راهنمای طراحی وب پاسخگو و بهترین روشها

در مورد طراحی وب پاسخگو و چگونگی استفاده از بهترین شیوه ها برای به دست آوردن بیشترین استفاده از آن برای کسب و کار آنلاین خود بیاموزید.


طراحی برای طراحی وب پاسخگو

اکنون تعداد بیشتری از افراد از طریق دسک تاپ یا لپ تاپ در وب مرور می کنند. تقریباً 51٪ از ترافیک وب سایت اکنون از طرف شخصی در یک دستگاه تلفن همراه انجام می شود. با وجود تعداد زیادی از کاربران تلفن همراه ، بسیار مهم است که مشاغل آنلاین اطمینان حاصل کنند که وب سایت آنها از یک طراحی وب پاسخگو (RWD) استفاده می کند و با جدیدترین روش های RWD به روز است..

طراحی وب سایت پاسخگو چیست?

به بیان ساده تر ، RWD شامل طراحی است یک وب سایت که به طور روان با هر اندازه صفحه نمایش سازگار است – از آخرین نسخه 272 پیکسل با Apple Watch یا تلویزیون پلاسما ، با رایانه های شخصی ، رایانه لوحی و دستگاه های تلفن همراه معمولی.

نمونه طراحی وب پاسخگو

برای توضیح بیشتر ، در زیر به عنوان نمونه ای مناسب از طراحی وب پاسخگو در مورد سیب سایت اینترنتی. در زیر مقایسه جانبی نمای دسک تاپ و گوشی هوشمند وب سایت وجود دارد:

مقایسه RWD از یک صفحه دسکتاپ و تلفن هوشمند

محتوا در هر دو نمایش یکسان است ، اما چیدمان و طراحی رابط کاربری متفاوت است. در نمای صفحه تلفن های هوشمند ، بخش های وب سایت برای تسهیل پیمایش عمودی انباشته شده اند و منوی پیمایش در پشت یک آیکون همبرگر آشنا در حال جمع کردن است. پیوندهای قابل کلیک در پایین صفحه نیز گسترده و به اندازه کافی بالا هستند تا بتوانند در حرکات شیر ​​انگشتی قرار بگیرند.

در هسته RWD ، نگرانی عمیق برای این مسئله وجود دارد تجربه کاربر وب. امروزه اکثر مردم با استفاده از دستگاههای مختلف – رایانه رومیزی در محل کار ، تلفن هوشمند هنگام حضور در مترو ، و رایانه لوحی هنگام خواب ، از مکانهای مختلف به وب سایت شما مراجعه می کنند. صرف نظر از دستگاهی که در آن زمان در وب سایت شما استفاده می کنند ، کاربران انتظار دارند که این فقط کار کند. استفاده از RWD به روش صحیح بدان معنی است که تجربه کاربر در وب سایت شما ، بدون توجه به اینکه کاربران دستگاه در آن فعال هستند ، سازگار و دلپذیر باقی می ماند.

استفاده از طراحی وب پاسخگو به طور کامل

اگرچه طراحی وب سایتی که از نظر ابعاد مناسب به نظر برسد ، گامی بزرگ در جهت درست است ، اما بسیار مهم است که در اینجا متوقف نشوید. برای اینکه کسب و کار شما به طور کامل از RWD بهره ببرد ، باید RWD را با یک استراتژی جامع تر همراه کنید مصرف کننده چند دستگاه در مرکز آن این یعنی:

