10 نکته اساسی برای آزمایش A / B در سایت تجارت الکترونیک شما

نحوه تست و اندازه گیری نرخ تبدیل برای تجارت آنلاین خود از طریق آزمون تقسیم A / B & 6 مکان برای شروع اجرای این آزمون ها.


تست تقسیم برای افزایش نرخ تبدیل

تست A / B یا تست اسپلیت روشی برای آزمایش قابلیت استفاده و تجربه کاربر وب سایت شما است. این شامل ایجاد دو یا چند نسخه از وب سایت شما و مقایسه نتایج هر یک برای شناسایی بهترین راه هدایت کاربران به طور مستقیم به محصول یا خدمات شما.

بر خلاف سایر اشکال تست قابلیت استفاده ، نکته جالب در مورد آزمایش A / B این است که فرصتی برای آزمایش سایت شما با بازارهای زنده فراهم می کند. یک آزمایش خوب نه تنها اطلاعات ارزشمندی در مورد بازاریابی در آینده ارائه می دهد ، بلکه ممکن است هزینه خود را نیز در این فرآیند پرداخت کند. این همچنین می تواند یک عارضه جانبی مفید داشته باشد زیرا می تواند به افراد کمک کند تا در وب سایت یا محصول شما مشغول باشند ، به این دلیل که اکثر مردم مطالب جدید را دوست دارند.

تست تقسیم تجارت الکترونیکی

ممکن است اطلاعات متناقض زیادی در مورد مدت زمانی که باید صبر کنید قبل از طراحی مجدد وب سایت خود بیابید ، با دامنه هایی بین 6 ماه تا 3 سال ادعا کنید. با این حال ، از نظر واقع بینانه باید سایت خود را دوباره طراحی کنید که چه موقع و در صورت عدم موفقیت آن متوقف شود. چطور میتوانی بگویی؟ شاخص های بارز می تواند شامل تأخیر در فروش یا شواهدی باشد که افراد قبل از خرید از سایت شما دیدن می کنند و از آن خارج می شوند ، یا ممکن است این باشد که آنها فقط حوصله خود را دارند. آزمایش A / B یا اسپلیت می تواند در این امر به شما کمک کند ، تجارت خود را روی انگشتان خود نگه دارید و در عین حال مشتریان یا کاربران خود را علاقه مند نگه دارید.

تغییر به خاطر تغییر لزوماً چیز خوبی نیست ، اما تغییر برای نگه داشتن افراد درگیر است ، به ویژه اگر خط پایین شما را افزایش دهد.

آیا می دانید? آزمایش A / B نشان داده شده است که تولید می کند 20-25٪ موارد بیشتری برای سایتهای تجارت الکترونیکی ، و 30-40٪ اطلاعات بیشتر برای سایت های B2B.

روش شناسی – نکاتی برای آزمایش مؤثر A / B

نکته 1. ابتدا تست مقدماتی انجام دهید

این ایده خوبی است که قبل از شروع تحقیق ، تحقیق خود را بر اساس برخی نظرات دیگران بنا کنید. بعضی اوقات ما به وب سایت های خود خیلی نزدیک می شویم تا متوجه مشکلاتی شویم که دیگران بلافاصله متوجه آن می شوند. من قبلاً چند مورد از این روش ها را توضیح دادم که می توانید به آنها نگاهی بیندازید. در حالی که یک تمرین مانند طبقه بندی کارت می تواند اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهد ، حداقل باید آزمایش راهرو کمی انجام دهید تا ایده های اساسی در مورد مناطقی را که می تواند بهبود یابد بدست آورید..

نکته 2. اندازه های نمونه

برخلاف اشکال دیگر تست قابلیت استفاده که پیشنهاد می کنید کمتر از 10 نفر تست کنید, با آزمایش A / B باید با یک نمونه بسیار بزرگتر کار کنید.

در حالی که من نمی خواهم شما را با یک سخنرانی مفصل در مورد آمار تحمل کنم ، شما هنوز هم باید از چند مفهوم و به ویژه از اهمیت آماری آگاه باشید. این ممکن است پیچیده به نظر برسد ، با این وجود این فقط آزمایش این است که آیا نتایج به دست آمده شما احتمالاً واقعی هستند یا اینکه صرفاً ناشی از شانس هستند. برای اینکه بتوانید به نتایج خود اعتماد به نفس خوبی داشته باشید ، تا حد زیادی به اندازه نمونه شما بستگی دارد یا تعداد افرادی که برای آزمایش آنها نیاز دارید ، احتمال کاهش نتایج تصادفی را کاهش می دهد..

