نحوه ایجاد لیست بازاریابی ایمیل

17 راه برای برقراری و دستیابی مخاطبین برای لیست بازاریابی ایمیل خود. بیاموزید که چگونه به طور ارگانیک پایگاه داده لیست ایمیل خود را رشد دهید.


راهنمای بازاریابی ایمیل - نحوه ساخت لیست ایمیل

آخرین مقاله ما در مورد بهترین نرم افزار بازاریابی ایمیل برای شروع اولین کمپین ایمیل با شما صحبت کرده است. اما قبل از ضربه زدن به “ارسال” ، یک جنبه مهم دیگر وجود دارد که باید تحت پوشش قرار گیرد: ایجاد & ایجاد یک لیست بازاریابی ایمیل به گونه ای که مخاطبین واقعی برای ارسال ایمیل به آنها داشته باشید!

17 راهی که می توانید افراد واقعی را برای لیست بازاریابی ایمیل خود بدست آورید

کمپین بازاریابی ایمیل شما تنها در صورتی موثر است که لیست صحیحی از افرادی را برای ارسال به آن داشته باشید. شما باید افرادی را که به شما و محصولات شما علاقه مند هستند پیدا کنید و به آنها دسترسی پیدا کنید. به این هدف گذاری گفته می شود. درست مانند هر کانال بازاریابی ، افراد هدفمند افرادی هستند که به بهترین وجه تبدیل به مشتری می شوند. ذکر شده در زیر 17 روش برای ساختن لیست بازاریابی با کیفیت بالا و ایمیل با افراد مناسب ذکر شده است. لیستی که شما با آن در اختیارتان قرار گرفته ممکن است از لیست مورد استفاده شما در حال حاضر کوچکتر باشد ، اما کیفیت بالاتر و با ارزش تری خواهد بود. و لیست پاداش های “اهداء” در پایین را از دست ندهید.

نحوه ایجاد لیست بازاریابی ایمیل

1. فراخوانی به عمل

شما آنچه را که نمی خواهید دریافت خواهید کرد ، و هیچ کجا این حقیقت بیشتر از وب سایت شما نیست. این بسیار مهم است ، باید صفحه فرود شما در اطراف فراخوانی (CTA) طراحی شود. مردم می خواهند بتوانند به سرعت ارزیابی کنند که چه اقدامی باید انجام دهند ، بنابراین CTA شما باید اولین چیزی باشد که بازدید کننده شما مشاهده می کند. فکر کنید که این امکان را به بازدید کنندگان خود می دهد تا به محتوای ارزشمند خود دسترسی پیدا کنند.

2. آن را قانع کننده کنید

CTA شما باید به اندازه پیشنهاداتتان قانع کننده باشد. برای گرفتن هواداران بالقوه خود به متن تولید شده به طور خودکار متکی نیستید ، در مورد آنچه برایشان مهم است با آنها صحبت کنید. به جای “ثبت نام برای دریافت خبرنامه” ، آن را به یک پیشنهاد غیرقابل مقاومت تبدیل کنید. به آنها بگویید که چه انتظاری دارند. “از یکشنبه این روز عشق بیشتری را در زندگی خود جلب کنید. هفتگی. “

3. یک Pop-Up نصب کنید

پنجره های اسلایدها ، اسلایدها ، منوها و پاپوورها همه گیر شده اند و یک دلیل برای آن وجود دارد. شماره. در کارآزمایی های متعدد ، پنجره ها دو برابر و چهار برابر شده اند. آنها به خوبی با محتوای جالب توجه کار می کنند ، زیرا می توانید یک پاپ آپ را فعال کنید تا به کلیک در سایت شما پاسخگو باشد. بگویید بازدید کنندگان روی “بیشتر بخوانید” کلیک کنید ، قبل از اینکه به بقیه مقاله برسید ، یک پنجره بازشو می تواند به آنها فرصتی بدهد که همه آنها را به صندوق ورودی خود تحویل دهند. فقط مطمئن باشید که مجبور به انتخاب کردن نیستید. برای بستن پنجره ، یک تیک تیک را وارد کنید ، اما حتما فرصتی دیگر برای پیوستن به انجمن خود در انتهای مقاله ارائه دهید.

4. چند پنجره بازشو را نصب کنید

وقتی یک بازدید کننده در صفحه اصلی شما فرود نمی آید ، نمی خواهید فرصتی را بدست آورید که نامه الکترونیکی وی را صرفاً به دلیل وجود CTA آشکار دریافت نکنید. بهترین سازندگان لیست ، ایمیل را جزئی از طراحی وبلاگ خود نمی دانند ، جایی که بازدید کنندگان نمی توانند از تماشای ثبت نام استفاده کنند..

