چگونه یک استراتژی محتوا برای وبلاگ خود تهیه کنید

وبلاگ ها به یک برنامه استراتژی محتوا نیاز دارند. بیاموزید که چگونه یک استراتژی محتوا تهیه کنید که به شما کمک کند با استفاده از این 5 مرحله ساده ، هدف خود را منتشر کنید.


نحوه ایجاد استراتژی محتوا برای وبلاگ خود

بنابراین تصمیم گرفته اید که تجارت شما به یک وبلاگ نیاز دارد تا در تلاش های بازاریابی شما کمک کند. خوب! اما قبل از نوشتن اولین پست ، کاری وجود دارد که واقعاً باید آن را انجام دهید: یک استراتژی محتوا را کنار هم بگذارید.

داشتن یک استراتژی محتوای محکم می تواند تفاوت بین یک وبلاگ خوب و یک وبلاگ عالی باشد – موضوعی که باعث افزایش ترافیک جستجو و تبدیل می شود. نه تنها داشتن یک استراتژی به شما کمک می کند تا چه چیزی را منتشر کنید ، بلکه به شما در تعیین اهداف ، درک بهتر مخاطبان خود و تولید مقالاتی که با خوانندگان شما همخوانی داشته و به شهرت خود کمک کند ، نیز کمک خواهد کرد..

این را بپرسید: سازمانهایی که دارای یک استراتژی مستند هستند با هر جنبه از بازاریابی محتوا با کسانی که فقط یک استراتژی کلامی دارند یا اصلاً هیچ استراتژی ندارند مقایسه می شوند., با توجه به موسسه بازاریابی محتوا. از بین افرادی که یک استراتژی مکتوب دارند ، 60٪ تجارت خود را مؤثر می دانند ، در حالی که تنها 32٪ از افرادی که دارای استراتژی کلامی هستند می گویند مؤثر هستند.

شخصاً ، این آمار برای من صادق است. من از سال 2012 به صورت حرفه ای وبلاگ نویسی کردم و تنها زمانی که وقت خود را برای تحقیق کردم و یک استراتژی محتوا را شروع کردم که برای دستیابی به نتایج محکم شروع کردم. اکنون ، من دیگر وقت خود را برای نوشتن پست های اشتباه تلف نمی کنم ، زیرا مخاطبان خود را می فهمم ، یک تقویم سرمقاله سازمان یافته و مداوم دارم و از همه مهمتر – من با هدف می نویسم زیرا اهداف مشخصی را تعیین کرده ام.

5 گام اصلی برای تدوین استراتژی محتوا

در این مقاله ، پنج مرحله اصلی را که از مدیریت وبلاگ ها برداشته ام با شما به اشتراک خواهم گذاشت. در پایان این پست ، شما دانش و ابزار لازم را برای نوشتن برنامه خود برای ایجاد یک استراتژی مؤثر برای محتوای وبلاگ خواهید داشت.

1. اهداف SMART را تنظیم کنید & هدف وبلاگ خود را درک کنید

ما متوجه شده ایم که شما می خواهید یک وبلاگ را راه اندازی کنید ، اما هدف وبلاگ شما چیست?

اولین قدم برای ایجاد استراتژی محتوای شما تعیین اهداف است. داشتن اهداف شفاف به هدف وبلاگ شما کمک می کند و به شما در اولویت بندی کارهایی که آن را برای موفقیت تنظیم کرده اند ، کمک می کند.

وقتی صحبت از تعیین هدف می شود ، من یک طرفدار بزرگ اهداف SMART هستم. اهداف SMART ساختار و قابلیت ردیابی را در تعیین هدف به ارمغان می آورد ، اطمینان حاصل می کند که اهداف شما به احتمال زیاد قابل دستیابی می باشند.

برای رسیدن به هدف SMART ، باید مشخص ، قابل اندازه گیری ، دستیابی ، مرتبط و به موقع باشد. یک مثال عالی از اینجاست تعادل:

هدف گسترده: من می خواهم تجارت خود را توسعه دهم.

