מדוע פסיכולוגיה צבעונית צריכה להשפיע על עיצוב האינטרנט שלך

למדו על מדעי הצבעים בעיצוב אתרים & כיצד הצבעים שתבחר לאתר / מותג שלך יכולים להשפיע פסיכולוגית על מחשבותיהם ומעשיהם של המשתמשים שלך.

שימוש במדעי הצבעים בעיצוב אתרים

אי שם בנוף הרחב של הפסיכולוגיה ההתנהגותית, יש את המדע המסובך והשרירותי לכאורה של פסיכולוגיה צבעונית. אמנם לא ניתן לתייג מחקר בתחום זה כ”מדע מדויק “בגלל ההשפעה הסובייקטיבית והאישית של האדם, אך ללא ספק צבע ממלא תפקיד עמוק בהתנהגויותינו, בתפיסותינו ובהרגלינו כאשר הוא קשור למותג של עסק..

האם ידעת? צרכנים קח פחות מ- 90 שניות לקבל החלטה לגבי מוצר ו 62 עד 90% החלטה זו מבוססת על צבע בלבד!

כעת צריך להיות ברור כי המותג שלך נשפט ללא רחם ממש כפשוטה כהרף עין, בעיקר בגלל הצבעים שאתה בוחר לייצג את העסק שלך. אתר האינטרנט שלך, אם כן, חייב להציג לוח צבעים המתחשב בזהירות באיך המשתמשים תופסים את המותג שלך. פסיכולוגיה צבעונית יכולה להיות כלי רב עוצמה באופן בו אתה משנה את התפיסה הזו ומניע את הפעולה. לדוגמה, שימוש חכם מסוים בצבע יכול להשפיע על החלטות הגלישה של המשתמשים שלך על סמך שיעורי ההמרות וקלות הניווט שלהם באתר שלך..

השפעות צבע כלליות על התפיסה שלנו

בואו נסתכל כעת על ספקטרום האור ונראה כיצד המאפיינים הייחודיים של כל צבע יכולים להשפיע באופן שונה על הפסיכולוגיה של המשתמש.

אדום

פסיכולוגיה צבעונית של אדום בעיצוב אתרים

אדום הוא צבע שמעורר השראה דחיפות, ערנות, תשוקה, ו הישרדות. במיוחד בתרבות המערבית, הצבע האדום מתריע על אנשים לאזהרות חיוניות; זה משגר פעמוני אזעקה; זה מצווה על תשומת לב. אין זה מפתיע שאדום הוא אחד הצבעים היעילים ביותר לשימוש לפעולה מעוררת – עכשיו! אלא אם כן האתר כולו אדום (בדרך כלל לא מומלץ), הצבת אלמנט של נימה אדומה בולטת בכל מקום בדף שלך בוודאי תסב את תשומת ליבו של המשתמש אליו תחילה.

טיפים שימושיים

 • ידוע כמגביר את הדופק. השתמש באחריות.
 • נהג לשכנע קונים אימפולסיביים. מכירות פינוי “תג אדום” יוצרות תחושת דחיפות.
 • מגביר תיאבון. משמש במסעדות ובאתרים בתעשיית המזון.
 • צבע של נטפליקס ו יוטיוב– ככל הנראה מכיוון שהוא מעודד את המשתמש לצפות באופן יזום יותר בתוכן, בעוד שלצבע מאופק יותר יש השפעה הפוכה.
 • בחירה לא טובה עבור חברות תעופה, פיננסים או חברות אחרות בהן חשיבות אמון ושקט נפשי.

תפוז

פסיכולוגיה צבעונית של תפוז בעיצוב אתרים

כתום משלב את הדחיפות של האדום עם העליזות של הצהוב, והתוצאה היא צבע שהוא נלהב, כיף, מנחם, ו בטוח. שימוש בכתום הוא בחירה טובה עבור כפתורי קריאה לפעולה או כל אלמנט הדורש תשומת לב – אולי בצורה טובה יותר מאדום מכיוון שהוא ידידותי ומזמין יותר.

טיפים שימושיים

צהוב

פסיכולוגיה צבעונית של צהוב בעיצוב אתרים

צהוב נקרא לעתים קרובות הכי מאושר צבע. זה מעורר התרגשות, ידידותיות, ו אופטימיות. צהוב מרים את רוחו של האדם ומספק השראה. פסיכולוגים אומרים כי לעתים קרובות אנשים מקשרים זיכרונות מאושרים לצבע הצהוב, ולכן חברות מסוימות משתמשות בצבע זה בכדי לנצל רגשות עליזים.

