راهنمای مبتدی برای الگوریتم پنگوئن Google

همه چیزهایی که شما باید در مورد Google Penguin بدانید و اینکه چرا Penguin برای بهینه سازی موتور جستجو بسیار مهم است.


راهنمای الگوریتم پنگوئن گوگل

“پنگوئن” کلمه ای نیست که معمولاً با ترس و اضطراب همراه باشد – از همه چیز ، حیله تر از پنگوئن چیست؟ البته ، البته ، در مورد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) صحبت نمی کنید. در سئو ، کلمه “پنگوئن” اغلب افراد را به کنجکاوی می اندازد.

دلیلش این است که ، در SEO ، “پنگوئن” یک الگوریتم گوگل است. اولین بار در آوریل 2012 منتشر شد ، پنگوئن برای مجازات سایتها با استفاده از طراحی شد طرح پیوندهای دستکاری شده تا به طور مصنوعی رتبه های جستجوی خود را باد کنند.

پنگوئن یک واقعه ظریف و پیچیده در تاریخ اینترنت است. به همین دلیل من اینجا هستم من می خواهم چیزهای پیچیده را به چیزی که آسان قابل فهم است تقطیر کنم. من شما را با دلیل ضرورت پنگوئن و به طور کلی تأثیر آن در اینترنت آشنا می کنم.

چرا Google پنگوئن را ایجاد کرد

برای درک اینکه چرا Google پنگوئن را ایجاد کرده است ، باید کمی درباره نبرد مداوم آنها در برابر هرزنامه اطلاعات داشته باشید. و این واقعیت که Google همیشه برنده نبود.

اول از همه ، (تقریبا) هیچ کس واقعاً از spamming لذت نمی برد. با این حال ، هرزنامه ها به دلیل کارکردن محبوب شدند. اسپم پیوندها به طور گسترده ای به عنوان ایجاد تعداد زیادی پیوند – صدها یا هزاران نفر – در وب سایت های دیگر ، به منظور دستکاری الگوریتم های موتور جستجو ، که از لینک ها به عنوان سیگنال اعتماد و اقتدار استفاده می کنند ، تعریف شده اند.. این پیوندها فقط برای انسان ها در نظر گرفته نشده اند بلکه فقط موتورهای جستجو هستند. آنها كیفیت بالایی دارند و به چشم انسان اسپمی می شوند.

متأسفانه ، در سال 2012 اسپم پیوندها در واقع رتبه سایتها را در نتایج جستجوی Google بهبود بخشید. بنابراین مردم به طور طبیعی شروع به ایجاد اسپم لینک کردند تا یا از رقبای خود جلوتر بروند و یا حداقل از این امر خودداری کنند.

این واقعیت که اسپم لینک به خوبی کار کرده است ، مقاومت در برابر پرش روی باند باندهای هرزنامه را سخت کرده است. اعضای کمتر علمی در صنعت سئو از تمام روشهای Spammy استفاده می کنند ، از پیوندهای shoehorning به نظرات وبلاگ گرفته تا ایجاد کل شبکه های سایت که تنها هدف آنها ایجاد لینک به سایت های مشتری است..

در پایان Google ، سایتهای بی ربط برای کلمات کلیدی محبوب ظاهر شدند و صفحات محصول را در بالای اطلاعاتی که کاربران ممکن است مفید بدانند هل می دهند. این امر در Google بسیار ضعیف است و به نتایجی ارائه می دهد که برای افرادی که از موتور جستجوی خود استفاده می کنند ارزشی ندارد.

این دستکاری بیرحمانه از نتایج آنها ، گوگل را به گوشه ای تبدیل کرد. از این گذشته ، این یک تهدید وجودی برای تجارت آنها بود – این به خطر افتادن محصول اصلی آنها بود. بیشتر درآمد Google از طریق جستجو انجام می شود و نتایج جستجوی بد شرکت خود را در معرض خطر قرار می دهد.

این یک وضعیت بد برای Google بود. اگر یک موتور جستجوگر رقیب در این دوران اسپم بالا رفته بود ، ما ممکن است فعل دیگری برای جستجوی در اینترنت داشته باشیم.

البته گوگل از ابتدای تأسیس ، تقریباً یک دهه در آن مقطع ، با این رفتار مبارزه کرده بود. آنها از سال 2003 به دنبال پیوندهای پنهان و چاشنی کلمات کلیدی رفته اند و دارای به روزرسانی های اولیه مانند کاساندرا و فلوریدا. آنها چرخانده بودند جاگر در سال 2005 برای پرداختن به تاکتیک هایی مانند پیوندهای پرداخت شده و متقابل. Google دائماً الگوریتم جستجوی خود را ترسیم می کند ، و دیدگاه خود را بر روی هر مشکلی که در آن زمان بیشترین فشار است قرار می دهد.

