نحوه استفاده از داستان گویی برای ایجاد وب سایت های فراموش نشدنی

بیاموزید که چگونه می توان تکنیک های داستان پردازی سنتی را در طراحی وب شما گنجانید تا تبدیل و تعامل کاربر را به حداکثر برساند.


داستان گویی برای وب سایت شما

این یک نوع ارتباطات باستانی به اندازه قدیمی خود بشریت است ، یک سرگرمی بی انتها که یکی از مشخصه های تعیین کننده هر جامعه در طول تاریخ شناخته شده است. قبل از فیلم ، موسیقی ، کتاب ، یا حتی هنر ، بزرگترین ایده های ما از طریق سنت شفاهی داستان پردازی منتقل می شدند. قدرت یک داستان عالی را نمی توان دست کم گرفت. داستانی ما را به حرکت در می آورد ، از ما الهام می گیرد ، باعث می شود ما بخندیم ، گریه کنیم ، تشویق کنیم و پیام خود را مدتی طولانی پس از گفتن داستان بازتاب کنیم.

داستان گویی باعث می شود اساساً انسانی احساس کنیم. مهم نیست که سکوهای فناوری تا چه حد پیشرفت کنند ، ما به داستان کشیده می شویم.

برای توییت کلیک کنید

بنابراین جای تعجب نیست که صنعت بازاریابی اکنون به این ابزار ابقاء مؤثر در ترغیب رسیده است. امروزه همه برندهای برتر از داستان گویی در دسترسی مشتری خود استفاده می کنند و تبلیغات تبلیغاتی ایجاد می کنند که (امیدوارند) برای همیشه در خط مقدم آگاهی شما باقی بماند. هر وقت تلویزیون ، رادیو را روشن می کنید یا بسته بندی یک محصول را می خوانید ، غیرممکن است که توسط یک داستان جذب نشود!

اما داستان داستان برای وب سایت ها چیست؟ از آنجا که این رسانه تقریباً در مراحل ابتدایی خود است ، بسیاری از طراحان وب هنوز اهمیت ترکیب داستان سرایی در کار خود را در نظر نگرفته اند. با این حال ، هر وب سایت خوب باید به عنوان یک مارک تجاری ایجاد شود – و این بدان معنی است که از تکنیک های داستان پردازی در هر جا که ممکن باشد برای تأثیرگذاری بر بازار آنلاین حیاتی شما استفاده می کند. به طور خلاصه: با ادغام داستان گویی در وب سایت خود ، می توانید درگیر کاربری از چند طریق بسیار هیجان انگیز و موثر باشید.

چرا وب سایت شما باید قصه گویی را درگیر کند

اگرچه متداولترین هدف یک روایت صرفاً سرگرمی است ، اما داستان پردازی در واقع ابزاری شگفت انگیز برای برقراری ارتباط ایده ها است. مشکلات پیچیده و داده های دنیوی را می توان در هنگام نمایش تصاویر جذاب ، حس شوخ طبعی ، یا به شکلی که پاسخ عاطفی را به وجود آورد ، به قسمت های قابل هضم (و هیجان انگیز) تقسیم شود. پیام نه تنها با وضوح بیشتری دریافت می شود بلکه مخاطبان نیز معنای آن را برای مدت زمان طولانی تری حفظ می کنند.

آیا می دانید? مطالعات روانشناختی نشان داده است که نگرش و عادات افراد نسبت به سایر اشکال نوشتاری بیشتر از یک داستان تحت تأثیر قرار می گیرد. انتقال به دنیای دیگر مخاطبان را از نظر عاطفی باز و مستعد هیپنوتیزم ناشی از قصه گو می کند. هوم ….

