چرا روانشناسی رنگ باید بر طراحی وب شما تأثیر بگذارد

درباره علم رنگ در طراحی وب اطلاعات کسب کنید & چگونه رنگ هایی که برای وب سایت / مارک خود انتخاب می کنید می توانند از نظر روانی بر افکار و اقدامات کاربران شما تأثیر بگذارند.


استفاده از علم رنگ در طراحی وب

جایی در منظر گسترده روانشناسی رفتاری ، علم پیچیده و به ظاهر دلخواه وجود دارد روانشناسی رنگ. اگرچه تحقیقات در این زمینه به دلیل تأثیر ذهنی و شخصی فرد نمی تواند به عنوان یک “علم دقیق” شناخته شود ، بدون شک رنگ در رفتار ، ادراکی و عادات ما هنگام ارتباط با مارک تجاری نقش مهمی ایفا می کند..

آیا می دانید? مصرف کنندگان کمتر از 90 ثانیه طول بکشد تصمیم گیری در مورد یک محصول و 62 تا 90٪ این تصمیم فقط در رنگ استوار است!

اکنون باید واضح باشد که نام تجاری شما کاملاً به معنای واقعی کلمه در چشم چشم مورد قضاوت قرار می گیرد ، بیشتر به دلیل رنگ هایی که برای نمایندگی تجارت خود انتخاب می کنید. بنابراین وب سایت شما باید یک پالت رنگی را به نمایش بگذارد که به نحوه درک کاربران از برند شما دقت کند. روانشناسی رنگ می تواند ابزاری قدرتمند در چگونگی تغییر آن ادراک و انگیزه عمل باشد. به عنوان مثال ، استفاده هوشمندانه از رنگ می تواند بر تصمیمات کاربران شما بر اساس نرخ تبدیل و سهولت در پیمایش در سایت شما تأثیر بگذارد..

تأثیرات کلی رنگ بر درک ما

حال اجازه دهید نگاهی به طیف نور بیندازیم و ببینیم چگونه ویژگیهای متمایز هر رنگ می تواند بر روانشناسی کاربر تأثیر متفاوتی داشته باشد.

قرمز

روانشناسی رنگ قرمز در طراحی وب

قرمز رنگی است که الهام بخش است فوریت, هوشیاری, شور, و بقا. به خصوص در فرهنگ غربی ، رنگ قرمز مردم را به هشدارهای حیاتی هشدار می دهد. زنگ های هشدار را ارسال می کند. توجه را جلب می کند. پس جای تعجب نیست که قرمز یکی از موثرترین رنگهایی است که برای تحریک عمل از آن استفاده می شود – حالا! مگر اینکه کل وب سایت قرمز باشد (به طور کلی توصیه نمی شود) ، قرار دادن یک عنصر با صدای قرمز قابل توجه در هر نقطه از صفحه شما مطمئناً اول توجه کاربران را به آن جلب خواهد کرد.

نکات مفید

 • شناخته شده برای افزایش ضربان قلب. با مسئولیت پذیری استفاده کنید.
 • برای ترغیب خریداران تحریک کننده استفاده می شود. ترخیص کالا از گمرک “برچسب قرمز” احساس اضطراری را ایجاد می کند.
 • اشتها را افزایش می دهد. در رستوران ها و در وب سایت های صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • رنگ نتفلیکس و YouTubeاحتمالاً به این دلیل که کاربر را به تماشای محتوا بیشتر محتوای تحریک می کند ، در حالی که یک رنگ مطیع تر جلوه متضاد دارد.
 • انتخاب خوبی برای شرکتهای هواپیمایی ، دارایی یا سایر شرکتهایی که اعتماد و آرامش در آن مهم است نیست.

نارنجی

روانشناسی رنگ نارنجی در طراحی وب

نارنجی فوریت قرمز را با خوشحالی زرد ترکیب می کند و در نتیجه رنگی به وجود می آید مشتاق, سرگرم کننده, تسکین دهنده, و مطمئن. استفاده از رنگ نارنجی گزینه مناسبی برای دکمه های تماس به عمل یا هر عنصری است که توجه را جلب می کند – شاید به روشی بهتر از قرمز باشد زیرا دوستانه تر و جذاب تر است..

