سؤالاتی که می توانید هنگام استخدام یک طراح وب بپرسید

راهنمای صاحب مشاغل کوچک برای استخدام یک طراح وب حرفه ای و سؤالاتی که باید در هنگام استخدام سؤال کنید. نحوه مصاحبه با طراح وب.

راهنمای طراحی وب حرفه ای

در مقاله قبلی ما بهترین مکان ها را برای یافتن یک طراح وب پوشش داده ایم. در این مقاله ، ما می خواهیم نحوه استخدام یک طراح وب و چه سؤالاتی را در طول فرآیند استخدام بپرسید.

بیایید بگوییم که شما برخی از کاندیداهای خوب را فهرست کرده اید و شما آماده هستید تا قدم بعدی را بردارید و با آنها تماس بگیرید. آماده کردن خود قبل از انجام مصاحبه ، شما را در موقعیت بهتری قرار می دهد تا اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید. در اینجا چند سوال اساسی برای پرسیدن خودتان قبل از ملاقات یا مصاحبه با طراحان وب ارائه شده است:

Contents

سؤالاتی که باید قبل از ملاقات با یک طراح وب از خود بپرسید

دستیابی به یک متخصص برای کار در زمینه طراحی وب یک گام بزرگ است ، و مهم است که درک روشنی از انتظارات و اهداف خود داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما یک موفقیت است.

با طرح سؤالات زیر به خودتان مسائل را به دست خودتان ببرید.

س: چه نوع وب سایتی را ایجاد می کنم?

ایده خوبی است که با چشم انداز خود در مورد وب سایتی که می خواهید بسازید تا حد امکان روشن باشد. آیا این یک سایت “بروشور” است که اطلاعاتی در مورد تجارت آجر و ملات موجود شما ارائه می دهد؟ آیا وب سایت تجارت الکترونیکی را با فروش محصولات یا خدمات راه اندازی می کنید؟ آیا در حال ایجاد یک انجمن یا سایت رسانه های اجتماعی هستید که مخاطبان طاقچه را هدف قرار می دهد?

دانستن نوع سایتی که می خواهید بسازید به شما در انتخاب انتخاب طراح وب کمک خواهد کرد. برخی از طراحان وب در تجارت الکترونیک تخصص دارند ، برخی دیگر سایتهای خارق العاده ای را برای نشان دادن نمونه کارها یا برجسته کردن مزایای شرکت مشاوره خود ایجاد می کنند. با توجه به این نکته ، می توانید کار و مهارت های هر طراح وب را مرور کنید تا مطمئن شوید که از نظر نوع وب سایتی که می خواهید بسازید مناسب هستند.

س: آیا من خودم محتوای را ایجاد و ویرایش می کنم یا اینکه شخص دیگری این کار را انجام دهد?

اگر از ارائه ها ، نامه های فروش یا مواد بازاریابی مطالب موجود دارید و برای “پخش آنلاین” فقط به یک طراح وب احتیاج دارید ، می توانید به دنبال کاندیدایی باشید که برای ایجاد یک سایت اصلی استاتیک مناسب باشد..

از طرف دیگر ، اگر قصد دارید یک وبلاگ داشته باشید یا به طور مرتب محتوا را در وب سایت خود به روز کنید ، به یک طراح وب نیاز دارید که بتواند به شما در تنظیم سیستم مدیریت محتوا (CMS) مانند WordPress یا Joomla کمک کند..

حتما وقت خود را برای ایجاد محتوا در نظر بگیرید. برخی از طراحان وب نیز به عنوان بخشی از خدمات خود ، محتوا را ارائه می دهند. اگر به طور مرتب به محتوا یا گرافیک نیاز دارید و وقت ندارید ، استخدام یک طراح وب که می تواند تمام آن خدمات را به جدول بکشاند ، یا مشاوره و مشاوره ای برای یافتن آنها پیدا کند ، مفید است..

س: اهداف وب سایت من چیست؟?

وب سایتها بیش از تصاویر زیبا و جلوه های تعاملی فانتزی هستند ، آنها ابزارهای قدرتمندی هستند که در جهت دستیابی به اهداف تجاری هدفمند هستند. باید از خود بپرسید: وب سایت من چگونه می تواند اهداف تجاری من را تحقق بخشد?

