6 نکته برای استفاده بهتر از مشتری در رسانه های اجتماعی

نکاتی در مورد مدیریت حساب رسانه های اجتماعی خود و چگونگی برخورد بهتر با مشکلات / سؤالات مشتری و در عین حال افزایش اعتماد مشتری به برند شما.


نکاتی برای برخورداری بهتر از مشتری در رسانه های اجتماعی

پیشرفت به عنوان یک شرکت به روابط خوب مشتری بستگی دارد. رسانه های اجتماعی دسترسی تقریباً بی وقفه به پایگاه مشتری شما را امکان پذیر می کند. این می تواند یک چیز بسیار مثبت باشد – اما باید رسانه های اجتماعی مدیریت شود یا اینکه می تواند تأثیر منفی خالص بر روی تجارت شما بگذارد.

اجرای یک حساب کاربری در رسانه های اجتماعی چیزی بیش از ارسال مطالب و تبلیغ محصولات شما را نمی طلبد. این فرصتی است برای ایجاد یک رابطه عمیق تر و معنادارتر و ماندگار با مشتری خود. اگر درست انجام شود ، حساب رسانه های اجتماعی شما می تواند باعث افزایش فروش شما ، جذب مشتری جدید و افزایش شهرت برند شما شود.

اینها فقط معدود روشهایی است که می توانید با رسانه های اجتماعی به مشتریان برسید:

 • سریعتر به مشتریان پاسخ دهید
 • به مشتریان خود نگاهی به پشت صحنه به شرکت خود بدهید
 • کاربران رسانه های اجتماعی را با تصاویر و فیلم ها درگیر کنید
 • سبک و شخصیت برند خود را نمایش دهید
 • از طریق بحث و گفتگوهای مداوم ، در مورد مشتری خود اطلاعاتی کسب کنید
 • ایجاد یک انجمن در اطراف نام تجاری خود

اجرای سیاست رسانه های اجتماعی ایده خوبی برای حفظ اعتبار برند شما است. این امکان را به شما می دهد تا شیوه و به موقع مدیریت مدیران حساب اجتماعی خود را در مورد نظرات مشتری اعم از مثبت یا منفی ساده کنید. شیوه های خوب رسانه های اجتماعی نیز تبلیغات خوبی است. شش نکته زیر برای یک سیاست موفق رسانه های اجتماعی ضروری است. وضعیت خود را بدون آنها به روز نکنید!

ایجاد حس خوب در بعضی از مشتریان می تواند به شما در جلب اعتماد دیگران کمک کند. 71٪ از مصرف کنندگان که تجربه خوبی در رسانه های اجتماعی با یک برند دارند ، آن را به همسالان خود توصیه می کنند.

برای توییت کلیک کنید

نکته 1: در عرض 24 ساعت پاسخ دهید

هنگامی که مشتریان در صفحه رسانه های اجتماعی شما پست می کنند ، انتظار پاسخ به موقع را دارند. آنها را حلق آویز نکنید: در طی 24 ساعت پاسخ به سؤالات مهم و نظرات بدهید. در حالت ایده آل ، به مشکلاتی که نیاز به توجه فوری دارند ، مانند درخواست های پشتیبانی ، باید خیلی زود پاسخ داده شود – بلافاصله ، یا در صورت عدم امکان ، طی چند ساعت. همیشه شخصی در طول ساعات عادی برای کمک به تلفن و کمک حضوری در دسترس است و رسانه های اجتماعی نیز نباید از این قاعده مستثنا باشند.

نکته 2: از زبان تجاری ، صدای و صدای استفاده کنید

نام تجاری شما از طریق محصولات ، خدمات و تجربیاتی منحصر به فرد که به مشتریان خود ارائه می دهید ، شهرت کسب کرده است. برای نشان دادن بیشتر اینکه مارک شما به مشتریان خود چگونه خدمت می کند ، می خواهید تعاملات خدمات مشتری در رسانه های اجتماعی خود را از این برند بدست آورید – و نه مدیر رسانه های اجتماعی شخصی که به این حساب ارسال می کند. کارکنان خود را به ما زبان دقیق و حرفه ای آموزش دهید که در سراسر صفحه ثابت باشد.

