7 näpunäidet veebidisaineriga töötamiseks

Kuidas luua sujuv klient-veebidisainer suhe, et tagada edukalt läbitud projekt. Mida peaksite teadma veebidisaineriga töötades.


Kohandatud veebikujunduse pakkumine

Nüüd, kui olete leidnud oma projekti jaoks täiusliku veebidisaineri, on järgmine samm palgata nad oma projekti jaoks ja hakata koos töötama. Oluline on alustada oma koostööd paremal jalal. Selles artiklis käsitleme näpunäiteid klientide ja veebidisainerite suhete maksimaalseks kasutamiseks, mida võite oma saidi loomisel oodata, ning mõned olulised üksikasjad maksete, lepingute ja intellektuaalomandi õiguste kohta, mis aitavad väldite tee peal probleeme.

Klientide ja veebidisainerite sujuva suhte loomine

Mõni veebidisaini projekt läheb paremini kui teised. Üks olulisemaid viise, kuidas saate oma projekti hästi käima saada, on keskenduda suhetele oma veebidisaineriga.

Veebidisainerid ja kliendid ei räägi sageli sama keelt. See võib põhjustada ekslikke ootusi, mis ajavad projektid seisma ja panevad ühe või mõlemad pooled end maha laskma, isegi kelmuse tegema.

Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil kliendi ja veebidisainerite suhetest maksimaalselt kasu saada ja veenduge, et teie projekt kulgeks algusest lõpuni sujuvalt..

1. Ärge kunagi pöörduge veebikujundaja poole, öeldes: “See on lihtsalt lihtne töö”

Veebidisainerite jaoks on see üks kliendi jaoks kõige halvemaid asju. Selles avalduses on veel teisigi variante, mida peaksite ka vältima, näiteks: „teie tegemine ei tohiks võtta kaua aega” või isegi: „ma teeksin seda ise, aga mul pole aega”.

Kuna veebisaitide loomise tööriistu on palju, arvavad paljud väikeettevõtete omanikud ja ettevõtjad, et kohandatud veebisaiti saab luua vähese vaevaga. Tõsi, need mallide koostajad on paremaks läinud ja meil on nimekiri meie lemmikutest, mille saate üle vaadata. Kui olete otsustanud palgata veebidisainerid, on tõenäoline, et teie projekt nõuab spetsiaalset veebiprofessionaali. Kõige parem on alustada paremalt jalalt ja teadvustada, et teie sait on keeruline ja selle käivitamiseks vajate abi.

Veebisaidi kujundamiseks või veebiga seotud toimingute tegemiseks kuluv raskus ja ajakulu on kõige parem, mida teie veebidisainerid ise otsustada võivad. Pärast aega, et leida ja palgata oma projekti jaoks parim veebidisainer, peaksite tundma oma oskusi. Nende kogemusest ja portfoolionäidetest peaks selguma, et nad on käsitöösse investeerinud palju aega ja energiat – usaldage neid, et nad hindaksid töö raskusastet ja selle valmimiseks kuluvat aega.

Ja isegi kui töö tegemine ei võta üle kümne minuti, peaksite mõistma teadmisi, väljaõpet ja kogemusi, mis on vajalikud keeruka koodimuudatuse saamiseks suhteliselt lühikese aja jooksul. Kui teil on kogemusi, et säästa teie aega ja veenduda, et see on tehtud uusimate parimate tavadega õigesti, tuleks seda käsitada lisaväärtusena, mitte karistusena veebidisainerile või märgina, et töö on tõepoolest „lihtne”.

2. Hoidke endale tehingu lõpp

Kogu veebidisaini projekti vältel leidub asju, mida teie veebidisainer sinult vajab. Parim on arutada sisu, graafikat, kaubamärgivara või lisateavet, mida teie veebidisainer võib intervjuu käigus vajada. Nii võite olla kindel, et teil on kõik, mida teie veebidisainer oma projekti sujuvaks alustamiseks vajab.

