platformë në një faqe të vetme. Dizajni është i thjeshtuar dhe i pastër, megjithëse shumë do të preferojnë ikonat origjinale të aksioneve. Ekziston vetëm një sasi e vogël e reklamave të shfaqura në seksionet e administratës, duke theksuar kryesisht promovimet e kompanive për produktet & shërbimet.

Paneli i Menaxhimit të Llogarive

Pamja e ekranit të Bluehost AMP (Paneli i Menaxhimit të Llogarive)Një paraqitje e shkurtër e AMP Bluehost (Paneli i Menaxhimit të Llogarive)

Pavarësisht nga cili plan i strehimit blini nga Bluehost, së pari do të futeni në Panelin e tyre të Menaxhimit të Llogarive (AMP). AMP mund të ndjehet mjaft e përhapur me shumë menutë dhe skedat drop-down, por është mjaft e lehtë për t’u përdorur në përgjithësi dhe e koduar për të përputhur me hartimin e faqes së tyre të internetit. Pas një kurbë të shkurtër mësimi, zhvilluesit e uebit, pronarët e faqeve dhe menaxherët e domain duhet të ndjehen relativisht të rehatshëm duke përdorur këto mjete për punë.

Fotografia e mësipërme tregon faqen e paracaktuar që do të shihni pas një hyrje fillestare në sit. Ndërsa menutë & skedat janë pak të tronditur, pjesët e administratës janë të ndara në kategori të ndryshme për referencë dhe qasje nga GUI. Nën menunë e tyre të pritjes, ju mund të klikoni në nën-menunë cPanel për të fituar hyrjen në panelin tuaj të kontrollit, i cili më pas është i lehtë për t’u përdorur për të menaxhuar emrin e domain, email, FTP, & cilësimet e serverit.

Paneli i Kontrollit

Pamja e panelit të kontrollit Bluehost (cPanel)Një paraqitje e shkurtër e cPanel me porosi të Bluehost

Bluehost përdor një ndërfaqe të personalizuar cPanel për të përputhur me hartimin e AMP dhe uebfaqes së tyre. Natyrisht, ju prapë mund të bëni të gjitha gjërat e njëjta që normalisht do t’i bënit me temën standarde cPanel. Me cPanel, është e lehtë të menaxhohen të gjitha cilësimet e konfigurimit që kërkohen për emrat e domain, gjuhët e programimit dhe llogaritë e postës elektronike, konfigurimin e FTP ose përdorimin e FileManager, instalimin e WordPress përmes MOJO Marketplace, menaxhimin e bazave të të dhënave MySQL dhe vendosjen e CDN falas CloudFlare për faqen e internetit caching. Fotografia e mësipërme tregon temën me porosi të Bluehost për cPanel, e cila është e integruar drejtpërdrejt në kornizën e tyre të pronarit AMP.

Nëse keni përdorur cPanel në të kaluarën, duhet të ndjeheni rehat me temën e personalizuar të Bluehost. Sidoqoftë, ata që njihen me ikonat dhe paraqitjen e parazgjedhur mund t’i konsiderojnë grafikat pak konfuze. Imazhet vektoriale jo gjithmonë pasqyrojnë me saktësi përmbajtjen dhe shërbimet me të cilat ato lidhen, duke qenë tepër gjenerike me vepra arti disi të rastësishme të zgjedhura për simbolikën.

Statistikat e Performancës – Serverët, Rrjeti, & Monitorimi i Uptime

Performanca është thelbësore për çdo host në internet. Më poshtë është një përmbledhje e asaj që do të merrni me një llogari bazë Bluehost.

Servers

Bluehost ofron një kombinim të serverëve Dell dhe HP. Bluehost përdor kryesisht procesorë AMD Opteron në programin e tyre të përbashkët, VPS, & Cloud planifikon me procesorë Intel Xeon të disponueshëm në serverat e tyre të përkushtuar.

