B2B לעומת שיווק תוכן B2C – מה ההבדל?

למד את ההבדל בין שיווק תוכן B2B ו- B2C וגלה את האסטרטגיות השונות למיקוד הסיכויים שלך באמצעות תוכן שהומר.


B2B Vs. שיווק תוכן B2C

אל השיווק סת גודין אמר כי שיווק בתוכן הוא סוג השיווק היחיד שנותר. אך בין אם אתם נמצאים בתחום ה- B2B או B2C, חשוב מאוד שתבינו את ההבחנות בין שיווק תוכן ל- B2B ו- B2C. הכרת ההבדל תעזור לך ליצור קמפיין חזק יותר שממקד ללקוחות הפוטנציאליים שלך באמצעות תוכן הממיר.

לא רק זה, אלא שההחזר על ההשקעה שלך ישתפר.

במאמר זה, נסקור את ההבדל בין שיווק תוכן ל- B2B ו- B2C, ואנו מציעים גם אסטרטגיות שיעזרו לך לשפר את מסעות הפרסום שלך.

B2B Vs. שיווק תוכן B2C – ההבדלים העיקריים

המוטיבציה של הלקוח הפוטנציאלי

B2C

בחלל ה- B2C הלקוח מחפש ליצור איתך קשר באמצעות התוכן שלך. הם רוצים להתבדר ולהרגש. במילים אחרות, הם רוצים להרגיש משהו.

זו הסיבה שהסיפור הוא כה חשוב בשיווק תוכן ל- B2C. זה מעורר רגשות מסוימים ובטווח הארוך – מניע את הלקוח לנקוט בפעולה ולהישאר נאמן איתך.

קח לדוגמא תוכן ממותג. תוכן ממותג כלל לא קשור למוצר. במקום זאת, מדובר בהעלאת רגשות מסוימים בקרב קהל היעד כך שהם מרגישים בצורה מסוימת.

יחד עם זאת, תוכן B2C צריך להתחבר לגורם אחר שמניע את הקונה, וזה שיש לקונה בעיה שיש לפתור. ככאלה, הם יפנו לתוכן כדי לבצע מחקר כלשהו או יגלו תשובה ממשית לשאילתה שלהם (והשאילתה הזו יכולה להיות כל דבר, מ’איך אני פותר את זה? ‘ועד’ איזה מותג הכי טוב בשבילי? ‘

B2B

במרחב ה- B2B הלקוח נמצא על המשך הערך. הם רוצים שתהיה מומחה יעיל שיש לך תוכן מלא בסטטיסטיקות ובמחקרי מקרה המוצגים בצורה כל כך משכנעת שהדבר היחיד שהם יכולים לעשות עכשיו הוא לנקוט בפעולה.

אמון חשוב גם ללקוחות B2B, אך חשוב במיוחד ללקוחות B2B. לעיתים קרובות מעורבים כסף גדול והם צריכים לראות שאתה הסמכות כאן שיש להם את מה שהם צריכים. כתוצאה מכך, תוכן B2B צריך להיות ממוקד במיצוב המותג כמוביל מחשבה בגזרתם.

אסטרטגיית תוכן

B2C

אסטרטגיית תוכן B2C היא בדרך כלל כוללת. זה כולל פוסטים בבלוגים, סרטונים, עותק באינטרנט, מיילים ואפילו ציוצים מצחיקים מיניאטוריים.

זה כולל גם תוצרים מעוצבים על ידי מעריצים, כגון זה מאת מעריצי סטארבוקס:

דוגמה לאסטרטגיית תוכן B2C

עם האסטרטגיה שסטארבקס מנצלת, ענקי הקפה מסוגלים לבנות מערכות יחסים עם הקהל שלהם בכך שהם מהדהדים איתם יותר מהמתחרים שלהם..

מותגים תיצור לעיתים קרובות תכנים החולקים אותם ערכים כמו הלקוחות שלהם, או המקדמים מטרה שלקהלם אכפת. ללקוחות אכפת גם מתדמית.

