11 بهترین ابزار UX برای استفاده در طول طراحی و توسعه وب سایت

ابزارهای برتر تست قابلیت استفاده را برای بهبود تجربه کاربر وب سایت خود و درک بهتر رفتار بازدید کنندگان کشف کنید.


بهترین ابزارهای امتحان UX

ایجاد وب سایت برای مشاغل شخصی یک کار کوچک نیست؛ موارد بسیاری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. سایت باید به روشی خاص عمل کند ، برای کاربران قابل مشاهده باشد و در هنگام جستجوی یک طاقچه ، محصول یا خدمات خاص ، پیدا کردن آن آسان باشد..

ممکن است فرد خود را با یک وب سایت کاملاً کارآمد و حرفه ای پیدا کند. یکی با حضور خالص بزرگ و بازدید کنندگان زیادی اما نرخ تبدیل پایین. برخی ممکن است فکر کنند سرویس یا کالایی که ارائه می شود به طریقی فاقد یا نامطلوب است ، اما این معمولاً دلیل کم فروش نیست. شخصی که به یک وب سایت خاص دسترسی پیدا کرده است ، این کار را انجام می دهد ، زیرا آنها در یک محصول یا خدمات خاص در بازار حضور دارند. با استفاده از تجربه ضعیف کاربر (UX) ، تبدیل کم بهتر می توان توضیح داد. بهبود UX یکی از بهترین راه های افزایش نرخ کاربر است. در اینجا ما دقیقاً به این موضوع خواهیم پرداخت ، که با توضیح مختصری در مورد UX و طراحی و در ادامه با بهترین ابزارهای معاینه UX شروع می شود.

UX چیست؟?

تجربه کاربر جنبه ای از طراحی صفحه وب است که به نحوه تعامل کاربران با یک وب سایت می پردازد. این امر به رابطه بین انسان و عملکرد صفحات وب مربوط می شود. بسیاری از افراد نادرست UX را با نحوه ظاهر یک وب سایت ، خصوصیات زیبایی شناختی آن برابر می کنند ، اما این کاملاً درست نیست. اصطلاحی که برای توصیف چیدمان ، رنگ ، ساختار و شکل ظاهری کلی یک سایت به کار می رود ، رابط کاربری (UI) نامیده می شود. UX و UI دو جنبه اصلی طراحی وب هستند و نمی توانند از هم جدا شوند. این دو بر یکدیگر تأثیر می گذارند. به عنوان مثال ، یک جعبه پیمایش می تواند به سمت بالا و پایین یا چپ و راست حرکت کند. هر دو گزینه UI هستند اما اصول UX به ما می گوید که کاربران به شدت ترجیح می دهند از بالا و پایین حرکت کنند. UI یک نگاه کاملاً دیجیتالی است و UX به نحوه تعامل عملکرد دیجیتال با تجربه کاربر انسانی می پردازد.

اصول اولیه UX

آشنایی با اصول اولیه UX به درک UX و تفاوت آن با UI کمک می کند. اولین اصل مهم UX روشن بودن آن است ساختار سلسله مراتبی در یک جریان اطلاعات صفحات. به عنوان مثال ، منوهای کشویی باید دارای هدر دسته عمومی باشند و هنگام انتخاب اطلاعات ، اطلاعات یا گزینه های خاص تری را نشان دهند. یک وب سایت نیز باید باشد حرکت آسان. اگر یک کاربر بخواهد درباره یک محصول یا خدمات اطلاعات بیشتری کسب کند ، باید بتواند به راحتی آن را پیدا کند. اسکن ها خوانده نمی شوند ، بنابراین نباید انتظار داشت که یک کاربر برای شکار اطلاعات شکار کند زیرا این امر به احتمال زیاد باعث خاموش شدن آنها خواهد شد. سرانجام ، یک صفحه باید سطح بالایی داشته باشد راهنمایی. کاربر باید در یک سفر کوچک سوار شود که آنها را در مورد محصول یا خدمتی که ارائه می دهد ، آگاه سازد ، چرا به آن احتیاج دارد و با گزینه ای برای خرید آن پایان می یابد..

11 ابزار برتر امتحان UX برای امتحان کردن

اکنون که درک اساسی از UX حاصل شده است ، ما به برخی از مفیدترین ابزارهای معاینه UX خواهیم پرداخت که افراد می توانند از آنها استفاده کنند.

