9 דרכים לשיפור מהירות הטעינה של אתר האינטרנט שלך

נמאס לכם מאתר אינטרנט איטי? למד כיצד לתקן ולשפר את ביצועי האתר שלך כדי לקבל מהירויות טעינה מהירות יותר של הדפים, צופים שמחים יותר, & שיעורי המרה טובים יותר.

כיצד לתקן אתר טעינה איטי

יתכן שכבר השקעת הרבה זמן בעבודה על השימושיות של האתר שלך וחוויית המשתמש שלו – מה שחיוני לעסק המקוון של ימינו – אך בלי למטב את מהירות טעינת העמודים של האתר שלך, אתה בסופו של דבר נכשל בשני אלה. המהירות היא חלק חשוב מהשימושיות של האתר שלך וגם מחוויית המשתמש שלו ובלעדיו, אתה נמצא בסיכון לאבד מבקרים.

אף אחד לא אוהב אתר איטי. מהירויות טעינה איטיות של דפים יכולים להרחיק משתמשים במהירות רבה יותר מ …. ובכן לפחות מהר יותר מהזמן שלוקח לטעון את הדף!

הערה מהירה: מחקרים הראו זה לוקח שניה אחת כדי שזרימת המחשבה של הצופה תישאר ללא הפרעה. בכל שנייה אחרי, האתר שלך נמצא בסיכון לאבד את העניין של הצופה. המטרה שלך היא לגרום לאתר שלך לטעון שנייה או פחות.

זמן הטעינה של האתר חשוב!

בימיו הראשונים של האינטרנט, אתרים רבים היו HTML סטטי, בעצם מסמך טקסט רגיל, כך שבאופן תיאורטי ייקח מעט מאוד זמן לטעון. עם זאת, מהירויות החיבור היו גם נמוכות (אם אתה צעיר מכדי לזכור שגלשת באינטרנט במודם 28.8, זה כמו שנאלץ לנסוע קילומטר לשעה בכביש המהיר). היה חשוב מאוד לקחת בחשבון את גודל התמונה ומספר הגרפיקה בדף אינטרנט, שלא לדבר על כך שאתרים דינמיים נטענו באמצעות CGI; מה שהאט את הדברים בצורה ניכרת. כעת רוחב הפס גדל. אנחנו יכולים לעשות הרבה יותר באינטרנט, וכמובן שאנחנו עושים זאת.

עם זאת, חשוב לזכור כי הכללים הישנים עדיין חלים.

למרות העובדה כי מהירויות האינטרנט שלנו והמכשירים בהם אנו משתמשים (כמו מחשבים ניידים, טאבלטים), & סמארטפונים) נעשים מהירים יותר בכל שנה, נראה כי הסבלנות שלנו הולכת ומתקצרת. זה אף פעם לא מספיק. אנחנו רוצים את מה שאנחנו רוצים ואנחנו רוצים את זה עכשיו. זו הסיבה שחשוב מאוד לעסקים מקוונים לייעל את זמן הטעינה של האתר שלהם.

במאמר זה, נדון בשיטות העבודה המומלצות ובטכנולוגיות העכשוויות המשמשות לאופטימיזציה של מהירות טעינת העמוד של אתר, כך שתוכל ליישם אותם באתר שלך.

קרא גם: המהירות חשובה גם עבור קידום אתרים.

כלי בדיקה

לפני שתתחיל במשהו, תצטרך שיטת קביעה מה מאט את האתר שלך ומדד את מהירות האתר הנוכחי שלך למדידת שיפורים. הבעיות המפורטות להלן עשויות להיות הבעיה העיקרית שלך, אך לא תהיה לך שום דרך לדעת אלא אם כן תוכל לפקח על התהליך.

עליכם להיות מודעים לכך שיש המון נתינה ולוקח. חלק מהפתרונות שלהלן עשויים להישמע כאילו הם סותרים זה את זה. הסיבה לכך היא שלעתים הפיתרון לבעיה אחת עשוי להגביר את הבעיה במהירות בהיבט אחר של האתר שלך. לדוגמה, יצירת שודדי תמונות עלולה לגרום לצורך בהתחלה לטעון תמונה גדולה אחת, אשר תוך צמצום הצורך בטעינת תמונות רבות אחרות עלולה להאט את זמן הטעינה הראשוני (אכנס לשיטות אלה יותר בהמשך).

מסיבה זו, עליך למדוד את התוצאות של שינוי אחד לעומת אחר כדי שתוכל לקבוע מה נותן את התוצאות הטובות ביותר.

