6 טיפים לטיפול והתמודדות עם ביקורות שליליות של לקוחות

ביקורות שליליות לא חייבות להיות סוף העסק שלך. במקום זאת, חבק אותם, התמודד איתם, & סובב אותם כדי לנצל אותם.


כיצד להתמודד עם ביקורות שליליות

כבעלי עסק קטן עם אתר ונוכחות מקוונת, סביר להניח שאתה תקבל ביקורות שליליות בשלב כלשהו. אחרי הכל, אי אפשר לרצות את כולם.

עם זאת, כמה מהביקורות השליליות הללו באמת יכולות להכות בבית, וזה יכול להשאיר אותך תחושה כואבת ומתוסכלת. הם אומרים שהלקוח תמיד צודק, אבל לפעמים הם יכולים להיות בלתי סבירים לחלוטין. אם קיבלת ביקורת שלילית, עליך להתמודד איתה במהירות כדי שלא יפגע בשורה התחתונה שלך. אם לא, האמינות והמוניטין של העסק שלך עומדים על כף המאזניים.

רוב הצרכנים אומרים כי ביקורות חיוביות של לקוחות עוזרות להם לסמוך על עסק מקומי.

לחץ לציוץ

אבל איך אתה יודע אילו ביקורות על העסק שלך יש בחוץ? יכולים להיות מספר מקומות שהצרכנים יכולים להשאיר ביקורות. ככלל אצבע, בקר בגוגל וערוך חיפוש אחר שם החברה שלך. התנהג כאילו אתה לקוח פוטנציאלי ונסה לראות הכל מנקודת המבט שלו. זה ייתן לך מושג ברור הרבה יותר מה הלקוחות שלך רואים ואיך הם תופסים את האתר שלך.

טיפ מהיר: ראש אל התראות Google ולהגדיר התראה כך שבכל עת שמוזכר העסק שלך באופן מקוון (כאשר מישהו משאיר ביקורת), תקבל התראה כך שתוכל להתייחס אליו ברגע שהוא יעלה.!

כיצד להתמודד עם ביקורות שליליות

לאחר שמצאת ביקורת שלילית, מה אתה עושה? כדי לעזור לך להתחיל, יש לי 6 שיטות בהן תוכל להשתמש כדי לגשת ולטפל בביקורות השליליות הללו בצורה מקצועית. זה יעזור לך לשמור על מקצועיות האתר שלך ולהבטיח שרק טוב בא מהרע.

1. השב לכל סקירה שלילית & הצע החלטה פרטית

הבעיה העיקרית שיש לטפל בה עם ביקורות מקוונות היא העובדה שהם ציבוריים. זה מקוון לכולם לראות ולשפוט את האתר שלך באתר.

אם היית מתחיל לטפל בבעיה מול הלקוח באתר הביקורת, כגון סמוך על טייס או אתר ג’אבר, כולם יכלו לראות את השיחה נפרשת, ואם הלקוח אינו עושה דבר ממה שיש לך לומר, אתה יכול להזיק יותר מתועלת.

כשאתה מתמודד עם ביקורת שלילית, הקפד להתייחס לסקירה באופן מקוון כדי שמשתמשים מקוונים אחרים יוכלו לראות שאתה עושה זאת – אך אז בקש מהלקוח ליצור קשר עם כתובת הדוא”ל שלך, כך שתוכל לפתור את הבעיה באופן מקוון באופן לא מקוון..

לפתור ביקורות שליליות באופן פרטילהלן דוגמה נהדרת לסקירה שלילית בה בעל העסק מתייחס לביקורת, ובכל זאת מספק פיתרון פרטי לתיקון הבעיה. זה מראה לאחרים שאכפת לך מהלקוחות שלך ומצטערים שלמישהו היה חוויה שלילית וכי באופן אישי אתה מתקן את זה בשבילם.

2. השב לכל ביקורות הלקוחות

יד ביד עם השיקול שלעיל, חשוב שתקדיש זמן מדי שבוע להשיב על כל הביקורות שלך, הן טובות והן רעות. זה מראה שאכפת לך מהלקוחות שלך, גם לאחר שביצעו רכישה.