Më poshtë është një përmbledhje e konfigurimeve themelore të harduerit që përdoren aktualisht në planet e tyre të përbashkëta dhe të pritjes së cloud.

Specifikimet e serverit:

 • CPU: 16-Core AMD Opteron @ 2.4GHz
 • RAM: 256 GB DDR3-1600 ECC / REG SDRAM
 • Kapaciteti: Disqet 64TB SATA 6 GB / s 3.5
 • lloji: Ruajtja e Baza e të dhënave SSD e Nivelit të ndërmarrjes
 • Controller: Kontrollues 4x LSI 92xx 1 GB Cache Raid
 • fuqia: 1.65W Idle, 3W Aktive

Specifikimet e serverit Bluehost

rrjet

Bluehost përdor një qendër të të dhënave 50,000 metra katrorë të vendosur në Provo, Utah me disa pajisje shtesë serverësh të vendosura në Houston, Texas dhe gjithashtu ndërkombëtarisht në qendrat e kolokimit. VPS e re & Konsumatorët e përkushtuar tani po sigurohen zakonisht më shumë brenda qendrës së të dhënave të Houston-it. Qendra kryesore e të dhënave Bluehost (në Provo) është e ndarë edhe me markat e tjera në pronësi të EIG si HostMonster dhe JustHost. Na u tha që Bluehost shpërndan në mënyrë tipike klientët e rinj dhe të vjetër midis qendrave të të dhënave bazuar në densitetin e serverit dhe besueshmërinë.

Monitorimi i Uptime

Ne vazhdimisht testojmë dhe monitorojmë performancën e Bluehost me Mjetet e monitorimit të faqes Pingdom për të marrë një masë më teknike për të dhënat e performancës. Rezultatet më poshtë janë tërhequr në mënyrë dinamike nga Pingdom:

uptime:
Raporti i Uptime për Bluehost: 30 ditët e fundit
Koha e përgjigjes:
Raporti i Uptime për Bluehost: 30 ditët e fundit

SHENIM POR SHTETET E TESTIT: Mbani në mend të dhënat e mësipërme nuk janë plotësisht përfaqësuese të të gjitha faqeve të internetit të mbajtura në Bluehost. Ekzistojnë shumë faktorë që ndikojnë në statistikat e performancës – duke përfshirë serverin specifik në të cilin është vendosur faqja në internet, planin e zgjedhur të mbajtjes së faqes në internet, optimizimin e faqes në internet, mirëmbajtjen e planifikuar, vendosjen, etj. Testet tona kryhen në llogaritë bazë të pritjes së pritjes për secilin host të shqyrtuar për të shfaqur statistikat më modeste të performancës.

Mbështetje Teknike – Një përmbledhje e Kujdesit për Klientët Bluehost

Mbështetja e klientit Bluehost është përgjithësisht shumë e mirë me një studim të raportuar të kënaqësisë së klientit 4.7 nga 5.

Kohët e fundit Bluehost punësoi mbi 100 njerëz të rinj për të mbushur pozicionet e ndihmës teknike në qendrën e tyre për Kujdesin ndaj Klientit. Kjo, teorikisht, do të eliminojë periudha më të gjata të pritjes në telefon ose në shërbimin e bisedës së shfletuesit në mënyrë që klientët të mund të kontaktojnë me një teknik të kualifikuar shërbimi shumë më shpejt. Në praktikë, megjithatë, mbështetja aktuale e marrë ende varet në mënyrë të konsiderueshme nga cili agjent ju lidheni për informacionin.

