اینستاگرام: قطعه گمشده برای استراتژی بازاریابی شما

با 75 میلیون نفر که روزانه از اینستاگرام استفاده می کنند ، اینستاگرام ابزاری مؤثر برای استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی شما است. در اینجا چند نکته برای شروع کار آمده است.


نکات بازاریابی اینستاگرام

زمانی پیش آمد که اینستاگرام در مسابقه رسانه های اجتماعی دست کم گرفت. پنج سال پس از راه اندازی آن ، به بالاترین سطح خود رسیده است. در دسامبر سال گذشته ، اینستاگرام از علامت 300 میلیون کاربر پیشی گرفت و محبوبیت آن را بیشتر از توییتر کرد. حدود یک سوم از این کاربران فقط در نه ماه به دست آمد. اکنون بیش از 75 میلیون نفر روزانه از اینستاگرام استفاده می کنند. به نظر می رسد که اعداد همچنان در حال افزایش هستند. در واقع ، خرید اینستاگرام فیس بوک در سال 2012 ممکن است در تاریخ تجارت به عنوان بهترین تصمیم 1 میلیارد دلاری در همه زمان ها کاهش یابد.

این خبر خوبی برای بازاریابان است. می توان از محبوبیت اینستاگرام برای کمک به برندها در تبلیغات ، پیشتازها و تبدیل ها استفاده کرد. توییتر و فیس بوک ابزارهای بازاریابی رسانه های اجتماعی موثری نیز هستند ، اما هیچ چیز برای دیدن یک خانه به یک دید خوب ضربه نمی زند. بیشتر محتوای رسانه های اجتماعی – حدود 63٪ – بصری است. اگر در مورد آن فکر کنید ، بیشتر محتوای بازاریابی به طور کلی نیز بصری است. بینندگان تبلیغات به سختی می توانند پیام را بشنوند ، اما اگر به دنبال هستند ، آن را می بینند و ذهن آنها به سرعت آن را جذب می کند. سرانجام ، این تصویر مرموز و مردانه Marlboro Man بود که باعث شد مردان بخواهند سیگارهای تصفیه شده بخرند (که اولین بار در بازار زنانه محسوب می شدند).

اگر از اینستاگرام برای مارک تجاری خود استفاده نمی کنید ، اکنون زمان خوبی برای شروع است. اینستاگرام مشخص شده است اینستاگرام برای تجارت خدمات ، و نکاتی در مورد آنها ارائه می دهد وبلاگ برای اعمال حساب کاربری خود برای به دست آوردن پیروان و مشتری. بازاریابان می توانند از قابلیت های اشتراک گذاری سریع تصویر در اینستاگرام استفاده کنند تا در کسب و کار جدید با محتوای بصری که سرگرم کننده ، اطلاع رسانی و الهام بخش باشد ، فریب دهند.

در اینجا نحوه استفاده از اینستاگرام برای دستیابی به استراتژی بازاریابی خود به سطح بعدی آورده شده است:

از انواع متنوعی استفاده کنید

هدف از ایجاد یک حساب کاربری Instagram اینست که برند شما را تبلیغ کند. این بدان معنا نیست که هر آنچه که در اینستاگرام ارسال می کنید باید به طور مستقیم با خدمات شما مرتبط باشد. برخی از حسابهای رسانه ای اجتماعی که اکثر آنها دنبال می شوند – مثلاً صفحه فیس بوک بازیگر جورج تیتی – مطالب کاملاً نامربوطی را منتشر کنید که فکر می کنند تماشاگران از آن لذت خواهند برد. شما می توانید با این نوع محتوای بی پروا دنبال کننده هایی را جذب کنید که بعداً آنها را در معرض محتوای بازاریابی هدفمند خود قرار می دهد. با فیلم های گربه ناز فقط نکشید – اکثر مطالب شما باید مربوط به محصول یا خدمتی باشد که ارائه می دهید. شما هنوز هم می خواهید به عنوان یک برند جدی گرفته شوید. عکسهای متنوعی را در بر بگیرید که نشانگر برند شما هستند – به عنوان مثال ، Whole Foods محتوای زندگی سالم را به طور کلی ارسال می کند ، همچنین تصاویر کالاهای فروش و رویدادهای درون فروشگاهی.