به این فکر کنید که هدف اصلی هر وب سایت چیست. در اکثر موارد ، به گونه ای طراحی شده است که کاربر را به سمت ایجاد فعالیت برای حمایت از یک تجارت بکشاند. کاربران تحت نظر یک داستان خوب ، نگهبان فکری خود را به پایین می اندازند و به خود اجازه می دهند که صرفاً از روی احساسات رانده شوند. وقتی این اتفاق بیفتد ، آنها مشتاق تر می توانند به طور فعال در تجربه مورد نظر یک وب سایت شرکت کنند. شواهد علمی برای تأیید این موارد وجود دارد: الف مطالعه پرینستون فاش كرد كه مغز هم فرستنده و هم گیرنده ی داستانی همزمان می شوند و به ایده ها ، افكار و احساسات اجازه می دهند كه بنا بر خواست خود کاشته شوند. چه فرصتی برای کشویی در دکمه “اکنون بخرید”!

داستان پردازی نیز تقویت می شود اعتماد در نام تجاری شما مطالب جذاب عاطفی با مخاطبان شما ارتباط برقرار می کند ، که شما را به خاطر احترام به شما احترام می گذارد زیرا شما با آنها در سطحی عمیق تر و با معنی تر صحبت کرده اید. برندی که می تواند قلب مردم را به خود جلب کند ، همیشه حاکم بر عالی خواهد بود. اگر می توانید آنها را بخندید امتیاز اضافی را به دست می آورید!

عناصر یک داستان خوب

اولا ، شما نمی توانید یک داستان کامل و بدون شروع ، میانه و پایان داشته باشید. برای اهداف مورد نظر ما ، این در واقع به این معنی است که داستان در پشت وب سایت شما حاوی یک مورد است برپایی, نوعی از تعارض, و وضوح.

برپایی

این همان لحظه شروع به کار است که یک قصه گو به مخاطبان خود تکیه می زند و زمزمه می کند ، “سلام ، شما می خواهید چیزی شگفت انگیز بشنوید؟”

راه اندازی جایی است که کنجکاوی را ضبط می کنیم. از نظر بازاریابی ، این مسئله برانگیختگی است توجه و علاقه. فوراً به مخاطبان خود چیزی بدهید که وضع موجود در زندگی آنها را به چالش بکشد. به آنها قول دهید که اگر در این سایت بمانند و وب سایت شما را تجربه کنند ، با غنی تر شدن برخی از جنبه های زندگی خود فرار می کنند.

اشاره کوتاه: استفاده از تصویر قهرمان یا بنر برای انتقال اطلاعات مهم به طور موجز و آشکار.

تعارض

بدون درگیری هیچ داستانی وجود ندارد. در غیر این صورت ، این فقط یک لیست یکنواخت از وقایع خواهد بود. در حالی که تضاد ساختار اساسی روایت است ، اما برای وب سایت ها کمی متفاوت عمل می کند. شما برای ایجاد درآمد نیازی به تنش شدید ندارید ، اما مطمئناً در وب سایت شما فرصتی وجود دارد تا امیدها ، رویاها و ترس های مخاطبان خود را هدف قرار داده و تجربه را متناسب با آن تنظیم کنید. این اصل بازاریابی تکان دهنده است تمایل عاطفی برای یک محصول یا خدمات.

برای انجام این کار به طور موثر ، باید بدانید که چگونه مخاطبان خود را وارد کنید و درک کنید که چه چیزی آنها را به سمت عملی سوق می دهد. شما از چه زبانی استفاده می کنید که بازار حسابداری را مجبور می کند تا یک مشاوره را انجام دهد؟ چگونه ممکن است این زبان برای یک مربی بهداشت و سلامتی متفاوت باشد؟ چه نقاشی های تصویری و رنگی بهترین جلوه را به شما می دهد؟ مهمتر از همه ، چگونه می خواهید اطمینان حاصل کنید که کاربرانتان یک واکنش عاطفی را به داستان شما تجربه می کنند ، جایی که تنها راه برای ارضای میل آنها اقدام مستقیم از طریق وب سایت شما است؟ ما به چند روش برای دستیابی به این هدف کمی نگاه خواهیم کرد.

