5 שיטות בדיקה לשיפור חוויית המשתמש באתר שלך

למד כיצד ליצור ולהשתמש בבדיקות פשוטות לשימושיות & חוויית משתמש (UX) כדי להבטיח שהמשתמשים שלך יבינו את המוצר שלך ויומרו ללקוחות.


טכניקות בדיקת חווית משתמש

יש לך מוצר נהדר. עגלת הקניות שלך מוגדרת. האתר מעוצב להפליא ומושך חזותית. כל מי שאתה שואל אומר זאת. רכשת פרסום. שכרת מומחה SEO והאתר שלך מקבל תנועה. הסטטיסטיקות שלך מציגות הרבה ביקורים, אבל יש בעיה:

איש אינו קונה דבר. המבקרים לא מתקדמים מדף הנחיתה.

אז מה לא בסדר? אתה יודע שיש לך מוצר נהדר. אתה יודע שזו עסקה טובה. בילית את כל הזמן הזה, אנרגיה וכסף בכדי להוציא לפועל. מה אתה עושה עכשיו?

באופן אידיאלי לא הגעת עד כה בלי לגלות את הבעיה הזו, אבל אם יש לך, ייתכן שתצטרך לחשוב מחדש על האופן בו סידרת את התוכן שלך. יכול להיות שאנשים סובלים מתסכולים המשתמשים באתר שלך, או גרוע מכך, הם בכלל לא יכולים למצוא את דרכם. חמור מכך (ואני מקווה שזו לא הבעיה שלך), אנשים לא יכולים להבין מה המוצר שלך.

תתפלאו בכמה אתרים יש בעיות אלה. למזלנו יש פתרונות.

עובדה מהירה: שיפור חוויית המשתמש באתר שלך (UX) חשוב לשיפור מכירות והמרות!

שימושיות

אתה צריך לחשוב על שימושיות של האתר שלך, ובאופן ברור יותר, בין אם אנשים מבינים כיצד לעשות את מה שהם רוצים לעשות או, וחשוב מכך, מה אתה רוצה שיעשו. ניתן להשתמש באתר אם אנשים יכולים להבין כיצד למצוא את המידע הדרוש להם ללא בעיות. הם מבינים זאת באופן אינטואיטיבי מבלי שהם צריכים לצוד. מכיוון שלרוב האנשים יש טווחי תשומת לב קצרים מאוד באופן מקוון, הדבר חיוני לכל אתר שהוא.

חווית משתמש (UX)

האם הלקוחות שלך עוסקים מספיק באתר שלך כדי לטפל בהם?

איך החוויה שלהם? האם זה מתסכל? זה לא דבר טוב. יכול להיות שיהיה לך מוצר מעולה. אם מדובר במוצר שהם זקוקים לו ורוצים ואינם יכולים להשיג במקום אחר, יתכן שזה לא חשוב ככל שיהיה, אך כפי שאתם בטח כבר יודעים, זה לעיתים רחוקות המקרה. מישהו אחר מוכר את אותו הדבר, או במחיר טוב יותר. כדי להיות תחרותי, אתה צריך להציע משהו שאחרים לא עושים.

אי הבנה נפוצה היא שהשימושיות וחוויית המשתמש הם אותו דבר. אמנם יש חפיפה רבה בין שני התחומים הללו, אך הם אינם שם נרדף. אתר יכול להיות שמיש, אך חסר UX חזק. השימושיות היא חלק מ- UX, אך לא בלעדי. זה מוכיח בצורה הטובה ביותר על ידי מספר דוגמאות.

דוגמה 1: קרייגסליסט

קרייגליסט הוא דוגמא לשימושיותCraigslist.org הוא דוגמה נהדרת לשימושיות.

Craigslist הוא דוגמא לאתר שמנוגד לחלוטין למה שמומחים רבים אומרים עליו. אין לו כמעט תוכן גרפי. אין מצגת נוצצת. זה כתוב כמעט כולו ב- HTML 1.0.

עם זאת, איכשהו זהו אחד האתרים הפופולריים ביותר באינטרנט. האם זה התוכן? בטח, יש לו את הרשימה הגדולה ביותר של מודעות דרושים באינטרנט. אבל איך הגיע התוכן הזה? כל זה מוגש על ידי משתמשים. אז למה זה עובד? בגלל שזה שמיש. אנשים יודעים בדיוק מה לעשות כשהם מגיעים לשם. זה נראה בדיוק כמו משהו שהם כבר מבינים. אין בלבול לגבי מה שיש ואיך למצוא אותו. זו דוגמא קלאסית ל שימושיות.

האם זה יעבוד לרוב אתרי המסחר האלקטרוני? כנראה שלא. Craigslist לא מבדיל בין מוצרים שונים; הם כולם אותו דבר. אין שום דחיפה לרכישה, אין שום סיבה שאנשים באמת צריכים לקנות מוצר ספציפי.

עכשיו בואו נראה דוגמא אחרת.