در سال 2012 ، مشکلی بزرگتر از اسپم پیوند برای Google ایجاد نکرد. اسپم پیوندها به طرز اساسی ادامه یافتند – زیرا هنوز هم کار می کرد. برای کنترل مجدد نتایج جستجوی خود ، در تاریخ 26 آوریل 2012 ، گوگل پنگوئن را رونمایی کرد.

پنگوئن چه می کند?

پنگوئن برای مجازات شیوه های پیوند دستکاری طراحی شده است.

از جانب اعلامیه پنگوئن Google:

وی گفت: “در حالی که ما نمی توانیم سیگنال های خاصی را تفکیک کنیم زیرا ما نمی خواهیم راهی را برای بازی کردن در نتایج جستجوی خود به دیگران بدتر کنیم و تجربه را برای کاربران بدتر کنیم ، توصیه ما برای وب مسترها این است که بر ایجاد سایتهایی با کیفیت بالا تمرکز کنند که یک تجربه کاربری خوب ایجاد کنند. و به جای اینکه درگیر تاکتیکهای تهاجمی در وب اسپم شوید ، از روشهای SEO کلاه سفید استفاده کنید. “

هدف Google مجازات صفحات رتبه بندی مصنوعی از طریق پیوندهای دستکاری شده است.

مثالی از آن اعلامیه ، آنچه را که Google برای خنثی کردن استفاده کرده است ، آورده شده است:

به عنوان مثال اسپم پیوند دهید

توجه داشته باشید که پیوندهای دستکاری شده با متون غنی از کلید واژه ها.

این پست مثال شامل محتوای چرخشی ، کلمه سالاد ، کلمه کلیدی پر شده ، زباله متن لنگر دقیق بازی است. این هیچ ارزشی برای خواننده ندارد و غیرقابل انکار برای دستکاری در جستجو ساخته شده است. پیوندها حتی از نظر محتوا بی ربط نیستند زیرا هیچ محتوایی برای صحبت کردن وجود ندارد. به گونه ای طراحی شده است که مانند موتورهای جستجو نحوی واقعی و احمق ها به نظر برسد تا بتوانند آن را به عنوان اطلاعات مربوطه شناسایی کنند.

گوگل دقیقاً چگونگی عملکرد الگوریتم جستجوی آنها را فاش نمی کند (گرچه تقریباً یک دهه ادعا کرده اند که به بیش از 200 عامل رتبه بندی توجه دارند) ، اما پنگوئین اظهار داشت که تحمل صفر برای هرگونه دستکاری را دارند ، به خصوص در مورد پیوندها.

پنگوئن فقط سایتهای رتبه بندی را پایین نیاورد. آنها سایتها را تقریباً در کلیه جستجوها جستجو کردند. فقط در حدود 3٪ از نمایش داده شدگان تحت تأثیر قرار گرفتند. بیشتر به این معنی مراجعه کنید اینجا) ، اما با توجه به اینکه سالانه بیش از یک تریلیون جستجو در Google انجام می شود ، هنوز هم یک شماره غول پیکر است. هزاران سایت جریمه شدند ، که عملاً برای بیشتر وب قابل مشاهده نیستند.

تقریباً هر سئو شخصی را با وب سایتی که توسط پنگوئن برخورد کرده بود ، به نوعی می شناخت. این صنعت سئو را به شکلی روبرو کرد که هیچ الگوریتم گوگل قبل از آن یا بعد از آن وجود ندارد.

پیامدهای پنگوئن

پنگوئن بمب اتمی به روزرسانی های algo بود.

پنگوئن از نظر طبیعت بسیار تنبیهی است و به هر کسی که درگیر اسپم پیوند است ، برخورد می کند ، که وقتی برای اولین بار منتشر شد ، همه گیر بود. گوگل می توانست پنگوئن را صرفاً بی ارزش اسپم پیوندك طراحی كند و پاها را از زیر تاكتیك قطع كند. درعوض ، آنها تصمیم گرفتند سایتها را به طور فعال برای مجازات هرزنامه ها مجازات کنند – بدون هشدار زیاد.

مجازات فوری بود و همه نوع مردم را در پی داشت.

شبانه ، بسیاری از مشاغل ترافیک وب سایت های خود را از دست دادند و منبع مهمی از درآمد را مختل کردند. و مسیری برای بهبودی به موقع وجود ندارد – Google روشی برای ارسال درخواست تجدید نظر ارائه نمی دهد. تنها راه برای بازگشت به دنبال ضربه Penguin این است که اسپم خود را از طریق ممیزی بک لینک حذف کنید و سپس منتظر تجدید پنگوئن دیگری باشید. مهمتر از آن ، برخلاف مجازات دستی ، اگر وب سایت توسط Penguin مجازات می شد ، 100 درصد نمی توان گفت. تنها راه برای چک کردن ، حفر قطرات ترافیکی آلی و دیدن اینکه آیا آن با بروزرسانی پنگوئن ارتباط دارد یا خیر.