وضوح

هر داستان باید به یک نتیجه نهایی منجر شود و هر قدم در طول مسیر به این لحظه نهایی می رسد. این وظیفه شماست که تصمیم بگیرید این چیست برای وب سایت خود ، و سپس با پشتیبانی از این اوج ، همه عناصر سایت خود را با دقت برنامه ریزی کنید.

به عنوان رزولوشن فکر کنید هدف. این اصلی ترین عامل محرک وجود وب سایت شما است. همه چیز به یک دوره اصلی منجر می شود عمل: ثبت نام در خبرنامه ، برنامه ریزی قرار ملاقات ، خرید محصول جدید و غیره اگر کلیه مراحل قبل از این نکته توجیه شده و از نظر عاطفی صادقانه باشد ، آن قطعنامه هم رضایت بخش و اجتناب ناپذیر خواهد بود.

اشاره کوتاه: آ فراخوانی برای اقدام دکمه یا بنر یک روش محبوب برای رسیدن به یک هدف است. معمولاً یک فرم تماس ساده ، برنامه زمانبندی قرار ملاقات یا بارگیری مستقیم ، آنها اغلب در انتهای یک صفحه وب یا در نقاط مختلف مناسب هنگام محتوا قرار می گیرند..

قطعات بیشتر به داستان

در اینجا چند عنصر مشترک دیگر وجود دارد که داستانی کامل و رضایت بخش را تشکیل می دهند:

  • شخصیت ها – اینها می توانند افراد کلیدی در شغل شما باشند که داستان شخصی بر پیام کلی وب سایت شما ، یک طلسم شرکت تأثیر می گذارد یا شاید راهی پیدا کرده اید که مخاطبان خود را به عنوان یک شخصیت ادغام کنید. در هر صورت ، واقعیت داستان شما باید حول شخصیتی بپیوندد که مخاطب بتواند به راحتی آن را شناسایی کند ، زیرا شخصیت ها به عنوان پنجره ما در روایت شما قرار می گیرند..
  • طرح – به یاد داشته باشید که شما فقط حجم بارهای اطلاعات را بر روی مخاطبان خود نمی گذارید. هیچ کس توجهی نخواهد کرد. درعوض ، شما باید راهی برای ارائه پیام خود به روشی پیدا کنید که افراد را به یک سفر سوق دهد. بهترین توطئه ها اسرار خود را تنها در آخرین لحظه ممکن فریب می دهند و مخاطبان خود را در حالت پیش بینی مداوم نگه می دارند. با استفاده از همین تاکتیک ، کاربران را به اندازه کافی علاقه مند کنید تا تمام راه را به پایین صفحه وب خود بروید یا کل سایت خود را برای تکمیل استفاده کنید.
  • هیجانی – می خواهید مخاطبان شما چه احساسی داشته باشند؟ اینها اغلب شش احساس اصلی انسان در نظر گرفته می شوند: خوشبختی ، غم ، ترس ، عصبانیت ، تعجب یا انزجار. این تصمیم برای شماست که تصمیم بگیرید کدام یک از این احساسات داستان وب سایت شما را استخراج کند ؛ وقتی این کار را کردید ، این نکته را بیان کنید که هر قطعه از سایت شما در خدمت این احساس است.
  • موضوع – سعی کنید از موضوع به عنوان هدف اصلی وب سایت خود فکر کنید. آیا شما می خواهید برای یک دلیل خاص آگاهی را افزایش دهید؟ شاید شما بخواهید ثابت کنید که لباس های سطح بالا نیز می تواند مقرون به صرفه باشد؟ در حالی که احساسات قلب را بهم می زند ، موضوع باعث ایجاد عقل می شود. بهترین داستانها ما را با چیزی برای تفکر رها می کند. جالب نیست اگر یک وب سایت می تواند همین کار را کند?

اصول داستان پردازی - قانون سهآژانس نوشتن مقاله قانون سه به طور مناسب با استفاده از جلوه های تعاملی و پیام رسانی قدرتمند ، کاربران را در یک سفر قصه گویی همهجانبه سوق می دهد.