در مورد آنچه می خواهید مردم در وب سایت خود انجام دهند فکر کنید. آیا در لیست ایمیل شما مشترک است؟ یا ، آیا این امکان را به وجود می آورد که مردم با سؤالاتی درباره خدمات خود با شما تماس بگیرند؟ شاید شما در حال اجرای سایت تجارت الکترونیک هستید و می خواهید مردم محصولات شما را خریداری کنند?

با ساختن وب سایت خود با اهداف خود در ذهن ، می توانید موفقیت آن را بر اساس واقعیت های سخت و نه مفاهیم مبهم ، عقاید زیبایی شناسی ذهنی یا آخرین طراحی وب محرمانه ارزیابی کنید.

س: مخاطب هدف من کیست و چگونه آنها به وب سایت من می آیند?

قبل از استخدام یک طراح وب ، در مورد مشتری یا مشتری ایده آل خود با دقت فکر کنید. هدف اصلی وب سایت شما این است که آهن ربا برای مخاطب هدف خود داشته باشید و باید طوری طراحی شود که در هنگام فرود در صفحه اصلی شما به آنها خدمت کند.

برای درک مخاطبان هدف و نحوه دسترسی آنها به وب سایت شما ، این سؤالات را از خود بپرسید:

 • مخاطب مورد نظر من به دنبال چه چیزی است?
 • چه مشکلی یا نیازهایی برای رفع آنها دارم?
 • مخاطب هدف من چگونه راه حل ها را جستجو می کند?
 • انتظار دارند چه پاسخ هایی برای حل مشکلاتشان پیدا کنند?
 • آنها به بهترین پیام ها پاسخ می دهند?

علاوه بر تهیه غذا با مخاطب مورد نظر ، می خواهید مطمئن شوید که وب سایت شما عملکرد خوبی دارد و بر اساس نحوه رفتار مخاطبان در سایت شما ، می توانید عملکرد را ردیابی کنید. به عنوان مثال ، از کدام صفحات بازدید می کنند؟ چه مدت در هر صفحه می گذرانند؟ از کدام دستگاه ها برای دسترسی به وب سایت شما استفاده می کنند؟ دانستن این پاسخ ها به شما کمک می کند تا اهداف سایت خود را بیشتر متمرکز کنید و به شما در یافتن یک طراح وب مناسب برای ساختن آن کمک می کنید.

ممکن است شما پاسخ این سؤالات را نمی دانید. از این گذشته ، به همین دلیل است که یک طراح وب استخدام می کنید تا به شما در تجارت آنلاین کمک کند. در این صورت ، حتماً بررسی کنید که نامزدهای بالقوه نیز از بازاریابی کمک می کنند یا می توانند شما را در مسیر صحیح برای یافتن پاسخ قرار دهند.

س: چگونه می توانم ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنم?

وقتی مخاطب مورد نظر خود را شناسایی کردید ، هنوز هم باید آنها را برای بازدید از سایت خود مجبور کنید. اینترنت مکانی پر سروصدا است و برای کاهش سر و صدای و جلب توجه مردم به یک استراتژی نیاز خواهید داشت. به سادگی کافی نیست “وب سایت خود را به صورت آنلاین قرار دهید” و امیدوارم مردم آن را پیدا کنند ، شما باید به طور مداوم ترافیک سایت خود را هدایت کنید.

در اینجا چند سوال برای کمک به شما در راهنمایی برنامه خود برای هدایت ترافیک به سایت خود ارائه شده است:

 • چگونه مردم در مورد وب سایت من مطلع می شوند?
 • برای حفظ ارتباط با آنها و بازگرداندن آنها چه محتوایی ارائه خواهم داد?
 • آیا می توانم خودم این کار را انجام دهم یا به یک متخصص وب جهت کمک به ترافیک نیاز به کمک دارم?

همانطور که تصویری واضح از مخاطبان هدف خود تهیه می کنید ، و اینکه چگونه توجه آنها را جلب کنید و آنها را به سمت سایت خود هدایت کنید ، برنامه شما برای دستیابی به اهداف وب سایت شما روشن تر می شود ، و شما آماده می شوید تا بحث مفیدی را با طراح وب.

