11 استراتژی تجارت الکترونیکی B2B موثر برای افزایش فروش شما

بیاموزید که چگونه با استفاده از این استراتژی های تجارت الکترونیکی B2B ، قرار گرفتن در معرض مارک خود را بسازید و فروش خود را بهبود بخشید.


استراتژی های تجارت الکترونیکی B2B برای بهبود فروش

دنیای تجارت الکترونیکی B2B پیچیده تر از فروش محصولات به مشتریان آنلاین شما است. وقتی صحبت از بازاریابی B2B می شود ، پیدا کردن مشتری جدید و حفظ یک مشتری قدیمی ، سهام بیشتری دارد. دلیل این امر بیشتر به فروش ورودی متکی است.

به همین دلیل شما باید اطمینان حاصل کنید که از این 11 راهکار مؤثر تجارت الکترونیکی B2B استفاده می کنید تا بیشترین میزان استفاده از برند شما و افزایش فروش شما باشد:

1. توضیحات محصول قانع کننده اما بصری را بنویسید

توضیحات محصول بسیار مهم است. در واقع ، گزارش شده است که 59٪ از مشتریان B2B خودشان تحقیق آنلاین انجام دهند آنها به جای خواندن مطالب تبلیغاتی ، اطلاعات عینی تری را جستجو می کنند.

بنابراین برای افزایش فروش B2B خود ، توضیحی از محصول را ایجاد کنید که به اندازه کافی قانع کننده باشد ، که به متداول ترین چالش های مخاطبان هدف شما پاسخ خواهد داد.

هنگام ساختن محتوای خود ، باید روی نیازها و نگرانی های منحصر به فرد مشتریان خود تمرکز کنید. شما همچنین می توانید اثر آمازون را انجام دهید ، جایی که نظرات محصول را در پلت فرم تجارت الکترونیکی B2B خود قرار می دهید.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید عملکردهای upsell و cross-sale را در استراتژی های تجارت الکترونیکی B2B خود پیاده سازی کنید.

2. در سئو سرمایه گذاری کنید

در داده های موتور جستجوگر زمین ، 57.4٪ از بازاریابان B2B به این فکر می کنند سئو به عنوان یکپارچه در تولید منجر می شود. علاوه بر این, 62٪ از خریداران B2B قبل از تصمیم گیری در مورد خرید ، یک جستجوی وب انجام دهید.

همچنین ، اکثر این جستجوها با عباراتی آغاز می شوند که بدون مارک و عمومی هستند. بنابراین ، شما باید قدم بردارید و محتوای مرتبط را ایجاد کنید ، و همچنین متداول ترین کلماتی که مخاطبان شما به دنبال آن هستند.

اگر شرکت شما در نتایج برتر جستجو قرار نگرفته باشد ، احتمالاً چشم انداز شما در دست رقیب شما است.

اگر هنوز تلاش خود را در سئو جستجو نکرده اید ، می توانید از اصول اولیه SEO استفاده کنید که شامل بهینه سازی سرعت وب سایت ، الگوهای درهم پیوستن و استفاده از نقشه سایت است..

اشاره کوتاه: از پلتفرمی استفاده کنید تا بتوانید نویسندگان حرفه ای و SEO هایی را استخدام کنید که می توانند به شما در ایجاد لینکهای هدفمند برای SEO و PR کمک کنند..

3. از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

یکی از کم ارزش ترین ابزارهای بازاریابی B2B که در آنجا وجود دارد ، رسانه های اجتماعی است ، خصوصاً وقتی صحبت از افزایش تجارت الکترونیکی می شود.

این برای اکثر مشاغل B2C مفید است. و در صورت استفاده از روش صحیح ، می تواند برای هر تجارت الکترونیکی مفید باشد.

سکویی که از آن استفاده می کنید به همان اندازه مهم است. در حالی که بازاریابی B2B به ندرت در سیستم عامل هایی مانند پینترست و اینستاگرام مؤثر است ، اما در هدف قرار دادن حرفه ای ها و صنایع مختلف در LinkedIn بسیار موفق است..

همچنین برای فروش B2B در توییتر و فیس بوک نیز موثر است.

