אופטימיזציה למנועי חיפוש 101

המדריך של בעל העסק הקטן שלנו לאופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO). למד אודות היסודות של SEO וכיצד להתחיל בעבודה, כך שתוכל לדרג במנועי חיפוש.


חברות SEO הטובות ביותר

רוצה לקבל את דירוג האתר שלך במנועי חיפוש כמו גוגל & בינג? אם כן, תצטרך להתחיל לבצע פעולה שנקראת אופטימיזציה למנועי חיפוש (מקוצר קידום אתרים בדרך כלל בקיצור) לאתר שלך. במאמר זה, נדון ביסודות SEO ונדאג להכיר כמה דברים שעליך לעשות כדי להשיג דירוג טוב יותר במנועי חיפוש. אז בואו נתחיל עם היסודות!

מה זה קידום אתרים?

קידום אתרים הוא תהליך ההשפעה על הנראות של אתר או דף אינטרנט בתוצאות הבלתי-משולמות של מנוע חיפוש שיוצבו גבוה יותר בדף התוצאות של מנוע החיפוש (בדרך כלל מקוצר ל- SERP בקיצור). במילים אחרות, זה בעצם אומר לנסות לגרום לאתר שלך לדרג טוב במנועי חיפוש כמו גוגל ובינג, כך שאנשים יוכלו למצוא אותך בעת חיפוש! להלן דוגמה לדירוג עמוד האינטרנט של ויקיפדיה כתוצאה רביעית בגוגל עבור מילת המפתח “מה זה SEO”. בדרך כלל, ככל שדף אינטרנט גבוה יותר על גבי ה- SERP, כך הוא יראה יותר ותנועה. אחרי הכל, כמה פעמים ניסית חיפוש חדש במקום לעבור לדף 2?

מה זה קידום אתרים

כפי שאתה יכול לדמיין, ישנם יתרונות רבים בכך שהאתר שלך דורג היטב במנועי חיפוש … הבעיה היא לגרום לזה לקרות. בשל האופי והמורכבות ההולכת וגוברת משתמשים במנועי חיפוש כדי לחשב את דירוג האתרים, SEO הוא תהליך ארוך ומייגע. אז ככל שתקדימו להתחיל עם זה, כן ייטב. גם SEO לא קל. סביר להניח שישנם אינספור אתרים שכבר מנסים לדרג את אותן מילות המפתח שהאתר שלך הוא. מסיבה זו, מילות מפתח רבות הן תחרותיות ביותר לדירוג והן יכולות להיות מאוד קשות עבור בעל עסק קטן להשיג. אנו ממליצים להעסיק חברת SEO מקצועית שתעזור לך להשיג את יעדי SEO שלך. ראה האם אתה באמת זקוק לחברת SEO למידע נוסף. עם זאת, אפילו באחד, זה עדיין הולך להיות תהליך ארוך וקשה. לא משנה אם אתה צריך לשכור SEO מקצועי או לא, כדאי ללמוד על היסודות של SEO כך או כך, כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת לעסק שלך..

באתר Vs. מחוץ לאתר

ביצוע קידום אתרים בדרך כלל מחולק לשני חלקים עיקריים – המכונים SEO באתר ובאתר. קידום אתרים באתר מתייחס לאופטימיזציה טכנית של האתר הפיזי ואילו SEO מחוץ לאתר מתייחס לנהלים חיצוניים מחוץ לאתר שלך. רוב חברות SEO תחל בביקורת באתר האינטרנט שלך במטרה לנתח אילו אופטימיזציות טכניות ניתן לשפר כדי להבטיח שהאתר שלך יהיה “ידידותי למנועי חיפוש” ככל האפשר. לאחר סיום זה, הם יעבירו את המיקוד שלהם לנהלי SEO מחוץ לאתר וימשיכו לעבוד על זה כל חודש עד לסיום החוזה שלכם. כדי לעזור לך להבין טוב יותר את ה- SEO באתר ובאתר, סיפקנו כמה דוגמאות להלן:

דוגמאות לקידום אתרים באתר:

 • גלה את מילות המפתח הנכונות – גילוי מילות המפתח הנכונות למיקוד הוא חיוני להצלחת קמפיין SEO. אם אינך יודע מה הצרכנים מחפשים, איך אתה יודע למי למקד? בעזרת כלים כמו סייר מילות המפתח של Moz, מתכנן מילות המפתח של גוגל ו- SEMRush תוכלו להבין לאילו מילות מפתח בנישה מחפשים ואילו מילות מפתח מתחרות מתמקדות כעת. מילות מפתח אלה יהיו עמוד השדרה של הקמפיין.
  קביעת מילות המפתח למיקוד באמצעות כלי לתכנון מילות מפתח
 • בצע אופטימיזציה של תגיות כותרות, כותרות, תמונות ותוכן – לאחר שתחקרת וגילית את מילות המפתח שלך, יישם את מילות המפתח האלה בצורה אסטרטגית בכל תגיות הכותרות, הכותרות (H1 עד H6), טקסט חלופי של תמונה (תכונות alt) והתוכן שבדף. היזהר שלא להרחיק לכת. בראש ובראשונה צריך להיות קריא לתוכן שלך!
 • ארגון מחדש של כתובות אתרים – לכל דף באתר שלך צריכה להיות כתובת URL מעוצבת כדי להיות הגיונית באופן סמנטי. בצע אופטימיזציה של כל כתובת אתר לתיאור תוך שהיא מכילה מילות מפתח חשובות. כל כתובת אתר חייבת להיות תמציתית – בדרך כלל לא יותר מ- 75 תווים.
 • צור מפת אתר XML – מפת אתר של XML מספרת למנועי חיפוש על הדפים באתר, על חשיבותם היחסית זה לזה ותדירות העדכון של הדפים. מפת האתר של XML מועיל לרוב רק למנוע החיפוש.
 • תיקון או הפניה מחדש של עמודים שבורים – חשוב לאתר ולטפל בדפים שבורים (4xx שגיאה) באתר. תיקון או הפניה מחדש של הדף 301 יבטיח שימושיות גם למבקרים וגם למנועי חיפוש.
 • אופטימיזציה לנייד – מאז עדכון האלגוריתם “Mobilegeddon” של גוגל, העיצוב התגובה של האתר או הידידותיות הסלולרית של Google, משחק כעת תפקיד בגורם הדירוג שלו. חשוב לבצע אופטימיזציה של אתר שישמש בכל מחשב, סמארטפונים וטאבלטים.

