5 روش آزمایش برای بهبود تجربه کاربری سایت شما

بیاموزید که چگونه تست های ساده قابلیت استفاده را ایجاد و استفاده کنید & تجربه کاربر (UX) برای اطمینان از اینکه کاربران شما محصول شما را درک کرده و به مشتری تبدیل می کنند.

تکنیک های آزمایش تجربه کاربر

شما یک محصول عالی دارید سبد خرید شما تنظیم شده است. این سایت به زیبایی طراحی شده و از لحاظ بصری جذاب است. هرکسی که از شما می پرسد چنین می گوید شما تبلیغات خریداری کرده اید. شما یک متخصص سئو استخدام کرده اید و سایت شما در حال ترافیک است. آمارهای شما بازدیدهای زیادی را نشان می دهد ، اما مشکلی وجود دارد:

هیچ کس چیزی نمی خرید. بازدید کنندگان فراتر از صفحه فرود نمی روند.

پس چه اشتباهی؟ می دانید محصولی عالی دارید. شما می دانید که این یک معامله خوب است. شما تمام این زمان ، انرژی و پول را صرف این کار کردید. الان چیکار می کنید?

در حالت ایده آل ، تاکنون این مسئله را کشف نکرده اید ، اما در صورت وجود ، ممکن است نیاز به تجدید نظر در نحوه تنظیم محتوای خود داشته باشید. این ممکن است که مردم یا با ناامیدی از سایت شما استفاده می کنند ، یا بدتر از این ، به هیچ وجه نمی توانند راه خود را پیدا کنند. حتی بدتر (و امیدوارم که این مشکل شما نیست), مردم نمی توانند بفهمند محصول شما چیست.

از اینکه چند سایت این مشکلات را دارند تعجب خواهید کرد. خوشبختانه راه حل هایی وجود دارد.

FACT سریع: بهبود تجربه کاربری سایت (UX) شما برای بهبود فروش و تبدیل مهم است!

قابلیت استفاده

شما باید در مورد فکر کنید قابلیت استفاده از سایت شما یا به عبارت واضح تر ، مردم فهمیده اند چگونه می توانند کاری را انجام دهند که می خواهند انجام دهند یا مهمتر از همه ، آنچه را که می خواهید انجام دهند. یک سایت قابل استفاده است اگر افراد بتوانند بدون هیچ مشکلی دریابند که چگونه می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. آنها بدون نیاز به شکار در اطراف ، آن را بطور شهودی درک می کنند. از آنجا که بیشتر مردم از نظر آنلاین بسیار کوتاه هستند ، این برای هر سایتی بسیار مهم است.

تجربه کاربری (UX)

آیا مشتریان شما به اندازه کافی در سایت شما مشغول مراقبت هستند?

تجربه آنها چگونه است؟ ناامید کننده است؟ این چیز خوبی نیست. شما می توانید یک محصول عالی داشته باشید. اگر محصولی است که آنها نیاز دارند و می خواهند و نمی توانند در جای دیگری بدست آورند ، ممکن است این موضوع چندان مهم نباشد ، اما همانطور که احتمالاً از قبل می دانید ، این بندرت اتفاق می افتد. شخص دیگری هم همین موضوع را می فروشد یا با قیمت بهتری. برای رقابتی بودن ، باید چیزی را ارائه دهید که دیگران این کار را نکنند.

یک سوء تفاهم مشترک این است که قابلیت استفاده و تجربه کاربری یک چیز است. در حالی که بین این دو حوزه همپوشانی خوبی وجود دارد ، آنها مترادف نیستند. یک سایت قابل استفاده است ، اما فاقد UX قوی است. قابلیت استفاده بخشی از UX است ، اما منحصر به فرد نیست. این به بهترین وجه توسط دو نمونه نشان داده شده است.

مثال 1: فهرست گرافیکی

Craiglist نمونه ای از قابلیت استفاده استCraigslist.org یک نمونه عالی از قابلیت استفاده است.

Craigslist نمونه ای از وب سایت است که کاملاً برخلاف آنچه بسیاری از کارشناسان بیان می کنند ، است. تقریباً هیچ محتوای گرافیکی ندارد. هیچ نمایش چشمگیر وجود ندارد. تقریباً به طور کامل در HTML 1.0 نوشته شده است.

