Pritja më e mirë në internet për Kanada

Një listë e 5 hosteve kryesorë të internetit të rekomanduar për webmasterët kanadezë që kërkojnë të presin faqen e tyre të internetit. Gjeni web-in më të mirë të Kanadasë për faqen tuaj.


kompanitë më të mira të mbajtjes në internet

Po kërkoni për web-in më të mirë të Kanadasë? Me numrin e madh të ofruesve të pritjes në dispozicion, mund të jetë një proces i frikshëm për të gjetur një që i përshtatet më së miri nevojave tuaja. Me kërkesë të popullarizuar, ne kemi kurorëzuar një listë të zgjedhjeve më të mira të pritjes posaçërisht për webmasterët kanadezë. Për ata jashtë Kanadasë, ju lutemi referojuni listës sonë të përgjithshme të kompanive më të mira të mbajtjes në internet.

Pritja më e mirë në internet për Kanada: Krahasimi i Kompanisë

Ndërsa të gjitha këto janë zgjedhje të shkëlqyera të pritjes, secila prej tyre ka përparësi në fusha të ndryshme dhe ajo që është e mirë për një biznes mund të jetë e ndryshme për një tjetër. Ju lutemi sigurohuni që të lexoni me kujdes përmes rishikimeve tona të plota për të përcaktuar se cili është më i miri për ju.

Pritësi në internet
Fillon në:
Rekomandohet për:
Mëso më shumë
GreenGeeks$ 3.95 / moWeb për qëllime të gjithanshme të shkëlqyera për Blogging & bizneset e voglaShikoni planet
Pritja për lëvizje$ 3.99 / moi besueshëm & një pritje të përballueshme në internet për bizneset e të gjitha madhësiveShikoni planet
HostUpon$ 3.95 / moGjithë në një, bëni vetë-ndarjen në internet të përbashkët për sipërmarrësitShikoni planet
Cloudways$ 10.00 / moPritja me performancë të lartë cloud për vendet me trafik të lartëShikoni planet
Web Hosting Kanada$ 3.99 / moPritja e shpejtë, e personalizueshme për zhvilluesit & biznesetShikoni planet

Ndërmarrja më e mirë kanadeze e uebit # 1 - GreenGeeks

Garancia për 30 ditë kthim parash

Fillon në: 3,95 $ / muaj

GreenGeeks
Pritja me qëllime të tëra për Bizneset e Vogla Kanadeze & Blogerët

www.greengeeks.com është zgjedhja jonë kryesore për webmasterët me bazë kanadeze. Përtej qasjes së tyre të mburrur miqësore me mjedisin për të pritur (ata pretendojnë të ofrojnë 3 herë më shumë amperazhin në energjinë e rinovueshme për atë që përdorin), GreenGeeks është një pretendent i fortë në tregun e web hosting. Shpejtësia e tyre është e fituar. Me dy qendra kanadeze të të dhënave në Montreal dhe Toronto dhe dy qendra të të dhënave amerikane, ky host pritës ofron çmime të shpejta lidhjesh të Tier 1 në të gjithë Amerikën e Veriut. Përtej këtyre dy qendrave të të dhënave me bazë në Kanada, GreenGeeks gjithashtu ofron caching falas të CDN. Ofertat e tyre të sigurisë janë më të parat; përtej përfshirjes së SSL-ve falas të koduar, SSH falas dhe SFTP, ato kanë një grup të tërë shërbimesh të sigurisë, përfshirë skanimin në kohë reale, analizën e kërcënimit të përparuar të klasterizuar, dhe më shumë. Sa i përket shërbimeve, ato ofrojnë mbështetje të fortë për WordPress, si dhe një pritje standarde në internet me një suitë të fortë shërbimesh…

Karakteristikat kryesore:

 • Serverë në Montreal
 • Serverat në Toronto
 • Linux duke pritur w / cPanel
 • Plane të ndryshme për të gjitha madhësitë
 • Instalime të buta me 1 klik
 • shpejt & host i besueshëm
 • SSL falas, SSD, & fushë
 • Një mbështetje ndaj klientit
 • Pritja e mrekullueshme e përbashkët
 • 4 të mëdha me qëllime të mëdha
 • Kompania e mirë, e besueshme