نکات مفید

 • حس سرگرمی ، هیجان و شگفتی کودکانه را ایجاد می کند. اغلب در زمینه ورزش و بازی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ، نگاه کنید نیکلودئون!
 • اعتماد به نفس را در دکمه های تماس به عمل القا می کند.
 • قیمت و پس انداز را پیشنهاد می کند. مورد استفاده شرکت هایی مانند پرداخت کمتر, آمازون, انبار خانه, و Namecheap.

زرد

روانشناسی رنگ زرد در طراحی وب

زرد اغلب به آن گفته می شود شادترین رنگ بیرون می زند هیجان, دوستی, و خوش بینی. زرد روح فرد را بالا می برد و الهام می بخشد. روانشناسان می گویند ، افراد غالباً خاطرات شاد را با رنگ زرد مرتبط می کنند ، بنابراین برخی از شرکت ها از این رنگ برای به دست آوردن احساسات شاد استفاده می کنند.

نکات مفید

 • در بسیاری از محصولات کودک مورد استفاده قرار می گیرد ، همانطور که تحقیقات نشان می دهد ، اولین رنگی است که نوزادان به آن واکنش نشان می دهند.
 • رنگ خورشید. با بسیاری از مارکهای خارج از منزل و پرانرژی ارتباط دارد.
 • استفاده کم مصرف: زرد بیش از حد شناخته شده است تا احساس اضطراب ایجاد کند.
 • سایه های خاصی از زرد می تواند ناخواسته منجر به احساس تهوع شود …

سبز

روانشناسی رنگ سبز در طراحی وب

سبز رنگی است که الهام بخش است آرامش, تعادل, ثروت, و اتصال به طبیعت. اگر مارک شما در یک محیط زیست محیطی ، سازگار با محیط زیست و یا ارگانیک قرار دارد ، انتخاب سبز برای شما سبز است. جالب اینجاست که از رنگ سبز نیز بطور عمده در دنیای فناوری استفاده می شود. سایه های تیره تر با پول و مالی مرتبط است. در نقطه میانی دقیق رنگین کمان ، سبز هماهنگی منطقی و عاطفی است. بنابراین یک رنگ بسیار متنوع است.

نکات مفید

 • در فروشگاه ها برای استراحت و آرامش مشتری استفاده می شود.
 • الهام بخش خلاقیت است.
 • در مقایسه با سایر رنگها ، دارای تأثیرات منفی بسیار کمی است.
 • رشد و رونق را نشان می دهد و این یک انتخاب آشکار برای بخش مالی است.

آبی

روانشناسی رنگ آبی در طراحی وب

شاید محبوب ترین رنگ در جامعه ما ، رنگ آبی باشد بهره وری, اعتماد, و آرامش. در حالی که رنگ قرمز با احساس اضطراب جسمی حواس را بیشتر می کند ، رنگ آبی بیشتر بر احساس روحی و آرامش تأثیر می گذارد. این یک رنگ غیر تهاجمی است ، بنابراین نمی توان مانند برخی از رنگهای روشن تر ، بیش از حد قدرت یا چاقی را تحمل کرد. آبی احساس اعتماد به نفس و اعتماد به نفس ایجاد می کند ، بنابراین به طور عمده در موسسات مالی ، شرکت ها و یا زمینه هایی که شفافیت در آنها مهم است استفاده می شود..

نکات مفید

 • بیشترین رنگ جهانی ، حتی توسط کسانی که دارای نقاشی هستند!
 • در اطراف محل کار برای افزایش بهره وری استفاده می شود.
 • برای غذا توصیه نمی شود زیرا اشتها را کاهش می دهد.
 • از آن استفاده کنید تا بگویید: “آهسته شوید. آروم باش. همه چیز عالی است. “

رنگ بنفش

روانشناسی رنگ بنفش در طراحی وب

رنگ بنفش برانگیخته می شود رمز و راز, خیال پردازی, پختگی, و موفقیت. در بسیاری از فرهنگ ها اغلب با معنویت و جادو و همچنین حق امتیاز و تجمل همراه است. بسیاری از وسایل رده بالا مانند جواهرات و محصولات زیبایی از بنفش برای ظرافت و کلاس بودن آن استفاده می کنند – و همچنین متناسب با مخاطبان زنانه. بنفش الهام بخش تفکر و خلاقیت جدید است. خواهید دید که توسط شرکتهایی که از خرد ، تخیل و درون گرایی بهره می گیرند استفاده می شود.

