5 Web të përballueshëm që pret nën 3 dollarë për muaj

Një listë e kompanive më të lira të mbajtjes së faqeve në internet me plane të mundshme, por të besueshme, të mbajtjes në internet planifikojnë të marrin faqen tuaj në internet me një buxhet të ulët prej 3 $ / muaj.

Udhëzuesi ynë zyrtar për mbajtjen më të mirë të buxhetit në internet

Po kërkoni për mbajtjen në internet më të lirë? Shumë webmasterë kuptojnë që kërkojnë çmimin më të ulët që mund të marrin për ta mbajtur faqen e tyre në punë. Kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet, një plan i përbashkët pritës është lloji më i lirë që mund të merrni. Shpesh të referuara si pazar të volitshëm në internet, ky lloj është ideal për faqet e reja që sapo fillojnë ose për ato të vogla, ekzistuese me pak trafik. Në këtë udhëzues, ne renditim 5 zgjedhjet më të lira për të pritur faqen tuaj të internetit, të gjitha nën 3 dollarë në muaj. Sigurisht, kostoja nuk është faktori i vetëm që duhet të shikoni kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet dhe ne kemi marrë parasysh edhe disa të tjerë – të tilla si besueshmëria e shërbimit, cilësia e pajisjes, vlera e opsioneve të bonusit, mjetet shtesë të disponueshme në platformë , dhe shkalla e rinovimit.

Këshillë e rëndësishme: Kohëzgjatja e afatit kur regjistroheni në një plan pritës luan një faktor të rëndësishëm në çmim. Për shembull, regjistrimi për një mandat 3 vjeçar shpesh ju jep një normë më të ulët sesa një mandat 1 ose 2 vjeç. Edhe pse pagimi para kohe për 3 vjet mund të kushtojë më shumë përpara, kjo do t’ju kursejë më shumë në planin afatgjatë.

Mikpritësit më të lirë të uebit me një shikim

Një përmbledhje e shpejtë e zgjedhjeve më të lira për mbajtjen në internet, të gjitha në dispozicion me një çmim nën 3 dollarë në muaj (në varësi të gjatësisë së afatit):

Pritësi në internet
Pricemimi 3 vjeçar:
Pricemimi 2 vjeçar:
Pricemimi 1 vjeçar:
Mëso më shumë:
GreenGeeks$ 2.95 / mo$ 3.95 / mo$ 4.95 / mo
iPage$ 1.99 / mo$ 2.49 / mo$ 2.99 / mo
Hostgator$ 2.78 / mo$ 3.98 / mo$ 5.37 / mo
1&1 IONIS$ 8.00 / mo$ 8.00 / mo$ 1.00 / moShiko sitin
Bluehost$ 2.95 / mo$ 3.95 / mo$ 4.95 / mo

Kompania më e lirë e pritjes në internet # 1 - GreenGeeks

Garancia për 30 ditë kthim parash

Fillon në: 2,95 $ / muaj

GreenGeeks
Hosting Cilësia në Web me një çmim të përballueshëm

GreenGeeks është një kompani në pronësi të pavarur në internet, e vendosur në Agoura Hills, California. Plani i tyre i përbashkët i pritjes në nivelin e hyrjes fillon me pak nën 3 dollarë në muaj dhe është një nga zgjedhjet më të mira në dispozicion për ata me një buxhet. Performanca është në të vërtetë mjaft e mirë dhe ne kemi organizuar vetë disa faqe në internet me GreenGeeks për shumë vite tani. Ju merrni mjaft shumë për çmimin. Një licencë cPanel është përfshirë së bashku me Softaculous (instaluesi automatik i aplikacionit në internet) në mënyrë që të menaxhoni me lehtësi hostet dhe faqet e internetit. Ju gjithashtu merrni një regjistrim falas të emrit të domain nëse jeni një klient i ri, i cili mund t’ju ndihmojë të kurseni edhe pak në fillimin e tij. Në përgjithësi, GreenGeeks ka shumë për të ofruar dhe vazhdimisht mban platformën e tyre të azhurnuar me praktikat më të mira harduerike / softuer / infrastrukturë në industri. Nëse jeni duke kërkuar për një plan të përballueshëm të përbashkët të pritjes, GreenGeeks bën një zgjedhje të shkëlqyeshme.