در اینجا دوباره ، شاید شما نمی دانید چگونه ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید. این هم خوب است این فقط یک چیز دیگر است که باید فرایند استخدام خود را در خاطر داشته باشید. به دنبال یک طراح وب باشید که بتواند به شما در هدایت ترافیک به سایت خود یا مشورت کمک کند تا بتواند منابع مورد نیاز خود را پیدا کند.

س: بودجه من چیست?

این احتمال وجود دارد که “بودجه شما چیست؟” یکی از اولین ، اگر نه اولین ، طراحان وب سؤال می خواهند از اولین بار به آنها بپرسید. بهتر است پیش از ملاقات با یک طراح وب در مورد ساخت سایت خود ، از قبل از خود بپرسید و آماده تر شوید.

پس از تصمیم گیری در مورد اهداف وب سایت خود ، باید بودجه اختصاص دهید. به عبارت دیگر ، حاضرید چقدر برای رسیدن به آن اهداف سرمایه گذاری کنید؟ این امر نه تنها باعث ایجاد حسن تجارت می شود بلکه هنگام بحث در مورد ویژگی های وب سایت با یک طراح وب نیز پایه و اساس شما را حفظ می کند. به عنوان مثال ، اگر بودجه ای کمتر از 5000 دلار داشته باشید ، درخواست یک فروشگاه آنلاین ، وبلاگ و طراحی سفارشی تمام عیار است ، احتمالاً زیاد می خواهید.

نگه داشتن انتظارات واقع بینانه در مورد بودجه ، اهداف سایت شما ، و جایی که در برنامه های کسب و کار شما قرار می گیرد ، به شما اطمینان می دهد که اولین مکالمه شما با یک طراح وب خوب پیش می رود.

س: آیا من اطلاعات وب سایت های نامزدها را با دقت بررسی کردم?

اکثر طراحان وب و آژانس های وب اطلاعات زیادی را در وب سایت های خود قرار می دهند که می تواند برای شما ارزشمند باشد. در اینجا چند مورد وجود دارد که می توانید با مرور سایتهای آنها به راحتی یاد بگیرید:

 • خدماتی که ارائه می دهند
 • روند پردازش برای مشتری
 • فرآیند و ابزار مدیریت پروژه
 • مشتریان قبلی و فعلی
 • نمونه کارها کار

سؤالاتی که باید از طراح وب در طی فرایند مصاحبه بپرسید:

بعد از بررسی سؤالات فوق برای تهیه خود ، مرحله بعدی تنظیم مصاحبه با طراحان وب است. به عنوان یک مالک مشاغل کوچک ، شما با انجام مصاحبه ها و جلسات چه به صورت شخصی و چه از راه دور آشنا هستید. داشتن لیستی از سوالات خوب فکر شده ، کلید اصلی مصاحبه موفق است.

با این حال ، زبان فنی و اصطلاحات عرفانی در برخی از وب سایت های تخصصی طراحی و توسعه وب می تواند ایجاد لیست سوالات خوب را حتی برای کسی که با انجام مصاحبه ها آشنا است ، چالش برانگیز کند..

برای کمک به فرایند استخدام شما موثرتر ، ما مهمترین سؤالاتی را که هنگام مصاحبه با طراحان وب سؤال می کنیم جمع کرده ایم:

س: چه خدماتی را ارائه می دهید?

خوب است که قبل از استخدام آنها ، طیف وسیعی از خدمات را که یک طراح وب ارائه می دهد ، بدانید. برخی از طراحان وب فقط طراحی وب سایت را ارائه می دهند و خدمات توسعه یا کد نویسی با پس زمینه ارائه نمی دهند. دیگران ممکن است خدمات اضافی مانند میزبانی وب ، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ، بازاریابی هر کلیک (PPC) ، خبرنامه های ایمیل و موارد دیگر را ارائه دهند.

حتی وقتی می بینید که این سرویس ها در سایت یک طراح وب ذکر شده اند ، باز هم ارزش دارد که این سؤال را بپرسید. شما می توانید با پرسیدن این که آیا تمام خدمات آنها ، از طراحی گرفته تا سئو ، توسط همان حرفه ای یا تیمی از متخصصین انجام می شود ، احتیاط بیشتری را انجام دهید. آخرین گزینه ممکن است برای نتیجه ای با کیفیت بالا مطلوب تر باشد. در حالی که بسیاری از طراحان وب قادر به پوشیدن چند کلاه مختلف هستند ، داشتن یک متخصص در طیف گسترده ای از زمینه ها برای هر شخص دشوار است.

