Nejrychlejší a nejspolehlivější trendy v oblasti webhostingu v roce 2020

Studie nejrychlejších webhostingových společností ve srovnání s jejich rychlostí, provozuschopností a náklady. Zvyšte výkon svého webu a rychlost načítání stránky.


Nejrychlejší webhosting

Pokud jde o webhosting, výkon je velmi důležitý. Rychlý webový hostitel může výrazně zvýšit rychlost a citlivost vašeho webu. Ačkoli rychlost webů ovlivňuje celá řada faktorů (k nim se dostaneme později), přechod na rychlejší webhostingovou službu může vašemu webu výrazně zvýšit rychlost.

Rychlý web je nejen dobrý pro vaše návštěvníky, ale také dobrý pro SEO (optimalizace pro vyhledávače). Vyhledávače, jako je Google & Bing, upřednostňujte weby, které se načítají rychle a obvykle je řadí na SERPS vyšší než pomalejší webové stránky. Rychlý web také koreluje s lepšími konverzemi. Studie ukazují, že pro každé 1 sekundu, kterou vaši zákazníci stráví čekáním na načtení vašich webových stránek, 20% vypadne. To je obrovská ztráta mnoha potenciálních prodejů!

I když web hosting není vše pro rychlý web, je to základní základ pro jeden. Pokud vás webový hostitel zpomaluje, je čas přejít na lepšího.

Stručný přehled nejrychlejších webových hostitelů

Pojďme k věci, protože víme, že máte málo času! Níže uvádíme naše nejlepší možnosti pro nejrychlejší webhostingové služby:

Web Host
Cena*:
Průměrná rychlost**:
Měsíční průměr Prostoje ***:
Přihlásit se
InMotion Hosting3,99 $ / měsíc135 ms4-6 min
A2 Hosting3,92 $ / mo176 ms7-9 min
GreenGeeks2,95 $ / měsíc312 ms10-15 min
HostGator2,78 $ / měsíc190 ms5-8 min
SiteGround3,95 $ / měsíc192 ms8-10 min
  • * Ceny jsou uváděny v úvodních sazbách. V naší studii jsme také zohlednili standardní ceny po obnovení, ale ukážeme vám úvodní sazby
  • ** Toto je průměrná doba odezvy serveru měřená v milisekundách za daný měsíc pomocí našeho nezávislého testování
  • *** Jedná se o průměrnou dobu prostojů měřenou v minutách za daný měsíc pomocí našeho nezávislého testování

Naše studie o nejrychlejším webhostingu – Co dělá rychlého webhostingu?

Analyzovali jsme srovnatelné plány sdílených webhostingů od 20 z nejpopulárnějších trendů na trhu hostitelů na trhu. Určení toho, co je skutečně nejrychlejší webhosting, je obtížný úkol, protože může nastat tolik faktorů a vnějších okolností. Proto jsme ji rozdělili do 3 hlavních kritérií:

  1. Rychlost serveru
  2. Uptime
  3. Náklady

Rychlost serveru

První věc, na kterou se chceme podívat, je skutečná rychlost webového serveru. Rychlost serveru se měří testováním jeho doby odezvy nebo konkrétněji doby, kterou server potřebuje, aby odpověděl na požadavek klienta. Toto je známé jako Čas do prvního bajtu (TTFB).

TTFB je měření doby, kterou prohledávač potřebuje k přijetí prvního bajtu po odpovědi ze serveru. Měří se v milisekundách (ms) a nižší číslo je lepší. TTFB závisí na několika faktorech, ale je v podstatě kombinací rychlosti serveru kombinované s rychlostí sítě.

Zrychlete výsledky testů populárních webových hostitelů

Podle hloubkové studium Moz, existuje přímá korelace mezi hodnocením ve výsledcích vyhledávání a TTFB. Poznámka: korelace a kauzalita jsou často nezávislé faktory, může být obtížné určit, zda je tento výsledek způsoben tím, že samotné stránky byly obecně rychlejší, což vedlo k vyššímu hodnocení Google.