Karakteristikat kryesore:

 • Affordable & i besueshëm
 • Bleni atë në 2,95 $ / muaj
 • Rinovon me 9,95 $ / muaj
 • Emri i domain falas
 • 500 dollarë shtesë përfshirë
 • paneli i kontrollit cPanel
 • Lejohen uebfaqe të pakufizuara
 • Një pritës buxheti +

Kompania më e lirë e pritjes në internet # 2 - iPage

Garancia për 30 ditë kthim parash

Fillon në: 1.99 $ / muaj

iPage
Hosting Linux me çmime super të lirë dhe me vDeck

iPage është një host i shkëlqyeshëm i buxhetit dhe i vetmi në listën tonë për të përdorur vDeck sesa cPanel. Në një industri shumë konkurruese, me mijëra kompani të mbajtjes së faqeve në internet që reklamojnë në internet për të njëjtin biznes, kjo kursim i vogël i kostove në licencimin e cPanel lejon iPage të ofrojë në mënyrë të vazhdueshme web hosting-in e tyre me një çmim shumë të ulët prezantues prej 1.99 $ në muaj. Për të gjitha tiparet e ofruara me këtë çmim (përfshirë 500 dollarë shtesë të paketuara), është një nga vlerat më të mira në industri për hostimin LAMP me serverët CentOS Enterprise Linux. Normat e rinovimit të tyre janë pak të pjerrëta nga 7,99 në 9,99 dollarë në muaj, në varësi të afatit që keni blerë. Regjistrimi për një mandat 3 vjeçar rekomandohet shumë për të kursyer sa më shumë. Shpejtësia dhe besueshmëria janë gjithashtu shumë të mira dhe testimet tona të vazhdueshme tregojnë shumë pak joproduktive. Në përgjithësi, iPage ofron një marrëveshje të shkëlqyeshme hyrëse në pritjen e përbashkët të uebit.

Karakteristikat kryesore:

 • Mimi i lirë hyrës
 • Bleni atë në 1.99 $ / muaj
 • Rinovon me një çmim të lartë
 • 1 vit rinovon @ 9,99 $
 • 2 vjet rinovon @ 8,99 $
 • 3 vjet rinovon @ 7,99 $
 • Emri i domain falas
 • 500 dollarë shtesë përfshirë
 • Paneli i kontrollit vDeck
 • Lejohen uebfaqe të pakufizuara
 • i besueshëm & përballueshme

Ndërmarrja më e lirë e pritjes në internet # 3 - HostGator

Garancia e kthimit të parave prej 45 ditësh

Fillon në: 2.78 $ / muaj

Hostgator
i fuqishëm & CPanel Hostable i besueshëm me një çmim të mahnitshëm

HostGator është një markë e njohur dhe ofron shërbime të besueshme të mbajtjes në internet të të gjitha llojeve. Ata janë një nga të preferuarat tona dhe ne kemi zbuluar nga përvoja jonë me ta që ato ofrojnë performancë dhe besueshmëri të mirë. Falë një marrëveshje të veçantë që ne ishim në gjendje të merrnim nga HostGator, plani i tyre i përbashkët i pritjes në nivelin e hyrjes (të cilin ata e quajnë Hatchling) tani është 60% zbritje, duke e bërë atë më pak se 3 dollarë në muaj (nëse zgjidhni afatin 3 vjeçar). Plani është me çmim 2,78 dollarë në muaj dhe përfshin një sërë karakteristikash, si mbështetje për klientët 24/7, instalime 1 klik përmes Mojo Marketplace, garanci për kthimin e parave 45 ditë, dhe 100 dollarë Google & Kreditë e reklamave Bing. Normat e rinovimit të tyre ndryshojnë nga 6,95 $ në 10,95 dollarë, në varësi të afatit kohor. Në përgjithësi, ky plan është një zgjedhje solide për të pritur dhe të besueshëm që pret faqen tuaj te internetit.

Karakteristikat kryesore:

 • Shpejtësi / besueshmëri e lartë
 • Bleni atë në 2.78 $ / muaj
 • Rinovon me 6,95 dollarë
 • Paneli i Kontrollit cPanel
 • 1 faqe në internet lejohet
 • 100 dollarë Google & Reklamat e Bing-ut
 • Transferim falas në internet
 • Asnjë IP e dedikuar

Kompania më e lirë e pritjes në internet # 4 - 1 & 1 IONOS

Garancia për 30 ditë kthim parash

Fillon në: 1.00 $ / muaj

1&1 IONOS
Një nga çmimet më të ulëta hyrëse në industri, por me rinovime të larta