זה חשוב במיוחד כשמדובר בתשובה לביקורות גרועות. אם אינך עונה, ולקוחות רואים זאת כאשר השבת לביקורות חיוביות, הוא יכול לשלוח שתי הודעות:

 • לא אכפת לך מהלקוחות שלך
 • אתה מפחד לטפל בבעיות שיש לעסק שלך

כמובן שרוב הזמן זה לא המקרה. עם זאת, כך הלקוחות שלך יתפסו אותך. אז תצטרך להתייחס אליהם!

שמור על תשובותיך קצרות ולעניין. נסה לשמור עליהם מתחת למאה מילים.

על ידי תשובה לכל ביקורת ותראה ללקוחות עתידיים שאתה שם עבורם, הן לפני המכירה והן לאחר המכירה.

השב לכל הביקורות

טיפ מהיר: שקול את השפה בה אתה משתמש כשאתה פונה לביקורת. אם הלקוח שמח ועבר חוויה טובה, התאם זאת באמצעות אמוג’ים סמיילי ואמר שאתה מקווה לראות אותם בקרוב. עם זאת, אם הלקוח שלך נסער, אל תתקל בעוקצנות או מתנשא עם אמוג’ים. נשאר מקצועי וניטרלי.

3. כיסו את הרע עם הטוב

טקטיקה אחת בה תוכלו להשתמש בכדי להיפטר מהביקורות השליליות שלכם היא לעודד את הלקוחות המאושרים שלכם לכתוב ביקורות טובות כדי לדלל את הרעות שלכם..

למרבה הצער, מרבית הלקוחות המאושרים לא יכתבו ביקורת בעצמם. אם לקוח היה חוויה טובה בעסק שלך והשירות היה כמו שציפו, בדרך כלל הוא יסתלק מאושר וזהו. עם זאת, יש סיכוי גבוה יותר שלקוחות אומללים ישאירו ביקורת מכיוון שעברו חוויה שלילית.

אז תמיד פנו אל לקוחות מאושרים ובקשו מהם להשאיר ביקורת. אתה יכול לעודד אותם לעשות זאת באמצעות הודעות שיווק בדוא”ל או להציע תמריצים כמו הנחות ללקוחות שמשאירים ביקורת כנה.

האם ידעת? כאשר לקוח משאיר ביקורת טובה, עליכם לזכור כי הם חווים חוויה טובה עם המוצר / השירות שלכם ושהמסע ללקוח שלהם הסתיים – כך שהם יצאו מגדרם כדי להשאיר לכם משוב. הקל עליהם כמה שיותר קל!

נסה שהביקורות הטובות שלך יעלו על מספרן של הרעות שלך 10 עד 1. לדוגמה, אם לקוח פוטנציאלי בודק את ביקורות האתר שלך ורואה שיש לך 100 ביקורות – מתוכן 90 טובות ו -10 גרועות – אתה עדיין סביר לזכות אותו או אותה.

4. שימוש ב- SERPs נגד ביקורות שליליות

בדומה לטכניקה המפורטת לעיל, לפעמים אתר ביקורת אחד מיועד לנתיב כלפי מטה, וכל מה שנראה שאתה מקבל זה ביקורות שליליות. גם אם מדובר בביקורות ישנות ושניתת את דרכייך, ביקורות אלה עדיין יחזרו לרדוף אותך.

עם זה בחשבון, זה די קשה לנסות לקבל את הביקורות הללו מדוללות בעזרת טובות. אז מה אתה יכול לעשות?

התשובה; קח את המיקוד שלך לאתר אחר.

אם אתה יכול לבנות ולעודד אנשים להשאיר ביקורות טובות על השירות המעודכן שלך באתר אחר, בדומה לשיקול שלמעלה, אם יש לך אתר אחד מלא ביקורות שליליות ואחד מלא בחיוב, זו עדיין השקפה מאוזנת לעבר חדש לקוח וזה הרבה יותר טוב מאשר רק לקבל ביקורות שליליות באתר.