س: در مقیاس 1 تا 10 ، تجربه شما در صنعت من چیست?

برخی از طراحان وب یا آژانس های وب در ساخت وب سایت ها برای انواع خاص مشاغل ، به عنوان مثال رستوران ها ، وکلا یا تعمیر خودرو تخصص دارند. استخدام یک متخصص وب که تجربه کار در صنعت شما را دارد می تواند به پروژه شما ارزش افزوده دهد: آنها عملکردی که وب سایت شما به آن احتیاج دارد و نحوه اجرای آن را می دانند ، آنها مخاطبان هدف شما و آنچه را که به دنبال آن هستند می دانند و می دانند رقبای شما چه کسی هستند هستند و می توانند به شما در رانندگی نتایج کمک کنند.

یک نکته که باید در اینجا دقت کنید ، وقتی یک شرکت طراحی وب سایت در یک صنعت خاص تخصص دارد ، مطمئن شوید که طرح ها خیلی “برش کوکی” نیستند ، به خصوص وقتی می خواهید خود را از رقابت خود متمایز کنید. با این حال ، هنگامی که هدف شما این است که با استفاده از جدیدترین بهترین روشها ، تجارت آجر و ملات خود را آنلاین کنید ، بهتر است یک طراح با تجربه در صنعت خود انتخاب کنید.

س: آیا می توانید جدیدترین وب سایت مربوط به پروژه من را به من نشان دهید؟ آیا می توانید مرا از طریق فرآیندی که برای طراحی سایت استفاده کرده اید طی کنید?

اوراق بهادار مفید هستند اما می توانند به سرعت قدیمی شوند زیرا یک طراح پروژه ها را کامل می کند. از آنها بخواهید تا برای به دست آوردن بهترین دیدگاه در مورد مهارت های بالقوه طراح وب خود ، کارهای اخیر را مشاهده کنید. بهتر است ، بخواهید جدیدترین وب سایتی را که ساخته اند مربوط به پروژه شما باشد. حتی وقتی قبلاً در صنعت شما با شرکتی کار نکرده اند ، از آنها بخواهید یک نمونه اخیر را نشان دهند که یک مسابقه نزدیک برای اهداف شما است.

فراتر از این که نمونه ها “خوب” به نظر می رسند ، سوالات دیگری بخواهید تا از رویکرد هر طراح وب در مورد یک پروژه بهتر درک کنید:

 • چه مشکلی حل کردید?
 • چرا به جای راه حل Y ، راه حل X را انتخاب کردید?
 • چه روندی را دنبال کردید?
 • اهداف وب سایت چه بود?
 • آیا شما آن اهداف را برآورده کرده اید؟?
 • چگونه تأیید کردید که آن اهداف را برآورده کرده اید?
 • آیا می توانم برای مرجع با مشتری شما تماس بگیرم?

س: مدارک تحصیلی شما چیست؟?

بسیاری از طراحان وب و متخصصان وب خودآموز هستند. هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد ، به ویژه هنگامی که طیف چشمگیر منابع یادگیری رایگان و پولی را برای طراحی وب سایت ، توسعه ، بازاریابی آنلاین ، سئو و سایر مهارت ها در نظر می گیرید.

برخی از طراحان وب مایل هستند به عنوان کارشناسان معتبر در این زمینه ، مایل اضافی و گواهینامه های کامل را برای موقعیت بهتر خود در بازار بگذرانند. برخی از نمونه ها توسعه دهندگان دارای گواهینامه مایکروسافت و توسعه دهندگان دارای گواهی PHP هستند.

غالباً توسعه دهندگان دارای مجوز نرخ های بالاتری را شارژ می کنند ، اما مراقب باشید آنچه را می پردازید دریافت کنید – در دنیای کد نویسی یک گواهی شناخته شده به سرعت قدیمی می شود و به خودی خود نتیجه موفقیت آمیز را تضمین نمی کند ، یا حتی اینکه طراح وب آگاهی از آخرین بهترین روشها.

س: چه سئو یا خدمات بازاریابی اینترنتی ارائه می دهید?

