11 כלי UX הטובים ביותר לשימוש במהלך עיצוב ופיתוח אתרים

גלה את כלי בדיקת השימושיות המובילים שבהם תוכל להשתמש כדי לשפר את חווית המשתמש באתר שלך ולהבין טוב יותר את התנהגות האורח.

כלי בדיקת UX הטובים ביותר

בניית אתר אינטרנט לעסק שלו אינה חברה קטנה; יש הרבה פריטים שיש לקחת בחשבון. האתר צריך לתפקד בצורה מסוימת, להיות גלוי למשתמשים, ויהיה קל למצוא בו חיפוש אחר נישה, מוצר או שירות מסוים..

אפשר למצוא את עצמם עם אתר מתפקד, מלא מראה מקצועי. כזו עם נוכחות נטו גדולה והרבה מבקרים אך שיעורי המרה נמוכים. חלקם עשויים לחשוב שהשירות או המוצר המוצעים לוקים בחסר או אינם רצויים בדרך כלשהי, אך לרוב זה לא הגורם למכירות נמוכות. אדם שלחץ לאתר מסוים עושה זאת מכיוון שהוא בשוק למוצר או שירות מסוים. את ההמרה הנמוכה ניתן להסביר טוב יותר על ידי חווית משתמש לקויה (UX). שיפור UX הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להעלות את שיעורי המשתמשים. כאן נסקור בדיוק את זה, החל מהסבר קצר על UX ועיצוב ומעקב אחר מיטב כלי הבדיקה של UX.

מהו UX?

חווית משתמש היא היבט של עיצוב דפי אינטרנט העוסק באופן האופן שבו משתמשים מתקשרים עם אתר אינטרנט. זה קשור לקשר שבין בני אדם לפונקציונליות של דפי אינטרנט. אנשים רבים משווים בצורה לא נכונה את UX לאיך שנראה אתר אינטרנט, עם התכונות האסתטיות שלו, אך זה לא לגמרי נכון. המונח המשמש לתיאור הפריסה, הצבע, המבנה והמראה הכללי של האתר נקרא ממשק משתמש (UI). UX ו- UI הם שני היבטים עיקריים של עיצוב אתרים ואינם ניתנים להפרדה. השניים משפיעים זה על זה. לדוגמה, תיבת גלילה יכולה לנוע למעלה ולמטה או שמאלה וימינה. שתיהן אפשרויות ממשק משתמש אך עקרונות UX אומרים לנו שמשתמשים מעדיפים לגלול למעלה ולמטה. ממשק משתמש הוא שיקול דיגיטלי גרידא ו- UX עוסק באופן הפעולה של הדיגיטל באופן אינטראקטיבי עם חוויית המשתמש האנושית.

עקרונות UX בסיסיים

היכרות עם העקרונות הבסיסיים של UX תסייע בהבנת UX ובאופן שונה מממשק המשתמש. העיקרון הראשון העיקרי של UX הוא הבהרה מבנה היררכי בזרימת מידע בדפי אינטרנט. לדוגמה, בתפריטים הנפתחים צריכים להיות כותרות קטגוריות כלליות ולהציג מידע או אפשרויות ספציפיים יותר בבחירתם. אתר צריך להיות גם קל לניווט. אם משתמש רוצה לדעת יותר על מוצר או שירות, הוא אמור להיות מסוגל למצוא אותו בקלות. אתרים נסרקים שלא נקראו, ולכן אין לצפות ממשתמש לצאת לחפש מידע מכיוון שסביר להניח שהדבר יגרום להם להיפטר. לבסוף, לעמוד צריך להיות ברמה גבוהה של הנחיות. יש לקחת את המשתמש למסע קטן שמודיע לו על המוצר או השירות המוצעים, מדוע הוא זקוק לו ומסתיים באפשרות לרכוש אותו.

11 מהכלים המובילים לבחינת UX לנסות אותם

כעת, לאחר שהושגה הבנה בסיסית של UX, אנו נבחן כמה מכלי בדיקת UX היעילים ביותר שאנשים יכולים לנצל מהם.

