שאלות שיש לשאול בעת שכירת מעצב אתרים

מדריך של בעל עסק קטן לשכירת מעצב אתרים מקצועי ואילו שאלות יש לשאול במהלך ההעסקה. איך לראיין מעצב אתרים.


מדריך לעיצוב אתרים מקצועי

במאמר הקודם שלנו, סקרנו את המקומות הטובים ביותר למצוא מעצב אתרים. במאמר זה נעסוק כיצד לשכור מעצב אתרים ואילו שאלות עליכם לשאול במהלך תהליך ההעסקה.

נניח שרשמתם כמה מועמדים טובים ואתם מוכנים לעשות את הצעד הבא ולפנות אליהם. הכנת עצמך לפני שאתה מקיים ראיונות תביא אותך למצב טוב יותר לאסוף את המידע הדרוש לך ולעשות את הבחירה הטובה ביותר. להלן כמה שאלות חיוניות שכדאי לשאול את עצמך לפני שתפגוש או מתראיין עם מעצבי אתרים:

Contents

שאלות שיש לשאול את עצמכם לפני פגישה עם מעצב אתרים

פנייה לאיש מקצוע לעבודה בעיצוב אתרים הוא צעד גדול, וחשוב שתהיה הבנה ברורה של הציפיות והיעדים שלך כדי לוודא שאתרך מצליח..

קח את העניינים לידיים שלך על ידי שאלת עצמך את השאלות שלהלן.

ש: איזה סוג אתר אני בונה?

כדאי להיות ברור ככל האפשר עם החזון שלך לאתר שאתה רוצה לבנות. האם זה “אתר עלונים” שמציע מידע על עסק לבנים וטיט קיים? האם אתה משיק אתר מסחר אלקטרוני שמוכר מוצרים או שירותים? האם אתה מפתח פורום או אתר מדיה חברתית הממוקד לקהל נישה?

הכרת סוג האתר שאתה רוצה לבנות תעזור להנחות את בחירתך כמעצב אתרים. כמה מעצבי אתרים המתמחים בסחר אלקטרוני, אחרים מייצרים אתרים פנטסטיים להצגת הפורטפוליו שלך, או להדגשת היתרונות של חברת הייעוץ שלך. עם זאת, אתה יכול לבדוק את העבודה והכישורים של כל מעצב אתרים כדי לוודא שהם מתאימים לסוג האתר שאתה רוצה לבנות..

ש: האם אני אערוך ואערוך את התוכן בעצמי או שמישהו אחר יעשה את זה?

אם יש לך תוכן קיים ממצגות, מכתבי מכירות או מחומרים שיווקיים, ואתה זקוק רק למעצב אתרים “שיבצע את זה ברשת”, אתה יכול לחפש מועמד המתאים היטב ליצירת אתר סטטי בסיסי..

מצד שני, אם אתה מתכנן לנהל בלוג או לעדכן את התוכן באתר שלך על בסיס קבוע, תזדקק למעצב אתרים שיוכל לעזור לך להתקין מערכת ניהול תוכן (CMS) כמו וורדפרס או ג’ומלה..

הקפד לקחת בחשבון את הזמן שלך ביצירת תוכן. כמה מעצבי אתרים יספקו גם תוכן כחלק מהשירותים שלהם. אם אתה זקוק לתוכן או גרפיקה על בסיס קבוע ואין לך זמן, כדאי לשכור מעצב אתרים שיכול להביא את כל השירותים לשולחן, או לספק ייעוץ וייעוץ היכן למצוא אותם..

ש: מהן המטרות של האתר שלי?

אתרים הם יותר מתמונות יפות ואפקטים אינטראקטיביים מפוארים, הם כלים רבי עוצמה המיועדים לעמוד ביעדים עסקיים. עליכם לשאול את עצמכם: כיצד האתר שלי ישיג את היעדים העסקיים שלי?