אם כן, המטרה של אסטרטגיית תוכן B2C היא ללחוץ על כפתורים רגשיים ולהיות קשורים לקהל שלך. יחד עם זאת, זה לא אומר שאתה לא יכול לערבב דברים עם נתונים מוצקים. השתמש בתוכן שלך כדי לבנות מערכות יחסים, אך אל תשכח שאתה צריך להיות המומחה כאן. זכור, אתה צריך להרוויח כסף באמצעות מכירות וכדי לעשות זאת, אנשים צריכים לסמוך שאתה יודע מה אתה עושה.

והכי חשוב, אל תשכח ליצור תוכן שגורם לאנשים להרגיש בצורה מסוימת.

תראו את זה ככה. אנשים שבוחרים קוקה קולה על פני פפסי לא עושים זאת מכיוון שקוקה קולה יודע יותר מפפסי. מקרה מקרה או נתונים סטטיסטיים כמעט ולא עשויים להניע מישהו לצד אחד. במקום זאת, אנשים שבוחרים קוקה קולה על פני פפסי (או להפך) עושים זאת לרוב מכיוון שהם מקשרים את עצמם למותג מסוים יותר.

והדרך בה מותגים גורמים לאנשים להתקשר ולהזדהות עם המותג שלהם בשנת 2019 היא באמצעות תוכן.

B2B

שלא כמו B2C, שיווק בתוכן B2B מתמקד בלייזר בהחזר ה- ROI. בתחום זה, הכל קשור למסך המספרים ולהשתמש בנתונים מוצקים. לקוחות רוצים לדעת מה, מדוע ואיך. הם לא רוצים שתלחצו על הכפתורים הרגשיים שלהם. במקום זאת, הם רוצים לראות מה אתה יכול לעשות למענם ומדוע עליהם לבחור בך. ההחלטות שלהם מונחות על ידי היגיון וצורך לבצע משימות מסוימות.

כך, תוכן B2B הוא אינפורמטיבי, חינוכי וישר לעניין.

זה לא אומר שאתה לא יכול להשתמש בסיפורים בתוכן שלך. אבל צריך להשלים סיפורים באמצעות גרפים, דמויות ועובדות קרות. לכן אתה יכול להשתמש באינפוגרפיקה, בפוסטים בבלוגים, מאמרים והעתק אתרים כדי לדבר עם קהל היעד שלך.

פרסומות לקונה

B2C

יצירת פרסומות של קונה B2C יכולה להיות מעט מסובכת מכיוון שלעתים קרובות ישנם סוגים שונים. זו הסיבה שהפילוח, למשל, כל כך חשוב בתחום ה- B2C.

קח פיתוח גוף. בלוג של פיתוח גוף שמקדם בסופו של דבר תוספי חלבון יצטרך לקחת בחשבון מגוון פרסונות, מגברים לנקבות, מקצוענים למתחילים. כתוצאה מכך, אין כלל ‘גודל אחד מתאים לכולם’. במקום זאת, עליכם ליצור תוכן שונה לצרכים שונים. זה נכון במיוחד למסע הפרסום שלך בדוא”ל, שם פילוח יתברר כמועיל.

B2B

B2B שונה בכך שקהל היעד ממוקד וספציפי יותר. הם פשוט הקונים שאחראים על קבלת החלטות רכישה עבור הארגון שלהם.

וזה המפתח: אתה מכוון את השירותים שלך – וכך תוכן – לסוג מסוים של ארגון. כתוצאה מכך הקהל שלך קטן ומוגדר יותר.

לעומת זאת עם קוקה קולה, שהקהל שלה עצום, וכולל את כל סוגי האישים והמקצוענים השונים.

במובנים מסוימים, העובדה שקהל B2B הוא ספציפי יותר מקלה על יצירת התאים והתאמתם. אתה יכול גם להשתמש בערוצים כמו עדכוני החסות הממומנים של לינקדאין כדי להקל על חייך אפילו יותר. ובעוד שתוכן B2C נמצא יותר בבית בערוצי המדיה החברתית האחרות, כמו טוויטר, אינסטגרם ופייסבוק, אין זה אומר שאסטרטגיית תוכן B2B צריכה להתעלם מהם.

עם זאת, הדרך בה אתה יוצר פרסומות קונה עבור לקוחות פוטנציאליים B2B או B2C זהה פחות או יותר.