به طور معمول اگر می توانید خود را با اطمینان 95٪ از صحت نتایج خود بدست آورید ، این چیزی است که می توانید آن را نسبتاً قابل اعتماد بدست آورید. به عبارت دیگر ، با این سطح ، تنها 5٪ احتمال اینکه نتایج شما ناشی از شانس باشد وجود دارد.

منحنی عادی

ذکر این نکته حائز اهمیت است که فقط به دلیل اینکه از نظر آماری معنی دار است ، لزوماً به معنای بزرگ بودن اثر نیست. به عنوان مثال ، می گویند شما می توانید از بین 10،000 نفر یک نفر را خریداری کنید تا کالای خود را در یک کمپین خریداری کنید ، اما در مورد دیگر ، دو نفر را از همان نمونه می گیرید. گرچه نتایج ممکن است از نظر آماری معنادار باشد و شما می توانید ادعا کنید که نتایج شما دو برابر شده است ، از نظر واقعاً فقط 0.01 درصد افزایش داشته اید. این به ندرت چیزی است که بیشتر آنها را “موفقیت” می دانند. اما اگر نمونه فقط 100 باشد ، سطح افزایش آن به معنای خیلی بیشتر است. به همین دلیل ، شما می خواهید پایه ای از نتایج مورد نظر خود را از آزمون های خود تعیین کنید.

مدت زمانی که می خواهید آزمون خود را ادامه دهید ، تا حد زیادی به اندازه نمونه ای که احساس می کنید نیاز دارید تا تعیین کنید که آیا نتایج شما معتبر است بستگی دارد..

در اینجا ماشین حساب مفید برای تعیین اندازه نمونه.

نکته 3. با چند فرضیه شروع کنید

چند قسمت را انتخاب کنید که افراد مورد نظر خود را در شماره 1 در بالا انتخاب کرده و این موارد را به عنوان مناطق مختلف برای آزمایش بگذارید. فرضیه ها تئوری نیستند؛ آنها مجموعه ای از “حدسها” تحصیلکرده هستند که شما ، دانشمندی که اکنون هستید ، قبل از شروع آزمایش ، درست می کنید. لیستی از این موارد را تهیه کنید ، با نتایج مشخص و مشخص از نتایج مورد نظر برای یافتن.

در اینجا چند نمونه سوال وجود دارد:

  • دکمه “خرید اکنون” در سمت راست بالای صفحه تأثیر بیشتری نسبت به دکمه سمت چپ دارد?
  • آیا داشتن لینک به سایتهای خارجی در یک پنجره جدید باز خواهد شد افراد را در سایت شما نگه می دارد؟ آیا آنها به دلیل اطلاعات زیاد باعث می شوند که افراد از آنجا خارج شوند?

نکته 4. تئوری های خود را آزمایش کنید

یادداشت های مفصلی را در مورد نتایج خود یادداشت کنید. اثرات را در برابر آمار استفاده سایت خود مقایسه کنید. اطلاعاتی را که متفاوت است شناسایی کنید. این ایده خوبی است که قبل از عزیمت به چند صفحه روی افراد کلیک کنید ، چه نسبتی بین تعداد صفحات کلیک شده از طریق سبد خرید یا اطلاعات تماس و نسبت بازدید از فروش واقعی یا مخاطبین چیست؟. تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل جزئیات بسیار خوبی در مورد استفاده در سایت شما ارائه می دهد ، از جمله مشتریانی که از دستگاه ها استفاده می کنند و از کجا می آیند. یکی از ویژگی های مورد علاقه من “مسیر از طریق سایت” یا “کاربران جریان” است که به شما می گوید کاربران چگونه از سایت شما استفاده می کنند:

تصویر Google Analytics از کاربران جریان

نکته 5. تست تئوری های فردی یک بار

یک اشتباه معمول که مردم با آزمایش A / B مرتکب می شوند ، تلاش برای آزمایش همه چیز به طور همزمان است. مشكل این رویكرد این است كه ممكن است شما با نتایج بدست آمده گمراه شوید. شما نمی دانید تغییراتی که ایجاد کرده اید چه تاثیری داشته است. این ممکن است شما را به ایجاد تغییر در مورد اشتباه سوق دهد و باعث آسیب رسیدن به خط پایین شما شود.