1. UserTesting

UserTesting بازخورد صادقانه از کاربران واقعی ارائه می دهد. این سایت با پرداخت افراد نمایش داده شده برای تعامل با وب سایت و بازخورد خود در مورد آن کار می کند. همچنین بازخوردی از متخصصان با تجربه در طراحی UX ارائه می دهد. بسیاری از افراد این را دوست دارند زیرا بازخوردی هم از متخصص و هم به طور متوسط ​​کاربر ارائه می دهد.

2. تبدیل کنید

تبدیل تصویر

تبدیل در آزمون A / B که نمای تحلیلی از دو وب سایت یا برنامه کاربردی و نحوه عملکرد آنها در برابر یکدیگر است ، تخصص دارد. اگر یک شرکت یا فرد دارای دو طرح نهایی است اما مطمئن نیستید که کدام یک بهتر باشد Convert می تواند تعیین کند که کدام یک بهتر عمل می کند. Convert از ادغام Google Analytics استفاده می کند که بسیاری از آنها مفید و روشنگری هستند ./

3. تخم مرغ دیوانه

تصویر نقشه گرمای Crazy Egg

تخم مرغ دیوانه اطلاعات مربوط به فعالیت کاربران در صفحه وب را در اختیار صاحبان سایت قرار می دهد. این ابزار از ویژگی های قدرتمندی مانند HeatMap ، ScrollMap ، Overlay و Confetti استفاده می کند تا مواردی از جمله مکانهایی که بیشتر افراد روی آن کلیک می کنند ، چقدر پایین حرکت می کنند و مدت زمان زیادی را برای صفحات خاص می گذارند ، ردیابی کند. این ابزار می تواند برای تعیین اینکه عملکرد به UX اضافه می شود و کدام جنبه ها فقط فضای را می گیرد بسیار مفید باشد.

4. SessionCam

SessionCam با استفاده از ابزارهای تحلیلی خاص ، به بهبود نرخ تبدیل کمک می کند. این نرم افزار از نرم افزار تشخیص خطا استفاده می کند که هدف آن یافتن رایج ترین خطاها در یک صفحه وب است. همچنین به دنبال نقاطی است که کاربران بیشترین تلاش را می کنند. هنگامی که کاربران مشاهده می کنند بیشتر از زمان لازم در بخش خاصی از وب سایت می گذرانند ، این بدان معنی است که UX می تواند در آن مقطع بهبود یابد. یکی از بهترین ویژگی هایی که ارائه می دهد تکرار جلسه است. اینجاست که صاحب سایت می تواند فعالیت کاربران شخصی را مشاهده کند تا نحوه تعامل آنها با وب سایت را مشاهده کند. مردم همیشه با وب سایتی که طراح در ذهن داشته است در تعامل نیستند ، بنابراین این می تواند یک بینش قدرتمند باشد. تجربه کاربر ممکن است بسیار متفاوت از طرحی باشد که طراح قصد ایجاد آن را داشته باشد. مشاهده چگونگی تعامل کاربران با وب سایت و عملکرد آن یکی از بهترین روش ها برای تعیین عدم مطابقت بینایی با واقعیت است.

5. HotJar

عکس قیف HotJar

دقیقاً مانند ابزار امتحان قبلاً ذکر شده, HotJar ضبط های جلسه ای با کیفیت برای صاحبان سایت و طراحان نیز فراهم می کند. HotJar بسیار مبتنی بر تجزیه و تحلیل است و همچنین از استفاده از نظرسنجی ها و نظرات کاربران استفاده می کند. HotJar تجربه کاربر در وب سایت را به عنوان یک سفر مشاهده می کند ، که در نهایت باید آنها را به سمت خرید سوق دهد.

6. داستان کامل

داستان کامل همان ابزار ضبط جلسه زنده را مانند دو ابزار قبلی آزمایش UX اما با تمرکز بر شناسایی اشکالات و نقاط خرابی ارائه می دهد. اشکالات ، خرابی ها یا اشکالات (مانند حلقه های بی پایان یا زمان بارگذاری صفحه) بسیار محتمل است که باعث قطع کاربر شود. با چنین میزان رقابت در هر یک از کاربران Niche ، صبر برای داشتن یک صفحه وب که عملکرد ضعیفی ندارد ، ندارند. حتی اگر UX شخص کاملاً بهینه سازی شود اگر وب سایت دارای اشکالات باشد یا اغلب خرابی می کند ، همه بیهوده خواهد بود.

