راهنمای نهایی پشتیبان گیری و بازیابی وب سایت شما

بیاموزید که چگونه نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی وب سایت خود را با این بهترین روش های صنعت ، صرف نظر از کدامیک از وب سایتهای CMS یا روشی که برای ساخت وب سایت خود استفاده می کنید.


نحوه تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت خود

هنگام ساختن وب سایت کسب و کار ، اولین چیزی که به طور کلی در مورد آن نگران هستید این است که سایت خود را راه اندازی کنید. کار زیادی طول می کشد ، نکته اصلی این است که همه چیز را عملی کنید. یکنواخت و سریع اجرا می شود و ناگهان اتفاقی می افتد. آن رفته. پرونده های شما وجود ندارد.

اگر وب سایت خود را بر روی سرور محلی ساخته اید ، ممکن است احساس کنید که از قبل نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. شما همه چیز را در دو مکان دارید ، درست است؟ پرونده ها روی سرور و رایانه شما وجود دارد. چه اشتباهی می تواند انجام شود؟ فکر کردن درباره آنچه ممکن است اتفاق بیفتد تصور زیادی ندارد. کامپیوتر شما به دلایلی می میرد ، خواه یک افزایش قدرت غیرمنتظره باشد ، یا اینکه 3 ساله شما تصمیم می گیرد سرگرم کننده است که شیر را به لپ تاپ خود بریزید. اما سلام ، شما آن را در سرور ذخیره کرده اید ، پس چرا باید نگران باشید ، درست است؟ نه خیلی سریع….

اگر سرور مشکلی داشته باشد ، یا آن ارائه دهنده میزبانی فوق العاده ارزان و به ظاهر قابل اعتماد ، بدون هشدار از شکم خارج شود؟ در مورد این واقعیت که وب سایت شما دارای یک پایگاه داده است؟ آیا نسخه کاملی از هر پرونده روی رایانه خود دارید?

در این مقاله ، من همه چیزهایی را که باید در مورد تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود بدانید ، شامل دلیل ، چرایی و چگونگی آن را پوشش خواهم داد.

چرا نسخه پشتیبان تهیه کنید?

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بدافزار ، نرم افزارهای تصادفی ، پرونده های حذف شده ، دستورات بد ، خطاهای انسانی ، توسعه دهندگان ناراضی یا کارمندان و خرابی های سرور همه دلایلی هستند که چرا باید از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید!

برای توییت کلیک کنید

بدافزار / Randsomware

بدون اینکه به جزئیات بیش از حد بپردازید, هیچ چیزی به عنوان یک سیستم کاملاً امن وجود ندارد. مهم نیست که چه تعداد روشهای امنیتی و پروتکل هایی را به شما ارائه می دهید ، همه سیستم ها آسیب پذیر هستند. در حالی که درجه های ایمنی وجود دارد ، برخی از سیستم ها نسبت به سایرین آسیب پذیر هستند. جلوگیری از وب سایت شما از انواع حملات ، و غیره بیشتر اگر واقعاً انتظار دارید افراد از سایت شما استفاده کنند ، غیرممکن است. مانند خانه خود به این فکر کنید. شما می توانید آن را مانند Fort Knox ببندید ، اما پس از آن هیچ کس نمی تواند وارد شود ، بنابراین شما باید درها ببندید. مطمئناً درهای شما از قفل های خوبی برخوردار است ، اما کسی همیشه می تواند از یک پنجره عبور کند.

ضعیف ترین نقطه در هر سیستم انسان است. تنها کاری که می کند یک کلیک بد یا پاسخ دادن به آنچه مانند یک ایمیل مهم به نظر می رسد ، برای تسلیم شدن در حمله فیشینگ است. هنگامی که شخصی در سیستم شما باشد ، از طریق نرم افزار یا در غیر این صورت ، این امکان وجود دارد که آنها بتوانند پرونده های شما را برای باج گرفتن کنترل کنند. شما به جای این که بخواهید از طریق برخی افراد ناشناس که ممکن است سایت یا پرونده های شما را برگردانند ، پول تهیه کنید ، در صورت داشتن نسخه ای بسیار آسیب پذیرتر باشید..

