כיצד לבצע מחקר מילות מפתח עבור אסטרטגיית SEO שלך

מדריך למתחילים לחקר מילות מפתח לקידום אתרים. למד כיצד לבצע מחקר מילות מפתח & ניתוחים עבור אתר האינטרנט שלך בעזרת טיפים וכלים מועילים אלה.

כיצד לבצע מחקר מילות מפתח עבור SEO

מחקר מילות מפתח יוצר רשימת מילים שתרצה לדרג מספר 1 במנועי החיפוש. אתה רק מתכנן, לא עושה כלום. כשם שאדריכל יוצר תוכנית מתוכננת להבטיח שבניין מיועד לאנשים המשתמשים בו, מחקר מילות מפתח מבטיח את האנשים הנכונים למצוא ולהשתמש באתר שלך..

כיצד לחקור מילות מפתח?

ביצוע השניים להלן ייקח 1-2 שעות לביצוע – לחשוב & מחקר

שלב 1. חשבו

בעשר שנות הנסיון שלי, בעלי עסקים שמדלגים על שלב זה לא רק מבזבזים אלפי דולרים בשנה בניסיון לדרג את מילות המפתח השגויות, אלא שתעבורת האתר שלהם לעולם לא גדלה. נסה את התרגיל באמצעות עט & עיתון. אין מחשב. רשמו את התשובות לשאלות אלה:

 • במה אני רוצה להיות ידוע?
 • איך הייתי מתאר את מה שאני עושה למישהו?
 • מהם שמות המותג שלי?
 • מהם שמות המוצר / השירות שלי?
 • איך קוראים המתחרים למוצרים / שירותים שלהם?
 • מה הופך את המוצר / השירות שלי לשונים?
 • מהם שירותים / מוצרים דומים שאינם מתחרים?
 • מהם השירותים / המוצרים הרווחיים ביותר שלי?

מדוע התרגיל הזה? זה עוזר לך להתמקד במה שהחברה שלך עושה בפועל ולא רק ב”רשימת מילות מפתח “. בדרך זו תוכלו בהמשך לבנות רשימה של מילות מפתח רלוונטיות. התוצאה הסופית היא לבזבז זמן רב יותר על מה שעושה לך כסף ולהימנע מעסקאות גאוניות מיותרות.

לדוגמה, אם אתה מוכר דבש אורגני אתה רוצה להיות ידוע בעסק מקומי בבעלות משפחתית שמוכר דבש אורגני גולמי שיש לו יתרונות בריאותיים רבים. לא רק דרגה מס ‘1 לדבש.

צור קטגוריות

קבץ את התשובות שלך לקטגוריות. זו אינה רשימת מילות המפתח הסופית שלך. למעשה, אל תתמקד אפילו בלכתוב “מילות מפתח.” פשוט לקבץ יחד את מה שרשמת. נסה לקצר את התשובות שלך לביטויים ולמילים קצרות יותר. לדוגמה, אם אתה משק דבורים מקומי באלבמה שמוכר דבש הוא עשוי להיראות כך:חשבו דוגמה ליצירת קטגוריות

 • המשפחה שלנו: שם משפחה, שמות בן משפחה, סיפורנו, חקלאות בת-קיימא, מקומית
 • הדבורים שלנו: שם משפחה דבורים, מגדל דבורה טובה יותר, אנו מגדלים דבורי מורשת מרוסיה במקום דבורי דבש איטלקיות, דרך טבעית לגדל דבורים, שעוות דבורים
 • האני שלנו: 100% דבש טהור טבעי, הדבש שלנו הוא אורגני, לא מפוסטר, אין צבע להוסיף, שום טעם נוסף, כל הדבש מגיע מקומית מאלבמה, אנו מציעים דבש גולמי, הדבש שלנו מגיע מכל רחבי אלבמה אז יש לו טעם שונה, אנחנו אף פעם לא מוסיפים שום דבר לדבש שלנו
 • יתרונות בריאותיים:  דבש גולמי מעלה את רמות הגליקוגן שלך, דבש גולמי מסייע בוויסות הסוכר בדם, כמויות גדולות של חיידקים טובים כמו לקטובצילים

שלב 2. מחקר

בשלב הבא, הוא לחקור ולהפוך את המילים / הביטויים שכתבת למכונה “מילות זרע”. כמו שזרע קטן מסוגל לייצר אלפי ענפים, זרדים, עלים, פירות וגזע גדול ויציב, כך שמילה אחת יכולה לייצר 1,000 מילות מפתח דומות.

