מדריך למתחילים לאלגוריתם הפינגווין של גוגל

כל מה שצריך לדעת על גוגל פינגווין ומדוע פינגווין כל כך חשוב לאופטימיזציה למנועי חיפוש.

מדריך לאלגוריתם הפינגווין של גוגל

“פינגווין” אינה מילה שקשורה בדרך כלל לפחד וחרדה – אחרי הכל, מה יותר מפינגווין? אלא אם כן מדברים כמובן על אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO). ב- SEO, המילה “פינגווין” לעתים קרובות גורמת לאנשים להיות מודרדים.

הסיבה לכך היא שב- SEO, “פינגווין” הוא אלגוריתם של גוגל. פינגווין שוחרר לראשונה באפריל 2012, ונועד להעניש אתרים באמצעות תוכניות קישור מניפולטיביות לנפח באופן מלאכותי את דירוג החיפוש שלהם.

פינגווין הוא אירוע ניואנס ומסובך בתולדות האינטרנט. בגלל זה אני פה. אני הולך לזקק את הדברים המסובכים למשהו קל להבנה. אכיר לך מדוע היה פינגווין הכרחי ומה ההשפעה שלו באינטרנט בכלל.

מדוע גוגל יצרה את הפינגווין

כדי להבין מדוע גוגל יצרה את פינגווין, עליכם לדעת מעט על המאבק המתמשך שלהם נגד דואר זבל. והעובדה שגוגל לא תמיד ניצחה.

ראשית, (כמעט) אף אחד לא נהנה באמת מפי דואר זבל. עם זאת, ספאם הפך לפופולרי מכיוון שהוא עבד. ספאם של קישורים מוגדר באופן נרחב כיצור שלל קישורים – מאות או אלפים – באתרים אחרים, על מנת לתפעל אלגוריתמים של מנועי חיפוש, המשתמשים בקישורים כסימן של אמון וסמכות.. קישורים אלה אינם מיועדים לבני אדם, אלא מנועי חיפוש בלבד. הם באיכות נמוכה, ונראים דלילים בעין האנושית.

למרבה הצער, בשנת 2012 ספאם מקשר למעשה שיפר את דירוג האתרים בתוצאות החיפוש של גוגל. אז אנשים באופן טבעי התחילו לדפדף קישורים כדי להקדים את המתחרים שלהם או לפחות להמשיך.

העובדה שספאם הקישורים עבד כל כך טוב הקשה להתנגד לקפיצה על העגלה של הספאם של הקישור. החברים הפחות מקפידים בתעשיית SEO השתמשו בכל מיני טקטיקות ספאמיות, החל מקישורי סף נעליים לתגובות בבלוג ועד ליצירת רשתות שלמות של אתרים שכל מטרתם הייתה ליצור קישורים חזרה לאתרי לקוחות..

בסופו של גוגל, אתרים לא רלוונטיים צצו עבור מילות מפתח פופולריות, והעלו דפי מוצר מעל מידע שמשתמשים עשויים למצוא בהם שימושיים. הדבר בא לידי ביטוי בצורה לא טובה ב- Google, תוך הצגת תוצאות שלא סיפקו ערך לאנשים המשתמשים במנוע החיפוש שלהם.

המניפולציה החצופה הזו של תוצאותיה גיבשה את גוגל לפינה. אחרי הכל, זה היה איום קיומי על עסקיהם – זה פגע בתוצר הליבה שלהם. מרבית הכנסותיה של גוגל נוצרות באמצעות חיפוש ותוצאות חיפוש גרועות מכניסות את החברה שלה לסכנה.

זה היה מצב קשה עבור גוגל. אם מנוע חיפוש מתחרה היה קם במהלך עידן זה של דואר זבל, ייתכן מאוד שהיה לנו פועל נוסף לחיפוש באינטרנט.

כמובן שגוגל נלחמה בהתנהגות זו מאז הקמתה, כמעט עשור באותה נקודה. הם עברו אחרי קישורים וסוואת מילות מפתח מאז 2003 עם עדכונים מוקדמים כמו קסנדרה ו פלורידה. הם התגלגלו ג’אגר בשנת 2005 כדי לטפל בטקטיקות כמו קישורים בתשלום והדדי. גוגל מציגה ללא הרף את אלגוריתם החיפוש שלהם, ומצביעה על כל בעיה שהיא הדוחקת ביותר באותה תקופה.