חשוב על מה שאתה רוצה שאנשים יעשו באתר שלך. האם זה מנוי לרשימת הדוא”ל שלך? לחלופין, האם זה גורם לאנשים ליצור איתך קשר עם שאלות לגבי השירותים שלך? אולי אתה מנהל אתר מסחר אלקטרוני ואתה רוצה שאנשים יקנו את המוצרים שלך?

על ידי בניית אתר האינטרנט שלך עם היעדים שלך בראש, תוכל להעריך את הצלחתו על סמך עובדות קשות ולא על רעיונות מעורפלים, דעות אסתטיות סובייקטיביות, או העיצוב העדכני ביותר בנושא עיצוב אתרים..

ש: מי קהל היעד שלי וכיצד הם מגיעים לאתר שלי?

לפני שאתה שוכר מעצב אתרים, חשוב היטב על הלקוח או הלקוח האידיאלי שלך. המטרה העיקרית של אתר האינטרנט שלך היא להיות אבן שואבת לקהל היעד שלך, והיא צריכה להיות מתוכננת כך שתשרת אותם כשהם נוחתים בדף הבית שלך..

כדי להבין את קהל היעד שלך וכיצד הם מגיעים לאתר שלך, שאל את עצמך את השאלות הבאות:

 • מה מחפש קהל היעד שלי?
 • באילו בעיות או צרכים אני מתייחס אליהם?
 • כיצד קהל היעד שלי מחפש פתרונות?
 • אילו תשובות הם מצפים למצוא לבעיות שלהם?
 • לאילו מסרים הם יגיבו בצורה הטובה ביותר?

בנוסף לקייטרינג לקהל היעד שלך, תרצה לוודא שאתרך מתפקד היטב ויש לך את היכולת לעקוב אחר הביצועים על סמך אופן התנהגות הקהל שלך באתר שלך. לדוגמה, באילו דפים הם מבקרים? כמה זמן הם משקיעים בכל עמוד? באילו מכשירים הם משתמשים כדי לגשת לאתר שלך? הכרת התשובות הללו תעזור לך למקד את יעדי האתר שלך יותר ותעזור לך למצוא את מעצב האינטרנט המתאים לבנות אותו.

יכול להיות שאתה לא יודע את התשובה לכל השאלות הללו. אחרי הכל, זו הסיבה שאתה שוכר מעצב אתרים, שיעזור לך להקים את העסק שלך ברשת. אם זה המקרה, הקפד לבדוק שהמועמדים הפוטנציאליים מציעים גם עזרה בשיווק או שיוכלו לכוון אותך בכיוון הנכון למצוא תשובות.

ש: איך אני מתכנן להביא תנועה לאתר שלי?

לאחר שזיהית את קהל היעד שלך, עדיין עליך לגרום להם לבקר באתר שלך. האינטרנט הוא מקום רועש, ותצטרך אסטרטגיה כדי לפרוס את הרעש ולתפוס את תשומת ליבם של אנשים. זה לא מספיק פשוט “להציב את האתר שלך באינטרנט” ולקוות שאנשים ימצאו אותו, אתה צריך להסיע תנועה לאתר שלך באופן עקבי.

להלן מספר שאלות שיעזרו לך להנחות את התוכנית שלך להניע תנועה לאתר שלך:

 • איך אנשים ילמדו על האתר שלי?
 • איזה תוכן אציע כדי להעסיק אותם ולהמשיך לחזור?
 • האם אוכל לעשות זאת בעצמי או שאצטרך עזרה מאיש מקצוע המקוון בכדי להניע תנועה?

כשאתה מפתח תמונה ברורה של קהל היעד שלך, ואיך לתפוס את תשומת ליבו ולהפנות אותם לאתר שלך, התוכנית שלך להשגת יעדי האתר שלך מתחילה להיות ברורה יותר, ואתה מוכן לנהל דיון פרודוקטיבי יותר עם מעצב אינטרנט.