اهداف SMART برای استراتژی محتوا

مشخص: من سه مشتری جدید برای مشاغل مشاوره خود به دست می آورم.

قابل اندازه گیری: من ضمن اینکه پایه مشتری فعلی خود را حفظ می کنم ، پیشرفت خود را با تعداد مشتری های جدیدی که ارائه می دهم اندازه گیری می کنم.

قابل دستیابی: من از مراجعین فعلی درخواست ارجاع خواهم کرد ، یک کمپین بازاریابی در رسانه های اجتماعی و شبکه با مشاغل محلی راه اندازی کنید.

مربوط: اضافه کردن مشتری های اضافی به مشاغل من این امکان را برای من فراهم می کند که بتوانم تجارت خود را توسعه دهم و درآمد خود را افزایش دهم.

مبتنی بر زمان: من طی دو ماه سه مشتری جدید خواهم داشت.

هدف SMART:

من با درخواست درخواست مراجعه ، ایجاد راه اندازی یک کمپین بازاریابی در رسانه های اجتماعی و ایجاد شبکه با مشاغل محلی ، در طی دو ماه سه مشتری جدید برای مشاوره خود به دست می آورم. این به من امکان می دهد تا تجارت خود را توسعه دهم و درآمد خود را افزایش دهم.

اکنون به وبلاگ خود در مورد آنچه می خواهید برای رسیدن به آن فکر کنید ، فکر کنید. شاید شما بخواهید ترافیک ارگانیک را جذب کنید ، منجر به تولید شوید و تبدیل را افزایش دهید؟ یا می خواهید با جدیدترین ویژگی های جدید در محصول یا خدمات خود ، مشتریان خود را آموزش داده یا آنها را به روز نگه دارید؟ یا حتی اعتبار و اعتبار خود را بسازید?

هدف کلی شما ممکن است باشد ، آن را به عنوان یک هدف گسترده مانند بالا بنویسید و دوباره آن را به عنوان هدف SMART بنویسید. نه تنها نوشتن اهداف خود به شما شفافیت می بخشد ، بلکه می تواند چیزی را برای یادداشت برداری در اختیار شما قرار دهد و آن شب ها را به کامپیوتر خود بچسبانید ، وقتی که دچار مشکل نویسنده شده اید و نمی دانید چرا آنها شما را به وبلاگ راه اندازی کرده اید. اولین مکان!

نکته بلاغی سریع: عناوین با 6-13 کلمه و 60 کاراکتر یا کمتر بیشترین و بیشترین میزان ترافیک را به خود جلب می کنند.

2. درک کنید که مخاطبان شما کیست

قدم بعدی مشخص کردن مخاطبان شما و درک اینکه مخاطب مورد نظر برای وبلاگ شما چه کسی است. چیزهایی مانند:

 • جمعیتی؟ سن ، جنس ، مکان و غیره.
 • آنها چه کار می کنند؟ توسعه دهندگان ، طراحان ، بازاریاب ها و غیره.
 • از چه وب سایتهایی بازدید می کنند؟ رقبای احتمالی شما چه کسانی هستند?
 • از چه کانالهای اجتماعی استفاده می کنند؟ توییتر ، فیس بوک ، اینستاگرام و غیره.
 • آنها به چه کسی احترام می گذارند و به آنها گوش می دهند؟ چرا تأثیرگذار آنها هستند?
 • نقاط درد آنها چیست؟ چه مشکلاتی دارند که شما می توانید به حل آن کمک کنید?

با توجه به این لیست ، شما باید personas کاربر ایجاد کنید. شخصیت های کاربر شخصیت های داستانی ، کلیاتی هستند که نیازهای مختلف ، اهداف و الگوهای رفتاری خوانندگان وبلاگ ایده آل شما را در بر می گیرند..