RYCHLÝ TIP: Google doporučuje zaměřit se na dobu odezvy kratší než 200 ms.

Uptime

Rychlost je fantastická, ale bez provozuschopnosti nemá váš web hosting nic. Obvykle se uvádí v procentech, uptime je měření doby, po kterou je webový server „v provozu“ a času, který je nedostupný nebo „dolů“. Uptime je v podstatě měření doby, po kterou je server přístupný.

Většina moderních webových hostitelů se dnes může pochlubit 99,9% provozuschopností, což zní působivě. To je však stále spousta času na prostoje. Níže je uveden průměrný měsíční výpadek našich testovacích webů, počítaný v minutách.

Výsledky testů prostojů populárních webových hostitelů

RYCHLÝ FAKT: Webový hostitel, který tvrdí, že má 99,9% dostupnosti, znamená, že váš web může mít průměrně prostoje 30 minut každý měsíc.

Náklady

Pro ty, kteří se skutečně zajímají o výkon, nemusí být náklady faktorem. Abychom však udrželi věci spravedlivé, musíme vzít v úvahu náklady každého hostitele. Nikdo nechce utratit více za hosting, než má také. Existuje obecná shoda, že dostanete to, za co platíte. Pokud jsou všechny věci stejné, levnější webhostitel by měl běžet o něco pomaleji než ten, který je dražší. Nebo je to vlastně pravda? Níže níže jsme porovnali náklady každého webového hostitele a vidíte, že to nemusí nutně korelovat s vyšší rychlostí.

Porovnání cen populárních webových hostitelů

Uvidíte, že někteří z těchto webových hostitelů mohou za svůj hosting účtovat výrazně více, ale to nutně neznamená, že budou výrazně rychlejší.

Různé faktory, které ovlivňují rychlost webhostingu

Rychlost vašeho webového hostitele může ovlivnit mnoho věcí, které níže podrobněji rozvedeme. I když některé z těchto věcí jsou odpovědností vašeho hostitele webu, jiné mohou být na vás. Nejprve se zaměřme na aspekt webhostingu:

Hardware / síťová infrastruktura serveru

Povaha hardwaru a infrastruktury webového hostitele může hrát hlavní roli při jeho výkonu. Mezi důležité otázky patří, zda server používá SSD? Jaký typ konfigurace RAM a CPU používají? Mimořádně důležité je, zda mají páteřní síťové připojení Tier 1 k internetu; cokoli méně bude mít významný negativní dopad na celkovou rychlost.

Zásobník serverového softwaru

Jaký software běží na serveru? Je nesmírně důležité pochopit, jaké verze používají. Například PHP7 běží výrazně rychleji než PHP5. Pro mnoho rychlých webů v současnosti vývojáři očekávají, že budou moci používat rámce JavaScriptu, jako je REACT, Vue.js nebo Angular. Jsou připraveni spustit node.js?

Je také důležité věnovat pozornost tomu, jaké webové servery provozují. Používají NGINX nebo Apache? Mohou podporovat Fast CGI? Důležité je také vědět, zda mohou podporovat další generace databází NoSQL, jako je MongoDB, pro manipulaci s velkými daty.

Rámce a knihovny

Jazyk, ve kterém se rozhodnete psát software, může změnit rychlost. Používáte-li rámec nebo řadu knihoven k umožnění velké části vašeho zpracování, každé volání do těchto knihoven zpomalí rychlost zpracování. Je také důležité věnovat pozornost verzi jazyka, který používáte. Mnoho webových stránek běží na WordPress, který zase běží na vrcholu PHP. Obecně je dobré běžet na nejnovější verzi jazyka, protože novější verze bývají navrženy tak, aby běžely rychleji.

