כיצד להפוך את הלקוחות הקיימים שלך למוכרים

כך תוכלו לקבל לקוחות חדשים מוותיקים. למדו כיצד תוכלו להפוך לקוחות קיימים למוכרים ביותר באמצעות כמה טכניקות מפתח.


הפיכת לקוחות קיימים למוכרים

המטרה מספר אחת של כל עסק היא להשיג יותר לקוחות – מכיוון שללא לקוחות אין לך עסק.

עם זאת, טעות גדולה שעושים עסקים רבים התמקדות אך ורק בהשגת לקוחות חדשים. הם מנסים כל שביכולתם לייצר לידים חדשים, בין אם זה דרך מדיה חברתית, קידום אתרים או שיטות פרסום מסורתיות, אך הם מתעלמים מטכניקה חשובה ומוצלחת באמת..

כאשר מתייחסים אליו נכון, הלקוחות שלך יכולים להיות המוכרים הגדולים ביותר שלך.

צרכנים בימינו אינם פסיביים כמו פעם, והם מתרשמים פחות ופחות משיטות שיווק מסורתיות המופצות על ידי מחלקות שיווק ענקיות.

במקום זאת, הם רוצים ליצור חיבור עם מותג ולקנות למשהו אותנטי, וזו הסיבה שהם נוטים להקשיב ללקוחות האחרים שלך מאשר מסעות פרסום מורחבים שחשבת בעצמך.

אוקיי, נהדר, אתה חושב. אבל איך אוכל לגרום ללקוחות שלי למכור את המוצרים שלי?

לאחר שתספק שירות או מוצר מעולה, המפתח הוא להמשיך לעסוק את הלקוחות שלך אחר כך ולהתייחס אליהם כמו אל הנאמנים הבאים שהם. הנה כמה דרכים שתוכלו לעשות זאת.

1. הגדר קמפיין הפניה

אלה כל הזעם כרגע. אתה יודע את העסקה – אם אתה מפנה חבר אתה מקבל שובר של $ 10 או תגמול מסוג אחר.

דוגמה לקמפיין הפניהתוכנית ההפניה של Dropbox היא דוגמה מושלמת שהגדילה את הלקוחות החדשים ב- 3900% באמצעות לקוחות קיימים.

תוכנית ההפניה של Dropbox היא אחת הדוגמאות המפורסמות ביותר מדוע מסעות פרסום להפניה נהדרים למכירת מוצרים נוספים. לאחר שהם שיחררו את הקמפיין שלהם, הם הרקיעו שחקים רבים מ- 100,000 משתמשים רשומים ל -4 מיליון משתמשים רשומים במהלך 15 חודשים – צמיחה של 3900% אם אתה רוצה את האחוז הקר והקשה.

האם ידעת? 65% מהעסקים החדשים מגיעים מהפניות.

אז מדוע קמפיין הפניות עובד?

ובכן, לפי א מחקר מאת נילסן, 92% מהצרכנים סומכים על הפניות מאנשים שהם מכירים ואנשים נוטים יותר פי 4 לקנות משהו כשהם מופנים על ידי חבר.

שיווק מפה לאוזן הוא עדיין אחת מצורות השיווק המוצלחות ביותר, מכיוון שאנשים נוטים יותר להקשיב לחבריהם מאשר מחלקות שיווק..

2. תוכן שנוצר על ידי משתמשים

תוכן שנוצר על ידי משתמשים הוא תוכן שנוצר על ידי הלקוחות או המשתמשים שלך. זה יכול להיות דברים כמו תמונות באתר hashtag מסוים של מדיה חברתית או ביקורות באתרים כמו TripAdvisor.

לגרום ללקוחות שלך ליצור תוכן שנוצר על ידי משתמשים זה לא קל, אבל זה גם לא צריך להיות קשה.

הרבה מותגים מנהלים תחרויות בהן המשתמשים מתבקשים להגיש תמונה תחת hashtag ספציפי, או לחלוק את החוויה שלהם עם המוצר שלהם כדי לזכות במשהו אחר.