Rishikim i mbështetjes së teknologjisë Bluehost

Karakteristikat kryesore të mbështetjes së klientit:

 • Ndarja vertikale e kontakteve të Helpdesk për faturimin, mbështetjen e teknologjisë, shitjet, bashkëpunëtorët, etj.
 • Qendra e ndihmes me forumin e përdoruesve, mësimet video, & baza e njohurive për material të shpejtë referimi.
 • Numri i telefonit falas & chat në internet si metodë parësore e mbështetjes së klientit.
 • 4 deri në 5 minuta kohë mesatare e pritjes përmes mbështetjes telefonike & chat live.
 • Mbështetja telefonike është e vendosur në Tempe, AZ dhe bisedat e drejtpërdrejta transferohen në Indi / Filipine.
 • Biletat e postës elektronike janë ndërprerë dhe klientët nuk mund t’i përdorin më ato si një mjet mbështetjeje.
 • Aktualisht nuk ka ndihmë premium në dispozicion për blerje.
 • Faqja e statusit të serverit me linjë telefonike 24/7 për të kontrolluar raportet për çështjet me kohë të qendrës së të dhënave.
 • Bluehost ka një politikë të vazhdueshme të menaxhimit “Përpjekje ditore” e krijuar për të përmirësuar shërbimet.
 • Ekspertiza e WordPress: kompania ka përvojë të konsiderueshme në debugging të çështjeve të zakonshme.

A E DINI? Bluehost mesatarisht rreth 5 GB trafik gjatë orarit të punës dhe 3.75 GB trafik në përgjithësi. Kjo është për çdo sekondë të dhënë.

Siguria – Si Bluehost e mban të sigurt faqen tuaj

Të gjitha planet e shërbimit të Bluehost bazohen në sigurinë e menaxhuar të rrjetit të qendrës së të dhënave, që do të thotë se firewall-et e serverit në internet, arna të sistemit operativ dhe integriteti i pajisjeve fizike menaxhohen të gjitha nga teknikë të largët në baza ditore. Bluehost ka implementuar një numër të faqeve të internetit opsionale dhe veçorive të sigurisë së llogarisë personale për klientët për t’i zbatuar në përputhje me nevojat e tyre individuale. Këtu janë disa tipare kryesore:

 • Identifikimi i vetëm (SSO), Autentifikimi me dy faktorë, & Vërtetimi i Token për të gjitha llogaritë.
 • Mundësia për të vendosur fjalëkalime të veçantë për përdoruesit e faturimit, teknikëve dhe administratës.
 • SiteLock Anti-Spam, Monitorimi i Listës së Zezë, & Shërbime të Mbrojtjes së Malware për faqet e internetit.
 • Të lirë, të nënshkruar, & Certifikata SSL / TLS të Besuara private, përfshirë adresat IP të Dedikuar.
 • Skriptimi ndër-faqesh (XSS) & Mbrojtje nga sulmi i injektimit SQL për integrimin në CMS të WordPress.
 • Rikthim automatik & rivendosjen e shërbimeve për faqet e internetit me arkivim të skedarëve & informacioni i bazës së të dhënave.

FAQ – Përgjigje të dobishme për blerjen nga Bluehost

Këtu janë disa pyetje që bëhen shpesh në lidhje me Bluehost që mund t’i gjeni të dobishme:

Si mund të porosis një plan web hosting nga Bluehost?

Ju mund të porosisni një plan të mbajtjes së faqes në internet nga Bluehost duke vizituar faqen e tyre të internetit, www.bluehost.com. Mund të porosisni edhe përmes telefonit, përmes departamentit të shitjeve të tyre në 888-401-4678. Ne ju rekomandojmë të porosisni në internet pasi është më e lehtë dhe më e shpejtë. Ju gjithashtu mund të gjeni një ndarje të plotë të çmimeve të tyre & karakteristika në faqen e internetit.

Paymentsfarë pagese pranon Bluehost?

Bluehost pranon të gjitha kartat e kreditit kryesore (Visa, MasterCard, American Express), & Zbuloni) si dhe PayPal.

Si mund ta anuloj llogarinë time Bluehost?

Ju mund të anuloni llogarinë tuaj në çdo kohë. Thjesht telefononi, email, ose bisedoni live departamentin e tyre të faturimit dhe ata do t’ju dërgojnë një formë anulimi që do të duhet të plotësohet.