כאן שוב, יתכן שלא תדע כיצד להעביר תנועה לאתר שלך. גם זה בסדר. זה פשוט עוד דבר אחד שיש לזכור לתהליך ההעסקה שלך. חפש מעצב אתרים שיכול לעזור לך להעביר תנועה לאתר שלך או להתייעץ שיעזור לך למצוא את המשאבים הדרושים לך.

ש: מה התקציב שלי?

סביר להניח ש”מה התקציב שלך? ” הוא אחד המעצבים הראשונים, אם לא הראשונים, שמעצבי אתרים הולכים לשאול מתי ניגשים אליהם לראשונה. עדיף לשאול את עצמך לפני כן ולהיות מוכנים טוב יותר כשאתה נפגש עם מעצב אתרים בנושא בניית האתר שלך.

לאחר שהחלטת את היעדים לאתר שלך, תצטרך להפריש תקציב. במילים אחרות, כמה אתה מוכן להשקיע כדי להשיג את המטרות האלה? לא זו בלבד שהדבר הגיוני מבחינה עסקית, אלא גם שומר על הימצאותך בסיס כשאתה מדבר על תכונות אתרים עם מעצב אתרים. לדוגמה, אם יש לך תקציב של פחות מ -5,000 $, מבקש חנות מקוונת, בלוג ועיצוב מותאם אישית מן המניין, כנראה שואל יותר מדי.

שמירה על ציפיות מציאותיות לגבי התקציב שלך, יעדי האתר שלך והיכן שהוא משתלב בתוכניות לעסק שלך, תעזור לוודא שהשיחה הראשונה שלך עם מעצב אתרים עובדת כשורה..

ש: האם בדקתי בקפידה את המידע באתרי המועמדים?

מרבית מעצבי הרשת וסוכנויות הרשת מכניסים המון מידע באתרי האינטרנט שלהם שיכולים להיות לא יסולא בפז. להלן מספר דברים שתוכלו ללמוד פשוט על ידי גלישה באתרים שלהם:

 • שירותים שהם מציעים
 • תהליך Onboarding עבור לקוחות
 • תהליך וכלים לניהול פרויקטים
 • לקוחות קודמים ונוכחים
 • תיק עבודות

שאלות שיש לשאול מעצב אתרים במהלך תהליך הראיון:

לאחר סקירת השאלות לעיל כדי להכין את עצמכם, השלב הבא הוא קביעת ראיונות עם מעצבי אתרים. כבעל עסק קטן אתה מכיר את עריכת ראיונות ופגישות, באופן אישי וגם מרחוק. רשימת רשימת שאלות מהורהרות היא המפתח לראיון מוצלח.

עם זאת, השפה הטכנית ועמוס הז’רגון באתרי אינטרנט ופיתוח מתמחים מסוימים עשויה להפוך אתגר ליצור רשימה של שאלות טובות, אפילו למי שמכיר את עריכת ראיונות..

כדי לעזור להפוך את תהליך הגיוס שלך לפרודוקטיבי יותר, ריכזנו את השאלות החשובות ביותר שיש לשאול בעת הראיון למעצבי אתרים:

ש: אילו שירותים אתם מציעים?

טוב לדעת את מגוון השירותים המלא שמציע מעצב אתרים לפני שאתה שוכר אותם. ישנם מעצבי אתרים המציעים רק עיצוב אתרים ואינם מספקים שירותי פיתוח או קידוד של backend. אחרים עשויים להציע שירותים נוספים כמו אירוח אתרים, אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO), שיווק באמצעות תשלום לקליק (PPC), עלוני דוא”ל ועוד..

גם כשאתה רואה את השירותים האלה מופיעים באתר של מעצב אתרים, עדיין כדאי לשאול את השאלה. תוכלו לבצע בדיקת נאותות נוספת על ידי השאלה אם כל השירותים שלהם, מתכנון ועד SEO, מבוצעים על ידי אותו בעל מקצוע או על ידי צוות מומחים. האפשרות האחרונה עשויה להיות רצויה יותר לתוצאה באיכות גבוהה. בעוד שמעצבי אתרים רבים מסוגלים לחבוש כמה כובעים שונים, להיות מומחה במגוון רחב של תחומים זה קשה לכל אדם אחד..