7. LookBack

به عقب نگاه کن با توجه به اینکه روی UX موبایل متمرکز است ، متفاوت از سایرین است. بیشتر و بیشتر مردم بخشهای بزرگی یا کلیه خریدهای آنلاین خود را در دستگاههای تلفن همراه خود انجام می دهند. این فقط به دلیل راحتی و تعداد زمانی که افراد در خارج از خانه خود یا دور از میز رایانه خود می گذرانند صرف می شود. داشتن یک سایت همراه با کارکرد ضعیف و کاربرپسند ، احتمالاً منجر به نرخ تبدیل ضعیف برای افرادی که وب سایت را در دستگاه تلفن همراه مشاهده می کنند نیست.

8. جذاب

عکس جذاب

برخلاف چند کاربرد اخیر که ذکر شد جذاب بر خلاف داده های فعالیت کاربر بیشتر بر روی بازخورد کاربر متمرکز است. با هوشمندانه این کار را با شناسایی بهترین زمان برای جمع آوری بازخورد کاربر بر اساس فعالیت ، مکان و رفتار کاربران انجام می دهد. Apptitive از گزینه های رتبه بندی ، نظرسنجی و بازخورد کتبی کاربر برای کمک به صاحبان وب سایت در بهبود UX خود استفاده می کند.

9. UserReport

گزارش تصویر کاربر

بعضی اوقات ساده ترین ابزارها بهترین وسایل کار هستند. UserReport تمرکز خود را بر ظرافت و تحلیل های پیچیده و معیارهای ظریف متمرکز می کند. این ابزارهای اساسی ، در عین حال قدرتمند را ارائه می دهد – بررسی و بازخورد کتبی. بهترین قسمت UserReport این است که ویژگی های اصلی رایگان هستند. به روزرسانی های پرداخت شده مانند نسخه های تحلیلی و نمره NPS در دسترس هستند.

10. Usabilla

Usabilla خدمات گسترده ای ارائه می دهد اما بیشتر به دلیل تحلیلی تحلیلی عمیق شناخته شده است. کسانی که می خواهند تجربه کاربر در تعامل با سایت خود را از طریق بسیاری از نقاط داده های مختلف بهتر درک کنند می توانند به Usabilla مراجعه کنند. این نرم افزار برای موبایل نیز موجود است و توسط کمپانی هایی مانند Toyota و Tommy Hilfiger مورد استفاده قرار گرفته است.

11. تشویق

تشویق صفحه داشبورد

تشویق و تمجید در اصل اصل “آزمایش جمعیت” محور است. این دانشگاه دارای یکی از بزرگترین جامعه آزمایش کنندگان UX / UI در جهان است و بازخورد بالایی را در مقایسه با رقبای خود ارائه می دهد. شبکه وسیع از آزمایش کنندگان امکان آزمایش وب سایت را در تقریباً در هر دستگاهی در سراسر جهان – لپ تاپ ، دسک تاپ ، تبلت ، تلفن های هوشمند و غیره فراهم می کند. به عنوان مثال ، اگر محصول یا خدمات شخصاً در گروه سنی مشخصی به بازار عرضه می شود ، شناختن اینكه چگونه این گروه سایت را نسبت به دیگران رتبه بندی كرده است ، با ارزش تر خواهد بود. افرادی که می خواهند سایت خود را توسط بیشترین تعداد افراد آزمایش کنند ، باید استفاده از کف زدن را در نظر بگیرند.

نتیجه

ایجاد یک تجربه کاربری با کیفیت کار آسانی نیست. این امر به فکر و برنامه ریزی زیادی از طرف طراح نیاز دارد. با وجود این ، موفقیت با هر نوع برنامه ریزی یا طراحی سنجیده نمی شود بلکه با تجربه ای که کاربران دنیای واقعی هنگام تعامل با یک وب سایت و عملکرد آن دارند ، سنجیده شده است. استفاده از ابزارهای ذکر شده در بالا یک گام ضروری برای توسعه کیفیت UX است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me