آیا میزبانی SEO با آدرسهای اختصاصی IP برای سئو بهتر است؟

آیا یک آدرس IP اختصاصی باعث می شود سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بهتری کسب کند & آیا باید از هاست سئو استفاده کنم؟ درباره حقایق بیاموزید & اسطوره میزبانی سئو برای Google.


میزبان سئو و آدرسهای اختصاصی IP

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) همه چیز در مورد نشان دادن بهترین سمت خود به Google است. تلاش برای فریب موتورهای جستجو بدترین روش است و به اعتبار سایت شما آسیب می رساند. تمرکز بر ارسال همه سیگنالهای مناسب برای جستجو بهترین رویکرد برای ایجاد اعتبار خوب SEO است.

یک اسطوره بیش از مدت طولانی در انجمن SEO در مورد نیاز به یک آدرس IP اختصاصی برای هر سایتی که متعلق به شماست ادامه داشته است..

آدرسهای اختصاصی IP با آدرس های IP میزبان مشترک تفاوت دارند زیرا اولی ثابت است در حالی که دومی با گذشت زمان تغییر می کند.

مدت ها است که برخی از سئو ها این تصور را که گوگل سایت هایی را که در یک محیط میزبانی مشترک قرار دارند ، تضعیف می کند ، ثابت می کند. فرض بر این بود که میزبانی مشترک در بین “اسپمرهای” جستجوگرها که انواع مختلفی از یک دامنه سطح بالا را ثبت می کنند و همان مطالب را در هر یک از آنها میزبانی می کنند رایج است تا برجسته تر در صفحات نتایج موتور جستجو ظاهر شود (SERPs).

در بین این صاحبان سایت های بی پروا نگرانی وجود داشت که آنها را به دلیل الگوریتم های موتور جستجو برای میزبانی سایتهای زیادی در یک هاست مشترک با همان محتوا اما نام دامنه های مختلف مجازات می کردند ، بنابراین آنها به دنبال آدرس های IP اختصاصی برای هر سایت بودند. امید این بود که هر سایت را از خراب کردن و فریب دادن گوگل به فکر اینکه آنها متعلق به صاحبان جداگانه و کاملاً نامربوط هستند ، عایق کند..

با این حال ، کارمندان Google که از نزدیک با الگوریتم رتبه بندی آن آشنا هستند ، گفته است که تا سال 2003 گفته است که گوگل سایت هایی که از IP مشترک استفاده می کنند را حذف نمی کند. اصلاً.

کریگ سیلورستاین ، که در سال 2003 مدیر فناوری Google بود ، در مصاحبه Slashdot به این سؤال پاسخ داد و گفت:

گوگل می گوید دامنه ها و پیوندهای آنها تقریباً مشابه دامنه ها در آدرس های IP منحصر به فرد است. اگر ISP شما میزبانی مجازی را به درستی انجام دهد ، هرگز تفاوت بین این دو مورد را مشاهده نخواهید کرد. ما هر ماه درصد کمی از ISP ها را مشاهده می کنیم که میزبانی مجازی خود را اشتباه تنظیم می کنند ، که ممکن است این سوء برداشت مداوم را به حساب آورد – متشکرم که فرصتی برای من فراهم کرده است تا اسطوره را برطرف کنم! “

در سال 2006 بود مجدداً توسط مت Cutts ، کارمند Google تأیید شد. برای هر کسی که با مت کاتس آشنایی نداشته باشد ، وی اولین نسخه SafeSearch را نوشت ، که فیلتر خانوادگی Google است و تا چند سال گذشته با کیفیت جستجو و وب اسپم در Google درگیر بوده است.

به اثبات بیشتری احتیاج دارید؟ Google دستورالعمل های وب مستر هیچ اشاره ای به استفاده از یک آدرس IP اختصاصی برای بهبود امتیاز دهی PageRank نکنید.

اما ، سرعت سایت چیست؟ آیا یک آدرس IP اختصاصی سریعتر از وضعیت میزبانی مشترک نیست؟ حقیقت این است که در حالی که سرعت سایت بر رتبه بندی SERP تأثیر می گذارد ، آدرسهای IP اختصاصی به معنی افزایش سرعت سایت نیستند. قسمت سرعت از سخت افزار و قابلیت های شبکه میزبان بدست می آید. آدرس IP فقط “شماره تلفن” است. و همانطور که مشتریان تلفن همراه می دانند ، فقط تغییر شماره تلفن شخصی تضمینی برای کیفیت بهتر تماس نیست.

خب! حالا شما مالک آن هستید. جدای از این واقعیت که داشتن یک IP اختصاصی باعث کاهش خطر پرچم گذاری سایت شما به دلیل رفتار بد دیگران توسط میزبان مشترک نمی شود ، مزیت سئو برای اجرای سایت شما تنها بر اساس داشتن یک آدرس اختصاصی IP وجود ندارد..

با این حال…

میزبانی مشترک هنگام شروع کار برای اکثر وب سایت ها بسیار عالی است. با گذشت زمان ، اگر به میزبانی مشترک بپیوندید ، ممکن است چند مشکل دیگر را تجربه کنید ، زیرا همانطور که قبلاً گفته شد ، شما همان آدرس IP را با تمام سایتهای میزبانی شده در آن سرور به اشتراک می گذارید. رفتار “همسایگان بد” در آدرس IP شما می تواند SEO را تحت تأثیر قرار دهد.