برای موفقیت وب سایت شما ، مخاطبان هدف شما باید شما را پیدا کنند. علاوه بر این ، باید توجه آنها را جلب کرده و محتوای جذاب یا دلیل قانع کننده ای برای بازدید از سایت خود ارائه کنید. برای اطمینان از اینکه وب سایت شما در نتایج اجتماعی و جستجو ظاهر می شود و از جمعیت متمایز است ، باید به درستی کدگذاری شده و استراتژیک تبلیغ شود.

از داوطلبان سوال کنید که آیا آنها یک متخصص بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یا یک استراتژیست بازاریابی آنلاین در تیم خود دارند یا خیر. در صورتی که فقط تعداد کمی بازدیدکننده در هر ماه داشته باشد ، در ساخت یک وب سایت عالی بی اهمیت نیست.

س: آیا شما یک پیشنهاد مفصل ارائه می کنید?

یک پیشنهاد دقیق از طراح وب شما می تواند به شما در درک هر خدمتی که ارائه می دهد و هزینه های مرتبط با آنها کمک کند. این یک نشانه خوب است که طراح احتمالی وب یا آژانس وب شما سوالات زیادی در مورد شغل و مشتریان خود می پرسد. پیشنهادات عالی مبتنی بر درک خوبی از نیازهای شغلی شما است و به دنبال ارائه راه حل هایی برای پاسخگویی به آن نیازها هستند.

حتماً هر سؤال روشنی در مورد این طرح بپرسید. انجام این کار ، خطر غافلگیری های ناخوشایند را کاهش می دهد که می تواند موفقیت پروژه شما بعداً در جاده را به خطر اندازد..

س: آیا قبل از شروع کار در سایت جدید من ، سایت موجود من را مرور می کنید?

هنگامی که شما یک سایت موجود در محل خود دارید ، درک اینکه چه کارهایی انجام می دهد و چه چیزی برای شما کار نمی کند ، یک نقطه شروع خوب برای توسعه یک سایت جدید است. اگر پاسخی که طراح وب شما ارائه می دهد بسیار جالب است “بله!” ، این نشانه خوبی است که آنها از درسهایی که آموخته اید استفاده کرده و از هرگونه اشتباه شما با سایت فعلی خود جلوگیری می کنند.

ورودی شما در روند بررسی نیز بسیار مهم خواهد بود. اگر وب سایت خود را دوباره طراحی می کنید ، دلایل این کار چیست؟ هرچه خاص تر بتوانید در مورد دلیل نیاز سایت خود به روزرسانی باشید ، یک طراح وب آسان تر می تواند نیازهای تجاری و اهداف وب سایت شما را درک کند.

س: برای تکمیل وب سایت من چقدر طول می کشد?

هر پیشنهادی برای وب سایت شما می توانید شامل زمان تخمینی برای تکمیل باشد. طراحی وب سایت با کیفیت زمان می برد و طراحان شلوغ غالباً مشتری های دیگری دارند. با تغییر الزامات ، زمانبندیهای طراحی وب می توانند تغییر کنند ، بنابراین تاریخ اتمام شما می تواند از برآورد اولیه شما بازگردد. این دلیل دیگری است که داشتن تصویر واضح از آنچه می خواهید با سایت خود انجام دهید مهم است.

درک این نکته مهم است که یک وب سایت هرگز به طور کامل “کامل” نمی شود. پس از راه اندازی ، تنظیماتی صورت می گیرد که براساس تعداد بازدیدکنندگان از وب سایت ، تعداد بازدیدکنندگان از آنها باز می گردند ، تعداد بازدید کنندگان در لیست ایمیل شما مشترک می شوند یا روی دکمه Add to Cart کلیک می کنند و بازخورد شما از بازدید کنندگان و سایر موارد دریافت می کند. ذینفعان مانند فروشندگان محصول.

البته می خواهید سایت خود را در اسرع وقت راه اندازی کنید ، اما عجله این پروژه کمکی نخواهد کرد. برای اطمینان از یک نتیجه موفق ، عاقلانه است که به همان اندازه که احساس راحتی می کنید در این پروژه شرکت کنید ، با همکار با طراح وب خود مشارکت کنید: به اشتراک گذاشتن تخصص و دانش تجاری خود در مورد مشتریان ، ارائه بازخورد سازنده و ارائه هرگونه گرافیک ، تصویر یا محتوا طراح وب شما باید با پروژه به جلو حرکت کند. هر گونه تأخیر از طرف شما در ارائه این اطلاعات ، به ناچار تاریخ راه اندازی وب سایت را به تعویق می اندازد.

