قابلیت دسترسی به وب چیست و چرا اهمیت دارد؟

درباره دسترسی به وب ، چگونگی دسترسی کاربران با ناتوانی به وب سایت ها و اینکه چرا توسعه دهندگان وب باید دسترسی وب را یک موضوع مرتبط در نظر بگیرند.

دسترسی به وب شیوه های خوب

دسترسی به وب روشی در توسعه وب و طراحی وب است که تأکید بر نیاز برابر برای کاربران معلول برای دسترسی و استفاده از وب سایت ها دارد. گفته می شود وب سایت اگر قابل استفاده باشد توسط شخص معلولیت یا اختلال در دسترس است. مرور از طریق مجموعه دستگاهها یا نرم افزارها انجام می شود تا امکان ترجمه محتوا به شکلی که کاربر بتواند به آن دسترسی داشته باشد ، امکان پذیر باشد. یک مثال ساده یک برنامه مانند است JAWS, این امر به کاربران کم بینایی که قادر به استفاده از ماوس نیستند می توانند با خواندن متن و استفاده از صدا برای ارائه گزینه های ناوبری ، از اینترنت استفاده کنند..

یک مشکل اساسی این است که حجم زیادی از وب سایت ها ، شاید حتی اکثر آنها ، با دسترسی در ذهن نوشته نشده اند. بنابراین ، یک خواننده صفحه نمایش نمی تواند از داده های اضافی که توسط یک توسعه دهنده یا طراح ارائه می شود برای کمک به خواندن و ناوبری استفاده کند. بسیاری از معلولان گزارش داده اند که به راحتی نمی توانند بخش بیشتری از اینترنت را تجربه کرده و به آنها دسترسی پیدا کنند. عواقب عدم دسترسی به وب فراتر از شرط اخلاقی برای دسترسی برابر است ، با این حال ، و از دست دادن خوانندگان بالقوه ، مشتریان ، شهرت سایت و حتی چشم انداز مسئولیت قانونی.

افسانه ها در مقابل واقعیت

به دلیل عدم تأکید و یا اطلاعات برجسته در مورد دسترسی به گفتگوهای اصلی در مورد توسعه وب سایت ها ، بسیاری از اسطوره ها در مورد لزوم دستیابی ادامه دارند:

اسطوره: افراد دارای نقص از اینترنت استفاده نمی کنند.

واقعیت: تحقیق توسط مطالعه تحقیقات اینترنتی پیو: تفاوتهای دیجیتال (2011), نشان می دهد که 54٪ از بزرگسالانی که دارای معلولیت هستند بصورت آنلاین فعال هستند.

اسطوره: دسترسی به وب سایت ها به معنای تأثیرگذاری در ظاهر و عملکرد است.

واقعیت: با استفاده گسترده از برچسب ها و اضافات معنایی HTML5 ، اکنون استفاده از برچسب های معنایی مانند تعیین عناصر پیمایش ، آسانتر از همیشه است. ویژگی های نقش به تگ های HTML برای ارائه داده های ناوبری و طرح بندی.

اسطوره: افراد دارای نقص ، مشتری های قابل دوام نیستند.

واقعیت: با توجه به اینکه افراد ساکن معلولیت مانند سایر افراد نیازهای خود را دارند ، هیچ پایه ای برای این عقیده وجود ندارد. نکته دیگر که این افسانه از آن غفلت می کند این است که تنها 17٪ از افراد با معلولیت خود به دنیا آمده اند. این بدان معنی است که مشتری که قبلاً قادر به استفاده و خرید از سایت شما بوده است ، ناگهان از دسترسی قطع می شود.

چرا بسیاری از سایت ها محتوای قابل دسترسی را ندارند

متأسفانه ، بسیاری از توسعه دهندگان وب از شیوه های دسترسی به وب آگاه نیستند. آ نظرسنجی سال 2014 از کاربرانی که از خواننده های صفحه استفاده می کنند ، توسط WebAIM ، شرکتی که در تخصص دستیابی تخصص دارد ، مشروط بر این که کاربران به عنوان دلایل درک کنند:

واکنش# پاسخ دهندگان٪ از پاسخ دهندگان
عدم آگاهی از دسترسی به وب56639.6٪
عدم مهارت و دانش در دسترس بودن وب39227.4٪
از ترس این که مانع از نگاه ، احساس و یا عملکرد آن شود35024.5٪
کمبود بودجه یا منابع برای دسترسی به آن1228.5٪

مسئولیت قانونی

اگرچه نگرانی های اخلاقی و بازار کافی است ، اما امکان برخورد قانونی با عدم ارائه خدمات به کاربران کم توان نیز وجود دارد. وزارت دادگستری ایالات متحده اخیراً وارد یک شهرک شده اند برای اصلاح تخلفات ادعا شده توسط آمریکایی ها با قانون معلولیت. شرکت Peapod ، به عنوان یک شرکت بزرگ ، نشان می دهد که عدم دسترسی و ارائه خدمتی که توسط معلولان قابل استفاده نباشد (مشکلی که به راحتی قابل اصلاح است) ، نمونه ای بارز از مواردی است که ممکن است در آنجا وجود داشته باشد. مقصر قانونی باشید.

نحوه افزایش دسترسی وب سایت شما

کنسرسیوم جهانی وب (W3C) منتشر کرده است مجموعه دستورالعمل ها معروف به WCAG 2.0 مستقل از فناوری هستند. در زیر چند ابزار و منابع مفید وجود دارد که می توانید از آنها برای کمک به روند کار و آموزش ایجاد محتوای در دسترس استفاده کنید:

برای مطالعه مطالب بیشتر, صفحه منبع WebAIM پیوندهای مفیدی برای محتوا و ابزارهایی برای کمک به آموزش افراد و بهبود دسترسی به وب فراهم می کند. این شامل:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me