להלן מספר כלים שימושיים:

  • תובנות מהירות דף Google – כלי חינמי זה מגוגל יבדוק כל כתובת אתר ויבצע בדיקה באתר שלך לביצועיו. הוא מספק תוצאות שונות לאופן בו האתר שלך פועל הן בשולחן העבודה והן בפלטפורמות סלולריות. זה יכסה רבים מהאזורים שנדונו במאמר זה וייתן הצעות לגבי מה שעשוי לגרום לאט לאט לאתר שלך. עם זאת, נראה כי כלי זה אגרסיבי מאוד ולעיתים אינו מציאותי, אז קחו זאת בחשבון.
  • מבחן מהירות אתר Pingdom – לפינגדום יש גם כמה פתרונות נהדרים לבדיקת מהירות, שיכולים לבדוק את האתר שלך ממקומות שונים ברחבי העולם (זו אחת הסיבות שבגללן כדאי להשתמש ב- CDN; עוד על כך בהמשך). הוא מספק פתרונות מעשיים רבים לשיפור המהירות שלך.
  • Yslow – זהו תוסף בחינם לדפדפן שלך שיספק לך ציון המבוסס על מספר בקשות HTTP, גדלי תמונות, אם נעשה שימוש ב- CDN וכו ‘..
  • מחשבון תקצוב ביצועים – זהו כלי קטן ומועיל כדי להבין איזה סוג תוכן אתה יכול “להרשות לעצמך” (על בסיס רוחב פס) כדי לשמור על הפעלת האתר שלך בצורה אופטימלית..

CAVEAT: דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא איזו גישה משפרת בצורה הטובה ביותר את חוויית המשתמש. עליכם לגלות האם זמני טעינה נוספים לעומת זמני טעינה הדרגתיים הם היעילים ביותר. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות בדיקות שמישות ובאופן ספציפי בדיקות A / B.

כיצד להפוך את אתר האינטרנט שלך לטעון מהר יותר

אוקיי, אז עכשיו כשיש לך כמה כלי בדיקה, בואו נצלול את הדברים בפועל שאנחנו יכולים לעשות כדי להאיץ את אתרי האינטרנט שלנו!

האם אתה משתמש ב- WORDPRESS? ישנם תוספים רבים & אופטימיזציות ספציפיות של וורדפרס העומדות לרשות המשימות המפורטות כאן! עיין במאמר שלנו שנועד בלעדית להפיכת WordPress למהירה יותר.

1. הקבצים שלך גדולים מדי או שיש לך יותר מדי

זוכר קודם לכן כיצד דיברנו על גודל הקובץ שחשוב היה בימיו הראשונים של האינטרנט? זה עדיין חשוב. אמנם זה אולי נראה מובן מאליו, אך עדיין יש לומר זאת. טעינה של קבצים גדולים נמשכת זמן רב יותר.

השתמש בקבצים קטנים יותר ופחות מהם (גם זה עשוי למעשה להגביר את חווית המשתמש. בעוד שאנשים אוהבים תמונות, יותר מדי יכולים ליצור עומס יתר על מידע)

לרוב, אינך זקוק לתמונות גדולות במיוחד. אמנם קל לשנות את גודל התמונה באמצעות CSS, אם אתה עושה זאת כדי להקטין את הקובץ, אתה מבזבז את רוחב הפס. שנה את גודל התמונות שלך לפני אתה מעלה אותם. מדהים כמה קטן אתה יכול להכין אותם.

2. הפעל דחיסת GZIP

גם לאחר שהפחתת את גודל הקובץ שלך, כדאי לדחוס אותם, יחד עם שאר האתר שלך לפני שתשלח אותו למשתמש. אתה כנראה כבר מכיר את הרעיון הזה. לפעמים אתה זקוק לדרך לשלוח הרבה קבצים ברשת, ולכן היית צריך “לרוכסן” אותם כך שיהיה בגודל שיאפשר לספק שלך. ובכן, דחיסת HTTP זה כמעט אותו דבר.

מרבית שרתי האינטרנט יאפשרו דחיסת קבצים עם כלי שירות הנקרא gzip. Gzip תיקח את כל הקבצים באתר שלך, ידחס אותם לגודל קטן בהרבה לפני שתשלח לדפדפן המשתמש. זה יעבוד עם כל הקבצים באתר שלך. להלן מספר כלים שימושיים אחרים לדחיסת תמונות מקוונים העומדים לרשותך כדי לדחוס את הקבצים באתר שלך.

3. מטמון

אתה יכול גם לתת הדרכה לדפדפנים מתי עליהם להשתמש בגרסה מטמון של האתר שלך לעומת גרסה חדשה. על ידי שימוש ב תפוג כותרות אתה יכול לומר למשתמש להשתמש בתוכן שמור במטמון אם הוא סטטי, אך גם למנף בעת הצורך לטעון תוכן חדש, למשל עם תוכן דינמי.