פורמטים של תוכן

B2C

חזותיים הם מאוד חשובים כשמדובר בשיווק תוכן B2C, כאשר 11% יותר B2C משווקי B2B (לפי SocialMediaExaminer) אומרים כי תוכן חזותי הוא מספר אחד מבחינת עדיפות..

אכן, הלקוחות מגיבים טוב מאוד לויז’ואלים. במיוחד במכשירים הניידים שלהם, שבהם צופים בסרטונים 10 מיליון פעמים נוספות כל יום ממה שהיה בשנת 2017.

אינסטגרם היא באופן טבעי החזותי ביותר מבין הפלטפורמות, אך פורמטים של תוכן B2C הם רחבים. הם כוללים מאמרים ברשת, בלוגים, אינפוגרפיקה, תוכן ממותג, אפליקציות סלולריות וסמינרים מקוונים.

אינפוגרפיקה שימושית במיוחד, מכיוון שהם דרך נהדרת לזקק המון מידע מפתח באופן ויזואלי נעים.

אבל זה תוכן הווידיאו המתאים ביותר לחיבור עסקים עם הלקוחות שלהם. YouTube עלה להיות מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם, ואולי אף סוג אחר של תוכן לא לוחץ על כפתורים רגשיים רבים כמו סרטונים. וידאו מאפשר למותג לספר את סיפוריו בצורה מרתקת (ואפילו אינטראקטיבית כשאתה מחשיב טכנולוגית מציאות מדומה), והם גם נראים חכמים למדי.

B2B

אמנם תוכן B2B עדיין יכול לכלול חזותיים, אך פחות סביר שהוא יכלול תוכן B2C. על פי דיווח, 85% מהעסקים העדיפו תוכן טקסט על וידאו או שמע בעת קבלת החלטה עסקית.

יכולות להיות לכך מגוון סיבות. ראשית, הלקוח עשוי להיות נוטה לקרוא פוסט בבלוג בשעות המשרד, אך כמובן שהוא לא יוכל להאזין לשמע.

יתרה מזאת, הם עשויים לחלק את זמנם בין פוסט בבלוג לעבודה שלהם, דבר שקשה יותר לעשות עם סרטון כפוסט מעוצב בבלוג מאפשר לקורא לסרוק את התוכן במהירות.

כתוצאה מכך, תוכן B2B כולל מחקרי מקרה, בלוגים ומאמרים לבנים. אבל זה נמשך גם למצגות מקוונות, סמינרים מקוונים ושיווק במדיה חברתית.

כיצד ליצור תוכן B2C ו- B2B

כשמדובר ביצירת תוכן, עליכם להבין מדוע הקהל שלכם ירצה לקנות מכם.

לחץ לציוץ

חברות קונות מחברות B2B מכיוון שיש להן צורך ספציפי.

צרכנים קונים לפעמים ממותגי B2C מכיוון שיש להם צורך ספציפי (למשל, הם זקוקים למכונת כביסה חדשה בכדי לעשות כביסה).

אולם לעיתים, צרכנים קונים מסיבות קלות דעת. לדוגמא, האם הסטודנט בן הירך בן 21 המתגורר בסן פרנסיסקו באמת זקוק הבוקר למוקה יקרה? כנראה שלא, אבל הם ממשיכים לקנות את זה בכל מקרה.

כצרכנים, אם כן, הרבה מהרכישות שלנו מונעות על ידי הרגשות שלנו. למעשה, מרבית החלטות הרכישה שלנו נקבעות על ידי תת המודע שלנו.

עסקים שונים זה מזה. הם קונים אך ורק על בסיס הגיון וצורך לבצע משימה בצורה יעילה ככל האפשר. החלטות הקנייה שלהם מגניבות ומחושבות.

לפיכך, נושא התוכן שלך יהיה שונה בהתאם לשאלה אם אתה נמצא בתחום ה- B2B או B2C.

ככלל אצבע, תוכן B2B צריך תמיד לחנך וליידע, בעוד שתוכן B2C צריך לרגש ולעורר השראה.