حذف پرونده ها / دستورات بد / خطاهای انسانی

چیزی به سادگی حذف پرونده اشتباه در سرور شما ، یا با یک “کلیک / حذف” ساده در ویندوز / مک ، یا یک خط فرمان در لینوکس یا مشتقات آن می تواند یک فایل کلیدی را پاک کند یا تمام این پرونده ها را در این زمینه انجام دهد (در لینوکس ، دستور rm -r diretoryname یک دایرکتوری و کلیه پرونده های موجود در آن را حذف می کند ، اغلب بدون تأیید و حتی بدتر ، rm -rf / می تواند حتی پرونده های فقط خواندنی و همه چیز را از ریشه حذف کند ، که در واقع کل دستگاه شما را می کشد! ).

هک

رفتار مخرب معمولی تر از چیزی است که دوست داریم. بعضی اوقات حتی به اندازه یک بدافزار ساده نیست ، یا هک نوع باج افزار است. بسیاری از افراد آنجا هستند که به عنوان ورزش به وب سایتها هک می شوند. حتی اگر محتوای وب سایت شما چیزی باشد که شما فکر نمی کنید برای هکر از ارزش بالایی برخوردار باشد ، باز هم این اتفاق می افتد. این به ویژه برای کسانی که از سیستم عامل های معروف مانند WordPress استفاده می کنند ، رنج می برد ، که دارای ضعف های بسیار مستند هستند ، که در صورت عدم برطرف کردن ، شما را با هدف بزرگی در پشت خود رها می کند..

توسعه دهنده بد / کارمند / هرکس

بسیاری از مشاغل برای طراحی سایتهای ما به شخص ثالث متکی هستند. در بیشتر موارد ، توسعه دهندگان وب به اندازه سایر ما صادق هستند. بیشتر افراد (مانند شما واقعاً) افراد عالی و متشخص هستند (و معتدل!). با این حال ، شاید شما به اختلاف پرداخت بپردازید؟ مردم وقتی افراد به عنوان رفتار اخلاقی در نظر گرفته می شوند ، بسیار متفاوت هستند. این کار به راحتی برای یک کارمند عصبانی (یا خنده دار) که به وب سایت شما دسترسی دارد ، می تواند در صورت عدم رضایت خاطر یا به هر دلیلی ، به راحتی سایت را خراب کند. این موضوعی است که دوست نداریم در مورد آن فکر کنیم ، اما به طور کلی ایده خوبی برای ایمن بودن است.

خرابی سرور

فناوری در هنگام کار بسیار عالی است. در بیشتر موارد ، به خصوص اگر از یک شرکت میزبانی خوب و معتبر استفاده می کنید ، خرابی سرورها در جایی که اطلاعات شما پاک می شود یک اتفاق نادر است. اما حتی بهترین ارائه دهندگان مشکل دارند. همچنین در بسیاری از موارد این روزها ، احتمالاً سایت شما در یک سرور مجازی میزبانی می شود. به عبارت دیگر ، داده های شما روی یک کامپیوتر فیزیکی مستقل نیست ، بلکه با بسیاری از افراد یا مشاغل دیگر به اشتراک گذاشته می شود. برای میزبان ارائه دهندگان میزبانی بسیاری از موارد “مجازی” مختلف در یک سرور فیزیکی بسیار معمول است.

برای اکثر شرکت های هاستینگ ، این رایج تر از غیر است ، و مگر اینکه شما مایل به جمع آوری دلارهای بزرگ برای به دست آوردن سرور فیزیکی خود باشید ، به احتمال زیاد شما در حال به اشتراک گذاشتن فضا هستید. اگر چیزی در بخش دیگر رخ ندهد ، می تواند روی سایت و فایل های شما تأثیر بگذارد.