דוגמה למילות מפתח לזרע

צור רשימת מילות מפתח לזרעים

שלב זה כולל שינוי המילים / הביטויים שרשמנו המתארים את העסק שלנו לרשימה של מילות מפתח. בעזרת הדוגמה שלמעלה, קטגוריה אחת הייתה “הדבש שלנו.” קיבצנו מילים / ביטויים יחד לרשימה זו:

 • 100% דבש טהור טבעי
 • הדבש שלנו הוא אורגני
 • לא נוסף צבע
 • לא הוסיף טעם
 • כל הדבש בא מקומי מאלבמה
 • אנו מציעים דבש גולמי
 • הדבש שלנו מגיע מכל רחבי אלבמה כך שהוא טעים אחרת
 • לעולם איננו מוסיפים דבר לדבש שלנו

התוצאה הסופית היא להפוך את הרשימה למעלה למילות המפתח של הזרעים שלהלן:

 • דבש
 • דבש טבעי
 • דבש טהור
 • דבש אורגני
 • דבש גולמי
 • עלבה דבש
 • חוות דבש

כדי להגיע לתוצאה סופית זו תוכלו כמובן להשתמש בשכל הישר שלכם. כמו בדוגמה, קל לקצר את “הדבש שלנו אורגני” למילת המפתח “דבש אורגני”. פרט לכך, השתמש בשלוש ההצעות הבאות כדי ליצור מילות מפתח של זרעים:

הקלד את הביטוי ל- Google

מחקר מילות מפתח בגוגל

בדוגמה לעיל ביטוי אחד שתיאר את העסק היה “100% דבש טהור טבעי”. התבונן בתמונת המסך שלמעלה בה חיפוש ביטוי זה. באילו מילים משתמש האתר המדורג # 1 בגוגל? דבש טבעי, דבש טהור, דבש גולמי. זה עוזר לך ליצור מילות מפתח זרע משלך.

חקר את המתחרים שלך

בדוגמה שלנו, מתחרה אחד באלבמה הוא הדבש של יווט. התבונן בתמונת המסך. שימו לב שהדבש של יווט משתמש במילות מפתח אלה: דבש מקומי גולמי, אורגני, טהור. שוב, זה עוזר לך לבנות במהירות רבה את מילות המפתח הזרעיות שלך.

מחקר מילות מפתח מתחרות בגוגל

חקור מילות מפתח קשורות

כשאתה מחפש מילת מפתח בגוגל בחלק התחתון של הדף, יש קטע שנקרא “חיפושים הקשורים”. רשימה זו גם עוזרת לך לגלות מילות מפתח של זרעים. בדוגמה שלנו ביטוי אחד שתיאר את העסק היה “כל הדבש בא מקומי מאלבמה”. מילת מפתח אחת משמשת ברוב מונחי החיפוש המוצעים: דבש מקומי.

מילות מפתח הקשורות בגוגל

טיפ מהיר: השתמש בכלי חינמי שנקרא Soovle לחקור במהירות מילות מפתח קשורות בכל מנועי החיפוש בבת אחת.

אם תבצע את הצעדים הבאים תמצא 80% ממילות המפתח שלך; לפחות החשובים ביותר. לא היית זקוק ל”כלי מחקר מילות מפתח “כדי להתרחק. לא היית צריך לשכור חברת קידום אתרים. למעשה, אם הייתם עוצרים כאן היה לכם מספיק מחקר מילות מפתח כדי לבנות אתר מאוד ידידותי לקידום אתרים.

בנה רשימת מילות מפתח

עכשיו הגיע הזמן לבנות את רשימת מילות המפתח שלך. יש הרבה בחינם & כלים בתשלום כדי לעשות זאת. התהליך הבסיסי בשני שלבים של כל כלי הוא:

 1. הקלד מילת מפתח (כלומר דבש אלבמה)
 2. ראה אילו מילים / ביטויים אחרים אנשים מקלידים ל- Google באמצעות מילת מפתח זו (כלומר היכן לקנות דבש אלבמה טהור?)