דוגמא 2: אמזון

אמזון היא דוגמא קלאסית לאתר בו גישות השימושיות ו- UX בו זמנית. אמזון דומה ל- Craigslist בכך שהיא שוק של מספר גדול של פריטים. יש הבדל עיקרי אחד; זו העובדה שלמעשה כמעט לכל פריט באתר יש משהו שמניע את הלקוחות לרכוש פריט, ובמקרים רבים יותר מאחד. החוויות הניתנות למשתמש מעודדות אנשים להישאר באתר. הנה כמה דוגמאות:

דוגמא לחוויית משתמש באמזון“לקוחות שקנו פריט זה קנו גם” מעודדים אנשים לרכוש פריטים אחרים ומהווים דוגמא לחוויית משתמש.
אמזון היא דוגמא לחוויית משתמש“ביקורות לקוחות” מספקים משוב כנה על פריטים. כנות מובילה לאמון, שיכול להוביל לנאמנות.

עכשיו כמובן, אתם בטח חושבים משהו כמו “אלה אתרים ענקיים. איך אוכל להתמודד עם אלה? “.

ובכן זה יכול להיות נכון, עם זאת, הנקודה העיקרית היא לא להתחרות ישירות באתרים גדולים, אלא להשתמש בכמה מהמושגים כדי לשפר את התוכן שלך ולעודד אנשים לרכוש את המוצר שלך..

האם ידעת? 88% מהצרכנים המקוונים נוטים פחות לחזור לאתר לאחר חווית משתמש גרועה.

שיפור השימושיות / UX של האתר שלך

הדבר הראשון הוא לוודא שלמשתמשים אין חוויה שלילית. אתר שאינו שמיש בצורה גרועה יבריח אנשים, יפחית באופן משמעותי את הסיכוי שלך להעביר את המידע שלך או למכור את המוצר שלך.

לכל השיטות המפורטות להלן יתרונות וחסרונות, אולם בשימוש ביחד תוכלו לקבל משוב חשוב ביותר שיעזור לכם להציג את האתר שלכם בצורה הטובה ביותר..

סמוך על עצמך

ראשית, דעתך האישית חשובה. מלבד העובדה הברורה שאתה רוצה למכור את המוצר שלך, נסה לחשוב על אתרים אחרים שבהם השתמשת. התחל עם השאלות הבאות:

ש: האם יש משהו שאתה אוהב?

שימו לב לדברים על אתרים בהם ביקרתם, מעבר לתוכן שלהם שעושה חשק לחזור

ש: האם יש משהו שאתה שונא לחלוטין? היו בטוחים לחלוטין שאינכם עושים זאת!

למשל, האם הדפדפן שלך קופא בגלל כמות גדולה של JavaScript המופעלת בדף שלך? מה דעתך על פלאש? זה דורש הרבה זיכרון ויותר ויותר אנשים משביתים אותו. אפילו אם התוכן שלך הוא פנטסטי, אם הוא גורם לתסכול הוא גרוע חסר תועלת. זה יבריח אנשים.

טעות אחת נפוצה שאני רואה הרבה היא שהאתרים מאפשרים למפרסמים באתר שלהם לכלול הרבה מהתכונות השליליות הללו. יש פתגם ישן שניתן לקחת מפרסום ברדיו.  אל תזמין מודעות הגורמות למשתמשים להחליף את התחנה.  אולי תאהב את הכנסות הפרסום שהם מביאים, אבל אם אין זה אלא לחץ פיתיון ומקפיא את דפדפן המשתמשים? יש סיכוי טוב שהם יעזבו ולעולם לא יחזרו.

משתמש מתוסכל

אל תסמכו על עצמכם

לפעמים אנו מתקרבים לתוכן שלנו ו / או לעיצוב האתר שלנו בכדי להיות מסוגלים להיות אובייקטיביים. זה מחמיר עם כמות המאמץ / הכסף שהוצא עליו. מסיבה זו תצטרך לבצע בדיקות.

טכניקות שמישות / בדיקות UX בהן תוכלו להשתמש

להלן מספר דוגמאות שניתן לעשות זאת ללא מאמץ רב מדי. יהיה לך טוב יותר אם תעשה זאת מוקדם יותר בתהליך הפיתוח שלך, אך כדאי גם לבקר בהם רגע לפני שהאתר שלך יושק, וגם אחרי שהוא יושק. (היי, תמיד יש מקום לשיפור, נכון?)

1. מבחן מסדרון

הבדיקות הקלות ביותר אך עדיין יקרות-ערך במיוחד שתוכלו לעשות זה פשוט לתפוס מישהו שאתה מכיר, חבר או בן משפחה ולבקש את דעתו. אתה עשוי לגלות שהם נותנים לך מידע חשוב שלא שקלת. קל להתסכל מעצות רבות מדי שמקבלים מהקבוצה הזו, אבל בהחלט כדאי לשים לב אליה.