اگرچه پنگوئن صرفاً در قلمرو دیجیتال عمل می کرد ، اما در الگوریتم جستجوی Google ، پیامدهای بسیار واقعی داشت. شرکت های تحت تأثیر مجبور شدند منابع جدید درآمدی پیدا کنند ، کارکنان را کاهش دهند و یا حتی در کل نزدیک شوند. پاسخ Google به ادعاهای گسترده درباره خسارت وثیقه ، انتشار فرم بازخورد بود. این فرم به مردم فرصتی برای استدلال می دهد که پنگوئن سایت خود را به اشتباه مجازات کرده است.

بسیاری از دارندگان سایت بدون درک این نکته که از این رفتارهای دستکاری شده در سایتهایشان استفاده می شود ، مهارت SEO های مشکوک را منعقد کرده بودند..

با بسیاری از آسیب دیده ها ، پنگوئن اغلب منبع اراده نسبت به گوگل است. مشاغل ، مشاغل و خانواده ها اثرات تنبیهی پنگوئن را احساس کردند ، بسیاری بدون این که دلیل آن را بدانند.

پنگوئن همچنین SEO را برای بسیاری تغییر داد. هرزنامه لینک یک شبه بی اثر شد. بهینه سازی برای جستجو بسیار متمرکز به انسان شد. قبل از پنگوئن ، ایجاد پیوندی برای خزندگان Google مؤثر بود. پس از پنگوئن ، برای مؤثر بودن ، پیوندها نیاز به تمرکز انسان دارند.

اکنون SEO ها با انتخاب یا پیروی از دستورالعمل های Google روبرو شده اند یا مجازات شدید دارند.

پنگوئن نقطه ای را نشان داد که “کلاه سفید” ، بنا به ضرورت ، بسیار محبوب تر شد.

به این معنا ، پنگوئن در تکامل ساختن پیوند از ریشه های اسپماتی و محکم خود به یک تاکتیک مشروعیت بازاریابی کمک کرد..

میراث پنگوئن

پنگوئن یک پیام واضح ارسال کرد ، پیام “تحمل صفر” “دریافت-اقدام-باهم” که سه سال استوار با همه ما گیر کرده است (ابدی در این صنعت).

این یک اعتصاب مؤثر علیه اسپم پیوندها بود ، و به شدت از روشهای دستکاری شده که تا آن زمان تا این حد قابل اعتماد بودند ، استفاده نکرد. این نیز باعث نابودی نابسامانی شد که مشاغل فلج شده را حتی اگر صاحبان آن نمی دانند بهتر یا سایتهای خود را به دیگران واگذار نکرده اند.

پنگوئن همچنین به همه افرادی که با سئو ارتباط برقرار می کنند حس عمیق و مداوم پارانویا را القا می کند.

 • بسیاری از دارندگان مشاغل و وب مسترها توجه بیشتری به قدرتی می کنند که موتورهای جستجو معیشت خود را حفظ می کنند (و نسبت به سئوها بسیار محتاط هستند).
 • اکنون SEO ها دستورالعمل های Google را فراتر از نامه ، بلکه با روحیه نیز دنبال می کنند. جستجوگرها قصد جستجوگر ، کیفیت سایت و تجربه کاربر را در نظر می گیرند.
 • SEO ها فقط می توانند تاکتیک هایی را دنبال کنند که منجر به پیوندهای مشروع می شوند. SEO باید علاوه بر سمت الگوریتمی ، بر سمت انسان موتورهای جستجو نیز تمرکز کند.

سرانجام ، اگرچه خسارت وثیقه ای غیرقابل قبول بود و اگرچه اسپم زنده مانده است ، پنگوئن به کاهش اثربخشی هرزنامه کمک کرد. علیرغم درد و استرس پنگوئن باعث بسیاری از افراد ، قابل انکار نیست که Google قادر است از دستورالعمل های خود بهتر حمایت کند.

از سال 2012 تاکنون شش به روزرسانی به Penguin وجود داشته است ، که به ما اطمینان می دهد که Google مانند همیشه متعهد است که مانع از انتشار وب اسپم شود. به نوعی ، پنگوئن یک موجود زنده است ، به همان اندازه که یک رویداد و فرمول است ، در حال تغییر و تحول است..

TL ؛ DR

پنگوئن یک الگوریتم گوگل است که شیوه های پیوند دستکاری را هدف قرار می دهد. به روزرسانی اولیه در آوریل 2012 تأثیر فوق العاده ای داشت که باعث ایجاد عواقب در دنیای واقعی برای افراد واقعی و مشاغل شد. پنگوئن چشم انداز سئو را به شدت تغییر داد و مرتباً SEO را اصلاح می کند تاکتیک های پیوند خود را اصلاح کند. پنگوئن برای دفاع از نتایج جستجوی Google از دستکاری از طریق پیوندها و حفظ کیفیت جستجوی Google طراحی شده است.

پنگوئن به شکل کلی اینترنت کمک کرده است. و برای بهتر یا بدتر ، پنگوئن برای ماندن اینجا است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکامل پنگوئن ، این مورد را بررسی کنید راهنمای جامع توسط همکارانم در Linkarati گرد هم آمده اند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map