טיפים שימושיים

 • משתמשים במוצרי תינוקות רבים, כפי שמראה שמחקרים זה הצבע הראשון שהתינוקות מגיבים אליו.
 • צבע השמש. משויך להרבה מותגים חיצוניים ומלאי אנרגיה.
 • השתמש במשורה: ידוע כי יותר מדי צהוב יוצר תחושת חרדה.
 • גוונים מסוימים של צהוב יכולים להוביל בשוגג לתחושות בחילה …

ירוק

פסיכולוגיה צבעונית של ירוק בעיצוב אתרים

ירוק הוא צבע שמעורר השראה שלווה, איזון, עושר, וחיבור ל טבע. אם המותג שלך נמצא בתחום סביבתי, ידידותי לסביבה או אורגני, ירוק הוא הבחירה המתבקשת עבורך. מעניין לציין כי ירוק משמש בעיקר בעיקר בעולם הטכנולוגי. גוונים כהים יותר קשורים לכסף וכספים. בנקודת האמצע המדויקת של הקשת, ירוק הוא ההרמוניה של ההגיוני והרגשי כאחד; לפיכך זהו צבע רב-תכליתי במיוחד.

טיפים שימושיים

 • משמש בחנויות כדי להירגע ולהרגיע לקוחות.
 • מעורר השראה.
 • יש מעט מאוד קונוטציות שליליות בהשוואה לצבעים אחרים.
 • מייצג צמיחה ושגשוג, מה שהופך אותו לבחירה ברורה עבור מגזר הפיננסים.

כחול

פסיכולוגיה צבעונית של כחול בעיצוב אתרים

אולי הצבע הפופולרי ביותר בחברה שלנו, אינסטלס כחול פריון, אמון, ו רוגע. בעוד שאדום מגביר את החושים בתחושת דחיפות גופנית, כחול משפיע יותר על המצב הנפשי בתחושת שלווה ושלווה. זהו צבע לא פולשני, כך שהוא אינו מסתכן בהיותו מתגבר או מתועב כמו שחלק מהצבעים הבהירים יותר יכולים להיות. כחול יוצר תחושת אמון וביטחון, וכך הוא משמש בעיקר במוסדות פיננסיים, בתאגידים או בתחומים שבהם שקיפות חשובה.

טיפים שימושיים

 • הצבע הכי אהב אוניברסלי – אפילו על ידי אנשים העיוורים בצבע!
 • משמש ברחבי מקום העבודה כדי להגדיל את הפרודוקטיביות.
 • לא מומלץ לאוכל מכיוון שהוא מוריד את התיאבון.
 • השתמש בזה כדי לומר: “תאט. תירגע. הכל בסדר.”

סגול

פסיכולוגיה צבעונית של סגול בעיצוב אתרים

הצבע סגול מעורר תעלומה, דמיון, תחכום, ו הצלחה. בתרבויות רבות זה קשור לרוב לרוחניות וקסם, כמו גם לתמלוגים ומותרות. פריטים מתקדמים רבים כמו תכשיטים ומוצרי יופי משתמשים בסגול לאלגנטיות וקלסיות שלהם – וגם להתאמה אישית לקהל הנשי. סגול מעורר מחשבה ויצירתיות חדשה; תוכלו לראות את השימוש בהן על ידי חברות המעריכות חוכמה, דמיון ואינטרוספקציה.

טיפים שימושיים

 • אחד הצבעים הכי אהובים על ידי נשים; אחד הצבעים הפחות אהובים על ידי גברים.
 • מעניק השראה לעושר, מה שהופך אותו לצבע מועדף נוסף לענף הפיננסים.
 • לא מניע נהדר לאלמנטים של קריאה לפעולה – ככל הנראה המשתמשים בסופו של דבר מהרהרים ביקום ולא לוחצים על כפתור.

ורוד

פסיכולוגיה צבעונית של ורוד בעיצוב אתרים

ורוד הוא צבע בשימוש נדיר שיוצר חמלה, רומנטיקה, ו נעורים. לפחות בתרבות המערבית, הוורוד כמעט נגוע בידי גברים; מסיבה זו הוא משמש אך ורק במותגים נשיים יותר. ורוד הוא צבע רגשי, המשמש לעיתים קרובות לעורר רומנטיקה ומשחקיות. האיכות המטפחת שלה הופכת אותה לבחירה טובה עבור מטפלים, ארגוני צדקה או מוצרים המכוונים לילדים.

טיפים שימושיים

 • בחירה נהדרת למאכלים דקדנטיים כמו סוכריות, קאפקייקס, גלידה או שוקולד.
 • מכוון לקהל נשי במיוחד.
 • משרה אווירה מרגיעה ואכפתית.
 • השתמש במשורה: יותר מדי ורוד יכול להתנקז ולהעניק תחושה של חוסר בשלות.