همچنین ، حتی اگر سایت خود را روی یک سرور فیزیکی میزبانی کرده اید ، در اصل است هنوز فقط یک کامپیوتر. در حالی که سرورها تمایل دارند که در مکانهای امن ذخیره شوند ، مانند رایانه شخصی خود ، همیشه این احتمال وجود دارد که چیزی نتواند به اشتباه برود. سرورها می توانند بیش از حد گرم شوند ، می تواند یک بلای طبیعی غیر منتظره باشد ، نوسان برق دقیقا در زمان اشتباه یا حتی یک عیب تولید کننده پنهان که می تواند باعث از بین رفتن اطلاعات شما شود. مهمتر از این ، مزارع سرور می تواند هدف حملات هماهنگ اختصاصی انکار سرویس (DDOS) باشد که در موارد شدید می تواند به راه اندازی مجدد کامل نیاز داشته باشد. این همیشه خطر بالقوه از بین رفتن برخی یا تمام داده ها را دارد.

به همین دلایل ، به طور کلی ایده خوبی است که یک کپی از داده های مهم را در مکانی دیگر نگه دارید ، بنابراین اگر یکی از این موارد ممکن باشد ، مهم نیست که چقدر بعید باشد (متفاوت از موارد دیگر)..

پشتیبان گیری چیست?

انواع چیزهایی که ممکن است بخواهید از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید به دسته های زیر تقسیم می شود:

فایل ها

اینها همه پرونده هایی هستند که وب سایت شما را تشکیل می دهند. آنها شامل کلیه صفحات / اسکریپت ها / پرونده های CSS و تصاویر یا اسناد یا هر محتوای چندرسانه ای هستند که بخش اصلی وب سایت شما هستند. می توانید فکر کنید اینها محتوا هستند که تغییر نمی کنند. آنها به عنوان اشیاء ایستا باقی می مانند. در نتیجه ، آنها به طور معمول ساده ترین قسمت های سایت شما برای مدیریت و تهیه نسخه پشتیبان تهیه هستند.

بانک اطلاعات

همانطور که اتفاق می افتد ، بیشتر وب سایت ها از پایگاه داده برای ذخیره محصولات ، صفحات جداگانه یا موارد دیگری که احتمالاً تغییراتی در محتوای تکراری است ، استفاده می کنند. اگر بانک اطلاعاتی شما تا حدودی ایستا است (یعنی بیشتر موارد موجود در سایت شما به ندرت تغییر می یابد) ، پشتیبانی از نسخه پشتیبان ، نسبتاً ساده است ، دقیقاً مانند پرونده ها. اما اگر مانند اکثر موارد ، این محتوا روان باشد ، مانند پست های وبلاگ ، محصولات ، معاملات یا هر چیز دیگری که به طور منظم تغییر می کند یا به آن افزوده می شود ، باید راهی پیدا کنید که بطور منظم از این داده ها بک آپ بگیرید..

حسابهای ایمیل

اگر در حال ذخیره سابقه ای از ایمیل کاربران یا اطلاعات تماس هستید. همچنین شما به احتمال زیاد یک سرور ایمیل کامل و سوابق کلیه معاملات ایمیل خود را از طریق میزبان خود دارید. به احتمال زیاد شما می خواهید تمام سوابق تعامل ، ایمیل و لیست های پستی خود را با استفاده از این حساب نگه دارید.

توجه سریع: اگر اطلاعات مخاطب را در پایگاه داده ای غیر از سرور پست الکترونیکی خود ذخیره می کنید ، باید از این نسخه پشتیبان تهیه کنید!

نحوه تهیه نسخه پشتیبان?

تهیه نسخه پشتیبان از سایت شما به خصوص دشوار نیست ، اما برای شروع این کار ، باید درک کنید که روش های مختلفی وجود دارد. آنها بسته به سطح مهارت شما ، از نظر کیفیت ، قابلیت اطمینان و سهولت متفاوت هستند. معمولاً استفاده از بیش از یک ایده خوب است.