با این حال به نوعی یکی از محبوب ترین سایت های اینترنتی است. آیا محتواست؟ مطمئناً ، این سایت دارای بیشترین لیست تبلیغات طبقه بندی شده در اینترنت است. اما چگونه این محتوا را به دست آورد؟ همه این موارد توسط کاربران ارسال می شود. پس چرا کار می کند؟ زیرا اینگونه است قابل استفاده. مردم دقیقاً می دانند هنگام رسیدن به آنجا چه باید بکنند. دقیقاً شبیه چیزی است که آنها از قبل درک کرده اند. هیچ مشکلی در مورد آنچه وجود دارد ، و چگونگی پیدا کردن آن وجود ندارد. این یک نمونه کلاسیک است قابلیت استفاده.

اکنون این کار برای اکثر سایت های تجارت الکترونیک انجام می شود؟ احتمالا نه. Craigslist هیچ تفاوتی بین محصولات مختلف ایجاد نمی کند. آن ها همه یکسان هستند. هیچ فشار برای خرید وجود ندارد ، هیچ دلیلی وجود ندارد که در واقع مردم باید محصول خاصی را خریداری کنند.

حال بیایید به یک مثال دیگر نگاه کنیم.

مثال 2: آمازون

آمازون نمونه ای کلاسیک از یک سایت است که در عین حال قابلیت استفاده و UX را نیز دارد. آمازون به این دلیل که به تعداد زیادی از اقلام موجود در بازار است ، به Craigslist شبیه است. یک تفاوت عمده وجود دارد. این واقعیت است که تقریباً در هر مورد موجود در سایت چیزی وجود دارد که مشتریان را به سمت خرید یک کالا سوق می دهد و در بسیاری از موارد بیش از یک مورد. تجربیات ارائه شده به کاربر ، مردم را به ماندن در سایت ترغیب می کند. در اینجا چند مثال آورده شده است:

مثال تجربه کاربر آمازون“مشتریانی که این کالا را نیز خریداری کرده اند” مردم را به خرید کالاهای دیگر تشویق می کند و نمونه ای از تجربه کاربر است.
آمازون نمونه ای از تجربه کاربر است“بررسی مشتری” بازخورد صادقانه در مورد موارد ارائه می دهد. صداقت منجر به اعتماد می شود ، که می تواند منجر به وفاداری شود.

اکنون ، مطمئناً شما فکر می کنید چیزی مانند “اینها وب سایتهای عظیمی هستند. چگونه می توانم با اینها رقابت کنم؟ “.

خوب ممکن است این درست باشد ، اما نکته اصلی این است که به طور مستقیم با سایت های بزرگ رقابت نکنید بلکه استفاده از برخی مفاهیم برای کمک به بهبود محتوای شما و ترغیب مردم به خرید محصول شماست.

آیا می دانید? 88٪ از مصرف کنندگان آنلاین پس از یک تجربه کاربری بد احتمال بازگشت به سایت کمتری دارند.

بهبود قابلیت استفاده سایت / UX شما

اولین نکته این است که اطمینان حاصل کنید که کاربران تجربه منفی ندارند. یک سایت با قابلیت استفاده ضعیف باعث دور شدن افراد خواهد شد ، احتمال انتقال اطلاعات شما یا فروش محصول خود را به شدت کاهش می دهد.

همه روش های زیر دارای مزایا و اشکالاتی هستند ، با این وجود در کنار هم می توانید بازخورد بسیار ارزشمندی کسب کنید تا به شما در ارائه بهترین وب سایت خود کمک کند.

به خودت اعتماد کن

اول از همه ، نظر خود شما مهم است. به غیر از واقعیت بدیهی که می خواهید کالای خود را بفروشید ، درمورد سایت های دیگری که استفاده کرده اید فکر کنید. با این سؤالات شروع کنید:

س: آیا چیزی که دوست دارید وجود دارد؟?

به مواردی درباره سایتهایی که بازدید کرده اید ، فراتر از محتوای آنها ، که باعث می شود برگردید ، توجه کنید

س: آیا مطلبی وجود دارد که کاملاً از آن متنفر هستید؟ کاملاً مطمئن باشید که چنین کاری نمی کنید!