IONOS (i njohur dikur si 1&1) është një kompani gjermane e mbajtjes në internet në mënyrë agresive që synon çmimet më të ulëta në industri me një çmim hyrës prej 0,99 $ në muaj dhe një emër domain falas. Kjo është një ofertë e jashtëzakonshme, megjithatë, çmimi është i vlefshëm vetëm për një mandat 1 vjeçar (ata nuk kanë kushte 2 ose 3 vjeçare) dhe rinovon me një çmim shumë më të lartë prej 7,99 $ në muaj pas. Megjithatë, ky plan përfshin një performancë jashtëzakonisht të mirë me shumë karakteristika të shkëlqyera, si HTTP / 2, PHP 7.2, dhe memorie e shkallëzuar. Testimi ynë me këtë plan ka dëshmuar të jetë shumë i besueshëm dhe ka shpejtësi të ngurta. Ankesa jonë e vetme (përveç rinovimit të lartë) është se ata ofrojnë panelin e tyre të kontrollit me porosi dhe jo cPanel, standardi i industrisë që përdoret nga shumica e ndërmarrjeve të tjera të mbajtjes në internet si HostGator, Bluehost dhe GoDaddy. Në përgjithësi, IONOS është zgjidhja më e mirë nëse jeni me një buxhet të shtrënguar dhe keni nevojë për normën fillestare më të ulët prezantuese në web hosting.

Karakteristikat kryesore:

 • Prmimet intro të lira
 • Bleni atë në 1.00 / hënë
 • Rinovon me 8,00 dollarë në muaj
 • Jo kushte 2 ose 3 vjeçare
 • Emri i domain falas
 • Pa cPanel
 • Paneli i kontrollit me porosi
 • 1 faqe në internet lejohet
 • RAM i garantuar 1.25 GB
 • Kujtesë e shkallëzuar

Kompania më e lirë e pritjes në internet # 5 - Bluehost

Garancia për 30 ditë kthim parash

Fillon në: 2,95 $ / muaj

Bluehost
Markë e njohur & host i vetëm i domain nën 3 $ / muaj

Bluehost ishte një pionier në industri i hosteve të Linux-it me kosto të ulët që priste gjatë ditës. Megjithëse çmimet e tyre janë rritur që nga ajo kohë, ata ende ofrojnë një plan të lirë, të vetëm të domain për më pak se 3 dollarë në muaj me një marrëveshje 3 vjeçare. Plani përfshin një gjerësi bande të pa-matur, WordPress para-instaluar, dhe 50 GB hapësirë ​​në disk – i cili duhet të jetë i mjaftueshëm për një faqe në internet të biznesit të vogël. Sidoqoftë, nuk ka oferta të marketingut të përfshira në këtë plan dhe vetëm 5 llogari e-mail me 100MB depozitë për llogari janë të lejuara. Ndërsa nuk është plani më i pasur me karakteristika në këtë listë, Bluehost është një markë e krijuar me mbështetje të shkëlqyeshme të klientit me ekspertizë në WordPress.

Karakteristikat kryesore:

 • Një mbështetje teknike + WP
 • Bleni atë në 2,95 $ / muaj
 • Rinovon me 7,99 $ / muaj
 • paneli i kontrollit cPanel
 • Emri i domain falas
 • Hosting i vetëm i domenit
 • Llogaritë e kufizuara të postës elektronike
 • Markë e themeluar

Jay Douglas duke vizituar qendrën e të dhënave 1and1 IonosNjë fotografi e Jay Douglas, themeluese e HowToGetOnline.com, duke inspektuar pajisjet e serverit në 1&1 Qendër e të dhënave Jon në Lenexa, Kansas.

Si të zgjidhni një plan të lirë të strehimit për faqen tuaj

Për dallim nga pothuajse çdo gjë tjetër që ne blejmë në këtë planet, çmimet e pritjeve të internetit për fat të mirë kanë tendencë të bien, sesa të rriten. Kjo është pjesërisht për shkak të ekonomive të shkallës. Ndërsa shtohen më shumë serverë, gjerësia e bandës, memorja, përpunimi dhe kostot e ruajtjes së të dhënave zvogëlohen. Kushton të presë ndërmarrje më pak nga viti në vit për të pritur të njëjtin numër klientësh. Për shembull, në 1998, Hostway.com ju dha 14 MB për çdo dollar që keni shpenzuar për pritjen. Në vitin 2008, ata ju dhanë 860 MB për dollar të shpenzuar. Tani ju merrni 7.119 MB (ekuivalent me 7.2 GB) për çdo dollar pritës. Ne parashikojmë që kjo prirje rritëse e vlerës së shoqëruar me një prirje rënëse të kostos do të jetë rasti për të ardhmen e parashikueshme, ose derisa të vihet në veprim disa diskriminues të industrisë..

