11 אל תעשה לחוויית המשתמש של אתר האינטרנט שלך (UX)

למד כיצד לשפר את חווית המשתמש באתר שלך (המכונה UX) כדי להגדיל את קידום ה- SEO ואת ההחזר על ההשקעה שלך באמצעות 11 הנחיות שימושיות מועילות אלה..


כיצד לשפר את חווית המשתמש באתר שלך

חוויית משתמש או UX, זה די פשוט החוויה שאתר האינטרנט שלך מספק למשתמש שלך. כל אתרי האינטרנט, מעצם הגדרתם, מספקים חווית משתמש כלשהי – בין שהיא חיובית, שלילית או ניטרלית. מטרת גישת UX היא לוודא שהאתר שלך מספק חוויה מהסוג הנכון.

למה אפילו להיטיב עם UX?

ככל שהשוק המקוון מתרחב, כך גם התחרות. אתם עשויים לחשוב שיש לכם מוצר ייחודי, אך רוב הסיכויים שלמישהו אחר יש גם אותו רעיון, או דומה מאוד. חלקם עשויים אפילו לספק זאת בזול יותר ממה שאתה יכול להרשות לעצמך. אז איך אתה מתמודד?

אתה מספק משהו שאחרים לא עושים.

אנשים רבים יבחרו במוצר מסיבות שמעבר למחיר. כדי להבין טוב כיצד זה עובד, אנו יכולים להסתכל מחוץ לעולם המקוון. דוגמא קלאסית לכך היא אפל.

לוגו של אפל

אפל מייצרת במשך שנים מוצרים שרבים אוהבים. למרות שלעתים הם היו חדשניים מאוד, המוצרים שלהם לא נשארים ייחודיים לאורך זמן. כמעט תמיד תוכלו למצוא מוצר דומה ממישהו אחר עבור פחות פחות. גם מוצרי אפל נוטים לעלות משמעותית יותר, ולעיתים עד להכפיל את מחיר התחרות שלהם. האם הם טובים יותר? אולי, אבל האם הם באמת טובים פי שניים? זה מאוד לא סביר. עם זאת, איכשהו, הם פיתחו נאמנות קיצונית למותג.

אז איך הם עשו את זה?

התשובה היא שהם משתמשים במודל המספק א חוויה טובה למשתמש. זה ניכר בכל דבר, החל מתחושת העיצוב שלהם ועד למודל שירות הלקוחות שלהם. כל המוצרים שלהם מלוטשים ואלגנטיים. אם אי פעם נכנסתם לחנות של אפל, יתכן גם ששמתם לב שיש מראה ותחושה ספציפיים לחנות. אפילו הדרך בה נציגי שירות הלקוחות שלהם (“Apple Geniuses” הם מכנים אותם) מדברים אליך מנוהלת ומתוכננת בקפידה.

אפל מבינה את חשיבות החוויה שמקבלים הלקוחות, לא רק בעת השימוש במוצר, אלא כיצד הם משיגים אותו.

למה UX? הנה 13 סטטיסטיקות מרשימות על חווית משתמש שמציגה מדוע זה כל כך חשוב.

עכשיו בוא ניקח את הרעיונות האלה לאתר שלך.

חווית משתמש כוללת:

 • תראה
 • להרגיש
 • שימושיות

חווית משתמש - מראה, תחושה ושימושיות

תראה

זו הדרך בה האתר שלך נראה או מופיע למשתמשים שלך. המראה של האתר יעביר מידע למשתמשים שלכם, ללא קשר אם תרצו או לא. לפני שאתה מארגן את המראה של האתר שלך, חשוב מאוד לזהות מיהם משתמשי היעד שלך וכיצד ברצונך להופיע להם. הגישה הנכונה אינה זהה לכל סוגי האתרים. לדוגמה, אתר המציג אמנות או צילום צריך ככל הנראה מראה שונה מאשר אתר ייעוץ עסקי.

