20 محرک روانشناختی که باعث فروش و فروش مشتریان می شوند

نحوه استفاده از تکنیک های نوشتن کپی که بازدید کنندگان را به کلیک ترغیب می کند & با استفاده از محرک های روانشناختی که الگوهای رفتار و اندیشه ما را دیکته می کند ، بخرید.


محرکهای روانشناختی در نویسندگی

برخلاف تصور عامه ، نوشتن کپی به سادگی شامل قرار دادن چند پاراگراف تصادفی در وب سایت شما و امید به بهترین ها نمی شود.

خیلی بیشتر از این وجود دارد.

به مقدار محتوا که قبلاً در آنجاست فکر کنید. برای ایستادگی و مجبور کردن مردم به اقدامات ، باید به اعتقادات اصلی و رفتار انسان ضربه بزنید. جایی است که روانشناسی وارد می شود.

روانشناسی و نگارش کپی بسیار پیچیده است.

برای توییت کلیک کنید

تلفیق نوشته های محکم با محرک های روانی اقناعی ، مسابقه ای را در بهشت ​​ایجاد می کند که فروش بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد. بیایید نگاهی به برخی از موفق ترین عوامل روانشناختی که می توانید پیاده سازی کنید ، بیاندازیم.

1. عامل جدیدی

یک لحظه در مورد اپل فکر کنید. این شرکت بزرگ آنها علیرغم اختلافاتی که مدل های قدیمی از نظر ناچیز بودن آنها دارند ، هر سال یک مدل جدید را منتشر می کنند. با این حال ، زمان و زمان دوباره ، مردم ساعت ها صف می گیرند تا دست آخر خود را به دست آورند.

چرا? طبق مطالعات عصبی, قرار گرفتن در معرض چیز جدید و جدید باعث افزایش دوپامین در مغز ما می شود.

عامل جدیدیاپل کار بسیار خوبی در ایجاد فاکتور جدیدی انجام می دهد – وادار کردن مشتریان به دنبال جدیدترین آنها & بهترین محصولات.

نحوه استفاده از فاکتور جدیدی:

هر چند ماه یکبار ویژگی های جدیدی به محصولات خود اضافه کنید تا آنها را تازه و مطلوب نگه دارید. حتی اگر این فقط چند ترفند در اینجا و آنجا باشد ، حتما آنها را تبلیغ کرده و آنها را به توضیحات محصول خود اضافه کنید.

2. از اثبات اجتماعی استفاده کنید

بر اساس مدل تغییر نگرش ییل, اگر اعتبار وجود دارد که با آن ارتباط داشته باشد ، مشتریان در پاسخ به پیام تبلیغاتی شما احتمالاً نظر خود را تغییر خواهند داد. یکی از جنبه های اعتبار آن چیزی است که دیگران در مورد پیام شما می گویند. ایده اصلی این است که این است که “چه کسی گفت چه کسی است”. به عنوان مثال ، استفاده از پیام های گواهی از مشتریان دیگر به تقویت پیام شما با مشتریان جدید کمک می کند.

نحوه استفاده از اثبات اجتماعی:

توصیفات مثبت مشتری و سایر اشکال اثبات اجتماعی که پیام شما را تقویت می کند ، اضافه کنید. به عنوان مثال ، نشان دادن مشتری های بالقوه خود مبنی بر اینکه سایر مشتریان به تازگی ثبت نام کرده یا اقدام به خرید در وب سایت شما کرده اند ، نوعی اثبات اجتماعی بسیار قدرتمند است. UseProof.com ، به شما امکان می دهد با قرار دادن یک پنجره ساده روی صفحه مشتری این کار را انجام دهید ، به آنها بگویید که دیگران مانند خودشان از این سرویس استفاده می کنند.

از اثبات اجتماعی استفاده کنیدUseProof.com یک سرویس قدرتمند است که اثبات اجتماعی را تقویت می کند و شناخته شده است که به طور متوسط ​​10٪ فروش را افزایش می دهد.

3-بازگشت

ما به احتمال زیاد کاری را برای کسی انجام می دهیم که برای ما خوش باشد. این درست است ، درست است? دکتر رابرت سیالدینی در یک گل میخ از این حمایت کردy که نشان می داد افراد اگر یک قوطی جوش شیرین از آنها خریداری کرده بودند ، امتیاز بیشتری به دیگران می دادند. ساده ولی موثر. ایده متقابل در نوشتن کپی به این معنی است که اگر در ابتدا کاری را برای آنها انجام دهید ، افراد احتمالاً از شما خرید خواهند کرد.