ש: בסולם של 1 עד 10, מה הניסיון שלך עם הענף שלי?

ישנם מעצבי אתרים או סוכנויות אינטרנט המתמחים בבניית אתרים לסוגים מסוימים של עסקים, למשל מסעדות, עורכי דין או תיקון רכב. גיוס של מקצוען אינטרנטי שיש לו ניסיון בעבודה בענף שלך יכול להוסיף ערך לפרויקט שלך: הם יודעים את הפונקציונליות שהאתר שלך זקוק להם וכיצד ליישם אותו, הם מכירים את קהל היעד שלך ומה הוא מחפש, והם יודעים מי המתחרים שלך הם ויכולים לעזור לך להשיג תוצאות.

דבר אחד שיש להקפיד עליו כאן, כאשר חברת עיצוב אתרים המתמחה בענף מסוים, וודאו שהעיצובים אינם “חותכים עוגיות” מדי, במיוחד כאשר אתה רוצה להבדיל את עצמך מהתחרות שלך. עם זאת, כאשר המטרה שלך היא פשוט להביא את העסק שלך לבנים וטיט באופן מקוון תוך שימוש בשיטות המומלצות האחרונות, עדיף לבחור מעצב עם ניסיון בענף שלך..

ש: האם אתה יכול להראות לי את האתר האחרון שרלוונטי לפרויקט שלי? האם אתה יכול להעביר אותי בתהליך בו השתמשת בעיצוב האתר?

תיקים מועילים אך יכולים להתיישן במהירות כאשר מעצב מסיים פרויקטים. בקש לראות עבודות אחרונות כדי לקבל את התצוגה הטובה ביותר של כישורי מעצב האינטרנט הפוטנציאלי שלך. עדיף שתבקש לראות את האתר העדכני ביותר שהם בנו ורלוונטי לפרויקט שלך. אפילו כאשר הם לא עבדו בעבר עם עסק בענף שלך, בקשו מהם להראות לכם דוגמה אחרונה שתואמת את המטרות שלכם..

מעבר למראה הדוגמאות “טובות”, שאל שאלות נוספות כדי לקבל הבנה טובה יותר של הגישה של כל מעצב אתרים לפרויקט:

 • אילו בעיות פתרת?
 • מדוע בחרת בפתרון X במקום בפתרון Y?
 • באיזה תהליך עקבת?
 • מה היו המטרות לאתר?
 • האם עמדת ביעדים האלה?
 • כיצד אימתת שאתה עומד ביעדים האלה?
 • האם אוכל ליצור קשר עם הלקוח שלך לקבלת הפניה??

ש: מהן הכישורים שלך?

מעצבי אתרים רבים ואנשי מקצוע ברשת לומדים את עצמם. אין שום דבר רע בזה, במיוחד כשאתה מחשיב את המגוון המרשים של משאבי למידה בחינם ותשלום עבור עיצוב אתרים, פיתוח, שיווק מקוון, SEO ומיומנויות אחרות.

כמה מעצבי אתרים מוכנים לעבור את הקילומטרים הנוספים ולקבל אישורים מלאים כדי למצב את עצמם טוב יותר בשוק, כמומחים מהימנים בתחום. כמה דוגמאות הן מפתחים מוסמכים של מיקרוסופט ומפתחים מוסמכים של PHP.

מפתחים מוסמכים לעתים קרובות גובים תעריפים גבוהים יותר, עם זאת, הקפידו לקבל את מה שתשלמו עבורו – בעולם הקידוד תעודה מוכרת מתיישנת במהירות ואינה מעצמה מבטיחה תוצאה מוצלחת, או אפילו שלמעצב האינטרנט יש ידע על שיטות העבודה המומלצות האחרונות.