דוגמא לתוכן שנוצר על ידי משתמשקמפיין #WhiteCupContest של Starbucks בשנת 2014 הוא דוגמה נהדרת לתוכן שנוצר על ידי משתמשים מעודד לקוחות לשתף את העיצובים שלהם ולהגביר את המודעות למותג.. מקור תמונה

עוד בשנת 2014, Starbucks השיקו את מסע הפרסום #WhiteCupContest שלהם, שם הם ביקשו מהלקוחות לעצב את הגביע שלהם ולהגיש אותו תחת ה- hashtag במדיה החברתית. העיצוב הזוכה הונח על כוסות.

כפי שאתה יכול לראות, הדבר הנהדר בתוכן שנוצר על ידי משתמשים הוא שהוא לא צריך לעלות כלום כדי ליצור. אנשים אוהבים לקחת חלק בדברים (קוראים לזה האופי התחרותי של בני האדם), ובאמצעות הוספת פרס אתה מציע תמריץ נוסף.

האם ידעת? 86% מהעסקים משתמשים בתוכן שנוצר על ידי משתמשים כחלק מאסטרטגיית השיווק שלהם.

ביקורות הן גם דרך נהדרת לדחוף את הלקוחות שלכם לתפקיד המוכרים. על פי המחקר, 71% מהצרכנים מרגישים יותר בנוח לקנות מוצר לאחר מחקר של ביקורות שנוצרו על ידי משתמשים. שוב, זה קשור לאופי המוצלח של שיווק מפה לאוזן, מכיוון שאנשים נוטים יותר להקשיב למה שיש לקוח אחר לומר ממה שמחלקת שיווק הרכיבה בצורה מסודרת למכירה.

מדוע תוכן שנוצר על ידי משתמשים עובד?

זה ידוע שאנשים אוהבים לנסות לפני שהם קונים, אבל עם רוב הדברים בלתי אפשריים – למעט, כמובן, אם אתה “מנסה” את זה דרך מישהו אחר.

צרכנים יכולים לקבל את כל המידע הדרוש להם מהקונים הקודמים על מנת לקבל החלטה משכילה לרכוש. תוכן שנוצר על ידי משתמשים כל כך מצליח, למעשה 93% מהצרכנים מוצאים שזה מועיל בעת קבלת החלטת רכישה.

3. Go the Mile Extra

מעבר לקילומטר הנוסף תמיד עובד. חשבו על זה ככה: כמה פעמים קיבלתם מתנה הפתעה מחברה או מגע קצת מיוחד שגרם לכם לרצות לספר לחברים, למשפחה ולעוקבים על כך?

אתה מבין, העניין הוא, סביר יותר שנעשה משהו למישהו אם הם יעשו משהו קודם. לכן, כאשר מותג מספק מתנה נוספת או שירות לקוחות סופר-דופר, אנו מרגישים שעלינו לצאת מגדרנו כדי לאנשים לדעת על כך.

קח לדוגמה את תיבת האש, שהוסיפה להזמנות “תוספות” קטנות להזמנות כמו חבילות קטנות של סוכריות חמוצות. זה הפתיע את הלקוחות, והם גילו שזה הביא לציוצים נוספים ולעדכוני פייסבוק.

מדוע הולך המייל הנוסף עובד?

מלבד העובדה שחשוב תמיד להתייחס ללקוחות שלך כאילו הם מיוחדים, ללכת על הקילומטרים הנוספים עובד כי אז הלקוחות שלך ילכו את הקילומטר הנוסף עבורך.

פריטים לא יקרים שלא עולים לך כעסק הם חדשים עבור הלקוח ומעודדים אותו להזכיר לחוויה לאנשים אחרים.

4. הכוח של שיווק בדוא”ל

אסור להמעיט בשיווק בדוא”ל בעסקים. יש לך קו ישיר לחלל המקודש של תיבות הדואר הנכנס של הלקוחות שלך, מה שמאפשר לך לבנות קרבה וחיבור.

זה מפתח אם ברצונך להפוך קונים למוכרים, וישנן מספר דרכים בהן תוכל להשתמש בדוא”ל שלך כדי לעודד את הלקוחות שלך לסרס את המוצרים שלך לחברים, משפחה ועוקבים..

לא רק הודעות דוא”ל נהדרות עבור מסעות נאמנות (בסעיף 2015 מחקר של שיווק, קמפיינים של נאמנות דוא”ל יצאו כחלק מהודעות הדוא”ל המוצלחות ביותר שתשלח, כאשר 72% מהמשווקים דירגו אותם כיעילים במיוחד), אך הם גם מספקים לך את ההזדמנות להפוך את הלקוחות שלך למוכרים..