1. از طریق میزبان وب خود

هر میزبان خوب وب باید یک پشتیبان خودکار از تمام پرونده های موجود در سرور وب ایجاد کند. میزبان وب باید این کار را در داخل انجام دهد و به طور معمول بدون توجه به آنچه انجام می دهید ، از پشتیبان روزانه استفاده می کنید. بنابراین اگر شما باید اتفاق بیفتد باید بتوانید از پشتیبان میزبان وب خود استفاده کنید. با این حال ، میزبان وب به طور معمول نسخه های پشتیبان چندگانه را حفظ نمی کند و شما مورد رحمت آنها هستید. آنها نوعی ابزاری برای شما خواهند داشت تا بصورت دستی نسخه پشتیبان خود را بسازید. به عنوان مثال ، شما به راحتی می توانید از طریق cPanel ، یک صفحه کنترل متداول که توسط بیشتر میزبان وب استفاده می شود ، یک نسخه پشتیبان کامل از وب سایت خود ایجاد کنید..

تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت دستی از طریق cPanelهمه سرورها از cPanel استفاده نمی کنند ، اما به طور معمول یک ابزار پشتیبان از نوع مشابه را با هزینه ای ارائه می دهند.

برای استفاده از ابزارهای پشتیبان سرور خود ، باید از ارائه دهنده خود سؤال کنید و هر کتابچه راهنمای ارائه شده را بخوانید. به طور معمول پرونده های شما به عنوان یک فایل زیپ ذخیره شده و در سرور شما ذخیره می شوند. بسته به سکوی خود ممکن است لازم باشد که نوع قالب را انتخاب کنید. آنها همچنین دستورالعمل هایی را برای نحوه بازیابی نسخه پشتیبان تهیه در صورت لزوم ارائه می دهند.

پشتیبان گیری از پرونده های وب سروراگر میزبان وب شما این نسخه پشتیبان را در سرور ارائه می دهد ، اطمینان حاصل کنید که آن را در سرور متفاوت از وب سایت خود ذخیره کرده اید. سرورها می توانند خراب شوند!

مزایای استفاده از خدمات ارائه دهنده شما کاملاً مشهود است؛ این به طور معمول با میزبان شما یکپارچه است.

با این حال ، اشکالاتی به طور خاص با ارائه دهنده میزبان شما ارتباط دارد. در حالی که ممکن است آنها در میزبانی سایت شما بسیار عالی باشند ، نگه داشتن همه تخم مرغ های شما در یک سبد هرگز عاقلانه نیست. اگر چیزی رخ ندهد ، مانند آتش سوزی در مزرعه سرور آنها ، یا آنها به نوعی مورد حمله هکرها قرار بگیرند (بله ، این اتفاق به موقع رخ می دهد ؛ هیچ کس مصون نیست و ارائه دهندگان میزبانی اهداف اصلی هستند).

به همین دلایل و موارد دیگر ، ایده خوبی است که گاهاً نسخه ای از پرونده ها را به رایانه خود بارگیری کنید. همچنین احتمالاً همچنان آرزو خواهید کرد که حداقل به صورت دستی خود یک نسخه از سایت خود را نگه دارید.

2. افزونه های CMS

اگر از CMS محبوب مانند WordPress استفاده می کنید ، پلاگین های زیادی وجود دارد که می توانید نصب کنید ، مانند Backup Buddy. اینها بسیار مناسب هستند و معمولاً نصب آنها بسیار آسان است.

با این حال ، افزونه های پشتیبان معمولاً می توانند اثر منفی کاهش سرعت سایت شما داشته باشند. از آنجا که PHP زبان برنامه نویسی بومی وردپرس است ، بیشتر افزونه ها از PHP نیز استفاده می کنند. اگرچه این می تواند مؤثر باشد ، می تواند به آرامی اجرا شود ، به این معنی که می توانند سایت شما را در روند اجرا کند کنند (آنها معمولاً همان موتور را تولید می کنند که سایت شما را خاموش می کنند) ، همچنین به سایت شما اضافه می کنند ، و همچنین انتزاعی در سطح بالاتر از ایده آل است.