Zgjedhja kryesore

Ndërmarrja më e mirë kanadeze e uebit # 2 - InMotion Hosting

Garancia e kthimit të parave 90 ditë

Fillon në: 3,99 $ / muaj

Pritja për lëvizje
Më e mira për kanadez & Uebfaqet e biznesit të SHBA me të gjitha madhësitë

www.inmotionhosting.com është një nga të preferuarat tanë më të mirë që ofron një pritje të lartë në internet me mijëra biznese profesionale në të gjithë botën. Ndërsa ata nuk kanë asnjë qendër të të dhënave të vendosura posaçërisht në Kanada, ato kanë qendra shtetërore të artit me lidhje Teir 1, duke u dhënë klientëve të tyre shpejtësi të lartë në të gjithë Amerikën e Veriut. Ata ofrojnë lloje të ndryshme të pritjes që plotësojnë nevojat e të dy bizneseve të vogla dhe të mëdha, duke filluar nga pritja e përbashkët deri në serverët e dedikuar. InMotion Hosting është përgjithësisht një zgjedhje kryesore dhe ne presim faqen tonë me ta…

Karakteristikat kryesore:

 • Një mikpritës A + N. Amerikë
 • Linux duke pritur w / cPanel
 • Plane të ndryshme për të gjitha madhësitë
 • Instalime të buta me 1 klik
 • Pritja e shkallës së biznesit
 • SSL falas, SSD, & fushë
 • Affordable & i besueshëm
 • Një mbështetje ndaj klientit
 • W / WordPress awesome
 • 4 dizajnerë / devs të shkëlqyeshëm në internet
 • Ndershmëri, kompani me reputacion

Ndërmarrja më e mirë kanadeze e web-faqeve # 3 - HostUpon

Garancia për 30 ditë kthim parash

Fillon në: 3,36 $ / muaj

HostUpon
Më e mira për bizneset e vogla kanadeze që janë në kërkim të një Web Sharing të përbashkët

www.hostupon.com është një tjetër zgjedhje e mirë dhe një mundësi e përballueshme për pronarët kanadezë të biznesit të vogël. Kohët e fundit ata hapën një qendër të re të të dhënave në Toronto. Vendndodhja fizike e qendrave të tyre të të dhënave siguron shpejtësi jashtëzakonisht të shpejtë për shumicën e klientëve me bazë Kanadeze. Ndërsa është i aftë të presë site të mëdha me plane të dedikuara dhe cloud, Hostupon në mënyrë të konsiderueshme siguron një “qytet-shtëpi” të këndshme që mendoni se do të prisni nga fqinji juaj i derës tjetër dhe është një zgjedhje perfekte për faqet e internetit të biznesit të vogël. Prmimet e tyre janë konkurruese për ata që sapo kanë filluar dhe çdo plan pritës ofron një larmi të gjerë karakteristikash.

Karakteristikat kryesore:

 • Serverat në Toronto
 • Kompani kanadeze pritëse
 • i fuqishëm & përballueshme
 • Planet e ndryshme të pritjes
 • Linux duke pritur w / cPanel
 • Instalime të buta me 1 klik
 • 4 starta ideale & DIYers
 • Faqet e biznesit të vogël
 • Mbështetje për klientët në shtëpi

Ndërmarrja më e mirë kanadeze në internet e pritjes # 4 - Cloudways

Garancia për 30 ditë kthim parash

Fillon në: 10,00 $ / muaj

CloudWays
Menaxhuar Cloud Hosting për Bizneset më të Mëdha Kanadeze & ndërmarrjet

www.cloudways.com është pak më ndryshe se sa opsionet e tjera në këtë listë. Ata partnerizohen me shumë ofrues të shërbimeve të aplikimit me bazë cloud. Avantazhi kryesor i kësaj qasje është se ata mund të trajtojnë sasi të mëdha të trafikut ose shkallë për rritje të papritur të trafikut. Shumica e ofruesve të cloud (me të cilët bëjnë partnerë) kanë një numër të madh të qendrave të të dhënave, përfshirë shumë të vendosura në Kanada. Cloudways është një host ideal për zhvilluesit e përparuar dhe bizneset më të mëdha me kërkesa intensive. Prmimet e tyre janë shumë të përballueshme gjithashtu. Ndërsa kostoja e tyre fillestare është pak më e lartë se ofruesit e tjerë këtu (zakonisht do të fillojë me rreth $ 10 / muaj), migracioni bëhet më pak i domosdoshëm ndërsa biznesi juaj rritet. Ju keni mundësinë që të zgjidhni cilin ofrues të cloud, duke filluar nga Oqeani Dixhital, AWS, te Google dhe më shumë.