E thënë kështu, mbajtja në internet është një industri shumë konkurruese dhe megjithëse kostot e pajisjeve kompjuterike janë në rënie, kostot e marketingut dhe reklamimit janë të larta. Shumë hostë në internet po tërheqin pena për t’ju marrë marrëveshjen më të mirë për të qëndruar konkurrues.

Sa “e lirë” është e lirë?

Ka një thënie të vjetër “ju merrni atë që paguani” dhe ashtu si me shumicën e shërbimeve të konsumatorit, kjo vlen për pritjen në internet. Pritja e lirë në internet është shumë e popullarizuar, por famëkeqe për shpejtësinë e ngadaltë dhe joproduktive të shpeshta. Kur krahasohemi me shërbime dhe mallra të tjera, ne e përcaktojmë më lirë se sa më pak 3 dollarë në muaj për një pritje të përbashkët të pakufizuar në Linux Linux.

Zakonisht, ne nuk rekomandojmë të skremoseni në web hosting, megjithatë ne kuptojmë që jo të gjithë faqet e internetit të publikuara në internet janë mjaft fitimprurëse për të gjeneruar të ardhura të mjaftueshme për të mbuluar koston mujore të një plani të mbajtjes në internet me performancë të lartë.

Fakti i shpejtë: Gati 95% e të gjithë faqeve të internetit të publikuara në internet thjesht nuk janë mjaft fitimprurës për të gjeneruar të ardhura të mjaftueshme për të mbuluar tarifat e tyre mujore të mbajtjes në internet. Ky fakt i vetëm ilustron pse hostet e volitshëm të uebit janë kaq të popullarizuar vit pas viti me netizens.

Për fat të mirë, kushdo që ka një buxhet – qoftë ai biznes i vogël, ndërmarrje fillestare, pronarë të dyqaneve të e-commerce, studentë, organizata jofitimprurëse, blogerë ose botues të pavarur të internetit – mund të ketë sukses me një plan të lirë të mbajtjes në internet nëse zgjedh një ueb të mirë pritini dhe përdorni si duhet. Në zhvillimin e faqes në internet ku performanca e lartë është më e rëndësishme, pronarët e faqeve këshillohen të shkojnë me një zgjidhje VPS, cloud ose zgjidhje të dedikuar për pritjen.

Tofarë duhet të kërkoni në një plan të lirë të strehimit

Më poshtë janë disa këshilla se çfarë të kërkoni kur blini një plan të lirë të pritjes dhe si të merrni çmimin më të ulët.

Shmangni Shitjet Agresive & Praktikat ndër-shitëse

Shumë nikoqirë në internet do të përpiqen të shesin dhe të shesin shitjet e klientëve të tyre. Megjithëse nganjëherë kjo mund të jetë e nevojshme dhe e dobishme për klientin, shpesh herë është përhapur shumë në mënyrë agresive dhe nuk është e nevojshme. Edhe në arkë, shumë hostë në internet përpiqen të shesin produkte / shërbime shtesë.

Shembull i shitjeve të kryqëzuara në internet të lirëKëtu është një shembull i shitjeve të shumëfishta nga iPage, në arkë, me dy produkte shtesë të paracaktuar tashmë.

Gjithmonë kontrolloni se cilat tipare dhe shërbime janë të përfshira në planin tuaj të mbajtjes në internet me çmimin që reklamohet. Siç mund ta shihni nga pamja e mësipërme, këto disa shitje të tjera kryq mund të rrisin ndjeshëm koston fillestare.

Zgjidhni një Afat 3+ vjeçar & Investoni në Afatin e gjatë

Siç u përmend më parë, shumica e hostëve në internet ju japin nivelin më të mirë nëse blini afatin më të gjatë. Rregulli themelor i gishtit të madh është afati më i gjatë që blini, aq më i lirë është çmimi hyrës.

Shembull çmimi me gjatësi termiKëtu është një shembull nga Bluehost, në arkë, duke treguar ndryshimet hyrëse të çmimeve midis gjatësisë së termave.

