6 טיפים לטיפול טוב יותר בלקוחות במדיה חברתית

טיפים לניהול חשבון המדיה החברתית שלך וכיצד להתמודד טוב יותר עם בעיות / שאלות של לקוחות תוך הגברת אמון הלקוחות במותג שלך.


טיפים לטיפול טוב יותר בלקוחות במדיה החברתית

המשגשגת כחברה תלויה ביחסי לקוחות טובים. מדיה חברתית מאפשרת גישה כמעט בלתי מוגבלת לבסיס הלקוחות שלך. זה יכול להיות דבר חיובי מאוד – אבל צריך לנהל מדיה חברתית, או שזה יכול להשפיע לרעה שלילית על העסק שלך.

הפעלת חשבון מדיה חברתית דורשת יותר מאשר פשוט לפרסם מוצרים ולקדם אותם. זו הזדמנות לפתח מערכת יחסים עמוקה ומשמעותית יותר ועמידה לאורך זמן עם בסיס הלקוחות שלך. אם נעשה נכון, חשבון המדיה החברתית שלך יכול להגביר את המכירות שלך, למשוך לקוחות חדשים ולשפר את המוניטין של המותג שלך.

אלה רק קומץ דרכים בהן תוכלו להגיע ללקוחות באמצעות מדיה חברתית:

 • קבל תשובות ללקוחות במהירות רבה יותר
 • תן ללקוחות מבט מאחורי הקלעים על החברה שלך
 • צור קשר עם משתמשי המדיה החברתית עם תמונות ווידיאו
 • הצג את הסגנון והאישיות של המותג שלך
 • קבל תובנות לגבי מאגר הלקוחות שלך באמצעות דיונים מתמשכים
 • צור קהילה סביב המותג שלך

קיום מדיניות מדיה חברתית הוא רעיון טוב לשמירה על המוניטין של המותג שלך. זה מאפשר לך לייעל את האופן והזמניות שבה מנהלי חשבון המדיה החברתית שלך פונים לתגובות של לקוחות, בין אם הם חיוביים או שליליים. פרקטיקות טובות במדיה חברתית הן פרסום טוב. ששת הטיפים הבאים חיוניים למדיניות מוצלחת של מדיה חברתית. אל תעדכן את הסטטוס שלך בלעדיהם!

רושם טוב על לקוחות מסוימים יכול לעזור לך לזכות באמון של אחרים. 71% מהצרכנים שיש להם חוויה טובה במדיה חברתית עם מותג ימליצו על כך לחבריהם.

לחץ לציוץ

טיפ 1: השב תוך 24 שעות

כאשר לקוחות מפרסמים בדף המדיה החברתית שלך, הם מצפים לתגובה בזמן. אל תשאיר אותם תלויים: פרסם תגובה לשאלות ותגובות חשובות תוך 24 שעות. באופן אידיאלי, יש לענות על בעיות הזקוקות להתייחסות מיידית, כמו בקשות לתמיכה, הרבה יותר מוקדם – מייד או אם זה לא אפשרי, תוך שעות ספורות. תמיד יש מישהו זמין בשעות רגילות לקבלת עזרה טלפונית ועצמית, ומדיה חברתית לא צריכה להיות יוצאת דופן.

טיפ 2: השתמש בשפת המותג, הטון והקול

למותג שלך יש מוניטין שזכית לו באמצעות המוצרים, השירותים והחוויות הייחודיים שאתה מציע ללקוחות שלך. כדי להדגים עוד יותר כיצד המותג שלך משרת את לקוחותיו, אתה רוצה לגרום לאינטראקציות שלך עם שירות לקוחות חברתיים להגיע מהמותג – ולא מנהל המדיה החברתית הבודד המפרסם בחשבון. הכשר את הצוות שלך אלינו לשפה מדויקת ומקצועית שנשארת עקבית לאורך כל הלוח.

