Profesionální webdesign 101

Příručka majitele malé firmy k profesionálnímu webdesignu. Jak zjistit, zda byste si měli najmout webdesignéra, nebo to udělat sami, abyste si své webové stránky.


profesionální webdesign

Jako majitel malé firmy potřebujete přesvědčivou online přítomnost, abyste mohli konkurovat na dnešním trhu. Web pro vaši firmu je nutností, ale jak jej získat? Pro majitele malých podniků je to jedna z největších výzev, protože s tímto zdánlivě jednoduchým úkolem existuje celá řada možností. Stručně řečeno, buď budete muset sami vytvořit web, nebo si najmout profesionálního webdesignéra. Každá z možností má svá vlastní klady a zápory a rozhodujícím faktorem je, že se musíte rozhodnout, která trasa je pro vás a vaši firmu zvlášť nejlepší..

Proč se vydat na profesionální webovou trasu?

Tady na stránce Jak se dostat online, se zabýváme řadou témat, která vám pomohou dozvědět se o vytváření vašich webových stránek, obvykle podle přístupu „udělej si sám“. Vytváření webových stránek sami je určitě proveditelné a může být dokonce zábavné, ale existují výhody i pro nábor profesionálního webdesignéra. Webový designér vám například může ušetřit čas a zajistit, aby vaše webové stránky řádně fungovaly a kódovaly pomocí nejnovějších nejlepších postupů.

V tomto článku se budeme zabývat profesionálním přístupem k webdesignu a pomůžeme vám při rozhodování, zda byste si měli najmout webdesignéra pro sestavení svého webu..

Faktory, které je třeba zvážit

Každé podnikání je jedinečně odlišné a existuje řada faktorů, které je třeba zvážit před tím, než učiníte důležité rozhodnutí o najmutí profesionálního webdesignéra:

Váš rozpočet

Je zřejmé, že váš rozpočet bude nejvlivnějším faktorem, pokud jde o pronájem profesionálního webdesignéra. Vlastní web navržený profesionálem vyžaduje značné investice. Je těžké dát číslo na náklady (protože každý web je jiný a každý web designer účtuje různé sazby), ale podle Executionists.com, průměrné náklady na jednoduchý informační web se pohybují mezi 7 000 až 11 000 $! I když můžete určitě najít místa, kde jsou weboví návrháři ochotni pracovat za nižší cenu, mějte na paměti, že web bude stále velkou investicí pro každého majitele malých podniků.

V závislosti na konkrétních okolnostech vašeho podnikání budete muset pečlivě posoudit, zda návratnost stojí za to, nebo zda jsou náklady v tuto chvíli nerealizovatelné. Obvykle doporučujeme najmout webdesignéra pro stávající, zavedené podniky, které rostou a vykazují slib úspěšné budoucnosti. Profesionální webový designér může pomoci nadějným podnikům růst, vytvářet větší zisky, zlepšit zkušenosti se zákazníky a posílit jejich značku. Avšak pro nové podniky, které chtějí spustit svůj první web jednoduše otestovat nápad na trhu, by mohl stačit web do-it-yourself..

Tvůj čas

Je důležité si uvědomit, že vytvoření vlastního webu zabere značnou část času. Čím méně jste obeznámeni s tím, jak věci fungují online, tím více času budete muset věnovat úkolu.

Je to pravda – existují nástroje, které usnadňují začátečníkům nastavení jednoduchého a atraktivního webu a na našem webu pokrýváme mnoho z nejlepších platforem. Vzhled vašeho webu je však pouze špičkou ledovce. Váš web může být silným nástrojem pro vaše podnikání, ale potřebujete vědět něco o tom, co funguje online, abyste si jej vytvořili sami. Musíte například vědět, jak:

 • Optimalizujte svou grafiku a obrázky pro rychlé načítání webových stránek
 • Pište poutavý obsah, který upoutá pozornost lidí a převede je na platící zákazníky
 • Dává smysl pro sledování dat uživatelů
 • Držte krok s osvědčenými postupy společnosti Google a umisťujte se ve vyhledávačích na předních místech
 • Najděte cestu k zabezpečení webových stránek
 • Pochopit právní a soukromí problémy
 • a více

Tyto aspekty provozování vlastního webu budou nevyhnutelně trvat dlouho, než se naučíme a uvedeme do praxe, ale jsou zásadní pro určení úspěchu nebo neúspěchu vašeho webu a v konečném důsledku určí, zda bude váš web mít pozitivní nebo negativní dopad na vaši malou firmu.

Kvalitní weboví profesionálové pro vás nejen vybudují fungující a dobře kódovaný web, ale budou také informováni o nejnovějších doporučených postupech včetně: SEO (optimalizace pro vyhledávače), zabezpečení webových stránek, průběžné údržby a někteří dokonce poskytnou pomoc s marketingem a vytváření obsahu pro váš web. Tyto doplňkové služby poskytují obrovskou hodnotu a šetří váš čas, který můžete věnovat svým zákazníkům a rozvíjet své podnikání.