שחור

פסיכולוגיה צבעונית של שחור בעיצוב אתרים

העדר מוחלט של צבע, שחורות שחורות סמכות, כוח, אלגנטיות, ו רצינות. שחור מצהיר הצהרה נועזת, ולכן יש להשתמש בזה בזהירות. יותר מדי ממנו יכול להיות מכריע או לתת קונוטציה שלילית. הניגודיות הגבוהה שלה עם צבעים אחרים, במיוחד לבן, הופכת אותו לרב תכליתי כרקע כדי למשוך תשומת לב לאלמנטים אחרים. שחור מוסיף תחושה של יוקרה ותחכום, וכך משתמשים בו במותגים המותאמים רק לעשירי הלקוחות.

טיפים שימושיים

 • משמש על ידי מותגים הגאים בלעדיות במותרות. ראה גוצ’י, שאנל, למבורגיני, ו יגואר.
 • בחירה טובה עבור בגדים מתקדמים ומוצרי טכנולוגיה מלוטשים.
 • בחירה לא טובה למזון, כספים או בריאות.

לבן

פסיכולוגיה צבעונית של לבן בעיצוב אתרים

לבן הוא השילוב של כל הצבעים בעוצמה מלאה, ויוצר תחושה חזותית של שלמות, טוהר, פשטות, ו יצירתיות. בכנות, אתה באמת יכול להשתבש עם לבן? אתרי אינטרנט רבים משתמשים בשפע בלבן, מכיוון שחוש עיצוב טוב למלא אזורים במרחב לבן כדי להעניק לנשימה במערך. לבן יכול לעורר קלאסיות ואלגנטיות, המשמשים בחנויות ובחנויות המסחר האלקטרוני ליצירת אווירה אופנתית ומתוחכמת (חשבו על תפוח עץ).

טיפים שימושיים

 • לבן הוא צפחה ריקה; זה מעורר רעיונות חדשים והתחלות חדשות.
 • השתמש בלבן כדי לוותר על עיצוב וקבל תשומת לב רק למוצר או לתוכן שלך.
 • השתמש בו כדי לפתוח אזורים צפופים באתר שלך.
 • לבן רב מדי יכול ליצור תחושת בידוד או שעמום.

שימוש בצבע להמרות

כמובן שבוודאי צריכה להיות סיבה לכל תשומת הלב הזו שמוקדשת לבחירת הצבעים המתאימים לאתר שלך. בעוד שלערעור האסתטי של לוח צבעים טעים יש את מקומה בחוויית המשתמש הכוללת, המטרה האמיתית של פסיכולוגיית הצבעים היא להניע פעולה ו להגדיל את ההמרה.

על ידי הבנת הסיבה לכך שצבעים מסוימים מעוררים תוצאות גדולות יותר מאחרים, אתה יכול להשתמש במידע זה כדי לתכנן את ההיררכיה העיצובית והוויזואלית של האתר שלך כדי למקסם את האינטראקציה עם המשתמשים. התחמשות בידע זה מחייבת לעתים קרובות להתנסות בצבעים שונים ובדיקה כדי לראות אילו מהם משיגים ביצועים טובים יותר, אך בסופו של דבר תצטרך לעשות זאת מכיר את הקהל שלך על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

חשוב על איזה שירות המותג שלך מציע ולאיזה סוג צרכן אתה מתאים. האם המותג שלך ממקד ל shopaholics אימפולסיביים, או שהוא מתאים יותר לקונים חסכוניים? האם אמון ואמון הם אבני יסוד חשובות בהצהרת הייעוד של המותג שלך – או האם קהל הלקוחות שלך דואג יותר להנאה ולהתרגשות? ניתן לקשור כל אחד מהגורמים הללו לצבע שלו, כך שתוכנית הצבעים של המותג שלך יכולה להיקבע ביעילות על פי הערכים והבסיס של המשתמש שלה..

העדפה מגדרית

אינדיקציה ברורה לקהל שלך קשורה למין שלו, ואין זה מפתיע שגברים ונשים נבדלים זה מזה בהעדפות הצבע שלהם. בכללי, נשים נוטים להעדיף צבעים וגוונים רכים יותר, המסתובבים לכיוון כחול, סגול, ו ירוק. גברים בדרך כלל כמו צבעים וגוונים נועזים יותר, מעדיפים כחול, ירוק, ו שחור.

א פרוייקט מחקר בניצוחו של ג’ו הולוק מראה כמה ממצאים מעניינים שקשורים להעדפת צבע לפי מין:

הצבעים האהובים על גברים ונשיםהצבעים האהובים על גברים ונשים. מקור תמונה.
הצבעים הכי פחות אהובים על גברים ונשיםהצבעים הכי פחות אהובים על גברים ונשים. מקור תמונה.

אין לי מושג למה העולם כל כך אוהב כחול, אבל נראה שזה הימור די בטוח שתשמח הרבה אנשים על ידי הכללתו איפשהו באתר שלך. כמו כן, תפוז מסכן …

האם צבעים מסוימים באמת יעילים יותר מאחרים?