Karakteristikat kryesore:

 • Menaxhimi i programeve në re
 • E shpejtë, e shkallëzueshme, & i thjeshtë
 • Platformat e ndërmarrjeve re
 • AWS, Linode, DO, Kyup, etj
 • Rezervime të menaxhuara & siguri
 • Instalon 1 klikim të aplikacionit
 • Aplikimet e konfiguruara & optimizuar
 • 45+ qendra të të dhënave
 • Serverat në Kanada & SHBA
 • Mbështetje e specializuar për klientët

Ndërmarrja më e mirë kanadeze e web-it # 5 - Web Hosting Canada

Garancia për 30 ditë kthim parash

Fillon në: 3.92 $ / muaj

Web Hosting Kanada
Besuar nga mbi 25,000 biznese të Vogla Kanadeze

www.whc.ca është e fundit, por jo më pak e rëndësishme në listën tonë. Nëse dëshironi përvojën e plotë në Kanada, nuk mund të shkoni shumë më larg se Web Hosting Canada! Një kompani me të vërtetë kanadeze pritëse, ata janë të vendosur në Montreal (domethënë, ndër të tjera, që ju mund të punoni me ta në frëngjisht & Anglisht) dhe kanë qendra të të dhënave në brigjet Lindore dhe Perëndimore. Modelet e tyre të çmimeve janë të ngjashme me hostet e tjerë në këtë listë dhe ato gjithashtu ofrojnë lloje të ndryshme të pritjes – host të përbashkët, cloud, të dedikuar dhe shitës. Ideale për faqet e internetit të biznesit të vogël, ato janë gjithashtu një zgjedhje e jashtëzakonshme për projektuesit kanadezë në internet që kërkojnë pako të shitësit.

Karakteristikat kryesore:

 • Kompani kanadeze pritëse
 • Serverat në W. & E. Bregu
 • PIPEDA pajtueshmëri
 • cPanel me Cloudlinux
 • Plane të ndryshme për të gjitha madhësitë
 • Instalimet me 1 klik
 • Lloje të ndryshme pritjeje
 • Performancë e shpejtë, e besueshme
 • Anycast DNS
 • Mbështetje 24/7 e klientit
 • 4 dizajnerë të shkëlqyeshëm në internet

Farë i bën këta hostet më të mirë kanadezë në internet?

Ekzistojnë 7 faktorë themelorë që ne i kemi shikuar për të përcaktuar se çfarë e bën ushtrinë e mësipërme zgjedhjen më të mirë.

1. A ndodhet serveri juaj në Kanada?

Ju mund të jeni duke menduar “Pse ka rëndësi se ku ndodhet hosti im në internet? Theshtë Interneti, apo jo? ”. Ndërsa është e vërtetë që ju mund të keni qasje në shumë site në botë, është akoma e rëndësishme të merret në konsideratë gjeokokimi i lidhjes.

Gjeolokimi mund të luajë një faktor kryesor në pritjen, veçanërisht nëse shumica e klientëve tuaj janë në Kanada. Edhe pse mund të përdorni një rrjet të dorëzimit të përmbajtjes (CDN), është një ide e mirë të zgjidhni një qendër të dhënash të vendosura në Kanada ose afër saj. Sa më i afërt të jetë serveri juaj me ju dhe vendndodhja e vizitorit tuaj, aq më pak latente dhe lidhja është më e shpejtë. Siç ka theksuar eksperti i shfrytëzueshmërisë Jakob Nielsen, nëse vizitorët tuaj kanë një vonesë të vetme të dytë, kjo mundet ndërpresë rrjedhën e tyre të mendimit.

Një kohë e ngadaltë e përgjigjes në internet prej 3 sekondash ose më e madhe është arsyeja më e raportuar pse përdoruesit braktisin një blerje në internet

Klikoni për të Tweet

Shtë një ide e mirë për të siguruar që hosti juaj (ose të paktën qendra e të dhënave të hostit) të jetë fizikisht i vendosur brenda Kanadasë nëse shumica e vizitorëve të faqes suaj të internetit janë Kanadeze. Një çështje tjetër e mundshme mund të përfshijë nëse mbështetja është në dispozicion në frëngjisht. A mund ta trajtojë hosti juaj këtë? Kjo është një kërkesë për shumë biznese kanadeze.

