بهینه سازی موتور جستجو 101

راهنمای صاحب مشاغل کوچک ما برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO). در مورد اصول اولیه سئو و چگونگی شروع کار اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید در موتورهای جستجو رتبه بندی کنید.


بهترین شرکت های جستجوگرها

می خواهید وب سایت خود را در موتورهای جستجو مانند Google رتبه بندی کنید & بینگ؟ در این صورت ، شما نیاز به انجام کاری به نام بهینه سازی موتور جستجو (معمولاً به طور خلاصه SEO) برای وب سایت خود دارید. در این مقاله ، در مورد اصول سئو صحبت خواهیم کرد و شما را با مواردی که باید برای دستیابی به رتبه های بهتر در موتورهای جستجو انجام دهید ، معرفی خواهیم کرد. بنابراین ، اجازه دهید با اصول اولیه شروع کنیم!

سئو چیست؟?

SEO فرایند تأثیرگذاری بر مشاهده یك وب سایت یا صفحه وب در نتایج غیرقابل پرداخت موتور جستجوگر است كه در صفحه نتایج موتور جستجو بالاتر قرار می گیرد (معمولاً به طور خلاصه SERP به طور خلاصه). به عبارت دیگر ، این اساساً به معنای تلاش برای بدست آوردن وب سایت شما در رتبه بندی خوبی در موتورهای جستجوگر مانند گوگل و بینگ است تا افراد بتوانند شما را هنگام جستجو پیدا کنند! در زیر مثالی از رتبه بندی صفحه وب ویکی پدیا به عنوان چهارمین نتیجه در Google برای کلید واژه “what seo” است. به طور معمول ، هرچه یک صفحه وب در SERP ها بیشتر قرار گیرد ، دید و ترافیک بیشتری نیز به دست می آورد. از این گذشته ، چند بار به جای رفتن به صفحه 2 ، یک جستجوی جدید را امتحان کرده اید?

سئو چیست؟

همانطور که تصور می کنید ، داشتن رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو فواید زیادی دارد … مشکل این است که این امر اتفاق می افتد. به دلیل ماهیت و افزایش پیچیدگی موتورهای جستجو برای محاسبه چگونگی رتبه بندی وب سایت ها ، SEO یک فرایند طولانی و خسته کننده است. بنابراین هرچه زودتر شروع به کار کنید ، بهتر است. SEO نیز آسان نیست. به احتمال زیاد وب سایتهای بی شماری در حال حاضر سعی در رتبه بندی برای همان کلمات کلیدی وب سایت شما دارند. به همین دلیل ، بسیاری از کلمات کلیدی برای رتبه بندی بسیار رقابتی هستند و به دست آوردن یک صاحب مشاغل کوچک می تواند بسیار مشکل باشد. توصیه می کنیم یک شرکت SEO حرفه ای را استخدام کنید تا به شما در دستیابی به اهداف سئوی خود کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به آیا واقعاً به یک شرکت SEO نیاز دارید ، مراجعه کنید. با این حال ، حتی با یک ، این روند طولانی و دشوار خواهد بود. صرف نظر از اینکه نیاز به استخدام یک سئو حرفه ای دارید یا خیر ، ایده خوبی است که در مورد اصول SEO نیز به هر طریق یاد بگیرید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه برای شغل خود بگیرید.

در مقابل در مقابل خارج از خانه

انجام سئو عموماً به دو بخش اصلی تقسیم می شود – به عنوان سئو در خارج و خارج از سایت شناخته می شود. SEO SEO به بهینه سازی فنی وب سایت فیزیکی اشاره دارد در حالی که SEO خارج از سایت به رویه های خارجی در خارج از وب سایت شما اشاره دارد. اکثر شرکت های جستجوگرها با بررسی داخلی وب سایت شما شروع به تجزیه و تحلیل می کنند که چه بهینه سازی های فنی را می توان بهبود داد تا اطمینان حاصل شود وب سایت شما به همان اندازه “موتور جستجو دوستانه” است. پس از اتمام این کار ، آنها تمرکز خود را به رویه های سئو خارج از سایت تغییر می دهند و هر ماه تا زمان پایان قرارداد خود روی این کار ادامه می دهند. برای کمک به درک بهتر شما در مورد سئو سایت داخلی و خارجی ، ما نمونه های زیر را ارائه می دهیم:

نمونه هایی از جستجوگرها در سایت:

 • کلمات کلیدی صحیح را کشف کنید – کشف کلمات کلیدی صحیح برای هدفگذاری برای موفقیت یک کمپین سئو بسیار مهم است. اگر نمی دانید مصرف کنندگان به دنبال چه چیزی هستند ، چگونه می دانید هدف گذاری کنید؟ با استفاده از ابزاری مانند Moz Keyword Explorer ، Google Keyword Planner و SEMRush ، می توانید بفهمید که چه کلمات کلیدی در طاقچه جستجو شده است ، و چه رقبای کلیدی در حال حاضر هدف قرار می گیرند. این کلمات کلیدی ستون فقرات کمپین خواهند بود.
  تعیین چه کلید واژه هایی برای هدف از طریق یک ابزار برنامه ریزی کلمه کلیدی
 • برچسب ها ، عناوین ، تصاویر و محتوا را بهینه کنید – پس از تحقیق و یافتن کلمات کلیدی هدف خود ، این کلمات کلیدی را به صورت استراتژیک در تمام برچسب های عنوان ، عناوین (H1 از طریق H6) ، متن جایگزین تصویر (ویژگی های alt) و محتوای درون صفحه پیاده سازی کنید. مراقب باشید خیلی زیاد نروید. مطالب شما قبل از هر چیز برای انسان قابل خواندن است!
 • URL های بازسازی – هر صفحه در وب سایت شما باید دارای نشانی اینترنتی درست و معقول باشد تا از نظر معنایی معنا پیدا کند. هر URL را بهینه سازی کنید تا ضمن داشتن کلمات کلیدی مهم ، توصیفی باشد. هر URL نیز باید مختصر باشد – به طور معمول بیش از 75 نویسه طول ندارد.
 • ایجاد نقشه سایت XML – نقشه سایت XML در مورد صفحات موجود در یک وب سایت ، اهمیت نسبی آنها به یکدیگر و اینکه چند بار صفحه ها به روز می شوند ، به موتورهای جستجو می گوید. نقشه سایت XML معمولاً فقط برای موتور جستجو مفید است.
 • تعمیر و یا تغییر مسیر صفحات شکسته – یافتن و آدرس دهی به صفحات شکسته (خطای 4xx) در وب سایت حائز اهمیت است. تعمیر یا تغییر مسیر 301 از صفحه ، قابلیت استفاده هم برای بازدید کنندگان و هم برای موتورهای جستجو را تضمین می کند.
 • بهینه سازی برای موبایل – از آنجا که بروزرسانی الگوریتم “Mobilegeddon” Google ، طراحی پاسخگو وب سایت یا دوستی موبایل ، اکنون در فاکتور رتبه بندی آن نقش دارد. مهم است که وب سایت بهینه سازی شود تا در رایانه های شخصی ، تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی استفاده شود.

نمونه هایی از سئو Offsite:

 • پیوند ساختمان – به دست آوردن بک لینک به طور معمول بخش عمده ای از فعالیتهای SEO خارج از سایت است. این بدان معنی است که سایر وب سایتها برای پیوند با شما در می آیند. این نه تنها به طور مستقیم برای بهینه سازی موتور جستجوی وب سایت مفید است ، بلکه می تواند به عنوان یک مراجعه مستقیم به وب سایت از وب سایت های دیگر – هدایت ترافیک هدفمند به سایت شما باشد. توجه داشته باشید که ایجاد لینک می تواند یک شمشیر دو لبه در دنیای سئو باشد. ایجاد پیوند به معنای طبیعی است و شما هرگز نباید در آن شرکت کنید ساختمان پیوند کلاه سیاه تکنیک.
 • لینک دهنده های مانیتورینگ – همچنین باید توجه داشته باشید که از لینک های وب سایت خود اطمینان حاصل کنید که صحت دارند و برای وب سایت شما مضر نیستند. با داشتن پیوندهای بی ربط ، پیوندهای “اسپم” به وب سایت شما ممکن است منجر به مجازات موتورهای جستجو در وب سایت شما با رتبه بندی شود. نظارت و حذف مداوم لینکهای هرزنامه که به وب سایت شما اشاره می کنند ، اکنون بخش مهمی برای خارج از سایت SEO است.
 • تجزیه و تحلیل رقبا – عموماً این ایده خوبی است که مراقب تلاش های بهینه سازی رقبا باشید و درک کنید که آنها چگونه رتبه بندی وب سایت ها را ارزیابی می کنند. دریابید که صفحات وب سایت آنها از نظر سئو عملکرد خوبی دارند. چه کلمات کلیدی را هدف قرار می دهند؟ آنها به چه نوع محتوا فشار می آورند؟ از این پاسخ ها برای طراحی یک کمپین SEO هدفمند استفاده کنید.
  تصویری از SEMRush برای آنالیز کردن رقبا.
 • به اشتراک گذاشتن محتوا – رسانه های اجتماعی به طور فزاینده ای قدرتمند می شوند. سهام و لایک های اجتماعی به دلیل اطلاعات ارزشمندی که ارائه می دهند می توانند به عنوان شاخص محبوبیت وب سایت ارائه دهند. ذکر نکردن فشار دادن محتوا از طریق کانال های رسانه های اجتماعی فرصتی عالی برای هدایت ترافیک هدفمند به وب سایت است.

بهینه سازی برای جستجوی محلی

علاوه بر سئو داخلی و خارجی ، باید SEO محلی را نیز در نظر بگیرید. همانطور که از نام این شرکت پیداست ، این مورد برای مشاغل محلی است که هدف آنها قرار گرفتن بهتر در SERP های جستجوهای محدود شده جغرافیایی است – در اصل سعی در یافتن افرادی که در این نزدیکی هستند جستجو می کنند. آیا تابحال تلفن هوشمند خود را بیرون آورده اید و از آن خواسته اید “مکان های پیتزا نزدیک من”?

نمونه ای از جستجوی محلی

SEO محلی برای تجارتهای محلی فوق العاده مهم است و به کار اضافی احتیاج دارد. اگر صاحب مشاغل محلی هستید ، باید در مورد انواع مختلف یاد بگیرید عوامل رتبه بندی محلی Google استفاده می کند. علاوه بر این ، SEO محلی چیزی است که به سرعت در حال تغییر است و شما باید در بهترین روش ها به روز باشید.

جستجوگرها اشتباه انجام پیامدهایی دارد

همانطور که مشاهده می کنید ، انجام سئو در وب سایت شما کار زیادی دارد. علاوه بر این ، انجام سئو به روش اشتباه می تواند عواقب منفی داشته باشد! این که تصمیم دارید استخدام یک شرکت سئو شوید یا خودتان این کار را انجام دهید ، اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما به آن پایبند است دستورالعمل های مدیر وب گوگل. این به شما کمک می کند از هرگونه روش خطرناک یا کلاه سیاه که می تواند به رتبه بندی شما آسیب برساند ، خودداری کنید. در اینجا لیستی از تاکتیک های سئو برای جلوگیری از وجود دارد.

خطرات بهینه سازی موتور جستجو

نتیجه

بین سئوی داخلی و خارج از سایت ، همگام سازی با تغییرات الگوریتم Google ، اطمینان از حضور در کسب و کار شما در Google Maps و ماندن در پیش از رقابت – بهینه سازی موتور جستجو برای تولید یک کمپین موفق به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. از آنجا که رتبه بندی در موتورهای جستجو برای موفقیت آنلاین یک کسب و کار ضروری است ، تصمیم می گیرد که این منابع در اختیار داشته باشند یا نه برای مدیریت یک کارزار جستجوگرها در اختیارشان هستند یا اینکه بهترین راه برای برون سپاری یک تیم است یا خیر. متخصصان SEO برای انجام کار برای آنها. هر مسیری را که می خواهید طی کنید ، ضروری است که SEO بخشی از آینده تجارت شما باشد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map