11 برای تجربه کاربر وب سایت شما (UX) نکنید و انجام ندهید

بیاموزید که چگونه تجربه کاربری وب سایت خود (معروف به UX) را بهبود بخشید تا SEO و ROI خود را با این 11 رهنمود مفید برای استفاده افزایش دهید.


چگونه می توان تجربه کاربری وب سایت خود را بهبود بخشید

تجربه ی کاربر یا UX, کاملاً ساده است تجربه ای که وب سایت شما برای کاربر شما فراهم می کند. همه وب سایتها ، به طور تعریف ، نوعی تجربه کاربر را ارائه می دهند – چه مثبت ، منفی یا خنثی. نکته رویکرد UX این است که اطمینان حاصل کنید که سایت شما تجربه صحیحی را ارائه می دهد.

چرا حتی با UX زحمت می کشید?

با گسترش بازار آنلاین ، رقابت نیز به چشم می خورد. ممکن است فکر کنید محصولی منحصر به فرد دارید ، اما شانس اینکه شخص دیگری نیز ایده مشابه یا مشابهی داشته باشد. برخی حتی ممکن است ارزانتر از آنچه که توانایی پرداخت آن را دارید فراهم کنند. پس چگونه رقابت می کنید?

شما چیزی را ارائه می دهید که دیگران این کار را نمی کنند.

بسیاری از افراد به دلایل فراتر از قیمت ، محصولی را انتخاب می کنند. برای درک خوب در مورد چگونگی این کار ، می توانیم به دنیای آنلاین نگاه کنیم. نمونه بارز این اپل است.

آرم اپل

اپل سالهاست محصولاتی تولید می کند که افراد زیادی دوست دارند. در حالی که گاهی اوقات آنها بسیار نوآورانه بوده اند ، محصولات آنها مدت طولانی بی نظیر نیستند. تقریباً همیشه می توانید کالای مشابهی را از شخص دیگری به میزان قابل توجهی کمتر پیدا کنید. محصولات اپل نیز تمایل به هزینه های قابل توجهی دارند و بعضی اوقات تا دو برابر قیمت رقابت آنها نیز افزایش می یابد. آیا آنها بهتر هستند؟ شاید ، اما آیا آنها واقعاً دو برابر خوب هستند؟ این بسیار بعید است. با این حال ، آنها به نوعی وفاداری شدید به برند را توسعه داده اند.

بنابراین ، چگونه آنها آن را انجام داده اند?

پاسخ این است که آنها از مدلی استفاده می کنند که الف تجربه خوب به کاربر این امر در همه چیز از حس طراحی آنها گرفته تا مدل خدمات مشتری آنها مشهود است. تمام محصولات آنها براق و زیبا هستند. اگر تا به حال به فروشگاه اپل رفته اید ، ممکن است متوجه شده باشید که ظاهری خاص و خاص به فروشگاه وجود دارد. حتی طرز صحبت نمایندگان خدمات مشتری (“نابغه های اپل” همان چیزی است که آنها به آنها می گویند) با دقت مدیریت و برنامه نویسی می شوند..

اپل اهمیت تجربیات مشتریان را درک می کند ، نه تنها هنگام استفاده از محصول بلکه نحوه دستیابی به آن.

چرا UX? در اینجا 13 آمار چشمگیر در مورد تجربه کاربری چرا اینقدر مهم است.

حال بیایید این ایده ها را به وب سایت خود ببریم.

تجربه کاربری شامل:

 • نگاه کن
 • احساس
 • قابلیت استفاده

تجربه کاربر - نگاه کنید ، احساس کنید و قابلیت استفاده

نگاه کن

این روشی است که وب سایت شما برای کاربران خود به نظر می رسد یا به نظر می رسد. ظاهر سایت ، صرف نظر از اینکه شما بخواهید آن را بخواهید ، اطلاعات را به کاربران شما منتقل می کند. قبل از سازماندهی نگاه سایت خود ، این مهم است که کاربران هدف خود را مشخص کنید و چگونه می خواهید برای آنها ظاهر شوید. روش صحیح برای همه نوع سایتها یکسان نیست. به عنوان مثال ، سایتی که هنر یا عکاسی از خود نشان می دهد ، احتمالاً ظاهری متفاوت از یک سایت مشاوره تجاری دارد.