نکات مفید

 • یکی از رنگ های بسیار مورد علاقه زنان؛ یکی از کم رنگ ترین رنگ آقایان.
 • الهام بخش ثروت است ، و آن را به رنگ دیگری برای صنعت مالی ترجیح می دهد.
 • انگیزه خوبی برای عناصر تماس به عمل نیست – کاربران احتمالاً به جای کلیک کردن روی یک دکمه ، به تعمق جهان خواهند پرداخت..

رنگ صورتی

روانشناسی رنگ صورتی در طراحی وب

صورتی رنگی است که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد رحم و شفقت – دلسوزی, رمانتیسم, و جوانی. حداقل در فرهنگ غربی ، صورتی تقریباً کاملاً توسط مردان متمرکز است. به همین دلیل فقط در مارک های زنانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. صورتی رنگی عاطفی است که اغلب برای جرقه زدن عاشقانه و بازیگوش استفاده می شود. کیفیت پرورش آن باعث شده است تا درمانی ، خیریه و یا محصولاتی با هدف کودکان انتخاب خوبی باشد.

نکات مفید

 • یک انتخاب عالی برای غذاهای منحصر به فرد مانند آب نبات ، کیک کیک ، بستنی یا شکلات است.
 • مخاطب خاص زنانه را هدف قرار می دهد.
 • فضایی آرامش بخش و دلسوز ایجاد می کند.
 • از کم مصرف استفاده کنید: صورتی بیش از حد تخلیه می شود و باعث بی حسی می شود.

سیاه

روانشناسی رنگ سیاه در طراحی وب

فقدان کامل رنگ ، القای رنگهای سیاه قدرت, قدرت, ظرافت, و جدی بودن. سیاه یک حرف جسورانه می زند ، بنابراین باید با احتیاط از آن استفاده کرد. بیش از حد آن می تواند بیش از حد قدرت داشته باشد و یا به منفی منتهی شود. کنتراست بالای آن با سایر رنگها ، به خصوص سفید ، باعث می شود تا به عنوان پس زمینه همه کاره شود تا توجه سایر عناصر را به خود جلب کند. مشکی حس تجمل و زیبایی را می افزاید ، بنابراین توسط مارک هایی استفاده می شود که فقط به ثروتمندترین مشتری ها اختصاص می یابد.

نکات مفید

 • مورد استفاده مارک هایی است که به لوکس بودن افتخار می کنند. دیدن گوچی, شانل, لامبورگینی, و جاگوار.
 • انتخاب مناسبی برای لباس های سطح بالا و محصولات فناوری براق.
 • انتخاب مناسبی برای مواد غذایی ، مالی یا مراقبت های بهداشتی نیست.

سفید

روانشناسی رنگ سفید در طراحی وب

رنگ سفید ترکیبی از تمام رنگها با شدت کامل است و باعث ایجاد حس بصری می شود کمال, خلوص, سادگی, و خلاقیت. راستش ، آیا واقعاً می توانید با سفید اشتباه کنید؟ بسیاری از وب سایت ها به وفور از رنگ سفید استفاده می کنند ، زیرا طراحی خوب برای پر کردن مناطقی با فضای سفید برای ایجاد تنفس در طرح است. وایت می تواند کلاساسیونی و ظرافت را برانگیزد ، که در فروشگاههای فروشگاه و تجارت الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد تا فضایی مرسوم و مد روز ایجاد شود (به این فکر کنید سیب).

نکات مفید

 • سفید یک تخته سنگ خالی است. این الهام بخش ایده های تازه و آغاز های جدید است.
 • از رنگ سفید استفاده کنید تا طراحی را کنار بگذارید و فقط به محصول یا محتوای خود توجه کنید.
 • از آن برای باز کردن مناطق پر ازدحام در وب سایت خود استفاده کنید.
 • بیش از حد سفید می تواند احساس انزوا یا کسالت ایجاد کند.