טיפ 3: תעדוף בעיות & תלונות

הפוסטים החשובים ביותר לתגובה הם אלה שמגיעים מלקוחות שמתמודדים עם בעיה, בין אם זו שאלה כיצד להחזיר פריט או תלונה על אופן השירות אינו פועל עבורם. יש לטפל באלה בהקדם האפשרי. העדיפות הבאה היא תגובה לשאלות אחרות וכלליות יותר שאינן דורשות תגובה מיידית. הקדישו זמן לפרסם תגובות באופן קבוע על ביקורות שליליות, שיעזרו לכם לחסוך פנים כמו גם לחסוך מעצמכם מאובדן לקוחות.

טיפ 4: היה אמין

בנוסף להתייחסות לחששות של לקוחות, המדיה החברתית שלך היא פלטפורמה לחיבור עם לקוחות ברמה האישית. השב לכמה שיותר תגובות מבסיס הלקוחות שלך. לדוגמה, הצגת הערכה מסוימת לשבחים וביקורות חיוביות תעודד את הלקוחות להמשיך ולפרסם את הדברים הטובים. זה יותר על קידום – ממש כמו בכל עמוד במדיה חברתית, לדבר על עצמך כל הזמן יכול להיות משעמם. במקום זאת, הזרק קצת חיים לשיחה עם תוכן הקשור לצרכי הלקוח שלך. לדוגמא, בנק אוף אמריקה מציץ טיפים פיננסיים, בעוד שלקוחות הום דיפו ימצאו סרטוני הדרכה כיצד לבצע DIY, מעניינים.

טיפ 5: הראה חמלה והבנה

לקוחות יכולים להרגיש טוב עם עסקים עם חברה שמתייחסת אליהם כאל בן אדם ולא רק למספר. החדירו מציאות מסוימת בתגובות שירות הלקוחות שלכם – שמרו על מקצועיות, אך גילו גם אמפתיה כאשר הלקוחות מביעים תסכול. הם נמצאים בדף המדיה החברתית שלך מכיוון שהם רוצים חוויה חברתית ולא להאכיל שורות ארוזות מראש. היו אמיתיים והגיעו ממקום של חמלה והבנה תוך כדי האחיזה במדיניות ונהלים של החברה.

טיפ 6: ליהנות ולהיות אינפורמטיבי

הסיבות העיקריות לכך שאנשים משתמשים במדיה חברתית הן בשביל הכיף וכדי להישאר מעודכן עם הטרנדים האחרונים. שמור את התוכן שלך קליל ומבדר – יש כבר מספיק דרמה באינטרנט. היה אינפורמטיבי, אך באופן שגורם לקהל שלך להיות מעורב ולחזור לעוד. נתונים סטטיסטיים אלה מראים את ההשפעה שיש לגישה הנכונה למדיה החברתית על האסטרטגיה השיווקית שלך:

הקונצנזוס הכללי בקרב עסקים הוא שלהיות נוכחות במדיה חברתית שווה את המאמץ. ייקח קצת זמן לראות את התוצאות, אך אסטרטגיה עסקית ממושכת ויעילה של מדיה חברתית יש פוטנציאל לשנות את האופן בו אתה רואה את מאמצי השיווק שלך.

בניית אמון לקוחות ונאמנות

מתן שירות לקוחות וערך מוסף בחשבונות המדיה החברתית שלך יכול להגדיל מאוד את אמון הלקוחות במותג שלך. מבחינת הלקוח, היכולת ליצור קשר עם עסק במהירות ובקלות באמצעות מדיום בו הם משתמשים על בסיס יומיומי היא הנוחות האולטימטיבית. אתה יכול לייעל את היתרונות הן עבור הלקוחות שלך והן עבור העסק שלך על ידי קביעת מדיניות מדיה חברתית שתעזור לעובדים שלך לספק את השירות הטוב ביותר שאפשר. ביצוע ההנחיות לעיל לא רק יזכה לטובה בקרב הלקוחות, אלא גם יעזור לכם להשיג עוקבים נאמנים יותר ולהגביר את המוניטין הכללי שלכם.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map