ש: אילו שירותי SEO או שיווק באינטרנט אתם מציעים?

כדי שהאתר שלך יצליח, קהל היעד שלך צריך למצוא אותך. מה שכן, אתה צריך לתפוס את תשומת ליבם ולספק תוכן מרתק או סיבה משכנעת לבקר באתר שלך. כדי להיות בטוח שהאתר שלך מופיע בתוצאות חברתיות ובחיפוש, ובולט מהקהל, הוא צריך להיות מקודד כראוי ולקידום אסטרטגי.

שאל את המועמדים אם יש להם מומחה למיטוב למנועי חיפוש (SEO) או אסטרטג שיווק מקוון בצוות שלהם. אין טעם לבנות אתר נהדר אם הוא מקבל רק קומץ מבקרים בכל חודש.

ש: האם תציע הצעה מפורטת?

הצעה מפורטת של מעצב האינטרנט שלך יכולה לעזור לך להבין כל שירות שהם מציעים ואת העמלות הנלוות אליו. זה סימן טוב כשמעצב האתרים או סוכנות האינטרנט הפוטנציאליים שלך שואלים המון שאלות על העסק שלך ועל הלקוחות שלך. הצעות נהדרות מבוססות על הבנה טובה של הצרכים העסקיים שלך ומכוונות לספק פתרונות העונים על צרכים אלה.

הקפד לשאול כל שאלות מבהירות לגבי ההצעה. פעולה זו ממזערת את הסיכון להיווצרות הפתעות לא נעימות שעלולות לסכן את הצלחת הפרויקט שלך בהמשך הדרך..

ש: האם תבדוק את האתר הקיים שלי לפני שתתחיל לעבוד באתר החדש שלי?

כשיש אתר קיים, הבנת מה עושה ולא עובד בשבילך היא נקודת פתיחה טובה לפיתוח אתר חדש. אם התשובה שמעצב האינטרנט שלך מספקת היא ‘כן!’ מהדהד, זוהי אינדיקציה טובה לכך שהם יעשו שימוש בשיעורים שלמדת והימנעו מטעויות שביצעת באתר הנוכחי שלך..

גם הקלט שלך בתהליך הבדיקה יהיה חשוב מאוד. אם אתה מעצב מחדש את האתר שלך, מהן הסיבות שלך לעשות זאת? ככל שאתה יכול להיות ספציפי יותר מדוע האתר שלך זקוק לעדכון, כך קל יהיה למעצב אתרים להבין את הצרכים העסקיים שלך ואת היעדים באתר..

ש: כמה זמן ייקח להשלמת האתר שלי?

כל הצעת אתר שתקבל צריכה לכלול זמן משוער להשלמה. עיצוב אתרים איכותי לוקח זמן ולמעצבים עסוקים יש לרוב לקוחות אחרים. קווי זמן של עיצוב אתרים יכולים להשתנות עם שינוי הדרישות, כך שתאריך ההשלמה שלך יכול להידחק מההערכה המקורית שלך. זו סיבה נוספת לכך שחשוב שתקבל תמונה ברורה של מה שאתה רוצה להשיג באתר שלך.

חשוב להבין שאתר האינטרנט לעולם לא “הושלם” במלואו. לאחר ההשקה יבוצעו התאמות לפי כמה אנשים מבקרים באתר, כמה מהם חוזרים, כמה מבקרים נרשמים לרשימת הדוא”ל שלך או לחץ על כפתור הוסף לעגלת הקניות והפידבק שאתה מקבל ממבקרים ואחרים בעלי עניין כגון ספקי מוצרים.

כמובן שאתה רוצה להפעיל את האתר שלך בהקדם האפשרי, אבל למהר את הפרויקט לא יעזור. כדי להבטיח תוצאה מוצלחת, חכם להסתבך בפרויקט ככל שתרגיש בנוח, לעבוד יחד עם מעצב האינטרנט שלך: לשתף את המומחיות והידע של העסק שלך על הלקוחות שלך, להציע משוב בונה, ולספק כל גרפיקה, תמונות או תוכן. מעצב האינטרנט שלך צריך להתקדם עם הפרויקט. כל עיכוב מצדך במתן מידע זה ידחה בהכרח את תאריך ההשקה של האתר.