استفاده از رنگ برای تبدیل

البته ، مطمئناً باید دلیلی بر این همه توجه در انتخاب رنگ های مناسب برای وب سایت شما وجود داشته باشد. در حالی که جذابیت زیبایی شناختی از یک پالت رنگی خوش طعم جایگاه خود را در تجربه کلی کاربر دارد ، هدف واقعی روانشناسی رنگ انگیزه عمل و افزایش تبدیل.

با درک اینکه چرا برخی رنگها نتایج بیشتری را نسبت به دیگران القا می کنند ، می توانید از این اطلاعات برای برنامه ریزی در طراحی و سلسله مراتب بصری وب سایت خود استفاده کنید تا تعامل کاربر حداکثر شود. تسلیم خود با این دانش اغلب به آزمایش رنگهای مختلف و آزمایش نیاز دارید تا ببینید کدام یک عملکرد بهتری دارند ، اما در نهایت شما نیاز خواهید داشت مخاطبان خود را بشناسید به منظور به دست آوردن بهترین نتایج.

به این فکر کنید که برند شما چه خدماتی را ارائه می دهد و به چه نوع مصرف کننده ای اختصاص می دهد. آیا نام تجاری شما shopaholics تکانشی را هدف قرار داده است ، یا آیا آن را به خریداران دقیق و اجتناب ناپذیر اختصاص می دهد؟ آیا اعتماد به نفس و ارکان اصلی گوشه های مهم در بیانیه رسالت برند شما هستند یا مشتری شما برای تفریح ​​و هیجان بیشتر اهمیت می دهد؟ هر یک از این عوامل می تواند با رنگ خاص خود همراه باشد ، بنابراین می توان طرح رنگی برند شما را با مقادیر خاص خود و پایگاه کاربر مشخص کرد.

ترجیح جنسیت

نشانه بارز مخاطبان شما مربوط به جنسیت آن است و جای تعجب نیست که زن و مرد در ترجیحات رنگی خود متفاوت هستند. بطور کلی, زنان تمایل دارند رنگ ها و رنگ های نرم تر را ترجیح دهند ، به سمت جاذبه آبی, رنگ بنفش, و سبز. مردان به طور کلی ترجیح می دهند رنگ ها و سایه های جسورانه تر را ترجیح دهند آبی, سبز, و سیاه.

آ پروژه تحقیقاتی توسط جو هالوک یافته های جالبی در رابطه با اولویت رنگ بر جنسیت نشان داده شده است:

رنگهای مورد علاقه مردانه و زنانهرنگهای مورد علاقه مردانه و زنانه. منبع تصویر.
کمترین رنگهای مورد علاقه مردانه و زنانهحداقل رنگهای مورد علاقه زن و مرد. منبع تصویر.

من نمی دانم که چرا جهان آنقدر آبی را دوست دارد ، اما به نظر می رسد یک شرط بسیار ایمن باشد که شما بتوانید با قرار دادن آن در جایی در وب سایت خود ، افراد زیادی را خوشحال کنید. همچنین ، نارنجی ضعیف …

آیا برخی از رنگها واقعاً مؤثرتر از سایرین هستند?

آژانس های بازاریابی با آزمایش A / B در جزئیات از بین می روند. با استفاده از مطالعات موردی در مورد آزمایش تغییر رنگ در وب سایت ها و اندازه گیری تفاوت در نرخ تبدیل ، بسیاری از بازاریابان با عجله ادعا می کنند که برخی از رنگ ها در افزایش عملکرد کاربر ، صرفاً از سایرین موثر هستند. این منجر به اعلامیه های جسورانه مانند “دکمه بزرگ نارنجی” آینده دکمه های تماس به عمل است – گویی هر رنگ دیگری وجود دارد و برای همیشه باید نسبت به BOB قادر متعال پایین باشد..