4- UI عالی و جذاب UI ارائه دهید

تجربه عالی کاربر و رابط کاربری مهمترین فاکتورها در هنگام موفقیت استراتژی بازاریابی B2B شما است.

اگر سکویی دارید که پیمایش گیج کننده و دشوار است ، بنابراین احتمالاً مشتریان بالقوه شما وقت بیشتری برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل و محصولاتی که ارائه می دهید ، کم می کنند..

استراتژی های تولید سرب ورودی شما نیز صدمه می بینند و شما می توانید از دست مشتری های آینده نگر باشید.

بنابراین ، بدانید که با چه نوع شخصیتی کاربر برخورد می کنید ، و همچنین نقاط درد و نیاز آنها را نشان می دهد. در نظر بگیرید که با چه مشکلاتی روبرو هستند. یک UI و UX عالی ارائه دهید که عمیقاً روی مشکلات ، شخصیت و نیازهای مشتری قرار دارد.

5- گزینه های سفارش عمده را تنظیم کنید

همه مارک های تجارت الکترونیکی B2B در حال فروش کالاهای گران قیمت نیستند. به همین دلیل شما همچنین باید از مشتریانی که می خواستند بخرند و چگونه می خواهند آن را خریداری کنند آگاه باشید.

بیایید بگوییم؛ یک شرکت در یک خرید و فروش هزار پوند دستکش لاستیکی. خریدار که می خواست این موارد باشد ، ممکن است هزاران دستکش لاستیکی بخواهد تا در محل کار ، فروشگاه ها و سایر مراکز توزیع کنند..

دانستن آنچه مشتریان از این سفارشات فله می خواهند به شما کمک کند محصولاتی را تهیه کنید که به راحتی با یک کلیک خریداری کنند ، به جای اینکه به آنها اجازه دهید ده جعبه دستکش ده بار سفارش دهند

6. یک بسته استارت برای مشتریان جدید ارائه دهید

به همان روشی که مصرف کنندگان می خواهند محصول شما را در نمایشگاه های تجاری مشاهده کنند ، مشتری ها همچنین می خواهند محصولات شما را در محل کار خود آزمایش کنند تا احساسی از آن پیدا کنند.

اگر تا به حال به صورت عمده به فروش کالا می پردازید ، مطمئن شوید که گزینه های واحدی را نیز در وب سایت خود ارائه می دهید. علاوه بر این ، اگر نمی توانید دسته های کوچکی از محصولات خود را در اختیار آنها قرار دهید ، می توانید نمونه رایگان را به مشتریان ارسال کنید.

هدف نهایی در اینجا این است که به مشتریان خود این امکان را بدهید که از محصولات شما استفاده کنند و خطر ابتلا به آنها را برای خرید عمده انبوه که ضعیف پیش رفته است کاهش دهند..

7. فرایند معامله را ساده کنید

خریدار می خواهد روند پرداخت سریع و سریع انجام شود. وقتی خریدار B2B در صفحه خرید است و قصد دارد مبلغی را پرداخت کند ، آنها مطمئناً با شما معامله می کنند.

وقتی بدتر شود ، یک سیستم پرداخت پیچیده به یک سبد رها شده منتهی می شود. به همین دلیل نیاز به ساده کردن کل مراحل پرداخت وجود دارد.

بنابراین فرم پرداخت خود را کوتاه نگه دارید. فقط اطلاعات ضروری را بخواهید. می توانید بقیه جزئیات را از طریق صفحه پرداخت ، اطلاعات شخصی یا فرم جزئیات حمل و نقل بپرسید.

علاوه بر این ، برای سهولت در پرداخت ، می توانید از روش پرداختی استفاده کنید که از متداولترین نوع روش پرداخت پشتیبانی می کند. برای خریدهای بین المللی می توانید از Paypal و Stripe استفاده کنید.

8. تحویل به موقع و تسریع شده را اولویت بندی کنید

همچنین باید روی بخش حمل و نقل قیف خود تمرکز کنید.

