10 טיפים חיוניים לבדיקת A / B לבדיקת אתר המסחר האלקטרוני שלך

כיצד לבדוק ולמדוד שיעורי המרות עבור העסק המקוון שלך באמצעות בדיקת פיצול A / B & 6 מקומות איפה להתחיל להתחיל ליישם בדיקות אלה.


בדיקת פיצול להגדלת שיעורי ההמרות

בדיקת A / B או בדיקה מפוצלת היא שיטה לבדיקת השימושיות וחוויית המשתמש באתר שלך. זה כרוך ביצירת שתי גרסאות או יותר של אתר האינטרנט שלך והשוואה בין התוצאות של כל אחת מהן בכדי לזהות את הדרך הטובה ביותר להוביל משתמשים ישירות למוצר או לשירות שלך..

שלא כמו צורות אחרות של בדיקות שמישות, הדבר הנפלא בבדיקת A / B הוא שהיא מספקת הזדמנות לבדוק את האתר שלך בשווקים חיים. מבחן שנעשה היטב יספק לא רק מידע שיווקי חשוב בעתיד, אלא גם עשוי לשלם עבור עצמו בתהליך. זה יכול גם לגרום לתופעת לוואי מועילה בכך שהוא יכול לעזור לאנשים לעסוק באתר או במוצר שלך, פשוט מכיוון שרוב האנשים אוהבים תוכן חדש.

בדיקות מפוצלות של מסחר אלקטרוני

אתה עשוי למצוא מידע רב סותר על כמה זמן עליך לחכות לפני שתתכנן מחדש את אתרך, עם טווחים הטוענים בין 6 חודשים לשלוש שנים. עם זאת, באופן מציאותי עליכם לעצב מחדש את האתר שלכם כאשר הוא מפסיק להיות יעיל. איך אתה יודע? אינדיקטורים ברורים יכולים לכלול מכירות מפגרות, או הוכחות לכך שאנשים מבקרים באתר שלך ועוזבים לפני הרכישה, או יכול להיות שהם פשוט משתעממים. בדיקת A / B או פיצול יכולים לעזור בכך, להשאיר את העסק על קצות אצבעותיו, ובו זמנית לשמור על הלקוחות או המשתמשים המעוניינים.

שינוי לשם שינוי אינו בהכרח דבר טוב, אולם שינוי בכדי להעסיק אנשים, במיוחד אם זה מגדיל את השורה התחתונה שלך.

האם ידעת? הוכח כי בדיקת A / B מייצרת 20-25% הפניות נוספות לאתרי מסחר אלקטרוני, ו- 30-40% עוד לאתרי B2B.

מתודולוגיה – טיפים לבדיקת A / B יעילה

טיפ 1. עשו קודם בדיקות ראשוניות

כדאי לבסס את המחקר שלך על כמה דעות של אחרים לפני שתתחיל. לפעמים אנו מתקרבים לאתרי האינטרנט שלנו כדי להבחין בבעיות שאחרים יבחינו מייד. תיארתי כמה מהשיטות הללו בעבר שתוכלו להציץ בהן. בעוד שתרגיל כמו מיון קלפים יכול לספק מידע חשוב, לכל הפחות, עליך לבצע בדיקות קצת במסדרון כדי לקבל כמה רעיונות בסיסיים על תחומים שניתן יהיה לשפר אותם..

טיפ 2. גדלים לדוגמא

שלא כמו צורות אחרות של בדיקות שמישות אשר מציע שתוכל לבדוק פחות מעשרה אנשים, בבדיקת A / B תצטרך לעבוד עם מדגם גדול בהרבה.

אמנם אני לא רוצה לשעמם אתכם בהרצאה מפורטת על סטטיסטיקות, אך עליכם להיות מודעים לכמה מושגים, ובעיקר למשמעות סטטיסטית. זה אולי נשמע מסובך, עם זאת, זה פשוט מבחן האם התוצאות שתקבלו עשויות להיות אמיתיות, או אם הן פשוט נובעות מקריות. כדי להיות בטוחים בתוצאות שלך תלוי במידה רבה בגודל המדגם שלך, או במספר האנשים שאתה צריך לבדוק כדי להפחית את הסיכוי שהתוצאות שלך אינן אקראיות..

