9 نکته نکاتی درباره بازاریابی رسانه های اجتماعی برای شروع کار

بیاموزید که چگونه با استفاده از این 9 راهنمایی در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی که باعث ایجاد ترافیک و ایجاد فروش می شود ، تجارت خود را با رسانه های اجتماعی شروع کنید.


نکاتی درباره بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) برای تجارت شما

استفاده از رسانه های اجتماعی برای تجارت شما یک استراتژی بازاریابی آزمایش شده و اثبات شده است که مؤثر است. این نه تنها باعث ایجاد ترافیک به وب سایت شما می شود ، در معرض فعالیت شما قرار می گیرد و باعث فروش می شود – بلکه راهی عالی برای ارتباط با مشتریان موجود و جمع آوری بازخورد برای یادگیری چگونگی بهبود است..

آیا می دانید? افرادی که از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند به طور متوسط ​​روزانه 135 دقیقه وقت بگذارید در حساب های رسانه های اجتماعی خود این روز بیش از 2 ساعت است!

برای کسانی که در بازاریابی رسانه های اجتماعی تازه کار هستند ، توسعه حضور در رسانه های اجتماعی یک کار به ظاهر دلهره آور است. این فقط چیزی است که فقط ارسال چند پیام از طریق حساب های رسانه های اجتماعی خود و سپس منتظر وقوع جادو باشید. بله ، زمان و فداکاری طول می کشد ، اما می توانید این کار را انجام دهید. شما باید در مورد زمان و چگونگی ارتقاء مشاغل خود در رسانه های اجتماعی ، فعال باشید ، در حالی که با محتوای تازه و درگیر شدن با طرفداران خود فعال هستید..

نکاتی برای ایجاد یک حضور در رسانه های اجتماعی

هدف این است که پیروان ، کلیک ها و اشتراک های بیشتری کسب کنید – اما رسیدن به آنجا تلاش زیادی می کند. در اینجا چند نکته برای کمک به بیرون کشیدن آن آورده شده است.

1. اهداف قابل دستیابی را تنظیم کنید

وقتی برای اولین بار یک حساب رسانه ای اجتماعی راه اندازی می کنید ، تعداد دنبال کنندگان شما صفر است. این تعداد بسیار ناخوشایند به نظر می رسد ، اما کم کم می توانید از صفر به قهرمان رسانه های اجتماعی بروید. انتظار نداشته باشید که یکباره اتفاق بیفتد و خیلی زود دلسرد نشوید.

اهدافی را تعیین کنید که در واقع می توانید به آنها برسید ، چه بلند مدت و چه کوتاه مدت. در مورد آنچه می خواهید انجام دهید مشخص باشید: به جای “پیروان بیشتر” ، بیان کنید که می خواهید “تا 10 ژوئن سال جاری 100 دنبال کننده کسب کنید”. برای دستیابی به اهداف ، هر هدف باید یک برنامه محکم داشته باشد. برخی از راه هایی که می توانید برنامه خود را شروع کنید عبارتند از:

  • مرتباً پست کنید: مانند وبلاگها ، یک حساب رسانه ای اجتماعی که کالایی را در آن نگه نمی دارد ممکن است حذف شود.
  • مسابقه را اجرا کنید: از افراد بخواهید برای کسب جایزه ، صفحه شما را دنبال کنند یا دوست دارند. این یک روش عالی برای دستیابی سریع پیروان است!
  • برچسب و ذکر: اگر پیام های خود را با برچسب زدن و ذکر کردن به سایر صفحات وصل کنید ، تعداد بیشتری از برند شما را مشاهده می کنند. افرادی که صفحات آن ها را دنبال می کنند ، پست شما را می بینند حتی اگر شما را دنبال نکنند (هنوز.)
  • استفاده از تجزیه و تحلیل: بررسی کنید که چگونه پست های خاص بر لایک ها ، اشتراک ها ، بازدیدها و موارد زیر تأثیر می گذارد. اگر موفقیتی داشته باشید ، ممکن است بخواهید کارهای بیشتری از این طریق انجام دهید.

2. یک برنامه ارسال ارسال کنید

با زمان بندی مطالب خود استراتژیک باشید. ممکن است علاقه مند شوید که پیام را بیرون بیاورید ، اما زمانبندی لازم برای خواندن مطلوب کنترل می شود. ارسال پست خیلی نزدیک به هم ، هرزنامه است. درعوض ، پست های خود را در هر بستر رسانه اجتماعی در یک برنامه به موقع منتشر کنید.