عامل دیگر این است که شما ممکن است به طرز عجیبی سایت خود را آسیب پذیرتر کنید. PHP خود دارای برخی از مسائل امنیتی شناخته شده است ، به خصوص اگر کد مورد استفاده قدیمی یا قدیمی باشد ، یا به صورت شیب نوشته شده است. مگر اینکه کاملاً مطمئن باشید که کد وارد این افزونه ها می شود (و به طور جدی ، چه کسی وقت دارد که از کد منبع شخص دیگری منفجر شود؟) افزونه ای که برای حفظ امنیت داده های خود استفاده می کنید ، ممکن است باعث شود امنیت آن کمتر شود. (بله ، بسیاری از افراد معتبر هستند و کد کیفیت ارائه می دهند. من در اینجا وحشت نمی کنم ، اما این چیزی است که باید در خاطر داشته باشید).

در حالی که PHP یک زبان برنامه نویسی عالی است (این یکی از موارد دلخواه من است و من از آن استفاده می کنم روزانه) ، این ایده خوبی است برای نگه داشتن بیشتر ویژگی های خارج از این سیستم عامل. به طور معمول اگر می خواهید هر نسخه پشتیبان را در سطح OS اجرا کنید. اگر لینوکس یا هر یک از مشتقات آن را اجرا می کنید ، احتمالاً می خواهید یک اسکریپت پوسته یا یک پرونده دسته ای در ویندوز یا یک فایل ماکرو در Mac را اجرا کنید..

3. پشتیبان گیری دستی

بسیاری از ما ممکن است با روش “مدرسه قدیمی” برای تهیه نسخه پشتیبان از فایلها آشنا باشیم: تهیه یک نسخه از همه پرونده ها و قرار دادن آنها بر روی یک دیسک قابل جابجایی یا ذخیره آنها در ابر. این در واقع همان روشی است که شما با وب سایت خود ، با برخی از هشدارها ، از آن استفاده خواهید کرد.

البته ، اگر وب سایت خود را بصورت محلی توسعه دهید و سپس آن را از طریق FTP (یا امیدوارم SFTP) به هاست خود منتقل کنید ، از نظر فنی قبلاً یک نسخه از سایت خود دارید. با این حال یک تفاوت اساسی وجود دارد. اگر یک پایگاه داده در سایت خود دارید ، به احتمال زیاد مطالب متفاوتی را به صورت محلی (در پایگاه داده آزمایش خود) نسبت به سایت زنده دارید. این امر به ویژه در صورت استفاده از نوعی نرم افزار CMS (وردپرس و موارد مشابه) صادق است. در این صورت ، تقریباً تمام مطالب موجود در سایت شما در یک پایگاه داده ذخیره می شوند و به هیچ وجه در هیچ پرونده ای زندگی نمی کنند ، خارج از خود پایگاه داده.

تهیه نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی در واقع نسبتاً آسان است ، به ویژه اگر از MySQL استفاده می کنید. شما فقط باید یک پایگاه داده SQL را تهیه کنید. که فقط یک فایل متنی ساده است که شامل تمام محتوای پایگاه داده شما است. پس از ایجاد ، می توانید به سادگی بارگذاری شده یا به عنوان یک پرونده برای بازسازی بانک اطلاعاتی اجرا شوید.

روش خط فرمان

این نسبتاً ساده است. دستور زیر از یک بانک اطلاعاتی کامل پشتیبان تهیه می کند.

$ mysqldump -u [نامگذاری] -p [پاس] db_name > db_backup.sql
کد را انتخاب کنید

اگر می خواهید جزئیات بیشتری در مورد اجرای این موارد و گزینه های مختلف داشته باشید ، را بررسی کنید اسناد MySQL

روش PhpMyAdmin

به برگه صادرات دیتابیس بروید ، تمام گزینه های مورد نیاز خود را انتخاب کنید (به طور معمول می خواهید “جدول رها” را وارد کنید و گزینه های دیتابیس ایجاد کنید تا بارگیری یک نسخه جدید بر روی نسخه قدیمی تر امکان پذیر باشد ، اما خریدار مراقب باشید … واقعاً داده های موجود را پاک کنید تا با یک نسخه جدید جایگزین شوید).