להרגיש

זה התחום שהכי חושבים עליו כשמדברים על חווית משתמש. חשוב להבין ולנסות להדריך את תחושת המשתמשים לגבי השימוש באתר שלך. איך האינטראקציה? האם זה פסיבי? האם אתה קורא להם לפעולה? האם המשתמשים שלך מרגישים מוטיבציה להגיב? מה מרגיש המשתמש בעת השימוש באתר? מה הם יוצאים מזה?

שימושיות

השימושיות עשויה להיות אחד התחומים החשובים ביותר במודל חווית המשתמש, אולם התנאים אינם נרדפים. כנראה שעדיף לחשוב על זה כעל תנאי הכרחי לשאר פונקציות ה- UX. לא משנה כמה האתר שלך נראה מגניב, אם משתמש לא יכול להבין איך להשיג את מה שהוא רוצה לעשות (או, יותר חשוב, מה אתה רוצה שיעשו), סביר להניח שהחוויה שלהם תסבול. זה יכול להשפיע לרעה על ההרגשה שלהם לגבי השימוש באתר שלך. אם האתר שלך אינו שמיש, הוא עשוי להרחיק אותם עוד לפני שתוכל אפילו לגרום להם ליצור אינטראקציה, או לפתח חוויה חיובית.

כל אחד מהגורמים הללו הם חלקים הכרחיים במודל חווית המשתמש. היחסים ביניהם הם סינרגטיים. אם אתה נכשל באחד, יתכן שסביר יותר שתיכשל אצל האחרים.

ה- DOs ואסור לעשות עבור UX

מה שתבחר לעשות תלוי במידה רבה בסוג האתר שיש לך. עם זאת, ישנן מספר ‘עשה ואל תעשה’ אשר נכונים בדרך כלל לכל אתר. הנה הם:

1. אל תתן משהו בחינם

זכרו, יש הרבה תחרות ברשת עבור גלגלי עיניים. אם משתמש / לקוח חושב שהם יכולים להשיג משהו בלי לשלם עבורו במקום אחר, הם יעזבו. מסיבה זו, כדאי לתת איזשהו “מדגם” או “טיזר”.

זה נכון במיוחד אם יש לכם תוכן איכותי או מוצר שבולט בפני עצמו. איך אנשים יכולים לדעת כמה המוצר שלך טוב בהשוואה לאחרים בלי לראות חלק ממנו?

לא בטוח מה אתה יכול למסור?

2. כלול תוכן

בדרך זו תוכלו לספק משהו לקרוא לאנשים שרוצים לדעת יותר על מוצר. לא כולם יעשו זאת, אך עבור אלה שכן יעניקו יותר סמכות לאתר שלכם. יתרון צדדי חיובי הוא שזה יעזור בשיפור קידום אתרים.

בלוג זה הוא דוגמא טובה. ישנם עצות והוראות בחינם בהן תוכלו להשתמש בפועל. זה עוזר להניע את הרצון להמשיך ולהשקיע בהקמת אתר, במציאת אירוח אתרים, בהעסקת מפתחים וכו ‘ כלים בחינם כבר בידיים שלך, ואספקה ​​קבועה של מידע חדש. זה (תיאורטית … דחיפת דחיפה) שומר אותך כאן.

דוגמאות טובות אחרות כוללות עיתונים גדולים, כמו הניו יורק טיימס או וושינגטון פוסט. אלה, יחד עם אתרי חדשות רבים ואיכותיים אחרים מספקים מספר מסוים של מאמרים בחינם בחודש לפני שהם דורשים מכם לרכוש מנוי. המאמרים החינמיים מדגימים ערך ומעודדים רכישה. החוויה של גישה לתכנים חינמיים ואיכותיים ממשיכה להחזיר אנשים.

3. אל תסיח את דעתו של המשתמש באמצעות מודעות & תמונות

זכור כלל חשוב זה:

רק בגלל שאתה יכול, זה לא אומר שאתה צריך.

זכור לנצל היטב את המרחב. אתה רוצה שמשתמשים יתמקדו בתוכן שלך, ולא בתכנים אחרים שעשויים למשוך אותם. היזהר מלפרסם מודעות בכל מקום. בטח, הם עשויים לייצר כמה קליקים עבור אותם מפרסמים מעטים, אך הדבר עלול לכבות את המשתמשים שלך בגדול.