בשנת 2012 לא הייתה שום בעיה גדולה יותר מגוגל מאשר ספאם לקישור. דואר זבל של קישורים נמשך בצורה משמעותית – מכיוון שהוא עדיין עבד. כדי להחזיר את השליטה בתוצאות החיפוש שלהם, ב- 26 באפריל 2012, גוגל שחררה את הפינגווין.

מה פינגווין עושה?

פינגווין נועד להעניש שיטות קישור מניפולטיביות.

מ ההכרזה של גוגל על ​​פינגווין:

“אמנם איננו יכולים לחשוף אותות ספציפיים מכיוון שאיננו רוצים לתת לאנשים דרך לשחק את תוצאות החיפוש שלנו ולהחמיר את חווית המשתמשים, אך העצה שלנו למנהלי אתרים היא להתמקד ביצירת אתרים באיכות גבוהה היוצרים חווית משתמש טובה. ולהשתמש בשיטות SEO של כובע לבן במקום לעסוק בטקטיקות ספאם ברשת אגרסיביות. “

המטרה של גוגל הייתה להעניש דפים המדורגים באופן מלאכותי באמצעות קישורים מניפולטיביים.

להלן דוגמה, מההודעה ההיא, על מה שגוגל כיוונה להתרוקן:

קישור דוגמה לזבל

שימו לב לקישורים המניפולטיביים עם טקסטים עוגנים עשירים במילות מפתח.

פוסט לדוגמא זה הוא תוכן שסובב, סלט מילים, מילות מפתח ממולאות, זבל טקסט עוגן בהתאמה מדויקת. זה לא מספק שום ערך לקורא ונבנה ללא ספק כדי לתפעל את החיפוש. הקישורים אפילו לא רלוונטיים לתוכן מכיוון שאין תוכן לדבר עליו. זה נועד להיראות כמו תחביר בפועל ולהטעות מנועי חיפוש כדי לזהות אותו כמידע רלוונטי.

גוגל לא תגלה בדיוק כיצד עובד אלגוריתם החיפוש שלהם (אם כי הם טענו במשך כמעט עשור שהם שמים לב ליותר מ -200 גורמי דירוג), אך פינגווין הבהיר שיש להם אפס סובלנות לכל מניפולציה, במיוחד כשמדובר קישורים.

גם פינגווין לא רק הוריד אתרים בדירוג. הם השמיטו אתרים על פני כמעט כל החיפוש. רק כ -3% מהשאילתות הושפעו (ראו עוד מה פירוש הדבר כאן), אך בהתחשב בעובדה שיש יותר מטריליון חיפושים שגוגל מבצעים בשנה, זה עדיין מספר ענק. אלפי אתרים נענשו, שנראו כמעט בלתי נראים לרוב האינטרנט.

כמעט כל קידום אתרים מכיר מישהו עם אתר שהפינגווין פגע בו, באופן כלשהו. זה הניע את ענף SEO באופן שלא היה באף אלגוריתם של גוגל לפני ומאז.

בעקבותיו של פינגווין

הפינגווין היה פצצת האטום של עדכוני האלגו.

פינגווין הוא ענישה ביותר באופיו והוא פוגע בכל מי שעוסק בספאם של קישורים, שכאשר הוא שוחרר לראשונה היה חודר. גוגל הייתה יכולה לתכנן את פינגווין רק כדי להפחית את ערך הזבל של הקישורים, ולחתוך את הרגליים מתחת לטקטיקה. במקום זאת, הם בחרו להעניש באופן פעיל את האתרים אשמים בדואר זבל – ללא אזהרה רבה.

העונש היה מיידי, וסחף אחריו כל מיני אנשים בעקבותיו.

במהלך הלילה איבדו עסקים רבים את התנועה לאתרי האינטרנט שלהם, מה שיבש מקור הכנסה חשוב. ולא היה שום דרך להתאוששות במועד – גוגל לא מציעה דרך להגיש בקשה לבדיקה מחדש. הדרך היחידה לבצע קאמבק לאחר פגיעה של פינגווין היא להסיר את הספאם דרך ביקורת על קישור אחורי ואז לחכות לרענון נוסף של פינגווין. נוסף על כך, שלא כמו עונש ידני, לא הייתה דרך לדעת 100% אם אתר אינטרנט נענש על ידי פינגווין. הדרך היחידה לבדוק היא לחפור בנפילות תנועה אורגניות ולראות אם זה מתאם עם עדכון של פינגווין.

אף על פי שפינגווין תפקד אך ורק בתחום הדיגיטלי, בתוך אלגוריתם החיפוש של גוגל, היו לה השלכות בעולם האמיתי. חברות שהושפעו נאלצו למצוא מקורות הכנסה חדשים, להקטין עובדים או אפילו לסגור לגמרי. התגובה של גוגל לטענות נרחבות על נזק לביטחונות הייתה פרסום טופס משוב. הטופס נתן לאנשים הזדמנות לטעון כי פינגווין העניש את האתר שלהם בטעות.