Nëse dëshironi nivelin më të ulët, zgjedhja e një marrëveshje 3+ vjeçare është e detyrueshme. Do të paguani më shumë përpara, por kurseni më shumë në planin afatgjatë. Ne pothuajse gjithmonë rekomandojmë zgjedhjen e afatit më të gjatë pasi shumica e pritësve të internetit ofrojnë një garanci kthimi të parave 30+ ditë dhe një rimbursim të vlerësuar pas kësaj. Sidoqoftë, sigurohuni që të kontrolloni politikën e rimbursimit pasi jo të gjithë host-et e bëjnë këtë. Për shembull, Bluehost ofron një garanci për 30 ditë kthim parash, por NUK ofron një rimbursim pas 30 ditësh. Ata dikur … por e ndryshuan këtë. i poshtër!

Kontrolloni Normat e Përtëritjes

Pricemimi hyrës që ju shihni të reklamuar është pothuajse gjithmonë çmimi më i lirë që do të merrni gjatë gjithë jetës së shërbimit tuaj të pritjes me kompaninë. Pasi të ketë kaluar mandati juaj i parë, host-i juaj në internet do të rinovojë shërbimin tuaj të pritjes me ritmin e tyre të rregullt. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë që fillimisht të zgjidhni afatin e tyre më të gjatë!

Shembull i normave të rinovimit të pritjeve në internetNjë pamje nga normat e rinovimit të iPage … të cilat nuk janë më në 1.99 $ në muaj!

Typicalshtë tipike që çmimi i rinovimit të jetë dukshëm më i lartë se sa u nënshkrua fillimisht. Thënë kjo, disa hostë të uebit janë famëkeq për këtë. Për shembull, me iPage, pasi të regjistrohesh në 1.99 dollarë në muaj, kontrata rinovon me $ 7,99 në muaj (duke supozuar një mandat 3 vjeçar). Rezultati është një faturë 4x (ose 216 dollarë) më e lartë se herën e kaluar. Gjithmonë sigurohuni që të kontrolloni çmimin e rinovimit!

Këshillë e shpejtë: Shmangni ndalimin e hostit nëse jeni të kënaqur me hostin tuaj në internet. Normat më të larta të rinovimit janë standarde për shumicën e pritësve të internetit dhe diçka që duhet të prisni të shihni. Shpresojmë që në kohën kur mbaron afati fillestar, faqja juaj do të jetë rritur mjaft për të prodhuar të ardhura që mund të tejkalojnë kostot e saj të pritjes.

Merrni çmimin më të ulët duke përfituar nga oferta e fshehtë e “Walk Away”

Duke folur për çmimet hyrëse, disa pritës në internet kanë një ofertë të fshehtë “largohu” që është edhe me çmime më të ulët. Ky është përfundimisht çmimi më i ulët që mund të merrni kur regjistroheni. Ideja është që një klient do të regjistrohet, por më pas vendos të tërhiqet. Pritësi i faqes në internet më pas ofron një çmim edhe më të ulët, të veçantë për të tërhequr përdoruesin për të vazhduar me blerjen e tyre.

Ofertë sekrete e lirë për mbajtjen në internetDisa hostë në internet, si iPage siç tregohet më sipër, do të tregojnë një ofertë të fshehtë “largohu” nëse pretendoni të tërhiqeni ose të merrni shumë kohë për të plotësuar informacionin tuaj për porosinë kur jeni në faqen e arkëtimit. Mimet e tyre sapo zbritën nga 1.99 dollarë në 1,75 dollarë!

Jo të gjithë hostët e ofrojnë këtë, por disa nga ato në listën tonë e bëjnë aktualisht

Shikoni për Karakteristikat shtesë të Bonusit & freebies

Shumë hostë në internet hedhin shtesë në vlerë prej qindra dollarësh si kreditë e reklamave, listat e drejtorive, një emër domain (zakonisht falas vetëm për vitin e parë), dhe të mirat tjera që mund të ndihmojnë në uljen e kostos së fillimit të faqes tuaj të internetit. Disa web hoste përfshijnë shërbime promovuese SEO dhe SEM ose shërbime anti-spam dhe të sigurisë. Vlera e këtyre shtesave përcaktohet kryesisht nga nevoja dhe kërkesa të ndryshme që mund të keni.

Shembull i veçorive të bonusit që ofrojnë shumë hoste të lirë të internetitNjë shembull i disa tipareve të bonusit që ofron iPage – përfshirë një numër telefoni biznesi pa mjete.

