כיצד לפתח אסטרטגיית תוכן לבלוג שלך

בלוגים זקוקים לתוכנית אסטרטגית תוכן. למד כיצד לפתח אסטרטגיית תוכן שתעזור לך לפרסם במטרה באמצעות חמשת השלבים הפשוטים האלה.

כיצד ליצור אסטרטגיית תוכן לבלוג שלך

אז החלטת שהעסק שלך זקוק לבלוג שיעזור במאמצי השיווק שלך. נחמד! אבל לפני שאתה כותב את הפוסט הראשון שלך, יש משהו שאתה באמת צריך לעשות קודם: הרכיב אסטרטגיית תוכן.

בעל אסטרטגיית תוכן סולידית זה יכול להיות ההבדל בין בלוג טוב לבלוג נהדר – כזה שמושך את תנועת החיפוש ומומר. לא רק שתהיה אסטרטגיה תעזור לך להבין מה לפרסם, אלא שהיא גם תעזור לך להציב יעדים, להבין טוב יותר את הקהל שלך ולהפיק מאמרים שמהדהדים את הקוראים שלך ולבנות את המוניטין שלך.

שקול זאת: ארגונים שיש להם אסטרטגיה מתועדת יעילים יותר ופחות מאתגרים בכל היבט של שיווק תוכן בהשוואה לאלה שיש להם רק אסטרטגיה מילולית או בכלל אין אסטרטגיה., על פי המכון לשיווק תוכן. מבין אלה שיש להם אסטרטגיה כתובה, 60% רואים את עסקיהם כיעילים, בעוד שרק 32% מבעלי אסטרטגיה מילולית אומרים שהם יעילים.

באופן אישי, הנתונים הסטטיסטיים האלו נכונים עבורי. אני עושה בלוגים מקצועיים מאז 2012 ורק כאשר לקחתי את הזמן לחקור והרכבתי אסטרטגיית תוכן התחלתי להשיג תוצאות מוצקות. עכשיו, אני כבר לא מבזבז זמן על כתיבת פוסטים שגויים מכיוון שאני מבין את הקהל שלי, יש לי לוח עריכה מסודר ועקבי, והכי חשוב – אני כותב במטרה כי הצבתי יעדים ברורים..

5 שלבים עיקריים לפיתוח אסטרטגיית תוכן

במאמר זה אשתף אתכם בחמשת הצעדים העיקריים שאספתי מניהול בלוגים. בסוף פוסט זה, יהיה לך את הידע והכלים הדרושים לך כדי לכתוב את תוכניתך משלך ליצירת אסטרטגיית תוכן יעילה בבלוג..

1. הגדר יעדים חכמים & הבן את מטרת הבלוג שלך

קבענו שאתה רוצה לפתוח בלוג, אך מה מטרת הבלוג שלך?

השלב הראשון ביצירת אסטרטגיית התוכן שלך הוא קביעת יעדים. קביעת יעדים ברורים תעניק לבלוג שלך מטרה ותעזור לך לתעדף משימות שקובעות להצלחה.

כשמדובר בהגדרת יעדים, אני מעריץ גדול של יעדים חכמים. יעדים חכמים מכניסים מבנה ויכולת עקיבה להגדרת יעדים, ומבטיחים שיעדיך יתאימו ליעדים שלך.

על מנת שהיעד יהיה חכם, עליו להיות ספציפי, מדיד, בר השגה, רלוונטי ובזמן. הנה דוגמה נהדרת מאת האיזון:

מטרה רחבה: אני רוצה להרחיב את העסק שלי.

יעדים חכמים לאסטרטגיית תוכן

ספציפי: אני ארכוש שלושה לקוחות חדשים לעסקי הייעוץ שלי.

ניתן למדידה: אני אמוד את ההתקדמות שלי בכמה לקוחות חדשים שאביא, תוך שמירה על בסיס הלקוחות הנוכחי שלי.

בר השגה: אבקש מהלקוחות הנוכחיים הפניות, פתיחת קמפיין שיווקי במדיה חברתית ורשת עם עסקים מקומיים.

רלוונטי: הוספת לקוחות נוספים לעסק שלי תאפשר לי להרחיב את העסק ולהגדיל את הכנסותיי.

מבוסס על זמן: יהיו לי שלושה לקוחות חדשים תוך חודשיים.

יעד חכם:

ארכוש שלושה לקוחות חדשים לעסקי הייעוץ שלי תוך חודשיים על ידי בקשת הפניות, השקת קמפיין שיווקי מדיה חברתית ורשתות עם עסקים מקומיים. זה יאפשר לי להרחיב את העסק ולהגדיל את הכנסותיי.