Näiteks on tavaline, et veebidisaini stuudio palub klientidel küsimustiku täitmise osaks sisseelamisprotsessis. See dokument peaks sisaldama küsimusi teie ettevõtte, sihtrühma, konkurentide ja oma veebisaidi eesmärkide kohta. Andke endast parim, et pakkuda üksikasjalikke ja ammendavaid vastuseid. Mida rohkem teavet pakute, seda suurem on võimalus, et teie veebidisainer loob veebisaidi, mis vastab teie ettevõtte eesmärkidele.

Võtke aega, et koguda täiendavaid üksusi, mida teilt oodatakse – näiteks pilte, tekstisisu, volikirju, et pääseda juurde oma veebisaidi hostitud failidele, või tasulisi teemasid ja pistikprogramme, mille olete selle saidi jaoks ostnud. Üksikasjad selle kohta, mida mõlemad pooled ootavad, peaksid olema kaetud lepinguga, mida vaatame lähemalt allpool.

Oluline märkus: Nõuetekohase teabe õigeaegse esitamise tagamine aitab teil tagada projekti sujuvuse ja tähtaegadest kinnipidamise.

3. Ärge kiirustage veebidisaini protsessi

Kliendina sooviksite, et teie uus veebisait oleks valmis mõne nädala pärast. Võib-olla on teil eelarvepiiranguid või teie ettevõte vajab veebisaiti kohe üles ja töötama.

Veebidisaini projekti kiirustamine suurendab riski, et jõuame alamtoodeteni.

Kvaliteetne töö võtab aega. Teie veebidisainer vajab aega, mitte ainult praktilist aega kujundamiseks ja kodeerimiseks, vaid ka aega, et hinnata erinevaid lahendusi ja visandada lähenemisviis, mis sobib kõige paremini teie ettevõtte vajadustega.

4. Jälgige oma veebisaidil tehtud edusamme & Jääge asjasse

Üks parimaid viise sujuva veebidisaineri ja kliendi suhete tagamiseks on osalemine projekti igas etapis ja selle tõeliseks koostööna käsitlemine.

Tulemused võivad kannatada ja tähtaegadest võib kergesti mööda minna, kui klient alustab veebidisaini projekti ja kaob siis alles vahetult enne käivitamise kuupäeva. Vastupidi, veebidisaineril pole kunagi suurepärane idee veebisaidi ilme ja töötamise ajal varjata ning kliendiga tagasiside saamiseks ühendust võtta alles siis, kui lõpptoode on valmis.

Kui kumbki osapool ootab enne töö ülevaatamist liiga hilja, võib mõni oluline nõue jääda täitmata. Parem on märgata probleeme nende tekkimisel, mitte pärast veebidisainerite aja märkimisväärset investeerimist. See mitte ainult ei suurenda kulusid, vaid võib põhjustada ka hõõrdumist ja pettumust. Lõppkokkuvõttes kannatab veebisaidi kvaliteet, kui kliendi ja veebidisaineri suhet kogu projekti vältel ei säilitata.

Hoidke end projekti igas etapis, alates esialgsete visandite ja juhtraami ülevaatamisest, kuni prototüüpide hindamiseni ja saidi testimises osalemiseni. See viimane punkt on eriti oluline. Teie teadmised kliendibaasi kohta on hindamatu väärtusega, kui rääkida kasutatavuse testimisest ja sellest, kuidas teie kliendid tõenäoliselt saidil navigeerivad.

Tõeliselt koostööl põhinev lähenemisviis, mis hõlmab lõpptoote loomisel nii teid kui ka veebidisainerit, on kõige produktiivsem ja soodustab edukat tulemust.

5. Ära küsi perekonnalt & Sõpradele tagasiside saamiseks mis tahes kujunduse kohta ilma kontekstita

Kogu teie saidi loomise protsessi jooksul saadab teie veebidisainer teile visandid, kaadriraamid, kontseptsioonide tõestamise ja täielikud kavandid, taotledes enne järgmisse etappi siirdumist kommentaare või kinnitust..

Neid ahvatlevaid pilte ja disainilahendusi on kiusatus jagada inimestega, keda usaldate kõige rohkem – perekonna, sõprade ja kolleegidega. Lõppude lõpuks aitab veebidisainerite toote hindamiseks täiendav silmade komplekt end töösuuna suhtes enesekindlamalt tunda.