בדרך כלל אם אתה יכול להשיג את עצמך בוודאות של 95% שהתוצאות שלך מדויקות, זה משהו שאתה יכול לקחת כאמין למדי. במילים אחרות, עם רמה זו, יש רק סיכוי של 5% שהתוצאות שלך נובעות מקריות.

עקומה רגילה

חשוב לציין כי רק מכיוון שמשהו הוא משמעותי סטטיסטית אין זה אומר בהכרח שההשפעה גדולה. לדוגמה, נניח שאתה יכול לגרום לאחד מתוך 10,000 אנשים לרכוש את המוצר שלך בקמפיין אחד, אבל על אחד אחר, אתה מקבל שניים מאותו מדגם. למרות שהתוצאות עשויות להיות מובהקות סטטיסטית, ואתה יכול לטעון שהתוצאות שלך הוכפלו, הרי שבמציאותך יש לך רק עלייה של 0.01 אחוזים. זה לעיתים רחוקות מה שרוב היו מחשיבים כ”הצלחה “. עם זאת אם המדגם הוא רק 100, אז רמת עלייה זו משמעותה הרבה יותר. מסיבה זו, תרצה לקבוע קו בסיס של התוצאות שברצונך להשיג מהבדיקות שלך.

משך הזמן שאתה רוצה לשמור על הבדיקה שלך תלוי במידה רבה בגודל המדגם שאתה מרגיש שאתה צריך כדי לקבוע אם התוצאות שלך תקפות.

הנה מחשבון מועיל לקביעת גודל המדגם שלך.

טיפ 3. התחל עם מספר השערות

בחר כמה אזורים שהנבדקים שלך בחרו ב # 1 לעיל, והנח את הצדדים כאזורים שונים לבדיקה. השערות אינן תיאוריות; הם קבוצה של “ניחושים” משכילים שאתה, המדען שעכשיו אתה תעשה לפני שתתחיל לבחון. ערוך רשימה של אלה, עם תוצאות מוגדרות בבירור של התוצאות שאתה מצפה למצוא.

להלן מספר שאלות לדוגמא:

  • האם כפתור “רכישה עכשיו” בפינה השמאלית העליונה של הדף ישפיע יותר מאחד שבפינה השמאלית התחתונה?
  • האם קישורים לאתרים חיצוניים שייפתחו בחלון חדש יגרמו לאנשים לאתר שלך? האם הם יגרמו לאנשים לעזוב בגלל יותר מדי מידע?

טיפ 4. בחן את התיאוריות שלך

רשמו הערות מפורטות על התוצאות שלכם. השווה את ההשפעות על נתונים סטטיסטיים של השימוש באתר שלך. זהה מידע ששונה. כדאי לבדוק כמה עמודים אנשים לוחצים לפני שעוזבים, מה היחס בין מספר העמודים שלחצו לעגלת הקניות או פרטי הקשר ויחס הביקורים במכירות או אנשי קשר בפועל.. גוגל ניתוח נתונים מספק כמה פרטים מצוינים לגבי השימוש באתר שלך, כולל מכשירים שהלקוחות משתמשים בהם ומאיפה הם מגיעים. אחת התכונות האהובות עלי היא “נתיב דרך אתר” או “זרימת משתמשים” המספרות כיצד משתמשים משתמשים בפועל באתר שלך:

צילום מסך של Google Analytics של זרימת משתמשים

טיפ 5. בחן תיאוריות אישיות בכל פעם

טעות אחת נפוצה שאנשים מבצעים בבדיקת A / B היא הניסיון לבדוק הכל בבת אחת. הבעיה בגישה זו היא שאתה עלול להיות מוטעה מהתוצאות שאתה מקבל. אינך יודע אילו שינויים ביצעת השפיעו. זה עשוי להוביל אותך לבצע שינויים בדבר הלא נכון ועלול לפגוע בשורה התחתונה שלך.