اختصاصی در مقابل میزبانی مشترک

دو بخش اصلی وجود دارد که میزبانی مشترک می تواند شما را پایین بیاورد:

  • ممکن است متوجه شوید که سایت شما کند است. این اتفاق می افتد زیرا صدها سایت در همان سرور وجود دارد ، و یک سایت می تواند منابع را گره بزند و باعث کند شدن سایرین شود. این بعید نیست زیرا بیشتر میزبان وب اقدامات متقابل متقابل این نوع سناریو را اعمال می کنند.
  • سایت شما همان پروتکل اینترنت (IP) را به عنوان این سایت های دیگر به اشتراک می گذارد ، در صورتی که کسی در آن سرور سوء رفتار کند ، می تواند باعث سردرد شما شود ، از جمله یک جستجوگر نادر اما احتمالی سئو. با این حال ، اکثر وب میزبان پرچم هایی که سوء استفاده کرده اند و به احتمال زیاد حساب میزبانی خود را غیرفعال می کنند قبل از اینکه دیگر مشتریان روی سرور را تحت تأثیر قرار دهد.

در واقع یک ترفند منظمی وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید تا متوجه شوید که آیا در یک “محله بد” در سرور مشترک قرار دارید: از یک سرویس جستجوی IP معکوس استفاده کنید تا بفهمید چه کسی دیگری در هاست مشترک شما میزبان است. وجود دارد چند ولی http://www.yougetsignal.com/tools/web-sites-on-web-server/ مفید است اگر آن سایتها برای شما ترسناک به نظر می رسند ، سایت شما برای موتورهای جستجو به نظر می رسد چون آدرس IP شما همان آدرس IP آنهاست.

علاوه بر این ، حداقل برای سایتهایی که به تجارت امن برای تجارت الکترونیک متکی هستند ، به هر حال یک آدرس IP اختصاصی یک هنجار است. هنگامی که مجوز SSL را فعال کنید تا معاملات امن را انجام دهد ، بیشتر شرکتهای میزبان به آن احتیاج دارند.

اختصاص دادن آدرس IP همچنین به مشتریان تلفن همراه شما که برای ورود به سایت خود نیاز به گذرواژه دارید ، کمک می کند. به این دلیل است که آن دسته از مشتریان در Starbucks یا کتابخانه احتمالاً از WiFi عمومی استفاده می کنند ، که گذرواژه ها را با متن واضح انتقال می دهد. SSL را در یک آدرس IP اختصاصی در کلیه سایتهایی که برای ورود به سیستم نیاز به یک رمز عبور دارند ، فعال کنید تا رمزهای مشتریان خود را ایمن تر کنید.

راه حل

برای جلوگیری از گرفتار شدن با جمعیت بد و خدمت بهتر به مشتریان ، بهتر است آدرس IP خود را به سایت خود بدهید. اما در بیشتر موارد ، استفاده از آدرس IP اختصاصی بر رتبه بندی شما تأثیر نمی گذارد.

دریافت IP اختصاصی از میزبان وب خود

بیشتر شرکت های میزبان آدرس IP اختصاصی را به عنوان بخشی از برنامه های میزبانی خود ارائه می دهند. بعضی اوقات ، با یک برنامه میزبانی خود ، یک IP اختصاصی رایگان دریافت خواهید کرد. گاهی اوقات ، میزبان شما دو رایگان ارائه می دهد. نادر است که بدون پرداخت هزینه به شما پیشنهاد می شود. از میزبان وب فعلی خود بپرسید که چگونه می توانید یک آدرس IP اختصاصی از آنها دریافت کنید. اگر این اجازه را ندهند ، می توانید میزبانی خود را به یکی از موارد دیگری مانند InMotion Hosting تغییر دهید. HostGator همچنین 1 برنامه اختصاصی رایگان IP را در برنامه میزبانی تجارت خود ارائه می دهد. علاوه بر این ، HostGator یک سایت خواهر دارد SEOHosting.com, شناخته شده است که به میزبان وب اجازه می دهد ده ها سایت را در آدرس های IP منحصر به فرد میزبانی کنند (حداکثر 125 IP اختصاصی در 1 اشتراک مشترک).

نتیجه

پس باید واقعاً آدرس IP اختصاصی بگیرم؟ شما لازم نیست ، اما باید. می دانیم گیج کننده است! یک آدرس IP مشترک باعث بالا رفتن یا پایین رفتن وب سایت شما در Google نمی شود. بنابراین از نظر تئوری ، سایت شما باید دقیقاً در یک آدرس IP مشترک یا اختصاصی رتبه بندی شود. با این حال ، اگر شخص دیگری در همان سرور واقعاً نادرست باشد و در لیست سیاه قرار بگیرد ، به اشتراک گذاشتن همان آدرس IP به طور بالقوه می تواند شما را نیز دچار مشکل کند ، به همین دلیل یک IP اختصاصی توصیه می شود..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map