5. למד מהטעויות שלך

דבר שחשוב לקחת בחשבון הוא מה הביקורות אומרות בפועל על העסק שלך. אולי יש שירות או פיצ’ר באתר שלך ששכחת עליו, ויש לטפל בו.

תלמד מהטעויות שלךמקור תמונה

אתה עשוי לחשוב שהפכת את העסק שלך למושלם, אבל בסופו של יום, אתה לא משתמש בזה. הלקוחות שלכם הם, ואם יש להם מה לומר, עליכם להקשיב.

חפש אמת בביקורת שניתנה לך ובדוק אם זה משהו שאתה יכול לשנות. אתה יכול גם לבדוק את המשתמש כדי לבדוק אם הוא טרול מקוון והשאיר ביקורות רבות אחרות על חברות אחרות והאם המשוב שלהם לגיטימי.

הנה רשימת דברים שאתה צריך לקחת בחשבון בעת ​​מעקב אחר ביקורות שליליות.

 • האם יש אמת בהצהרה?
 • האם הביקורת הוגנת?
 • האם הסוקר הוא לקוח לגיטימי?
 • האם זו בעיה שחוזרת על עצמה מצוין בביקורות?
 • האם זה משהו ששכחת עליו?

כשאתה עושה את דרכך ברשימת הבדיקה הזו, צריך להיות קל לראות אם יש משהו שצריך לשפר בתוך העסק שלך או לא..

אם אתה מתכוון לשנות משהו באתר שלך והמשתמש אכן מצא בעיה באתר שלך, הקפד ליידע אותו ולהודות לו על כך שיידע אותך והכרת אותך למצב.

קשה לקחת ביקורת, אך כדאי לקחת אותה מכיוון שהיא יכולה להוביל אותך לגבהים חדשים של הצלחה.

לחץ לציוץ

6. בקש הסרת הסקירה השלילית

אם הגרוע ביותר מחמיר, כדאי לפנות לחברת הביקורות כדי לבדוק אם הם יכולים להוריד את הביקורת. כמובן, מרבית אתרי הביקורת הם פלטפורמות פתוחות בהן המשתמשים שלהם רשאים לדבר באופן חופשי על החוויה שלהם עם אתר, כך שהם עשויים להיות לא ששים להוריד אותה..

עם זאת, אם יש לך תירוץ לגיטימי, ניתן לעשות חריג. מרבית הפלטפורמות יסירו ביקורות פוגעות מטרולים או ביקורות / שקרים לא נכונים.

אף דווח על מקרים בהם מתחרים עשויים להתחזות כלקוחות למסור את האתר שלך ביקורות לא טובות, כך שלקוחות אמיתיים יש סיכוי הרבה יותר לעבור לקניות באתר שלהם..

וודאו שהביקורת לגיטימית ומלקוח אמיתי. כבעל עסק קטן, סביר להניח שתזכור את הלקוח בפועל מהביקורת. אם אחד העובדים לעבודה התמודד עם הלקוח, שאל אותו. אם אכן גילית שהסקירה מזויפת או של מתחרה, אתה אמור להיות מסוגל לדווח עליה.

סיכום

כמובן שקבלת ביקורת שלילית על העסק שלך תגרום לך להרגיש נורא, אבל זה לא סוף העולם. על ידי נקיטת הצעדים הנחוצים, אתה יכול לסתור את ההשפעות השליליות של ביקורת גרועה ולהפוך אותם לדבר חיובי לעסק שלך. אם אתה יכול לקחת את המשוב השלילי באופן אובייקטיבי, ולא באופן אישי, תלמד גם משהו בדרך ותגלה דרכים חדשות לשיפור.

זכור תמיד לטפל בבעיות שיש באתר שלך תחילה ואז להתמודד עם הביקורות. חווית הלקוח צריכה תמיד להגיע ראשונה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map