10 دلیل کسب و کار شما به بازاریابی رسانه های اجتماعی نیاز دارد

فکر کنید رسانه های اجتماعی فقط راهکار دیگری در بین اشکال سنتی بازاریابی است؟ ببینید که چگونه بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند برای تجارت شما سودمند باشد.


چرا از بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده می کنید

مشاغل ، به ویژه مشاغل ایجاد شده برای ده ها سال ، بازاریابی رسانه های اجتماعی را فقط یک تاکتیک دیگر می دانند.

آنچه صاحبان مشاغل نمی دانند این است که وجود دارد 3.80 میلیارد کاربر فعال رسانه های اجتماعی در جهان. و چه شانس هایی وجود دارد که اکثر مشتریان هدف شما در اینجا هستند?

از این رو ، ایجاد بازاریابی در رسانه های اجتماعی به عنوان یک نتیجه ، مانند غفلت از مشتریان احتمالی شما است. این می تواند برای تجارت شما مضر باشد.

گفته می شود ، ما ده دلیل برای تجارت شما به بازاریابی رسانه های اجتماعی را ذکر کرده ایم:

1. برای ایجاد رابطه با مخاطبان خود

در ابتدا رسانه های اجتماعی به منظور کمک به افراد در ارتباط با دوستان و عزیزانشان که در دور و برشان زندگی می کنند ایجاد شد. امروزه ، صاحبان مشاغل هوشمند از این فناوری برای ایجاد رابطه معنادار با مخاطبان و مشتریان بالقوه خود استفاده می کنند.

می توانید با ایجاد و به اشتراک گذاری مطالب مرتبط با طرفداران خود شروع کنید. بنابراین ، اگر صاحب رستورانی هستید که مواد غذایی ارگانیک را به فروش می رساند ، می توانید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید تا مخاطبان خود را از مزایای داشتن رژیم غذایی ارگانیک مطلع کنند.

آیا همیشه از طرفداران رسانه های اجتماعی سوالات متداول خود را دریافت می کنید؟ در مورد آن در شبکه اجتماعی خود صحبت کنید!

یک راه عالی برای انجام این کار میزبان یک Facebook Live یا راه اندازی یک کانال YouTube است که در آن به سؤالات متداول مخاطبان خود پاسخ می دهید.

اگر می خواهید نمک تجارت خود را ثابت کنید و اعتبار خود را نیز تقویت کنید ، به یاد داشته باشید که بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از راه های دستیابی به آن است.

2. برای بهبود وفاداری به برند

در راستای ایجاد رابطه معنادار با مخاطبان خود ، بازاریابی در رسانه های اجتماعی همچنین به بهبود وفاداری به برند کمک می کند.

در حقیقت ، مطالعه ای منتشر شده توسط Convince&تبدیل نشان داد که 53٪ آمریکایی ها به مارک هایی که دنبال می کنند وفادار هستند در رسانه های اجتماعی.

این مورد است: پیروان وفادار رسانه های اجتماعی با واکنش ، اظهار نظر و به اشتراک گذاری مطالب شما با مشاغل شما درگیر می شوند. ناگفته نماند که آنها محصولات یا خدمات شما را خریداری و توصیه می کنند.

بنابراین ، چگونه می توانید با استفاده از رسانه های اجتماعی وفاداری به برند ایجاد کنید?

  1. در اطراف برند خود جمعی از افراد همفکر ایجاد کنید.
  2. آنها را به اولین کسانی تبدیل کنید که محتوای با کیفیت را از شما دریافت می کنند.
  3. به پیروان وفادار رسانه های اجتماعی خود پاداش دهید.
  4. برای ارائه خدمات به مشتری ستاره ای از رسانه های اجتماعی استفاده کنید.
  5. در اجرای استراتژی خود سازگار باشید.

فقط بخاطر داشته باشید که ایجاد وفاداری به برند بیش از داشتن هزاران نفر از طرفداران و طرفداران رسانه های اجتماعی است. این در مورد برقراری ارتباط دو طرفه با مخاطبان خود و همچنین درگیر کردن آنها برای ادامه فعالیت با شما است.

3. برای هدایت ترافیک به وب سایت خود

گذشته از ایجاد روابط معنادار و وفاداری به برند ، می توانید از رسانه های اجتماعی نیز برای هدایت ترافیک به وب سایت خود استفاده کنید. و ما به این باور داریم آژانس تبلیغاتی رسانه ای NYY NYC.

در غیر این صورت ، ترافیک وب سایت شما فقط به یک منبع خاص محدود می شود ، که میزان قرار گرفتن در معرض مشاغل شما در معرض خطرات را افزایش می دهد.