ש: האם אוכל להרחיב את אתר האינטרנט שלי ככל שהעסק שלי יגדל?

אם אתה מתכנן להרחיב את אתר האינטרנט שלך ככל שגדל העסק שלך, עליך לשקול זאת כעת. ייתכן שתידרש תכנון מחדש מלא כדי להוסיף פונקציונליות חדשה אם אתר לא יפותח עם העתיד בחשבון. ודא שתוכל להוסיף תכונות חדשות לאתר שלך לפי הצורך. דוגמא אחת טובה כאן היא פלטפורמת הוורדפרס, אותה ניתן להרחיב בקלות על ידי הוספת תוספים חדשים.

גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון לצורך צמיחה עתידית קשור לאירוח האתר שלך. וודא שניתן יהיה לשנות את גודל האתר שלך בכדי להתמודד עם נפחי תנועה גדולים יותר לפי הצורך, באמצעות תוכנית אירוח חדשה או על ידי חיבורו לרשת אספקת תוכן. שאל אתכם מפתח יזם: האם תוכלו לעזור לי לשנות תכניות אירוח או את תצורת האתר שלי כדי להתמודד עם יותר תנועה בעתיד? האם תספק זאת או שתספק משאב מומלץ שיעזור? כמה זה יעלה?

ש: באיזו מערכת ניהול תוכן אתה משתמש?

מרבית האתרים בנויים באמצעות מערכת ניהול תוכן (CMS) המפרידה בין קוד ה- backend לעיצוב ותוכן. זה אמור לאפשר לך לעדכן את התוכן בחלקים מסוימים באתר שלך, מבלי שתצטרך ללמוד קוד אינטרנט מורכב כלשהו.

עם זאת, לא כל פלטפורמות ה- CMS נוצרות שוות. בקש לראות הדגמה של המערכת שבה מתכנן המתכנן להשתמש. אם מעצב האינטרנט שלך משתמש ב- CMS קנייני, וודא שאתה שואל כמה קל יהיה להעביר את האתר ל- CMS אחר. תצטרך לשקול מה יקרה אם היזם יפסיק לתמוך ב- CMS או שהמשרד עצמו ייצא מכלל העסק. ודא שמעצב האינטרנט שלך משתמש בפלטפורמה הזמינה באופן נרחב ואינו מראה סימנים להיעלמות בין לילה – וורדפרס, ג’ומלה ודרופל הם כולם דוגמאות טובות למערכות CMS עליהן אתה יכול לסמוך..

ש: האם הצוות שלי יוכל לגשת לאתר ולערוך אותו ברגע שהוא יפורסם?

הקשורים לשאלה בנושא CMS, תרצה לדעת אם תוכל לבצע שינויים באתר שלך. הסתמכות על מעצב לעדכן תוכן עלולה לגרום לעיכובים כשאתה צריך לשנות משהו במהירות. שאל מה אתה יכול לערוך לאחר פרסום האתר וודא שאתה יודע כמה זה עולה אם אתה זקוק למעצב האינטרנט שלך כדי לבצע שינוי.

כשאתה מראיין מעצבי אתרים פוטנציאליים אתה יכול גם לשאול אם הם מספקים הדרכה כדי ללמוד כיצד לעדכן את אתרך בעצמך. בחירה ב- CMS טוב כמו הדוגמאות שסיפקנו תקל על הלימוד כיצד לעדכן תוכן בעצמך.

ש: האם אתה מציע תחזוקה שוטפת לאחר פרסום האתר שלי? מה אם משהו ישבר? האם אתה מציע אחריות כלשהי?

