האם עלי לעבור ל- Google AMP (דפים ניידים מואצים)?

מקצוענים & חסרונות שיעזרו לכם לקבוע האם עליכם ליישם דפי מובייל מואצים באתר שלכם או לא – מבחינה עסקית קטנה.


היתרונות והחסרונות של Google AMP (דפים ניידים מואצים)

ה פרויקט AMP (Accelerated Pages Mobile) (AMP) הוא תקן פתוח מגובה של גוגל שמטרתו להפוך את האינטרנט כמעט מיידי למשתמשים ניידים. זה כבר בשימוש ורבים מהוצאות לאור גדולות – כמו פורבס, וושינגטון פוסט, & CNN – כבר עברו את המעבר ל- AMP. אבל מה עם עסקים קטנים ואתרי האינטרנט שלהם? האם באמת AMP שווה ליישם באתר שלך? האם זה מעשי? מה המקצוענים & חסרונות?

אם התלבטתם אם לעבור למצב AMP או לא, מאמר זה יעזור לכם לקבוע מה לעשות.

השאלה הגדולה – האם ליישם AMP באתר שלי?

התשובה הקצרה היא “כן, כדאי לך.” אבל אולי לא עכשיו …

השאלה האמיתית היא לא האם אתה צריך או לא צריך להשיג את זה, אלא מתי אתה צריך להשיג את זה. AMP הוא עדיין די חדש וזה דורש עבודה מסוימת כדי להיות מיושם כראוי. שלב היישום יכול להיות רב משאבים, ואולי דורש מפתח (אם אתה לא אדם מנוסה בתחום הטכנולוגי), ואינו עובד טוב מדי בתוך מערכות ניהול תוכן קיימות רבות. מסיבה זו, עסקים, אתרים וסוגי תוכן שונים עשויים לדרוש ציר זמן אחר להתקדם בכיוון AMP.

תן לי להבהיר: מהירות חשובה לשיפור חוויית המשתמש. AMP אינו מיועד רק לאתרים גדולים … זמן טעינה מהיר יותר יכול להועיל משמעותית לכל אתר אינטרנט, קטן או גדול. נושא המעבר ל- AMP לעסקים קטנים הוא עלות, קושי ודחיפות. מרבית האתרים לעסקים קטנים לא יזדקקו לזה לזמן מה, אך בסופו של דבר & צריכים להתמקד ביישום AMP ברגע שהם יכולים.

מה המקצוענים & חסרונות של AMP?

עם זאת, בואו ונתבאר יותר בפירוט מדוע עליכם לעבור ל- AMP, ובמקביל נדון בכמה חסרונות / נכבולים שעשויים להתמודד בעת ביצוע המתג. הנה כמה מקצוענים & חסרונות שיעזרו לך לקבוע אם זה מעשי להשתמש ב- AMP עכשיו או לחכות לתאריך מאוחר יותר:

היתרונות העיקריים של AMP

 • AMP הוא קוד פתוח. זה מאפשר לקהילה לשפר ולהגדיר כל הזמן את עקרונותיה ואת יישומה. למפתחים קל יותר לעבוד עם המסגרת.
 • AMP מאפשר זמני טעינת דפים מהירים יותר, עד 85% בהתאם גוגל ופרויקט AMP משאבים, שיפור משמעותי של חווית המשתמש.
 • AMP עשויה לספק דירוגי חיפוש גבוהים יותר בזכות השפעתה על מהירות העמוד, המהווה קריטריון חשוב עבור גוגל, בהתבסס על ההשפעה שיש לה על שיפור חוויית המשתמש..
 • AMP מכוון למשתמשים ניידים ומספר עצום של מבקרים באתר ניגשים כעת לתוכן דרך המכשירים הניידים שלהם. זה חשוב לכל העסקים המקוונים, מכיוון שרוב הצופים שלכם הם כרגע ניידים.
 • לאתרי AMP קיימת עלייה בשיעור הקליקים (CTR) בתוצאות החיפוש מכיוון שהם מופיעים לעתים קרובות בקרוסלה (תוצאות “הסיפורים המובילים”) ומסומנים בבירור בתג מיוחד בגוגל. אתה יכול לראות דוגמא לכך:
  אתרים עם AMP הרשומים בתוך
 • ניתן ליישם AMP ב- WordPress הקיימת, דרופל, & אתרי ג’ומלה בזכות תוספים / מודולים / סיומות שנוספו לאחרונה. עם זאת, עדיין יכולים להיות כמה בעיות עם זה (שאני מציין בהמשך).

