בחירת מיקום גיאוגרפי של מארח האינטרנט הבא שלך

מדוע מיקום מרכז הנתונים של מארח האינטרנט שלך חשוב ואיך למצוא אירוח אתרים מבוסס על מיקום שרת כדי לבצע ביצועים טובים יותר באתר.

מיקום שרת אירוח אתרים

רוב האנשים חושבים על ענן ענק שצף בשמיים כאשר הם מדמיינים היכן מאוחסן אתר, אך האתר שלכם נמצא למעשה במקום פיזי. ספק אירוח אתרים יאחסן את האתר שלך בשרת היושב במרכז נתונים. בכל מקום שמרכז נתונים זה ממוקם גיאוגרפי, אתר האינטרנט שלך ממוקם גם שם.

מבט למרכז הנתונים של InMotion Hostingמבט על מרכז הנתונים InMotion Hosting בלוס אנג’לס, קליפורניה, שם אתרים מאוחסנים פיזית.

במאמר זה נדון מדוע מיקום מרכז הנתונים חשוב, כיצד המרחק יכול להשפיע על מהירויות האתר שלך ואיזה ספק אירוח אתרים הוא המתאים ביותר למיקום הגאוגרפי שלך..

מדוע אכפת לי איפה האתר מאוחסן?

מיקום גיאוגרפי של האתר שלך הוא גורם חשוב באירוח אתרים כמו מרחקים קצרים יותר לתרום ל מהירויות מהירות יותר. למרות שישנם גורמים רבים, המיקום הגאוגרפי של מרכז הנתונים הוא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר שישפיעו על מהירות העברת האתר שלך למחשב האורח. כאשר המבקרים ממוקמים קרוב יותר גיאוגרפית למרכז הנתונים של חברת האירוח שלך, האתר שלך יטען מהר יותר. כאשר הם ממוקמים רחוק ממנו, האתר שלך יצטרך לנסוע מרחק רב יותר ברחבי האינטרנט הדורש יותר ‘כשות’ בין הרשתות, מה שגורם לאתר להיטען לאט יותר. לדוגמה, נניח שאתר האינטרנט שלך מתארח בניו יורק. מבקר בניו יורק יוכל לטעון את האתר שלך מהר יותר מאשר מבקר בקליפורניה, פשוט בגלל קרבתו ממרכז הנתונים.

כיצד המרחק משפיע על המהירות?

אתר האינטרנט שלך מועבר משרת האינטרנט למחשב האורח דרך מעבר רשתות מחוברות, שאנו מכנים באופן קולקטיבי לאינטרנט. הרשת הראשונה שאתר האינטרנט שלך צריך לעבור היא רשת מרכז הנתונים של האתר שלך. לאחר מכן האתר שלך מנותב ומועבר דרך הדרך היעילה ביותר של רשתות באינטרנט כדי להגיע לרשת האישית של האורח, ולבסוף, למחשב האישי של האורח.

אף על פי שרוב הרשתות משתמשות בכבלים אופטיים שיכולים להעביר נתונים במהירות האור (186,282 מיילים לשנייה בוואקום), ישנם גורמים רבים הקשורים למרחק המשפילים משמעותית את המהירות הזו. לסיבים עצמם יש אינדקס שבירה וכל משטחים מחוספסים / לא סדירים בתוך הכבל יכולים לגרום לפיזור אור, אשר כולם מורידים באופן טבעי את המהירות, במיוחד לאורך מרחקים רחוקים. אבל עדיין, זה נוסע די מהר! יש כלל כללי כי לכל 1000 ק”מ של כבלים יש 10 אלפיות של עיכוב. לא סיפור גדול. הנושא הגדול ביותר הוא מהירות המשחזרים והנתבים וכל הרכיבים ברשתות השונות שהנתונים חייבים לעבור בהם. כאן מתרחש צוואר הבקבוק האמיתי ומדוע המרחק יכול להשפיע משמעותית על המהירות.