سپس می توانید تمام پرونده های ایجاد شده (کد منبع ، بانک اطلاعاتی و تصاویر) را بردارید و آنها را از طریق فایل های فشرده نگه دارید و در جایی که دوست دارید کپی کنید (من شخصاً دوست دارم از حافظه ابری مانند Google Drive یا Dropbox استفاده کنم).

اشکال بارز این است که شما باید این کار را به یاد داشته باشید و فراموش کردن آن بسیار آسان است. بنابراین اگر می خواهید این کار را یک قدم جلوتر بردارید ، می توانید اسکریپت هایی بنویسید که تمام این کارها را انجام می دهند و از سیستم برای اجرای این موارد بر اساس دوره ای استفاده می کنید. در لینوکس بسیار راحت است که بتوانید sql را از طریق خط فرمان اجرا کنید و سپس این اسکریپت را به صورت متداول اجرا کنید ، یک بار در روز ، هفته یا هر زمان دیگری که دوست دارید اجرا شود. در ویندوز می توانید از یک دسته و برنامه زمانبندی ساخته شده در کار استفاده کنید. روش معمول من برای این کار اجرای دسته ای با زباله sql و سپس کپی فله از کل فهرست به حساب Dropbox من است.

توجه سریع: شما می خواهید به طور دوره ای دایرکتوری را که در آن ذخیره می شود تمیز کنید. در حالی که فایلهای sql ، که فایلهای متنی هستند ، تمایل به اندک بودن دارند ، می توانند با گذشت زمان ساخته شوند ، و اگر پشتیبان گیری سایر تصاویر یا فایلهای چندرسانه ای را اجرا می کنید ، می توانید قبل از مدت طولانی درایوهای / سرورهای خود را که در در حال پشت سر هم هستند ، پیدا کنید..

4. خدمات پشتیبان

البته دست زدن به همه اینها به صورت دستی می تواند کمی احساس ناراحتی کند. هنوز هم نیاز به توجه دارد و به همین سادگی می توان فراموش کرد که پاک کردن یک فهرست راهنما باعث می شود پرونده ها از بین بروند یا هزینه های ناگهانی به حساب شما اضافه شود (Dropbox به چند گیگ اجازه می دهد به صورت رایگان ، اما پس از آن به سرعت از آنجا بالا می رود).

به همین دلیل ، اگر شما یک سایت تجاری را اداره می کنید ، احتمالاً استفاده از یک سرویس پشتیبان حرفه ای ایده خوبی است. اینها معمولاً همه موارد ذکر شده را انجام می دهند ، اما به روشی مطمئن تر. برخلاف پشتیبان گیری دستی ، شخص دیگری کارهایی را برای شما انجام می دهد و از همه مشکلات کمی که ممکن است در آن مرتکب شوید ، مراقبت خواهد کرد. برخلاف افزونه ها ، آنها خارج از سایت شما اجرا می شوند. لازم نیست آنها را اضافه کنید. آنها باید سرعت پردازش را از بین نبرند و در عین حال هیچگونه آسیب پذیری امنیتی ایجاد نکنند.

در زیر نمونه گیری بسیار مختصر از برخی از خدمات پشتیبان محبوب است. (سلب مسئولیت: این به این معنا نیست که حتی از راه دور یک راهنمای جامع باشد ، فقط کافی است تا از آنچه در آنجا وجود دارد درک کنید. من تمام خدمات ذکر شده را آزمایش نکرده ام).

بهترین روشها برای ایجاد استراتژی تهیه نسخه پشتیبان

مهم نیست که کدام روش را انتخاب کنید ، تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت شما باید دارای یک برنامه گردش کار باشد. در حالی که تمام روشهای ذکر شده در بالا کار خواهند کرد ، شما نیاز به ایجاد یک استراتژی دارید ، یا هر سیستم ذکر شده ای می تواند آسیب پذیری جدی را متحمل شود. یک لیست چک درست کنید و پاسخ دسته های زیر را تعیین کنید

چند بار برای تهیه نسخه پشتیبان?