חסרונות עיקריים של AMP

 • AMP דורש רמה מסוימת של ידע טכני (יתכן שתצטרך אפילו להעסיק מפתח) וזה יידרש זמן ומשאבים ליישום.
 • AMP דורש מאמצי אופטימיזציה ותשומת לב למשאבי צד ג ‘. לדוגמה, תוכן חיצוני יטען הרבה יותר מאוחר משאר הדף, וכתוצאה מכך מה שנקרא בעיית תיאום. תופעה זו מטופלת לרוב בדרכים שונות או מתויגת תחת שמות שונים. במקרה של תוכן פרסומי, כרגע מדובר בטיפול בפרויקט AMP עם פיתרון המכונה A4A.
 • בוני אתרים ומערכות ניהול תוכן בדרך כלל אינם מוכנים ל- AMP. פלטפורמות פופולריות רבות כמו SiteBuilder, Squarespace ו- Wix אינן תומכות כרגע ב- AMP ותצטרך להמתין זמן רב יותר עד להן.
 • AMP מונע ממך להשתמש ב- CSS ו- JavaScript חיצוניים, תומך רק ב- AMP JS (ראה אתר פרויקט AMP ו מאגר GitHub לתיעוד רשמי). זה עשוי לדרוש לא מעט עבודה על התבנית או העיצוב הקיים שלך.
 • ייתכן כי AMP אינו תואם לחלוטין לדפדפנים ישנים (נתמכים ב- Edge ובגרסאות העדכניות ביותר של Chrome, Firefox, Safari, Opera) למרות שהוא נועד לעבוד עם תאימות רחבה והתיקונים מתקבלים לדפדפנים עם נתח שוק מעל 1%. כל דפדפן שאינו נתמך עשוי שלא להמחיש את הדף כפי שאתה מתכוון אליו, ועלול ליצור התנהגות בלתי צפויה.

המעשיות של AMP לעסקים קטנים

למרות שהיישום AMP קל יחסית למפתחים, זה יהיה קשה יותר לבעלי עסקים קטנים המנהלים אתר משלהם. כפי שציינתי לעיל, תזדקק לרמה מסוימת של ידע טכני. אם אתה שואף לנסות ל- AMP, ישנן שתי דרכים כלליות ליישום זה:

קידוד זה ישירות

זו השיטה הקשה ביותר. אם אתה מסוגל לערוך את קוד האתר שלך ויש לך הבנה טובה יחסית של HTML, CSS ו- JavaScript – ניתן יהיה להתחיל בעבודה עם AMP. פשוט עיין בסעיף מאגר גיתוב וה עמוד הפרויקט הרשמי יתחיל אותך להתחלה נהדרת.

שימוש במערכת לניהול תוכן

רק כמה פלטפורמות CMS מספקות כיום תמיכה ב- AMP. ראוי לציין שוורדפרס היא ככל הנראה הקלה והנפוצה ביותר, אבל ג’ומלה & דרופל גם פתרונות תקפים אחרים.

וורדפרס, דרופל, & ג’ומלה

אם אתה מפעיל WordPress אתה יכול פשוט להתקין תוסף AMP. לאחר ההפעלה, התרגומים יתורגמו ל- AMP. באופן דומה עבור דרופל, ה- מודול דרופל AMP מאפשר המרה של דפי צומת ל- AMP. עבור ג’ומלה אתה יכול להשתמש wbAMP. בכל המקרים, ייתכן שתבחין כי היבטים מסוימים בעיצוב האתר אינם נשמרים או שחלק מהרכיבים שונו בצורה לא נכונה. אם זה יקרה, תצטרך לצערנו לצבוט מתקדם יותר של רכיבי CSS ו- JavaScript, מה שעלול להוביל לשכירת מפתח כדי לתקן את אלה.

תן לי להבהיר: AMP יכול להיות מעשי עבור עסקים קטנים רבים המשתמשים בוורדפרס, דרופל או ג’ומלה. יישום יכול להיות דבר פשוט כמו התקנת תוסף / מודול / סיומת אם הכל מסתדר. בצד ההפוך, זה עשוי לדרוש לצבוט מתקדם. עבור פלטפורמות אחרות, ייתכן שתצטרך לחכות לתמיכה של AMP או להשקיע משאבים בהעסקת מפתח.

מחשבות אחרונות

המהירות חשובה לכל עסק מקוון, גדול או קטן. AMP של גוגל שמה לה למטרה לגרום לאתרים להיטען כמעט באופן מיידי עבור משתמשי מובייל וזה דבר שתרצו ליישם עבור אתר האינטרנט שלכם. למרות שהיישום אולי לא יהיה פרקטי ברגע זה עבור עסקים קטנים רבים, עליך לתכנן לבצע את המעבר ל- AMP בהקדם האפשרי. לעת עתה, עדיין יש לך זמן ותוכל לחכות לראות כיצד התקדמות ההתפתחות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map