نکته 6. از تست افزایشی استفاده کنید

پس از مشخص شدن که یک روش بهتر از روش دیگر عمل می کند ، بر اساس نتایج به دست آمده ، آزمایش فرضیه های اضافی را ادامه دهید. شما ممکن است دریابید که یک روش برای دستیابی بیشتر مردم در این راه کار می کند ، اما نه به جایی که می خواهید آنها باشید (مانند خرید محصول خود در واقع!) به جستجوی ادامه دهید تا راه های بهتری برای رسیدن به کاربر به نقطه پایانی پیدا کنید. به عبارت دیگر ، برای قرض گرفتن مدت فروش ، رویکردی پیدا کنید که وب سایت شما را به بهترین “نزدیکتر” تبدیل کند.

نکته 7. تست نسخه های مختلف سایت خود در همان زمان

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند تأثیر بگذارد و احتمالاً منجر به نتایج آزمایش غلط شود. به عنوان مثال ، شما ممکن است در مکانهای مختلف تبلیغ مختلفی را اجرا کنید ، این می تواند نوع افرادی را که ممکن است به آنها برسید تغییر دهد. نتایج شما به دلیل یک فصل تعطیلات ، تغییر در تقاضا یا اگر صرفاً کندتر از سال باشد ، می توانید نتایج خود را کنار بگذارید. به همین دلیل ، شما باید هر دو نمونه از آزمایش خود را همزمان اجرا کنید ، تا این احتمال کاهش یابد که عوامل خارجی در اعتبار نتایج شما تأثیر بگذارد..

آیا می دانید? گوگل در سال 2011 بیش از 7000 تست A / B را اجرا کرد.

نکته 8. بپذیرید که ممکن است اشتباه کنید.

این بسیار شایع است که افراد بتوانند اطلاعاتی را جستجو کنند و اطلاعاتی را تأیید کنند که چیزی را که قبلاً به آن اعتقاد دارند تأیید کند. این “تعصب تأیید” نامیده می شود و یک مغالطه است ، و اگر از این کار جلوگیری نکنید ، می تواند پیامدهای جدی در خط نهایی شما داشته باشد. حاضر باشید بر اساس نتایج خود نظر خود را تغییر دهید. بعضی اوقات ممکن است لازم باشد از ابتدا شروع کنید.

نکته 9. درک نتایج

یک اشتباه بسیار رایج ، به ویژه در مورد محققان جدید ، اشتباه کردن همبستگی با علیت است.

به عبارت دیگر ، فقط به این دلیل که دو اتفاق در همان زمان اتفاق می افتد به معنای این نیست که یک چیز باعث دیگری شده است. نتایج مثبت شما ممکن است به دلیل طراحی متفاوت شما نباشد؛ این می تواند تصادفی باشد. به دلیل تقاضای ناگهانی در بازار یا این واقعیت که تبلیغات شما شروع به ضربه زدن به افراد مناسب کرده است ، می توانید در یک زمان خاص ، محبوبیت خاصی را ببینید. خطر این نوع اشتباهات این است که شما می توانید تغییراتی ایجاد کنید که ممکن است بی اثر یا بدتر از آن باشد. به این دلیل:

نکته 10. دوباره تست کنید و تست کنید

این امر به ویژه صادق است اگر نتایج شماره 6 در بالا همان چیزی باشد که شما انتظار دارید ، یا مطمئن شوید که در شماره 8 اشتباه نمی کنید. نتایج آزمون قبلی خود را بگیرید و فرضیه های جدید را امتحان کنید. آنها را امتحان کنید. تغییراتی ایجاد کنید و دوباره تست کنید. تلاش خود را ادامه دهید تا نتیجه مثبت بگیرید. نتایج مثبت خود را در شرایط مختلف آزمایش کنید. همچنین ، هرگز این را تصور نکنید زیرا مشاغل شما به رنگ سیاه است که نمی تواند پیشرفت بهتری داشته باشد!

چه باید تست کنم?

عالی ، شما می گویید ، “اکنون من یک روش در مورد روش شناسی دارم ، اما اکنون باید بدانم کدام قسمت از سایت خود را باید آزمایش کنم.” تست A / B را می توان در بخشهای مختلف وب سایت شما انجام داد.

صفحه نخست – به طور معمول اولین چیزی که می خواهید آزمایش کنید ، صفحه اصلی وب سایت شما است. آیا طراحی صفحه اصلی سایت شما تغییری ایجاد می کند؟ آیا تصاویر تغییری ایجاد می کنند؟ درباره توضیحات دقیق درباره محصول خود چگونه است?