דוגמאות לקידום אתרים מחוץ לאתר:

 • בניית קישורים – רכישת קישורים נכנסים היא בדרך כלל עיקר מסע הפרסום המקוון לקידום אתרים. המשמעות היא לגרום לאתרים אחרים לקשר אליך. לא זו בלבד שהדבר מועיל ישירות לאופטימיזציה למנועי החיפוש של האתר, אלא שהוא יכול גם לשמש הפניה ישירה לאתר מאתרים אחרים – מה שמניע תנועה ממוקדת לאתר שלך. שימו לב שבניית קישורים יכולה להיות חרב פיפיות בעולם ה- SEO. בניית קישורים אמורה להתרחש באופן טבעי ולעולם אסור לכם להשתתף בה בניית קישור כובע שחור – – טכניקות.
 • ניטור קישורים נכנסים – כמו כן, חשוב לעקוב אחר קישורי הקישור לאתר שלך כדי להבטיח שהם תקפים ולא פוגעים באתר שלך. לאחר קישורים נכנסים “ספימיים” לא רלוונטיים לאתר שלך, עלול לגרום למנועי חיפוש להעניש את האתר שלך בירידות בדירוג. פיקוח והסרה מתמדת של קישורי כניסה זבל שמצביעים על אתר האינטרנט שלך הוא כעת חלק חשוב ב- SEO באתר.
 • ניתוח מתחרה – בדרך כלל כדאי לפקוח עין על מאמצי האופטימיזציה של המתחרים שלך ולהבין כיצד הם מדורגים באתרי האינטרנט שלהם. גלה אילו דפים באתר שלהם מציגים ביצועים טובים מבחינת SEO. לאילו מילות מפתח הם ממוקדים? איזה סוג של תוכן הם דוחפים? השתמש בתשובות אלה כדי לתכנן קמפיין קידום אתרים ממוקד.
  צילום מסך של SEMRush להמחשת המתחרים שלך.
 • שתף תוכן – המדיה החברתית הופכת לחזקה יותר ויותר. שיתופים וסימוני ‘אהבתי’ חברתיים יכולים לשמש אינדיקטור לפופולריות של אתר אינטרנט בגלל המידע החשוב שהוא מספק. שלא לדבר על העברת תוכן דרך ערוצי המדיה החברתית היא הזדמנות נהדרת להעביר תנועה ממוקדת לאתר.

מיטוב לחיפוש מקומי

בנוסף לקידום אתרים באתר ובאתר, עליך לשקול קידום אתרים מקומי. כפי שהשם מרמז, זה מיועד לעסקים מקומיים שמכוונים למיקום טוב יותר ב- SERP של חיפושים מוגבלים גיאוגרפית – בעיקרון מנסים למצוא אנשים המחפשים בקרבת מקום. האם שלפת אי פעם את הסמארטפון שלך וביקשת ממנו “מקומות פיצה בקרבי”?

דוגמה לחיפוש מקומי

קידום אתרים מקומי חשוב להפליא לעסקים מקומיים והוא דורש עבודה נוספת. אם יש לך עסק מקומי, תצטרך ללמוד על השונים גורמי דירוג מקומיים שגוגל משתמשת בה. יתר על כן, קידום מקומי הוא דבר שמשתנה במהירות ותצטרך להתעדכן בנוגע לשיטות העבודה המומלצות.

ל- SEO לא נכון יש השלכות

כפי שאתה יכול לראות, ביצוע SEO באתר האינטרנט שלך הוא עבודה רבה. יתר על כן, ביצוע SEO בדרך הלא נכונה עלול לגרום לתוצאות שליליות! בין אם החלטתם להעסיק חברת קידום אתרים או לעשות זאת בעצמכם, וודאו שהאתר שלכם דבק בה הנחיות למנהלי אתרים של גוגל. זה יעזור לך להימנע מטכניקות כובע מסוכנות או שחורות שעלולות לפגוע בדירוג שלך. להלן רשימה של טקטיקות SEO שיש להימנע מהן.

סיכוני אופטימיזציה למנועי חיפוש

סיכום

בין SEO לאתר ובין אתר, להתעדכן בשינויי האלגוריתם של גוגל, לוודא שהעסק שלך יופיע במפות Google ולהישאר לפני התחרות – אופטימיזציה למנועי חיפוש דורשת זמן רב ומאמץ כדי לייצר קמפיין מצליח. מכיוון שדירוג במנועי חיפוש חיוני יותר ויותר להצלחתו המקוונת של עסק, זה תלוי באותו עסק להחליט אם יש להם את המשאבים העומדים לרשותם בכדי לנהל קמפיין SEO בעצמם, או האם עדיף למיקור חוץ של צוות או לא. של אנשי מקצוע בתחום SEO שיטפלו בעבודה עבורם. לא משנה באיזה מסלול תבחרו לעבור, חובה שקידום אתרים יהיה חלק מהעתיד של העסק שלכם.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me