Një faktor tjetër i rëndësishëm është nëse ofruesi juaj është në përputhje PIPEDA. Ruajtja e intimitetit të të dhënave të përdoruesve tuaj është ligj në Kanada. Ndërsa pritësit e vendosur në vendet e tjera mund të jenë të vetëdijshëm për këtë, nikoqirët kanadezë kanë shumë më shumë të ngjarë ta përfshijnë këtë si pjesë të marrëveshjes së tyre të shërbimit.

2. Performanca

Në lidhje me sa më sipër, performanca e përgjithshme (përveç gjeo-vendndodhjes së host-it tuaj të internetit) është një nga faktorët më të rëndësishëm për t’u marrë parasysh kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet. Një faqe në internet e ngadaltë mund të jetë vdekja e biznesit tuaj. Ju duhet të jeni të vetëdijshëm, të paktën në një nivel bazë, për ato teknologji që përdor hosti juaj në internet. A po përdorin ata Apache apo NGINX? Versionfarë versioni PHP po ekzekutojnë? A po përdorin SSD-të? Sigurohuni që ata janë duke përdorur teknologjitë më të fundit të harduerit dhe softuerëve dhe praktikat më të mira për të marrë përfitime maksimale të performancës.

3. Siguria

Siguria është një tjetër çështje e madhe – dhe jo vetëm për ju, por për klientët tuaj. Ndërsa shumica e pritësve të internetit duhet të kujdesen për shumë aspekte të lidhura me sigurinë, gjithashtu duhet të njiheni me praktikat standarde të sigurisë për ta mbajtur faqen tuaj fizike të sigurt. A është përfshirë SSL? Po në lidhje me sitelock? A po e përdorin SFTP apo janë akoma duke siguruar FTP të thjeshtë. A kanë ndonjë proces në proces për të mbrojtur kundër një sulmi DDoS? Pyetni hostin në ueb se çfarë lloj karakteristikash / sistemesh sigurie ata implementojnë.

4. Karakteristikat

Ndërsa ka tipare standarde që ofrojnë pothuajse të gjithë hostet, është e rëndësishme të siguroheni që hosti të sigurojë karakteristikat e nevojshme për të. A ka zhvilluesi juaj ndonjë kërkesë të avancuar?

5. Pricemimi

Pricemimi është natyrisht një faktor i rëndësishëm për t’u marrë në konsideratë. Shumica e hostëve në internet ofrojnë një skemë hyrëse të çmimeve që mund të rritet shumë pas rinovimit tuaj të parë. Kushtojini vëmendje strukturave të çmimeve në rast se dëshironi të azhurnoni në çdo kohë. Këto mund të ndryshojnë ndjeshëm midis hosteve.

6. Ndihma për klientët

Kjo mund të duket e qartë, por mbase jo. Pavarësisht se sa i madh është hosti juaj, nëse diçka nuk shkon, a janë ata aty për të ndihmuar? Sa shpejt do të përgjigjen? A kanë ata një numër telefoni që mund të telefononi? Qasje në bisedë? Levelfarë niveli të mbështetjes ofrojnë ata? A është vetëm shërbim ndaj klientit apo ato ofrojnë mbështetje teknike më të përparuar?

7. Lloji i hostimit

Siç e dini ndoshta, ekzistojnë lloje të ndryshme pritëse. Secili prej këtyre llojeve është i përshtatshëm për nevoja dhe kërkesa të ndryshme. Para se të merrni një vendim, është një ide e mirë të kontrolloni se cilat lloje hostesh ofron kompania dhe çfarë lloji ju nevojitet tani, dhe mund të keni nevojë edhe në të ardhmen. Shumica e pronarëve të bizneseve të vogla kanë nevojë për një pritje të përbashkët në internet, por mund t’ju duhet një VPS, cloud ose server i dedikuar.

përfundim

Zgjedhja e web hosting më të mirë për Kanada është shumë si zgjedhja e pritjes më të mirë për kudo tjetër – përveç me vëmendjen e shtuar dhënë gjeolokacionit specifik për përdoruesit kanadezë. Përveç vendndodhjes së host-it tuaj të internetit, mos harroni të merrni parasysh faktorë të tjerë, siç janë performanca, veçoritë, çmimi, opsionet e sigurisë dhe llojet e hosteve të ofruara. Lista jonë e mësipërme shkëlqejnë në secilin prej këtyre faktorëve dhe do të bëjnë një zgjedhje solide për të pritur faqen tuaj të internetit.

Këshillë e shpejtë: Shumica e hostëve në internet ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Ju keni një muaj të tërë për ta provuar, provuar atë dhe të shihni nëse ju pëlqen!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me