استفاده از اصول داستان پردازی در طراحی وب

اکنون که عناصر تشکیل دهنده یک داستان را می شناسید ، وقت آن رسیده است که آنها را در مکان های مناسب اعمال کنید. در اصل سه زمینه متمایز از طراحی وب وجود دارد که ارزش یا عملکرد هنری هر سایت را تشکیل می دهند. فرصت شما برای گفتن یک داستان را می توانید در سایت پیدا کنید محتوا, طرح یا تجربه ی کاربر (UX).

محتوا

آشکارترین کشتی برای داستان پردازی می تواند در متن سایت پیدا شود. در اینجا شما با استفاده از یک کپی هوشمندانه که منعکس کننده شخصیت و ارزش های برند شما است ارتباط مستقیمی با داستان برقرار می کنید. هر پاراگراف ، عنوان ، دکمه ، مورد منو و تک کلمه فرصتی است که مخاطبان خود را به پیامی که می خواهید وصل کنید.

به یاد داشته باشید که وب سایت ها با کتاب یا فیلم متفاوت هستند زیرا ممکن است شخصی در هر لحظه پاپ کند و داستان را از حالت خارج تجربه کند. چسباندن به یک موضوع اصلی به اطمینان از یک تجربه منسجم کمک می کند. هنگامی که همه پست های وبلاگ شما از یک موضوع مهم پیروی می کنند ، خواننده فوراً مارک شما را می فهمد اگر از طریق نتایج موتور جستجو روی یک مقاله واحد گیر بیفتد. همچنین با ایجاد هر صفحه که به راحتی به یکدیگر متصل می شوند ، کاربران می توانند داستان را به دلخواه هدایت کرده و همانطور که می روند ، قطعات را پر کنند.

طرح & تصاویر

همه داستان نویسان خوب قبول دارند که موثرترین راه برای جذب مخاطب ، این است نشان دادن, نگو با تحقیقات انجام شده نشان می دهد که تصاویر 60000 بار سریعتر از کلمات پردازش می شوند ، حضور قوی در وب سایت شما فاقد انگیزه‌ای برای ارتباط با مخاطبان شماست.

ظاهر و ظاهر وب سایت شما درباره برند شما چیزهای زیادی می گوید. برخی از عوامل اصلی در چگونگی تأثیرگذاری بر ادراک از طریق زیبایی شناسی عبارتند از:

  • رنگ – رنگ هایی که برای نام تجاری خود انتخاب می کنید ، می تواند به شدت بر رفتارها ، روحیه و روانشناسی کاربران تأثیر بگذارد. هر رنگ ارتباط عاطفی خاص خود را دارد ، بنابراین درک چگونگی انتخاب موارد مناسب برای وب سایت شما می تواند نقش مهمی در هدایت مخاطبان خود به سمت حل / هدف داستان شما داشته باشد. برای اطلاعات عمیق تر ، مقاله روانشناسی رنگ ما را در مورد این موضوع بخوانید.
  • تایپوگرافی – انتخاب قلم یکی از ساده ترین و مستقیم ترین کمک ها به شخصیت وب سایت است. از آنجا که تقریباً 95٪ از کل وب جهانی متن است ، به راحتی می توان فهمید که چرا بزرگترین فرصت برای انتقال لحن و شخصیت از طریق چگونگی ظاهر آن متن است. درباره انتخاب تایپوگرافی وب سایت خود بیشتر بدانید.
  • تصاویر – تصاویر عالی برای طراحی عالی ایجاد می کنند – دیوانه ، درست است؟ اگرچه تصاویر زیبا همیشه زیبا هستند ، اگر آنها از محتوای سایت پشتیبانی یا گسترش دهند ، واقعاً پس از آن قرار داریم. آیا آنها داستان خود را می گویند ، تا کاربر بتواند همه چیزهایی را که باید در مورد برند شما بداند بدون خواندن یک کلمه جمع کند؟ اگر می توانید با استفاده از یک تصویر واحد ، محتوای همان هزار کلمه را منتقل کنید ، متن را فراموش کنید و به دنبال تصویر بروید.
  • فیلم – همین قوانین بالا در اینجا اعمال می شود ، فقط ویدیو اکنون پادشاه جدید در شهر در وب مدرن است. اگر پژوهش اعتقاد بر این است ، یک دقیقه فیلم برابر 1.8 میلیون کلمه نوشته شده است. اعتقاد من این است که فیلم اوج قصه گویی است ، ترکیبی از تمام اشکال دیگر که با هم ترکیب شده اند – و قطعاً تقاضا برای آن وجود دارد. دوربین های خود را بچرخید!
  • فضای سفید – شما حتی در غیاب طراحی ، گزینه های طراحی قدرتمندی را انجام می دهید. مناطق فراوان از فضای سفید داستان خود را بیان می کند. آنها می توانند از هم جدا شوند یا به بخشهایی از مطالب مهم توجه کنند. Whitespace به هدایت چشم و الهام بخشیدن به یک جریان طبیعی از یک عنصر به عنصر دیگر کمک می کند. به اتاق خود تنفس کنید یا مخاطب ممکن است از یکباره بیش از حد خسته شود.

