5 שלבים שיעזרו לכם להתחיל בעבודה עם כתיבת בלוגים

מדריך למתחילים המפרט 5 שלבים פשוטים לפיתוח בלוג מצליח לעסק שלך. למד היכן, מי ואיך להתחיל לפרסם את התוכן שלך.


תחילת העבודה עם בלוגים

בלוג לעסק שלך הוא דרך נהדרת להביא צמיחה חדשה, יחד עם יתרונות רבים אחרים. עם זאת, כתיבת בלוגים אינה משימה קלה והיא תדרוש מסירות רבה. להלן כמה צעדים עיקריים שיעזרו לך להתחיל בעבודה.

שלב 1: קבע היכן לארח את התוכן שלך

השלב הראשון הוא להחליט לאן הבלוג שלך צריך ללכת. האתר שלך? עמוד הפייסבוק שלך? בפלטפורמה נפרדת כמו WordPress.com? זה המקום בו דברים יכולים להיות מבלבלים … אבל אל תפחדו. זה למעשה קל יותר מכפי שזה נראה.

תמיד שמור לשים את הבלוג שלך באתר שלך

אם יש לך אתר, הוסף שם תמיד את הבלוג שלך. ברור שאתה רוצה שהתכנים שלך יראו בעיני כמה שיותר אנשים. אם אתה מוכר מוצרים או מייצר לידים במכירות באתר שלך, מה שסביר להניח שתעשה, תרצה להעביר גם את תנועת הבלוגים שלך לאתר שלך. בדרך כלל הוספת בלוג לאתר הקיים שלך היא קלה. אם אתה משתמש במערכת ניהול תוכן כמו ג’ומלה או וורדפרס, הוספת קטע בלוג לוקח כמה לחיצות.

אפשרויות חלופיות

אם אין לך אתר, תצטרך לארח את הבלוג שלך במקום אחר. להלן החלופות הנפוצות ביותר:

 • דפי מדיה חברתית: פלטפורמות אלה יכולות להיות מקום נהדר לפרסם את התוכן שלך. יש קהל מובנה, והם אינם דורשים יכולת טכנית כלשהי. עם זאת, עליך לעקוב אחר הכללים שלהם לגבי תוכן ופורמט. וכאשר התוכן שלך אהוב ו / או משותף, הוא מוגבל רק למשתמשים בפלטפורמה זו. לבסוף, אתה בדרך כלל מוותר על הזכויות לתוכן שלך. עבור עסקים מסוימים זה יכול להוות בעיה קשה.
 • פלטפורמות בלוגים ייעודיות: לאנשים שאין להם אתר, ואולי אף מדיה חברתית פעילה, שירותים כמו Typepad או Tumblr מספקים כלי בלוג חופשי פשוט ללא כאב ראש של יצירת אתר אינטרנט מלא. זוהי אפשרות נהדרת לפשטות, אך אל תניח כי “אם תבנה אותה הם יבואו”. תצטרך לשקול כיצד לייצר “גלגלי עיניים” לתוכן שלך.
 • אימייל: אם יש לך רשימת דוא”ל גדולה, אולי תרצה להתמקד בכך כערוץ עצמאי לבלוג שלך (המכיל עלון דוא”ל). ישנם שירותים טובים ומלאי תכונות כמו iContact ו- Benchmark שיכולים לענות על כל הצרכים שלך.

טיפ מהיר: בסופו של דבר, אתה רוצה שקוראי הבלוג שלך יהפכו ללקוחות. וודא שיש מסלול חלק מהמקום בו הם קוראים את התוכן שלך למקום בו הם יכולים לקנות את המוצר שלך!

שלב 2: עשה את ההודעה הראשונה בעצמך

גם אם אתה לא סופר, אתה עדיין צריך לכתוב את רשומת הבלוג הראשונה בעצמך. זה מחייב אותך לחשוב מה לומר (תוכן), ואיך לומר את זה (טון & קול). זה קריטי, גם אם אתה שוכר סופר לרישומים הבאים. אתה המומחה בנושא. נקודת המבט שלך היא ייחודית, ואתה שימושי באופן ייחודי ללקוחות שלך. לא משנה מי כותב את הבלוג שלך, עליו להיות מעודכן על ידי המומחיות שלך.

לאחר שתעשה זאת, תהיה מצויד טוב יותר להחליט על הדברים הבאים:

 • אם לכתוב את זה בעצמך או לשכור סופר
 • כיצד לבחור נושאים רלוונטיים המעניינים את הקוראים
 • אורך אופטימלי של פוסט
 • השקעה של זמן וכסף הנדרשים לתוצאה מיטבית

טיפ מהיר: כתוב ללקוחות, לא לעצמך. כתוב על הענף בו העסק שלך נמצא & לא עניינך. אל תמכור, אלא תיצור משהו מועיל. כדי להתחיל, שאל את עצמך “מה הלקוחות שלי צריכים או רוצים לדעת לפני שהם יעסקו איתי?”