س: آیا من می توانم با رشد شغلی ، وب سایت خود را گسترش دهم?

اگر قصد دارید وب سایت خود را با رشد کسب و کار خود گسترش دهید ، اکنون باید این موضوع را در نظر بگیرید. اگر یک وب سایت با توجه به آینده توسعه نیافته باشد ، مجدداً طراحی مجدد کاملی لازم است تا قابلیت های جدیدی اضافه شود. مطمئن باشید در صورت نیاز می توانید ویژگی های جدیدی را به سایت خود اضافه کنید. یک مثال خوب در اینجا پلتفرم وردپرس است که با اضافه کردن افزونه های جدید می توان آن را به راحتی گسترش داد.

عامل مهم دیگری که برای رشد در آینده باید در نظر بگیرید مربوط به میزبانی وب سایت شما است. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما می تواند مقادیر بیشتری از ترافیک را در صورت لزوم ، از طریق یک برنامه میزبانی جدید یا با اتصال آن به یک شبکه تحویل محتوا ، مقیاس پذیری کند. از شما می خواهیم از توسعه دهنده آینده نگر باشید: آیا می توانید به من در تغییر برنامه هاست یا پیکربندی سایت خود کمک کنید تا در آینده بتوانم از ترافیک بیشتری استفاده کنم؟ آیا شما این کار را ارائه می کنید یا یک منبع پیشنهادی برای کمک به شما ارائه می دهید؟ چقدر هزینه دارد?

س: از کدام سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید?

اکثر وب سایت ها با استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) ساخته شده اند که کد باطن را از طراحی و محتوا جدا می کند. این امر به شما امکان می دهد تا بدون نیاز به یادگیری کد وب پیچیده ، مطالب را در قسمت های خاصی از سایت خود به روز کنید.

با این حال ، تمام سیستم عامل های CMS به طور برابر ایجاد نمی شوند. بخواهید نمایشی از سیستم را که طراح شما قصد استفاده از آن را دارد ، مشاهده کنید. اگر طراح وب شما از CMS اختصاصی استفاده می کند ، اطمینان حاصل کنید که انتقال وب سایت به CMS متفاوت چقدر آسان خواهد بود. لازم است در نظر بگیرید که اگر توسعه دهنده پشتیبانی CMS را متوقف کند یا خود شرکت از تجارت خارج شود چه اتفاقی می افتد. اطمینان حاصل کنید که طراح وب شما از سکویی استفاده می کند که به طور گسترده در دسترس است و هیچ نشانه ناپدید شدن یک شبه را نشان نمی دهد – وردپرس ، جوملا و دروپال همگی نمونه های خوبی از سیستم های CMS هستند که می توانید به آنها اعتماد کنید..

س: آیا تیم من می تواند بعد از انتشار به وب سایت دسترسی پیدا کند و ویرایش کند?

در رابطه با سؤال مربوط به CMS ، می خواهید بدانید که آیا می توانید در سایت خود تغییراتی ایجاد کنید یا خیر. با اتکا به یک طراح برای به روزرسانی مطالب می توانید باعث ایجاد تاخیر در زمان نیاز به تغییر سریع چیزی شوید. وقتی وب سایت منتشر شد می توانید ویرایش کنید و مطمئن شوید که در صورت نیاز به طراح وب خود برای ایجاد تغییر ، چقدر هزینه دارد.

هنگامی که با طراحان بالقوه وب مصاحبه می کنید ، می توانید از آنها بپرسید که آیا آنها آموزشهایی را برای شما فراهم می کنند تا یاد بگیرند که چگونه خودتان وب سایت خود را به روز کنید. انتخاب CMS خوب مانند مثالهایی که ارائه کردیم یادگیری چگونگی به روزرسانی مطالب را به خودتان آسانتر می کند.

س: آیا به محض انتشار سایت من ، نگهداری مداوم ارائه می دهید؟ چه اتفاقی می افتد؟ آیا گارانتی ارائه می دهید؟?

به طور مداوم نرم افزار به روز می شود ، و تغییرات جدید در یک نوع کد در وب سایت شما می تواند روی کد دیگر تأثیر بگذارد ، برای حفظ همه کارها در کنار هم ، نیاز به تغییرات بیشتر دارد..