Kahjuks võib see pakkuda tagasilööki, mille tulemuseks on pingelised kliendi ja veebidisainerite suhted. Eriti kui tegemist on esteetiliste hinnangutega, pole sageli objektiivseid kriteeriume, mis toetaksid erinevaid arvamusi, mida sõpradelt ja perekonnalt saate. Tagasiside, näiteks „Mulle ei meeldi see, kuidas see välja näeb” või „Mulle ei meeldi must”, suureneb selle asemel, et kõrvaldada kõik kahtlused, ilma et pakutaks midagi selget, mis aitaks disaini paremaks muuta.

Kui palute oma veebidisaineril teha sellel või sellel pereliikme arvamusel põhinevaid lõputuid muudatusi, ei edenda nad suurepäraseid töösuhteid, võite selles kindel olla.

Kui tunnete, et peate küsima kellegi käest, keda usaldate, väljastpoolt tulevat arvamust, on parim viis kõigepealt teavitada neid mõttekujunduse protsessist, mis juhendas disainivalikuid, mitte lihtsalt küsida nende kvalifitseerimata arvamust. Selle konteksti pakkumine aitab vähendada täiesti subjektiivseid arvamusi kujunduse kohta ja annab produktiivsemat tagasisidet, mida saate jagada oma veebidisaineriga.

6. Ärge mõelge üle oma veebisaidi kujundusele

Üks asi on teha koostööd oma veebidisaineriga, pakkudes vajalikku sisu ja kaubamärgivara, reageerides tagasiside taotlustele ja täpsustades oma saidi mis tahes ärieesmärke. Hoopis teine ​​asi on liiga kaasa lüüa disainiprojektis, kus tormate silmapaistmatu hulga juhiseid ja loodate siis, et teie veebidisainer saab kõik õigesti.

Pidage meeles, et sellist asja nagu “täiuslik disain” pole olemas. Nagu ka kõik disainilahendused, on veebisaitide kujundamine subjektiivne ja see, mida peate suurepäraseks kujunduseks, ei pruugi teiste arvates sama olla. Lisaks hõlmab veebidisain palju enamat kui esteetilisi kaalutlusi: teie veebisaidil peab olema lihtne navigeerida ja seda kasutada, külastajad peavad sellega tegelema ja täitma teie kutsed tegevusele. Mis siis, kui teile kõige rohkem meeldiv disain on kasutatavuse õudusunenägu, s.t – see näeb hea välja, kuid sellel saidil navigeerimiseks pole selget viisi? Mis siis, kui see ei innusta külastajaid klõpsama nuppu Telli või osta teie tooteid?

Siinkohal väärib märkimist ka see, et te ei näe sageli, kas kujundus tõesti töötab, kuni olete veebisaidi võrku pannud ja jälginud, kuidas inimesed selle abil tegelikult aja jooksul suhelda saavad. Oodates ja tehes muudatusi, mis põhinevad teie saidi külastajate käitumisel, võite olla kindel, et teie soovitused põhinevad tegelikel rasketel andmetel, mitte pelgalt subjektiivsel arvamusel.

Kuna miski pole kivisse pandud ja soovite näha, kuidas inimesed enne muudatuste tegemist teie saidiga suhelda saavad, on edukaks veebidisainilahenduseks kõige parem sageli see, et veebidisaineri ja kliendi koostöö jätkuks ka pärast veebisaidi käivitamist.

7. Ärge oma veebidisainerit mikrotasandil hallake – andke probleemidele, mitte lahendustele

Veebikujundaja ja kliendi vaheline partnerlus sujub sujuvalt, kui mõlemad peavad kinni oma rollidest. Ettevõtte omaniku või ettevõtjana on teie roll edastada oma vajadused ja probleemid selgelt oma veebiprofessionaalile. Teie veebidisainerite ülesanne on leida probleemidele geniaalsed lahendused, mis vastavad teie vajadustele.

Kliendid võivad olla abiks näiteks probleemi tuvastamisel: värvipalett on nende kaubamärgi jaoks liiga õrn. Järgmisena juhtub liiga sageli see, et nad räägivad veebidisainerile, kuidas näiteks probleem lahendada: asendada hall värv punasega.