4. יש לך יותר מדי שיחות שרת (בקשות HTTP)

זה אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת ​​האצת האתר שלך. בכל פעם שתבקש קובץ חדש, או שתנתב מחדש את האתר מסיבה כלשהי, הדבר מאט את התהליך. עם כל אחד מהם, על הדפדפן של המשתמש לבצע את הנסיעה לשרת שלך, אשר אז ימצא את המשאב, ולהעביר אותו חזרה למשתמש. אמנם זה בסדר במינונים קטנים, כל שיחת שרת (במיוחד אם הם מתרחשים באותו עמוד) תאט את האתר בצורה דרסטית.

כל קובץ בודד שאתה מבקש או שיש לך באתר שלך שולח שיחה לשרת. אם יש לך 20 תמונות באתר שלך, זה פי 20 מהקריאה לשרת. ישנם מספר דברים שאתה יכול לעשות כדי להפחית את אלה.

  • השתמש בשדות תמונה של CSS – אלה תמונות בודדות הכוללות קומפוזיציה של כל התמונות באתר שלך כתמונה אחת. אתה יכול להשתמש ב- CSS כדי לספק רק את החלק של הקובץ הדרוש כדי להיות מוצג במקום ספציפי. המשמעות היא שבמקום 20 קריאות ל -20 תמונות, היא תתקשר רק לתמונה גדולה אחת. עם זאת, היזהר – בעוד שזה מצמצם את מספר השיחות ל- db אשר בהחלט יאיץ את האתר שלך, גודל התמונה עדיין יכול להיות נושא.
  • תקן את הקישורים השבורים שלך – בכל פעם שאתה מנסה לשלוח מישהו לדף שכבר לא קיים באתר שלך, זה גורם לשרת שלך לספק 404 עמוד. בעיקרון פירוש הדבר שהוא מחפש את הדף, מקבל הודעה שלא נמצאה ואז צריך לאחזר שגיאה בהתאמה אישית. כל אחת משיחות השרת האלה יכולה להאט אתכם.
  • צמצם הפניות מחדש – נסה להפחית את כמות הפעמים בהן בחרת שהשרת שלך ישלח מישהו לעמוד אחר. למרות שזה עשוי להועיל (לדוגמה, לקידום אתרים) להגדרת דפים למטרה זו, אם אתה מבצע יותר מדי שיחות שרת, הדבר יכול להאט את האתר שלך ולהשפיע לרעה על חוויית המשתמש..

דוגמה לספריט תמונהדוגמה לספריט של תמונה. מקור תמונה

6. מיטוב צרכי קידוד האתר שלך

  • צמצם את ה- CSS ואת ה- JavaScript שלכם – שטח ריק פירושו משהו לדפדפן האינטרנט. זה אולי נראה לך או לי ריק, אבל כל חלל ריק הוא תו שחייבים לקרוא ולעבד. במקרים רבים זה לא הכרחי, לכן אתה משתמש בכלי מזעור מסוימים כדי לדחוס קבצים אלה לעובדים שעדיין פועלים אך לקריאה מהירה יותר. לגוגל יש כמה כלים טובים שיעזרו לך צמצם את ה- JavaScript ואת ה- CSS שלכם
  • השתמש ב- HTML במקום ב- PHP אם זה לא תוכן דינמי – אמנם חלק גדול מהקוד שלך עשוי להיות דינמי, אך לפעמים זה בסדר ללכת לבית הספר הישן ופשוט להשתמש בקוד HTML רגיל. יש להפעיל PHP דרך מעבד. HTML מתפרש ישירות על ידי הדפדפן. אם זה רק תוכן סטטי שאתה מספק, אחסן אותו באופן סטטי.
  • שים את ה- CSS שלך בראש ו- JavaScript בתחתית – זהו כלל ישן, אך הוא עדיין חל. אתה זקוק לביצוע ה- CSS במהירות, אך יש להפעיל JavaScript רק לאחר העמסת הדף עצמו. כמו כן, ייתכן שתרצה לא להיות תלוי יותר מדי בשיחות JavaScript מקובץ חיצוני. אם אין הרבה דברים, כלול אותו ישירות בדף, מכיוון שזו בקשת HTTP פחות שצריך לבצע.