סוכנויות שיווק נוטות ללכת לאיבוד בפרטים עם בדיקות A / B. באמצעות מחקרי מקרה של ניסויים עם שינויים בצבעים באתרי אינטרנט ומדידת ההבדלים בשיעורי ההמרות, משווקים רבים ממהרים לטעון כי צבעים מסוימים פשוט יעילים יותר מאחרים בהגברת פעולת המשתמשים. זה מוביל ל הצהרות נועזות כמו “כפתור כתום גדול” הוא עתידם של כפתורי קריאה לפעולה – כאילו כל צבע אחר הוא ולנצח יהיה נחות מה- BOB המפואר..

אינספור עסקים מתהדרים תוצאות אקסטטיות משינוי צבעים להגדלת המרות. לעתים קרובות אנו שומעים טענות מדהימות כמו “המכירות עלו ב -175% על ידי מעבר מכפתור ירוק לזו צהובה!” עם זאת, האם באמת מתג הצבע הוא זה שאחראי לשינוי ההצלחה העצום – או שישנם גורמים פסיכולוגיים אחרים במשחק?

דוגמה להמרת פסחולוגיה צבעוניתכפתור ה- CTA הירוק המקורי ב- VegasSlotsOnline.com הוחלף לצהוב, שלטענתם הגדלת ההמרה ב- 175%.

כשמסתכלים על הדוגמא שלמעלה נראה מעט קוצר ראייה לקפוץ ולהתייצב בכוחותיו המופלאים של הצבע הצהוב לעסקים בכל מקום. זו תהיה טעות להניח כי שינוי צבע פשוט זה יכול לספק תוצאות אוניברסאליות לאתרים בכל רחבי האינטרנט שעדיין משתמשים בכפתורים ירוקים. אמנם לצבע הספציפי שתבחר תמיד יש חשיבותו, אך חשוב מאוד לשים לב להקשר בו משתמשים בצבעים אלה.

הניגודיות עושה את ההבדל

ניגודיות יכולה להשפיע על תפיסת המשתמש ממש כמו על גוון צבע. שוב, התבוננו בדוגמה שלמעלה ונסו להסיק אולי מדוע כפתור צהוב יניע פעולה גדולה יותר של משתמשים בהשוואה לזו ירוקה. בהתבסס על הרקע הירוק של הבאנר – ואולי בכל שאר לוח הצבעים של האתר – כפתור CTA ירוק הולך לאיבוד רק באחידות. נראה שזה רק עותק נוסף, ולא מציע שום תפיסת תשומת לב שמצווה “היי! לחץ עלי!” גוון צהוב-זהוב הוא הבחירה המושלמת בהקשר זה: הוא מזדווג היטב עם הרקע הירוק, והכי חשוב, תופס את עיני המשתמש ומפתה אותם להפנות את סמן הסמן עליו..

כאשר אנו שקועים באותו צבע לזמן מה, העיניים שלנו מחפשות באופן טבעי מול צבע כהפסקה חזותית. אלה צבעים משלימים להתבלט אחד מהשני עם הניגודיות הגבוהה ביותר, וכך הם היעילים ביותר עבור אלמנטים באתר כגון כפתורי CTA לצד טקסט ראשי. לכן, כדאי לקחת בחשבון את הניגודיות של ערכת הצבעים של אתר האינטרנט שלך – ולא לעקוב באופן עיוור אחר ההובלה של מותג אחר עם התוצאות המופלאות שלהם משתנות צבע.

טיפ מהיר: העיניים שלנו עוברות באופן טבעי לראשונה לצבע הבהיר ביותר. לכחול, ירוק וציאן יש נטייה לסגת כאשר הם מונחים לצד צבעים חמים יותר כמו צהוב, כתום או אדום. השתמש בשיקול דעת כאשר אתה רוצה שצבע מסוים יכוון את תשומת ליבו של המשתמש.

סיכום

צבעי האתר שלך אומרים הרבה על הערכים והקהל של המותג שלך. בחר את הנכונים ותיהנה מהמרות משופרות ואינטראקטיביות של משתמשים. עם זאת בחר את השגויים ותוכל לבודד את הקהל שלך או להשאיר אותם מבולבלים ולא פעילים. ההחלטה על ערכת הצבעים שלך היא יותר מסתם בחירת הצבעים ש”נראים נחמדים “. ישנן משמעות משמעותית פסיכולוגית ותת-מודעת מאחורי כל צבע – ובמובנים מסוימים הם יכולים להשפיע על הקהל שלך במידה רבה עוד יותר מאיכות המוצר או השירות שלך..

אם התוכן הוא מלך, צבע הוא ללא ספק מלכה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me