טיפ 6. השתמש בבדיקה מצטברת

לאחר שקבעת ששיטה אחת עובדת טוב יותר מהשנייה, המשך לבחון השערות נוספות על סמך התוצאות שמצאת. אתה עשוי לגלות ששיטה אחת עובדת להרחיק אנשים לאורך הדרך, אך לא למקום שאתה רוצה שהם יהיו (כמו למשל לרכוש את המוצר שלך!) המשך לחפש כדי למצוא דרכים טובות יותר להביא את המשתמש לנקודת הקצה. במילים אחרות, כדי לשאול מונח ממכירות, מצא גישה שהופכת את האתר שלך ל”קרוב יותר “.

טיפ 7. בדוק גרסאות שונות של האתר שלך בו זמנית

ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע ואולי להוביל לתוצאות בדיקה מטעות. לדוגמה, יתכן שאתה מציג מודעה אחרת במיקומים שונים, מה שעלול לשנות את סוגי האנשים אליהם אתה יכול להגיע. ניתן להשליך את התוצאות שלך בגלל תקופת חגים, שונות על פי דרישה, או אם זה פשוט זמן איטי יותר בשנה. מסיבה זו, עליך להריץ את שתי הדגימות של הבדיקה שלך במקביל, כדי להפחית את הסבירות שגורמים חיצוניים ישפיעו על תוקף התוצאות שלך..

האם ידעת? גוגל ביצעה יותר מ -7,000 בדיקות A / B ב- 2011.

טיפ 8. קבל שאתה לא בסדר.

מקובל מאוד שאנשים יחפשו וימצאו מידע המאשר את מה שהם כבר מאמינים. זה נקרא “הטיה לאישור” וזה שגיאה, ואם אתה לא נמנע זה יכול להיות בעל השלכות חמורות על השורה התחתונה שלך. היה מוכן לשנות את דעתך על סמך התוצאות שלך. לפעמים יתכן שתצטרך להתחיל מחדש מההתחלה.

טיפ 9. הבנת התוצאות

טעות נפוצה במיוחד, במיוחד אצל חוקרים חדשים, היא טעות בקורלציה עם הסיבתיות.

במילים אחרות, רק בגלל ששני דברים קורים בו זמנית אין פירוש הדבר שדבר אחד גרם לדבר השני. יתכן שהתוצאות החיוביות שלך לא נובעות מהעיצובים השונים שלך; זה יכול להיות מקרי. היית יכול לראות גל של פופולריות בזמן מסוים, בגלל ביקוש פתאומי בשוק, או העובדה שהפרסומת שלך החלה להכות את האנשים הנכונים. הסכנה לטעויות מסוג זה היא שתוכלו לבצע שינויים שעלולים להיות לא יעילים, או גרוע מזה, מזיקים. מהסיבה הזו:

טיפ 10. מבחן ובחן שוב

זה נכון במיוחד אם התוצאות מס ‘6 לעיל אינן כפי שציפית, או כדי לוודא שלא תעשה את הטעויות בסעיף 8. קח את תוצאות הבדיקה הקודמת ונסה לפתח השערות חדשות. בחן את אלה. ערוך שינויים ובדוק שוב. המשיכו לנסות עד שתגיעו לתוצאות חיוביות. בחן את התוצאות החיוביות שלך בנסיבות שונות. כמו כן, לעולם אל תניחו זאת מכיוון שהעסק שלכם בשחור שהוא לא יכול להשתפר!

מה עלי לבדוק??

נהדר, אתה אומר, “עכשיו יש לי ידית על המתודולוגיה, אבל עכשיו אני צריך לדעת אילו חלקים באתר שלי עלי לבדוק.” ניתן לבצע בדיקות A / B על הרבה חלקים שונים באתר האינטרנט שלך.

דף הבית – בדרך כלל הדבר הראשון שברצונך לבדוק הוא דף הבית של האתר שלך. האם העיצוב של העמוד הראשי באתר שלך משנה את ההבדל? האם תמונות משנה את ההבדל? מה דעתך על הסברים מפורטים על המוצר שלך?

