שימוש בגוגל אנליטיקס להבנת תנועת אתרים

למד כיצד להשתמש בדוחות Google Analytics כדי להציג את התנהגות המשתמשים & גלה אילו מאמצי שיווק מביאים תנועה לאתר שלך.


הבנת תנועת אתרים באמצעות Google Analytics

כיום עסקים יכולים לקבל שפע של נתונים על לקוחותיהם ומבקרי האתר בהישג יד – נתונים שיכולים לעזור לקבל החלטות שיווקיות מושכלות. בעשרים שנות ניסיון השיווק שלי ראיתי עסקים רבים ממשיכים לקבל החלטות יקרות על בסיס אינטואיציה ומידע מתוארך. למרות שאלו לא יכולות להיות בחירות גרועות, אלה הן אפשרויות שאינן מבוססות על מידע תובנה.

על מנת להעריך ולהתאים כראוי את אסטרטגיית השיווק הדיגיטלי שלך, עליך לדעת כיצד מבצעים מאמצי הקידום שלך. לעסקים שרק מתחילים בניתוח אתרים, מעקב אחר התעבורה באתר שלך הוא מקום מצוין להתחיל למלא תמונה גדולה יותר של התנהגות הקהל וביצועי התוכן..

מאיפה מגיעים המבקרים באתר שלך?

Google Analytics יכול לעקוב אחר התעבורה באתר שלך שמגיעה מערוצי ברירת המחדל הבאים: חיפוש אורגני, חיפוש ישיר, בתשלום, אחר, הפניה, תצוגה, חברתיות ודוא”ל..

סוגי תנועה באתר

מה המשמעות של הערוצים האלה? התנועה מדווחת כ:

חיפוש אורגני – כאשר מבקר מחפש את האתר שלך או מילת מפתח רלוונטית ולחץ על האתר שלך בדף תוצאות מנוע החיפוש (SERP).

ישיר – כאשר מבקר מזין ישירות את כתובת האתר שלך.

חיפוש בתשלום – כאשר מבקר מגיע לאתר שלך על ידי לחיצה על קישור באחת ממודעות החיפוש שלך.

אחר – כאשר לא ניתן לסווג את מקור המבקר. זה עשוי להתרחש אם הפרמטרים של UTM למקור או מדיום לא הוגדרו כראוי (זה יוסבר בהמשך).

הפניה – כאשר מבקר מגיע לאתר שלך על ידי לחיצה על קישור באתר אחר (למעט מנועי חיפוש ורוב הרשתות החברתיות).

תצוגה – כאשר מבקר מגיע לאתר שלך על ידי לחיצה על קישור באחת ממודעות התצוגה שלך, הוא ידווח כתנועה לתצוגה.

חברתי – כאשר מבקר לוחץ על קישור שמצביע לאתר שלך מרשת חברתית (כזה שמעקב על ידי Google Analytics), הוא ידווח כתנועה חברתית.

אימייל – כאשר מבקר לוחץ על קישור בדוא”ל, הוא ידווח כתעבורת דוא”ל.

הגדרת מעקב בגוגל אנליטיקס

כדי להיות מסוגל לעקוב אחר מקורות התנועה השונים הללו ולהעמיק במעקב מעמיק ומפורט יותר, תחילה עליך להגדיר חשבון Google Analytics ואת הקוד להציב באתר שלך..

להלן המאמר של גוגל הגדרת מעקב של Google Analytics. יש לי גם מהיר & פשוט קורס גוגל אנליטיקס זה יציג לך הוראות שלב אחר שלב להגדרת חשבונך ומעקב.

אילו מאמצי שיווק מביאים תנועה לאתר האינטרנט שלך?

באמצעות Google Analytics אתה יכול לקבוע את הביצועים של מאמצי השיווק והקמפיינים שלך. היכולת להעריך את ההחזר על ההשקעה ואת הערך הכולל של קמפיינים שוטפים מאפשרת לעסק שלך להתאים את האסטרטגיה השיווקית שלו על בסיס מדדי ביצועים ניתנים למדידה. דוחות רכישה עוזרים לכם גם לקבוע את היעילות של מקורות שונים, כמו טוויטר, פייסבוק ולינקדאין, ומדיומים, כגון דואר אלקטרוני, פרסום חברתי ודיגיטלי..