פתק: אם אתה משתמש בספריות JavaScript פופולריות גדולות, כגון JQuery, העצות מעט שונות. אתה רוצה את אלה בקובץ נפרד, אבל באופן מציאותי זה רעיון טוב עוד יותר להשתמש ב- jQuery ישירות מ- CDN. יש לזה כמה יתרונות. מכיוון שספריות אלה פופולריות, קיימת סבירות גבוהה מאוד שלמשתמש כבר יש גרסת מטמון של הספרייה הזו, ולכן לטעינה זה לא לוקח זמן כלל. אם השרת שלך יספק זאת, זוהי שיחת שרת אחרת, ויהיה צורך לטעון את כל הספרייה כדי שהיא תעבוד. זה יכול להוסיף לאיטיות של האתר שלך.

אוקיי, אז עכשיו הסתכלת על עצמך ותקנת כמה שאתה יכול באופן פנימי, אבל זה עדיין נראה איטי, במיוחד ממרחקים ארוכים. בואו נסתכל על כמה כלי שרת.

7. האתר שלך איטי בגלל חביון

חביון הוא מונח המתייחס למשך הזמן שלוקח לשרת שלך להגיב לבקשת HTTP. הסיבה לכך חשובה מאותה סיבה שאינך מעוניין להגיש בקשות רבות מדי. אם אתה יכול להאיץ את הזמן הזה, זה יגדיל באופן דרסטי את המהירות של האתר שלך. האיחור מתגבר כפונקציה של המרחק הפיזי בין משתמש הקצה לשרת המספק את התוכן.

דוגמה לאחור של אתר

אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם זה היא באמצעות רשתות למשלוח תוכן, או CDN. עותקי מטמון אלה של תוכן האתר שלך במקומות שונים בעולם, כך שההשהיה מצטמצמת עבור כל אחד מהמיקומים ההם. ספקי ה- CDN הידועים ביותר כוללים Akamai, Cloudflare ו- Amazon AWS, אך ישנם רבים אחרים. כדאי להשתמש במחקר באמצעות CDN, במיוחד אם יש לכם לקוחות המרוחקים ממיקום השרת שלכם.

8. המאגר שלך איטי מדי

רוב האתרים כיום מסתמכים במידה רבה על תוכן המאוחסן בבסיס נתונים. זה נכון במיוחד לאתרי מסחר אלקטרוני. סביר להניח שיש לך מוצרים רבים ואתה צריך לאחסן אותם ולספק להם קליק. בעוד שמאגרי מידע גדולים הם חברך, מסד הנתונים יכול להיות מסודר בצורה לא יעילה, או שיש מספר שאילתות גרועות. זכור, אם משתמש צריך להמתין מספר שניות בין כל שאילתה, זה מסתכם. אם המשתמשים לא מוצאים את המוצר המדויק שהם רוצים מייד, או אם זה לוקח זמן רב מדי, הם עשויים לעזוב ללא רכישה. גם אם הם אכן מוצאים משהו, הסיכויים שהם ימשיכו לגלוש יפחתו גם עם כל תוספת שנייה שהיא נדרשת.

הנה טוב מדריך צעד אחר צעד כיצד להתחיל עם זה בבסיס נתונים של MySQL.

פתק: אם יש לך מסד נתונים גדול, יתכן שתצטרך לשכור איש מקצוע של מסד נתונים שיעזור לך, מכיוון שזה יכול להסתבך מעט.

9. ספק אירוח אתרים שלך פשוט לא מספיק מהיר

לא משנה כמה אתה מתעסק עם הסרטים וההתאמות לאתר שלך, זה רק מהיר כמו הקישור החלש ביותר שלו – שבמקרה זה, הוא שרת האינטרנט שלך. בחירת מארח אינטרנט מהיר היא הבסיס לאתר מהיר. למעשה, אתה יכול לחלק את כל האופטימיזציות לשני חלקים עיקריים – 1) מיטוב האתר שלך ו -2) אופטימיזציות לשרת האינטרנט שלך. אירוח אתרים הוא קריטי, ובגלל זה כתבנו מדריכים נרחבים בנושא. שרת האינטרנט שלך הוא למעשה די מורכב ויש הרבה תצורה הנחוצה הן לחומרה והן לתוכנה של השרת הפיזי, אך למרבה המזל, רוב תוכניות אירוח אתרים מנוהלות, כלומר חברת אירוח אתרים תעשה זאת עבורך. לקבלת רשימה של כמה חברות טובות לשימוש, פרסמנו מאמר זה על מארחי האינטרנט המהירים ביותר.

סיכום

אמנם ניתן להתעמק בפירוט הרבה יותר בכל אחת מהקטגוריות שהוזכרו לעיל, אם תעקוב אחר ההנחיות הללו, יש סיכוי טוב מאוד לקצץ את זמן הטעינה של האתר שלך לחצי או יותר, ובוודאי שתשפר את מהירות האתר שלך אתר. אנא יידע אותי בפרק התגובות אם יש לך שאלות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me