הערה מהירה: השפעות ביצועים הקשורות למיקום מרכז הנתונים מבחינים באופן משמעותי ביותר עבור קבצים גדולים יותר כגון מדיה (תמונות, סרטים וכו ‘)..

בחר מרכז נתונים קרוב לקהל היעד שלך

למרות שאנשים רבים לא חושבים על זה באותו זמן, מיקום הוא גורם חשוב בבחירת מארח אתרים. בחר אחד עם מרכז נתונים קרוב לקהל היעד שלך ללא קשר למקום בו אתה, כבעל העסק, נמצא.

מיקום גיאוגרפי של מרכזי הנתונים למארחי אתרים ידועים

כפי שתוכלו לראות מהתמונה למעלה, לכל אחד ממארחי האינטרנט הללו מרכזי נתונים ממוקמים במיקומים שונים והם המהירים ביותר באזור זה. לדוגמה, InMotion Hosting הוא אפשרות ברת קיימא אם המבקרים שלכם מתרכזים בדרום קליפורניה או בחוף המזרחי ליד וירג’יניה. Bluehost היא בחירה ברת קיימא עבור מבקרים הממוקמים ביוטה וסביבתה, שם HostGator הוא הטוב ביותר עבור אלה ליד טקסס. שימו לב כי אירוח A2 הוא בחירה בת קיימא עבור מבקרים הממוקמים באזור מישיגן. למידע נוסף על בחירת מארח אתרים, תוכל להציג את רשימת מיטב חברות אירוח האתרים.

טיפ מהיר: שים לב שעיר המטה המוצהרת של חברת אירוח לא תמיד נמצאת באותה עיר שמרכז הנתונים שלהם. לדוגמה, מארחים רבים בארה”ב מנהלים מרכזי נתונים גם באירופה ובאסיה. ודא שמרכז הנתונים בפועל ממוקם באזור הסמוך לקהל היעד שלך, ללא קשר למקום הימצאות המטה של ​​חברת אירוח אתרים.

חברות מסוימות מציעות גם רשת אספקת תוכן (CDN), מערכת שמטמנת את האתר שלך על גבי שרתים רבים ברחבי העולם. השרת היעיל ביותר עבור כל מבקר (כלומר השרת הקרוב ביותר) ישמש למשיכת תוכן האתר שלך. תוכלו לקרוא עוד על CDN כאן.

מיקום אינו הכל

נציין כי המיקום ברור שאינו הכל כשמדובר במהירות האתר שלך. ישנם מגוון גורמים נוספים אשר ישפיעו גם על מהירות הגשת האתר שלך:

  • מפרט שרת (כגון כמות זיכרון ה- RAM וכוח העיבוד של המעבד)
  • סוג אירוח אתרים & תכנית (כגון שיתוף, VPS ומוקדש)
  • מהירות הכונן בשרת (מארחים רבים מציעים כעת כונני מצב מוצקים (SSD))
  • האתר שלך בפועל & איך זה מקודד
  • כמות המדיה באתר שלך
  • בריאות מסד נתונים
  • דחיסה (או חוסר בזה)
  • שימוש במטמון, אם בכלל
  • רשת אספקת תוכן (CDN) המשמשת, אם בכלל

הערה מהירה: בחירת מרכז נתונים היא צעד אחד בלבד בתהליך האצת האתר שלך; ישנם גורמים רבים אחרים המשפיעים על זמן הטעינה.

סיכום

מרכזי נתונים הם חוליה חשובה מאוד בשרשרת האתרים המגישים, ואחד הממוקם בצורה גרועה יכול להשפיע באופן משמעותי על מהירות האתר ושמירת הלקוחות שלך. בחר חברת אירוח אתרים המשתמשת במרכז נתונים באיכות גבוהה הממוקם הקרוב ביותר ללקוחות שלך. עם זאת, מיקום מרכז הנתונים אינו הכל. הקפד לבדוק את המאמר שלנו כיצד לתקן אתר איטי.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me