به عنوان مثال ، مرورگر شما به دلیل حجم زیاد JavaScript که در صفحه شما اجرا می شود ، مسدود می شود؟ در مورد فلش چطور؟ حافظه زیادی را به خود می گیرد و بیشتر و بیشتر افراد آن را غیرفعال می کنند. حتی اگر محتوای شما فوق العاده باشد ، اگر هم ناامیدی ایجاد کند ، از بی فایده نیز بدتر است. مردم را دور می کند.

یک اشتباه رایج که من زیاد می بینم این است که سایت ها به تبلیغ کنندگان در سایت خود اجازه می دهند که بسیاری از این ویژگی های منفی را در خود جای دهند. یک تبلیغ قدیمی وجود دارد که می تواند از تبلیغات رادیویی گرفته شود.  از تبلیغاتی که باعث می شود کاربران ایستگاه را تغییر دهند ، رزرو نکنید.  ممکن است درآمد تبلیغاتی را که آورده اید دوست دارید ، اما اگر این چیزی نیست جز کلیک-طعمه و مرورگر کاربران را یخ می زند؟ این یک فرصت خوب است که آنها را ترک کنند و هرگز برنخواهند گشت.

کاربر ناامید

به خودتان اعتماد نکنید

بعضی اوقات ما به مطالب و / یا طراحی سایت خود خیلی نزدیک می شویم تا بتوانیم هدفمند باشیم. این با مقدار تلاش / پولی که برای آن صرف شده است بدتر می شود. به همین دلیل ، شما نیاز به انجام برخی از آزمایشات دارید.

قابلیت استفاده / تکنیک های تست UX شما می توانید استفاده کنید

در اینجا چند مثال آورده شده است که می توان بدون تلاش زیاد انجام داد. اگر این مراحل را در مراحل توسعه خود انجام دهید ، بهتر خواهید بود ، اما ایده خوبی است که آنها را دوباره قبل از راه اندازی سایت خود ، و همچنین پس از راه اندازی مجدد ، دوباره مورد بررسی قرار دهید. (سلام ، همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد ، درست است؟)

1. تست راهرو

ساده ترین و در عین حال آزمایش بسیار ارزشمندی که می توانید انجام دهید این است که به سادگی شخصی را که دوست دارید ، دوست یا اعضای خانواده خود بگیرید ، بگیرید و نظر خود را بخواهید. ممکن است متوجه شوید که آنها اطلاعات ارزشمندی را که شما در نظر نگرفته اید به شما می دهند. به دلیل توصیه‌های بسیار زیادی که از این گروه دریافت می‌کنید ، ناامید شوید ، اما توجه به آن کاملاً ارزشمند است.

مزایای: این آسان است و زمان بسیار کمی طول می کشد

اشکالاتی: ممکن است شما پاسخهای غیر اخلاقی یا ب) پاسخهای بسیار شخصی دهید

2. گروه فوکوس

این در واقع همان کار تست راهرو است اما با گروهی دیگر از افراد غیر از کسانی که به طور مستقیم به شما نزدیک هستند. فعالیت های مختلفی وجود دارد که می تواند با ارزش این گروه ها ارزشمند باشد. اگر افراد زیادی در دسترس نیستید نگران نباشید. شواهد نشان می دهد که سطح سودمندی بینش برای بیش از چند نفر شروع می شود بعد از حدود 4 یا 5 نفر رها شوید.   همین قانون برای همه روشهایی که در ادامه توضیح داده می شود صدق می کند.

با این حال ، یک چیز روشن است: آزمایش حتی فقط یک نفر بهتر از آزمایش هیچ یک نیست.

3. طبقه بندی کارت

این یک روش مفید است اگر سایت پیچیده تری با حجم زیادی از اطلاعات دارید و می خواهید اطلاعات را به شکلی ساختار دهی کنید که برای کاربران شهودی باشد.

به کاربران پشته ای از کارتهای فهرست که با هر صفحه مشخص شده در سایت شما نشان داده می شود ، داده می شود. سپس به آنها دستور داده می شود که این موارد را در پشته ها مرتب کنند که بیشترین حس را برای آنها رقم بزند. به آنها اجازه داده می شود که کدام کارت را نام دایرکتوری تشخیص دهند ، یا ممکن است از آنها برای ایجاد یک موضوع جدید یا حتی یک مورد جدید که مایل به یافتن آنها در سایت شما هستند از کارت خالی استفاده کنند. *

مرتب سازی کارت

مزایای: این رویکرد بینش زیادی در مورد نحوه سازماندهی اطلاعات و مکانهایی که به دنبال پاسخ می باشند فراهم می کند

معایب: محیطهای کنترل شده ممکن است با دنیای واقعی مطابقت نداشته باشند. این همچنین ممکن است به نتایج واقعی تبدیل نشود.