1. UserTesting

UserTesting מציע משוב כנה ממשתמשים אמיתיים. אתר זה מתפקד על ידי תשלום לאנשים שהוקרנו כדי ליצור אינטראקציה עם האתר ולתת משוב על כך. זה גם מציע משוב של אנשי מקצוע מנוסים בתחום UX. אנשים רבים אוהבים את זה כי זה נותן משוב הן מהמומחה והן מהמשתמש הממוצע.

2. המרה

המרת צילום מסך

להמיר מתמחה בבדיקת A / B שהיא תצוגה אנליטית של שני אתרים או יישומים וכיצד הם מבצעים זה את זה. אם לחברה או לאדם יש שני עיצובים סופיים אך אינם בטוחים איזה מהם הוא טוב יותר Convert יכול לבצע לקבוע איזה מהם מצליח יותר. המרת משתמשת בשילוב של גוגל אנליטיקס שרבים מוצאים שהם מועילים ותובנים ./

3. ביצה משוגעת

צילום מסך של מפת החום של Crazy Egg

ביצה משוגעת מספק לבעלי אתרים נתונים חזותיים על פעילות המשתמשים בדף האינטרנט. כלי זה משתמש בתכונות עוצמתיות כמו HeatMap, ScrollMap, Overlay ו- Confetti כדי לעקוב אחר דברים כמו היכן אנשים לוחצים לרוב, כמה רחוק למטה הם גולשים וכמה זמן הם מבלים בדפים מסוימים. כלי זה יכול להיות שימושי מאוד לקביעת איזו פונקציונליות מוסיפה ל- UX ואילו היבטים פשוט תופסים מקום.

4. SessionCam

SessionCam עוזר בשיפור שיעורי ההמרות על ידי שימוש בכלי ניתוח ספציפיים. היא מעסיקה תוכנות לגילוי שגיאות שמטרתן למצוא את השגיאות הנפוצות ביותר בדף אינטרנט. הוא גם מחפש נקודות בהן המשתמשים נאבקים הכי הרבה. כאשר נצפים שמשתמשים מבזבזים יותר זמן מהנדרש בחלק מסוים של אתר זה יכול להיות המשמעות של שיפור ה- UX בשלב זה. אחת התכונות הטובות ביותר שהיא מציעה הן מחליפים להפעלה. זה המקום בו בעל האתר יכול להציג את הפעילות של משתמשים בודדים כדי לראות כיצד הם מתקשרים עם האתר. אנשים לא תמיד מקיימים אינטראקציה עם אתר אינטרנט כפי שעשתה המעצב בראש, ולכן זו יכולה להיות תובנה עוצמתית. חווית המשתמש עשויה להיות שונה בהרבה מזו שהמעצב התכוון ליצור. לראות כיצד משתמשים מתקשרים עם האתר ופונקציונליותו היא אחת השיטות הטובות ביותר לקבוע אם החזון תואם את המציאות.

5. HotJar

צילום מסך של משפך HotJar

ממש כמו כלי הבדיקה שהוזכר קודם, הוט ג’אר מספק גם הקלטות הפעלה איכותיות לבעלי אתרים ומעצבי אתרים. HotJar מבוסס הרבה יותר על אנליטיקה ומשתמש גם בשימוש בסקרים ומשוב משתמשים. HotJar רואה בחוויית המשתמש באתר אינטרנט מסע, כזה שאמור בסופו של דבר להוביל אותם לבצע רכישה.

6. סיפור מלא

סיפור מלא מציעה את אותם כלי הקלטה של ​​הפעלה חיה כמו שני כלי הבדיקה הקודמים של UX אך עם דגש על זיהוי באגים ונקודות ריסוק. באגים, קריסות או תקלות (כגון לולאות בלתי נגמרות או פסק זמן של טעינת דפים) עלולים לגרום לירידות של משתמשים. עם כמות כזו של תחרות בכל משתמשי נישה אין את הסבלנות לדף אינטרנט לא תקין. גם אם ה- UX של אחד ממוטב במלואו אם האתר כולל באגים או מתרסק לעיתים קרובות, הכל יהיה לשווא.