בעלי אתרים רבים התקשרו במיומנויות של קידום אתרים מפוקפק מבלי שהבינו כי התנהגויות מניפולטיביות אלו ישמשו באתרים שלהם..

עם כל כך הרבה מושפעים, פינגווין הוא לרוב המקור לחוסר רצון כלפי גוגל. עסקים, קריירה ומשפחות חשו בהשפעות הענישה של פינגווין, רבים מבלי להבין מדוע.

פינגווין שינה גם את SEO עבור רבים. זבל הקישורים הפך ללא יעיל בין לילה. מיטוב לחיפוש הפך להיות ממוקד הרבה יותר אנושי. לפני פינגווין, בניית קישור לסורקי הגוגל הייתה יעילה. אחרי פינגווין, קישורים היו צריכים להיות ממוקדים אנושיים כדי להיות יעילים.

כעת עמדו אתרי קידום אתרים עם בחירה באחד מההנחיות של גוגל או להסתכן בעונש חמור.

פינגווין סימן את הנקודה בה “כובע לבן” הפך, לפי הצורך, לפופולרי הרבה יותר.

במובן זה פינגווין סייעה להתפתחות בניית קישורים מהשורשים הסטיגמטיים והספאמיים שלה לטקטיקה שיווקית לגיטימית.

מורשת הפינגווין

פינגווין שלח הודעה ברורה, הודעה “אפס סובלנות” “קבל-את-שלך-לפעול-יחד” הודעה שדבקה בכולנו במשך שלוש שנים מוצקות (נצח בענף זה).

זו הייתה שביתה אפקטיבית נגד דואר זבל של קישורים, תוך כדי התעלמות קשה מהטקטיקות המניפולטיביות שעד כה היו אמינות כל כך. זה גם הותיר אחריו הרס שהעסים נכה, גם אם בעליו לא ידעו טוב יותר או הפקידו את האתרים שלהם לאחרים.

פינגווין גם החדיר תחושת פרנויה עמוקה ושומרת לכל מי שבא במגע עם קידום אתרים.

  • בעלי עסקים רבים ומנהלי אתרים מקדישים תשומת לב רבה יותר לכוח שמנועי החיפוש מחזיקים בפרנסתם (והם נזהרים הרבה יותר מקודמי אתרים)..
  • SEOs עוקבים אחר ההנחיות של גוגל מעבר למכתב בלבד, אך גם ברוחם. SEOs שוקלים את כוונת המחפש, את איכות האתר וחוויית המשתמש.
  • SEOs יכולים רק להשתמש בטקטיקות המובילות לקישורים לגיטימיים. על אתרי קידום אתרים להתמקד בצד האנושי של מנועי החיפוש בנוסף לצד האלגוריתמי.

לבסוף, למרות שהיה נזק בטחונות פסול ולמרות שספאם שורד, פינגווין אכן סייע להפחית את היעילות של ספאם. למרות הכאב והלחץ שפינגווין גרם לכל כך הרבה, אין עוררין כי גוגל מסוגלת לקיים טוב יותר את ההנחיות שלה.

מאז 2012 היו שישה עדכונים של פינגווין, שמבטיחים לנו שגוגל מחויבת למנוע דואר זבל כתמיד. במובנים מסוימים, פינגווין הוא ישות חיה, משתנה ומתפתחת, ממש כמו שהיא אירוע ונוסחה.

TL; DR

פינגווין הוא אלגוריתם של גוגל הממקד לתרגילי קישור מניפולטיבי. לעדכון הראשוני באפריל 2012 הייתה השפעה אדירה, וגרמה לאפקטים ועסקים אמיתיים בעולם האמיתי. פינגווין שינה באופן משמעותי את נוף ה- SEO וממשיך ללא הרף ב- SEO לפרוס את טקטיקות הקישור שלהם. פינגווין תוכנן להגן על תוצאות החיפוש של גוגל מפני מניפולציה באמצעות קישורים, ולהשאיר את תוצאות החיפוש של גוגל באיכות גבוהה.

פינגווין עזר לעצב את האינטרנט בכללותו. או לטוב ולרע, פינגווין כאן כדי להישאר.

למידע נוסף על התפתחות פינגווין, בדוק זאת מדריך מקיף שהוקמה על ידי עמיתי בלינקראטי.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me