השתמש בהוכחה חברתיתבמקום להוסיף חלונות קופצים גדולים ומעצבנים, השתמש במודעות קטנות ועדינות שרלוונטיות לדף שלך. UseProof.com היא דוגמא מושלמת המחזקת את ההוכחה החברתית וידועה כמגדילה את המכירות בממוצע של 10%. זה קטן ולא פולשני ודרך נהדרת להגדיל את ההמרות, מבלי להרוס את ה- UX שלך.

טיפ מהיר: הרתיע מפרסמים להשתמש בפלאש, ואם אפשר, לאמת את ה- JavaScript שלהם לפני שהם מאפשרים הצגת מודעות. כולנו עברו חוויות מהמחשב שלנו (במיוחד במחשבים ניידים בעלי זיכרון נמוך יותר) שקופאים או קופצים לכל מקום ממש ברגע שקראנו משהו. זה כיבוי ומשהו שיגרום למשתמשים רבים לוותר ולעזוב את האתר שלכם.

אם באתר שלך יש הרבה מאוד תוכן (אשר, כמו למשל, כאמור לעיל, עליו) לוודא שאתה מפרק אותו לקטנים קלים יותר לקריאה / עיכול של עיכול.

4. אל תשתמש במשפטים הפועלים

משפטים קצרים בולטים.

שמור על פסקאות קצרות. נסה לשמור על הפסקאות שלך לא יותר משלושה או ארבעה משפטים. באופן מקוון, יותר אנשים נוטים לקרוא במהירות וקל יותר על העיניים לשמור על זה קצר.

5. השתמש בכותרות כדי לשבור דברים

זה מקל על העיניים הרבה יותר קל, והוא יכול לאפשר למשתמשים עם זמן מוגבל לסרוק את התוכן שלך.

6. DO ספק קישורים לתוכן רלוונטי

זה מגביר את הסמכות של מה שיש לך לומר. אם לאנשים יש תחושה שאתה חקר את הנושא שלך, סביר יותר שהם יתייחסו אליך ברצינות.

ודא כי בכל פעם שאתה משתמש בקישור, אם זה לאתר אחר, שהוא פתח בחלון או בכרטיסייה אחרת.

זה משרת שתי פונקציות:

 • זה עוזר למשתמש לשמור על מקומו אם הוא רק רוצה לבדוק משהו בקצרה
 • זה מוודא שמשתמשים יישארו באתר שלך. לאחר שיסגרו את הלשונית הזו, הם עדיין יהיו באתר שלכם

7. עשה סגנון של הקישורים שלך כדי שיהיה ניתן לזהותם

הפוך אותם לברורים. זה עוזר למשוך את תשומת הלב של המשתמשים ולשמש קריאה לפעולה. זה חשוב במיוחד אם אתה מנסה לגרום למישהו לבצע רכישה, או לקרוא משהו חשוב (למשל תנאי שירותים וכו ‘).

פעם היה צריך שיהיה קישורים מדגיש כדי להראות אותם, אבל זה כבר לא המצב. עם זאת, אם בחרתם להדגיש תוכן, זה אמור להיות רק לקישורים.

הערה מהירה: האם רק ניסית ללחוץ על הטקסט שבקו תחתון? זה בסדר, אתה יכול להודות בזה לעצמך. הסיבה לכך היא שטקסטים מודגשים שימשו לעתים כה קרובות בעבר כקישורים, זה יכול בקלות לבלבל משתמשים שהיו מותנים במשך שנים לראות תוכן תחתון כקישור.

גם אם זה אולי נראה מובן מאליו, אל תשתמש במילים “לחץ כאן“לקישורים. פשוט הפוך את הטקסט המופנה לקישור.