A mund të marr një rimbursim nëse nuk jam i kënaqur me blerjen time Bluehost?

Po. Bluehost ofron një Garanci të Kthimit të Parave 30 Ditore në planet e tyre të përbashkëta, VPS dhe planet e dedikuara të pritjes. Kjo do të thotë që ju mund të anuloni në çdo kohë brenda 30 ditëve të para dhe të merrni një rimbursim të plotë. Sidoqoftë, nëse anuloni pas 30 ditësh, nuk do të merrni një rimbursim. Shtë e rëndësishme të theksohet se Bluehost ka ndërprerë duke ofruar një rimbursim të vlerësuar me pro. Gjithashtu vini re, nëse regjistroni një emër domaini përmes Bluehost, ekziston një tarifë e pakthyeshme prej 14,99 $. Ju mbani emrin e domain dhe mund ta transferoni atë ose ta tregoni atë diku tjetër. Blerje të tjera të pakthyeshme përfshijnë çertifikatat SSL, Rezervimin e Faqes, Mjekun e sitit, transferimin e faqes në internet, Standardin e Shërbimit të Dizajnit, Shërbimin e Dizajnit Plus, Shërbimin e Dizajnit Premium, Paketën SEO, SiteLock, & privatësia e domain-it.

A do të më ndihmojë Bluehost të transferoj / migroj faqen time të internetit ekzistuese tek ata?

Po, por jo falas. Bluehost ngarkon një tarifë migracioni prej 149 $ për ta bërë këtë.

Përfundim – Të presësh apo jo të presësh?

Zgjedhja e kompanisë më të mirë të mbajtjes së faqeve në internet për të pritur faqen tuaj të internetit është një vendim i rëndësishëm me shumë faktorë për t’u marrë në konsideratë. Sigurohuni që të krahasoni me kujdes ato që ofron Bluehost për të parë nëse shërbimet e tyre janë të përshtatshme për ju.

Bluehost është një nga hostet më të njohur të uebit dhe vjen shumë i rekomanduar për përdoruesit e WordPress.

Për sa i përket llojeve të mbajtjes së faqeve në internet, shumica e përdoruesve zakonisht regjistrohen në llogarinë e përbashkët të mbajtjes në internet të Bluehost, megjithëse ne do ju rekomandojmë fuqimisht ose platformën e tyre cloud ose WordPress Optimized në vend.

Një avantazh i madh i Bluehost është se çmimet e tyre zvogëlojnë shumë plane të ngjashme të ofruara nga rivalët në industri. Sidoqoftë, dobësi është se këto zbritje nuk zgjasin përtej kontratës fillestare, duke e bërë të domosdoshme mbylljen në një kontratë afatgjatë për të siguruar një marrëveshje të mirë. Sidoqoftë, plani përfundimisht do të kthehet dhe më pas konsumatorët e ndërgjegjshëm për buxhetin paraqiten me një zgjedhje të vërtetë: nëse duhet të paguajnë dyfishin e çmimit fillestar për të njëjtin shërbim ose transferimin në një host tjetër të internetit që ofron një shërbim falas të migracionit, karakteristika të ngjashme dhe tarifa më të lira.

Për një listë të plotë të të gjitha tipareve të mbështetura nga Bluehost, mund të vizitoni uebfaqen e tyre në www.bluehost.com.

Gati për të blerë? Përdorni një Kupon Bluehost!

Shikoni faqen tonë të kuponave Bluehost me një listë të azhurnuar të ofertave speciale dhe çmimet më të ulëta që Bluehost aktualisht po ofron.

Njoftoni mendimet tuaja

A keni përdorur Bluehost më parë? Keni ndonjë përvojë pozitive ose negative që dëshironi të ndani me ne? Na dërgoni me email përshtypjet tuaja të ndershme në .

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map