עכשיו, חשוב על מה שאתה רוצה להשיג בבלוג שלך. אולי אתה רוצה למשוך תנועה אורגנית, לייצר לידים ולהגדיל את ההמרות? או שאתה רוצה לחנך או לעדכן את הלקוחות שלך עם התכונות החדשות האחרונות במוצר או בשירות שלך? או אפילו לבנות את המוניטין של המותג שלך ובאמינות?

לא משנה מה המטרה הכללית שלך תהיה, רשום אותה כמטרה רחבה כמו למעלה ואז כתוב אותה מחדש כיעד SMART. לא רק שכתיבת המטרות שלך תביא לך בהירות, אלא שזה גם נותן לך משהו לרשום על פתק ולהיצמד למחשב שלך במשך אותם לילות ארוכים כשאתה סובל מחסימה של סופר ותוהה למה הם מסכימים שהתחלת בלוג ב המקום הראשון!

טיפ מהיר לבלוגים: כותרות עם 6-13 מילים ו -60 תווים ומטה מושכות את כמות התנועה הגבוהה והעקבית ביותר.

2. להבין מי קהל היעד שלך

השלב הבא הוא להבין את הקהל שלך ולהבין מי קהל היעד עבור הבלוג שלך. דברים כמו:

 • דמוגרפי? גיל, מין, מיקום וכו ‘.
 • מה הם עושים? מפתחים, מעצבים, משווקים וכו ‘.
 • באילו אתרים הם מבקרים? מיהם המתחרים הפוטנציאליים שלכם?
 • באילו ערוצים חברתיים הם משתמשים? טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם וכו ‘.
 • למי הם מכבדים ומקשיבים? מדוע משפיעים עליהם?
 • מהן נקודות הכאב שלהם? אילו בעיות יש לך שאתה יכול לעזור בפתרון?

עם התחשבות ברשימה זו, עליך ליצור פרסומות של משתמשים. פרסומות של משתמשים הן דמויות בדיוניות, כלליות, המקיפות את הצרכים, היעדים והתבניות ההתנהגותיים השונים של קוראי הבלוגים האידיאליים שלך..

בפייסבוק תובנות נתונים אנליטייםנתוני תובנות של גוגל אנליטיקס ופייסבוק יכולים לעזור לך לקבל תובנה לגבי הדמוגרפיה שלך, למשל היכן המבקרים / העוקבים שלך, וגילם ומגדרם.

מדוע ליצור פרסומות? אם אתה רוצה שאנשים יקראו את התוכן שלך, עליך ליצור תוכן שימושי לקוראים הפוטנציאליים שלך. חשוב לזכור תמיד, “האם הקהל שלי ירוויח מהמאמר הזה ויפתור את נקודות הכאב שלהם?”

כדי להגדיר את הפרסומות שלך, חשוב על סוג האדם שאתה מדמיין שקורא את הבלוג שלך. איזה סוג של עבודה הם עושים? איזו חברה הם עובדים? מהן המטרות והאתגרים שלהם? איזה סוג של תוכן הולך לעזור להם להשיג את יעדיהם?

ככלל, עדיף שתגיעו לפחות שלוש פרסומות. למידע נוסף על יצירת פרסומות, במיוחד אם ברצונך להקים בלוג לעסק גדול, עיין במדריך המעמיק הזה על ידי האנשים במאגר.

3. בצע את מחקר מילות המפתח שלך

אם אתה רוצה שאנשים ימצאו את הבלוג שלך באופן אורגני באמצעות חיפוש, אתה צריך לכסות נושאים שהנישה שלך מחפשת.

אז ראשית, עליכם להכיר את הגומחה שלכם. באופן אינטימי. לדוגמה, אם ברצונך לבלוג על מוצרי תמיכה ובסיסי ידע, התחל בחיפוש אחר מונחים אלה ב מתכנן מילות המפתח של גוגל אדוורדס. ככל שתוכלו לאסוף יותר ידע אודות הקהל הפוטנציאלי שלכם מחפש, כך יהיה יעיל יותר ביצירת תוכן שהקהל שלכם יגלה בחיפוש.

בשלב הבא, צור רשימה של מילות מפתח זרעיות הפופולריות בקרב הקהל שלך. מילות מפתח אלה צריכות להיות ספציפיות, כך שמשהו כמו “תמיכה” לא יעבוד. במקום זאת, “תמיכת וורדפרס” היא ספציפית יותר, ובתוך אותה נישה, יכול להיות לך “תוסף תמיכה של וורדפרס” או “בסיס ידע לתמיכה בוורדפרס”..