8. אל תשתמש בתמונות, אך אל תשתמש ברבים מדי

אנשים עדיין מגיבים טוב לתכנים חזותיים. האם אתה זוכר את הביטוי “תמונה שווה אלף מילים”? זה עדיין נכון. עם זאת, חשוב לשים לב למה שאתה רוצה להעביר. התמונה השגויה עדיין תשלח הודעה, אך לא בהכרח מה שאתה רוצה: למשל תצלום ברור של מלאי אומר “גנרי” ו”לא מעניין. ” אל תציג תמונה של עוגת שוקולד על מתכון לספגטי (אלא אם כן, כמובן, הנקודה שלך היא להיות הומוריסטי).

השתמש בתמונות הנכונות לחוויית משתמש (UX)זו תמונה מגניבה למראה, אבל היא לא רלוונטית למאמר זה ותהיה UX גרוע (למעט העובדה שאנחנו משתמשים בזה כדוגמה UX גרועה, ובכך הופכת אותה לרלוונטית!)

9. ודא שבאתר שלך יש עיצוב רספונסיבי

במיוחד בימים אלה, זכור שמשתמשים ניגשים לתוכן שלך ממגוון רחב של מדיות. חלקם משתמשים בטלפון, חלקם בטאבלט, חלקם בשולחן העבודה, חלקם במחשב נייד. ודא שהאתר שלך הופך בסדר בכל אחד מהמכשירים האלה. עדיף שעדיף להשתמש ביתרונות של כל אחד מהפורמטים הללו.

הערה מהירה: אם אתה משתמש רצועת אתחול עבור הפריסה שלך, האתר שלך יהיה מגיב כברירת מחדל!

טעות אחת שראיתי הרבה: אתרים שמתאימים בצורה טובה על שולחן העבודה בחיבור במהירות גבוהה יכולים לעורר הרס במחשב הנייד המופעל תחתונה. *

* התבדחתי בעבר עם חצי שהשימושיות באינטרנט הייתה משופרת בצורה דרסטית אם מעצבי אתרים היו נאלצים להשתמש במחשבים ניידים קטנים במהירות נמוכה. בדרך כלל מעצבי רשת קדמיים עובדים על מסכים גדולים ומפוארים. הטבע האנושי הוא מה שהוא, אנו מתרגלים לסביבתנו והכל מתחיל להתקיים כיחסית להקשר זה. קל גם למושבים בכיתה א ‘לשכוח איך טיסה לכולנו במאמן או באוטובוס.

באופן דומה, זכור כי משתמשים מסוימים יעבדו על מסכים גדולים יותר; וודא שגם האתר שלך נראה בסדר. מה שעשוי להיראות טוב במחשב נייד עשוי להראות מביך כאשר הוא נמתח לגודל גדול. בדוק, בדוק ובחן שוב.

10. אל תעסיק את המשתמשים שלך

אנשים אוהבים תשומת לב אישית. פשוט מענה לתגובה או מענה לשאלה או תלונה זה דבר נפלא ויכול להקים נאמנות לקוחות כמו שום דבר אחר.

11. אל תניח שאתה צודק & DO לבדוק את האתר שלך נגד משתמשים בפועל

אינך יכול לדעת עד כמה האתר שלך יעיל עד שתבצע בדיקות בכדי לראות את התגובות של המשתמשים בפועל. הם יראו את האתר שלך בצורה שונה ממה שאתה עשוי לחשוב. האינסטינקטים שלך אולי צודקים, אבל בדרך כלל זה לא המקרה, פשוט בגלל אנשים שונים חושבים אחרת. חשוב במיוחד – יש להם צרכים ומטרות שונים מאשר שאתה יוצר האתר.

כדי להתחיל בבדיקת שמישות, הנה רשימה קצרה של מספר שיטות בדיקה ומדריך מעמיק יותר לביצוע בדיקות A / B.

סיכום

זהו כמובן רחוק מלהיות מקיף כיצד לשפר את חווית המשתמש באתר שלך, אך הדבר אמור לתת לך מערך כלים טובים להתחלה. אני בטוח שיש לך כבר כמה רעיונות מעולים. הודע לי בסעיף התגובות למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map