هنگام ارسال پست های تبلیغاتی ، در طول چند روز یک پست در روز بگذارید و به آنها بگویید که آن داستان را به روشی متفاوت بیان می کنند. هفته بعد چند پست دیگر ارسال کنید. محتوای خود را منحصر به فرد نگه دارید ، اما از تأکید بر پیامهای مهم نترسید. این تضمین می کند که شما بیش از حد مطلب را ارسال نمی کنید یا زائد نیستید ، اما از توزیع گسترده آن برای همه پیروان خود غافل نیستید.

روزهای معینی روز برای دریافت پیام بهتر از سایرین است ، زیرا افراد تمایل دارند رسانه های اجتماعی را در نقاط مهم کلیدی روز خود بررسی کنند. سیستم عامل های مختلف زمان بهینه متفاوت برای ارسال دارند ، اگرچه تمایل به همپوشانی دارند. بهترین زمان ارسال در فیس بوک برای به دست آوردن بیشترین بازدید بین ساعت های 12 الی 22 بعد از ظهر چهارشنبه و پنجشنبه است ، در حالی که بهترین زمان برای ارسال در اینستاگرام از 3 بعد از ظهر متفاوت است. چهارشنبه تا 5 بعدازظهر صبح جمعه.

3. از اتوماسیون استفاده کنید

زمان پول است و در هر صنعت معمولاً هدف این است که در کمترین زمان ممکن هرچه بیشتر انجام شود. مشاغل شما از این ذهنیت غریبه نخواهد بود و با انتخاب خودکار استراتژی رسانه های اجتماعی خود ، می توانید در زمان کمتری کارهای بیشتری انجام دهید.

سیستم عامل های مدیریت رسانه های اجتماعی مانند هوتسوایت به شما امکان می دهد تا پست ها را در تمام رسانه های اجتماعی خود برنامه ریزی کنید. این بدان معناست که می توانید یک باره مطالب را به یکباره ایجاد کنید ، آنها را به پلت فرم مدیریت رسانه اجتماعی خود اضافه کنید و آنها را در مواقعی که در برنامه ارسال خود اختصاص داده اید بصورت زنده ادامه دهید..

می توانید از زمان صرفه جویی شده برای ایجاد و بارگذاری پست های بیشتر استفاده کنید – یا می توانید محتوای بیشتری را در وبلاگ خود بارگذاری کنید: مقالات ، فیلم ها ، اینفوگرافیک ها ، شما آن را نامگذاری می کنید.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که هرچه تعداد پست های بیشتری در آنجا قرار دهید ، احتمال تعامل مخاطبان شما با شما بیشتر می شود. اما – و این مهم است – نه به قیمت کیفیت.

4. ارسال در زمان مناسب

کافی نیست هر ساعت یک بار به سادگی پست کنید – شما همچنین باید در مواقعی فعال شوید که پیروان شما فعال هستند.

با استفاده از ویژگی های تجزیه و تحلیل موجود در حساب های رسانه های اجتماعی ، و همچنین آنچه از طریق Google در دسترس است ، می توانید رفتار پیروان خود را تجزیه و تحلیل کنید تا تعیین کنید که در کدام مناطق مستقر هستند – و زمان هایی که پست های شما را می خوانند.

پس از در اختیار داشتن این داده ها ، می توانید ارسال های خود را به صورت استراتژیک برنامه ریزی کنید تا پیروان شما احتمالاً آنها را ببینند. طبیعتا هرچه افراد بیشتری با پستهای شما مشاهده و تعامل داشته باشند در زمینه تولید ترافیک موفق تر خواهند بود.

5. صدای برند خود را توسعه دهید

هر مارک به صدا نیاز دارد و برای یافتن آن ، بیشتر از مخاطب مورد نظر خود جستجو نکنید. صدای یک مارک پیامی است که به مشتریان و نحوه تحویل آن ارائه می دهد. این کمک می کند تا مردم به آنچه می گویند در ارتباط باشند و با مارک ، محصولات و خدمات آن ارتباط برقرار کنند.