به عنوان مثال ، منبع اصلی و تنها منبع اصلی ترافیک وب موتورهای جستجو است. این امکان وجود دارد که به دنبال بروزرسانی اصلی الگوریتم ، ترافیک کاهش یابد. از این رو ، برای کاهش خطر ، به منبع دیگری از ترافیک (در این مورد ، حساب های تجاری رسانه های اجتماعی خود) نیاز دارید.

یکی از ساده ترین راه ها برای هدایت ترافیک وب سایت با استفاده از رسانه های اجتماعی ایجاد و انتشار مطالب در وب سایت شما و سپس به اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی است. راه دیگر اجرای برنامه های تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی خواهد بود تا بتوانید منجر به ایجاد شغل خود شوید.

4. برای ایجاد تبلیغات مقرون به صرفه

همانطور که قبلاً ذکر شد ، می توانید تبلیغات رسانه های اجتماعی را اجرا کنید تا بتوانید منجر به کسب و کار خود شوید. در حقیقت ، یک مطالعه 2016 توسط eMarketer نشان داد که هزینه تبلیغات دیجیتال در سال 2020 به 113.18 میلیارد دلار برسد.

برای مثال ، تبلیغات دیجیتالی (از جمله رسانه های اجتماعی) فرصت تبلیغاتی جدیدی را برای تجارت در سطح محلی و ملی ایجاد می کند. بر خلاف تبلیغات سنتی ، شما می توانید بودجه تبلیغ خود را بر هدف قرار دادن افرادی که در یک ایالت خاص زندگی می کنند یا افرادی که علاقه خاصی دارند ، متمرکز کنید.

دوم ، فقط وقتی شخصی روی تبلیغ شما کلیک می کند پرداخت می کنید. معنی؛ شما می توانید بسته به عملکرد تبلیغ خود انتخاب کنید که بودجه خود را افزایش دهید یا آن را در جایی دیگر اختصاص دهید.

سوم ، تبلیغات رسانه های اجتماعی این فرصت را به شما می دهد تا به لطف مجموعه ای از فناوری بازاریابی دیجیتال امروزه ، در مورد مشتریان هدف خود بیشتر بدانید. این به شما امکان می دهد نسخه های تبلیغاتی بهتری تهیه کنید ، که می تواند تأثیر مثبتی در خط مشی اصلی شما داشته باشد.

5. به راحتی مشتریان جدید را بدست آورید

صحبت از تولید سرب ، بازاریابی رسانه های اجتماعی به شما امکان می دهد تا به راحتی مشتریان جدید را برای تجارت خود بدست آورید.

شما می توانید با صحبت کردن در مورد اینکه چگونه محصول یا خدمات شما می تواند به مشتریان بالقوه شما در رسانه های اجتماعی کمک کند این کار را به صورت ارگانیک انجام دهید.

بگو ، شما یک سالن محلی دارید. به جای نمایش تجهیزات خود ، می توانید در مورد چگونگی عملکرد برنامه قلبی خود به یکی از مراجعان خود کمک کنید تا در مورد خود اطمینان داشته باشند.

در ضمن ، می توانید برای تبلیغ سالن ورزشی خود یک تبلیغ رسانه ای اجتماعی اجرا کنید. و بهترین راه برای جذب مشتری های جدید با استفاده از این تاکتیک ، ارائه تخفیف برای اعضای جدید است.

اگر محصولاتی مانند تجهیزات ورزشی یا مکمل های بدنسازی را می فروشید ، از طرف دیگر می توانید از برگه فروشگاه Facebook استفاده کنید. این ویژگی به شما امکان می دهد نوعی قابلیت تجارت الکترونیکی را به صفحه کسب و کار خود اضافه کنید. شما حتی می توانید آن را با یک chatbot جفت کنید تا بتوانید برخی از قسمت های خرید آنلاین را خودکار کنید.

این مسئله می تواند در شرایطی که مشغول بازپرداخت بازاریابی هستید یا بخواهید نظر و توصیه هایی را در رسانه های اجتماعی بخواهید ، به کار بیاید.

6. برای افزایش تبدیل

هنگامی که به درستی انجام شد ، می توانید تعداد سربازهای واجد شرایط به تجارت خود وارد کنید ، که می توانید آن را تبدیل به پرداخت مشتری کنید. در نتیجه ، می توانید برای افزایش تبدیل و فروش خود اقدام کنید.

و برای انجام درست بازاریابی در رسانه های اجتماعی ، باید به خاطر داشته باشید که رسانه های اجتماعی جایی است که مشاغل تبدیل می شوند و مانند مردم عمل می کنند.

معنی ، فقط محتوای خود را در رسانه های اجتماعی ایجاد و به اشتراک نگذارید. با افرادی که نظر خود را در مورد پست های شما می گذارند ارتباط برقرار کنید. حتی بهتر ، چیزی را ارسال کنید که باعث شود آنها نظر خود را ترک کنند.