תוכנה מתעדכנת ללא הרף, ושינויים חדשים בסוג אחד של קוד באתר האינטרנט שלך יכולים להשפיע על קוד אחר, הדורשים שינויים נוספים בכדי לשמור על כל דבר שפועל יחד.

זהו צעד חכם לשאול איזה סוג תחזוקה נדרש לאתר שלך ואילו אפשרויות מעצב האינטרנט שלך מספק. מערכות ניהול תוכן מסוימות משולבות בסביבת אירוח מיוחדת המסייעת למזער את משימות התחזוקה של הלקוחות על ידי עדכון אוטומטי של האתר שלך.

עם זאת, עליך להיות מוכן למקרה שמשהו ישתבש, למשל: בבסיס הקוד יש באגים או חורי אבטחה שמתגלים רק לאחר ההשקה, עדכונים דורשים שינויים נוספים בקוד, או במקרה הגרוע ביותר, האתר שלך נפרץ.

היה ברור לגבי מה שאתה מצפה ממעצב האינטרנט שלך בנסיבות אלה, שאל כמה יעלה וכמה זמן התמיכה שלהם תהיה זמינה.

ש: כמה עולה הכל?

אחת השאלות החשובות ביותר לעסק שלך היא כמה כל האתר יעלה. התמחור מבוסס על גורמים רבים וכל חברת פיתוח אתרים מתמחרת את שירותיהם באופן שונה. עיצוב אתרים הוא עדיין ענף חדש יחסית, ויש מעט תקני תמחור. שעתיים, חוזים ותעריפים קבועים נפוצים כולם. תהליכי פיתוח ופלטפורמות משתנים ככל שרמות המיומנות הנדרשות לכל אחת מהן. תכנן לתקצב כמה אלפי דולרים עבור אתר מותאם אישית עם פונקציונליות בסיסית. התאמה אישית נרחבת הכוללת מסחר אלקטרוני, כמובן, תגדיל את העלות. זכור כשאתה בוחן אלטרנטיבות שאתר איכותי ומקצועי יעלה יותר ממה שאחיינו של השכן שלך יכול לזרוק יחד במחיר מציאה.

ש: האם יהיה לי את האתר, התחום, הנכסים שלי?

חשש קריטי נוסף לעסקים הוא זכויות היוצרים או הבעלות החוקית של האתר וכל מרכיביו. תרצה שיהיה חוזה שמתאר בבירור את הבעלות על האתר שלך. חוזה זה אמור לאפשר לך לקחת את אתר האינטרנט שלך למעצב אחר בעתיד, או להוסיף לו שינויים משלך, מבלי שתתבצע חיובים או קנסות נוספים. אי קיום חוזה להגנה על העסק שלך יהיה כמו לקנות בית ולהשאיר את המפתחות בידי מישהו אחר. אינך רוצה להסתכן.

שיקול נוסף הנוגע לזכויות יוצרים הוא הבעלות על כל תוכן, גרפיקה, תמונות או קטעי וידאו המשמשים לבניית האתר שלך. אם אלה ניתנים על ידי מעצב האינטרנט או סוכנות הרשת, מי הבעלים שלהם לאחר סיום האתר? האם יש להם רישיון המאפשר לך להשתמש בהם באתר האינטרנט שלך? האם ישנם תנאים לשימוש בהם? מי אחראי כחוק במקרה של שימוש לרעה? לוודא שיש לך זכויות רישוי ושימוש ברורות לתוכן שלך היא דרך נוספת לוודא שלא “ננעלים” מהבית שלך.

ש: מה אני צריך לספק לפני תחילת העבודה באתר?

הדיון במה שאתה צריך להביא לשולחן יעזור לך להימנע מעיכובים בלוח הזמנים של הפרויקט ואי הבנות עם מעצב האינטרנט שלך. חיוני שתהיה לך הבנה לגבי איזה תוכן או נכסים אתה צריך לספק.