אני ממליץ להשתמש סייר מילות המפתח של מוז.  אתה יכול לבצע שני חיפושים בחינם ביום או פשוט להירשם לניסיון חינם למשך 30 יום. זה מראה לך כמה פעמים בחודש אנשים מבצעים חיפוש בכל מילת מפתח.

טיפ מהיר: להשתמש מתכנן מילות המפתח בחינם של גוגל ככלי מחקר אלטרנטיבי. אתה פשוט נרשם, מעמיד פנים שאתה יוצר מודעה ואז Google מאפשרת לך להשתמש בכלי בחינם.

כלים בחינם לביצוע מחקר מתקדם למילות מפתח:

להלן רשימה של כלי מחקר מילות המפתח הטוב ביותר הקיימים:

 1. קבל רעיונות למילות מפתח: מתכנן מילות המפתח של גוגל, כלי מילות המפתח של בינג, כלי המודיעין של בינג, io (50% חינם), ubersuggest.io
 2. מצא מילות מפתח שכבר יצרו תנועה לאתר שלך: קונסולת החיפוש של גוגל (נתונים ממש עסיסיים וטובים), כלי בינג למנהלי אתרים
 3. מילות מפתח קשורות: Soovle, Google Correlate (הקלד מילים בודדות)
 4. שאלות שאנשים מקלידים ל- Google: AnswerThePublic (כלי מדהים)
 5. מגמות עונתיות למילות מפתח: מגמות גוגל

בהמשך הרשימה הנה כמה כלים מתקדמים בתשלום:

 1. קבל רעיונות למילות מפתח: סייר מילות המפתח של מוז (משפט למשך 30 יום), SEMRush (ניסיון חינם למשך 14 יום), WordTracker (ניסיון חינם למשך 7 יום), LongTailPro (ניסיון חינם למשך 7 ימים), סייר מילות המפתח של Ahrefs (ניסיון חינם למשך 14 יום), kwfinder (אלטרנטיבה זולה יותר עם גרסת חינם), פרזי (זמינה גם גרסת חינם מוגבלת)
 2. מתחרות מחקר: SpyFu (30 יום הכסף בחזרה)
 3. כותרות המאמר של סייר: BuzzSumo (משפט למשך 14 יום)

כיצד אתה משתמש בכלי מחקר מילות מפתח?

בואו לדמיין שאתה רוצה ללמוד אילו מונחי חיפוש אנשים מקלידים בגוגל המכילים את המילים ‘אלבמה מותק.”הקלדת מילת מפתח זו בכלי לחקר מילות מפתח תראה לך 1,000+ מילות מפתח קשורות שאנשים מקלידים ב- Google וכמה פעמים חיפשו אותן. עכשיו אתה באמת יכול לבנות רשימת מילות מפתח גדולה של כל מונחי החיפוש שקשורים לעסק שלך (כלומר כל מילת מפתח “זרעים”).

אני רוצה להתחיל לקבץ מילות מפתח שקשורות לעסק שלי לקבוצות. לדוגמה:

 • מילות מפתח: מחירי דבש אלאבאמה, דבורי דבש אלאבאמה, דבש אלאבאמה טהור, דבש אלאבאמה מקומי, חוות דבורי דבש אלאבאמה, מדריך דבורי אלבמה, חוק דבורי דבש אלאבאמה, דבש מקומי של בירמינגאם, דבש אלאבאמה טהור אודנוויל
 • רכישת מילות מפתח (מותק): לקנות אלבמה דבש אורגני, ספקי דבש אורגני, מפיקי דבש אלאבאמה, היכן לקנות דבש אלאבאמה, דבש בתפזורת למכירה אלאבאמה, היכן ניתן לקנות דבש אלאבאמה טהור, דבש מקומי Huntsville Al, איפה ניתן לקנות דבש מקומי בבירמינגהם אל, דבש מקומי אלבדא דבש
 • קניית מילות מפתח (דבורים): אלבמה דבורי דבש למכירה, קנו דבורי דבש אלאבאמה, דבורי דבש ארוזות למכירה באלבמה, דבורי מלכה למכירה באלבמה, כוורות דבורים למכירה באלבמה

מדוע קבוצות מילות מפתח למידה לעומת מילות מפתח לקנייה?