יחד עם התובנות המקוריות והבינוניות החדשות שלך, אתה יכול לזהות אילו פיסות תוכן הם נהגי תנועה פופולריים ואילו מקורות ומדיומים הם משיגים את הביצועים הטובים ביותר. לדוגמה, נניח שגילית שאחד מהפוסטים בבלוג שלך מניע נפח תנועה גבוה ומקבל באופן עקבי המון צפיות בדף. אם הגדרת פרמטרים של UTM למעקב (יוסבר בהמשך), יתכן שתגלה ש 40% מתעבורה זו מגיעה מאורגני, 25% מטוויטר ו- 25% מהעלון החודשי בדוא”ל. בעזרת מידע זה תוכלו להתחיל להשקיע יותר במקורות הספציפיים הללו עבור סוג התוכן או הנושא הספציפי. לפני שתניח יותר מדי הנחות על סמך נקודת נתונים אחת זו, תרצה להמשיך לבדוק ולהעריך את כל גורמי הביצועים, ואז להתאים את האסטרטגיות והטקטיקות השיווקיות שלך..

מציאת מקורות תנועה בגוגל אנליטיקס

תחת דוחות הרכישה, תוכל למצוא את פרטי התנועה העיקריים שלך בסקירה כללית. להלן תראה את ערוצי ברירת המחדל שבהם מדווחים על תנועת האתר שלך.

מבט על סקירת ערוצי ברירת המחדל ב- Google Analytics

כל תנועה > ערוצים

מבט לערוצים מכל תנועה ב- Google Analytics

כל תנועה > מקור / בינוני

דוח המקור / בינוני חשוב מאוד להבנת היכן עליכם להשקיע את מאמצי השיווק והתקציב שלכם. כדי ללמוד כיצד להשתמש בדוח המקור / בינוני, אתה יכול לצפות במדריך וידאו זה שיצרתי:

אם אתה רוצה לחפש סוג תוכן מסוים, נושא, עמוד או קטע באתר שלך, אתה יכול ליצור ממד משני ואז להשתמש באפשרות סינון מקדים כדי לחפש מילת מפתח. לדוגמה, באפשרותך להציג את המקור / מדיום עבור דפים בודדים בבלוג שלך על ידי יצירת מימד משני עבור “עמוד” ומסנן מתקדם לדפים המכילים “/ בלוג /” בכתובת האתר. דרך נוספת לעשות זאת היא ליצור ממד משני עבור מקור / מדיום תחת ההתנהגות>תוכן האתר>כל העמודים מדווחים ומוסיפים מסנן עבור “/ בלוג /.”

כל תנועה > הפניות

מבט על ההפניות לכל התעבורה בגוגל אנליטיקס

חברתית > סקירה כללית

מבט על תנועה מהערוץ החברתי ב- Google Analytics

קמפיינים > כל הקמפיינים

תחת כל הקמפיינים, תמצא את כל שמות מסעות הפרסום אותם עקבת באמצעות פרמטר של קמפיין UTM. אם אתה משתמש ב- Google AdWords, פרמטר זה יתווסף עבורך באופן אוטומטי במסעות הפרסום האלה, אלא אם תייג את מסע הפרסום שלך כבוי (הוא מופעל כברירת מחדל).

אתה יכול ללחוץ על קמפיינים בודדים כדי לראות את מקור / אמצעי הביניים ואת הביצועים של מסעות הפרסום שלך בערוצים ובמדיה שונים. מהדף כל הקמפיינים, אתה יכול גם ליצור ממד משני לצפייה בעמודים מקור / בינוני או אפילו בודדים.

מבט על מימד משני בתוך כל הקמפגינים בגוגל אנליטיקס

כיצד להגדיר פרמטרים של מעקב אחר קמפיין / UTM

מעקב אחר תנועת מסע הפרסום שלך פשוט כמו הוספת טקסט נוסף לכתובת האתר שאליה אתה מקשר. יהיה עליך להוסיף פרמטרים של UTM כדי לעקוב אחר תנועת הקמפיין שלך. עיין במאמר שפורסם בעבר בנושא פרמטרים של UTM המכסה כיצד לעשות זאת.

סיכום

בסך הכל, חשוב לעקוב ולנתח כראוי את התעבורה באתר שלך, מכיוון שהוא יכול לספק לך את הנתונים הדרושים כדי לקבל החלטות שיווקיות אפקטיביות. למידע נוסף על השימוש ב- Google Analytics בפירוט מלא, תוכל לצפות ב Google Analytics דוחות צלילה עמוקה: קורס דוחות רכישה על אודמי. אולי אפילו תוכל לנצל נהגי תנועה שלא ידעת שהיה לך! מה התנועה שלך אמרה לך? אשמח לשמוע על זה! אל תהסס להגיב למטה או לפנות אלי בטוויטר: @janetdmiller.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me