Pomalé dotazy na databázi

Pokud k databázím není přistupován správným způsobem, jakékoli volání do databáze může zpomalit web. Některé z nich jsou odpovědností webového hostitele (jsou DB seskupeny efektivně, kolik zdrojů je přiděleno do databází atd.), Ale některé jsou odpovědností vývojáře, jako je psaní dobrých dotazů, dobré indexování, vytváření dostatečného počtu instancí DB pro provoz.

Paměť

Je na váš server přidělen dostatek paměti? Pokud používáte virtuální hostitele, je možné, že sdílíte provoz s velmi rušným webem; je k dispozici omezené množství paměti, a pokud ji velkou část zabírá někdo jiný, může to ovlivnit rychlost vašeho webu. Podobně, pokud provozujete příliš mnoho věcí najednou, může vás to zpomalit.

Hladina CPU zdroje

Stejně jako paměť může procesor na vašem serveru pracovat jen tak tvrdě. Pokud existuje příliš mnoho zdrojů, které se pokoušejí získat přístup k centrální procesorové jednotce, podobně jako ve vašem počítači, zjistíte, že položky musí být zařazeny do fronty a počkat, až bude řada na spuštění, což bude mít za následek pomalý zážitek..

Ukládání do mezipaměti serveru

Server by mohl mít vysokou dostupnost, ale mohl by běžet pomalu; všichni jsme zažili něco podobného na domácím počítači. Je možné, že váš notebook běží již velmi dlouho, ale v důsledku toho skončil s mnoha artefakty přetrvávajícími v paměti, což mělo za následek pomalý zážitek. Z tohoto důvodu se doporučuje, zejména na počítačích se systémem Windows, pravidelně restartovat; mohou být efektivně v provozu a nemusí nutně fungovat efektivně.

Pro webové servery to znamená slušné měření. Existuje však několik dalších faktorů, na které byste se mohli podívat na webovém serveru, například zda poskytují mezipaměť. Ukládání do mezipaměti ukládá kopie webové stránky do aktivní paměti, aby se předešlo nutnosti načíst celou věc pokaždé, když ji někdo zavolá.

Pokud je váš web velmi dynamický a obsah, ke kterému uživatel potřebuje přístup, nemůže být „starý“ (přibližně za 20 minut), možná budete chtít méně využívat ukládání do mezipaměti, nebo můžete urychlit množství čas mezi aktualizacemi mezipaměti. Je to věc dávat a brát; v závislosti na povaze obsahu, který dodáváte. Pokud váš obsah zůstává relativně statický a příliš často se nemění, může být ukládání do mezipaměti dobrou funkcí pro rychlost.

Vzdálenost / geolokace

Fyzické umístění webových serverů může mít obrovský dopad na rychlost vašich uživatelů. Protože přístup na web obvykle přechází mezi více místy dříve, než se dostane ke koncovému uživateli, čím blíže jsou k uzlu, tím rychlejší bude jejich používání. Pokud je významná část vašich uživatelů v Evropě, je důležité zajistit, aby hostitel používal CDN v této části zeměkoule. Čím více nabízených CDNs, tím vyšší je pravděpodobnost zážitku vašich uživatelů. Budete také chtít vybrat datové centrum pro váš hosting, který bude v blízkosti většiny uživatelů.

Objem provozu

Pokud váš web přijímá velký provoz, může to ovlivnit rychlost vašeho webu, zejména pokud používáte virtuální hostitele a sdílíte server s jinými webovými stránkami. Záblesky provozu mohou mít přímý dopad na zkušenosti uživatelů, zejména pokud nemáte k dispozici dostatečné zdroje pro zvládnutí růstu. Pokud sdílíte svůj server s jinými weby, může mít jakékoli zvýšení jejich provozu vliv na dostupnost vašeho vlastního webu. Pokud váš web z tohoto důvodu zaznamená zpomalení, možná byste se měli podívat na různé typy hostingových plánů.