אם מישהו מחפש, “מחירי דבש אלאבאמה” הוא רוצה מידע. הם עדיין לא מוכנים לקנות. למה זה חשוב? כשאתה מתכנן כל עמוד באתר שלך, אתה רוצה להשתמש ב”רכישת מילות מפתח “בדפי מכירות ‘למידת מילות מפתח’ בדפים אחרים; כמו בפוסט בבלוג. זהו מושג חשוב מאוד אם ברצונך לדרג מספר 1 ולמעשה למכור את המוצר / השירות שלך.

לדוגמה, אתה יכול לכתוב פוסט בבלוג בנושא ‘מחירי דבש לשנת 2017 באלבמה.’ בפוסט הבלוג הזה אתה עונה על שאלתם על ידי הצגת להם את כל מחירי הדבש באלבמה; כולל העסק שלך שבמקרה כזה יש את המחיר הזול ביותר של כל אחד באלבמה.

כמה גדול ברשימת מילות המפתח עלי לבנות?

כלול את כל מילות המפתח הקשורות לעסק שלך. בעיקרון רשימת מילות המפתח יכולה להיות ללא גבולות. אבל אם אתה עסק קטן או מקומי לרוב הרשימה הזו היא 50-200 מילות מפתח.

האם עלי לכלול מילות מפתח דומות ברשימה שלי?

אני לא. לדוגמה, אתה צריך לכלול ‘דבורי דבש אלבמה למכירה’ ו’דבורי דבש למכירה באלבמה. ‘לא. מדוע? זה לא משנה. גוגל בדרך כלל מבינה ביטויים שהם זהים. אם אתה מדרג מילת מפתח אחת, סביר להניח שתדרג את מילת המפתח השנייה.

טיפ מהיר: מילות מפתח חשובות, אך זכור לכתוב את תוכן הדף שלך לבני אדם ולא למנועי חיפוש.

האם עלי לכלול רק מילות מפתח קצרות שכולם מחפשים?

לא. אתה אמור להיות ברשימה רשימה של מילות מפתח קצרות, בינוניות וארוכות. אורך מילות המפתח הקצרות הן 1-3 מילים. ארוך (המשווקים מכנים אותם ‘מילות מפתח עם זנב ארוך’) הם בדרך כלל 5+. למה? ראשית, קשה מאוד לדרג מילות מפתח קצרות, מילות מפתח עם זנב ארוך קלות יותר לדירוג בדף הראשון של גוגל. שנית, אנשים לא מחפשים רק ‘דבש מקומי’. תראו את התמונה למטה של ​​מה שאנשים אחרים מחפשים כשהם מקלידים ‘דבש מקומי:’

רעיונות למילות מפתח של answerthepublic.com

למעשה, 70% מהחיפושים אומרים שהם מילות מפתח בעלות זנב ארוך על פי SEOMOZ. זה לא רק הגיוני? לאחרונה רכשתי מכונית משומשת. פולקסווגן פולו. מעולם לא הקלדתי בגוגל “קנו פולקסווגן פולו משומשת.” אבל הקלדתי כמאה שאלות של שאלות שהיו לי על מכוניות סופרמיני.

הנקודה? לא משנה מה אתה מוכר, אתה רוצה להיות האתר שעונה על מאות השאלות שאנשים שואלים לגבי המוצר / השירות שלך. אתה רוצה גם לדרג את מילות המפתח שאנשים מקלידים ברגע שהם מוכנים לקנות. בדרך כלל אינך יכול לדירוג ל’מילות מפתח קניות ‘תחרותיות אלא אם אתה מדרג למאות’ מילות מפתח לומדות ‘.

אז בדוגמא שלנו לחוות הדבורים המקומית. כאשר החברה מבצעת מחקר מילות מפתח, ביטוי מילות המפתח “הבדל בין דבש אורגני לדבש טהור” חשוב לא פחות כמו “דבש אורגני” או “דבש טהור.”

סיכום

בסופו של דבר, יצירת מילות מפתח לאתר או לבלוג שלך אינה קשה במיוחד. אם תחילה עוצרים וחושבים, זה לוקח רק כמה שעות. אם אתה זוכר נקודה אחת במאמר זה, זה יהיה לעצור ולחשוב לפני שאתה חוקר מילות מפתח כלשהן. תכנון הוא מילת המפתח כאן.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me