احساس

این منطقه ای است که بیشتر هنگام صحبت کردن در مورد تجربه کاربر به آن فکر می کنید. درک و تلاش برای راهنمایی نحوه احساس کاربران نسبت به استفاده از سایت شما مهم است. تعامل چگونه است؟ آیا منفعل است؟ آیا شما آنها را به عمل فرا می خوانید؟ آیا کاربران شما برای پاسخگویی احساس انگیزه می کنند؟ کاربر هنگام استفاده از سایت چه احساسی دارد؟ چه چیزی از آن خارج می شوند?

قابلیت استفاده

قابلیت استفاده ممکن است یکی از مهمترین مناطق در مدل User User باشد ، اما این اصطلاحات مترادف نیستند. احتمالاً بهتر است كه به این امر به عنوان پیش شرط لازم برای سایر توابع UX بیاندیشید. مهم نیست که سایت شما چقدر جالب باشد ، اگر یک کاربر نتواند بفهمد چگونه می تواند کاری را که می خواهد انجام دهد (یا مهمتر از همه ، آنچه می خواهید آنها انجام دهند) انجام دهد ، به احتمال زیاد تجربه آنها رنج می برد. این می تواند بر روی احساس آنها نسبت به استفاده از سایت شما تأثیر منفی بگذارد. اگر سایت شما قابل استفاده نیست ، ممکن است آنها را از بین ببرد قبل از اینکه حتی بتوانید آنها را به تعامل برسانید ، یا یک تجربه مثبت ایجاد کنید.

هر یک از این عوامل قطعات ضروری از مدل User Experience هستند. رابطه آنها هم افزایی است. اگر در یک شکست بخورید ، احتمالاً در دیگران شکست خواهید خورد.

کارها و کارهایی را برای UX انجام نمی دهید

کاری که شما انجام می دهید تا حد زیادی بستگی به نوع سایت شما دارد. با این وجود تعدادی کار و انجام کارهایی وجود دارد که به طور کلی برای هر سایتی صادق است. آن ها اینجا هستند:

1. به چیزی رایگان هدیه دهید

به یاد داشته باشید ، رقابت زیادی برای چشم های چشم وجود دارد. اگر یک کاربر / مشتری فکر کند که می تواند چیزی را بدون پرداخت هزینه در جای دیگر دریافت کند ، آنها را ترک می کنند. به همین دلیل ، ایده خوبی است که به نوعی “نمونه” یا “تیزر” بدهید.

این امر به ویژه در صورتی که از محتوای باکیفیت یا محصولی برخوردار باشید که به خودی خود برجسته باشد صادق است. چگونه مردم می توانند بدون دیدن برخی از محصولات این محصول نسبت به سایرین مقایسه کنند?

مطمئن نیستید که چه چیزی را می توانید هدیه دهید?

2. محتوا را وارد کنید

به این ترتیب می توانید چیزی را برای افرادی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول هستند ، فراهم کنید. همه نمی خواهند ، اما برای افرادی که انجام می دهند ، اختیار بیشتری به سایت شما می دهند. یک نکته مثبت این است که این امر به بهبود سئو کمک می کند.

این وبلاگ نمونه خوبی است. نکات و دستورالعمل هایی وجود دارد که می توانید در واقع استفاده کنید. این امر به ایجاد انگیزه در اشتیاق به پیشبرد و سرمایه گذاری در راه اندازی وب سایت ، یافتن هاستینگ وب ، استخدام توسعه دهندگان و غیره کمک می کند ابزارهای رایگان در حال حاضر در دستان شما ، و یک منبع مداوم از اطلاعات جدید. این (نظری … گنگ گنگ) شما را در اینجا نگه می دارد.

برخی نمونه های خوب دیگر شامل روزنامه های اصلی مانند نیویورک تایمز یا واشنگتن پست است. اینها به همراه بسیاری از سایتهای خبری با کیفیت دیگر ، تعداد مشخصی از مقالات رایگان را در هر ماه ارائه می دهند ، قبل از آنکه شما را به خرید اشتراکی نیاز کند. مقالات رایگان ارزش و اثبات خرید را نشان می دهد. تجربه دسترسی به مطالب رایگان و با کیفیت باعث می شود تا مردم بازگردند.

3. کاربر را با تبلیغات منحرف نکنید & تصاویر

این قانون مهم را بخاطر بسپار:

فقط به این دلیل که ممکن است ، به این معنا نیست که باید.

به یاد داشته باشید که از فضای سفید استفاده خوبی داشته باشید. شما می خواهید کاربران روی محتوای شما تمرکز کنند ، نه روی برخی از مطالب دیگر که ممکن است آنها را از بین ببرد. مراقب قرار دادن تبلیغات در همه جا باشید. مطمئناً ، آنها ممکن است برای آن چند تبلیغ کننده چند کلیک ایجاد کنند ، اما این می تواند کاربران شما را به شکلی بزرگ خاموش کند.