זה לא אומר לומר שתוכן B2C לא יכול לחנך וליידע גם כן. זה יכול, והרבה מאוד זמן, זה כן. אבל המוקד העיקרי צריך להיות על בניית באז סביב מוצר, מותג, ויצירת המון התרגשות.

תוכן אינפורמטיבי

עיין בקטע המשאבים של MailChimp למטה.

דוגמה לאסטרטגיית תוכן B2b

MailChimp הוא ארגון B2B שיוצר תוכן שמטרתו לחנך ולהודיע ​​לעסקים אחרים בנושא שיווק במיילים ככל האפשר..

והם עושים את זה די טוב.

הם חייבים. אחרת, לקוחות היו פונים ליריביהם במקום.

ראו, לקוחות בתחום B2B צריכים להיות בטוחים ב 100% בעסק לפני שהם מקבלים החלטת קנייה. הם צריכים להיות בטוחים במאה אחוז שעסק זה הולך לייעל את העסק שלהם.

על ידי יצירת קטע משאבים המתפוצץ בתוכן מועיל, MailChimp מציגה את הידע שלהם וממצבת את עצמם כמומחים המובילים בנישה שלהם..

לא סתם זה, אלא הם יוצרים תוכן שמראה לעסקים כיצד להפיק את המרב מהשירות שלהם ומהתכונות שלו. זה סוג כזה של תוכן שמדחיק ארגונים לכיוון של מכר מכיוון שאינם מסוגלים להבין כיצד שירות עובד זו אחת הסיבות לכך ששיעור הנטישה יכול להיות כה גבוה לעסקי SaaS.

תוכן מעורר השראה

תוכן B2C צריך לתת השראה בדרך כלשהי.

לחץ לציוץ

זה, כמובן, נכון יותר בגומחות ספציפיות מאשר באחרים.

קח לדוגמא, מדוול מוסינגס, בלוג אופנה של מותג האופנה מדוול. התוכן שלהם לא מתמקד רק בסיוע לאנשים לבחור את התלבושות הנכונות. במקום זאת, אסטרטגיית התוכן שלהם כוללת מאמרים מעוררי השראה על תרבות, מטבח, חגים ואפילו מוזיקה.

למה? כי הם מבינים שהקונים שלהם חולקים את האינטרסים האלה. על ידי יצירת תוכן מעורר השראה בנושאים אלה, מדוול יוצר קשר חזק עם הקהל שלהם ומלהיב אותם מהמותג שלהם.

הם לא רק נכנסים למכירה כל הזמן. במקום זאת, הם מתמקדים בבניית קשרים ממשיים ארוכי טווח.

אחרי הכל, מחקרים הראו שזה לוקח 2 – 8 נקודות מגע לפני שחברה מבצעת מכירה. אל תשכח שלקוח יוצא למסע לפני שהוא קונה ממך וזה התוכן שלך שיכול להנחות אותו במסע ממגע ראשוני להמרה.

ככל שהתוכן שלך ידידותי יותר, אמין יותר ומעורר השראה, כך גדל הסיכוי שהלקוח יישאר בקשר.

תוכן שעונה על שאלות

בין אם אתה בתחום ה- B2B או B2C, עליך ליצור תוכן העונה על שאלות.

חשבו על זה, מה משותף עם סיכויי B2B ו- B2C? אם יש דבר אחד המשותף להם, זה שיש להם בעיה.

דרך נהדרת למצוא שאלות שקהל היעד שלכם שואל היא להשתמש בכלי כמו ענה לציבור או קווורה.

לאחר מכן, עליך לבצע מחקר מילות מפתח בזנב ארוך, כך שתדרג את ה- SERPs ויעביר תנועה (לידים) מוסמכים לאתר שלך.

כמובן שיש עוד דברים בזה. לתוכן שלך צריך להיות ערך רב ככל האפשר, והוא צריך לענות על שאלות בכמה שיותר עומק ותובנה. במילים אחרות, זה צריך להיות טוב יותר מהתחרות. לשם כך, כדאי ליצור תכנים ארוכי טווח (תוכן שהוא לפחות 1,000 מילים).