برای پاسخگویی به سؤالات مشتری ، فقط به chatbot خود اعتماد نکنید. برای بررسی سوالات رسانه های اجتماعی وقت بگذارید و شخصاً به آنها پاسخ دهید. بیشتر ، اگر آنقدر منحصر به فرد باشد که chatbot شما نتواند آن را رمزگشایی کند.

7. برای افزایش فروش

البته با افزایش تبدیل ، افزایش فروش به وجود می آید. ذهن شما, 74٪ از خریداران گفت رسانه های اجتماعی بر تصمیم خرید آنها تأثیر گذاشته اند.

در اینجا آمارهای بازاریابی رسانه های اجتماعی دیگری وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  • 71٪ از مصرف کنندگان احتمالاً محصولی را بر اساس مراجعه به رسانه های اجتماعی خریداری می کنند. (HubSpot)
  • 31٪ از مصرف کنندگان محصولات جدیدی را برای خرید در رسانه های اجتماعی جستجو می کنند. (آیمیا)
  • پست رسانه های اجتماعی یک برند می تواند 78٪ تصمیمات خرید مصرف کنندگان را تحت تأثیر قرار دهد. (فوربز)

بنابراین ، این برای شما چه معنی دارد؟ برای اینکه این پلتفرم به شما در افزایش درآمد کسب و کار شما کمک کند ، باید یک استراتژی بازاریابی رسانه ای محکم بسازید.

8- جلوتر از رقبای خود قرار بگیرید

اگر صاحب یک استارتاپ یا یک تجارت کوچک باشید ، کمتر احتمال دارد که بتوانید در مقابل یک شرکت بزرگ یا یک شرکت اقتصادی به رقابت بپردازید. به این دلیل است که آنها پول لازم برای اجرای یک بازاریابی و تبلیغاتی در سطح کشور را دارند.

رسانه های اجتماعی به شما کمک می کنند تا در برابر چنین مارک های بزرگ یک زمین بازی یکنواخت داشته باشید.

مطمئناً کافی شاپ شما در مقایسه با استارباکس نسبتاً کم است ، اما می توانید جامعه خود را از مراجعین وفادار کم کنید. ناگفته نماند که می توانید تلاشهای خود را بر روی ارتقاء مشاغل خود به سمت یک جمعیت خاص متمرکز کنید.

در آخر ، شما ممکن است در مورد کافی شاپ خود نسبت به استارباکس داستان دیگری برای گفتن داشته باشید.

9. برای مجاز کردن هدفگذاری و بازخورد

زیبایی بازاریابی رسانه های اجتماعی ، به ویژه بازاریابی فیس بوک ، این است که می توانید با استفاده از پیکسل های تبلیغاتی ، یک کمپین عقب نشینی را انجام دهید.

پیکسل یک تکه کد است که می توانید با درک رفتار آنلاین بازدید کنندگان سایت ، به شما در بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی خود در وب سایت خود تعبیه کنید..

بگویید ، شما صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید و بسیاری از بازدید کنندگان سایت شما تمایل دارند بدون اقدام به پرداخت وجه ، مواردی را روی سبد آنلاین خود اضافه کنند. اجرای یک کمپین تبلیغاتی در حال بازاریابی به شما امکان می دهد این بازدید کنندگان سایت را با یک تبلیغ هدف گذاری کنید که آنها را برای تکمیل خرید جذاب می کند.

بنابراین ، آنچه را که می توانست فرصتهای از دست رفته باشد به نجات می رسانید.

10. برای به دست آوردن بینش ارزشمند مشتری

به غیر از ارتباط با مخاطبان خود ، تبدیل آنها به مشتری و بهبود درآمد شما ، بازاریابی رسانه های اجتماعی همچنین به شما امکان می دهد اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید.

می توانید از ابزارهای گوش دادن به رسانه های اجتماعی استفاده کنید که به شما امکان می دهد آنچه را که مردم درباره شما و تجارت خود می گویند بصورت آنلاین بدانید. انجام این کار شما را قادر می سازد تا به فرصتهایی بپردازید که در آن بتوانید مهارتهای خود را در طاقچه خود به نمایش بگذارید.

بگویید ، شما یک مربی بدن سازی هستید و به پست وضعیت کسی تله می زنید که اگر بخواهد وزن خود را کاهش دهد ، چه چیزی بخورد. می توانید به مکالمه بپیوندید ، به آن شخص مثال بزنید و می توانید از آنجا رابطه معناداری برقرار کنید.

به عبارت ساده تر ، گوش دادن به اجتماعی می تواند به رشد شغل شما کمک کند.

آیا از رسانه های اجتماعی برای کمک به ارتقاء مشاغل و افزایش فروش استفاده می کنید؟ چگونه شما را سود کرده است؟ بگذارید داستان شما را در بخش نظرات زیر بشنوید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me