שלב 3: מקור התוכן שלך

מי יפיק את התוכן? זו קריאה חשובה. תוכן רע משתקף בצורה לא טובה על העסק שלך ויכול להיות גרוע מכל תוכן. להלן כמה מהאפשרויות שלך:

 • עשה זאת בעצמך (עשה זאת בעצמך): זו האופציה הפשוטה ביותר והזולה ביותר. עם זאת, שימו לב כמה זמן לקח לכם לכתוב את הפוסט הראשון בבלוג. אמנם זה בחינם, הזמן שלך מגיע בעלות … או עלות ההזדמנות של דברים שאתה יכול לעשות אחרת או העלות בפועל של זמן העובד כדי למלא מחדש את הזמן האבוד שלך. כמו כן, אם מישהו אחר כותב מהר יותר מבלי להתפשר על האיכות, ייתכן ששיטת עשה זאת בעצמך אינה הבחירה הטובה ביותר. יתר על כן, ביקורת עצמית כנה היא תכונה נדירה. קבל משוב אובייקטיבי ובלתי ממוגן מחברים ולקוחות.
 • העובדים שלך: בעלי עסקים רבים מוצאים את זה מועיל לגייס את עובדיהם לבלוג. החיסרון הוא שעובדים כבר נמצאים בשכר השכר, והם מומחי נושא. החיסרון הוא ששכרת את העובדים שלך בגלל כישוריהם … וייתכן שכתיבה לא נמצאת ביניהם. אם יש לכם הרבה עובדים, התנסו למצוא אנשים עם הכישרון והמוטיבציה.
 • כותבי / סוכנויות בלוג חוזים: זו כנראה האפשרות הטובה ביותר שלך לתוכן באיכות גבוהה, אך ככל הנראה גם היקר ביותר. הקפד לבדוק את עבודותיהם בעבר. ישנם משאבים רבים וטובים, אך גם כמה “חנויות זיעה” שמתייחסות לתוכן כמצרך טהור, העדיפות עלות נמוכה ומהפך מהיר על פני איכות. חפש סוכנויות שיש להן צוות בכיר עם ניסיון בעריכה, ומחזור נמוך בקרב עובדי הכתיבה שלהם.

טיפ מהיר: זכור את האימרה הישנה “יש מהר, יש טוב ויש זול. בחר שתיים. ” שימו פרמיה על איכות ותקבלו איזון בין זמינות למחיר.

שלב 4: ערוך תוכנית סינדיקציה

אל תגביל את החשיפה של הבלוג שלך לאתר בו הוא מתארח. זה פשוט וקל “להפיץ” את תוכן הבלוג שלך לשקעים שונים. אם הבלוג שלך נמצא באתר שלך, סביר להניח שתרצה שהתוכן שלך יפורסם במקומות כמו:

 • חשבונות מדיה חברתית: ברגע שאתה מפרסם בלוג, ברוב המקרים אתה פשוט צריך להציב את כתובת האתר בדף המדיה החברתית שלך והוא יציג אוטומטית את כותרת הבלוג שלך, את התמונה ואת השורות הראשונות..
 • עלוני דוא”ל: אתה יכול לשלוח קישור לדף ה- HTML שלך, או אפילו לדף עצמו המוטמע בדוא”ל.

ישנן גם דרכים לאוטומציה של התהליך. שירותי מדיה חברתית רבים מציעים אינטגרציה המאפשרת לך לפרסם תוכן מפלטפורמה אחת לאחרת באופן אוטומטי. אז אתה מפרסם אותו פעם אחת והוא מופיע בכמה מקומות. אתה יכול אפילו להפוך את המודל, ולהאכיל את עדכון המדיה החברתית שלך באופן אוטומטי באתר שלך.

שירותים מסוימים, כמו חוצץ ו Hootsuite, לפעול כמרכז מחוונים להפצה מרכזי בו תוכלו לפרסם תוכן במקום אחד ולשלוט במדויק היכן ומתי הוא יפורסם.

המאגר יכול לתזמן לפרסום התוכן שלך

הפרמוטציות אינן נגמרות, אך העיקרון המנחה שלך צריך להיות מקסום מספר גלגלי העיניים שפוגעים בתוכן שלך (ומגיעים לאתרך) בכל דרך אפשרית.