از اثبات اجتماعی استفاده کنیدبه جای افزودن پنجره های بزرگ و آزار دهنده ، از تبلیغات کوچک و لطیفی استفاده کنید که به صفحه شما مربوط می شود. UseProof.com یک نمونه عالی است که اثبات اجتماعی را تقویت می کند و به طور متوسط ​​10٪ فروش را افزایش می دهد. این کوچک و محجوب است و راهی عالی برای افزایش تبدیل ها ، بدون از بین بردن UX شما.

اشاره کوتاه: از تبلیغ کنندگان در استفاده از فلش خودداری کنید و در صورت امکان قبل از نمایش تبلیغات ، جاوا اسکریپت خود را تأیید کنید. همه ما تجربیات رایانه خود را (خصوصاً در لپ تاپ های حافظه پایین) منجمد یا پرش در سرتاسر مکان درست در لحظه خواندن چیزی داشته ایم. این خاموش و چیزی است که باعث می شود بسیاری از کاربران سایت خود را رها کرده و ترک کنند.

اگر وب سایت شما مطالب زیادی دارد (همانطور که در بالا گفته شد ، btw) باید اطمینان حاصل کند که شکسته شدن آن به قطعات کوچکتر برای خواندن / هضم آسانتر است..

4. از جمله های اجرا استفاده نکنید

جملات کوتاه برجسته است.

پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید. سعی کنید پاراگراف های خود را بیش از سه یا چهار جمله نگه ندارید. به صورت آنلاین ، افراد بیشتری تمایل به سرعت خواندن دارند و کوتاه نگه داشتن چشم بر روی چشم آسانتر است.

5- از عناوین برای شکستن موارد استفاده کنید

این کار خواندن را بر روی چشم ها آسان تر می کند و به کاربران با مدت زمان محدود امکان اسکن مطالب شما را می دهد.

6. پیوندهایی به مطالب مرتبط ارائه دهید

این باعث افزایش اقتدار آنچه برای گفتن شماست می شود. اگر مردم این حس را داشته باشند که شما در مورد موضوع خود تحقیق کرده اید ، احتمالاً شما را جدی می گیرند.

همچنین اطمینان حاصل کنید که هر زمان که از پیوند استفاده می کنید ، در صورت مراجعه به سایت دیگری ، اینگونه است در یک پنجره یا برگه دیگر باز کنید.

این دو عملکرد را ارائه می دهد:

 • در صورتی که بخواهد به طور خلاصه چیزی را بررسی کند ، به کاربر کمک می کند تا جای خود را حفظ کند
 • این اطمینان را می دهد که کاربران در سایت شما باقی می مانند. بعد از بسته شدن آن برگه ، آنها همچنان در سایت شما خواهند بود

7. پیوندهای خود را برای شناسایی آنها انجام دهید

آنها را آشکار کنید. این به جلب توجه کاربران و به عنوان فراخوانی برای اقدام کمک می کند. این امر به ویژه در صورتی که سعی در هدایت شخصی برای خرید داشته باشید یا چیز مهم (مثلاً شرایط خدمات و غیره) را بخوانید بسیار مهم است.

قبلاً این پیوندها باید داشته باشند تأکید برای اینکه آنها را نمایان کنیم ، اما واقعاً دیگر اینگونه نیست. اما ، اگر زیرنویس را انتخاب کنید ، فقط باید برای لینک ها باشد.

توجه سریع: آیا شما فقط سعی کردید روی متن زیرین شده کلیک کنید؟ اشکالی ندارد ، شما می توانید آن را به خودتان اعتراف کنید. دلیل این امر آنست که متن زیرین در گذشته در اغلب موارد به عنوان پیوند استفاده شده است ، می تواند کاربرانی را که سالها مشروط به آن بودند به راحتی گیج کند تا محتوای زیرپوشیده را به عنوان یک لینک مشاهده کنند.

همچنین اگر این ممکن است واضح به نظر برسد ، از کلمات “اینجا کلیک کنید“برای پیوندها به سادگی متن مرجع را به یک لینک تبدیل کنید.