יתרונות: זה קל ולוקח מעט מאוד זמן

חסרונות: אתה יכול לקבל א) תשובות לא ישרות, או ב) תשובות מותאמות אישית מדי

2. קבוצת מיקוד

זה בעצם אותו הדבר כמו בדיקות במסדרון אך עם קבוצה של אחרים מעבר לאלה הקרובים אליך. ישנן מספר פעילויות שיכולות להיות בעלות ערך עם קבוצות אלה. אל תדאג אם אין לך הרבה אנשים זמינים. עדויות מראות שרמת התועלת של התובנה עבור יותר מכמה אנשים מתחילה צא לאחר כ -4 או 5 אנשים.   אותו כלל חל על כל השיטות המתוארות להלן.

אולם דבר אחד ברור: בדיקת אפילו אדם אחד בלבד טובה יותר מבדיקת אף אחד.

3. מיון כרטיסים

זוהי שיטה מועילה אם יש לך אתר מורכב יותר עם כמות גדולה של מידע, ואתה רוצה לבנות את המידע בצורה אינטואיטיבית למשתמשים..

למשתמשים ניתן ערימה של כרטיסי אינדקס המסומנים בכל עמוד שיופיע באתר שלך. לאחר מכן הם מקבלים הנחיות למיין אותם לערימות שיכולות להיות לכם הכי הרבה הגיוני. הם מורשים לזהות איזה כרטיס הוא שם הספרייה, או שהם עשויים להשתמש בכרטיס ריק כדי ליצור אזור נושא חדש, או אפילו פריט חדש שהם ירצו למצוא באתר שלך. *

מיון כרטיסים

יתרונות: גישה זו מספקת הרבה תובנות כיצד אנשים מארגנים מידע והיכן הם יחפשו תשובות

חסרונות: סביבות מבוקרות עלולות לא להתאים לעולם האמיתי. יתכן שגם זה לא יתורגם לתוצאות בפועל.

* זו אחת השיטות החשובות ביותר בהן השתמשתי בעבר. לא רק שגיליתי שאני מארגן תוכן בצורה שונה מזו של רוב האנשים, זיהיתי כמה פיסות תוכן שצריך ליצור כדי להגדיל את השימושיות / UX של האתר.

4. תצפית

בקש מהמשתמשים לבצע סדרת משימות תוך קבלת קבוצת הוראות ולרשום את התגובות שלהם. ישנן שיטות לבצע מעקב אחר עיניים במעבדות מקצועיות שיכולות לראות בדיוק היכן אנשים מסתכלים על דף מחדר תצפית רעולי פנים שיכולים לספק תובנה חשובה, עם זאת יש דרכים פחות יקרות להשיג תוצאות שימושיות.

מכיוון שקשה להגיע לגישה לחדר תצפית, תוכלו לבצע את הבדיקה תוך כדי צפייה בנושא על כתפם, אולם עדויות מראות שאנשים יכולים לפעמים להיות עצבניים, מה שישפיע על התנהגותם ולכן התוצאות עלולות להיות לא מדויקות. דרך טובה יותר כוללת שימוש במחשב עם צג נפרד הפונה לכיוון השני. בדרך זו תוכלו לפחות לצפות בתנועות העכבר של המשתמש ולקבל תובנה חשובה.

מודל מבחן תצפית משתמש

יתרונות: גישה זו מספקת הרבה תובנות כיצד אנשים עוברים באתר. אתה יכול גם להתבונן במה שעשוי או לא יכול לעצבן אנשים

חסרונות: סביבות מבוקרות עלולות לא להתאים לעולם האמיתי. ללא קשר להגדרה, משתמשים עשויים להיות מודעים לכך שהם “נבדקים” ועשויים לשנות את תגובותיהם בהתאם

5. בדיקת A / B

בדיקות A / B מתרחשות לעתים קרובות באתרי מסחר אלקטרוני שהושקו כבר. זה כרוך ביצירת שני אתרים נפרדים עם אותו מוצר, אך מאורגנים באופן שונה ומדידת ההבדל בתוצאות / מכירות בין השניים. גישה זו נפוצה גם בשיווק.

יתרונות: זה יכול להיות יקר מאוד ולהעניק לך תוצאות בפועל לגבי מה שעובד ב”עולם האמיתי “. תוכלו לדעת איזו שיטה מייצרת מכירות בפועל, ותוכלו לעבור לאחד מהאתרים האחרים תלוי באיזו שיטה עובדת הכי טוב.

חסרונות: יתכן שאתה בודק את הדבר הלא נכון, או שהבדלים בתוצאות עשויים להיות תוצאה של משהו אחר לגמרי. יתכן שתכננת שני אתרים עם כל כך הרבה חלקים שונים, שרק לאחד מאותם קטעים הייתה השפעה, אך לא ברור איזו יצירה זו. אתה יכול לפרק את זה ולזהות קטעים בודדים, אבל זה יכול להיות מעט יקר. יהיה עליכם לבנות שני אתרים מלאים או יותר. אחת הדרכים להתנגד לכך היא לבצע רק בדיקות A / B לאחר שהשתמשת בשילוב של השיטות לעיל.

סיכום

בסך הכל, פשוט הפעולה של התחשבות בשימושיות ובחווית משתמש ושימוש לפחות באחת או שתיים בשיטות אלה כחלק מתהליך הפיתוח באתר eCommerce שלך ​​צריכה להשפיע לטובה..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map