بی شماری از کسب و کارها از دست می روند نتایج اکستاتیک از تغییر رنگها برای افزایش تبدیل بنابراین اغلب می شنویم ادعاهای حیرت انگیزی مانند “فروش با جابجایی از دکمه سبز به رنگ زرد 175٪ افزایش یافت!” با این وجود ، آیا این صرفاً تغییر رنگ است که مسئولیت تغییر عظیم موفقیت را به عهده دارد یا عوامل روانشناختی دیگری در بازی وجود دارد.?

مثال تبدیل روانشناسی رنگدکمه اصلی CTA سبز در VegasSlotsOnline.com به رنگ زرد تغییر یافت ، که آنها ادعا کردند افزایش 175٪ افزایش یافته است.

با نگاهی به مثال بالا ، به نظر می رسد کمی پرشکوه و پرتحرک از قدرت های معجزه آسای رنگ زرد برای مشاغل در همه جا استفاده می شود. اشتباه است که فرض کنید این تغییر رنگ ساده می تواند نتایج جهانی را به وب سایت های سراسر اینترنت که هنوز از دکمه های سبز استفاده می کنند ، ارائه دهد. در حالی که رنگ خاصی که انتخاب می کنید به طور همواره اهمیت خود را دارد ، توجه به زمینه استفاده از این رنگ ها نیز بسیار حیاتی است.

کنتراست تفاوت ایجاد می کند

کنتراست می تواند به همان اندازه تن رنگ روی درک کاربر تأثیر بگذارد. باز هم ، به مثال بالا نگاهی بیندازید و سعی کنید استنباط کنید که چرا یک دکمه زرد باعث ایجاد فعالیت بیشتر کاربر در مقایسه با نمونه سبز می شود. با استفاده از پس زمینه سبز رنگ بنر – و شاید در طول بقیه پالت رنگ وب سایت – یک دکمه CTA سبز فقط با یکنواختی از بین می رود. به نظر می رسد که این فقط یک کپی اضافی است ، و هیچ چیزی را جلب نمی کند که فرمان دهد “سلام! مرا کلیک کن!” یک رنگ طلای زرد انتخاب مناسبی در این زمینه است: با پس زمینه سبز به خوبی جفت می شود و مهمتر از همه ، چشم کاربر را می چسباند و آنها را ترغیب می کند تا مکان نما خود را بر روی آن نشان دهند.

وقتی مدتی در همان رنگ جذب می شویم ، طبیعتاً چشمان ما به دنبال آن است برعکس رنگ به عنوان یک شکاف بصری. اینها رنگهای مکمل با بالاترین تقابل از یکدیگر بایستید ، و بنابراین آنها برای عناصر وب سایت مانند دکمه های CTA در کنار متن اصلی مؤثر هستند. بنابراین ، عاقلانه است که تضاد طرح رنگ وب سایت خود را در نظر بگیرید – به جای اینکه کورکورانه از رهبری برند دیگری با نتایج تغییر رنگ شگفت انگیز خود پیروی کنید.

اشاره کوتاه: چشمان ما به طور طبیعی ابتدا به درخشان ترین رنگ می روند. هنگامی که در کنار رنگهای گرمتر مانند زرد ، نارنجی یا قرمز قرار گرفتید ، آبی ، سبز و فیروزه ای تمایل به فروکش کردن دارند. وقتی می خواهید یک رنگ خاص برای جلب توجه کاربر استفاده شود ، از اختیار خود استفاده کنید.

نتیجه

رنگ وب سایت شما در مورد ارزش ها و مشتری های برند شما چیزهای زیادی می گوید. موارد مناسب را انتخاب کنید ، و از تبدیل های بهتر و تعامل کاربر لذت خواهید برد. به هر حال موارد نادرست را انتخاب کنید و ممکن است مخاطبان خود را جدا کنید یا آنها را سردرگم و غیرفعال بگذارید. تصمیم گیری در مورد طرح رنگ شما بیشتر از انتخاب رنگ هایی است که “به نظر می رسد زیبا” است. معنای عمیق روانشناختی و ناخودآگاه در پشت هر رنگ وجود دارد – و از بعضی جهات آنها می توانند مخاطبان شما را تا حدی بالاتر از کیفیت محصول یا خدمات شما تحت تأثیر قرار دهند..

اگر محتوا پادشاه است ، مطمئناً رنگ ملکه است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map