این مهم است. آیا می خواهید روزانه یا ماهانه از نسخه پشتیبان استفاده کنید؟ شما ممکن است هر زمان که تغییر در سایت شما ایجاد شود ، ایده اجرای یک مورد را در نظر بگیرید (محصول جدید ، پست جدید وبلاگ و غیره). این به شما بستگی دارد ، اما باید اطمینان حاصل کنید که برنامه ای در دست دارید.

برنامه ریزی خودکار

به دنبال موارد فوق ، تعیین برنامه مهم است. به عنوان یک مبنای اولیه ، احتمالاً می خواهید برنامه زمانی را برای وقوع پشتیبان تنظیم کنید.

از حافظه از راه دور استفاده کنید

این داده ها را کجا ذخیره می کنید؟ شما نمی خواهید فقط کپی ها را روی سرور یا حتی لپ تاپ خود نگه دارید. آیا قرار است از هارد اکسترنال استفاده کنید؟ ابر؟ کدام سرویس ابری?

دهانه نگهداري

چه مدت به نگه داشتن نسخه های هر نسخه پشتیبان نیاز دارید؟ آیا پرونده های یک سال پیش ضروری خواهند بود یا فقط گرد و غبار جمع می شوند و آیا می توان آنها را با پشتیبان گیری های جدیدتر جایگزین کرد?

رمزگذاری

امنیت برای تهیه پشتیبان شما مهم است ، به خصوص اگر اطلاعات اختصاصی دارید (مانند اطلاعات محرمانه قیمت گذاری محصول یا حتی مهمتر از سوابق مشتری). برنامه ای برای ذخیره کردن نسخه های پشتیبان رمزگذاری شده داشته باشید & محافظت شده (رمزگذاری کلید خصوصی AES 256 بیتی و امنیت حمل و نقل TLS / SSL). درباره رمزگذاری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تهیه نسخه پشتیبان در RAID Arrays

RAID Arrays (Redundant Arrays از دیسک های مستقل) نه تنها ایده خوبی برای ایجاد چندین نسخه از وب سایت و / یا داده های شما هستند ، بلکه باعث بهبود عملکرد می شوند. آنها در صورت عدم موفقیت یکی از دیسک ها ، حفاظت بیشتری را ارائه می دهند. این یک ویژگی معمولی است که توسط خدمات پشتیبان حرفه ای ارائه می شود.

بازیابی انتخابی

در صورت عدم نیاز به بازیابی هر قسمت از سایت خود ، روشی را انجام دهید. شاید بیشترش خوب باشه اما ممکنه بعضی از قطعات از بین بره. به عنوان مثال ، اگر یک جدول محصول آسیب دیده است ، فقط باید آن قطعه را در زباله SQL خود جایگزین کنید. این به طور معمول ایده ای بهتر از پاک کردن همه چیز برای جایگزینی یک پرونده است. در حقیقت این یک اشتباه معمولی است که اگر چیزی اشتباه انجام شود جایگزین همه چیز شوید. مطمئناً ، این کار خواهد کرد ، اما شما تمام آنچه که پس از آخرین نسخه پشتیبان تهیه شده است ، از دست خواهید داد. بهتر است تشخیص دهید که آیا شما نیاز به جایگزین کردن همه چیز دارید. در صورت عدم موفقیت همه موارد ، از نسخه پشتیبان تهیه کنید.

نسخه پشتیبان تهیه کنید

خوب ، بنابراین سایت شما ناپدید شد ، اما شما یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. چگونه سایت خود را از نسخه پشتیبان تهیه کنید؟ این نسبتاً ساده است. اگر نسخه به صورت فایل های فشرده ذخیره شده است ، آن را از حالت فشرده خارج کرده و همه پرونده ها را در محل اصلی خود بارگیری کنید. فایل SQL را بگیرید (پرونده متنی که در هنگام ریختن SQL ایجاد شده است) یا با استفاده از خط فرمان پایگاه داده را مجدداً ایجاد کنید ، یا در صورت استفاده از phpMyAdmin (یا هر سیستم مدیریت پایگاه داده گرافیکی دیگری مانند MySQL Workbench) را وارد کنید ، یا پرونده را وارد کنید یا کل موارد را در یک پنجره SQL کپی کنید و آن را اجرا کنید.