בעזרת מילות מפתח זרעים אלה, תוכל ליצור רשימת מאמרים בבלוג כדי להתחיל ולהגדיל את ה- SEO שלך. לדוגמה:

 • 10 התוספים המובילים של וורדפרס
 • 12 תוספי ידע מהידע הטובים ביותר עבור וורדפרס
 • כיצד להקים בסיס ידע באתר וורדפרס שלך

4. כתוב תוכן מדהים

עם מילות המפתח שלך במקום וכמה רעיונות לפרסם בכיס שלך, אתה יכול כעת להשתמש בזה כדי לכתוב תוכן מדהים.

כולם מתמודדים עם כתיבה אחרת. יש אנשים שאוהבים פשוט להתחיל לכתוב ולראות מה קורה. באופן אישי, אני אוהב מבנה. אני רוצה שיהיה לי רעיון מוצק וסקירה כללית על מה אני רוצה לכתוב לפני שאתחיל. להלן התהליך שלי:

 1. צץ עם רעיון לפוסט: הרעיון צריך להדהד את קהל היעד שלך. נסה לחפש את הרעיון שלך ובדוק מה המתחרים שלך פרסמו. אם אתה יכול לשפר את מה שהם כתבו, נהדר! אם לא, צץ ברעיון אחר.
 2. תעשה את המחקר שלך: חקר את הנושא שלך מבפנים החוצה. בדרך כלל אני פותח הרבה כרטיסיות ויוצר רשימת קישורים, ותמיד מייחס כל מידע שאתה משתמש בו – לעולם אל תעתיק.
 3. כתוב כותרת נהדרת: הכותרות שלך צריכות לתת מענה לנקודת כאב מרכזית עבור הקוראים שלך. וודא שאורך פחות מ -60 תווים וכולל את מילות המפתח החשובות ביותר שלך.
 4. תכנן את מבנה הפוסט שלך: צור רשימת נקודות נקודה של הקטעים השונים שברצונך לכלול בפוסט שלך.
 5. כתוב את ההקדמה שלך: השורה הראשונה של הפוסט שלך צריכה לכלול את המידע החשוב ביותר בפוסט שלך. לדוגמה, אם הפוסט שלך עוסק בתוספי בסיס הידע הטובים ביותר עבור WordPress, אתה יכול לכתוב: “מחפש תוסף בסיס ידע נהדר עבור WordPress? עשינו את העבודה הקשה עבורך והרכבנו את הרשימה הזו של התוספים החינמיים הטובים ביותר. ” שאר ההקדמה צריכה לסכם את הדברים אליכם תתייחסו בשאר הפוסט שלכם.
 6. כתוב את הפוסט שלך: בעזרת המבנה שיצרת למעלה, כתוב את שאר הפוסט שלך. אני מוצא שכתיבת רשימות נקודות נקודות עבור כל קטע עוזרת לי להכניס את המחשבות שלי כדי שאוכל להרחיב אותן למשפטים מלאים.

טיפ מהיר: 43% מהאנשים מודים כי הם מפרסמים פוסטים בבלוג. אז גרמו לבלוג שלכם להתבלט עם כותרות, סרטונים וכלים ויזואליים מעוצבים היטב בכדי לגרום לקטעים ולחשבות של הקטעים החשובים ביותר במאמר שלכם..

5. הגדר לוח שנה לעריכה

אין כמו לוח שנה שיעזור לך לעקוב אחריך – שלא לדבר על העובדה שגוגל אוהבת עקביות.

אני אוהב לכתוב רשימות ולהיות לוח שנה – במיוחד לוח שנה לעריכה – זה הרחבה טבעית לכך. לא רק שיש לוח שנה מאפשר לך לראות מבט יפה של ציפור על המתרחש ועל מה שפרסמת, אלא שהוא מציג במהירות היכן יש פערים בלוח הזמנים לפרסום שלך..

ישנם כמה כלים חינמיים מעולים כמו שלום וה תוסף לוח השנה העריכה עבור וורדפרס (בשניהם אני משתמש באופן אישי). אם אתה מחפש כלי עם קצת יותר oomph, נסה CoSchedule. זה כולל כמה תכונות מתקדמות מגניבות כמו שילוב מדיה חברתית, תזרים עבודה של צוותים ואנליטיקה.

סיכום

עכשיו כשאתה חמוש בידע שאתה צריך כדי ליצור אסטרטגיית תוכן לבלוג, כל מה שאתה צריך לעשות זה להתחיל את הבלוג שלך ולהתחיל לכתוב! זכור, ארגונים שיש להם אסטרטגיית בלוג יעילים יותר בשיווק תוכן מאלו שיש להם אסטרטגיה מילולית או בכלל אין אסטרטגיה.

בהצלחה בהשקת הבלוג החדש שלך!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me