  • در وب سایت دسک تاپ شما نسخه محدودی از وب سایت دسک تاپ خود را در جایی که استفاده محدود دارند ارائه نکنید. نکته: پیگیری اقدامات کاربران تلفن همراه در وب سایت خود باشید. اگر متوجه شده اید که کاربران در سایت شما در حال فرود آمدن هستند اما به سختی محتوای شما را مصرف می کنند یا وقت خود را برای آن صرف نمی کنند ، احتمال وجود دارد که آنها به نوعی از سد راه عبور کنند.
  • برای کاربر تلفن همراه دقیقاً به همان روشی که کاربر رومیزی است ، مراقبت نکنید. از پتانسیل بالقوه دستگاه تلفن همراه استفاده کامل کنید. به عنوان مثال ، اگر صاحب یک رستوران هستید ، یافتن مشاغلتان یا رزرو با استفاده از قدرت فن آوری هایی مانند جغرافیایی HTML5 و ورودی شماره تلفن در وب سایت خود.
  • مراقب باشید سرعت صفحه. طبق تحقیقات انجام شده توسط گروه Nielsen Norman, مشاوران برتر تجربه کاربر ، 47٪ از بازدید کنندگان انتظار دارند که وب سایت در کمتر از 2 ثانیه بارگیری کند و 40٪ از بازدید کنندگان اگر فرایند بارگیری بیش از 3 ثانیه طول بکشد از وب سایت خارج می شوند. این مسئله حتی بیشتر در مورد کاربران موبایل است که در حال حرکت هستند و اغلب محدودیت های پهنای باند دارند.
  • آگاه باشید محتوای قابل پخش. برخی فن آوری ها مانند دستگاه پخش Flash از پشتیبانی گسترده دستگاه های همراه برخوردار نیستند. بنابراین ، توصیه می شود که از آنها در وب سایت خود استفاده نکنید و از پیوند دادن به صفحات خود جلوگیری کنید. ویدئو و صدا HTML5 مطمئناً گزینه بسیار بهتری نسبت به فناوریهای اختصاصی هستند. همچنین ایده خوبی است برای اضافه کردن نسخه ای از محتوای ویدیوی خود. در حقیقت ، تعدادی از کاربران ممکن است محتوای نوشتاری را به فیلم یا صوتی ترجیح دهند ، برخی از فناوریهای کمکی فقط می توانند روی مواد نوشتاری کار کنند و Google می تواند بهتر اطلاعاتی را در مورد محتوای ویدیویی یا صوتی شما کسب کند..
  • از استفاده خودداری کنید دیالوگ ها و برنامه های پاپ که از دیدن یا تعامل کاربران با محتوای شما جلوگیری می کند. بسته شدن این موارد در دستگاه های تلفن همراه در مواردی که املاک و مستغلات در آنها محدود است ، گاهی اوقات سخت است و باعث ناامیدی مشتریان می شود.
  • پرداخت توجه به لمس کردن! اگر وب سایت شما برای آشکار کردن محتوای پنهان به رویدادهای موشواره متکی است ، این قابلیت در تلفن همراه کار نمی کند. دستگاه های تلفن همراه با ماوس کار نمی کنند. درعوض ، کاربران با استفاده از حرکات لمسی مانند ضربه زدن و کشیدن ، با محتوا تعامل دارند. بنابراین ، به جای اینکه موشواره را کلیک کنید ، محتوای پنهان را فاش کنید. همچنین با فراهم کردن فضای کافی برای برقراری ارتباط راحت و راحت با پیوندهای صفحه خود ، از طراحی وب سایت خود اطمینان حاصل کنید که نوک انگشتان بزرگتر از نشانگر ماوس هستند..

مزایای یک سایت RWD

برای یک چیز, گوگل صریحاً رویکرد RWD را به یک وب سایت دوستدار موبایل توصیه می کند. مزایای دیگر RWD عبارتند از:

  • یک URL تنها باعث می شود کاربران بتوانند محتوای شما را به اشتراک بگذارند و پیوند دهند.
  • حفظ یک وب سایت واحد نسبت به حفظ چندین صفحه برای همان محتوا مقرون به صرفه تر است.
  • تغییر مسیرها به یک سایت همراه روی سرعت بارگذاری صفحه برای کاربران در دستگاه تلفن همراه تأثیر می گذارد. همچنین ، تغییر مسیر مبتنی بر تشخیص مرورگر مستعد خطا است که می تواند تجربه کاربر وب سایت شما را تخریب کند. اتخاذ RWD این مسائل را به سادگی حل می کند ، زیرا با استفاده از همان وب سایت هم برای نمای دسک تاپ و هم برای موبایل ، نیازی به هدایت کاربران به وب سایت اختصاصی موبایل ندارید.
  • با یک چشم انداز سریع در حال تغییر از دستگاه های مختلف ، ایجاد و به روزرسانی چندین نسخه از همان وب سایت به طور خاص متناسب با اندازه صفحه نمایش و ویژگی های هر یک غیر ممکن است..

آیا وب سایت شما پاسخگو است؟ امتحانش کن!

استفاده کنید تست دوستانه موبایل Google برای آزمایش سریع اگر وب سایت شما پاسخگو است. فقط کپی کنید & نشانی اینترنتی وب سایت خود را در جعبه متن بچسبانید و نتیجه را بررسی کنید.

نتیجه

برای تجهیز بهتر وب سایت خود برای اکوسیستم چند وسیله ای ، طراحی وب پاسخگو ضروری است. با این وجود ، به سادگی نصب یک موضوع پاسخگو خود اعلام شده برای اطمینان از عملکرد وب سایت شما کافی نیست و مشتریان شما را راضی نگه می دارد. شما باید RWD را در استراتژی کسب و کار آنلاین خود با مصرف کننده چند دستگاه در اصل خود قرار دهید. انجام این کار بسیار طولانی خواهد شد تا بتوانید تجارت آنلاین خود را در بین مشتریان و Google مورد علاقه خود قرار دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me