آن را به صورت محلی تست کنید ، و اگر همه چیز کار می کند ، آن را بارگیری مجدد به سرور کنید. شما باید پشتیبان گیری کنید و در هر زمان اجرا نشوید.

اگر از یک سرویس پشتیبان حرفه ای استفاده می کنید ، احتمالاً این روند ساده تر خواهد شد. هر سرویس مناسب و معقول باید ابزارهایی را برای بازیابی نسخه پشتیبان تهیه کند ، اعم از یک ترمیم جزئی یا ترمیم کامل سایت.

اعتبار اضافی: مرحله بندی برای توسعه

فراتر از تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده از پرونده های موجود ، اگر سایت خود را توسعه می دهید ، یا با تیمی از توسعه دهندگان کار می کنید ، ممکن است بخواهید یک سیستم نسخه سازی را برای ثبت سابقه در تمام مراحل در طول مراحل توسعه در نظر بگیرید. هنگام ساخت سایت خود ، به طور معمول نسخه ها و تغییراتی در نحوه طراحی سایت شما ایجاد می شود. شاید شما در حال طراحی مجدد کاملی از سایت خود باشید ، اما می خواهید یک نسخه از سایت قدیمی را نگه دارید.

همچنین ، همانطور که اغلب اتفاق می افتد ، هنگام توسعه سایت ، چیزی به طرز وحشتناکی پیش می رود و باید قبل از تغییر ، پرونده ای را پیدا کنید. همچنین می خواهید قبل از راه اندازی عمومی آن ، نسخه توسعه محلی سایت خود را برای ایجاد به روزرسانی یا تغییرات نگه دارید.

اینجاست که سیستم های نسخه سازی به مرحله اجرا در می آیند. اینها شبیه به ساختن کپی پوشه ها در هر زمان ایجاد تغییر است ، اما بسیار سازمان یافته تر هستند و می توانند توسعه همکاری را فراهم کنند.

گیت ابزاری فوق العاده برای سازماندهی فرایند توسعه شما است. این برنامه در ایجاد نسخه پشتیبان از کد های خوب در هر دو محل کار می کند ، و همچنین برای تهیه پشتیبان از راه دور ایمن به راحتی و به جلو به ابر منتقل می شود. به جای داشتن چندین نسخه از فایلها در فهرستهای مختلف؛ آنها در شعب ذخیره می شوند ، که می تواند افراد مختلفی را قادر به کار در پرونده ها بدون ریسک زیاد درگیری ها کند. هنگامی که آنها آماده هستند ، می توانند در شعب اصلی توسعه و در نهایت در یک شعبه کارشناسی ارشد مستقر شوند.

در زیر دو مورد از محبوب ترین مخازن Git ارائه شده است.

  • GitHub اگر مایل هستید کد منبع خود را به اشتراک بگذارید (این در منبع آزاد است) اما مخازن کد خصوصی بسیار مقرون به صرفه را نیز ارائه می دهد. همچنین مکان مناسبی برای جستجوی قطعه های کد است و میزبان جامعه بزرگی از توسعه دهندگان است
  • BitBucket مشابه است؛ در حالی که به اندازه یک جامعه نیستند ، آنها برخی از مخازن خصوصی را به صورت رایگان ارائه می دهند.

نتیجه

در حالی که برخی از روشها نسبت به سایر موارد مزیت بهتری دارند ، تهیه نسخه پشتیبان از سایت شما ضروری است که نباید از آن غافل شد. در حالت ایده آل باید استفاده از ترکیبی از روشهای ذکر شده در بالا را در نظر بگیرید. اطمینان از داشتن نسخه های تکراری از پرونده ها ، باعث می شود تا سردرد بزرگی در جاده نجات پیدا کنید. حتی اگر اتفاق بدی برای سایت شما نیفتد و به این امر احتیاج ندارید ، به خواب اضافی بیاندیشید که نگرانی در مورد آن نخواهید داشت. شما از رایانه های خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید. وب سایت شما باید همان قوانین را رعایت کند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me