نحوه استفاده از متقابل:

شما حتی لازم نیست که برای انجام کاری خاص برای هر مشتری بالقوه از این راه خارج شوید. در واقع سایتهایی مانند Copyblogger قبل از درخواست خوانندگان مبلغ 1 دلار در ماه به عنوان مشترک ، به مقدار کافی از مطالب شگفت انگیز رایگان ارائه دهید.

این واقعیت که خواننده بارها نکات و ارزش مفیدی دریافت کرده است به این معنی است که آنها احتمال بیشتری هزینه بیشتری را پرداخت می کنند.

4. چیزی کوچکتر بفروشید

خریدهای بزرگ زمان در نظر گرفتن دارند. به جای شیرجه رفتن درست و جابجایی یک کالای گران قیمت در چهره مخاطبان خود ، از یک کالای کوچکتر و ارزان تر شروع کنید که به آنها ایده ای راجع به ارزشی که می توانید به آنها بدهید و آنچه را که می توانید انتظار داشته باشید از شما با بالاتر بدست آورند. محصولی با قیمت مناسب.

فکر کنید مثل اینکه می توانید آنها را به فروش بزرگتری تبدیل کنید. در بیشتر موارد ، مشتریان به خرید محصولاتی از مارک هایی که قبلاً آنها را می شناسند و خریداری کرده اند ، ادامه خواهند داد.

چگونه چیزی کوچکتر بفروشیم:

برای جلب توجه مردم ، یک نسخه کوچکتر و کم رنگ تر از محصول یا خدمات خود را به عنوان نوعی “چاشنی” ارائه دهید. از طرف دیگر ، مجموعه ای از محصولات رده پایین را ایجاد کنید که منجر به قیمت بالاتر شما شود.

5. اثر اسنوب

مردم دوست دارند احساس ویژه کنند. حقیقت. به اصطلاح Snob Effect با ارائه نسخه های محدود و اضافی های ویژه برای افرادی که ابتدا یا برای مشتریان وفادار خریداری می کنند ، به این ایده پیوند می خورند..

ما به عنوان انسان ، دوست داریم بخشی از یک گروه یا یک جامعه را احساس کنیم و هرچه جامعه منحصر به فرد تر باشد ، بهتر ، درست است?

نحوه استفاده از Snob Effect:

محصولات نسخه محدود را به خط خود اضافه کنید یا هنگام خرید ، به مشتریان وفادار چیزی کمی اضافه کنید تا احساس خاصی داشته باشند.

6. پدیده انطباق

پدیده انطباق یک است مثال عالی اثبات اجتماعی. در اصل ، این جایی است که شما به یک مشتری بالقوه تذکر می دهید که همسالان ، دوستان و خانواده آنها همگی روی محصول شما سرمایه گذاری کرده اند و اگر این کار را نکنند ، احساس بیطرفی می کنند..

ما از احساس ناپسند متنفریم ما می خواهیم بخشی از عمل باشیم ، از این رو چرا اضافه کردن به معنای انطباق خیلی خوب عمل می کند.

نحوه استفاده از پدیده سازگاری:

تعداد مشتری های دیگر مشابه خواننده شما محصول شما را به اشتراک بگذارید. جمله ای ساده مانند “40٪ از بازاریابان همکار شما از محصول X استفاده می کنند ، آیا به آنها ملحق می شوید؟” شگفتی کار می کند.

7. افتادگی شناختی

ناهماهنگی شناختی به تنش روانشناختی مربوط می شود که وقتی فردی تصمیم می گیرد که با عقاید یا سبک زندگی کاملاً مطابقت نداشته باشد ایجاد می شود. به عنوان مثال ، وقتی شخصی کالایی گران قیمت را خریداری می کند و در خواب می گوید فکر می کند که چقدر خرج کرده اند – این ناهنجاری شناختی.

نمونه ای از ناهماهنگی شناختیمنبع تصویر

نحوه استفاده از اختلال شناختی:

احتمال بیشتری دارید که این بازی را اجرا کنید بعد از کسی از شما خریداری کرده است هنگامی که مشتری محصولی گران قیمت را خریداری کرده است ، می توانید نگرانی های آنها را با توصیفات و بررسی های موفقیت آمیز تسکین دهید.