Kontrolloni për Zbatimin e Standardeve të Re në Ueb & Versionet e fundit të softuerit

Pritësit e faqeve të internetit Bargain nganjëherë dihet se u mungon mbështetja e përparuar e standardeve të reja të internetit ose zbatojnë versionet më të fundit të softuerëve në serverët e tyre të internetit. Vetëm kur cPanel përfundon azhurnimet e sigurisë dhe / ose mbështetjen e platformës për shumicën e standardeve të internetit, do të ndjekin pritësit e volitshëm. Sigurimi i veçorive të përparuara të caching si APC, OPcache, & Memcached është standard, por është çaktivizuar në disa hoste të volitshëm të internetit për performancë më të mirë PHP në harduerët e vjetër.

Në pritjen e lirë të internetit shpesh mungon versioni më i fundit i softveritPlanet e lira të pritjes shpesh nuk kanë versionet më të fundit të softuerit. Në shembullin e mësipërm, plani ynë i pritjes së Hatchling nga HostGator është ende duke ekzekutuar PHP Versionin 5.6. WordPress aktualisht rekomandon Versionin 7.3 ose më të madh.

Planet që përfshijnë ruajtjen falas të SSD, optimizimin e cloud të trafikut të rrjetit dhe konfigurimin e pajisjeve premium duhet të preferohen nga ndërmarrjet që nuk i kanë këto mundësi në dispozicion.

Kontrolloni se çfarë mbështetje teknike është në dispozicion me planin tuaj

Disa pritës të uebit e konsiderojnë mbështetjen teknike dhe aksesin telefonik të stafit për zgjidhjen e çështjeve një veçori të bonusit (megjithëse në përgjithësi këto janë një standard shërbimi i ndarë nga shumica e kompanive në industri). Ekziston gjithnjë e më shumë një prirje për kompanitë pritëse të buxhetit që të mbështeten në lëshimin e biletave mbi stafin e telefonit për një efikasitet më të madh teknik të mbështetjes në operacione.

Gjetja e përzierjes së duhur midis të përballueshme & i besueshëm

Të gjithë hostet e internetit të listuar më sipër ofrojnë plane të përshtatshme për ndarjen në internet të bazuara në një produkt të vetëm, të standardizuar të serverëve të uebit të Enterprise Linux (CentOS ose CloudLinux) me cPanel (ose vDeck për iPage). Shpërndarja në internet e përbashkët e Linux është opsioni më pak i shtrenjtë kryesisht për shkak të avantazheve të përdorimit të softuerit pa burim të hapur. Stack LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP) është një kërkesë themelore për shumicën e faqeve të internetit bashkëkohore që kryejnë skriptet me burim të hapur për menaxhimin e përmbajtjes, tregtinë elektronike ose detyra të specializuara. Shumë pronarë të afarizmave të vegjël dhe individë fillojnë me një plan të lirë hosting për të filluar me lehtësi faqet e internetit bazuar në kornizat e skenarit të burimit të hapur. It’sshtë metoda më e mirë, me kosto më efektive për të nisur faqe të reja komplekse dhe të reja me një buxhet të shtrënguar.

Fakti i shpejtë: Uebfaqet në përgjithësi me buxhet të ulët kanë pak trafik dhe janë kështu të përshtatshme për një plan të lirë të strehimit.

Edhe pse shpesh ekziston një paragjykim ndaj harduerit me performancë të lartë dhe zbatimit të standardeve të reja të internetit në rishikimet e platformës së mbajtjes së faqes në internet, shumë klientë kërkojnë një shërbim të thjeshtë dhe të lehtë për t’u përdorur pa shumë karakteristika shtesë për të cilat nuk u duhen. Vetëm për shkak se është e mundur të instaloni 5 ose 10 skriptete të ndryshme CMS me bazat e të dhënave në një host të volitshëm të internetit, nuk do të thotë që faqet e internetit do të funksionojnë në kushte të larta të trafikut ose duhet të shkallëzohen në mënyrë efektive në serverat e internetit. Konsumatorët e ardhshëm këshillohen që t’i kushtojnë vëmendje sasisë së alokimit të burimeve të serverit të ofruar për çdo llogari të pritjes së pazarit, si dhe kufizimet e CPU për përpunimin e kërkesës I / O. Duke përdorur përdorimin e duhur të zgjidhjeve për ruajtjen e faqeve, botuesit me shumë domain mund të zhvillojnë uebfaqe CMS për shumë fusha të trafikut të ulët në një llogari të vetme të pritjes së pazarit, ndërsa akoma marrin veçori të administrimit të programeve standarde të industrisë dhe performancës së nivelit të lartë të harduerit në rrjetin e largët.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me