این یک حرکت هوشمندانه است که بپرسیم چه نوع نگهداری برای وب سایت شما مورد نیاز است و طراح وب شما چه گزینه هایی را ارائه می دهد. برخی از سیستم های مدیریت محتوا با یک محیط میزبانی تخصصی یکپارچه شده اند که با به روزرسانی خودکار سایت شما ، به حداقل رساندن وظایف نگهداری مشتری کمک می کند.

با این حال ، شما باید آماده باشید اگر چیزی اشتباه نگیرد ، به عنوان مثال: پایه کد دارای اشکالات یا حفره های امنیتی است که فقط پس از راه اندازی شناسایی می شوند ، به روزرسانی ها نیاز به تغییرات بیشتر در کد یا بدترین حالت ، وب سایت شما هک می شود..

در مورد آنچه از طراح وب خود در این شرایط انتظار دارید ، شفاف باشید ، بپرسید که هزینه آن چقدر خواهد بود و پشتیبانی آنها تا چه مدت در دسترس خواهد بود.

س: چقدر هزینه می شود?

یکی از مهمترین سؤالات برای تجارت شما این است که کل وب سایت چقدر هزینه دارد. قیمت گذاری مبتنی بر فاکتورهای زیادی است و هر بنگاه توسعه وب خدمات خود را متفاوت می پردازد. طراحی وب هنوز یک صنعت نسبتاً جدید است ، و استانداردهای قیمت گذاری کمی وجود دارد. ساعتی ، قرارداد و نرخ ثابت همه متداول است. فرایندها و سکوهای توسعه به اندازه سطح مهارت مورد نیاز برای هر یک متفاوت است. برای یک وب سایت سفارشی با قابلیت های اساسی برنامه ریزی چند هزار دلار بودجه کنید. البته شخصی سازی گسترده از جمله تجارت الکترونیک هزینه را افزایش می دهد. به یاد داشته باشید وقتی گزینه های دیگری را ارزیابی می کنید که یک وب سایت با کیفیت حرفه ای بیشتر از آنچه خواهرزاده همسایه شما می تواند با قیمت مناسب جمع کند ، هزینه خواهد کرد.

س: آیا وب سایت ، دامنه ، دارایی های خود را در اختیار دارم?

یکی دیگر از نگرانی های مهم برای مشاغل ، حق چاپ یا مالکیت قانونی وب سایت و کلیه مؤلفه های آن است. می خواهید قراردادی برقرار کنید که به وضوح مالکیت وب سایت شما را مشخص کند. این قرارداد باید به شما امکان دهد تا در آینده وب سایت خود را به طراح دیگری برسانید ، یا اصلاحات خودتان را بدون آنکه متحمل هیچ گونه هزینه اضافی یا مجازاتی شوید ، به آن اضافه کنید. نداشتن پیمانی برای محافظت از مشاغل خود مانند خرید خانه و رها کردن کلیدها به دست شخص دیگر است. شما نمی خواهید این خطر را برطرف کنید.

یکی دیگر از ملاحظات مربوط به حق چاپ ، مالکیت هرگونه محتوا ، گرافیک ، تصاویر یا فیلم هایی است که برای ساخت سایت شما استفاده می شود. اگر این موارد توسط طراح وب یا آژانس وب تهیه شده باشد ، پس از اتمام وب سایت ، چه کسی صاحب آنهاست؟ آیا آنها مجوزی دارند که به شما امکان می دهد از آنها در وب سایت خود استفاده کنید؟ آیا شرایط استفاده آنها وجود دارد؟ چه کسی در صورت سوءاستفاده مسئولیت قانونی دارد؟ اطمینان از داشتن حق مجوز و استفاده از حقوق برای محتوای خود ، روش دیگری برای اطمینان از عدم “قفل شدن” خانه شما نیست.

س: قبل از شروع کار در وب سایت ، چه چیزی را باید تهیه کنم?

بحث در مورد آنچه شما باید به جدول بیاورید به شما کمک می کند تا از تأخیر در برنامه پروژه و سوء تفاهم ها با طراح وب خودداری کنید. این امر حیاتی است که شما درک کنید که چه محتوا یا دارایی را برای ارائه ارائه می دهید.