איך אתה עושה את זה? על ידי הוספת תוכן בעל ערך וחיסכון בכסף שמנויים ירצו להעביר לחבריהם ובני משפחתם.

מדוע שיווק בדוא”ל עובד??

בכל מקרה עליכם לשלוח דוא”ל ללקוחות ולמנויים באופן קבוע, אך אם ברצונך להתחיל את התהליך של הפיכת הלקוחות שלך למוכרים, חשוב על קמפיין שתוכל להגדיר אותו יוכלו לחלוק עם חבריהם ובני משפחתם ולהפיק תועלת מכך.

אנשים רוצים באופן פעיל לשתף דברים שחבריהם ובני משפחתם יאהבו, מכיוון שזה גורם להם להרגיש טוב עם עצמם.

5. הצע הנחה ראשונה של קונה

בדומה לשיווק בדוא”ל, הצעת קונים לראשונה בהנחה פירושה שלקוחות שכבר קנו ממך יש סיכוי גבוה יותר לחלוק אותה עם חבריהם ובני משפחתם.

מכיוון שאתה מציע הנחה חד פעמית, לקוחות שכבר קנו ממך לא יוכלו לגשת אליו שוב. זה לא אומר שהם ישכחו מזה. למעשה, להפך. הם ירצו לספר לחברים ובני משפחתם על ההנחה כך שגם האנשים שהם מכירים ואוהבים יוכלו לצמצם את זה.

מדוע ההנחה של קונה לראשונה עובדת?

נראה אינטואיטיבי נגד להציע הנחה ראשונה של קונה אם אתה רוצה שאנשים שכבר קנו ממך ימכרו את המוצרים שלך, נכון?

עם זאת, כמו במסעות הפרסום של נאמנות השיווק בדוא”ל, אנשים אוהבים לחלוק דברים עם החברים והמשפחה שגורמים להם להיראות טוב. לכן, אם הם יכולים להשיג 50% הנחה שאתה מציע ללקוחות חדשים במנגל משפחתי, הם יעשו מכיוון שהם יהפכו לבן המשפחה האהוב.

העברת הלקוחות מהקונים למוכרים

לעיל, דנו במספר דרכים שונות בהן אתה יכול לקחת את הלקוחות שלך מהקונים למוכרים פשוט על ידי העברת הכוח לקידום בידיהם.

אך לפני שתתחיל לעשות זאת, עליך להקים את העסק שלך באופן בו הלקוחות ירצו לשתף אותו ולהיות חלק מההצלחה שלך..

אלה כוללים לוודא שאתה:

  1. שיהיה לך מוצר מעולה – תתאבק בכדי לגרום ללקוחות שלך למכור משהו אם הם מאוכזבים מהרכישה שלהם, או אם המוצר שלך לא מה שהם חיפשו.
  2. לגרום לאנשים להרגיש חלק ממשהו – יש סיבה שאפל כל כך מצליחה. זה יוצר קהילה סביב מוצריה – עד כדי כך שהיא מתוארת לפעמים ככת. כשאנשים מרגישים שהם חלק ממשהו, הם נוטים יותר לקדם את זה לאחרים.
  3. לספק שירות לקוחות מעולה – אתה רוצה שכל חוויית הקנייה תהיה מדהימה עבור הלקוחות שלך. לא רק זה יבטיח שהלקוחות שלך עשויים לחזור לעוד, אלא זה גם אומר שהם נוטים יותר להפנות אותך לחבר.
  4. היה אותנטי – אנשים קונים ממותגים שהם סומכים עליהם, מה שאומר שאתה צריך להעניק ללקוחות שלך חוויה אותנטית הבונה חיבור וכבוד.

אמנם אתה משקיע טונות רבות של זמן על ידי קבלת דרכים חדשות ומרתקות להשיג לקוחות נוספים, אל תתעלם מהכלי החשוב ביותר שיש לך – אנשים שכבר קנו ממך ויכולים להבטיח שהמוצר שלך מדהים..

כשאתה מכניס את כוח המכירה לידי הלקוחות שלך, אתה מקיש את עולם השיווק מפה לאוזן ומתאים את עצמו לעידן החדש של הצרכן; שם הם פעילים במקום כלי קיבול פסיביים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me