5. ارائه مطالب ارزشمند

طرفداران شما به اندازه شما شلوغ هستند. آن را به ارزش املاک و مستغلات با ارزش را در صندوق ورودی های خود قرار دهید تا خبرنامه خود را درج کنید. دریابید که به دنبال چه نوع اطلاعاتی هستند و محتوا را ایجاد کنید که راه حل هایی برای نگرانی ها و مشکلات آنها باشد. اگر مادران شلوغ را هدف قرار داده اید ، نکاتی درباره صرفه جویی در وقت خود را به آنها بدهید. با این وجود بهتر است مشخص کنید که چه نوع اطلاعاتی را ارائه می دهند.

6. اهرم رسانه های اجتماعی

صفحه فیس بوک ، فید توییتر ، کانال YouTube و پست های Google+ بازخورد ارزشمندی را در مورد مخاطبان شما ارائه می دهد. به عنوان مثال ، تعیین کنید که کدام پست ها محبوب ترین هستند. آیا طرفداران شما بهتر به جوک ها یا فیلم های DIY پاسخ می دهند؟ اگر شما خدمات طراحی را می فروشید اما متوجه می شوید شوخی های شما پاسخ بهتری دریافت می کنند ، بهتر است به دنبال راه هایی برای ادغام طنز در محتوا باشید. به همین ترتیب ، ممکن است در سیستم عامل های مختلف پاسخ های متفاوتی دریافت کنید. محتوای محبوب خود را پیگیری کنید و برای خبرنامه ها ، CTA ها و سایر پیشنهادات خود مجدداً تصور کنید.

7. وبینارها

بله ، وبینار کار زیادی است. اما اگر می خواهید لیست خود را رشد دهید ، این مقدار از کار فراتر می رود. وبینارها محدودیت زمانی داخلی دارند که باعث می شود افراد پاسخ دهند. شما می توانید با مخاطبان خود درگیر شوید و فوراً با مشترکین جدید خود اعتبار ایجاد کنید. همچنین شما می توانید بازخورد در زمان واقعی از طرفداران دریافت کنید. برای ایجاد علاقه می توانید هشتگ ایجاد کنید ، سپس به افرادی که این درخواست را دارند پس از بازی دسترسی پیدا کنید. نشان داده شده است که وبینارها به طور مداوم باعث افزایش لیست هایی با اعضای بسیار پاسخگو می شوند.

8. Freebies پیشنهاد دهید

مردم به محتوای رایگان آنلاین عادت کرده اند ، بنابراین بهترین راه برای استفاده از فرصتی برای به اشتراک گذاشتن محتوای رایگان ، ارزشمند سازی آن است. به عبارت دیگر ، چیزهای خوب را کنار بگذارید. اگر یک مشترک در ازای محتوای زیرمجموعه ، بدتر از آن که مشترکاً مشترک نیستید ، ایمیل خود را ارسال کنید ، این نمایی است که از مارک شما دارند. بنابراین مطمئن باشید که هزینه های رایگان قیمت شماست.

9. ثبت سایت

ثبت نام سایت متداول ترین و مؤثرترین وسیله کسب بازاریاب ها است. هر زمان که بازدید کننده نیاز به پر کردن فرم در سایت شما داشته باشد ، به آنها این فرصت را می دهد تا اطلاعات را بطور خودکار ذخیره کنند. بهترین کار این است که یک دکمه انتخاب کردن را وارد کنید ، بنابراین می دانید که آنها برای دریافت ایمیل های واقعی شما بازی هستند. حتی اگر اینگونه نباشند ، می دانید بازدید کننده ای دارید که قصد بازگشت دارد. این وظیفه شماست که یک پیشنهاد فریبنده را برای انتخاب خود انتخاب کنید.

10. پیوند اشتراک را مفید نگه دارید

طرفداران شما می توانند و از لیست های شما به غیر از فرم های ضبط در سایت شما ثبت نام کنند. پیوندهایی را در امضاهای ایمیل شما و کارمندان خود ، در پروفایل رسانه های اجتماعی و بایگانی وبلاگ وارد کنید.

11. میزبان یک مسابقه

این متفاوت از یک پیشنهاد رایگان است. طرفداران خود را با یک مسابقه جذاب کنید. از آنها بخواهید که یک محصول جدید را معرفی کنند یا بهترین دستور العمل خود را ارسال کنند. و البته از شرکت کنندگان بخواهید تا با استفاده از آدرس ایمیل خود ثبت نام کنند. و فراموش نکنید که آن را با استفاده از رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید. این می تواند بسیار سرگرم کننده باشد و اطلاعات ارزشمند مشتری را ارائه دهد.

12. هدف

این بسیار اساسی است که ما اغلب از آن غافل می شویم. اما اگر در محصولات حیوانات خانگی فقط تخفیف در فروشگاه ارائه می دهید ، می خواهید تمام تلاش خود را برای ارسال اطلاعات به مشتریانی که حیوانات خانگی دارند انجام دهید. بسته به تبلیغ ، ممکن است نامه پستی خود را برای مخاطبان محلی نیز محدود کنید. حتماً لیست های جداگانه ای تنظیم کنید تا بتوانید تلاش های خود را بر روی گروه های مناسب متمرکز کنید. مشتریان شما می توانند هنگام انتخاب یا استفاده از منوی کشویی یا جعبه انتخاب گزینه خود را انتخاب کنند. نکته طرفدار: گزینه های مختلفی را اجازه دهید.