טיפ מהיר: אתה לא יכול לקבל קהל גדול מדי. היה תמיד מחפש מקומות חדשים לפרסום התוכן שלך.

שלב 5: בנה להצלחה

ברגע שיש לכם מקור ותוכנית הפצה, עליכם לקחת בחשבון כמה פרקטיקות בסיסיות אשר ימקסמו את סיכויי ההצלחה שלכם.

תוכן טוב ימשוך קהל. חלק מהייעוד שלך הוא להשאיר את הקהל מעוניין ומעורב. להלן מספר טיפים להבטיח שהקהל שלך צומח ולא יתכווץ.

 • ערכו (והיצמדו לו) לוח זמנים. אם אתה עושה בלוגים בהצלחה, אז אתה בונה קהל. זה יכול ליצור ציפייה שתמשיך באותה תדר. כישלון לעמוד בציפיות יכול להרחיק את הקהל שלך. ושום דבר לא אומר “אי אפשר לסמוך על העסק הזה” כמו בלוג בו הערך האחרון בן שנתיים. היה מוכן להתייחס לבלוג שלך כמו בעיתון קטן. תחשוב כמו מפרסם. הקימו פעימה והיו עקביים.
 • וודא שהוא ידידותי לנייד. רוב הפלטפורמות של האתר בנויים בעיצוב מגיב, כך שכל מה שתפרסם יתאים לנייד. אבל אם לא, תשלם מחיר גדול באמינות ובתעבורה שאבדה.
 • השתמש בתמונה עבור כל פוסט. הבלוג שלך יוצג לעיתים קרובות בעדכון חדשות עם פריטי תוכן רבים אחרים. תמונה פרובוקטיבית יכולה להיות המפתח ללחיצה לעומת התעלמות.
 • הפוך את התוכן שלך לניתן לשיתוף. אם מישהו אוהב את התוכן שלך ורוצה לשתף אותו, זה צריך להיות פשוט וברור כיצד לעשות זאת בלחיצה אחת. אם לא, זה יתסכל את הקהל שלך ואתה עלול לפספס חשיפה נוספת שהשיתוף יוצר. למרבה המזל ישנם שירותים כמו AddThis ו- SumoMe, המספקים כלים להוספת כפתורי שיתוף לאתר שלך. לשירותי דוא”ל רבים יש גם תכונה זו, ולמרבה המזל לכל פלטפורמות המדיה החברתית יש את זה “מובנה”, אם כי כל פלטפורמה נוטה להגביל את השיתוף רק לאחרים באותה פלטפורמה..הפוך את התוכן שלך לניתן לשיתוף
 • להצטרף לשיחה. קרא את ההערות ונהל קשר עם המגיבים. אתה יכול להתייחס לכל חשש ולהעמיק את הקשר עם הקוראים המעורבים ביותר שלך. זה גם נותן לך תחושה מצוינת של האופן שבו הנושאים שלך מתקבלים, והוא מסייע מעולה לרעיונות עתידיים לבלוגים.

לבסוף, זכור את האמרה “אתה לא יכול לנהל את מה שאתה לא יכול למדוד”. באופן אידיאלי, הבלוג שלך ימשוך תשומת לב לעסק שלך. אבל זו השקעה של זמן ו / או כסף, לכן עליכם להבין את התשואה. להלן כמה דרכים פשוטות למדידת השפעה:

 • תנועת אתרים: הגדר ניתוחים בבלוג שלך כך שתוכל לשים לב לתנועה. שימו לב אילו פוסטים מציירים היטב ואילו לא. נתוני “אתר מפנה” אמורים גם לספר לך את הביצועים של פלטפורמות המדיה החברתית שלך.
 • דפי נחיתה מותאמים אישית: אם תייצר לידים או מכירות מתעבורת הבלוגים שלך, ייתכן שתרצה ליצור דף נחיתה מותאם אישית כדי לתפוס תנועה זו. לדוגמה, אם יש לך טופס באתר לבירור מכירות, צור דף וטופס נפרד לדפי הבלוגים שלך. כשקורא בלוג יכה בדף וממלא את הטופס, תדע מאיפה הוא הגיע. עם שירותים כמו בצורה מיטבית ו אינסטפאג ‘, אתה יכול לעשות זאת בקלות. שקול גם להחזיק מספר טלפון מותאם אישית כדי לעקוב אחר שיחות שנוצרו מהבלוג שלך. בדרך זו תוכל למדוד את ההשפעה בפועל בשורה התחתונה של הבלוג שלך.

אז אלה היסודות. אני מקווה שכיסינו מספיק קרקע כדי להועיל לעסק שלך. אנא קפוץ פנימה עם ההערות והשאלות שלך. בלוגים משמחים!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map