Sellisel viisil lahenduse esitamise probleem on see, et teie veebidisainer ei õpi põhiprobleemist ja seetõttu ei suuda ta oma teadmiste ja kogemuste põhjal soovitada veelgi paremaid lahendusi..

Sellesse lõksu sattumist on midagi, mida soovite vältida. Teie veebidisainer tunneb end devalveerituna ja on teie projektiga vähem seotud. Samamoodi olete te ilma jätnud nende ametialase oskusteabe. Selle tulemusel kahjustatakse teie partnerlust ja teie veebisait ei näe välja nagu professionaalne toode, mille eest olete maksnud.

Boonusnõuanne – sõlmige leping oma veebidisaineriga!

Ükskõik millist platvormi veebidisainerite palkamiseks kasutate, on kõige parem, kui teil on leping, et veenduda, et kõik asuvad samal lehel. Siin on mõned põhjused, miks:

Leping on kaitse nii teile kui ka teie veebidisainerile. Selles kirjeldatakse teie vastavaid kohustusi ja ootusi. See on ka võrdluspunkt, milles täpsustatakse projekti ulatus ja eesmärgid. Kui suhe ei õnnestu, kaitseb leping teid halvimate eest ja see peaks sisaldama selgeid üksikasju selle õnnetuse korral..

Allpool on mõned punktid, mida teie leping peaks üksikasjalikult hõlmama. Kui vähegi võimalik, kasutage oma lepingus mittelegali keelt, nii et mõlemad pooled mõistaksid selle sisu selgelt ja õigesti.

Teie projekti maksumus & Maksetingimused

Siit leiate üksikasjaliku ülevaate teie veebisaidi kogumaksumusest ja iga seotud ülesande üksikasjalikust arvutusest. Veenduge, et siin ei jää midagi arvata. Näiteks kui helistate oma veebidisainerilt projekti kohta sageli rääkima, siis kontrollige, kas teiega telefoni teel rääkimise aeg sisaldub lõpphinnas või on sellel eraldi hind.

Maksetingimuste osas kontrollige, kas teie veebidisainer eeldab enne töö alustamist deposiiti ja millised tingimused on selle sissemaksega seotud: Kui projekt kukub läbi, kas saate oma tagatisraha tagasi? Kui teie veebidisainer kaob ja te ei kuule temast enam kunagi, saate oma tagatisraha või juba makstud lisamakseid tagasi nõuda?

Maksetingimustes tuleks täpsustada ka maksegraafikut: millal on arve tasumise tähtaeg? Kas maksete hilinemise eest on ette nähtud trahv??

Lõpuks, kui te ei palganud oma veebidisainerit platvormi kaudu, mis sisaldab makse, kontrollige kindlasti, milliseid makseviise teie veebidisainer aktsepteerib.

Saavutused & Teie saidi ajakava

Lepingu selles jaotises tuleks täpsustada, mida teie veebidisainer täidab ja milliseid teenuseid nad osutavad, samuti projekti iga etapi kestus ja kogu teie saidi valmimise koguaeg..

Ettevaatlikult öeldes, ärge aktsepteerige lihtsalt veebisaiti kui oma saavutatavat ja „ühte kuud” kui ajakava. Teie töö veebidisaineriga peaks olema konkreetne, et asjad sujuks. Siin on näidisloend sellest, mida võiksite oodata osutatavate toodete all:

  • Vaata & Tunneta: kas projekteerimisetapp hõlmab Photoshopi või PSD maketi, HTML / CSS-i tööprototüüpi, mida näete oma veebibrauseris või mõlemat? Kui palju kujunduskontseptsioone saate valida? Mitu lehekülje kujundust ja parandust on lisatud?
  • Teksti sisu: kas see on midagi, mida peate pakkuma, või on see veebidisainerite kohustus? Milliseks kuupäevaks peab see olema saadaval? Kui veebidisaini stuudio pakub tekstisisu, kui palju see maksab?
  • Graafika ja pildid: kes tarnib graafilisi varasid? Milliseid graafilisi vorminguid soovitatakse, näiteks: PNG, JPG, vektor jne? Mitu pilti on vaja? Kas vajate kõrge eraldusvõimega pilte??
  • Tehnoloogiad: kas need hõlmavad HTML-i, CSS-i, JavaScripti, PHP-d, kasutajaliidese ja taustaprogrammi kodeerimist? Kas WordPress on lisatud? Või kasutatakse selle asemel patenteeritud CMS-i?
  • Brauseri testimine: millistes brauserites ja brauseriversioonides seda veebisaiti testitakse? Millistes opsüsteemides näiteks: Windows või Mac? Mis saab mobiiltestimisest: iPhone’is, Androidis, telefonides ja tahvelarvutites? Mida testid hõlmavad – kasutatavus, välimus ja tunne, lehe laadimise kiirus ja muud tehnilised hinnangud? Kas veebisait näeb kõigis brauserites ja kõigil platvormidel täpselt sama välja või eelistatakse, kas see on tundlik sait, mis “kohaneb” iga platvormiga?
  • SEO / turundus: kas otsimootori optimeerimine sisaldub lõppkulus või arvestatakse seda teenust eraldi? Mida see hõlmab – märksõna uurimine, optimeeritud pealkirjad ja piltide alternatiivne tekst või HTML-i märgistuses sisalduv metainfo? Kas sotsiaalmeedia strateegia ja turundus on kaasatud ning mida need hõlmavad – üks piiksatus päevas, kaks Facebooki olekuuuendust päevas? Kas lisatud on meilisõnum ja kui sageli seda saadetakse?

Oluline märkus: Üksikasjade osas veenduge, et igal lisateenusel oleks oma hinnasilt, makseviis ja ajakava selgelt määratletud!

Intellektuaalse omandi õigused

See teie lepingu oluline punkt peaks täpsustama, kellele kuulub teie saidi sisu ja kes vastutab kõigi kaubamärgi- või autoriõiguse rikkumiste eest. Teisisõnu, kui pakute teksti, graafikat või muud kujundust, näiteks logo, täpsustab see klausel, et olete selle materjali omanik või teil on luba seda kasutada. Veebidisainer peaks teile sama kinnituse andma, andes omandiõiguse nende poolt pakutavale tööle, samuti omandiõiguse või nõuetekohase litsentsi mis tahes seotud vara, teksti, graafika või muu saidi valmimiseks vajaliku kujunduse jaoks. Selle klausli eesmärk on kaitsta mõlemat osapoolt mis tahes nõuete eest, mis puudutavad veebisaidi või selle vara omandiõigust.

Lepingu see jagu peaks hõlmama ka kaitset mis tahes nõudele, mille kolmas osapool võib teie või teie veebidisainerite vastu esitada seoses veebisaidi mis tahes komponendi omandiõigusega. Näiteks kui ostate turult hunniku varupilte ja edastate need oma veebidisainerile, peaks see punkt määratlema teid kui osapooli, kes vastutab litsentsitingimuste rikkumise korral. Teisisõnu, turg ega sisu autor ei saa teie veebidisainerite vastu juriidilisi samme võtta, kuid litsentsitingimuste mittejärgimise eest võib ta seda teha teie vastu. Sama kehtib mis tahes sisu, graafika või piltide kohta, mida teie veebidisainer pakub, sel juhul peaks teie veebidisainer vastutama mis tahes nõuete korral.

IP-klausel peaks üksikasjalikult täpsustama ka seda, kas saate oma veebisaidi lähtefailid, kes on kohustatud hoidma allika varukoopiaid ja kellele kuuluvad teie veebisaidil kasutatava koodi (nt kohandatud pistikprogrammid ja muud) omandiõigused skriptid.

Käivitusjärgne töö & Garantii

Veebisait pole kunagi valmis. Tasub veel kord mainida, et ideaalseks olukorraks on koostöö jätkamine veebidisaineriga pärast teie saidi aktiivseks muutmist.

Eriti peaksite kaaluma veebisaidi hooldust. Näiteks kui veebisait on üles ehitatud WordPressile, vastutab ta tarkvara, näiteks teema ja kõigi pistikprogrammide ajakohasuse eest?