Typ webhostingu

Většina webových hostitelů nabízí různé úrovně hostování. Na levnějším konci si můžete vybrat sdílený hosting, což znamená, že sdílíte server s jinými weby. I když to může být pro ty, kteří začínají, cenově dostupnější, je důležité pochopit, že se mohou vyskytnout zpomalení v důsledku výše popsaných výbojů. Pokud zvolíte plán hostování vyhrazeného serveru, bude váš web téměř vždy rychlejší než sdílené plány. V naší studii jsme nechtěli srovnávat jablka s pomeranči, takže jsme porovnávali pouze srovnatelné sdílené hostingové plány, jak bylo uvedeno výše.

Takže teď, když mám správného web hostitele, bude můj web rychlý?

I když rychlý webový hostitel je nezbytný pro rychlý web, není to všechno. Rychlost webhostingu není stejná jako rychlost webu.

Takže, co dělá web rychle?

  • Váš server: Kvalita rychlosti poskytované vaším hostitelem webu. Zde jste se rozhodli hostit svůj web.
  • Tvoje webová stránka: Všechny faktory, které vložíte do návrhu svého webu, včetně JavaScriptu, motivu, pluginů, optimalizace databáze, čistého kódu webu, reklam atd. Za vývoj webových stránek odpovídá vývojář webu..

Rychlost webu je nakonec omezena nejpomalejším faktorem na webu. Takže byste mohli mít bleskového webového hostitele bez latence, dobré geolokace atd., Ale pokud na svou stránku načítáte tunu externích skriptů nebo se na svůj web pokoušíte načíst tucet 1 MB + obrázků, bude to stále běží velmi pomalu.

RYCHLÝ FAKT: Váš web a různé faktory, které jej mohou zpomalit (např. Komprese obrázků, ukládání do mezipaměti prohlížeče, JavaScript, téma, pluginy atd.), Jsou na vás jako vlastníkovi webu, nikoli na odpovědnosti hostitele webu. Odpovědnost webového hostitele je na serverové a síťové infrastruktuře, kterou jsme zmínili výše.

Z tohoto důvodu se musíte silně zaměřit na faktory, které se mohou dostat do cesty vaší rychlosti. Začít jednoduchý je dobrý přístup, ale to nemusí vyřešit váš problém s rychlostí. Řešení problému pomalých webových stránek vyžaduje pečlivý proces.

Mnoho webových hostitelů běží rychle a poskytuje spolehlivé služby. Většina z nich bude mít připojení k internetu T1 a bude dobře optimalizována, aby vám poskytla spolehlivé služby. Faktor, který ovlivňuje rychlost vašeho webu, je často do značné míry způsoben tím, co na vašem webu běží, více než to, na čem váš web běží..

Závěr studie

Je důležité si uvědomit, že většina rychlostních testů není stoprocentně přesná. Najdete mnoho online studií s testy rychlosti na webových hostitelích, ale existuje příliš mnoho vnějších faktorů, které mohou ovlivňovat testy.

I když naše studie může ukázat konkrétní srovnávací data pro každého hostitele, je možné, že byste mohli najít odlišná data u stejné společnosti a stejného hostovacího plánu. Například jsme se možná zaregistrovali pro sdílený hostingový plán Bluehost a dostali jsme přiděleno zcela novému serveru, zatímco další zákazník bude přidělen staršímu serveru, který dosáhne konce své životnosti. Nebo snad konkrétní server má problém a způsobuje výpadek pro zákazníky na tomto serveru, zatímco všichni ostatní zákazníci jsou naprosto v pořádku. Pokud jste hostovali svůj web u stejné společnosti dostatečně dlouho, možná jste si všimli, že jste dostali e-mail o migraci vašeho webu na novější server s příslibem vyšších rychlostí. Každý jednotlivý fyzický server se může lišit, a to z důvodů, které zde nemůžeme měřit bez přímého přístupu k samotné společnosti. Z těchto důvodů by měly být všechny studie rychlostních zkoušek použity jako hrubý měřič a měli byste si vybrat webového hostitele na základě jeho technologického zásobníku a funkcí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me