کپی بازاریابی را در زیرنویس ها بنویسید

بسیاری از تصاویر به خودی خود صحبت می کنند ، اما یک یا دو جمله خوب می تواند زمینه تأثیرگذاری را برای پست های تصویری شما ایجاد کند. اینستاگرام به نوشتن شرح تصاویر کوتاه اجازه می دهد تا اطلاعات اضافی در مورد تصاویر و فیلم را ارائه دهند. هنگام نوشتن شرح تصاویر ، به یاد داشته باشید که در رسانه های اجتماعی هستید ، نه در ایمیل کار یا یک سند تجاری. آن را مکالمه نگه دارید و جملات خود را واضح و مختصر کنید. بخش زیرنویس ها همچنین فرصتی برای پرتاب برخی از هشتگ های معروف یا شروع یک روند هشتگ تمام در اختیار شما است. مانند توییتر ، هشتگ در اینستاگرام به مشتریان بالقوه کمک می کند تا شما را پیدا کنند و با برند شما ارتباط برقرار کنند.

نمایش جایی که شما بوده اید

به عنوان یک مارک در حال حرکت ، می توانید دور شوید. ویژگی جغرافیایی در اینستاگرام این امکان را به شما می دهد که مکانهایی را که ارسال می کنید از کجا مشخص کنید. این مکانها بر روی نقشه عکسی جمع آوری و پین شده اند که می تواند با دنبال کنندگان به اشتراک گذاشته شود. Geotagging پیروان شما را از مکانهای شغلی و مکانهایی که برای تبلیغ برند خود یا انجام کارهای ارتباطی بازدید کرده اید ، آگاه می کند. به عنوان مثال ، یک فروشگاه خرده فروشی ممکن است تصویری از سفر خرید در سراسر کشور را ارسال کند ، یا یک نویسنده می تواند تمام مکانهایی را که در تور کتاب خود بازدید کرده اند ، فهرست کند. این اطلاعات پست های شما را جالب تر می کند و به پیروان می گوید که شما در منطقه آنها بوده باشید یا باشید.

میزبان مسابقه تصویر

روند رو به رشد برای مشاغل در اینستاگرام میزبان مسابقه ای است که پیروان تصاویر مربوط به یک موضوع خاص را ارسال می کنند. این عکسها در حساب مارک تجاری ارسال می شوند و کاربران یا مشاغل خود برنده را انتخاب می کنند. مسابقات آنلاین برای پیروان یک وضعیت بدون خطر است ، بنابراین جذابیت زیادی دارند. با انتخاب یک موضوع مسابقه مربوط به محصول یا خدمات خود و ارائه یک جایزه مطلوب برای برنده ، میزان بازدید از برند خود را افزایش دهید. در سال 2014 ، مسابقه #IWannaGo Travelocity از کاربران خواسته شد تا عکس هایی از مقصد مسافرتی را که می خواهند برای فرصتی برای پیروزی در آنجا بگذرانند ، ارسال کنند. در طول مسابقه آگاهی از برند 5 درصد افزایش یافت و خرید از مشتریان موجود 11 درصد افزایش یافت.

وقایع خود را مورد توجه قرار دهید

رسانه های اجتماعی این است که چگونه بسیاری از مردم از وقایعی که در منطقه آنها اتفاق می افتد ، پیگیر هستند. با تبلیغ آنها در اینستاگرام و ارائه تخفیف های ویژه برای دنبال کنندگان ، کشف رویدادهای شما را برای آنها آسان کنید. عکس های تیزر از به روزرسانی های مربوط به رویداد که منجر به روز می شوند ، باعث ایجاد علاقه کاربر شده و میزان دسترسی شما را بهینه می کنند. داستانهای مربوط به رویداد خود را در هنگام وقوع ایجاد کنید و محتوا را بعد از انجام آن جریان دهید – مانند درخواست از کاربرانی که در آن حضور داشتند ، لحظات و عکسهای مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارند. این نه تنها راه خوبی برای تولید پیروان است بلکه توجه رسانه ها را به خود جلب می کند و تبلیغات گسترده ای را جلب می کند.

نتیجه

وقتی می توانید افرادی را که واقعاً به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند ، از تعامل با برند شما در رسانه های اجتماعی لذت ببرید. میلیون ها کاربر روزانه میلیون ها گیگابایت محتوا را در رسانه های اجتماعی تبادل می کنند. ایستادگی کردن به عنوان صفحه برو به رسانه های مورد علاقه ، وفاداری به برند را القا خواهد کرد و توجه شما را از طرف دوستان و خانواده پیروان جلب می کند. شبکه های اجتماعی تأثیرگذار هستند و محتوای تصویری قانع کننده است – این دو مورد اینستاگرام را به ابزاری قدرتمند برای تجارت تبدیل می کند.

با ایجاد حساب و استراتژی بازاریابی در اینستاگرام خود ، هرگز چشم خود را از دست ندهید که برای چه کاری انجام می دهید – در نهایت ، این برای طرفداران و مشتریان شماست. سعی کنید با دنبال کردن حسابهای خود و توجه به تصاویری که ارسال می کنید آنها را درک کنید. هرچه بهتر بتوانید از آنها مراقبت کنید ، بیشتر با مطالب شما درگیر خواهند شد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map