اصول داستان گویی - مثال تعامل بصریبلروی از طریق تصاویر و تعامل نشان می دهد که چگونه محصول آنها به طور قابل توجهی کیف پول شما را باریک می کند. این بازاریابی است که به یاد ماندنی و سرگرم کننده برای تجربه است.

تجربه ی کاربر

هر شکلی از داستان گویی حداقل یک عنصر را در خود دارد که منحصراً به آن رسانه تعلق دارد. به عنوان مثال ، روند ویرایش یک تصویر متحرک فقط مختص سینما است – هیچ شکل هنری دیگری اجازه نمی دهد داستان را از طریق برش و اختلاط فیلم به ترتیب متوالی قصه گویی کند..

تجربه کاربری (کوتاه مدت UX) شکل منحصر به فرد قصه گویی طراحی وب است.

فن آوری های وب مدرن برخی از روش های جذاب داستان پردازی را امکان پذیر می سازد – بعضی از آنها انقلابی ، برخی از آنها تجربی اما همه آنها هیجان انگیز است. در اینجا فقط چند روش برای استفاده از تجربه کاربر در خدمت داستان پردازی آورده شده است:

تعامل

استفاده از شکوفا های کوچک تعاملی در کل سایت شما به سمت شخصیت و حفظ علاقه کاربر می رود. این می تواند چیزهای کمی باشد مانند چند میلی ثانیه اثر شناور ماندگار شود. این می تواند جلوه های قابل ملاحظه ای مانند انیمیشن های مبتنی بر پیمایش ، مانند تصویری که براساس میزان استفاده کاربر از صفحه پیموده شده ، ظاهر شود. این می تواند در صورت شما باشد ، مانند پنجره هایی که وقتی کاربر سعی دارد پنجره را ببندد ظاهر می شود. وب مملو از تعامل کاربر است و پتانسیل اجرای خلاق آن بی حد است.

ساده کردن مثال بزرگ دادهGosquared تعداد زیادی از داده ها و اطلاعات مربوط به بازی های المپیک لندن را به روشی جالب و آسان هضم می کند.

بازخورد و نشانگرها

وقتی در وب سایت فرم می دهید ، خوب است بدانید که وقت و تلاش شما بیهوده نبوده است. یک پیام پاسخ ساده که تایید می کند فرم با موفقیت ارسال شده است ، یک حرکت کوچک است که باعث آرامش خاطر کاربران می شود. این به ویژه در مورد مبادلات پولی صادق است.