Typ webové stránky & Funkce, které potřebujete

Hodně záleží na typu webových stránek, které potřebujete pro své podnikání. Většina webových stránek pro malé firmy má mnoho společných funkcí, jako je intuitivní navigace, krátký popis jejich firmy, výzvy k akci a kontaktní údaje. Pro základní informační web, který je prostě dalším způsobem marketingu vaší firmy, může být způsob, jak jej vybudovat, sám sebou. Pokud však plánujete provozovat web eCommerce, kde můžete provádět rezervace, prodávat produkty nebo nabízet služby online, profesionální vývojář webu vám pomůže rychlejší práci a odstraní škytavky na cestě.

Kromě typu webových stránek, které potřebujete, zvažte další funkce, které na svém webu budete chtít. Jako vlastník restaurace můžete například chtít na svém webu provést rezervace. Můžete také chtít, aby místo zvýraznilo vaše nejnovější jídla, sekci, která vám představí vaše menu, jasně viditelné otevírací hodiny a adresu se snadno sledovatelnými pokyny. Možná vás překvapí zjištění, že u mnoha podniků, které hledají stejné funkce, existují řešení šablon, která pokryjí většinu vašich potřeb webových stránek, včetně řešení elektronického obchodování pro prodej produktů online. Není třeba znovu vynalézat kolo, zejména pokud chcete snížit náklady.

Na druhé straně by podniky, které považují silnou značku za hlavní součást svého podnikání, měly vážně zvážit investice do profesionálního webdesignu a vývoje. Přestože je řada řešení šablon dostatečná, vytvoření profesionálního webu, který je vynikající, vyžaduje profesionální designér.

Tech důvtipný nebo technologicky náročné

Pokud uvažujete o vytvoření svého webu sami, ale myšlenka pohrávání s kouskem počítačového softwaru vám způsobí zimnici, zamyslete se znovu. Tvůrci webových stránek a systémy pro správu obsahu (CMS), jako jsou WordPress nebo Joomla, nejsou ničím jiným než kusem softwaru a v dnešní době jsou velmi uživatelsky přívětiví. Stále však budete muset udělat čas, abyste se naučili, jak fungují, experimentováním s různými možnostmi a nastavením.

Uvědomujeme si, že práce s technologií a navrhování webových stránek může být pro některé lidi zábavné, ale pro ostatní může být neuvěřitelně frustrující. Když se vám nelíbí, co děláte, ukazuje se to ve vašem finálním produktu. Stejně jako provoz vaší malé firmy, i design webových stránek vyžaduje hodně vášně a odhodlání. Bez nich riskujete naplnění úlohy a skončí s napůl postaveným webem. Pokud jste trošku technofobní, může být vaše nejlepší sázka v rukou profesionálního webdesignéra..

The Middle Road – Udělejte to sami a najměte si odborníka, když uvíznete

Je naprosto v pořádku používat některý z vynikajících nástrojů k vytvoření vlastního webu, zejména pokud je vaše firma nová a rozpočet je omezený.

Ale pamatujte, nemusíte to chodit sami. Možná zjistíte, že existují části budování vlastního webu, které si obzvláště užíváte, nebo které nejlépe vyhovují vašim přirozeným talentům. Mohou však nastat i jiné situace, kdy máte pocit, že jste narazili na cihlovou zeď – vaše obrázky nevypadají úplně správně, kontaktní formulář se nechová přesně tak, jak chcete, nebo se kopie vaší domovské stránky nezdá zachytit potenciální zákazníky.

Když k tomu dojde, je lákavé vzdát se a obrátit se na webovou agenturu, která má něco navrženého od nuly. Ale nemusí to být tak řezané a suché. Je docela v pořádku najmout profesionálního webdesignéra pouze pro úkoly, s nimiž potřebujete nejvíce pomoci, nebo prostě pro ty části procesu, které vás baví nejméně.

Kvalitní tvůrci CMS a webových stránek nabízejí témata nebo šablony, které poskytují velké množství přizpůsobení, i když některé změny vyžadují trochu více úsilí. Pokud je pro vás těžké některé změny implementovat, neváhejte najmout webdesignéra. Profesionální weboví návrháři vám pomohou vyřešit nepříjemné změny pomocí několika řádků kódu, aniž byste vás museli stát štěstím.

Tím, že se na střední silnici, můžete ušetřit peníze, užít si proces budování své stránky více, a nakonec s lepším hotovým produktem. Jedním ze způsobů, jak se vydat na střední cestu, je použít oblíbeného tvůrce webových stránek Wix, který má specializovaný tým profesionálů můžete kontaktovat, když potřebujete pomoc s nastavením a stylem svého webu.

Závěr

Najměte si profesionálního webdesignéra, udělejte si sami, nebo se vydejte na střední cestu? Vyhodnocením rozpočtu, určením typu webu, který potřebujete, a funkcí, které potřebujete, sledováním času a vědomím si, jak technicky zdatní jste, můžete dosáhnout nejlepšího rozhodnutí pro svou firmu..

Správné rozhodnutí vám pomůže vyvinout webovou prezentaci, která je výkonným nástrojem pro oslovení nových zákazníků, zvýšení prodeje a nakonec pro růst vaší firmy. Pokud si myslíte, že najmutí profesionála je pro vaši firmu to pravé, dalším krokem je nalezení dobrého a spolehlivého webdesignéra.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map