13. لغو اشتراک

این ممکن است در نگاه اول منطقی به نظر نرسد ، اما صحبت از ایجاد لیست کیفیت در لیست کمیت ها است. بیشتر خدمات بازاریابی ایمیل توسط مشترکین و همچنین تعداد ایمیل دریافت می شود ، بنابراین در اصل شما می توانید برای حفظ آدرس ایمیل افرادی که ایمیل شما را باز نمی کنند ، هزینه پرداخت کنید. آنها طرفدار نیستند. بهتر است از شر آنها خلاص شوید و به اعضای اصلی خود توجه کنید. برای لیست اعضا ، از آنها ایمیل بفرستید و از آنها بخواهید انتخاب کنند ، و کسانی که جواب نمی دهند را حذف کنید.

14. آزمایش با انواع محتوا

شما می توانید با ارائه چیزهای متفاوت یا جدید در سایت خود ، محصولات جدید تولید کنید. به عنوان مثال ، اگر پادکست معمولی دارید ، می خواهید یک کاغذ سفید را در مورد بهترین شیوه های پادکست ارائه دهید. این یک نوع محتوا متفاوت از آنچه معمولاً ارائه می دهید ، می باشد و این ممکن است چیزی باشد که شما نیاز دارید تا بازدید کنندگان جدید را برای ثبت نام جذب کنید. باز هم ، شما می توانید اطلاعات ارزشمندی کسب کنید. اگر پست های وبلاگ شما ترافیک زیادی ایجاد نمی کنند اما فیلم های YouTube شما هستند ، ممکن است در نظر داشته باشید که محتوای خود را در کجا قرار دهید.

15. وبلاگهای مهمان را بنویسید

هنگامی که شما یک پست وبلاگ می نویسید ، همیشه یک نامه با نام خود و پیوندی به وب سایت یا وبلاگ خود درج می کنید. بنابراین وقتی برای وب سایت شخص دیگری یک پست وبلاگ می نویسید ، به مخاطبان کاملاً جدید دسترسی پیدا خواهید کرد. این به معنای قرار دادن نام و محتوای شما در مقابل چشمان تازه است. فقط مطمئن شوید که صفحه فرود که در دفترچه راهنمای شما وجود دارد دارای فرم برجسته ضبط ایمیل است.

16. جفت کردن

این بسیار شبیه اجرای مسابقه است و در واقع می تواند یک مسابقه باشد. اما در این حالت شما برای اجرای تبلیغات یا مسابقه با شریک زندگی خود پیوستید. باز هم ، از طریق شریک زندگی خود به مخاطبان جدید دسترسی پیدا می کنید ، و حتی ممکن است راه های جدیدی را برای تبلیغ پیشنهادات خود کشف کنید. فقط مطمئن باشید که با شریک زندگی منطقی کار می کنید. اگر مخاطبان شما کودک هستند ، شاید منطقی نباشد که با یک شرکت شراب همکاری کنید. سپس دوباره ، یک تبلیغ هوشمندانه با هدف والدین مخاطبان شما می تواند کار کند. هر مورد منحصر به فرد خواهد بود.

17. تبلیغ کنید

این آخرین لیست است اما به هیچ وجه. در اقتصاد اشتراکی ، هنوز جایی برای تبلیغات پولی وجود دارد. خبر خوب این است که لازم نیست بانک را بشکنیم. تبلیغات موتور هدفمند و فیدهای فیس بوک راه هایی را برای مخاطبان آینده نگر از میکرو هدف ارائه می دهند ، و می توانید بودجه ای را انتخاب کنید که برای اجرای کارآزمایی راحت باشید.

و اکنون برای پاداش شما!

این سه اشتباه بسیار آسان است ، اما به خاطر داشته باشید:

  • فقط به این دلیل که شخصی برای شما ایمیل ارسال می کند ، به این معنی نیست که آنها می خواهند در لیست شما باشند.
  • داشتن کارت ویزیت شخصی به این معنی نیست که آنها می خواهند لیست شما باشند.
  • حتی اگر شخصی چیزی را از شما خریداری کند ، این بدان معنا نیست که آنها می خواهند در لیست شما باشند.

با دنبال کردن این پیشنهادات می توانید یک لیست بازاریابی ایمیل پاسخگو قوی ایجاد کنید که به خوبی تبدیل می شود زیرا این امر بر اساس کیفیت و نه کمیت است. همچنین به یاد داشته باشید که لیست خود را فعلی نگه دارید و به طور مداوم مخاطبین منسوخ یا منسوخ را حذف کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me