דפי נחיתה – מה עם דפי נחיתה? במילים אחרות, בדוק את העמודים שבהם אנשים נכנסים לאתר שלך. בדרך כלל זה מונע על ידי מסעות הפרסום השיווקיים שלך, בין אם מדובר בדפי שיווק, פרסום או SEO בדוא”ל. דפי נחיתה הם אחד האזורים הטובים ביותר להתנסות בהרטבת הרגליים בבדיקת A / B מכיוון שניתן לשנות אותם בקלות. סביר להניח שתראה יותר תנועה בדפים אלה. השתמש בהם כדי למצוא דרכים להרחיק תנועה לאתר שלך.

האם ידעת? עסקים עם למעלה מ- 40 דפי נחיתה הוכחו כ- 12 פעמים יותר לידים מאלו עם 1-5 בלבד.

קריאות לפעולה – האם אתה מספק לאנשים הצעות ישירות לרכישת הפריט שלך, או ליצור איתך קשר לגבי השירותים שלך? האם אתה מרחיק אנשים על ידי דרישה שיספקו מידע אישי לפני שתלמד יותר? בדוק כאן שיטות שונות.

אמון משתמשים – האם הכללת קישורים להצהרות פרטיות עוזרת? מה דעתך על קישורים לאתרי אישור / אמינות של צד שלישי, כמו הלשכה לעסקים טובים יותר. האם קישורים להמלצות משפיעים? מה דעתך על ביקורות של לקוחות?

חלקים בודדים מכל עמוד – האם העברת טקסט בדף מביאה לתוצאות טובות יותר? מה דעתך היכן אתה מציב את כפתור “רכישה עכשיו”? האם הניווט באתר שלך עובד היטב עבור אנשים, או האם הם מוותרים ועוזבים? מה דעתך על דרכים לגרום לאנשים לבחור את רשימת התפוצה שלך? התבונן דרך כל אלמנט ונסה לדמיין אותם מוצגים בדרך אחרת.

מבחן A / B מעבר לאתר שלך – דבר נוסף שקל לשכוח הוא שיש הרבה מקומות אחרים להשתמש בבדיקות A / B מעבר לאתר שלך. אתה יכול לבצע בדיקות על כמעט כל אחת מפעילות השיווק המקוון שלך או כל דבר שמניע אנשים לאתר שלך. נסה זאת באמצעות דוא”ל שיווקי והפרסומות שלך. אחד היתרונות בכך הוא מספק דרך נהדרת להעריך דפי נחיתה שונים. אתה יכול לשלוח מודעות זהות (זכור את הכלל על בדיקת אלמנט אחד בכל פעם) כשההבדל היחיד הוא שהוא מביא את הלקוח לאתר נחיתה אחר. האם אחד עובד טוב יותר מאחרים? המשך לצבוט את אלה.

סיכום

בדיקת A / B או פיצול עשויה להיראות כמו עבודה רבה, עם זאת, הזמן המושקע יכול להיות שווה את זה. אם פעל לפי ההוראות שלמעלה, תחסוך לעצמך כאבי ראש רבים ותהיה סיכוי טוב מאוד לשפר את השורה התחתונה עבור אתר eCommerce שלך..

כמו כן, בהתחשב בעובדה שניתן לעשות זאת באמצעות אתר פעיל, וכי ניתן לראות תוצאות בזמן אמת, אמור להפוך את זה לספק יותר. אם אתה מחשיב זאת כחלק מהשיווק העסקי המקוון שלך בכללותו, אתה בוודאי תראה תוצאות טובות יותר מאשר לא תעשה זאת כלל. ואל תשכח, ההתרגשות לראות את ההפניות או הגדלת המכירות שלך הופכת את כל התהליך למהנה הרבה יותר. אם אתה רק מתחיל לצאת, שקול את עצמך בר מזל שכן תתחיל לפתח את העקומה. אם לא עשית זאת בעבר, יתכן שאתה תוהה מהר מדוע לא עשית זאת לאורך כל הדרך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map