8. از تصاویر استفاده نکنید ، اما از خیلی استفاده نکنید

مردم هنوز هم به خوبی به محتوای تصویری پاسخ می دهند. آیا این عبارت را به یاد دارید ، “یک تصویر هزار کلمه دارد”؟ هنوز هم صادق است با این وجود ، توجه به آنچه می خواهید منتقل کنید بسیار مهم است. تصویر اشتباه هنوز پیامی را ارسال می کند ، اما لزوماً آن چیزی را که می خواهید نیست: به عنوان مثال. عکس سهام آشکار می گوید “عمومی” و “بی علاقه”. تصویری از کیک شکلاتی را روی دستور تهیه اسپاگتی نشان ندهید (مگر اینکه البته نکته شما این است که طنز باشید).

از تصاویر مناسب برای تجربه کاربر (UX) استفاده کنیداین یک تصویر جالب به نظر می رسد اما به این مقاله ربطی ندارد و می تواند UX بد باشد (به جز این واقعیت که ما از این به عنوان مثال UX بد استفاده می کنیم ، بنابراین باعث می شود این موضوع به آن توجه شود!)

9. مطمئن شوید که وب سایت شما از طراحی پاسخگو برخوردار است

به ویژه این روزها ، به یاد داشته باشید که کاربران از طیف گسترده ای از رسانه ها به مطالب شما دسترسی دارند. برخی ممکن است از تلفن استفاده کنند ، برخی در رایانه لوحی ، برخی در رایانه رومیزی ، بعضی دیگر در لپ تاپ. اطمینان حاصل کنید که سایت شما در هر یک از این دستگاه ها اشکالی ندارد. با این وجود بهتر است آیا از مزایای هر یک از این قالب ها استفاده کنید.

توجه سریع: در صورت استفاده بوت استرپ برای طرح شما ، سایت شما به طور پیش فرض پاسخگو خواهد بود!

یک اشتباه من زیاد دیده ام: سایتهایی که در یک دسک تاپ از اتصال سریع استفاده می کنند می توانند در یک لپ تاپ دارای قدرت کمتری خراب کنند. *

* من در گذشته نیمه شوخی کردم که اگر طراحان وب مجبور به استفاده از لپ تاپ های کوچک با سرعت پایین باشند ، قابلیت استفاده در وب به طرز چشمگیری بهبود می یابد. معمولاً طراحان وب جلویی روی صفحه نمایش های بزرگ و فانتزی کار می کنند. ماهیت انسانی همانطور که هست ، ما به محیط خود عادت می کنیم و همه چیز نسبت به آن متن وجود دارد. برای کسانی که در صندلی های درجه یک هستند ، فراموش کردن این که پرواز برای بقیه ما در مربی یا اتوبوس چطور است ، آسان است.

به طور مشابه ، به یاد داشته باشید که برخی از کاربران روی صفحه های بزرگتر کار می کنند؛ مطمئن شوید که سایت شما نسبت به آنها نیز مناسب به نظر نمی رسد. آنچه ممکن است در لپ تاپ خوب به نظر برسد ممکن است هنگام کشش در اندازه بزرگ بی دست و پا به نظر برسد. دوباره تست کنید ، تست کنید و دوباره تست کنید.

10. با کاربران خود درگیر شوید

مردم توجه شخصی را دوست دارند. به سادگی پاسخ دادن به یک نظر یا پاسخ دادن به یک سوال یا شکایت باعث شگفتی می شود و می تواند وفاداری مشتری را مانند هیچ چیز دیگری پرورش دهد.

11. فرض نکنید حق با شماست & سایت خود را در برابر کاربران واقعی تست کنید

تا زمانی که برخی آزمایشات را انجام دهید تا پاسخ کاربران کاربران واقعی را مشاهده کنید ، نمی توانید بدانید که سایت شما چقدر مؤثر است. آنها سایت شما را متفاوت از آنچه فکر می کنید مشاهده می کنند. غرایز شما ممکن است درست باشد ، اما به طور معمول چنین چیزی نیست ، کاملاً به همین دلیل افراد مختلف متفاوت فکر می کنند. به خصوص مهم است نیازها و اهداف مختلف از شما به عنوان ایجادکننده سایت.

برای شروع کار با تست قابلیت استفاده ، در اینجا لیستی مختصر از چندین روش آزمایش و یک راهنمای عمیق تر برای انجام آزمایش A / B آورده شده است..

نتیجه

البته این به دور از راهنمای جامع در مورد چگونگی بهبود تجربه کاربر در سایت شما فاصله دارد ، اما این باید مجموعه ای از ابزارهای خوب را برای شروع کار در اختیار شما قرار دهد. من مطمئن هستم که شما قبلاً ایده های خوبی دارید. بگذارید در بخش نظرات زیر بدانید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map