* این یکی از با ارزش ترین روشهایی است که در گذشته از آن استفاده کردم. نه تنها متوجه شدم که من سازماندهی مطالب متفاوت از روشی را که بیشتر مردم انجام می دهم ، چندین قطعه محتوا را که برای افزایش قابلیت استفاده / UX سایت نیاز داشتند ایجاد کردم..

4- مشاهده

به کاربران بخواهید در حالی که مجموعه ای از دستورالعمل ها را انجام می دهند یک سری کارها انجام دهند و پاسخ های خود را ضبط کنند. روش هایی برای انجام ردیابی چشم در آزمایشگاه های حرفه ای وجود دارد که می توانند دقیقاً جایی را ببینند که افراد در صفحه ای از اتاق مشاهده ماسک مشاهده می کنند که می تواند بینش ارزشمندی را ارائه دهد ، اما روش های ارزانتری برای بدست آوردن نتایج مفید وجود دارد..

از آنجا که دستیابی به اتاق مشاهده ممکن است دشوار باشد ، می توانید تست را هنگام تماشای موضوع از روی شانه آنها انجام دهید ، اما شواهد نشان می دهد که افراد گاهی اوقات عصبی می شوند که این امر بر رفتار آنها تأثیر می گذارد و بنابراین ممکن است نتایج نادرست باشد. یک راه بهتر شامل استفاده از رایانه با یک مانیتور جداگانه به طرف دیگر است. به این ترتیب حداقل می توانید حرکات ماوس کاربر را مشاهده کرده و بینش ارزشمندی کسب کنید.

مدل آزمون مشاهده کاربر

مزایای: این روش بینش زیادی در مورد نحوه حرکت افراد از طریق یک سایت فراهم می کند. همچنین می توانید مشاهده کنید چه چیزی ممکن است باعث تحریک مردم شود

معایب: محیطهای کنترل شده ممکن است با دنیای واقعی مطابقت نداشته باشند. صرف نظر از تنظیم ، کاربران ممکن است آگاه باشند که آنها “آزمایش” شده اند و ممکن است پاسخ های خود را بر این اساس تغییر دهند

5. تست A / B

آزمایش A / B اغلب با سایتهای تجارت الکترونیکی راه اندازی شده انجام می شود. این شامل ایجاد دو سایت جداگانه با همان محصول است ، اما به طور متفاوتی سازماندهی شده و تفاوت در نتایج / فروش بین این دو را اندازه می گیرد. این رویکرد معمولاً در بازاریابی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای: این می تواند بسیار ارزشمند باشد و نتایج واقعی را در مورد آنچه در “دنیای واقعی” کار می کند به شما بدهد. شما می دانید که در واقع چه روشی فروش را ایجاد می کند و بسته به اینکه کدام یک از آنها بهترین کار را انجام دهد می توانید به یکی از سایت های دیگر تغییر دهید.

اشکالاتی: ممکن است شما یک اشتباه را آزمایش کنید ، یا اختلاف در نتایج می تواند نتیجه چیز کاملاً متفاوت باشد. شما ممکن است دو سایت را با تعداد زیادی قطعه متفاوت طراحی کرده باشید که فقط یکی از آن قطعه ها اثر دارد اما مشخص نیست که کدام قطعه است. می توانید آن را خراب کرده و تک تک قطعات را مشخص کنید ، اما این می تواند تا حدودی گران باشد. باید دو یا چند سایت کامل بسازید. یکی از راه های مقابله با این کار فقط انجام آزمایش A / B پس از استفاده از ترکیبی از روشهای فوق است.

نتیجه

در کل ، صرفاً عمل در نظر گرفتن قابلیت استفاده و تجربه کاربری و استفاده از حداقل یک یا دو روش از این روش به عنوان بخشی از روند توسعه در سایت تجارت الکترونیک شما باید تأثیر مثبتی داشته باشد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me