ואם אתה באמת נאבק, אתה יכול ליישם את זה טכניקת גורד שחקים. זה כאשר אתה לוקח קטע קיים של תוכן בעל ביצועים טובים (אתה יכול להשתמש BuzzSumo כדי לעזור לך למצוא תוכן), לזהות חולשות ואז להפוך אותו לגדול וטוב יותר באמצעות המילים שלך. המשמעות היא הוספת עצות נוספות, מידע נוסף, יותר סטטיסטיקות, מחקר נוסף וכן הלאה.

4 דרכים ליצירת אסטרטגיית שיווק תוכן מצליחה

בכדי שיווק תוכן B2B ו- B2C יצליח, יש ליישם את האסטרטגיה הנכונה. הנה כמה עצות:

הבן את משפך המכירות שלך

בין אם אתה בתחום ה- B2B או B2C, הסיכויים שלך ייכנסו למשפך מכירות.

משפך מכירות מתחיל בשלב המודעות, לפני שהוא עובר לשלב ההערכה ומסתיים בשלב הרכישה.

בראש המשפך (שלב המודעות) נמצא תוכן המודעות למותג שלך. זה המקום בו אתה משתמש בתוכן כדי למשוך את תשומת ליבם של אנשים, לבנות אמון ולהעסיק אותם.

עם זאת, ממש חשוב שתלמדו כיצד ליצור תוכן לכל חלק מהמשפך שלך.

השתמש ב- Analytics כדי להנחות את החלטות שיווק התוכן שלך

קמפיין שיווקי תוכן טוב עוסק באיכות על פני כמות. תפוקה קבועה חשובה, אבל זה פחות חשוב אם הפלט לא פוגע בקהל שלך.

תמיד כדאי להשתמש בניתוח שלך (כגון גוגל אנליטיקס) כדי לגלות מה עובד ומה לא. לאחר מכן, תוכלו לצמצם ולשפר את האסטרטגיה שלכם.

זה גם רעיון חכם לבצע ביקורת תוכן, כמו גם ביקורת SEO כל כמה חודשים כך שתישאר על המסלול.

צרו ופרסמו תוכן ואז נתחו, צבטו ושטפו וחזרו על עצמם.

השתמש מחדש בתוכן שלך

מוקדם יותר הזכרנו את פורמטי התוכן השונים לעסקי B2B ו B2C.

החדשות הטובות הן שאתה יכול לשנות מחדש את התוכן שלך בערוצים שונים, כך שלא תמיד תצטרך להמציא רעיונות חדשים..

לדוגמה, אתה יכול להפוך סמינר מקוון לקורס מקוון, או ליצור סדרה של ציוצים קצרים המבוססים על אינפוגרפיה..

אתה יכול גם להפוך סרטונים לפוסטים כתובים בבלוג (ולהפך) או לגזור קטעי וידאו ארוכי טווח לסדרה של קטגוריות קצרות בגודל נשיכה שאתה מפרסם במדיה החברתית..

התחל קמפיין לבלוגר

היופי של קמפיין לבלוגים הוא להגיע ליותר אנשים.

איך?

ובכן, זה עובד ככה: אתה מוצא כמה אתרי אינטרנט בעלי תנועה גבוהה, בעלי תחום גבוה וגומח בעצמך, המקבלים פוסטים אורחים ואז מציבים להם כמה רעיונות לנושא. אם הם מקבלים, אתה כותב את המאמר וכולל קישור חזרה לאתר שלך.

על ידי פרסום תוכן מדהים באתרים אחרים, אתה מציב את עצמך מול גלגלי עיניים נוספים ומבסס את עצמך כסמכות בגומחה שלך.

כדי לעזור לך לצאת, תסתכל על הטוב ביותר כלים לבלוגרים. או אם אין לך זמן להתארגן, אתה תמיד יכול להשתמש בקישור המסוגל לתת לך להגיע למקומות ההגעה.

סיכום

אני מקווה שאתה מבין את ההבדלים בין שיווק תוכן B2B ו- B2C כעת. לא משנה מה סוג התוכן שאתה יוצר, ולקהל אשר יהיה, דאג לקדם אותו בכל המדיה החברתית כך שתגיע לאנשים רבים יותר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me