7. LookBack

להסתכל אחורה שונה מהאחרים בכך שהוא מתמקד ב- UX לנייד. יותר ויותר אנשים מבצעים חלקים גדולים, או כולם, מהקניות המקוונות שלהם במכשירים הניידים שלהם. זה פשוט בגלל הנוחות ומספר הזמן שאנשים מבלים מחוץ לבית או הרחק משולחן המחשבים שלהם. בעל אתר סלולרי שאינו ידידותי למשתמש, שאינו ידידותי למשתמש, עשוי להוביל לשיעורי המרה ירודים עבור הצופים באתר בנייד..

8. קשוב

צילום מסך מלא

שלא כמו היישומים האחרונים שהוזכרו קשוב מתמקד יותר במשוב משתמשים לעומת נתוני פעילות המשתמשים. זה עושה זאת בצורה חכמה על ידי זיהוי הזמן הטוב ביותר לאיסוף משוב של משתמשים בהתבסס על פעילות המשתמשים, מיקוםם והתנהגותם. אפליקציית משתמשת באפשרויות דירוג, סקרים ומשוב משתמשים כתוב כדי לסייע לבעלי אתרים בשיפור ה- UX שלהם.

9. UserReport

צילום מסך של דוח משתמש

לפעמים הכלים הפשוטים ביותר הם הטובים ביותר לתפקיד. UserReport מתמקד באלגנטיות וניתוח מסובך של אלגנטיות. הוא מציע כלים בסיסיים ועם זאת עוצמתיים – סקר ומשוב כתוב. החלק הטוב ביותר ב- UserReport הוא שהתכונות הבסיסיות הן בחינם. שדרוגים, כגון דוחות ניתוחים וציון NPS זמינים כשדרוגים בתשלום.

10. Usabilla

Usabilla מציע מגוון רחב של שירותים אך ידוע בעיקר בזכות הניתוח האנליטי המעמיק שלו. מי שרוצה להבין טוב יותר את חוויית המשתמש של אינטראקציה עם האתר שלו דרך המון נקודות נתונים שונות יכול לפנות ל- Usabilla. היישום זמין גם למובייל ושימש חברות כמו טויוטה וטומי הילפיגר.

11. מחיאות כפיים

צילום מסך לוח מחוונים של מחיאות כפיים

מחיאות כפיים מתרכז סביב העיקרון של “בדיקת קהל”. יש לה את אחת הקהילות הגדולות בעולם של בודקי UX / UI והיא מציעה כמות גבוהה של פידבק שלא תחרות על ידי מתחרותיה. רשת הבוחנים הגדולה מאפשרת בדיקה של אתר אינטרנט כמעט בכל מכשיר ברחבי העולם – מחשבים ניידים, שולחנות עבודה, טאבלטים, סמארטפונים וכו ‘. בנוסף, היא מפרקת את המשוב לפי קריטריונים דמוגרפיים ספציפיים שעשויים להועיל לבעל האתר. לדוגמה, אם המוצר או השירות של אחד משווקים בעיקר לקבוצת גיל מסוימת, יהיה כדאי יותר לדעת כיצד הקבוצה הזו דירגה את האתר על פני אחרים. מי שמחפש לבדוק את האתר שלו על ידי המספר הגבוה ביותר של אנשים ככל האפשר, צריך לשקול להשתמש במחיאות כפיים.

סיכום

יצירת חווית משתמש איכותית אינה קלה. זה דורש כמות רבה של מחשבה ותכנון מצד המעצב. אף על פי כן, ההצלחה אינה נמדדת לפי כמות כלשהי של תכנון או עיצוב, אלא על ידי החוויה שיש למשתמשים בעולם האמיתי בעת אינטראקציה עם אתר אינטרנט ופונקציונליות שלו. השימוש בכלים המפורטים לעיל הוא שלב הכרחי בפיתוח UX איכותי.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me