صفحات فرود – در مورد صفحات فرود چطور؟ به عبارت دیگر ، صفحاتی را که افراد وارد سایت شما می شوند ، آزمایش کنید. این به طور معمول توسط کمپین های بازاریابی شما هدایت می شود ، از طریق ایمیل ، بازاریابی یا صفحات SEO. صفحات فرود یکی از بهترین مناطقی است که می توانید با آزمایش A / B در خیس کردن پاهای خود آزمایش کنید ، زیرا به راحتی قابل تغییر هستند. احتمالاً در این صفحات شاهد ترافیک بیشتری خواهید بود. از آنها برای پیدا کردن راه هایی برای هدایت بیشتر ترافیک به سایت خود استفاده کنید.

آیا می دانید? نشان داده شده است که کسب و کارهایی با بیش از 40 صفحه فرود ، 12 برابر بیشتر از مشاغل با فقط 1-5 ایجاد می کند.

تماس به اقدام – آیا برای خرید کالای خود پیشنهادات مستقیم به افراد ارائه می دهید یا در مورد خدمات خود با شما تماس می گیرند؟ آیا با این درخواست که قبل از کسب اطلاعات بیشتر ، اطلاعات شخصی را در اختیار شما قرار می دهند ، افراد را دور می کنید؟ روش های مختلف را اینجا تست کنید.

اعتماد به نفس کاربر – آیا از جمله پیوند به بیانیه های حریم خصوصی کمک می کند؟ در مورد پیوندها به سایتهای تأیید / قابلیت اطمینان شخص ثالث ، مانند دفتر بهتر تجارت آیا پیوندهای مربوط به توصیفات هیچ تغییری ایجاد نمی کند؟ در مورد نظرات مشتری چطور?

قطعات جداگانه هر صفحه – آیا جابجایی متن در صفحه نتایج بهتری می بخشد؟ چگونه می توانید دکمه “خرید اکنون” را نصب کنید؟ آیا ناوبری سایت شما برای افراد خوب کار می کند یا اینکه آنها تسلیم می شوند و ترک می شوند؟ در مورد راه های انتخاب افراد برای انتخاب لیست پستی شما چطور؟ به هر یک از عناصر نگاه کنید و سعی کنید تصور کنید که آنها به روشی متفاوت ارائه می شوند.

تست A / B فراتر از وب سایت شما – نکته دیگری که به راحتی فراموش می شود این است که بسیاری از مکان های دیگر برای استفاده از تست A / B فراتر از وب سایت شما وجود دارد. شما می توانید تقریباً در مورد هر یک از فعالیتهای بازاریابی آنلاین یا هر چیز دیگری که افراد را به سمت وب سایت شما سوق می دهد ، آزمایشاتی انجام دهید. این مورد را در ایمیل های بازاریابی و تبلیغات خود امتحان کنید. یکی از مزایای این امر این است که یک روش عالی برای ارزیابی صفحات مختلف فرود فراهم می کند. شما می توانید تبلیغات یکسان ارسال کنید (قاعده آزمایش یک عنصر را به طور همزمان بخاطر بسپارید) با این تفاوت تنها اینکه مشتری را به یک محل فرود دیگر می رساند. آیا کسی بهتر از دیگران کار می کند؟ به ادامه این موارد ادامه دهید.

نتیجه

آزمایش A / B یا Split ممکن است کار زیادی به نظر برسد ، اما زمان صرف شده می تواند ارزش آن را داشته باشد. اگر دستورالعمل های فوق را دنبال کنید ، خودتان سردردهای زیادی را ذخیره خواهید کرد و شانس بسیار خوبی برای بهبود خط مقدم برای سایت تجارت الکترونیکی خود خواهید داشت..

همچنین با توجه به اینکه می توان با یک سایت فعال انجام داد ، و اینکه می توانید در زمان واقعی نتایج را مشاهده کنید ، باعث می شود رضایت بخش تر شود. اگر این موضوع را به عنوان یک بخش از بازاریابی تجاری آنلاین خود به عنوان یک کل در نظر بگیرید ، مطمئناً نتایج بهتری را از انجام ندادن به هیچ وجه خواهید دید. و فراموش نکنید که هیجان در دیدن سرب یا افزایش فروش شما باعث می شود کل این روند بسیار لذت بخش باشد. اگر تازه کار را شروع کرده اید ، خود را خوش شانس می دانید زیرا از جلو شروع می کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، ممکن است به زودی تعجب کنید که چرا این کار را نکرده اید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me