فیس بوک داده های تحلیلی را بینش می دهدGoogle Analytics و اطلاعات بینش فیس بوک می توانند به شما کمک کنند بینش در مورد مشخصات جمعیتی خود ، مانند مکان بازدید کنندگان / دنبال کنندگان شما ، سن و جنس آنها به شما کمک کنند..

چرا personas ایجاد کنیم؟ اگر می خواهید افراد مطالب شما را بخوانند ، باید محتوا ایجاد کنید که برای خوانندگان بالقوه شما مفید باشد. مهم است که همیشه به خاطر داشته باشید ، “آیا مخاطبان من از این مقاله بهره مند می شوند و نقاط درد آنها را برطرف می کنند؟”

برای تعریف شخصیت های خود ، به نوع شخصی که تصور می کنید وبلاگ خود را بخواند فکر کنید. چه نوع کارهایی انجام می دهند؟ آنها برای چه شرکتی کار می کنند؟ اهداف و چالشهای آنها چیست؟ چه نوع محتوایی برای دستیابی به اهداف خود به آنها کمک می کند?

به عنوان یک قاعده کلی ، بهتر است حداقل سه شخص را در اختیار داشته باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ایجاد personas ، به خصوص اگر می خواهید یک وبلاگ برای یک تجارت بزرگ ایجاد کنید, این راهنمای جامع را توسط افراد در بافر بررسی کنید.

3. تحقیقات کلمات کلیدی خود را انجام دهید

اگر می خواهید افراد وبلاگ خود را از طریق جستجو به صورت ارگانیک پیدا کنند ، باید موضوعاتی را که طاقچه شما جستجو می کند ، پوشش دهید.

بنابراین در مرحله اول ، باید با طاقچه خود آشنا شوید. نزدیک به عنوان مثال ، اگر می خواهید در مورد محصولات پشتیبانی و دانش بنیان وبلاگ نویسی کنید ، با جستجو در آن شرایط شروع کنید برنامه ریز کلمات کلیدی Google AdWords. هرچه دانش بیشتری در مورد آنچه مخاطبان بالقوه خود را جستجو می کنید جمع کنید ، در ایجاد محتوایی که مخاطبان شما در جستجوی آن کشف کنند ، مؤثرتر خواهید بود..

بعد ، لیستی از کلمات کلیدی بذر ایجاد کنید که مورد توجه مخاطبان شما باشد. این کلمات کلیدی باید خاص باشند ، بنابراین چیزی مانند “پشتیبانی” کار نمی کند. در عوض ، “پشتیبانی وردپرس” خاص تر است ، و در همین طاقچه ، می توانید “افزونه پشتیبانی WordPress” یا “پایه دانش پشتیبانی پشتیبانی WordPress” داشته باشید..

با استفاده از این کلمات کلیدی بذر ، می توانید لیستی از مقالات وبلاگ را برای شروع کار و تقویت سئوی خود بیابید. مثلا:

 • 10 افزونه پشتیبانی وردپرس برتر
 • 12 بهترین پلاگین پایه دانش برای وردپرس
 • چگونه می توان یک پایگاه دانش را در سایت وردپرس خود تنظیم کرد

4- مطالب شگفت انگیز را بنویسید

با استفاده از کلمات کلیدی خود و برخی از ایده های ارسال شده در جیب ، اکنون می توانید از این کار برای نوشتن مطالب شگفت انگیز استفاده کنید.

همه با نوشتن متفاوت برخورد می کنند. بعضی از افراد دوست دارند فقط نوشتن را شروع کنند و ببینند چه اتفاقی می افتد. من شخصاً ساختار را دوست دارم. من دوست دارم قبل از شروع کار ، ایده ای کاملی داشته باشم و درباره آنچه می خواهم در ذهن بنویسم ، داشته باشم. این روند من است:

 1. با یک ایده ارسال کنید: این ایده باید با مخاطب هدف شما طنین انداز شود. سعی کنید ایده خود را جستجو کرده و از رقبای خود منتشر کنید. اگر می توانید آنچه را که نوشته اند ، بهبود بخشید ، عالی! اگر اینطور نیست ، ایده دیگری را مطرح کنید.
 2. تحقیق خود را انجام دهید: در مورد موضوع خود تحقیق کنید. من معمولاً تعداد زیادی برگه را باز می کنم و لیستی از پیوندها را ایجاد می کنم و همیشه اطلاعاتی را که استفاده می کنید به آنها نسبت می دهم – هرگز کپی نکنید.
 3. یک عنوان عالی بنویسید: عناوین شما باید یک نکته کلیدی در درد خوانندگان شما باشد. اطمینان حاصل کنید که کمتر از 60 نویسه داشته باشد و مهمترین کلمات کلیدی شما را شامل می شود.
 4. ساختار پست خود را برنامه ریزی کنید: یک لیست گلوله ای از بخش های مختلفی که می خواهید در پست خود داشته باشید ایجاد کنید.
 5. مقدمه خود را بنویسید: خط اول پست شما باید شامل مهمترین اطلاعات در پست شما باشد. به عنوان مثال ، اگر پست شما در مورد بهترین افزونه های دانش بنیان برای وردپرس است ، می توانید بنویسید: “آیا به دنبال یک افزونه دانش بنیان عالی برای وردپرس هستید؟ ما کار سخت را برای شما انجام داده ایم و این لیست از بهترین افزونه های رایگان را جمع کرده ایم. ” بقیه مقدمه باید آنچه را که در بقیه پست خود به شما پرداخته می شود خلاصه کند.
 6. پست خود را بنویسید: با استفاده از ساختاری که در بالا ایجاد کردید ، بقیه پست خود را بنویسید. به نظرم نوشتن لیست های بولت برای هر بخش به من کمک می کند تا افکار خود را به ترتیب برسانم تا بتوانم آنها را در جملات کامل گسترش دهم.

اشاره کوتاه: 43٪ از مردم به پست های وبلاگ ناچیز اعتراف می کنند. بنابراین وبلاگ خود را با عنوان ها ، فیلم ها و سایر ابزارهای بصری کاملاً خوب جلوه دهید تا مهمترین قسمت های مقاله شما مورد توجه و یادآوری قرار گیرد.

5. تقویم تحریریه تنظیم کنید

هیچ چیزی مانند تقویم برای کمک به شما در مسیر ماندن وجود ندارد – به ذکر این واقعیت که Google از قوام خود را دوست دارد.

من عاشق نوشتن لیست ها و داشتن یک تقویم – به ویژه تقویم سرمقاله – یک پسوند طبیعی از آن است. نه تنها داشتن یک تقویم به شما این امکان را می دهد تا یک منظره پرنده زیبا از آنچه در آینده به وجود آمده است و آنچه را که قبلاً منتشر کرده اید ، به دست آورید ، بلکه به سرعت نشان می دهد که در برنامه انتشار خود چه شکافهایی وجود دارد.

برخی از ابزارهای عالی عالی مانند ترلو و افزونه تقویم تحریریه برای وردپرس (که هر دو شخصاً از آن استفاده می کنم). اگر بعد از ابزاری با کمی دلهره بیشتر هستید ، سعی کنید CoSchedule. این شامل برخی از ویژگی های پیشرفته جالب مانند ادغام رسانه های اجتماعی ، گردش کار تیمی و تحلیلی است.

نتیجه

اکنون که به دانش لازم برای ایجاد یک استراتژی محتوای وبلاگ مسلح هستید ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که وبلاگ خود را شروع کرده و نوشتن را شروع کنید! به یاد داشته باشید ، سازمانهایی که دارای یک استراتژی وبلاگ هستند ، در بازاریابی محتوا مؤثرتر از سازمانهایی هستند که استراتژی کلامی دارند یا اصلاً هیچ استراتژی ندارند.

موفق باشید وبلاگ جدید خود را راه اندازی کنید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me