بیشتر مشتریان B2B باید بدانند که چه زمانی می توانند کالاهای خود را تهیه کنند. بنابراین ، در تحقق تجارت الکترونیکی, شما باید تاریخی را برای آنها تهیه کنید که هم دقیق و هم معتبر باشد.

ذهن شما؛ برخی حتی حاضرند هزینه حمل و نقل تسریع بیشتری بپردازند.

9. جستجوی وب سایت های B2B و بازارهای تجارت الکترونیکی

هنگامی که یک وب سایت B2B دارید که کاملاً بهینه شده و به خوبی کار می کند ، زمان آن فرا رسیده است که به مناطق دیگر نیز بصورت آنلاین گسترش دهید. برای اینکه بتوانید تلاشهای خود را به حداکثر برسانید ، روی صفحات صنعت و سایر توزیع کنندگان عمده فروشی تمرکز کنید.

برای اکثر فروشندگان B2B ، بازارهای آنلاین بسیار عالی هستند زیرا دسترسی سریع به مخاطبان گسترده و جدید دارند.

در اینجا لیستی (بدون ترتیب خاص) از بازارهای برتر آنلاین B2B وجود دارد:

  • eWorldTrade – این یکی از سریعتر در حال رشد پورتال ها و خدمات B2B در جهان است.
  • آمازون کسب و کار – پورتال B2B مناسب برای فروشندگان حرفه ای برای دستیابی به چشم انداز آمازون.
  • DHGate – یک بازار آنلاین که با حدود 1.2 میلیون فروشنده و 10 میلیون خریدار ، محصولات مشتری را در خود جای می دهد.
  • جور – یکی از بزرگترین بازار عمده فروشی مد با حدود 1500 مارک تجاری و 155000 خرده فروش.
  • فروشندگان FGM – یک بازار عمده فروشی آنلاین که مانند یک نمایشگاه آنلاین اجرا می شود.

10. اضافه کردن نظرات بیشتر درباره مشتری

بدون شک ، بررسی مشتری مهمترین عواملی است که در تصمیم گیری کلیدی در سایت تجارت الکترونیکی تأثیر می گذارد.

این امر به ویژه در صنعت تجارت الکترونیکی B2B صادق است زیرا سایر مشاغل با اطمینان از اینكه با شركتهای دیگری روبرو می شوند كه کمی شبیه به استفاده از محصولات و خدمات شما هستند ، اطمینان بیشتری خواهند یافت..

علاوه بر این ، بررسیها یک نشانگر قوی است که شما محصولاتی را ارائه می دهید که شرکت ها را قادر به موفقیت کنند.

با این حال ، همه بررسی هایی که شما به طور کلی باید مثبت داشته باشید نیست. یک بررسی صادقانه هنوز هم می تواند مثبت بر تجارت شما تأثیر بگذارد.

11- سعی کنید فعال باشید

دنیای B2B می تواند کمی دلهره آور باشد زیرا مشاغل تمایل دارند نسبت به مشتریان متوسط ​​شما نسبت به مشتریان معمولی بی هویت باشند.

دقیقا به همین دلیل است که باید موفق ترین مراحل خود را ردیابی کرده و بر اساس ابزاری که فکر می کنید می تواند نتایج بسیار خوبی را به مشتریان شما ارائه دهد ، پرفروش B2B ایجاد کنید..

همچنین ، رویکرد شما با مشتریان B2B باید نشانگر این باشد که نقاط درد آنها را می فهمید. این می تواند به سادگی کاهش هزینه حمل و نقل محصولاتی که شکننده تر هستند و یا کیفیت سفارشات عمده فروشی بزرگتر را حفظ می کنند ، باشد.

به آنها نشان دهید که به مشاغل آنها اهمیت می دهید و آنها بیشتر مایل به گوش دادن هستند.

افکار نهایی

ایجاد استراتژی های تجارت الکترونیکی B2B آسان نیست. شما باید به اعدام خود پایبند باشید و با نتایج به اندازه کافی صبور باشید.

هنگامی که شما می دانید چه چیزی برای تجارت شما مفید است ، تمام تلاش شما با بازده بیشتر سرمایه گذاری بازپرداخت خواهد شد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me