8- گم شدن ضرر

براساس تحقیقات ، بیش از آنچه احساس افزایش می کنیم احساس ضرر می کنیم. به عنوان مثال ، اگر به ما گفته شد كه می خواهیم 2000 دلار افزایش پیدا كنیم ، خوشحال می شویم ، اما اگر به ما گفته می شد كه می خواهیم دستمزد خود را 2 هزار دلار كاهش دهیم ، سبك ، غمگین و ناامید خواهیم شد. احساسی که احساس می کنیم از دست دادن این پول به جای به دست آوردن آن بسیار فراتر از شادی است که ما در بدست آوردن آن احساس می کنیم. این قدرت از بین بردن ضرر است. هنگامی که با از دست دادن چیزی روبرو هستیم ، تمایل داریم سریعتر و به محرک عمل کنیم.

گریز از دست دادنمنبع تصویر

نحوه استفاده از گم شدن ضرر:

شما می خواهید وضعیتی ایجاد کنید که مخاطبان شما فکر کنند که می خواهند از دست دادن اگر محصول شما را نخرند چیزی است. شما می توانید از زبان برای نشان دادن اینکه مصرف کننده در حال حاضر محصول را دارد ، استفاده کنید ، تصویری که به شخصی نشان می دهد دیگر با استفاده از محصول ، یا به سادگی یک دوره آزمایشی را برای مدت زمان محدود ارائه دهید.

9. نظریه نوردهی

این به این ایده اشاره دارد که هرچه بیشتر در معرض چیزی قرار بگیریم ، احتمال خرید آن بیشتر است. طبق برخی تحقیقات ، آن برای خریدار هفت خرید لمس می کند, بنابراین به عنوان یک تجارت ، باید آن هفت نکته لمسی را ارائه دهید.

منظورم این است که ، اگر نمی دانیم که وجود دارد ، چطور می خواهیم چیزی بخریم?

نحوه استفاده از تئوری نوردهی:

اطمینان حاصل کنید که چندین نکته در سایت شما وجود دارد که در آن مصرف کنندگان می توانند محصول شما را ببینند و بدانند. فقط اطلاعات در یک صفحه کافی نیست. درعوض ، می خواهید آن را در ستونهای فرعی ، پاورقی ، صفحه اصلی ، رسانه های اجتماعی و غیره گسترش دهید.

10. اثر Decoy

آیا تا به حال برای خرید چیزی آنلاین رفته اید و شاهد انتخاب دسته بندی های قیمت گذاری هستید؟ به این کار اثر دکو داده می شود و در اینجا سه ​​گزینه ارائه می شود که دو مورد با همان قیمت بالاتر هستند اما یکی اضافی اضافی را ارائه می دهد. اثر برجسته را می توان با برجسته کردن گزینه ای که مصرف کنندگان می خواهید از آن استفاده کنید.

اثر طعمهاکونومیست نمونه ای عالی از این امر است.

نحوه استفاده از افکت Decoy:

محصول خود را در سه رده قیمت گذاری مختلف ارائه دهید ، جایی که دو امتیاز قیمت بالاتر یکسان هستند اما یکی اضافی اضافی را ارائه می دهد.

11. اثر متن

چند وقتی است که پاپ کورن را هنگام خرید خریداری می کنید؟ اکنون به این فکر کنید که وقتی در سینما هستید پاپ کورن خریداری می کنید. من حاضر به شرط بندی شما هستم به طور قابل توجهی به احتمال زیاد پاپ کورن را در سینما خریداری می کنید ، زیرا این شما هستید قرار بود برای انجام در سینما. این اثر زمینه است.

نحوه استفاده از اثر متن:

تنظیماتی را برای مصرف کنندگان خود ایجاد کنید که باعث می شود آنها بخواهند بخرند یا حداقل خود را در ذهن برای خرید پیدا می کنند. تحقیقات نشان می دهد که سطح راحتی کف ، به عنوان مثال ، تأثیر می گذارد تا مصرف کنندگان کیفیت محصول خود را ارزیابی کنند. با استفاده از این روش آنلاین ، می توانید یک تجربه دلپذیر برای مصرف کنندگان ایجاد کنید می خواهم برای خرید در.