Teine asi, mida tuleks arvestada, on pidev võitlus oma veebisaidi seotuse ja konversioonimäärade suurendamiseks. Näiteks kasutajate toimingute jälgimine ja A / B-testide läbiviimine andmete tõlgendamiseks ja tulemuste põhjal teie veebisaidi kujunduse kohandamiseks.

Mis juhtub ka siis, kui pärast saidi käivitamist leiate, et seda ei kuvata ühes teie lepinguga hõlmatud brauseris ootuspäraselt? Siinkohal on oluline pöörata tähelepanu lepingus sisalduvale garantiitingimusele: kas teie veebidisainer lahendab probleemi garantii osana? Kas garantiiga kaasnevad lisakulud? Kui kaua garantii kestab? Mis juhtub, kui see aegub? Kas saab osta laiendatud hooldusplaane?

Ja lõpuks, mis juhtuks, kui hakkaksite algallikafailidega näppima ja midagi veebisaidil katkestama? Kas seda garantii katab??

Konfidentsiaalsus

Kui arvate, et teie ettevõte nõuab projekti või selle mõne aspekti konfidentsiaalsena hoidmist, võite oma lepingusse lisada konfidentsiaalsusklausli.

Jumala tegu

Hoolimata nimest ei viita “Jumala teod” ühelegi religioossele kontseptsioonile. See on juriidiline väljendus kasutatakse sündmuste kirjeldamiseks, mis on väljaspool inimkontrolli ja kus kedagi ei saa vastutada.

Teie ja teie veebidisainer peaksid ütlema, kuidas lepingus sätestatud konkreetsed õigused ja kohustused pärast sellise sündmuse toimumist muutuvad, kui need on olemas.

Kui teie maja hävib maavärinas, kas teilt nõutakse ikkagi tööde eest ettenähtud aja eest maksmist? Teisest küljest, kui teie veebidisainerite kontor on üleujutuse tõttu hävinud, jätavad nad endale õiguse lõpetada leping või lükata kindlaksmääratud ajakava edasi, kuni nad on jälle jalgadel?

Tühistamise tingimused

Need tingimused peaksid ütlema, mis juhtub õnnetul juhul, kui teie või teie veebidisainer tühistab projekti enne valmimist. Mis juhtub, kui tühistamine toimub vastastikusel kokkuleppel? Mis juhtub, kui tühistate projekti või teie veebidisainer selle tühistab? Mida sa võlgned? Milliseid kohustusi on teie veebidisainer teile võlgu?

Oluline märkus: Ülalnimetatud olukordadega sõlmitud leping aitab kaitsta nii teid kui ka teie veebidisainerit!

Järeldus:

Kui olete leidnud õige veebidisaineri, on hea kliendi ja veebidisainerite suhte loomine oma projekti edu tagamiseks veel pikk tee. Veenduge, et ootused on selged, pakute vajalikku teavet ja sisu ning pühendute kogu protsessi vältel.

Samuti veenduge, et teil oleks hea leping, mis täpsustaks kõiki võimalusi, ükskõik kui kahetsusväärne või ebatõenäoline. Parem on olla turvaline ja see annab teile meelerahu, kui saate keskenduda tulemuslikule koostööle oma veebidisaineriga.

Mis kõige tähtsam – usaldage, et olete leidnud õige veebikujundaja ja lubage neil kasutada oma andeid oma parimate võimaluste jaoks, ilma mikrotöötlust tegemata või sundimata neid lahendusi rakendama. Kui hoiate head suhtlemist ja hoiate kogu aeg asjaosalisena, saate probleemide ilmnemisest ka õigel viisil kinni hoida ning hoida oma ajakava liikumisel oma saidi käivitamise suunas edasi.

Juriidiline loobumine: Me ei ole juristid ega ka teie riigi seaduste ja määruste eksperdid kõigis eespool käsitletud küsimustes. Me ei väida täpsuse ja nende näpunäidete kohta teie konkreetse ettevõtte või lokaadi kohta. Enne mis tahes teie äriga seotud lepingu allkirjastamist peaksite litsentseeritud juriidilise kutseala töötaja dokumendi üle vaatama ja esitama oma ekspertarvamuse.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me