این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کپی ��
 • تصاویر
 • فیلم های
 • آرم ها
 • موارد حقوقی ، به عنوان مثال ، شرایط و ضوابط ، سیاست حفظ حریم خصوصی و غیره.
 • اعتبار لازم برای ورود به حساب کاربری میزبان خود (اگر با شرکت میزبان سر و کار دارید)
 • افزونه ها و مضامین پریمیومی که ممکن است شما بخواهید خریداری کنید

به طور کلی ، طراحی وب سایت یک پروژه عظیم است که به ورودی شما نیاز دارد: با طراح وب خود در مورد وظایف خود واضح باشید و تمام تلاش خود را برای انجام سمت خود از معامله انجام دهید..

س: آیا می توانید یکی از ارزان ترین وب سایت ها و یکی از گران ترین وب سایت هایی که در آن کار کرده اید به من نشان دهید?

اگر یک وب سایت کوچک را با مجموعه ای از ویژگی های استاندارد مانند لیست پستی و فرم تماس راه اندازی می کنید ، احتمالاً برای ساخت آن بازوی و یک پا هزینه ای ندارد. با این حال ، شما هنوز هم می خواهید یک محصول با کیفیت و در آخر داشته باشید. از طرف دیگر ، ممکن است یک وب سایت بزرگ در ذهن داشته باشید که تجارت الکترونیک و سایر ویژگی ها را در بر می گیرد ، و می خواهید مطمئن باشید که قرار نیست بیش از آنچه باید بپردازید. بخواهید نمونه های مختلف کار را ببینید تا مطمئن شوید که طراح وب شما با کیفیت بالا و مداوم در پروژه ها کار می کند ، مهم نیست که چقدر مقرون به صرفه یا سطح بالایی باشند.

س: بزرگترین چالش های شما در زمینه کار با مشتریان چه بود و برای غلبه بر آنها چه کردید?

رابطه وب طراح و مشتری ، مانند تمام روابط تجاری ، می تواند فراز و نشیب هایی داشته باشد. یک پروژه طراحی وب یک تعهد بلند مدت است و مشتری و طراح وب هم زمان و تلاش زیادی را برای محصول نهایی سرمایه گذاری می کنند. ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که اختلاف نظر ، تأخیر ، سوء تفاهم یا مسائل فنی باعث برهم خوردن روابط شود. نکته ای که شما باید بدانید این است که چگونه طراح وب آینده نگر شما با این چالش ها کنار بیاید. از جواب آنها ، شما به این فکر خواهید کرد که همکاری با آن طراح وب چگونه خواهد بود: اگر طراح وب نتیجه منفی را برای مشتری سرزنش کند ، این یک پرچم قرمز مطمئن است.

آخرین کلمات مشاوره برای استخدام یک طراح وب

این سؤالات به شما کمک می کند تا بهترین طراح وب را برای تجارت خود شناسایی و استخدام کنید. با این حال ، همیشه عامل انسانی وجود دارد. اگرچه تلاش می کنید خطر انتخاب طراح وب اشتباه را به حداقل برسانید ، هیچ راهی ضد گلوله برای شناخت نحوه همکاری شما وجود ندارد.

قبل از اینکه خود را به یک پروژه طراحی و توسعه طولانی مدت وب سایت اختصاص دهید ، به وب سایت خود یک پروژه آزمایشی کوچک ارائه دهید. این یک حرکت هوشمندانه است تا اطمینان حاصل شود که روابط برای هر دو طرف کار می کند.

نتیجه

ارتباط با طراح وب آینده نگر شما مهم است – دو بار در مورد پرسیدن سؤال و انتظار به همان میزان ارتباط فکر نکنید.

اگر احساس نمی کنید که آن مناسب است ، تا زمانی که وب حرفه ای را پیدا کنید که بهترین راه حل برای تجارت شما باشد ، ادامه دهید. اتخاذ یک رویکرد آهسته و ثابت برای استخدام یک طراح وب باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کسب و کار شما بعداً خواهد شد.

هنگامی که مطمئن شدید انتخاب صحیح را انجام داده اید ، مراحل بعدی شامل اجرای پروژه و شروع رابطه با طراح وب خود با پای راست است. برای کسب اطلاعات بیشتر به نکاتی درباره همکاری با طراح وب خود مراجعه کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me