12. 100 دلار در مقابل 98 دلار

احتمالاً آن را در مغازه ها مشاهده کرده اید که محصولات با قیمت 9.99 دلار به جای نرخ تخت 10.00 دلار قیمت دارند. چرا این هست؟ به این دلیل است که به طور ناخودآگاه فکر می کنیم با برچسب قیمت 9.99 دلار پس انداز می کنیم. صدایی احمقانه, اما کار می کند.

نحوه استفاده از نظریه 100 دلار در مقابل 98 دلار:

در مورد هر کالایی که در پایان با صفر قیمت داشته باشید ، آن را تغییر دهید تا قیمت آن در 8 ، 7 یا 9 تمام شود تا این حس صرفه جویی در پول را داشته باشد.

13. احساس اضطرار

ما دوست نداریم احساس کنیم که چیزی را از دست داده ایم ، به همین دلیل فوریت یک محرک روانشناختی مهم در نوشتن کپی است. در اصل زمانی است که مارک ها فقط برای مدت کوتاهی محصولی را ارائه می دهند ، یا آن را با قیمت پایین تر برای 20 ، 50 یا 100 خریدار اول ارائه می دهند.

ماشه روانی - احساس فوریتBudget Inn Motel یک کار عالی برای ایجاد احساس فوریت در این اضافه کردن با “فقط 5 اتاق در سایت ما باقی مانده است” انجام می دهد.

نحوه ایجاد حس فوریت:

فروش فلش را روی محصول خود نگه دارید ، یا آن را با تخفیف برای چند نفر از منتخبان که ابتدا خریداری می کنند ، ارائه دهید. از طرف دیگر ، شما می توانید فقط با داشتن چند سمت چپ تبلیغاتی کنید – درست مانند بسیاری از محل های اقامت و ارائه دهندگان پرواز برای خریداران مردد در خرید.

14. فروش مزایا و ویژگی های آن نیست

مزایای فروش ، ویژگی ها نیست. شما ممکن است فکر کنید که به اشتراک گذاشتن تمام ویژگی های براق محصول شما باعث خریداران خواهد شد ، اما آنها اهمیتی نمی دهند که زنگ ها و سوت های محصول شما چیست. درعوض آنها به این مسئله اهمیت می دهند که محصول شما چگونه می تواند به آنها در حل مشکلات خود و رسیدن به اهدافشان کمک کند.

مزایای در مقابل ویژگی هایمنبع تصویر

چگونه می توان فواید آن را بفروشید:

هر بار که به ویژگی محصول خود فکر می کنید ، در نظر بگیرید چگونه این به خریداران بالقوه کمک می کند تا به اهداف خود برسند. کپی را در وب سایت خود تغییر دهید تا این موضوع را منعکس کند ، بنابراین همه چیز در مورد این است آنها به جای شما تولید – محصول.

15- داستان پردازی

انسانها عاشق داستان هستند. ما مانند هر قالب نوشتاری دیگر به آنها وصل می شویم. مطالعات نشان می دهد این که داستانهای خواندن یک واکنش فیزیولوژیکی پیچیده در مغز ما ایجاد می کنند و تمام حواس عصبی ما را فعال می کنند. این به ما کمک می کند تا فکر کنیم ، احساس کنیم ، ببینیم و حتی بوی آن چه را که می خواهد محصولی باشد – یک مفهوم قدرتمند.

نحوه استفاده از داستان گویی:

همه داستانها یک آغاز ، یک میانه و یک پایان دارند. این موضوع را با توصیف آنچه در زندگی خریدار احتمالی شما قبل از محصول خود ، محصول برای آنها چه خواهد بود ، و زندگی آنها به چه شکل ظاهر خواهد شد بعد از آنها آن را خریداری کرده اند.

16- نقاط درد را تحریک کنید

مسئله ، تحریک ، تئوری را حل کنید در دنیای نگارش فروش بسیار زیاد است. در اصل به این ایده اشاره می کند که شما یک مشکل کلیدی مخاطبان خود را مطرح کرده اید ، سپس از آن مشکل برانگیختید تا آنها آماده باشند کاری در مورد آن انجام دهند ، و سپس با معرفی محصول خود به عنوان جواب آن را حل کنید..

چگونگی تحریک نقاط درد:

یک مشکل اساسی مخاطبان خود انتخاب کنید و به آن توجه کنید. زندگی آنها را با این مشکل چگونه توصیف کنید و با گفتن اینکه چرا تقصیر آنها این مشکل است ، از آن سوء استفاده کنید. سپس ، به سرعت محصول خود را به عنوان غلام مقدس با آن مشکل معرفی کنید.