بازخورد در زمان واقعی تماس و پاسخی لطیف اما رضایت بخش به داستان پردازی را ارائه می دهد. هنگامی که یک کاربر روی یک عنصر مانند یک دکمه کلیک می کند ، به طرز شگفت آور برای پاسخگویی این دکمه با تورم ، کوچک شدن یا تغییر رنگ ها ، بسیار خوشحال کننده است. فکر دیگری که به این شکل وارد تعامل می شود ، باعث می شود داستان سرگرم کننده تری برای حرکت به وجود آید. اپل در این زمینه با سیستم عامل iOS استثنایی است.

به عنوان مثال علامت بازخوردSlaveryfootprint.org به دلیل داشتن بازخورد در زمان واقعی و انیمیشن های مبتنی بر پیمایش ، از یک پیام بسیار قوی برخوردار می شود..

پیمایش اختلاف منظر

پیمایش اختلاف منظر یک ابزار جدید محبوب است که اجازه می دهد تا بر اساس پیمایش کاربر ، لایه های جداگانه ای از عناصر حرکت ، تعامل و تغییر کنند. این می تواند یک حس عمق خیره کننده به تصاویر شما و یک لایه جدید (بدون هدف در نظر گرفته شده) از غوطه وری همه بر اساس ورودی کاربر ایجاد کند.

پیمایش اختلاف منظر می تواند یک کمک قدرتمند در داستان پردازی باشد ، و به روایت شما یادآور یک کتاب طنز تعاملی می دهد. عناصر بصری و کلمات به جلوه چشمگیر افزوده می شوند – و همچنین پخش مجدد انیمیشن های آنها با پیمایش به بالا و پایین صفحه کاملاً اعتیاد آور است..

مثال پیمایش اختلاف منظرParallax.js نمونه ای از ذهن آزار دهنده از پتانسیل پیمایش اختلاف منظر را نشان می دهد.

بازیگونهسازی

مانند بازی های ویدیویی ، کاربران هنگام مرور وب به صورت فعال مشغول به کار هستند. تصمیمات و اقدامات آنها تأثیر مستقیمی در نتیجه تجربه دارد. Gamification روند جدیدی است که به دنبال ایجاد وب سایت یا برنامه ها بیشتر شبیه به بازی است. این لزوما فقط ترجمه PAC-MAN به HTML5 نیست. این در مورد عمیق بررسی و اجرای چگونگی عملکرد یک کاربر دلیل و تأثیر مستقیم در داستان وب سایت شما است.

یونیسف و ING مستقیم طراحی شده اند یک وب سایت درخشان این داستان یک هیولا را روایت می کند که از حضور کودکان در مدرسه در کشورهای در حال توسعه جلوگیری می کند. در یک نقطه معین از روایت ، به شما این امکان داده می شود که کمک به این کودکان کمک مالی کنید. نتیجه داستان به انتخاب شما بستگی دارد. این یک “وب سایت ماجراجویی خود را انتخاب کنید”!

نتیجه

موضوع داغ در بازاریابی این روزها همه چیز در مورد به کارگیری قصه گویی برای ارتباط با مخاطبان است. ما دیده ایم که “داستان پردازی” می تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد – و تنها به سفر قهرمان سنتی ادبیات عامه محدود نمی شود. با تحولات مهیج در فن آوری وب و افزایش تقاضای مصرف کننده برای شیوه های جدید جدید برای استفاده از مطالب ، اکنون مهمتر از همیشه این است که در نظر بگیرید چگونه وب سایت شما می تواند از داستان نویسی به نفع خود استفاده کند.

آیا می خواهید “فقط یک وب سایت دیگر” باشید؟ یا شما امیدوار هستید که تصورات کاربران خود را به تصویر بکشید ، آنها را به سفری احساسی که مورد علاقه رونز است هدایت کنید ، و سپس با اقدامات واضح و ساده برای دستیابی به حمایت از شغل خود ، آنها را به یک وضوح رضایت بخش ببرید?

به عبارت دیگر: آیا تاکنون از تجربه یک داستان خوب لذت نبردید؟ من هم نه. اگر وب سایت شما بتواند داستان خوبی از خود بگذارد ، مخاطبان شما برای همیشه مورد استقبال قرار می گیرند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me