نکته 3: مشکلات را اولویت بندی کنید & شکایات

مهمترین پستهایی که برای پاسخ به آنها ارسال می شود ، مواردی است که از طرف مشتریانی که مشکلی دارند ، خواه این سؤال در مورد نحوه بازگشت یک مورد یا شکایت درباره چگونگی کار یک سرویس برای آنها نیست ، سؤالی است. اینها باید در اسرع وقت کنترل شوند. اولویت بعدی پاسخ به سایر سؤالات عمومی تر است که نیازی به پاسخ فوری ندارند. همچنین وقت بگذارید تا مرتباً پاسخ هایی را برای بررسی های منفی ارسال کنید ، که این امر به شما در صرفه جویی در صورت و همچنین نجات خود در از دست دادن مشتری کمک می کند.

نکته 4: قابل اعتماد باشید

علاوه بر پرداختن به نگرانی های مشتری ، رسانه های اجتماعی شما بستری برای ارتباط با مشتریان در سطح شخصی است. تا حد ممکن به نظرات بسیاری از مشتریان خود پاسخ دهید. به عنوان مثال ، نشان دادن قدردانی از ستایش و بررسی های مثبت باعث ترغیب مشتریان به ادامه ارسال مطالب خوب می شود. این بیشتر در مورد تبلیغ است – درست مانند هر صفحه رسانه های اجتماعی ، صحبت کردن در مورد خودتان همیشه می تواند کسل کننده باشد. درعوض ، برخی از زندگی را با محتوا مرتبط با نیاز مشتری شما به مکالمه تزریق کنید. به عنوان مثال ، بانک مرکزی آمریکا می تواند نکات مالی را جیر جیر کند ، در حالی که مشتریان Home Depot جالب بودن فیلم های DIY را به نظر می رساند.

نکته 5: شفقت و تفاهم را نشان دهید

مشتریان می توانند با شرکتی که با آنها رفتار می کند مانند یک انسان و نه فقط با یک تعداد ، احساس خوبی داشته باشند. برخی از واقعیت ها را در پاسخ خدمات مشتری خود قرار دهید – آن را حرفه ای نگه دارید ، اما وقتی مشتریان ابراز ناامیدی می کنند ، همدلی نشان دهید. آنها در صفحه رسانه های اجتماعی شما قرار دارند زیرا آنها می خواهند یک تجربه اجتماعی داشته باشند و از خطوط از پیش بسته بندی شده تغذیه نشوند. اصیل باشید و از محلی برای شفقت و درک در حالی که محکم است تا سیاست ها و رویه های شرکت را محکم کنید.

نکته 6: از آن لذت ببرید و آموزنده باشید

دلایل اصلی استفاده مردم از رسانه های اجتماعی برای سرگرمی و ادامه روند با آخرین روند است. محتوای خود را سبک و سرگرم کننده نگه دارید – درام در حال حاضر به اندازه کافی وجود دارد. آموزنده باشید ، اما به روشی که مخاطب خود را برای فعالیت بیشتر مجدداً درگیر خود کرده و مجدداً بازگردید. این آمار تأثیری را که داشتن رویکرد صحیح به رسانه های اجتماعی می تواند بر استراتژی بازاریابی شما بگذارد نشان می دهد:

اجماع عمومی در بین مشاغل این است که حضور در رسانه های اجتماعی ارزش این تلاش را دارد. مدتی طول خواهد کشید تا نتایج را مشاهده کنید ، اما استراتژی تجاری مؤثر در رسانه های اجتماعی پایدار است تا بتواند نحوه مشاهده بازاریابی خود را تغییر دهد.

اعتماد به نفس و وفاداری مشتری

ارائه خدمات به مشتری و ارزش افزوده با حساب های رسانه های اجتماعی شما می تواند اعتماد مشتری به برند شما را تا حد زیادی افزایش دهد. از دید مشتری ، امکان برقراری ارتباط سریع و آسان از طریق واسطه ای که بطور روزانه از آنها استفاده می کند ، ارتباط برقرار است. شما می توانید با تنظیم سیاست رسانه های اجتماعی ، مزایای مشتریان و شغل خود را بهینه کنید ، که به کارکنان شما کمک می کند تا بهترین خدمات ممکن را ارائه دهند. پیروی از دستورالعمل های بالا نه تنها باعث جلب علاقه در بین مشتریان خواهد شد بلکه به شما کمک می کند پیروان وفاداری بیشتری کسب کنید و شهرت کلی خود را تقویت کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map