זה עשוי לכלול:

 • עותק
 • תמונות
 • סרטונים
 • סמלי לוגו
 • דברים משפטיים, למשל תנאים והגבלות, מדיניות פרטיות וכו ‘.
 • אישורים להתחברות לחשבונאות האירוח שלך (אם אתה מתמודד עם חברת האירוח)
 • תוספים ועיצובים מובחרים שעשויים לרכוש

בסך הכל, עיצוב אתר הוא פרויקט ענק שזקוק לתשומות שלך: היה ברור עם מעצב האינטרנט שלך מה האחריות שלך ועשה כמיטב יכולתך למלא את הצד שלך בעסקה..

ש: האם אתה יכול להראות לי את אחד האתרים הכי פחות יקרים ואת אחד האתרים היקרים ביותר שעבדת עליהם?

אם אתה משיק אתר קטן עם מערכת סטנדרטית של תכונות כמו רשימת תפוצה וטופס יצירת קשר, יש להניח שזה לא יעלה זרוע ורגל לבנות. עם זאת, אתה עדיין רוצה שיהיה לך מוצר איכותי בסופו של דבר. מצד שני, יתכן שיהיה לך בראש אתר אינטרנט גדול שכולל מסחר אלקטרוני ותכונות אחרות, ואתה רוצה להיות בטוח שהוא לא יעלה לך יותר ממה שצריך. בקש לראות דוגמאות שונות לעבודה כדי לוודא שמעצב האינטרנט שלך עושה עבודה באיכות גבוהה באופן עקבי בפרויקטים, לא משנה כמה הם נוחים או יוקרתיים.

ש: מה היו האתגרים הגדולים ביותר שלך בעבודה עם לקוחות ומה עשית כדי להתגבר עליהם?

קשר מעצב-לקוח, כמו כל מערכות היחסים העסקיות, יכולים להיות בעליות וירידות. פרויקט לעיצוב אתרים הוא התחייבות לטווח הארוך, וגם הלקוח וגם מעצב האתרים משקיעים זמן רב ומאמץ במוצר המוגמר. יכולים להיות זמנים בהם חילוקי דעות, עיכובים, אי הבנות או סוגיות טכניות מעמיסים מעט את הקשר. דבר אחד שעליכם לדעת הוא כיצד מתמודד מעצב האינטרנט הפוטנציאלי שלכם עם האתגרים הללו. מהתשובה שלהם, תקבל תחושה של איך לעבוד עם אותו מעצב אתרים: אם מעצב האינטרנט מאשים תוצאה שלילית על הלקוח, זהו דגל אדום בטוח..

מילות עצה אחרונות לשכירת מעצב אתרים

שאלות אלה יסייעו לך לזהות ולהעסיק את מעצב האינטרנט הטוב ביותר לעסק שלך. עם זאת, תמיד יש את הגורם האנושי. למרות שאתה עושה מאמץ למזער את הסיכון בבחירת מעצב אתרים שגוי, אין דרך חסינת כדורים לדעת כיצד תעבוד יחד.

תן למקצוען המקוון פרויקט ניסיון קטן לפני שאתה מתחייב לפרויקט פיתוח ופיתוח אתרים ארוך טווח. זה מהלך חכם כדי לוודא שהקשר פועל לשני הצדדים.

סיכום

תקשורת עם מעצב האינטרנט הפוטנציאלי שלך היא המפתח – אל תחשוב פעמיים לשאול שאלות ולצפות לאותה מידה של תקשורת.

אם אינך מרגיש שזו ההתאמה הנכונה, המשך הלאה עד שתמצא את איש המקצוע המתאים ביותר לעסק שלך. נקיטת גישה איטית ויציבה לשכירת מעצב אינטרנט תחסוך זמן וכסף לעסק שלך בהמשך הדרך.

ברגע שאתה בטוח שאתה עשית את הבחירה הנכונה, השלבים הבאים כוללים הזמנת הפרויקט והתחלת הקשר עם מעצב האינטרנט שלך ברגל ימין. למידע נוסף ראה טיפים לעבודה עם מעצב האינטרנט שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me