17. ایجاد یک انجمن

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم ، مردم دوست دارند احساس کنند که جزئی از چیزی هستند. بیایید دوباره به اپل بازگردیم ، کسانی که این گروه باورنکردنی را که طرفداران خرید دارند ایجاد کرده اند هیچ چیز و همه چیز آنها ارائه می دهند در صورت انجام درست عمل ، ایجاد جامعه در اطراف برند و محصول شما بسیار قدرتمند است.

نحوه ایجاد یک انجمن:

گفتگوی خود را با مخاطبان خود باز کنید ، مستقیماً با آنها صحبت کنید و داستانهایی را در مورد سایر مشتریانی که می توانند با آنها در ارتباط باشند به اشتراک بگذارید. برای اینکه احساس کنند بخشی از جامعه هستند ، باید احساس کنند که “در آن جا می گیرند” ، بنابراین از زبانی که استفاده می کنید استفاده کنید و موقعیت هایی را که ممکن است در آن بیابید ، ترسیم کنید..

18. گزینه های کمتری ارائه دهید

بسیاری از مشاغل فکر می کنند اگر گزینه های بیشتری داشته باشند ، به بیشتر افراد متوسل می شوند و بنابراین فروش بیشتری خواهند داشت. در حقیقت ، برعکس اتفاق می افتد. از آنجا که ما انسان هستیم ، هنگامی که گزینه های زیادی ارائه می شود ، دچار تحقیر شدید می شویم. این باعث می شود تا یخ زده نشویم و خرید نکنیم هر چیزی.

چگونه گزینه های کمتری ارائه دهیم:

پیشنهادات محصول خود را به چند گزینه اصلی واگذار کنید و دقیقاً آنچه را که هر گزینه از خریدار دریافت می کند بیان کنید. سعی کنید به بهترین شکل ممکن بین آنها تمایز قائل شوید و گزینه هایی را که بسیار شبیه به هم هستند ، از بین ببرید.

19. کنجکاوی ایجاد کنید

انسانها موجودات کنجکاو هستند. به عناوین کلیک طعمه ای که ویروسی می شوند فکر کنید. آنهایی مانند “این مرد شام پخته … شما هرگز حدس نخواهید کرد که بعد چه اتفاقی افتاد”. حتی اگر ما اهمیتی ندهیم ، نیاز فطری وجود دارد که دریابیم چه اتفاقی افتاده است. ایجاد کنجکاوی راهی قدرتمند برای جذب افراد و جذب آنها برای خرید است.

نحوه ایجاد کنجکاوی:

اول از همه ، شما می خواهید بدانید که این شکاف اطلاعات در کجاست – می دانید ، شکاف بین آنچه می دانند و آنچه نمی دانند است. سپس ، شما می خواهید انتظارات آنها را مجذوب خود کنید. شما ممکن است این کار را با بیان حقایق و ارقام خاص انجام دهید ، مانند “چگونه می توان 50٪ فروش بیشتر در روز”.

20. به احساسات ضربه بزنید

طبق تحقیقات, مردم با احساساتشان تصمیم می گیرند, نه مغز منطقی آنها. اگر از نظر عاطفی چیزی را می خواهند ، راهی برای رسیدن به آن پیدا می کنند. وقتی محصولاتی را برای فروش ارائه می دهید ، می خواهید مردم را تشویق کنید تا احساساتی شوند تا بتوانند روی خرید کلیک کنند.

چگونه به احساسات ضربه بزنید:

احساسات را با به اشتراک گذاشتن داستانهای شاد تقویت کنید یا با عصبانیت از آن نقاط دردناک ، احساس خشم و ناامیدی ایجاد کنید. زبان یک روش عالی برای ایجاد احساسات در افراد است ، بنابراین به جای “خوب” از کلماتی مانند “شگفت انگیز” استفاده کنید.

نتیجه

همانطور که مشاهده می کنید ، استفاده از محرکهای روانی برای نویسندگی شما لازم نیست دشوار باشد.

با استفاده ساده از اعتقادات و رفتارهای اساسی بشر ، خود را در حال پیشبرد تجارتهایی که نمی دانند قرار می دهید. زیرا ، اگرچه ممکن است ما آن را نشناسیم ، زندگی روزمره ما پر از محرکهای روانشناختی است که الگوهای رفتاری و تفکر ما را دیکته می کند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map