چگونه یک نام دامنه بزرگ برای تجارت خود انتخاب کنید

تصمیم گیری در مورد & ثبت نام دامنه برای شغل شما زمان می برد & باید مارک شما را منعکس کند. در اینجا 9 نکته برای انتخاب یک نام دامنه جدید جدید ارائه شده است.


انتخاب نام دامنه

انتخاب نام دامنه مناسب (و یکی از مواردی که با مارک و مخاطبان شما مطابقت دارد) برای ارسال پیام مناسب و اطمینان از وب سایت شما از بازدیدهای مورد نظر خود بسیار مهم است..

ممکن است در حال فکر کردن باشید ، “اما مطمئناً نام دامنه من دقیقاً همان تجارت من خواهد بود؟”

جواب آن مثبت و خیر است. بله ، نام دامنه شما باید تجارت شما را منعکس کند و با آن همسویی داشته باشد ، اما کمی بیشتر فکر باید در این مورد انجام شود.

در اینجا 9 نکته من برای کمک به شما در انتخاب یک نام دامنه عالی که در زمینه کار برای تجارت شما باشد راهنمایی می کنم!

نکته 1: از دامنه های پر شده از کلید واژه دور شوید

اینترنت در دهه 90 و اوایل 2000 پر از نامهای دامنه پر شده از کلمات کلیدی مانند “EasyChickenRecipes.com” شد – در اصل ، آنها از کلمات کلیدی ساخته شده بودند که افراد در گوگل جستجو می کردند..

امروز, حوزه های سنگین کلمات کلیدی به اندازه سابق قدرت ندارند. در عوض ، شما می خواهید بدون اینکه همه دهه 90 را بدست آورید ، به آنچه انجام می دهید اشاره کنید.

استفاده از کلمات کلیدی پر شده در نام دامنه برای سئوآماری از چگونگی استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه از سال 2008 کاهش یافته است. منبع تصویر.

بنابراین ، اگر وب سایتی راه اندازی کرده اید که هزاران دستور غذای ساده مرغ را ارائه می دهد ، می توانید به جای کلمه کلیدی سنگین “EasyChickenRecipes.com” به دنبال “ChickenChef.com” باشید..

مردم می توانند آنچه را که درباره مرغ صحبت می کنند بگویند ، اما شخصیت و شخصیت کمی دارد.

نکته 2: آن را با نام تجاری تبدیل کنید

به مارک خود فکر کنید و شما می خواهید مخاطبان شما چه نوع “تجربه” ای داشته باشند – آیا می خواهید یک سرگرمی جالب و بی خیال ارسال کنید؟ یا چیزی جدی تر و شرکتی؟ این موضوع را هنگام انتخاب نام خود در نظر بگیرید و مطمئن شوید دامنه شما نشان تجاری شما را نشان می دهد.

اگر یک تجارت دلپذیر تایلندی را اجرا می کنید و می خواهید یک پیام جالب و جوانانه ارسال کنید ، ممکن است به جای “MoonriseThaiTakeaway.com” “EatThaiTonight.com” را انتخاب کنید..

آیا می دانید? گرانترین نام دامنه ای که تاکنون فروخته شده است بیمه.com ​​است که برای آن فروخته شده است 35.6 میلیون دلار در سال 2010.

نکته 3: به آینده فکر کنید

کجای کار خود می بینید که در آینده هدایت می شود? در ایجاد نام دامنه از کلمات متداول که در شش ماه از مد خارج می شوند ، اشتباه نکنید.

درعوض ، مطمئن شوید که چیزی پایدار را انتخاب کرده اید و می تواند در کسب و کار شما تکامل یابد. به عنوان مثال ، اگر شما یک آژانس بازاریابی هستید ، در آینده به خدمات طراحی وب گسترش خواهید یافت؟ اطمینان حاصل کنید که نام دامنه شما به فضای تجاری شما می دهد تا رشد کند.

نکته 4: آن را کوتاه نگه دارید

علاوه بر اطمینان از اینکه دامنه شما در مارک تجاری است ، می خواهید آن را کوتاه نگه دارید تا به یاد ماندنی باشد. هیچ کس وقت ندارد به یاد داشته باشید یک دامنه پنج کلمه ، به ویژه هنگامی که همه در یک جمله طولانی و غیر قابل خواندن با هم جمع شده اند.

طول نام دامنه برای وب سایتهای محبوبمحبوب ترین وب سایت ها دارای نام های کوتاه تری هستند. منبع تصویر.

اگر نام کسب و کار شما طولانی است ، برای کوتاه نگه داشتن دامنه خود و کوتاه نگه داشتن آن ، کوتاه کردن آن یا اضافه کردن اولیه را در نظر بگیرید.