جذب مشتری مناسب به همه شما بستگی دارد که آیا شما به زبان آنها صحبت می کنید. تحقیقات نشان می دهد که صدای برند به اعتماد وفاداری مشتری کمک می کند. همچنین به تمایز شما از مارک های دیگر کمک می کند. هنگامی که صدای خود را پیدا کردید ، از آن به طور مداوم در رسانه های اجتماعی استفاده کنید. اگر خیلی شدید تغییر کند ، این باعث سردرگمی و حتی خاموش شدن برخی از مشتریان می شود.

6. پیشرفت خود را پیگیری کنید

هر زمان که استراتژی رسانه های اجتماعی خود را تغییر دهید ، حتی فقط اندکی ، باید حوادث پس از آن را از نزدیک مشاهده کنید. تجزیه و تحلیل خود را برای افزایش یا افت سهام ، بازتوییت ، کلیک و سایر داده هایی که به شما خواهد گفت تغییرات مثبت یا منفی باشد بررسی کنید..

شاخص دیگر هر بازخوردی است که مستقیماً توسط طرفداران شما ارسال می شود. می توانید انتظار داشته باشید که اگر به طور مداوم و بدون برنامه نویسی در برنامه ارسال کنید ، میزان دسترسی شما بیشتر می شود. اگر به نتایج متفاوتی رسیدید ، داده ها را در نظر بگیرید تا تغییر دهید. ممکن است فقط به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

7. مسابقه را بررسی کنید

بیش از 50 میلیون مشاغل کوچک از فیس بوک استفاده می کنند ، 70 درصد از آنها در توییتر قرار دارند و در حالی که تنها 9 درصد در YouTube هستند ، این تعداد در حال افزایش است. شانس این است که حداقل برخی از رقبای شما در یک یا چند سیستم عامل رسانه اجتماعی قرار دارند.

نگاهی بیندازید که شرکتهای همان بازار شما چه کاری انجام می دهند. شما نه تنها ایده های خود را دریافت خواهید کرد ، بلکه می توانید در مورد نحوه پاسخگویی مشتریانشان به آن پست ها نیز بررسی کنید. شاید ببینید که پا به پا رسیده است ، یا یاد خواهید گرفت که کار را برای ادامه کار باید انجام دهید.

8- قابل اعتماد باشید

مردم برای تعامل با “مشاغل” در رسانه های اجتماعی قرار نمی گیرند – آنها می خواهند با انسانهای واقعی که می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند ، در تماس باشند. بنابراین اگر می خواهید مطالبی را تبلیغ کنید که تجارت شما را ارتقا می بخشد ، باید با محتوا مفید ، مفید ، سرگرم کننده و در غیر این صورت برای خوانندگان خود ارزش افزوده برقرار کنید..

به عنوان اولین قدم برای ارتباط با مخاطبان خود ، پروفایل های رسانه های اجتماعی پیروان خود را بررسی کنید. ببینید چه مواردی به آنها علاقه مند است و چگونه می توانید آن را با محصولات یا خدمات خود مرتبط کنید.

مطالبی را ارسال کنید که برای آنها جذاب باشد و زیاد وقت خود را صرف نکنید. در اینجا چند راهکار مؤثر برای دستیابی به مشتریان ارائه شده است:

9. با آن استیک کنید

برای اینکه با بازاریابی در رسانه های اجتماعی خود فاصله بگیرید ، باید کار را انجام دهید. این بدان معناست که با پست و ارسال مجدد خود پایدار و آگاه باشید. اگر می خواهید کلیک ها و بازدیدهای بیشتری کنید ، باید در کنار آن باشید.

به برنامه ارتقاء اجتماعی خود که بکشید ، پایبند باشید و با سایر تاکتیک های این مقاله سازگار و مداوم باشید تا بتوانید ترافیک خود را رشد دهید.

حتی اگر فوراً متوجه تغییر اساسی نشوید ، همه چیز برای ویروس شدن پست لازم است یک سهم است که دوباره و دوباره به اشتراک گذاشته می شود. این یک پست اضافی می تواند همه تفاوت ها را ایجاد کند و باعث افزایش ترافیک سایت شما شود که تجارت شما را به سطح بعدی سوق دهد.

نتیجه

شروع کار با رسانه های اجتماعی یک استراتژی اساسی برای بازاریابی است ، اما به کار و زمان نیاز دارد. استفاده از نکات فوق یک روش عالی برای کمک به شما در شروع کار و قرار دادن مشاغل خود در مسیر توسعه حضور موفق رسانه های اجتماعی است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me