نکته 5: از اعداد خودداری کنید & نمادها

به همین ترتیب ، شما نمی خواهید مردم را با اضافه کردن شماره ها و نمادها اشتباه بگیرید.

در حالت ایده آل ، شما می خواهید دامنه شما فقط حروف همه را در یک خط و بدون هیچ چیز درج کند تا آنها را تجزیه کند.

اگر نام کسب و کار شما “آرایشگاه های جان” است اما دامنه شما “johns-hairdressers.com” است ، ممکن است بسیاری از افراد این مسئله را فراموش کنند که “-” را فراموش کرده و به جای اشتباهی بروند.

نکته 6: قابلیت خوانایی را بررسی کنید & املایی

در ادامه از آخرین نکته ، می خواهید مطمئن شوید که نام دامنه شما شامل هیچ گونه املاء پیچیده ای نیست که ممکن است افراد را به سمت بالا سوق دهد.

نام دامنه شما باید در املایی و خوانایی آن شهودی باشد. مردم فقط وقتی دامنه شما را نوشتند نمی بینند ، لازم است شما آن را به صورت شخصی هجی کنید یا از طریق تلفن آن را صدا کنید.

شما نمی خواهید که دوباره و دوباره آن را مرور کنید ، و می خواهید در نظر بگیرید که چگونه نوشته می شود (آیا مثلاً این مانند یک 0 است).

نکته 7: بررسی کنید .Com در دسترس است

رایج ترین پایان دامنه .com است ، اما این بدان معنی نیست که این تنها پایان موجود است.

در واقع ، اکنون می توانید هر آنچه را که می خواهید به عنوان پایان ، قرار داده شود ، بنابراین ممکن است داشته باشید Thai.Takeaway بجای ThaiTakeaway.com!

شایان ذکر است که بیشتر افراد بطور شهودی وارد .com می شوند ، بنابراین اگر تصمیم دارید به گزینه دیگری بروید ، بررسی کنید که آیا com نیز در دسترس است ، فقط به این ترتیب مردم وقتی می خواهند به سایت دیگری ختم نشوند. روی خودت باش.

آیا می دانید? در کل وجود دارد TLD 1519 (از نوامبر 2016) و .com TLD 50٪ از کل نامهای دامنه ثبت شده را تشکیل می دهد.

نکته 8: بررسی کنید آیا کانال های اجتماعی در دسترس هستند یا خیر?

بسیار محتمل است که بخواهید پس از تنظیم دامنه خود ، برخی از دسته های رسانه های اجتماعی را برای تجارت خود تأمین کنید ، بنابراین می خواهید بررسی کنید که آیا دسته های مناسب قبل از تعهد خرید دامنه موجود است یا خیر..

توییتر ، فیس بوک ، اینستاگرام و سایر کانالهای رسانه اجتماعی را که می خواهید استفاده کنید بررسی کنید تا ببینید آیا کسی قبلاً نام مورد نظر خود را ضبط کرده است یا خیر..

نکته 9: حق چاپ را بررسی کنید

بنابراین همه این مراحل را پشت سر گذاشته اید و نام دامنه ای پیدا کرده اید که کاملاً بازتاب دهنده تجارت شما است که شما آماده هستید با آن شیرجه بزنید.

اما یک دقیقه بماند. قبل از اینکه جلو بروید و روی آن دکمه خرید کلیک کنید ، اطمینان حاصل کنید که هیچ کپی رایت در اطراف آن وجود ندارد و هیچ مارک مشابهی با استفاده از نام مشابه وجود ندارد که مخاطبان شما ممکن است با آن اشتباه گرفته شوند..

در حالی که شما می خواهید دامنه ای را انتخاب کنید که متناسب با مشاغل و اهداف آن باشد ، شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که این بی نظیر و به یاد ماندنی است و بنابراین ، مانند سایر افراد موجود در آنجا نیست.

اگر نمی خواهید با نام دامنه ای که به مارک دیگری شباهت دارد ، در آینده درگیر پرونده های ناگوار شوید..

نتیجه

انتخاب نام دامنه نباید کاری باشد که شما در پانزده دقیقه انجام دهید.

این چیزی است که فکر و اندیشه زیادی را به خود جلب می کند ، زیرا ، اغلب این اولین چیزی است که افراد هنگام معرفی به تجارت شما مشاهده می کنند.

ممکن است فکر کنید نام دامنه شما فقط سری حروف است که در نوار جستجو می رود ، اما در واقع چیزی بیشتر از آنچه فکر می کنید در مورد شغل شما ارائه می دهد. این نشان می دهد که شما درمورد چه چیزی و چه نوع شغلی فعالیت دارید. شما همچنین می خواهید پیدا کردن افراد برای شما آسان شود ، بنابراین کوتاه نگه داشتن چیزهای کوتاه ، مختصر و درک آسان بسیار حیاتی است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me